Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sziasztok!

Több embernél olvastam, hogy nem megy a torrent, nem tudja kihasználni a sebességet. Ilyennel én is küzdöttem kB 3/4 éve, kipróbáltam Transmisson, qbittorrent stb. Végül az rtorrent volt az ami teljesen megfelelt minden elvárásomnak, egy próbát szerintem nektek is megér, 500 netem teljesen ki tudja használni.

Üdv
Next

(#2602) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Azt a QSYNC-be belehet állítani, hogy a Mobilon lévő képeket egy speciális mappába szinkronizálja?
Gondolok itt arra, hogy ne a Qsync\Mobile, hanem a Képek\Mobil képek legyen ez a mappa?
A szinkronizálás csak akkor fut, ha elindítom a qsyncet a mobilon vagy be lehet állítani azt is, hogy óránként nézzen rá a Qsync app elindítása nélkül is?
Köszönöm!

Impair

[ Szerkesztve ]

(#2603) Pribi válasza unicumnext (#2601) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Neked melyik Nas-od van? És még egy kérdés. Ezt lehet "távvezérelni", pl. Remote Gui-val?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2604) unicumnext válasza Pribi (#2603) üzenetére


unicumnext
aktív tag

TS-253a van.

Igen lehet távvezérelni Electorrent PC-n, androidon Transdrone, de van webui felülete is.

[ Szerkesztve ]

(#2605) Gsx-rr válasza Impair1980 (#2602) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Milyen Qsync appot hasznalsz mobilrol a fotok feltoltesere?

En Qfile-t hasznalok, ott megadhatod a mappa nevet es helyet

[ Szerkesztve ]

(#2606) Pribi válasza unicumnext (#2604) üzenetére


Pribi
senior tag

Ahogy nézem ez csak intel procis NAS-ra létezik. Szerinted TS-228-ra van rtorrent?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2607) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok van 2x4Tb- os merevlemezem Raid 1-be kötve! Szeretném szétszedni a tükrözést és átálítani Raid 0-ba! Ezt, hogyan kellene megcsinálnom, hogy ne legyen adatvesztés?
Segítséget előre is köszönöm!

(#2608) unicumnext válasza Pribi (#2606) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Ahogy nézem arm-re nincs

(#2609) kalolaci


kalolaci
senior tag

Lehet használni másfajta hdd-t, ill. ssd-t is, vagy csak azokat, amiket a gyártó ajánl?

(#2610) blg


blg
senior tag

sziasztok,

TS-212P nasom van, egy merevlemezzel, amely lassan megtelik. Ezért szeretném bővíteni a tárhelyet egy második HDD beszerelésével. Nincs szükségem az adattárolás biztonságának növelésére, vagy a gyorsaság növelésére, csak plusz tárhelyre. Ez azt jelenti, hogy nincs szükségem RAID-re, ugye?

Ha a RAID kilőve, akkor jól látom, hogy még két fajta merevlemez szervezési metódusom lehet, a single disk és a JBOD?

Jól tudom, hogy a kettő között az a különbség, hogy JBOD esetén a két lemez kifele egynek mutatja magát, a tárhely a két lemez tárhelyének összege?
Single disk-nél meg két lemezt fogok látni? Azaz mondjuk még egy megosztást föl kell majd csatolnom a windowsban?

Ha a JBOD-ot választom, egyforma méretű/típusúnak kellene lennie a két lemeznek?
Ha a JBOD-ot választom, megmaradnak-e az adataim a meglévő lemezen, amikor átváltok JBOD-ra?

(Feltételezem, hogy single disk esetén az előző két kérdésre nem és igen a válasz.)

Kérlek segítsetek ezen kérdések megválaszolásával.
Előre is köszi.

(#2611) Geth válasza unicumnext (#2608) üzenetére


Geth
addikt

Létezik, legalábbis itt vannak rtorrent csomagok ebben a repóban.

(#2612) Impair1980 válasza Gsx-rr (#2605) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Qfile-ra nem is gondoltam. Ott sikerült pontosan beállítanom mindent. Nagyon köszönöm az ötletet! :R

(#2613) antistati


antistati
tag

Ahoy!

