Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) sony309 válasza Geth (#2199) üzenetére


sony309
őstag

Amióta meg van a TS-228 NAS, azóta egyszer sem sikerült újraindítanom párszor már próbáltam, de inkább a kikapcsolás-bekapcsolás maradt, azzal nem volt gondom.

A QNAP QFINDER nem is látja a NAS-t, pedig a HDD LED még mindig világít.
Így ébreszteni sem tudom.

Újraindítás előtt fejezte be az indexelést, mást nem csináltam rajta.

Este lekapcsolta magát, de reggel ugyanez az állapot fogadott, nem volt hajlandó bekapcsolni (időzítve van a be és kikapcsolás).
Éjjel ránéztem párszor, ugyanígy a HDD LED-je világított.

Mr Bond 007: Ezzel csak az a bajom, hogy utána mindig kiabál, hogy a fájlrendszer nem tiszta, futtassam le az ellenőrzést! :W

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2202) Mr Bond 007 válasza sony309 (#2201) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor viszont még dolgozik, és hagyni kell. Nekem ilyet csak akkor ír ha menet közben áll le, pl áramszünetnél.
Ha megy a qsearch vagy mi, azt instant öld le, mert olyan szinten meg tudja fogni a nast hogy még a webes felület is akadozni fog. Nekem legalábbis le kellett tiltani, még a 4.3 környékén mikor megjött a végleges.

blakey: Örülj neki! :K

[ Szerkesztve ]

(#2203) blakey válasza sony309 (#2201) üzenetére


blakey
titán

Manuális kikapcsolás esetén hosszan kell nyomni a gombot és ad egy hangot, utána elengeded és jól kapcsolja ki magát. Nekem eddig egyszer sem volt ilyen gondom, minden firmware után normálisan újraindult, így nem is tudom, hogy mi a gondotok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2204) sony309 válasza Mr Bond 007 (#2202) üzenetére


sony309
őstag

Igen, én is ezt valószínűsítem, hogy dolgozik/dolgozott, de csak utólag derült ki.
Amikor újraindítom, semmilyen feladatot nem ír, ami a háttérben futna, pl. ma is befejezte az indexelést.

blakey:

Igen, hosszan nyomva tartva kapcsoltam ki, sípolt is egyet, de mégis.

S3x, hifi & rock and roll

(#2205) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni.

Vásároltam egy Zidoo X9S típusú médialejátszót, és rendelkezik NAS funkcióval is.
BitTorrentet egyszerűen nem tudom beállítani rajta. OpenWRT rendszerű, amikor a BitTorrent menüre kattintok, és azon belül a Web Interface-re - az oldal nem elérhető.

Elakadtam :(

(#2206) blakey válasza Sly189 (#2205) üzenetére


blakey
titán

Van OpenWRT topik, ott tedd fel a kérdésed, itt Qnap NAS-okkal foglalkozunk és nem OpenWRT fut rajtuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2207) Geth válasza sony309 (#2201) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom mi az a qfinder, én scriptből tolom rá a magic packetet :)

Van valami oka, hogy kapcsolgatod ki-be időzítetten?

(#2208) sony309 válasza Geth (#2207) üzenetére


sony309
őstag

Gondoltam, hogy felesleges mennie, ha senki nem akar éjjel zenét hallgatni vagy filmet nézni.

S3x, hifi & rock and roll

(#2209) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Egy régebbi Zyxel 310-es NAS leváltásán gondolkodom (kéne a 2. lemez), és látókörbe került a QNAP TS-228. Szóval utóbbi tudja azt, amit az öreg Z, hogy Samsung tévé belső lejátszójára osztott filmeknél megy a hangsávváltás, és a külső felirat (minidlna-val Z ezt simán hozta)?

"So say we all"

(#2210) citkar válasza TaliGa (#2209) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem ez a TV lejátszójától függ, a te esetedben, ha jól értem, a NAS csupán megosztja a filmeket ebben a formában.

