Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) shtirley válasza sony309 (#3100) üzenetére


shtirley
tag

Ez így eléggé kevés infó. Minek a két bridgelt router? Milyen médialejátszó? Azon milyen szoftver játszik le?

Mindemellett szerintem a NAS nem csinál ilyet, sokkal inkább keresném a gondot a lejátszón. A wifi bridge is érdekes lehet, kipróbálnám, hogyha a NAS-t áthozom a második routerre, ahol a lejátszó is van, akkor is van -e akadás.

(#3102) sony309 válasza shtirley (#3101) üzenetére


sony309
őstag

A bridge módra azért van szükségem, mert az egyik szobában van a router és a NAS (csak itt van fali UTP csatlakozó) és a másik szobában van a lejátszó, ami a bridge módú routerrel kapcsolódik a hálózathoz.
A főroutert nincs módomban kábellel összekapcsolni a lejátszóval.

A lejátszó egy Mede8er 600, a saját szoftverével. Szerintem Linux.

A lejátszót kicseréltem egy laptopra és SMB-n keresztül játszottam le a filmet MPC HC-vel.
Így is megakadt, tehát kizárnám a MP-t is.

A bridge módot két darab Asus N18U szolgáltatja a gyári, legújabb fw.-rel.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#3103) shtirley válasza sony309 (#3102) üzenetére


shtirley
tag

Szerintem még mindig nem lehet kizárni a médialejátszót. Nézd meg, hogy lehet -e a lejátszás pufferjén emelni, és az emeld meg durván. De én még mindig megpróbálnám a NAS-t a médialejátszó mellé kötni, főleg, hogy ha az a fő funkciója, hogy filmet játszol le róla. Úgy nem kéne, hogy gond legyen vele, és az is kiderülne, hogy a wifi bridge tehet -e a problémáról.

(#3104) Alex91 válasza sony309 (#3102) üzenetére


Alex91
félisten

A wifi a xar... ideiglenesen nem,lehet egy lan kabelt kihuzni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3105) sony309 válasza shtirley (#3103) üzenetére


sony309
őstag

Nem lehet állítani a pufferméretet a lejátszóban!
Ki fogom próbálni, hogy átteszem a MP mellé, bár akkor bukom a NAS-n a gigabit előnyét, de ez másodlagos most, úgyis csak kb. 300 Mbps a sebesség.

Köszönöm az ötletelést! :R

Alex91:

A főrouter és a Med 600 MP közé gondolod?
Ideiglenesen persze, hogy lehet!
De azzal még nem zárom ki a routert és a Med-t sem, hogy valamelyik problémás, nem?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#3106) Alex91 válasza sony309 (#3105) üzenetére


Alex91
félisten

De azt esetleg igen, hogy a wifi-e a gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3107) sony309 válasza Alex91 (#3106) üzenetére


sony309
őstag

Nem okoskodok, mert nyilván jobban értesz hozzá, mint én (ismerve a tudásom hiányosságait)!
Szerintem biztos a wifi a ludas, mert amikor megakad a film, akkor az alrouter nem látszódik a hálózaton sem!
Már túl vagyok a két router megcserélésén, tehát kizárnám valamelyik router hibáját is!

Csak az a kérdés, hogy honnan ered az, hogy nincs wifi?

S3x, hifi & rock and roll

(#3108) Addel válasza sony309 (#3107) üzenetére


Addel
senior tag

Milyen régiek a routerek? Akkor szokták eldobni a wifi-t, mikor haldoklik a tápjuk.

(#3109) Alex91 válasza sony309 (#3107) üzenetére


Alex91
félisten

Olcso xarok...

Esetleg az elektromos halozaton PowerLine-nal osszekotni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3110) sony309 válasza Addel (#3108) üzenetére


sony309
őstag

Mindkét routerem Asus N18U és 1 és 2 hónaposak!
De főrouternek betettem próbából egy TP-Link 1043 (v5) és egy 841N-t is!

Azzal is ez volt a hiba!

