Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) DonThomasino válasza cigam (#11000) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az ingyenes minden qnap termékhez jár alapból?
Tárhely is tartozik hozzá ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11002) cigam válasza DonThomasino (#11001) üzenetére


cigam
félisten

A Myqnapcloud egy "összesítő" oldal, ahol eléred a
- felhő tárhelyet (alapból 16GB-ot adnak ingyen)
- NAS WEB-es felületét (anélkül, hogy kitennéd az internetre)
- megosztott megosztott hivatkozásokat (az általad megosztott fájl, mappa elérések linkjeit) kezelheted.
- Qnap-tól vásárolhatsz ssl szolgáltatást, ha az ingyenes let's encrypt nem lenne megfelelő

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11003) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! A jelenlegi 4TB-os HDD-ről szeretnék átállni egy 12TB-ra. Van erre valami megoldás, hogy a jelenlegi rendszert úgymond leklónozzam? :)

(#11004) cigam válasza KisBundi (#11003) üzenetére


cigam
félisten

Hány lemezes? A régi lemez bent marad?
Ha csak egy lemezes, akkor
- le kell mentened az adatokat
- egyrészt fájlszinten (de ne az új lemezre!)
- másrészt a beállításokat (Vezérlőpult -» Biztonsági mentés)
- kicseréled a lemezt az újra (itt minden adat törlődik az új lemezről!)
- a telepítés után visszatöltöd
- a beállításokat
- a fájlokat

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11005) KisBundi válasza cigam (#11004) üzenetére


KisBundi
őstag

2 lemezes, TS-264 8G. A régi máshova kerül, csak 1 lesz benne egyelőre. :U

(#11006) cigam válasza KisBundi (#11005) üzenetére


cigam
félisten

Ja és az legyen az első, hogy a fontos adatokat biztonságba helyezed. Bármikor közbe jöhet valami!
2 lemezes esetén kicsi egyszerűbb.
- lemented a beállításokat.
- kicseréled a lemezt.
- visszatöltöd a beállításokat.
- visszateszed a régi lemezt, vagy az új helyéről átmásolod az adatokat. (Elméletileg külső USB fiókon keresztül is látni fogja a régi 4TB-os lemez tartalmát.)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11007) ricogsm válasza Biga123 (#10984) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszi, szétnézek!

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#11008) ricogsm válasza cigam (#11006) üzenetére


ricogsm
őstag

Szia!

Beállításokat ,hogy lehet lementeni? van erre egy bkp-restore funkció?
Hova mentem le a beállításokat ha írod, hogy "kicseréled" a lemezt?
2 lemezes NASOM van 1 lemezzel és most fogok bele venni nagyobbat, majd a kisebbről vinném át a cuccost és a beállításokat.
Üdv

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#11009) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,
Tegnap megérkezett a TS-233 (használtan), túl sok időm nem volt vele foglalkozni, de az biztos, hogy mostmár én is a Qnap táborba tartozom. Ezelőtt még nem volt NAS-om, így rögtön lenne pár kérdésem.

1, Az eladó nem küldte hozzá a HDD csavarokat, anélkül is be tudtam tenni a 2TB-os lemezt, de szeretnék hozzá csavarokat biztos, ami biztos alapon. Tudnátok segíteni, hogy pontosan melyik csavar kell nekem esetleg honnan vegyem/rendeljem? Láttam van Alin is. Esetleg valakinek lenne elfekvőben?

2, Static, thin, thick kötet: most egy 2TB Toshiba vinyó van benne, ebből kb 1.3TB-ot szeretnék torrentre használni (plex kiszolgálás). Ezek nem fontos adatok, nem kell másolat, biztonság...semmmi.
A fennmaradó részt kb 700gb pedig a fontos adatoknak (képek, telóképek-synchro, videók, néhány dokumentum) szeretném dedikálni. Erről a kb 700gb adatról szeretnék majd a 2.ik slotba helyezett 1TB-os vinyóra időköznként (mondjuk minden vasárnap) készíteni egy másolatot. A kérdésem az, hogy ezt hogyan vitelezzem ki pontosan? Milyen kötetet csináljak? Kell-e particionálni...stb.