(#2211) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

A QNAP oldalán nem találom a Music Station korábbi kiadásait, főleg az 5.0.8 vagy az 5.0.7 érdekelne.

Ha valakinek meg van, akkor kérem jelezze felém!

Köszönöm előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#2212) Suuu26


Suuu26
csendes tag

Helló!

Van valaki itt Pécsről, aki segíteni tudna QNAP TS-228 és Linksys e1700 ddwrt beállításában helyszínen? Mindent próbáltam már de nem érem el még mindig távolról a NAS-t.

Plusz meghallgatok bármilyen okosságot ki hogyan használja, milyen progikkal stb...

Köszi előre is! :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#2213) stevelawyer válasza sony309 (#2201) üzenetére


stevelawyer
csendes tag

Szia! Nekem is olyan van, de a restartok mindig mennek. Bár elég sok idő telik el mire újra magához tér, de nem akadt még ki. Viszont nálam sem működik, hogy az irányított ki-bekapcsolás menjen. Kikapcsol, de be nem. Valakinek ötlete? Hajnal 1 és 6 között feleslegesen megy ezért gondoltam, hogy pihenjen. Tapasztalt valaki még ilyet?

(#2214) stevelawyer válasza Suuu26 (#2212) üzenetére


stevelawyer
csendes tag

Szia! Mit szeretnél elérni? myQNAPcloud nem jó?

(#2215) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék Ts-453-pro hoz
OS:4.2.3 verzió

A Filebotot szeretném feltenni rá de istenért sem akar települni.

Javabol a V8.144.0 van fent.

És ezt kapom vissza: FileBot 4.7.7 installation failed. The following QPKG must be installed and enabled: QJDK8. Amikor a a filebot telepíteni próbálom.

Valami ötlet?

Gábor

(#2216) Geth válasza -G- (#2215) üzenetére


Geth
addikt

A konkrét probléma passz, de nálam a Java és a FileBot is "kézzel" van felrakva (kicsomagolva, konfigurálva), az nem járható?

(#2217) -G- válasza Geth (#2216) üzenetére


-G-
csendes tag

De járható át tudod küldeni a két telepítő file-t?

(#2218) Geth válasza -G- (#2217) üzenetére


Geth
addikt

Ööö, én nagyon kézire gondoltam.
SSH a NAS-ra, pl. Oracle oldaláról letöltött server JRE kicsomagol, filebot szintén kicsomagol, beconfigol, majd úgy illeszted be a workflowdba, ahogy szeretnéd. Nekem pl. a filebotot scripten keresztül hívja a torrent kliens.
Arra érdemes figyelni, hogy hány bites kell, a QTS 4.3 előtt nem volt egyértelmű, arra és afelett viszont 64bit.

(#2219) Suuu26 válasza stevelawyer (#2214) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Szia!

Jó lenne az is, de nem érem el. Szinte biztos hogy a routerrel van valami, de nem jövök rá hogy mi. Ilyen szinten nem tanultam a számítástechnikát, de azért mindig meg tudtam csinálni amit kellett. Ez kifogott rajtam.

(#2220) stevelawyer válasza Suuu26 (#2219) üzenetére


stevelawyer
csendes tag

99%, hogy a router sw szól bele. Tedd vissza a gyári sw-t és próbáld meg azzal. Mennie kell.

(#2221) stevelawyer


stevelawyer
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. WebDAV-ot szeretném távoli gépre beállítani a netdrive win klienssel. De nem megy. Elvileg megy a WD de nem kapcsolódik. Le tudnátok írni, hogy milyen beállítások kellenek.

Köszönöm.

(#2222) Biga123 válasza -G- (#2215) üzenetére


Biga123
addikt

A sima JRE nemegyenlő a Qjdk-val.
[link] ezt próbáld meg feltenni mert ezt hiányolja.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2223) Suuu26 válasza stevelawyer (#2220) üzenetére


Suuu26
csendes tag

Helló!

A gyárit nem tudtam visszarakni. Hogyan kell (csak röviden :DD )
Azt is olvastam hogy akkor "kocka" lehet belőle. Az mit jelent? :F

Köszi!

