Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) citkar válasza Tiborihasz (#3448) üzenetére


citkar
addikt

A gyári letöltőprogrammal voltak nekem is problémáim, odáig jutottam, hogy ez általános és inkább mást használok, én transmissiont, mások más torrentklienst.

(#3452) kalolaci válasza citkar (#3451) üzenetére


kalolaci
senior tag

+1 a transmissionnak!

(#3453) dao02 válasza citkar (#3451) üzenetére


dao02
csendes tag

A beállítások nálam is ilyenek, és működik.
Azt tapasztaltam, hogy ami egyszer leáll (mert nem voltak jók a kezdeti beállítások), az többet nem indul újra, hiába próbálom az újraindítást.

[ Szerkesztve ]

(#3454) gahor72 válasza Tiborihasz (#3450) üzenetére


gahor72
aktív tag

Felejtsd el!

TM-et neki!

Utána olvasol,hogy kell beállítani,aztán megy a le-fel töltés .Van Remote gui hozzá,meg sem kell nyitni a NAS felületét.

El tudod érni bárhonnan,egyszóval működik.:)

Nekem is ilyen ketyerém van hibátlan vele.

Meg hát úgy is ez lesz a vége,csak meg akarunk kímélni kb. 1 hetes szívástól-már ha jól bírod-mert más hamarabb feladta.:)))

üdv

[ Szerkesztve ]

(#3455) RealZuperman válasza kalolaci (#3452) üzenetére


RealZuperman
tag

+1. Gyorsan be lehet állítani és könnyen kezelhető.

(#3456) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Downloadstation és Transmissionon túl létezik használható torrent kliens? TS-228A-hoz keresek valamit, ami könnyen használható és átlátható normál otthoni használathoz.
Aria2-t ismeri valaki? Van hozzá WebUI is.

(#3457) Geth válasza naja (#3456) üzenetére


Geth
addikt

Deluge, nekem fontos a kulturált webui :)
A QTS által frissülő Let's Encrypt-es certet állítottam be neki, tehát https.

Van konténerizálva is, vagy ott az Entware.
Nem tudom arm alatt hogy szuperál...

(#3458) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A napokban beléptem a nas ( TS-228) kezelőfelületére és kiírta hogy új "belső vezérlőprogram" érhető el.
Gondoltam majd később frissítem.
Most belépve nem írta, ezért rányomtam a keresésre, de szerinte naprakész.
Visszavonták, vagy mi lehet az oka ? Jelenleg 4.3.4.0537 ír, de itt nincs is ilyen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3459) Geth válasza rostiron (#3458) üzenetére


Geth
addikt

Az 537-est visszavonták, jópár napig kint volt.

Nekem is fent volt, de nekem megtalálta rá az 557-et (ami most éppen a legfrissebb is egyben, a linken is (btw, miért a török oldalt nézed? :DDD )).
Ha 537-esed van, lehet érdemes egy nem visszavont verzióra váltani :)

(#3460) rostiron válasza Geth (#3459) üzenetére


rostiron
őstag

Akkor manuálisan frissíthetem innen a 4.3.4.0557 -re ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3461) Geth válasza rostiron (#3460) üzenetére


Geth
addikt

Ezt most nem értem.
Hivatalos oldalt nézel? Ki van választva a megfelelő termék? Akkor igen. Vagy én nem értem a kérdést...

(#3462) rostiron válasza Geth (#3461) üzenetére


rostiron
őstag

Inkább kétszer kérdezek, mert nem akarok el....ni semmit. De akkor frissítem. :) :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3463) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Újra raktam a TS-228-as NAS-om, mert HDD csere volt. Viszont most a gyári Transmission nem jelenik meg az alkalmazások közt. Van valakinek ötlete miért? Esetleg manuális telepítés esetén tudtok adni egy telepítő fájlt?
Köszönöm a segítségeteket!

