Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Mathiask


Mathiask
senior tag

Régebben volt gondom, hogy a youtube videolejátszásnál az un "tearing" jelenség volt jelen. Szétcsúszik vertikálisan a video. Mintha régebben megoldottam volna valami config file átírásával, de most nem találom a neten hogy is kell csinálni. Valaki tud esetleg valami infot hogy kell megoldani ezt a youtub-os videószétcsúszás jelenséget?

(#3552) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Serviio-nak van olyan verziója, ami fut TS228-on 4.3.4 alatt?
Ha van, akkor tudtok linket adni?
Próbáltam a Serviio oldalról az ARM-es verziókat de nem ment!
Köszönöm!

(#3553) blakey válasza Impair1980 (#3552) üzenetére


blakey
titán

JRE-t telepitetted? Nélküle el sem indul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3554) Impair1980 válasza blakey (#3553) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm! Jogos, azt elfelejtettem, így már működik! :K

(#3555) Impair1980 válasza blakey (#3548) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Ezt nekem is csinálta pár hónapja. Hdd regenerator-al rendbe tudtam hozni, azóta is jól működik!

(#3556) blakey válasza Impair1980 (#3555) üzenetére


blakey
titán

Adatmásoléás volt, nincs különösebb gond, amúgyis eladom, de érdekes volt. Hibátlanul működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3557) Bazsa74 válasza Geth (#3542) üzenetére


Bazsa74
tag

No egy észrevételem lett a hosszú napok próbálgatása során. Mobilinternettel sem indul el a lejátszás, ahogy eddig sem. Viszont az androidos appban ha a lejátszó kiválasztásánál engedélyezem a külső lejátszót, akkor vlc, és bsplayer-el is simán elindul. A plex saját lejátszójával írja a hibát. Most már routert is tettem a connectbox mögé, ami bridge-ben van. Tehát nem port problémám van. Na ez mi lehet vajon?

Off

(#3558) blakey válasza Bazsa74 (#3557) üzenetére


blakey
titán

Milyen NAS-ról van szó? Lehet, hogy a telefon transzkódolás nélkül nem tudja lejátszani és a NAS nem tud megbírkózni a transzkódolással, így nem lesz lejátszás, válaszd a külső lejátszót és megoldva a probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3559) Bazsa74 válasza blakey (#3558) üzenetére


Bazsa74
tag

Qnap 219P II. A mobilos nem is izgat, mert általában saját hálózaton nézem. Édesanyám, és Nővérem tv-jén is ez a probléma. Lejátszáskor ugyan az a baj. Ott nem lehet lejátszót váltani. Vagy is én nem találtam ilyet.

Off

(#3560) Geth válasza Bazsa74 (#3559) üzenetére


Geth
addikt

A transzkódolást lehet tényleg nem ártana ellenőrizni.

Androidos kliensben a hamburgermenüből kiindulva:
Settings / Quality alatt mindkét video streaming Maximum, Internet streaming alatt a Play smaller.. is be van billentve nálam a biztonság kedvéért.
Automatically adjust quality NINCS bekapcsolva.

Web player alatt (Settings / Web):
Quality és Debug alatt (jobb felső sarokban van a Show Advanced gomb, ha nem látszana) minden fel van tolva, be van pipálcva, KIVÉVE itt is az Automatic adjust... cuccot.

Namost a konkrét TV klienst nem ismerem, a Kodi alatti Plex pluginben ugyanúgy megtalálhatóak a fenti beállítások, én ott is szépen feltoltam max-ra, a TV le tudja játszani, csak a HEVC nincs bepipálva (azt nem tudja...).

Tényleg létezik, hogy a TV-hez adott kliensben egyáltalán nem lehet ezeket állítani? Valahova nincs jól eldugva? :DDD
Ha más lejátszónak passzoltad le, azért működhetett, mert lehet oda csak az original streamet passzolja át, tehát a transcode legyen/ne legyen kérdés csak a Plex klienssel játszik, és csak ott okozhat problémát? Ez már csak találgatás...