Alex91:

A routerek az olcsó xarok? :D
Nem százezres routerek, az biztos!

Lehet egyszerűbb lesz a NAS-t a MP-hez vinnem.
De a Powerline is megoldás lehet

S3x, hifi & rock and roll

(#3111) Laca0 válasza Laca0 (#3095) üzenetére


Laca0
addikt

Sziasztok!

Erre a hibámra még mindig nem kaptam választ a support-tól.
Közben azért reset-eltem is, próbálkozok beállításokkal is, de sehogy nem akar összejönni, hogy működjön...
Felvettem egy új felhasználót, hátha az admin-al van baja. Beállítottam neki minden engedélyt a felhasználói beállításoknál, minden alkalmazásnál ott a pipa. A qsync-nél is.
Mégis azt mondja a qsync kliens, hogy "A Qsyncet nem engedélyzték"...
Mit kell még beállítani, hogy működjön?!?

sony309:
Gyári fw van a router-eiden? Jó eszközök azok a 18-asok, de a gyári fw több sebből vérzik. Én mindegyik asus router-emen, amit üzemeltetek, tomato-t használok.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3112) sony309 válasza Laca0 (#3111) üzenetére


sony309
őstag

Igen, mindkettőn a gyári, legújabb fw. van.
Az utolsó előtti fw.-rel is ezt csinálta.

Ha végképp nem jutok dűlőre, akkor nekem is meg kellene próbálnom a cfw.-t.
Tartok tőle, mert még egyik routeremre sem tettem fel cfw.-t.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#3113) Laca0 válasza sony309 (#3112) üzenetére


Laca0
addikt

Én már vagy 10 éve Tomato-t használok, a Shibby félét. Ő már nem folytatja ezt a fejlesztést, de az utolsó fw-ei még mindig jók. Ami esetleg nem, arra van új fejlesztés mástól. Többet a tomato topicban.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3114) shtirley válasza Laca0 (#3113) üzenetére


shtirley
tag

Régen én is azt használtam, csak az a baj ezekkel a custom fw-kel, hogy nincs bennük rendes hardveres támogatás. Nekem egy Linksys routeren volt, de onnantól nem ment gigabiten a net, és az 5 gigás rádióhoz lévő driver sem volt az igazi, állandóan fagyott. De legalább volt hozzá. A ddwrt nem is működött csak a 2,4-es rádióval.

(#3115) Laca0 válasza shtirley (#3114) üzenetére


Laca0
addikt

Az már jó régen volt. Az Asus 18U-ra és pl. az AC56U-ra teljesen jó a Tomato. Talán a gigabites wan kapcsolatoknál volt korábban annyi probléma, hogy nem tudta teljesen kihasználni a teljes sávszélességet (diginet 1000). De tudtommal ez is javítva lett. Az, hogy pl. a lan port ledek nem működnek Tomato-val, engem totál hidegen hagy. A felületen minden infót látok róluk realtime.
De ez már nagyon OFF szerintem itt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3116) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Én meguntam a bohóckodást meg a firmware b-zerálást. Mikor kötötték az 1000-es digit, vettem egy ilyet, egy ilyet, meg egy ilyet.
Nem volt olcsó de azóta soha se kellett semmit restartolni se tutujgatni. Csak fw-t updatelni ha akarom. Atom stabil több mint 2 éve. (sokszor több hónapos uptime-nak általában az áramszünet tesz be)
A switchet kinőttem volna azóta, de a nasomon is van 3 szabad port amiket hadra lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#3117) citkar válasza Mr Bond 007 (#3116) üzenetére


citkar
addikt

Mondjuk kisebb netem van, de az AC56U-t használtan, olcsó pénzért vettem és Tomatoval bő másfél éve éjjel-nappal megy egy noti HDD-vel, a QNAP NAS mellett, de még egy alkalommal sem kellett a hibája miatt újraindítanom. Másfél év alatt néhány alkalommal indítottam újra, de gyakorlatilag mindig a UPC hibája volt probléma forrása. Ez a második Asus routerem Tomatoval, de stabilitásukkal nem volt gond soha.