Impair

(#3464) Mr Bond 007 válasza Impair1980 (#3463) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Mert 4.3 óta nem támogatott. (vmelyik verziót fel lehet rakni csomagból)
Én mondjuk deluge-ra váltottam, azzal nem volt még gondom a transmission-el ellentétben.

(#3465) Impair1980 válasza Mr Bond 007 (#3464) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm! Kipróbálom. Gondolom hasonló, mint a transmission. Látom van androidra, windowsra is app. Miért 300 MB a telepítő mérete?

Üdv.: Impair

(#3466) Geth válasza Impair1980 (#3465) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom beleszámolódik a python is, abban van írva, kell hozzá.

(#3467) Impair1980 válasza Geth (#3466) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Első ránézésre, sokkal jobb és minőségibb, mint a Transmission. Nagyon köszönöm az Ötletet!!!
Androidra melyik appot raktátok fel?

[ Szerkesztve ]

(#3468) Geth válasza Impair1980 (#3467) üzenetére


Geth
addikt

Én nem nagyon piszkálom telóról, de ha muszáj, akkor webuin keresztül, nem raktam fel appot. Sajnos nem responsive, emiatt kényelmetlen, de egy-egy magnet linket rá tudok dobni, ha nem vagyok gépközelben...

(#3469) Stingie


Stingie
tag

Sziasztok,

tegnap lefrissítettem a legújabb FW-t és meglepődve látom, hogy a File Stationban a DataVol1 alatt a /homes kivételével eltűnt az összes folderem (a valóságban a NAS-on van minden, mert windows SMB alól látszik és használni is tudom őket). Adminnal lépek be.

Mi a bánat történt itt? A tartalom ott van, de mégsem látszik a File Stationban ? Az admin az administrators group része, minden itt levő (és egyébként a listában látható) folderre van RW joga. Mégsem látja őket. Más is találkozott már ilyennel ?

[ Szerkesztve ]

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#3470) Stingie válasza Stingie (#3469) üzenetére


Stingie
tag

Különös. Bekapcsoltam az Advanced folder sharinget és nyomtam egy restartot. Utána visszaállt minden normálisra, újra látom a foldereket.

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#3471) naja válasza Geth (#3457) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen! Sajnos az utolsó két sort nem igazán értem, bár próbáltam utána olvasni.
A Deluge-ből sehol nem találok x28A változatot. Ugyanez a helyzet amúgy az aria2-vel is.

Ellenben a ráakadtam a qBittorrent 4-re, ami minden eddigi várakozásomat felülmúlta. Majdnem olyan mint az általam már megszokott uTorrent.

Jó, hogy említetted a Let's Encrypt-et, azt is beállítottam már. Bár nem tudom van-e jelentősége, hogy saját szervert saját kliensről a saját hálózaton hogyan érem el.

(#3472) Geth válasza naja (#3471) üzenetére


Geth
addikt

Nem vágom ezt a csillió ARM változatot, de lehet, hogy

deluge-ui-web_1.3.15-2_aarch64-3.10.ipk
deluge_1.3.15-2_aarch64-3.10.ipk

aria2_1.33.0-1_aarch64-3.10.ipk

ezek jók rá (Entware).

Bár nem tudom van-e jelentősége, hogy saját szervert saját kliensről a saját hálózaton hogyan érem el.
Gondolom nem annyira, de én kívülről is rá szoktam csattanni, oda nem tennék sima http-t.

[ Szerkesztve ]

(#3473) fabias82 válasza Stingie (#3470) üzenetére


fabias82
tag

Szia!

Ugyan ebben a cipóban járok, tudnál kis segítséget hogy mit is állítottál kicsit konkrétabban, annyira nem vagyok benne, a dologban. Lehet láma vagyok hozzá bocsánat! Nekem ma kezdte el csinálni tegnap még láttam webesen belépve a mappáimat. Köszönöm előre is a segítségedet.