(#2224) stevelawyer válasza Suuu26 (#2223) üzenetére


stevelawyer
csendes tag

Szia! Nem szoktam routert mókolni, de szerintem csak simán ahogy csináltad csak visszafelé. Kérdezd meg a routeres topicban.

(#2225) -G- válasza Biga123 (#2222) üzenetére


-G-
csendes tag

Fel is tettem mind a két progi fent van.
De viszont nem tudja megnyitni az alkalmazást hiába nyomom a megnyitást nem történik semmi...
Az op-rendszert felhúztam 4.3.3-ra.

(#2226) Stingie


Stingie
tag

Sracok, masnal is tortent vmi ma delelott a CloudLink szolgaltatassal? Nekem a cloudlink alatt narancssargavak abnormal statust jelez es az inform aleetek kozt is latszik - de se a network, se wan ip, se portforwarding nem valtozott es ... Latszolag minden eleres mukodik, akar okostelorol akar remote pcs myqnapcloudos eleresrol van szo. (Ddnst nem is emlitem, bar anbak nincs ehhez koze).

Szoval latszolag minden jo, de megis abnormalt jelez - router es nas restart megvolt, sot - updateltem is kozben a legujabbra, es minden app naprakesz. Lehet, a qnapnal van vmi ?

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#2227) Alex91 válasza Stingie (#2226) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam is xar. Mondjuk az uj firmware felrakasa utan jott elo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2228) Stingie


Stingie
tag

Ja, furi... tegnap este frissitettem az uj Cloudlink app-ra es utana jott elo ez a problema. Mind1, adtam fel ticketet a QNAP-nak, csatoltam a logokat meg a screenshotot, csak mondanak valamit.[kép]

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#2229) Gabesz25


Gabesz25
tag

sziasztok,
van egy TS-251+ nasom. Az eszközzel működés szempontjából elégedett vagyok, azonban a tápegysége hangosan sípol/cicereg. mit lehet ezzel kezdeni?

(#2230) blakey válasza Gabesz25 (#2229) üzenetére


blakey
titán

Szerintem cserélni kéne, 0 cicergésnek kéne lennie, sima 251-em van, 30 centire van tőlem a táp és semmi cicergés. Hibás tápra utal ami egy egyszerű cserével megoldható. Kezdetek óta ilyen vagy nemrég kezdődött?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2231) Gabesz25 válasza blakey (#2230) üzenetére


Gabesz25
tag

nem rég kezdte el csinálni. garanciában cserélik ezt? gondolom vissza kellene küldenem, ahol vettem aztán megvizsgálják. csak addig meg táp nélkül lesz a nas :F

(#2232) blakey válasza Gabesz25 (#2231) üzenetére


blakey
titán

Ha garanciális akkor mindenképp érdemes bevinni de lehet, hogy érdemes lenne venni egy másikat is ha másért nem akkor tartaléknak. Az is lehet, hogy azonnal cserélik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2233) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy TS-251A-t beüzemeltem, csak torrentre kell, viszont arra nem tudtam rájönni hogy miért csak 15 MB/s tudok letölteni 60-as van itthon. A beállításokban korlátlan van beállítva. Amíg pc-ről ment addig tudta a 60-at.

Köszönöm a segítséget

Gabi

(#2234) blakey válasza Montesantos (#2233) üzenetére


blakey
titán

15MB/s az 120Mbps, szóval ha 60Mbps neted van otthon akkor az kiváló. :)
A kérdés az, hogy milyen 60-as van neked othon MB/s vagy Mbps?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2235) Montesantos válasza blakey (#2234) üzenetére


Montesantos
senior tag

Ebbe belekérdeztél :)
gyors speed test:
DOWNLOAD 78.51 Mbps
UPLOAD 10.00 Mbps

ezek szerint 60 Mbps letöltés jelenleg: 14MB/s max 15 szokott lenni

Gabi

(#2236) blakey válasza Montesantos (#2235) üzenetére


blakey
titán

Akkor 120/10-es UPC-s neted van?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2237) Montesantos válasza blakey (#2236) üzenetére