3, Egyelőre csak egy darab 2TB-os vinyóm van, majd valamikor jövő január-februárban tervezek venni egy 1TB-os vinyót, akkor állítanám be a biztonsági másolást. Kérdésem, hogy a pillanatkép rögztítés mire jó pontosan? Akár lehetne azt is alkalmazni arra a 700gb adatra?

4, Jól tudom, hogy a NAS-nak az a jó, ha mindig megy, tahát folyton be van kapcsolva? Itt van valamiféle trükk, ötlet, hogy habár be legyen kapcsolva, de kevés áramot zabáljon, halk legyen, viszont, ha kell, akkor rendelkezésre álljon?

5, Érdemes/kell-e bármilyen biztonsági szoftvert/tűzfalat bármit használni otthoni mezei felhasználóként?

Nagyon köszi előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#11010) cigam válasza ricogsm (#11008) üzenetére


cigam
félisten

Vezérlőpult -» Biztonsági mentés
Értelemszerűen a PC-dre töltöd le. Amúgy is érdemes időnként lementeni a beállításokat.

tibbike01
1. Már a másik topokban is elég nagy port kavart a téma :) Miért nem viszel egy merevlemezt a csavarboltba, ás amelyik sültesztet fejű csavar belemegy, az a jó. PC építésből nem maradt pár kallódó csavar?
2. Nem az a kérdés, mit hova mentesz, hanem hogy megértsd mi a difi statikus, a vékony, és a vastag kötete között. Particionálni amúgy sem tudnád. A legegyszerűbb, ha az egész lemezt birtokba veszed, és gyári megosztásokat (mappákat) használod az elképzelésed szerint
- Multimedia (ide jönnek a nem fontos torrent fájlok)
- Public (ide teszed a fontos, megőrzendő adatokat)
Aztán a HBS3-al beállítasz egy rendszeres heti mentést a Public megosztásról a második lemezre.

Az is megoldás lehet, hogy a torrenteknek egy statikus kötetet készítesz, amiről nem készül mentés, és az adatoknak egy vékony, vagy vastag kötet, ami önmagában egyfajta mentés. Olvass utánna! Itt is és a súgóban is leírják mik az előnyök hátrányok, hogyan működik.

Bár működő megoldás, nagyon nem javasolt, hogy folyamatosan együtt legyen a forrás, és a mentés lemez. Így ugyanazok a problémák lépnek fel a mentést tartalmazó lemezzel. Titkosító vírus, tönkremenetel, lopás, ...

3. Amit a szó jelentése sejtet. Készít egy image fájlt, az aktuális állapotról egy külső lemezre. Ugyanúgy mint a PC-k esetén, az utolsó bitig lemásolja az aktuális állapotot.
Természetesen lehetne (ha két külön köteten vannak az adatok), bár szerintem felesleges.
Ha már most 700GB fontos adatod van, biztos hogy elég az 1TB-os lemez? Évente kb mennyi adattal nő(vagy módosul!) a fontos adatok mennyisége?

4. Izlések és fotonok. Van aki szerint ez a jó, és van aki szerint az. Lehet ütemezni is a működését. Pl. Este 10-kor kikapcsol, és csak reggel 8 kor kapcsol be, de pl. hétvégén folyamatosan üzemel. Az is beállítható, hogy ha x ideig nem kell az adott lemez, akkor lekapcsolja (pl. az általad említett második lemezre csak heti 1 alkalommal lesz szükség). Plusz ha folyamatosan fut a torrent nem látom azt az időkeretet amikor le lehetne kapcsolni :)