Egyetlen egy gondom volt vele, egyes Samsung TV-k nem szerették a Tomato DLNA alkalmazását.

(#3118) radó :
Vajon aktuális még a posztja? :)

[ Szerkesztve ]

(#3118) radó válasza ubid (#18) üzenetére


radó
csendes tag

Szia! Ilyet használok.
1 Gb volt benne az alap. Én 8K-ért raktam bele samsung 8Gb low profilos ddr3 1600 sodim memóriát.
Szerintem az 1Gb nagyon kevés. Így, hogy van bőven memória neki alapból 1 Gb körül megy.

Kérlek, mindig válaszolj, én is ezt teszem. Vác, Tel: 203509955, E-mail:laszlodora@gmail.com, Privátot írj! Tel. 0-24 óra.

(#3119) blakey válasza citkar (#3117) üzenetére


blakey
titán

Igen, AC56U-val a Tomato nekem is jó volt, bár ha valaki a gyárira alapuló CFW-ket szereti annak ajánlom az LTS-t, nagyon szépen muzsikált az Asusuon. Amióta Synology routert használok azóta nem követem a CFW-ket, csak használom és stabilan működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3120) sony309


sony309
őstag

MP-rel kipróbáltam a lejátszást, NAS és routerek újratelepítése után.
NAS-n csak a legalapvetőbb beállítások történtek meg, mint megosztás és engedély.

5 perc lejátszás után megint megállt a lejátszás.

Ami a furcsa számomra, az mitől lehet, hogy a "Rendszerkapcsolat-naplók"-ban nem szerepel a lejátszóm és az "Online felhasználók" között is csak a megakadás és kilépés után jelent meg Samba megosztással a MP?

Ha PC-vel lépek be SMB-n a NAS-ra, azt azonnal kiírja!

Most egy próba erejéig összekötöm a MP-t a főrouterrel.
Kíváncsi leszek!

S3x, hifi & rock and roll

(#3121) sony309 válasza sony309 (#3120) üzenetére


sony309
őstag

Hozzáértőktől kérdezem, hogy a NAS hálózatkezelésébe beleszól-e valamilyen módon a hálózaton levő PC-ken futó Windows verzió?

Augusztusban, amikor megvettem a NAS-t, akkor is így voltak elhelyezve az eszközök.
A főrouter egy TP-Link 1043 (v2) volt, az alrouter egy TP-Link 841N volt, WDS bridge módban kapcsolódott a főrouterhez és működött a lejátszó akadásmentesen NFS-n vagy SMB-n keresztül. Csak néhány FHD film akadozott a sávszélesség miatt, ezért vettem először egy N18U-t, a gyári bridge mód miatt. A sávszélesség magasabb lett, minden müködött.
Aztán eladtam a 1043-t, hátha még feljebb megy a sávszélesség.

Aztán valamikor jött SMB-n keresztül a "Login Fail" hibaüzenetek sora a lejátszón.
Innen kezdődtek a problémáim.

Mostanra annyit sikerült kiderítenem, ha a NAS és a lejátszó egy routeren lóg, akár a főrouteren, akár az alrouteren, akkor akadásmentes a lejátszás.

Még megpróbálom visszatenni a PC-re az augusztusban frissnek számító Windows verziót, hátha sikerül elérnem az akkori akadásmentes lejátszást és onnan lépegetve talán kiderül, hogy mi a hunyó!

Ha van valakinek ötlete még, akkor szívesen meghallgatnám/elolvasnám!

S3x, hifi & rock and roll

(#3122) titus26


titus26
tag

Üdv!
TS-220 talajoktól kérdezném, illetve mindenkitől, aki érdemi infóval rendelkezik.
Próbált már valaki UHD felbontású filmeket megosztani hálózaton? Nas-on van a film, kábellal csatlakoztatott tv-n próbálnám lejátszani, de akadozik, folyton újratölt. Tuningolható a nas, hogy akadásmentesen menjen a film?