Van e valakinek UPC CH7465LG modem/routere?

Ma kaptuk, átállítottam modem módba, hogy a régi routerem beálítási szerint maradjanak a hálózati beállítások, port forwardingok stb, de most nem tudom qnapcloudról elérni a NAS-t hol lehet a bibi?

Köszi,
Laci

(#2614) antistati válasza antistati (#2613) üzenetére


antistati
tag

Hallelúja!

Már elérhető a NAS, magától megoldódott...biztos valami átállási idő kellett neki:-)

Peace

(#2615) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Adott egy Hálózat ,asztali gép kábelen és egy Nas a Routeren csatlakoztatva. Szépen látják is egymást. Vettem egy laptopot ami Wifin keresztül csatlakozik a hálózathoz,megcsináltam az otthoni csoport megosztást látják egymást a gépek ,viszont a laptop nem látja a Nas-t a windows-os hálózaton.
Böngészőből ip cím alapján elérem

mi lehet a baj?

(#2616) Geth válasza Gsx-rr (#2615) üzenetére


Geth
addikt

Valahol azt írták, ha WINS serverré teszed a NAS-t, megjelenik. Kérdés, hogy megéri-e, a WINS nem mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#2617) Gsx-rr válasza Geth (#2616) üzenetére


Gsx-rr
veterán

gondolom ez valami windowsos dolog lesz,ha az egyik gép látja a másik nem. a másik gép wifin keresztül csatlakozik lehet valahol ott lesz gond

(#2618) Mr Bond 007 válasza Geth (#2616) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Vagy csak a szokásos smb variálás windowsban ami miatt hol átszik, hol nem. (ip alapján persze elérhető smb-n is, csak a hálózatnál nem jelenik meg)

[ Szerkesztve ]

(#2619) Geth válasza Mr Bond 007 (#2618) üzenetére


Geth
addikt

Vagy gépnév alapján (DNS, NetBIOS).

Nagy variálás nincs, van DNS, NetBIOS, WINS.
Nekem se látszik, csak DNS van, WINS nem is volt, NetBIOS-t meg kilőttem. A többi Win gép látszik, a NAS nem, valószínűleg a DNS alapút nem tudja :)
Igazából engem nem zavar, mappelve van az aggregált share.

(#2620) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#2618) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Átállítottam Smb 2.0 ra és sokadik ujraindítás után látta. Vagy ez ne jó megoldás? Kell az Smb 3.0?

(#2621) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#2620) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Attól függ milyen windows-ról akarod elérni.

SMB 1.0 (or SMB1) – The version used in Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 and Windows Server 2003 R2
SMB 2.0 (or SMB2) – The version used in Windows Vista (SP1 or later) and Windows Server 2008
SMB 2.1 (or SMB2.1) – The version used in Windows 7 and Windows Server 2008 R2
SMB 3.0 (or SMB3) – The version used in Windows 8 and Windows Server 2012

(#2622) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#2621) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Win 10, de most visszaállítottam Smb 3.0 ra és megy miután beállítottam a helyi hálózatot ,úgy hogy minden Windows-os eszköz jelszóval lép be. Bár nem értem ennek mi köze lenne hozzá

(#2623) Geth válasza Gsx-rr (#2622) üzenetére


Geth
addikt

Ajánlom figyelmedbe (és másnak is, ha érdekel miért nem jelenik meg a hálózaton az explorerben a NAS) ezt a cikket.