5. Paranoia függő. No meg attól függ milyen szolgáltatásokat állítasz be.
Nálam pl. be van kapcsolva a tűzfal(bizonyos szolgáltatások csak magyar IP címről érhetők el), és a belső hálózat smb megosztásai is jelszóval vannak védve.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11011) tibbike01 válasza cigam (#11010) üzenetére


tibbike01
őstag

Nagyon köszi a válaszokat! A csavar témát elengedtem. :K

Akkor ezek szerint nekem a statikus kötet lesz jó és azon belül csinálok mappákat, torrent, multimedia, képek...stb és ezeket szabályozom. Így a teljes 2TB-ot használom. Később, majd ha rakok bele még 1 vagy 2TB-os vinyot, arra beállítom, hogy készüljön mentés időközönként.
Ha mégis a vékony vagy vastag kötetet választanám, akkor arra van lehetőség, hogy csak bizonyos mappákról (azok változásairól) készüljön pillanatkép vagy default, hogy a teljes lemez változásairól készül pillanatkép?

"Bár működő megoldás, nagyon nem javasolt, hogy folyamatosan együtt legyen a forrás, és a mentés lemez. Így ugyanazok a problémák lépnek fel a mentést tartalmazó lemezzel. Titkosító vírus, tönkremenetel, lopás, ..."
Ez tökre érthető, kicsit bánom is, hogy 2 lemezes NAS-t vettem, mert inkább egy külső HDD és egy NAS-ban lévő HDD a nyerő.

Apropó, annak van bármi értelme, hogy nem az 1 slotba teszem a HDD-t, hanem a 2-esbe? A 2-es slot távolabb van az alaplaptól, procitól és jobban járja körbe a levegő vagy ennek semmi értelme?

[ Szerkesztve ]

(#11012) morfondőr válasza tibbike01 (#11011) üzenetére


morfondőr
őstag

Statikus kötet: fix méret, később nem tudod változtatni.
Vastag kötet: elfoglalja a teljes lemezt (vagy amennyit megadsz neki), és kér egy fix helyet a pillanatképeknek (ez később vagy elég lesz, vagy nem).
Vékony kötet: csak annyit foglal le a lemezről, amennyi adat van rajta, folyamatosan bővíti a rendszer, a szabad hely megmarad pillanatképeknek. Nekem ez vált be, mert rugalmas.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11013) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az lenne a kerdesem ha besz@rik a nas elektronika.
Kiveszem a disket beteszem egy masik qnap nasba
akkor az mindent latni fog rajta?
Ezt csak qnap nassal tehetem meg?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11014) cigam válasza tibbike01 (#11011) üzenetére


cigam
félisten

A pillanatképek szektor szinten működik, a szektorok tartalmának változásait tárolja el, nem a fájlok változásait. És a teljes köteten működik, nem lehet mappákra/megosztásokra szűkíteni. Ezért is írtam hogy a torrenteknek készíthetsz egy külön kötetet pl 1TB méretben, ahol ki van kapcsolva a pillanatképek.

DonThomasino
Igen, Qnap NAS-ból csak Qnap NAS-ba teheted át a lemezeket adatvesztés nélkül.
Itt ellenőrizheted, hogy melyik NAS-ból melyik NAS-ba tudod probléma nélkül átrakni a lemezeket.
Bizonyos feltételek mellet, külső USB-s eszközbe rakva a lemezt, a rajta található adatok beolvashatók más gyártó NAS-ára is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11015) balu1977


balu1977
senior tag

Hány foknál kapcsol be alapból a venti qnapokban vagy mennyi a max ameddig ki lehet tolni?

(#11016) cigam válasza balu1977 (#11015) üzenetére


cigam
félisten

Passz, de állítható, hogy mikor aktiválja az előre beállított értéket.