[ Szerkesztve ]

(#3561) Bazsa74 válasza Geth (#3560) üzenetére


Bazsa74
tag

Na mindent úgy állítottam be ahogy te. Nem találtam kodi-t ami felmenne a 219P II-re. Én sem az LG-n, sem az itthoni Samsungon nem találtam ilyen beállításokat.

Off

(#3562) Biga123 válasza Bazsa74 (#3561) üzenetére


Biga123
addikt

"Édesanyám, és Nővérem tv-jén is ez a probléma." véletlenül nem LG tv?
A 219p ezzel a procival 1 x Marvell 1.2 GHz ... nem fog tudni transcodeolni.
Ha port problémád lenne akkor eleve nem is látnák a távoli kliensek a plex servert.

Az LG TV gyári plex kliense ha van felirat akkor mindenképp kódoltat , ahhoz a nasod meg nem elég.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3563) Bazsa74 válasza Geth (#3560) üzenetére


Bazsa74
tag

No megtaláltam a tv-ken is a beállítást. Így már a mobilomon is működik, hogy 20mbps -ra állítom. Szépen megy is. Sajnos Anyumnál nem tökéletes. Nála sokat pufferel mert neki csak 10 mbps netje van. Ha a kliensében 10-re állítjuk akkor ismét nem indul. Nagyon köszönöm a segítséged.
Biga123 mobinetröl gyönyörűen fut. Közben proci 60%, ram 53%. Nála a gond a 10 megás maximum net lesz. De még próbálkozom a beállításaival.

[ Szerkesztve ]

Off

(#3564) Biga123 válasza Bazsa74 (#3563) üzenetére


Biga123
addikt

Amúgy igen, ha nincs meg a kellő fel/letöltési sávszél :U
(az megint kódolást vonhat maga után )
összetett buli ez

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3565) Bazsa74 válasza Biga123 (#3564) üzenetére


Bazsa74
tag

Még próbálkozom a beállításokkal. Azt észrevettük, hogy néhány filmnél fordul csak elő az akadozás. Neki majd gyengébb felbontású filmeket fogok tölteni.
De nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget. 😃

Off

(#3566) Mathiask válasza Mathiask (#3551) üzenetére


Mathiask
senior tag

Megtaláltam hogy lehet fixálni a youtube szétcsúszását, ha valakit érdekel: [link]

Viszont a 3.1.4-es youtube valahogy nem tud full screen-t. Midig ott marad a window fejléce. Így visszaraktam a 3.0.7-et. Ami viszont nem működik a távirányítóval, de ez a kisebbik gond, mert úgy is sz.gépről vezérlem.

BTW egy hete visszaraktam a 4.3.4.0404 -es firmware-t, mert nem tudott már végigcsinálni egy raid sync-et, mert újraindult magától és kezdte előlről. És ez az utolsó verzió amiben se a távirányító nem fagy be, se nem indulgat random újra. Azóta nincs probléma.

(#3567) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Érdemes manapság QNAP TS-419P II-t venni? Nem túl régi fejlesztés már?

(#3568) citkar válasza Buckey (#3567) üzenetére


citkar
addikt

Ez attól függ, hogy mennyiért jutnál hozzá és mire szeretnéd használni.
Ha leírod mi a cél, talán tudnak tanácsot adni.

(#3569) Buckey válasza citkar (#3568) üzenetére


Buckey
senior tag

25 ezer kemény magyar forintért, 3 éves, és amennyit tudok a NAS-okról, most elsősorban adatok tárolására, elérésére kellene, hogy ne a szobában susogjanak a HDD-k (a gép néma).
No, meg azért egy kicsit legyen energiatakarékos, mert gondolkoztam egy MiniPC összerakásán, de azt sem úsznám meg olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#3570) citkar válasza Buckey (#3569) üzenetére


citkar
addikt

Szimplán hálózati meghajtónak szerintem megfelelne, a sebesség talán 30-40 (talán lehet 60?) MB/sec, ha ez neked elég, akkor jó.
Ha torrenteznél, filmeket néznél róla, akkor már utána kéne nézni milyen programot kezel és milyen gyorsan. A gyári DLNA appot én vmiért nem szerettem, lecseréltem, erre nem tudom mik érhetőek el. Transcode-olni szerintem meg kevés, ha arra lenne szükség.