(#3474) Stingie válasza fabias82 (#3473) üzenetére


Stingie
tag

Kvázi csak annyit, hogy a control panel > privileges > user és user group-oknál az administratorok esetén az összes mappára nyomtam egy RW-t és apply, illetve ugyanitt a Shared Foldersnél az Advanced Permissionsnál engedélyeztem az Advanced Folder Permissionst majd apply.

Utána volt egy restart és done.

Tegnap este egy másik gépről remote-ban megint ez volt a gond, de nem csinaltam semmi mast, mint restartoltam a NAS-t. Gyanús hogy a Media library indexing zavarhat be és valamit butykol a jogusltsagokkal. Most letiltottam ezt a feature-t. Ha visszatér, már nyitom is a case-t a QNAP-hoz, mert valami tutira nem franko, a legutolso update oda csinalja ezt.

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#3475) Stingie válasza Stingie (#3474) üzenetére


Stingie
tag

... és megint 2 nap után eltűntek a folderjeim. Nyitottam case-t a Qnap heldesknél, ez így elég gáz. Vissza lehet valahogy rollbackelni a rendszer frissiteseket ?

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#3476) Bazsa74


Bazsa74
tag

Üdv. Kérlek segítsetek. Vásároltam egy Qnap TS-219P II nas-t. Legfrisebb firm volt rajta és semmilyen torrent alkalmazást sem tudtam telepíteni. A plex 9.15-ös verzió volt fent, frissíteni nem engedte. A plex samsung és lg tv alkalmazás hisztizett, hogy túl régi nem tud csatlakozni. Vissza áltam 4.2-re, de semmi változás. Sem transmission sem plex frissítés. A beépített letöltője max 3 Mb/sec-el tölt, ami nagyon kevés. Örömmel vennék minden ötletet, vagy vissza adom az eladónak, mert így pénz kidobás volt nekem. Köszönöm

Off

(#3477) Addel válasza Bazsa74 (#3476) üzenetére


Addel
senior tag

Az a baj vele, hogy régi armv5-ös az a nas, nincs rá support, plexből asszem [ez] az utolsó, 9.17 biztos nem támogatja már :
https://support.plex.tv/articles/218212517-which-nas-devices-are-no-longer-supported-starting-with-0-9-17-0-server/

Transmission: [link]

De arra készülj, hogy mindent így kell összevadászni rá, és nem is fognak frissülni.
Vagy valaki segít entware-t tenni rá, ott még van armv5 support.

[ Szerkesztve ]

(#3478) Bazsa74 válasza Addel (#3477) üzenetére


Bazsa74
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Ezt a transmission feltelepítettem, de semmilyen logint nem fogad el, így töröltem mert mindenhol az admin/admint írták, de semmi mással nem tudtam belépni. Sajnos nekem a plex nélkülözhetetlen, mert az országban élő család ezen keresztül nézi a plexet. 😞

[ Szerkesztve ]

Off

(#3479) citkar válasza Bazsa74 (#3478) üzenetére


citkar
addikt

A transmissionnél próbáld ki a qnap/qnap kombót.

(#3480) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Sziasztok!

Lenne egy félig ideillő kérdésem. NAS vásárlás előtt állok, szeretnék több évre beruházni egy megbízható, stabil, gyors eszközre ami mindenben kiszolgál. Eddig a leginkább tetszetős az Asustor 6202T volt a 4 mag és a 4Gb ram miatt, de ott volt még a drágább Synology DS218+ talán, melyet bővítenem kellene ram-mal vagy a QNAP TS-251+-2G melyet szintén jó lenne bővíteni legalább 4Gb-ig, de ennek pl erősebb a 4 magosa. Nincs egyik gyártóval kapcsolatban fenntartásom, nem volt egyikhez sem szerencsém, számomra tényleg csak az a lényeg, hogy rendesen működjön, ne akadjon a rendszere, megbízható legyen illetve a DLNA funkciót, tehát a filmek streamelését a tv-kre a lakásban gond nélkül tudja/kezelje. Ezen felül fontos lenne, hogy a fájlmegosztás jól meg legyen oldva, külsős személyek felé tudjak küldeni a lehető legegyszerűbben olyan fájlokat, képeket, dokumentumokat melyeket egy emailbe nem raknék be biztonsági okokból.