Van csendes mód is, és kézzel (%-ban) megadhatod, hogy mennyi legyen a fordulatszáma. Adott esetben fix 1%-ra állítva akár meg is főzheti a lemezeket, vagy saját magát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11017) tibbike01 válasza cigam (#11014) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi szépen! Ha jól értem ez alapján a kötetek létrehozása régi néven particionálás? Tehát egy lemezt pl megfelezhetek, hogy statikus és vékony kötet fele fele arányban? A statikusra menne a torrent a vékonyra pedig a fontos adatok és ott készülne pilanatkép.

[ Szerkesztve ]

(#11018) cigam válasza tibbike01 (#11017) üzenetére


cigam
félisten

Nem teljesen de van hasonlóság. Kis olvasni való: [link]

A fizikai lemezt vagy beteszed egy nagy "masszába"(egy kötetcsoport részévé válik ahogy az LVM felépítésén is látszik), vagy statikus "kötetet" lesz belőle( ahogy a Windows-on is partícionálod a lemezt, és létrehozol rajta egy fájlrendszert. Csak itt NTFS helyett EXT4-et használnak)

A kettőt nem lehet keverni, nem is engedi a varázsló nem ajánlja fel azt a lemezt, ami már be lett rakva az LVM kötetcsoportjába.
De ki lehet trükközni.
- Készítesz egy neked tetsző méretű vékony vagy vastag kötetet a fontos adatoknak. Itt beállítod a pillanatképek létrehozását.
- készítesz egy második vékony, vagy vastag kötetet a torrentnek.

A hogy a fotón is látható, a második köteten ki van kapcsolva a pillanatképek készítése, és a garantált pillanatkép-tárhely is csak 1GB-ra van állítva.
Így a nem fontos adatokról nem készül pillanatkép, az egyszeri 1GB veszteség meg még belefér szerintem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11019) tibbike01


tibbike01
őstag

Azt hogyan tudom beállítani, hogy a NAS-ban lévő HDD megjelenjen a Sajátgépben, mint a pl a C-meghajtó. FTP a neve aszthiszem, de zöldfülü vagyok. Illetve a laptopon letöltött torrenteket hogyan tudom elindítani, hogy a NAS-on keresztül töltődjenek majd ott is maradjanak seedben?

(#11020) divan válasza tibbike01 (#11019) üzenetére


divan
senior tag

1,Hálózati megosztásként tudod csatolni. SMB.
2,Az attól függ milyen torrent klienst használsz.

(#11021) cigam válasza tibbike01 (#11019) üzenetére


cigam
félisten

Nem ftp, samba. Vezérlőpult -» Megosztott mappa alatt tudod létrehozni/módosítani/törölni, hogy milyen megosztásaid legyenek. Ugyanitt tudod megadni, hogy ki hogyan férjen hozzá. Ezeket a megosztásokat A Windows intézőben, a "Hálózat" alatt válnak láthatóvá. Jó esetben láthatóvá válik egy új eszköz aminek a NAS-nak adott név lesz a neve, és ha rákattintasz látni fogod a megosztásokat. Ezeket a megosztásokat már fel tudod mappolnni, és hozzárendelni egy betühöz.

Torrenteket pl. a gyári "Download Station" progammal tudsz letölteni. Érdemes átnézni a beállításait. Milyen pontokat használ, ill. meddig seedel.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11022) bonat


bonat
senior tag

Nekem olyan problémám lenne, hogy amikor volt ez a qBittorrent hiba, akkor addig a Transmission-t használtam ideiglenesen.
Mikor jó lett a qBitt akkor letöröltem a Transmission-t, viszont amiket letöltött 3-4 mappa azok megmaradtak.
Csakhogy azóta sehogy nem tudom letörölni azt a 3-4 mappát.
Samba-n windows-ból "Fájlhozzáférés megtagadva".
File Station-ben is próbálom és felugrik egy felkiáltójel a Feladatokban.
Nézzem meg a QLog Center-ben a naplót.
Ott ennyi van: Failed to Delete