A lényeg, hogy a Computer Browser SMBv1-en alapul (ez kicsit független attól, hogy konkrétan a kapcsolat milyen verziójú protokollon történik).
Ez egy ősrégi, lyukaktól hemzsegő verziója az SMB-nek. Mostanában elkezdték kivezetni. Ha nincs bekapcsolva legalább a kliens, nem fog megjelenni a NAS a hálózaton.
Tippem szerint Neked azért tűnik úgy, hogy most működik, mert a másik topikban írtad, hogy újrahúztad a rendszert, idézem:
Windows 10 Home and Windows 10 Professional still contain the SMBv1 client by default after a clean installation. If the SMBv1 client is not used for 15 days in total (excluding the computer being turned off), it automatically uninstalls itself.
Tehát most be van kapcsolva. Pontosan nem tudom mit érzékel használatnak a Windows, de lehet, hogy mivel a NAS-sal amúgy v3-al kapcsolódsz, a felderítés pedig nem számít használatnak, szép lassan lepörög (bekapcsolt állapotban) a 15 nap, majd kilövi magát a v1, és nem fog menni a felderítés :)

Nem jó megoldás, ha bekapcsolod permanensen a v1-et, mert tiszta lyuk, veszélyes, lásd WannaCry, Petya.

Ahogy a cikk is javasolja, használj mappelt meghajtókat :)
Egyébként ha belépsz kézzel (\\NAS-NEVE), megjelenik (vagy most amíg látszódik az ikonja), tudsz csinálni rá shortcut-ot (egyébként is).

A Windows (10?) gépek pedig azért jelennek meg továbbra is, mert ők használják a WS-Discovery protokollt, amihez 2 service tartozik, nálam ezek futnak is, megmagyarázza amit tapasztaltam.
A QNAP QTS rendszerében futó smbd ezek szerint nem tartalmaz WSD támogatást :(

Amit korábban írtam, DNS, NetBIOS, WINS az csak a névfeloldás (és nem a keresés, tehát baromság, szorri), de ha az működik (nem kell az IP-t használnod, elég a NAS neve is), akkor ne piszkáld.
A DNS a menő szerintem :) a WINS alapból tiltva van (régi), én most letiltottam a NetBIOS-t is (DHCP-vel, amúgy az is régi).

[ Szerkesztve ]

(#2624) kalolaci


kalolaci
senior tag

TS-231 típusú nason, működik a távoli elérés?

(#2625) Geth válasza kalolaci (#2624) üzenetére


Geth
addikt

Bár nekem nem ilyenem van, nem látom miért ne működne egy ilyen alapfunkció. Esetleg kifejthetnéd mit értesz alatta.

(#2626) kalolaci válasza Geth (#2625) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nincs különösebb oka, csak érdekelt. Valahol, mintha olvastam volna.

(#2627) Geth válasza kalolaci (#2626) üzenetére


Geth
addikt

Nem az okát kérdeztem.
Végső soron egy számítógépről beszélünk, a futtatható szolgáltatások és protokollok tárháza igen nagy, így szűkítés nélkül ez a kérdés értelmetlen.

(#2628) Drag77 válasza Geth (#2623) üzenetére


Drag77
senior tag

Ha 1709-es buildet telepítesz már nincs smb1: link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2629) Geth válasza Drag77 (#2628) üzenetére


Geth
addikt

Azt vágod, hogy ezt linkeltem én is, és Te a címnél/server résznél tovább nem olvastad, illetve én idéztem is belőle (client, NEM server!)?

15 bekapcsolt napig VAN v1 client!

[ Szerkesztve ]

(#2630) kalolaci válasza Geth (#2627) üzenetére


kalolaci
senior tag

Az árukeresőn olvastam, a TS-231p leírásánál, hogy vebes elérés nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2631) Geth válasza kalolaci (#2630) üzenetére


Geth
addikt

1. Nem ezt a típust írtad.
2. Talán a gyártó oldalát érdemes megnézni, mert ezeken a jani oldalakon hiányos/rossz infók vannak. Ezt javaslom bármilyen hardware/software esetén :DDD
(Megsúgom, van webes elérés valószínűleg az összes NAS-on)

[ Szerkesztve ]

(#2632) Drag77 válasza Geth (#2629) üzenetére


Drag77
senior tag

Igaz benéztem:-)

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2633) Geth válasza Drag77 (#2632) üzenetére


Geth
addikt

Én is csak most néztem jobban utána, mert feltűnt, hogy kolléga másik topikba írta, hogy reinstall volt...