Remélem sikerült átadni a lényeget és tudtok nekem segíteni, viszonylag sürgős lenne a vásárlás.:)

Hálás köszönet!:R

(#3481) Bazsa74 válasza citkar (#3479) üzenetére


Bazsa74
tag

Húúú. Nagyon köszönöm. Ez volt a megoldás. 😉

Off

(#3482) blakey válasza Black Dragon (#3480) üzenetére


blakey
titán

Synology/Qnap 4GB RAM-mal kiszolgál, nekem sima TS251-em van 4GB RAM-mal és bőven elég mindennemű megosztásra. Mindkét rendszer kb. hasonló tudású, frissítéseket kapnak bőven, szóval azt válaszd amelyik szimpatikus. QTS-t kipróbálhatod, qnap/qnap a acc/passw.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3483) Bazsa74 válasza Addel (#3477) üzenetére


Bazsa74
tag

A transmission tökéletes, köszönöm. A plex ugyan feltelepül, majd az appok között frissítésre indul, de sosem végez. Úgy látom ez bukta. Csak fogalmam sincs, mivel fogom helyettesíteni a tv-ken.

Off

(#3484) Bazsa74 válasza Addel (#3477) üzenetére


Bazsa74
tag

Az az érdekes, hogy azt írja, a telepítés sikeres, használatba vehetem. De csak a 0.9.15-ös verziót látom az appok között. 😣

Off

(#3485) Bazsa74


Bazsa74
tag

Nah pontosan a 13. telepítésre sikerült. Működik. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Le vagyok kötelezve. 🤫🤭

Off

(#3486) soneec


soneec
tag

Hali!

Van lehetőség a rendszer lemez teljes biztonsági mentésére egy külső USB-s adat tárolóra? (ts251)
Illetve ha veszek egy másik lemezt arra hogyan tudnám átrakni a mostani rendszert anélkül hogy az első és 2ik külön kötet lemezről elveszne bármi is?

[ Szerkesztve ]

(#3487) Tiborihasz válasza gahor72 (#3454) üzenetére


Tiborihasz
újonc

kérhetek esetleg egy linket ahonnan le tudom tölteni a megfelelő tm-et?

(#3488) Tiborihasz


Tiborihasz
újonc

Sziasztok!Tapasztalt valaki olyat hogy az utolsó firmware frissítés után a qsync nem tud csatlakozni?

(#3489) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Mai napon vettem át a QNAP 251A-t.

Download Station szeretném beállítani valami értelmes módon, nem találtam download stationt mint a Synologynál van Chrome alapú bővítmény amivel konkrét bárhol voltam hozzátudtam adni új torrentet.
Valami hasonló tudtok mondani Qnapra ?

Köszi,

Dr. Student

(#3490) soneec válasza Tiborihasz (#3487) üzenetére


soneec
tag

Tm inenn le tudod szedni.

Illetve az App storba ved fel a http://store.qnapclub.eu/store.php - t hátha működik neked mert nálam már régóta nemtőlt be semmit.

(#3489) Dr. Student

Szerintem használj másik torrent progit. Pl Transmission, QBittorrent...
DS el csak a szívás van, nálam 1 hétig bírta!
Én a Qbittorent-et használom egyszerű webes felületen keresztül használom akár telóról is.

[ Szerkesztve ]

(#3491) Dr. Student válasza soneec (#3490) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Köszi, de a Transmission nincs a letöltések között.
Manuálisan is próbáltam, de nem nagyon tudom letölteni...

Letöltések kategóriában, pedig nincs benne.