(#11023) cigam válasza bonat (#11022) üzenetére


cigam
félisten

Valószínűleg jogosultsági probléma. Szerintem a transmission telepítésekor hozzáadott egy hasonló nevű csoportot/felhasználót. Mikor leszedted, vagy törölte ezeket, és "gazdátlanok" lettek, vagy meghagyta őket, de te nem vagy azon csoport tagja aki hozzáférhet.
Nézd/Mutasd meg a mappák/fájlok jogosultsági kiosztását, és a tulajdonosát. A "File Station" listanézetének a jobb szélén, a + jelre kattintva kapcsolhatod be/ki miket mutasson:

Egy magasabb jogosultsággal rendelkező felhasználóval simán törölheted, vagy adhatsz jogosultságot, hogy "mezei" felhasználóknak is legyen joguk törölni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11024) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Futott valòs üzemòràt ki lehet szedni a qnap nasokbol?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11025) cigam válasza DonThomasino (#11024) üzenetére


cigam
félisten

Tudtommal nem. (Más gyártóknál sem jellemző)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11026) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Létezik olyan megoldása a Qnapnak ,
hogy távoli backup egy másik nem qnap NAS ra?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11027) morfondőr válasza DonThomasino (#11026) üzenetére


morfondőr
őstag

Igen, többféle megoldás is létezik rá: [link]

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#11028) vargata


vargata
csendes tag

kedves Cigam,

Van esetleg valahol valamilyen tutorial arról, hogyan tudom látni file explorer alól a nas cloud elérhetőséget?
Mit és hogyan kell ehhez beállítani pontosan?
A 16 GByte free-vel szeretnék játszani, elvileg létrehoztam egyet és a Qnap cloudban látom is.

Köszönöm a segítséged előre is,
Üdv, T

(#11029) cigam válasza vargata (#11028) üzenetére


cigam
félisten

A PC fájl kezelőjére gondolsz, vagy a WEB-es felületen belül a File Station-re?
Van egy "HybridMount" alkalmazás. A telepítés után egy varázsló vezet végig a teendőkön. Érdemes átgondolni, hogyan és miért akarod felcsatolni. Pl. ha PC-n dolgoznál vele, és felcsatolnád egy betűjeles meghajtóhoz, ahogy a NAS többi megosztását, akkor az első, "Fájlfelhő-átjáró" opciót kell választani. Ha elég, hogy megjelenik a WEB-es felületen, pl. a "File Station"-ön belül, akkor a "Felhőmeghajtó csatolása" opció a neked való.

A következő lépésben kjelölöd azt a felhőszolgáltatást, amit fel akarsz csatolni.

A myQnapcloud-ot kiválasztva automatice a qnap fiókoddal próbálja meg társítani, elég a "keresés"-re bökni, és megkeresi melyik szerverükön van a fiókod. Fel tudod csatolni a teljes felhőt, de kijelölhetsz egy vagy több konkrét mappát is a felhőn belül. Meg kell adni a szinkronizációs házirendjét is. Érdemes elolvasni az i-re kattintva a működés megértését.
Kicsit lejjebb görgetve a szinkronizáció gyakoriságátlehelt beállítani, ami alapértelmezetten 6 perc. Vagyis minden módosítás 6 percen belül válik láthatóvá a másik oldalon, és nem azonnal.
A következő fülön pedig azt adhatod meg, hogy melyiktárkészleten, mekkora helyet foglaljon magának.

Mivel Te is csak az ingyenes verziót használod, 20GB-nál többet megadni felesleges, hiszen ennyi a max tárhelyed, és ennél kisebbet nem is lehet beállítani.
Alul a színes csíkon lévő bogyókkal módosíthatod a gyorsítótár beállításait. Attól függen mennyi adatot szoktál módosítani. Itt is érdemes meghagyni az alapértelmezést, és az i-re bökve elolvasni, hogy mi is ez.
A gyakorlatban ez at jelenti, hogy a kijelölt tárállományon létrehoz magának egy vastag kötetet, az általad megadott mérettel.