[ Szerkesztve ]

(#3571) Buckey válasza citkar (#3570) üzenetére


Buckey
senior tag

A mostani külső USB dokkolóval a sebesség inkább 100 MB/sec fölött van, azt hittem gyorsabb ez a NAS.
Filmet gépről néznék, de ha jól tudom, akkor a 4k és 3D filmek akadás nélkül mennek ezen a sebességen.
Mondjuk nem tudom, hogy a mai NAS-ok milyen sebességgel mennek.

[ Szerkesztve ]

(#3572) citkar válasza Buckey (#3571) üzenetére


citkar
addikt

Annyira nem ismerem ezt a NAS-t, nem tudom érdemben tud-e gyorsabb tempót másolás tekintetében.
PC-ről fogod tudni nézni a filmeket szerintem.

Mondjuk itt némileg magasabb tempóról írnak.

[ Szerkesztve ]

(#3573) Buckey válasza citkar (#3572) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm a segítséged! :R
Lehet, nézek valami mai darabot, vagy összerakok egyet. Fogyasztásban nem hiszem, hogy több lesz, de árban biztos, mondjuk többet is fog tudni.

(#3574) Bazsa74


Bazsa74
tag

Az amúgy normális a 219P II-nél, hogy speedtestel 140/150 mb/s -t mérek, a transmission és a download station meg max 5 mb/s-al tölt?

[ Szerkesztve ]

Off

(#3575) Alex91 válasza Bazsa74 (#3574) üzenetére


Alex91
félisten

Az 5 mbit/s tenyleg keves, ha 5 mbyte/s, akkor ez kb. ennyit tud...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3576) iceQ! válasza Bazsa74 (#3574) üzenetére


iceQ!
addikt

Normális, ezért tettem fel a QTransmission-t! Ugyan ez volt a bajom vele, hogy egy rakás sz@r! :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3577) Bazsa74 válasza iceQ! (#3576) üzenetére


Bazsa74
tag

Azt használom én is. Bár ezzel sem jobb. Mondjuk így is lejönnek, meg nem rohanok sehova 😃

Off

(#3578) iceQ! válasza Bazsa74 (#3577) üzenetére


iceQ!
addikt

Nekem azzal sokkal gyorsabban tölti. Arról nem beszélve, hogy rendesen zabálta az erőforrást is :(((

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3579) Biga123


Biga123
addikt

Van akinek a serviio szedi automatán a feliratokat?
Mert nekem nem akarja.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3580) hukegyei


hukegyei
csendes tag

Sziasztok. TS-228-hoz honnan tudnám letölteni a qBittorrent 4 klienst, vagy a qtranssmission-t? A QnapClub-on csak a ts-228A verziót találtam, amit nem enged feltelepiteni. Incompatible package hibaüzenetet ir ki. A transsmission nekem túl lassú, 5-6 Mb/s max.

[ Szerkesztve ]

(#3581) sony309 válasza hukegyei (#3580) üzenetére


sony309
őstag

Üdv!

Írtam privát üzenetet!

S3x, hifi & rock and roll

(#3582) kalolaci


kalolaci
senior tag

Melyik letöltő programnak a legnagyobbak, a sebességi értékei?

(#3583) 1turosbatyu válasza kalolaci (#3582) üzenetére


1turosbatyu
csendes tag

Nálam rtorrent muzsikál, ami ha jól seed-elnek átlag 80MB/s sebességel szedi a tartalmat. Gyors! :DD

Think different

(#3584) kalolaci válasza 1turosbatyu (#3583) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ez, külső alkalmazásként telepíthető, nas-ra? Nàlam transmission fut, de 5mb-nèl nem szokott gyorsabban le ill. feltölteni.