Köszi titus26

(#3123) Alex91 válasza sony309 (#3121) üzenetére


Alex91
félisten

Ha az alrouterre kotod a PC-t, az lejatsza jol?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3124) sony309 válasza Alex91 (#3123) üzenetére


sony309
őstag

A PC-t nem próbáltam az alrouterre kötni, de a laptopot próbáltam és azzal is megakadt a lejátszás a NAS-ról!

A PC-re visszatettem egy májusi Windows kiadást (1703) és lassan egy órája megy a film anélkül, hogy megakadt volna! Máskor max. 30 perc ment le akadás nélkül.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#3125) sony309 válasza sony309 (#3124) üzenetére


sony309
őstag

Korai volt az örömöm, ahogy a tablet kapott IP címet, azonnal megállt a lejátszás!
Csak a router környékén kell keresnem a hibát.
Bár ennek ellentmond, hogy több router is ilyen hibát produkált.

S3x, hifi & rock and roll

(#3126) shtirley válasza Mr Bond 007 (#3116) üzenetére


shtirley
tag

Ja-ja. Szoktam látni a hozzászólásaidat az Ubiquiti topicban is.
Hasonló jókat tudok elmondani a cuccokról, nekem is hasonlóak vannak, természetesen ugyanúgy problémamentesek.

[ Szerkesztve ]

(#3127) Biga123 válasza sony309 (#3125) üzenetére


Biga123
addikt

Vissza olvasva a problémád. Azt mondod ha 1 routeren van a nas és a lejátszó akkor nincs gond. Ergo szerintem a bridge - eléssel lesz a gond. Lehet a két új routered nem kezeli rendesen. A win verzióval ne kéne h gond legyen.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3128) sony309 válasza Biga123 (#3127) üzenetére


sony309
őstag

Így van, ahogy mondod!
Ha egy routeren van a NAS és a lejátszó -legyen az a fő vagy az alrouter-, akkor nincs probléma!
Direkt azért vettem az N18U-t, mert van gyári bridge módja, de ezek szerint kár volt.

S3x, hifi & rock and roll

(#3129) Biga123 válasza sony309 (#3128) üzenetére


Biga123
addikt

Lehet a dhcp szarakodik. Próbálj meg minden ezközt fix ipre tenni. Dhcp tartománnyon kívül. Vagy a brdigelést kell átnezni kábelek jó portban stb.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3130) sony309 válasza Biga123 (#3129) üzenetére


sony309
őstag

A fix ip-t már kipróbáltam, igaz dhcp-n belül.
Köszönöm, kipróbálom!

Az is megoldás lehet, hogy az eszközökön adok meg fix ip-t és nem a routeren?

S3x, hifi & rock and roll

(#3131) Biga123 válasza sony309 (#3130) üzenetére


Biga123
addikt

Igen. Csak nézd meg a dhcp tartományt. Természetesen tartományon kívülről válassz ipket. És minden ezközön külön lödd be az ipt. És akkor legalább a lease time nem kavarhat be ha fix ipn van minden.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3132) sony309 válasza Biga123 (#3131) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm az ötleteket, ki fogom próbálni!
👏

S3x, hifi & rock and roll

(#3133) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Korábban már írtam a Qsync problémámról a wd purple lemezekkel.
Pár napja betettem próba képpen egy terrás desktop samsung-ot. Csinálnom kellett egy teljes újrainicializálást, mert egy sima gyári visszaállítás kevés volt.
Úgy tűnt, hogy minden rendben. 2 napja megy a qsync. Erre most megjelent az ismerős hibaüzenet: az adatbázis összeomlott....
Tényleg ennyire kényes ez a qnap 228-as a támogatott lemezekre??!? Tényleg csak azokkal működik jól, amik az ajánlási listában benne vannak?
Csak azt nem tudom, hogy mihez fogok kezdeni, ha veszek bele egy támogatott lemezt és azzal sem lesz jó a qsync...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3134) blakey válasza Laca0 (#3133) üzenetére


blakey
titán

Terra=föld, a vinyó maximum "terás"