A FileStation-ben pedig megjelenik a myQnapCloud tartalma.

Automatikusan megjelenik a hálózatban is mint megosztott erőforrás. A NAS "Vezérlőpult"ján belül, a "Megosztáskezelő"ben engedélyt adhatsz a saját fiókodnak, hogy tudja írni/olvasni a megosztást.
Ezután már akár bele is léphetsz, vagy felcsatolhatod, egy betűjeles meghatónak.

Fontos!
Mielőtt belekezdesz, győződj meg róla, hogy a tárállományodon van elég üres szabad hely az új kötetnek. Ha kimaxoltad a területet, csökkentsd valamelyik jelenlegi kötet méretét a szükséges mértékben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11030) bonat válasza cigam (#11023) üzenetére


bonat
senior tag

köszi
sikerült törölni őket, miután a mappa engedélyeit kibővítettem....

(#11031) tibbike01


tibbike01
őstag

A qBittorentbe hogyan tudok bejelentkezni elsőként? Nem veszi a logbol a jelszót.
Illetve folyton "nem biztonságos kapcsolatot ír a chrome mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#11032) Beni2360


Beni2360
félisten

Hol állítható a seed arány és idő, nem találom. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11033) kalolaci


kalolaci
senior tag

TS-231 NAS-ból költöznék, TS-251D-be. Régi felhasználónévvel és jelszóval, nem tudok belépni, az újba. "Bejelentkezési azonosítói hibásak, vagy fiókja már nem él." felirat fogad. Mi lehet, a baj?

[ Szerkesztve ]

(#11034) tibbike01 válasza Beni2360 (#11032) üzenetére


tibbike01
őstag

Qbittorrentet használsz? Ott elég egyértelmű.

Nekem az arány értelmezése furcsa. Eddig úgy volt, hogy 1.0 az, amikor egyszer a teljes méretet visszatöltöd, de itt máshogy van. 100.0 lenne az az állapot?

[ Szerkesztve ]

(#11035) Beni2360 válasza tibbike01 (#11034) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem, a saját letőltő pogit használom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11036) cigam válasza kalolaci (#11033) üzenetére


cigam
félisten

A megosztások megjelentek a hálózaton?
Másik felhasználóval sem enged be?

Beni2360
Admin jogu felhasználóval lépj be. Akkor a jobb felső hamburger menüben a beállításokat megnyitva, sokkal több opciód lesz. Többek közt az arányt, és az időt is beállíthatod.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11037) kalolaci válasza cigam (#11036) üzenetére


kalolaci
senior tag

Köszi, közben megoldódott. Most transmission-t keresek, TS-251D-hez.

(#11038) Biga123 válasza kalolaci (#11037) üzenetére


Biga123
addikt

Én most álltam át qbittorrent-re nemrég, az RSS az egy csoda :C
Nem is értem miért nem használtam eddig. Ja, mert TM et használtam abban meg nincs :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11039) Addel válasza Biga123 (#11038) üzenetére


Addel
senior tag

És ez hogy működik pontosan, mire jó?

(#11040) Biga123 válasza Addel (#11039) üzenetére


Biga123
addikt

RSS guide

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11041) Beni2360 válasza cigam (#11036) üzenetére


Beni2360
félisten

:R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11042) kalolaci válasza Biga123 (#11038) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem ez, bonyolultabbnak tűnik a transmission-nál. Eddig tökéletesen működött, de TS-251D-re, lehet hogy nincs.