(#3585) 1turosbatyu válasza kalolaci (#3584) üzenetére


1turosbatyu
csendes tag

Persze telepíthető, igaz csak inel procis nasra.

Think different

(#3586) kalolaci válasza 1turosbatyu (#3585) üzenetére


kalolaci
senior tag

Akkor nekem kilőve: TS 212-m van.

(#3587) Alex91 válasza kalolaci (#3584) üzenetére


Alex91
félisten

Alapvetoen hardver korlat. Ha nagyobb sebesseget szeretnel, akkor hw csere...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3588) Addel válasza kalolaci (#3582) üzenetére


Addel
senior tag

Qbittorrent-et vagy Deluge-t érdemes megnézni még, de sokkal gyorsabb nem lesz egyik se.

(#3589) kalolaci válasza Addel (#3588) üzenetére


kalolaci
senior tag

Qtransmissiont lehet kipròbàlom, hasonlò lehet mint a transmission, csak nem tudom gyorsabb-e? Qbittorrent-et, ès Deluge-t nem ismerem.
Alex 91: nas cserèt tervezek, màr egy ideje megvan, csak lusta vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3590) citkar válasza kalolaci (#3589) üzenetére


citkar
addikt

ARM alapon valaki a Qbittorrentet nevezte a leggyorsabbnak.

(#3591) Geth válasza 1turosbatyu (#3585) üzenetére


Geth
addikt

Ez biztos?

Entware alatt:
rtorrent_0.9.6-git-1-62cb5a4605c0664bc522e0e0da9c72f09cf643a9
aarch64-3.10
armv5-3.2
armv7-2.6
armv7-3.2
mipsel-3.4
mips-3.4
x64-3.2

Az a 6 másik architektúra az smafu? :DDD

(#3592) 1turosbatyu válasza Geth (#3591) üzenetére


1turosbatyu
csendes tag

Ehh, igazságod van! :R

Think different

(#3593) RealZuperman


RealZuperman
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne: TS-128A firmware frissítése után a GDPR-os olvasnivalót hozza fel. Mindent leokéztam (ill. elolvastam), majd a Continue gombra kattintva Loading felirat fogad, majd visszaugrik az elejére, a GDPR-hoz. Valakinek ötlete, hogy miképpen lehetne leküzdeni ezt az akadályt?

(#3594) gahor72 válasza RealZuperman (#3593) üzenetére


gahor72
aktív tag

Lehet,tudja ,hogy csak úgy átfutottad. :D

(#3595) RealZuperman válasza gahor72 (#3594) üzenetére


RealZuperman
tag

Skynet :DD

(#3596) RealZuperman válasza RealZuperman (#3595) üzenetére


RealZuperman
tag

Megjött ma a frissítés. Másnak is feltűnt, hogy nem elég hosszasan bogarászni a kiírásokat :)

(#3597) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
TS228-al meg lehet valahogy oldani a hálózati szkennelést egy PSC nyomtatóval? (Kyocera 1220)
Hálózati nyomtatás megy vele.
Másik kérdésem: ebből az eszközből ha kiveszem a diszkeket, tudom-e pc-n valamivel olvasni? (Nincsenek raid-ben)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3598) citkar válasza Laca0 (#3597) üzenetére


citkar
addikt

Létezik program, amivel Linuxos file-rendszerű merevlemezt olvashatsz Windows alatt, pl Ext2Read.

[ Szerkesztve ]

(#3599) Mr Bond 007 válasza citkar (#3598) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez kezeli a titkosított filerendszert is?

[ Szerkesztve ]

(#3600) citkar válasza Mr Bond 007 (#3599) üzenetére


citkar
addikt

Nem próbáltam, nem tudom, igazából a file-rendszerem sem tudom titkosítani :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.