(#2634) Drag77 válasza Geth (#2633) üzenetére


Drag77
senior tag

Egyébként igy en az MS helyében az egész network reszt kivennem az Explorerből, csak zavart okoz a felhasználóknál, legyen csak map-elt drive vagy unc-s parancs ikon. Ha valamit valahol el kel érni, úgyis megoldja az it map-pelésel vagy folder átirányítással./OFF]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2635) blg válasza blg (#2610) üzenetére


blg
senior tag

erre senki?
(azóta megrendeltem a meglévő merevlemezzel megegyező típusszámú új merevlemezt, így az egyforma méretű/típusú lemez kérdésem tárgytalan)

(#2636) Laca0 válasza blg (#2635) üzenetére


Laca0
addikt

Röviden: a jbod annyit csinál, hogy a 2 lemezt 1-nek látod. A kapacitást összefűzi. Pl 1TB + 500GB = 1,5 TB
Tehát nem 2 különálló diszket lát.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2637) blg válasza Laca0 (#2636) üzenetére


blg
senior tag

Amikor beállítom a két lemezre a jbod-ot, akkor mi történik a lemezen lévő adattal? Törlődik, vagy megmarad? Ahogy írtam is, az egyik lemez most is használatban van a NAS-ban.
Köszi

(#2638) Laca0 válasza blg (#2637) üzenetére


Laca0
addikt

Én úgy tudom, hogy nem vész el az adat, mivel egy kötet-kiterjesztés történik, de erre nem vállalok garanciát!
Amúgy meg nem ajánlom ezt az összefűzést, mert nem nyersz vele annyit, mint amennyit veszíthetsz. Mégiscsak egy logikai szint kerül közéd és az adatok közé...
Inkább megfelelő szervezéssel oszd el az adataidat rajtuk. Pl. egyik lemezen a forgó adatok, másik lemezen meg backup és egyéb fontos fájlok.
Vagy egyik lemezen torrent, másik meg media server.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2639) blg válasza Laca0 (#2638) üzenetére


blg
senior tag

OK, köszi

(#2640) soneec


soneec
tag

Egy kis segítség kellene tegnap kikapcsoltam a Nas-t. És bekapcsolás után vettem észre hogy a Qbittorent-be minden torrent eltűnt a beállításokal együtt. :W

A torrent fájlokat hova menti az alkalmazás?

(#2641) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Megeri a csere Ts-228 rol Ts-251 re?

(#2642) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Transmission esetében olyan problémám lenne, hogy letöltés után nem helyezi át a fájlokat az általam megadott mappába, hanem az incomplete mappában maradnak.
Ezen lehet állítani?

Qbittorrent webui-ja továbbra sem tölt be. :(

[ Szerkesztve ]

(#2643) Gsx-rr válasza tibi970307 (#2642) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam is csinalta frissites utan. Meg mas egyebb gondom is volt ezert legyalultam a hdd-t es ujraraktam mindent

(#2644) viko válasza Gsx-rr (#2641) üzenetére


viko
csendes újonc

Pont most reklámozzák a TS-228-ast az instagramon. :)

(#2645) Gsx-rr válasza viko (#2644) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es ez,hogy jon a kerdesemhez?

(#2646) citkar válasza Gsx-rr (#2645) üzenetére


citkar
addikt

Ha gondod volt vele frissítés után...inkább vegyél egy újat, hátha az már alapból a frissített :D

(#2647) sony309 válasza tibi970307 (#2642) üzenetére


sony309
őstag

Nekem sem tölti be az oldalt, próbálj egyet frissíteni az oldalon! Nekem is csak akkor tölti be!

S3x, hifi & rock and roll

(#2648) gahor72


gahor72
aktív tag

TS-251+ ez sem jön a kérdéshez,de evvel nincs gond legalább......

ui: a TM rendellenes működésén régebben segített egy újra telepítés nálam.

[ Szerkesztve ]

(#2649) Geth válasza sony309 (#2647) üzenetére


Geth
addikt

? Ezt így nyomogatni kell? Ez biztos, hogy jó működés? :DDD

(#2650) sony309 válasza Geth (#2649) üzenetére


sony309
őstag

Mit csináljak?

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.