(#11043) Biga123 válasza kalolaci (#11042) üzenetére


Biga123
addikt

Ha úgy vesszük a qbit “bonyolultabb” , mivel több beállítási lehetőség van benne.
Amúgy mivel ha jól tudom a 251D is intel es ergo kell rá lenni TM nek. qnapclub.org / qnapclub.eu n nincs?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11044) Addel válasza Biga123 (#11043) üzenetére


Addel
senior tag

Azt nem kéne eröltetni, mert nem frissítik már, inkább https://www.myqnap.org/

(#11045) Biga123 válasza Addel (#11044) üzenetére


Biga123
addikt

Jogos.
Most nézem, már nekem is az van hozzáadva.

kalolaci: Install the REPO

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#11046) kalolaci válasza Biga123 (#11045) üzenetére


kalolaci
senior tag

Mgtaláltam tegnap, hogy lehet telepíteni a transmissiont. Csak még, be kell majd állítanom, a portokat.

(#11047) vargata válasza cigam (#11029) üzenetére


vargata
csendes tag

Köszönöm a részletes magyarázatot, nagyon precíz!
+ kapkodom a fejem, mert olyan mennyiségű hasznos info kerül fel ide napok alatt, hogy az csuda. . :)

Kérdeznék:
. 8 terrás vastag kötetem vagy egybe', illetve van az a 16 GB-s qnap felhő
- a leírásod alapján tudok felhőt (?) készíteni úgy, hogy vagy
- veszek egy tényleges tárhelyet a qnap-tól
- vagy lentebb veszem a 8 terrás vastag kötet méretet, és generálok oda egy 100Gbyte-s másikat, ami lesz a felhő (kb ezt értettem meg a Te leírásodból + képeidből)

Ezeket így jól gondolom?
A kérdés az, hogy mitől lesz felhő, a RAID-ra rakott új 100GByte-s vastag kötet, pontosabban mitől hívhatjuk felhőnek (már ha jól értem)?
Pl spec protokollal kommunikál az ott található adatokkal?

Köszönöm,

Van esetleg valahol olyan leírás ami tartalmazza a kötetek típusát (látom ilyeneket már írogattok) illetve azt, hogy milyen elvek mellé célszerű beállítani a NAS-t?
Vagy ez mindenki egyéni ízlése, és ahogy sikerül, max majd megszokja ? ( :))

(#11048) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Pár TS-233-al töltött nap után lenne pár kérdésem.

1, Külsőleg (mobilnet, munkahely) hogyan érdemes csatlakozni a NAS-hoz? Jelenleg a myqnapcloud linken keresztül teszem, de mintha olvastam volna, hogy van ettől jobb, manuális gyorsabb mód? Hogyan tudom ezt beállítani?

2, qBitorrentben, amikor hozzá adok egy torrentet hogyan lehet kiválasztani, hogy miket szeretnék letölteni a torrent tartalmából? Sample, angol felirat..stb nincs szükségem, ezeket nem szeretném letölteni, felesleges adatforgalom és HDD terhelés.
Itt az arány 100, az amikor a teljes méret vissza lett töltve? nCore-en ez ugye 1.000 jelent. Jól gondolom?

3, Van-e bármilyen tűzfal, vírusírtó...stb beállítás, amivel minimálisra csökkenthetem a zsaroló vírus támadást?

4, A Chrome folyton "nem biztonságos kapcsolatot" ír. Ez mitől van? Kellene félnem?

5, Mobillal készített képek-videók szinkronizálására ki melyik programot használja? Én a mezei Qfile Pro-t használom, egész jó.

6, Az normális, hogy a venti folyton 1200-as fordulaton pörög, ha 27 fokos a rendszer akkor is? Csendes módra állítottam, de akkor is pörög-búg ezerrel, mint egy oldschool gép.

7. Van arra bármilyen mód, hogy a ledek fényerejét változtatni tudjam, vagy akár ki is kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#11049) ricogsm válasza tibbike01 (#11048) üzenetére


ricogsm
őstag

7. szigszalag :DDD

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#11050) Addel válasza ricogsm (#11049) üzenetére


Addel
senior tag

Nekem ugyan ts-251 van, de lehet állítani a led fényerőt, meg ki is lehet kapcsolni (időzítve is) a vezérlőpult/rendszer/hardver/általános beállítások közt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.