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3135) Laca0 válasza blakey (#3134) üzenetére


Laca0
addikt

Komolyan... most ebbe kell belekötni?!? Inkább próbálj meg segíteni a bajomon...
Épp csak úgy írtam le, ahogy szoktuk mondani, 2 "r"-el... senki sem mondja 1 "r"-el...
Akkor helyesbítek: "1 TB kapacitású merevlemezt". Bár ebbe is bele lehetne kötni...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3136) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Megvettem a nas szervert , ami jó és tetszik , tudja amit kell bőven , nem bántam meg .
De egyéb okok miatt ha valakit érdekel akkor esetleg szívesen átadom , 2-3 hetes . QNAP TS-253A-4G :R

(#3137) davidsz válasza Laca0 (#3133) üzenetére


davidsz
őstag

Szia!

Photo Station fent van?
Az lapvető mappa szerkezeten és jogokon változtattál?

(valószínüleg igen) Nálam is volt ilyen. Az alapvető gond, hogy vagy kötöttél egy "csomót" a mappaszerkezetre - megosztásra, vagy a jogosultságokra.

Megoldás:
Újra kell tenni az egészet full nulláról!
Home mappát használni.
QSync-et ha használsz szintén vigyázni a mappa jogokkal és megosztással. Itt is hamar csomót lehet kötni!
Erre felveszel egy külön megosztott mappát.
Ne komplikáld túl első körben a megosztásokat, akkor nem lesz baj.

Példa:

Home mappa: Onedrive, Googledrive ide van szinkronizálva almappákban - külön user
Qsinc gyökérben létrehozva külön mappa - külön user - csak szinkronra.

A mappa a mappában megosztások és hasonlók usere jogok keveredése adatbázis összeomlást eredményez.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3138) Mr Bond 007 válasza Laca0 (#3133) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ahogy előttem is írták 0-ra le dózerolni az egészet.

(#3139) davidsz válasza davidsz (#3137) üzenetére


davidsz
őstag

Photo Station-be szokott még belehalni az elején, amikor van fent pl. 20GB képed és miniatűröket megcsinálja. Közben meg még variálsz és belakod a cuccot, van közben restart stb. Ilyenkor is bele szokott dögleni.
Ez user error sajnos.
(én is jártam 2x is így mire rájöttem mint csesztem el)

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3140) Laca0 válasza davidsz (#3139) üzenetére


Laca0
addikt

Ez mondjuk pont így történt. Nulláról kezdtem, full törlés, újrainicializálás volt.
Felvettem 1 szink user-t. Felvettem egy szink mappát.
Erre állítottam be 1 mappát a gépemen. Lement a szinkron, nem volt baj.
Visszamásolgattam a képeket, videókat, 200GB.
Ma feltelepítettem a video stationt és a photo stationt. Elkezdte a miniatűrök generálását.
Meghalt a Qsync...
Mit rontottam el? Azt írtad, hogy rájöttél a hibádra. Mi volt a hiba?
Gyerekek! Ennek ezt bírnia kell! Ez célhardver, erre való! Nem tudom elhinni, hogy ez normális, hogy ennek így meg kell halnia...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3141) davidsz válasza Laca0 (#3140) üzenetére


davidsz
őstag

#3133 hsz-ben a valasz. Olvasd és értelmezd figyelmesebben!

A kereszthuvatkozásokat és jogokat semmi nem bírja. "Csomó"

Qsinc és photo és vudeo stationt egy mappába teszed, és még user jogokkal is belekavarsz, pont ez történik.

Photo és video stationt nem is használom, mert sima Windowson keresztül is elérem a mappákat, és azzal amivel akarom. Ergo semmire nem jó, max telefonról...