Montesantos
senior tag

Ezek szerint, nekem is furcsa mert csak 60 lehet itt max (upc kábel)

Gabi

(#2238) Montesantos válasza blakey (#2236) üzenetére


Montesantos
senior tag

Rájöttem jó minden csak kevertem a szezont a fazonnal :)

Gabi

(#2239) kovpist


kovpist
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy TS-228 Nas-om és olyan problémam lenne vele hogy elég sokszor visszaáll angol nyelvre és a saját fájlkezelőjéből nem lehet semmit elérni csak újraindítas után.
Valakinek jelentkezett ugyanez a hiba vagy megoldást rá valaki?

(#2240) sanyijedi válasza kovpist (#2239) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem is 228as van, a nyelv visszaállítást nem tapasztaltam (igaz, én angolul használom így lehet az is resetelődött, de ugye nem vettem észre), de olyan hibát igen, hogy jött egy warning:

Level: Warning
Host: Drive2 Read I/O error, sense_key=0x0, asc=0x0, ascq=0x0, CDB=88 00 00 00 00 00 00 20 5b 88 00 00 00 08 00 00 .

és utána semmit nem értem el csak restart-ot követően
pont jött frissítés is rá, illetve hdd-t is cseréltem, így nem tudom hogy mivel lehetett a probléma
de ha legfrissebb szoftvered van, akkor gyanús a hdd hiba
előtte egyébként 2-4 hetente csinálta, full random

szerkesztve:
megnéztem, 1x csinálta új hdd-vel is. de 06.30 óta semmi hasonlót nem tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2241) kovpist válasza sanyijedi (#2240) üzenetére


kovpist
csendes tag

Ezt csinálja nekem változó időnként

(#2242) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Vettem egy 228-ast 2db 2TB-os lemezzel. Raid1-et állítottam be és most dolgozik... már vagy 3 órája.
Mennyi ideig kell inicializálnia egy ilyet tömböt? Nekem ez egy kicsit már gyanús...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2243) sanyijedi válasza kovpist (#2241) üzenetére


sanyijedi
őstag

notification alatt mi van illetve a sys logban?
legfrissebb QTS van fent? (4.3.3.0396)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2244) Laca0 válasza Laca0 (#2242) üzenetére


Laca0
addikt

Most már újraindult. Azt írja, készen áll.
De mi foglal 16GB-ot egy szűz rendszeren?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2245) Addel válasza Laca0 (#2244) üzenetére


Addel
senior tag

Lapozófájl ?
Nálam 8GB ram mellet is lefoglalja a 16GB lapozófájlt.

[ Szerkesztve ]

(#2246) Laca0 válasza Addel (#2245) üzenetére


Laca0
addikt

Ezt hol lehet megnézni? SSH-val menjek be? Mert a fájlkezelőjével nem látható.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2247) Addel válasza Laca0 (#2246) üzenetére


Addel
senior tag

Igen, terminálba free paranccsal.

(#2248) Laca0 válasza Addel (#2247) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Tényleg a swap... minek neki ennyi?
Van valamilyen csomagkezelő a linux-hoz? Egy MC-t feltennék azért :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2249) Mr Bond 007 válasza Laca0 (#2248) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Van mc a qnapclub repóban qts alatt is.

(#2250) cp007 válasza kovpist (#2241) üzenetére


cp007
csendes tag

Nalam is volt ilyen reset. Nem csak a nyelv állt vissza, hanem a fájl manager sem látta a HDD kötegeket , könyvtárakat.. Közben minden app fut. Nálam egy sikertelen SSD trim után jött elő. Irtam egy ticketet de nem tudták megtalálni az okát. Esetleg irhatsz nekik és hivatkozd meg , hogy volt ehhez hasonló hibajelentésük, a #YZV-335-42292 -számu.
És az ujrainditás nálam is megoldotta

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.