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3142) Laca0 válasza davidsz (#3141) üzenetére


Laca0
addikt

Nincs semmilyen kereszthivatkozás.
Van 3 külön megosztott mappa: video, kép, szinkron. Mind a tároló gyökerében van.
Teljesen más fájlok vannak egyikben és másikban. Nincs megosztott mappán belül másik megosztott mappa.
Ha ezeket érted "csomó" alatt, akkor az nincs egyáltalán.
Az egyetlen plusz, hogy a qsync-ben benne van az alap megosztás is. A user mappáé. Az üres, de nem tiltottam le. De igazából ez sem kereszt, mert ez sem a megosztott mappákon belül van.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3143) shtirley válasza Laca0 (#3142) üzenetére


shtirley
tag

Minek az a Qsinc? A legelső dolog volt amit töröltem a nasról. Olyan fontos az?

(#3144) davidsz válasza Laca0 (#3142) üzenetére


davidsz
őstag

Qsync és a User mappa lesz a csomó.
User mappák a Home könyvtárban vannak.
Biztos hogy valami ott lesz. Jog vagy mappa kiosztás és szinkron.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3145) Mr Bond 007 válasza shtirley (#3143) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mondjuk ha kéne valami dropbox/google drive like progi, de nem akarsz az amcsikhoz kipakolni mindent hogy bele nézhessenek (benne van a szerződésükben hogy bele nézhetnek és felhasználhatják), elég jól tud jönni...

(#3146) Laca0 válasza davidsz (#3144) üzenetére


Laca0
addikt

Próba kedvéért leállítottam, kitöröltem a mappaárokból a home szinkronizálását. A qsync central-ban látom, hogy a home disabled-en van amúgy is. Csak az az 1 mappa van engedélyezve, amit használok.
Egyre jobban igazolódik a gyanúm, hogy nem a lemezekkel, nem a nas-al van a gond, hanem egyszerűen ez a qsync a gyenge láncszem. Ez az alkalmazás lett rosszul megírva. Keresek egy másik szinkronizáló appot.
Nekem ez fontos, a munkámmal kapcsolatos anyagot kell kezelnem így. Ezt nem akarom a felhőbe tenni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3147) davidsz válasza Laca0 (#3146) üzenetére


davidsz
őstag

Semmi baja a Qsinc-nek. Mindenkinél működik.
Nálam több gépen is fent van. Teszi a dolgát.
A hiba lehetőségeket leírtam.
Tedd újra és kezd nulláról!

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#3148) shtirley válasza Mr Bond 007 (#3145) üzenetére


shtirley
tag

Értem. Azt hittem, hogy ez csak otthoni (hálózaton belüli) dolgokhoz jó, és valami backup megoldás. Akkor kell hozzá mindenféle QNAPcloud meg ilyen marhaságok is?
A Google Drive-ot használom, de csak olyan dolgokat teszek rá, amit a Google is guglizhat. Legyen boldog vele. Egyedül a közös dokumentumhasználatnál látom hasznát, de az nem sokszor kell.
Nekem Samba-n vannak felcsatolva a megosztásaim. Azokat elérem VPN-en is bárhonnan, úgyhogy ott és azt mentek amit csak akarok, bárhonnan.

(#3149) Mr Bond 007 válasza shtirley (#3148) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ugyanúgy működik mint a dropbox vagy a gdrive. Csak az adataid a nason lesznek és nem a szolgáltatók szerverén. Így céges adatokat is lehet vele megosztani, szerkeszteni, esetleg backup célpontnak megadni és neten át fogja menteni (verzió kezelés is van!). Meg persze nincs tárhelykorlát. :N
Qnapcloud se kötelező hozzá ha fix ip-d van, de nekem semmi bajom a qnapcouddal.

[ Szerkesztve ]

(#3150) sony309 válasza Biga123 (#3131) üzenetére


sony309
őstag

Elképzelhető, hogy én vagyok láma, de a hálózati lejátszón, tableten nem találok IP cím beállítási lehetőséget, így csak a routeren tudnék fix IP címet adni az eszközöknek, de azt már kipróbáltam és nem volt jó!

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.