Dr. Student

(#3492) Dr. Student válasza soneec (#3490) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Pont ez volt a link, szuper. :) Köszi.

Dr. Student

(#3493) RealZuperman válasza soneec (#3490) üzenetére


RealZuperman
tag

www.qnapclub.eu/en/repo.xml a helyes cím szerintem. Legalábbis nekem ezzel megy :)

(#3494) Mathiask


Mathiask
senior tag

5 hónapja írtam, hogy a 453A-m
1.: néha elkezd az újraindításig nem reagálni a távírányítóra a HD Station és kikapcsolni sem lehet, mert a power gomb hosszú megnyomására nem írja ki hogy shuting down (vagy ilyesmi), csak egy idő után nem villognak a HDD ledjei ilyenkor hosszan kell nyomni a kikapcsoló gombot(vagy áramtalanítani kell) 5 hónapja ezt rendszeresen csinálja, semelyik firmware nem segített, de legalább a kötetek elérhetőek, és a webes felülete is
2.: 1 hónapja elkezdte azt játszani 4-5 naponta hogy totál lefagy az egész pl filmlejátszás közben(de tök magától is néha), se a webes felület, se a kötet nem elérhető, se nem reagál semmire, ilyenkor 1-2 perc alatt rájön hogy baj van és rebootol magától. persze ez után egy napig szinkronizálja a raid tömböt.
Eléggé elegem van a Qnapból már

Kinél csinálja még az 1-es és/vagy a 2-es jelenséget?

(#3495) Mr Bond 007 válasza Mathiask (#3494) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nálam is csinálta a távkapcsos dolgot(bár mióta az új fw van rajta még nem de lehet még nem telt el elég idő), és volt reboot is pont most szombaton. (ez szinte tuti hogy szoftveres, mert másnak is volt ilyen) Nekem se tetszik az új irány. Eddig ilyesmiket nem csinált. :(

[ Szerkesztve ]

(#3496) naja


naja
aktív tag

#3472 Geth
Köszi szépen, igen valami hasonló lehet a megoldás. Sajnos az Entware-t még mindig nem értem, hogy honnan/hogyan lehet beszerezni. De még folyamatban van a visszaolvasás. Remélem kiderül innen is.

Más. Ma reggel nyikorgott a rendszer (TS-228A), hogy frissíteni kellene (QTS 4.3.4.0569 build 20180501). Restart (pittyegett párszor), majd update. Eleinte számolt lassan százalékokat, ott hagytam. Kis idő múlva visszaérve restarting felirat volt (sötét szürke, középen körben pálcikák animálnak). Vártam még egy darabig, majd frissítettem az oldalt a böngészőben. Azóta nem tudom elérni a NAS-t sehogyan (pár órája). Zöld LED ég, a narancs is, ez utóbbi néha elalszik egy-egy pillanatra.

Ez normális, és várjak még, vagy nyomjak resetet, netán más a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#3497) Mr Bond 007 válasza naja (#3496) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Valószínűleg restartra vár. Nyomd ki nyugodtan ha a hdd-k nem villognak. Sajnos újabban játszik ilyet hogy nem restartol/kapcsol ki hanem ottmarad bekapcsolva. Ártani nem árt, hiszen minden kötetet lecsatolt, így nincsenek veszélyben az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#3498) naja válasza Mr Bond 007 (#3497) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen. Valóban ez történhetett. Restart után lemezellenőrzést javasolt, amit el is indítottam. A drive eltűnt, appok felfüggesztve. Lehet követni valahol, hogy mennyinél jár, vagy mikor lesz kész?

(#3499) sony309 válasza naja (#3498) üzenetére


sony309
őstag

Igen, lehet!

Vezérlőpult --> Rendszer --> Tárkezelő --> Tárhely

S3x, hifi & rock and roll

(#3500) Mathiask válasza Mr Bond 007 (#3495) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én is azt hittem megszűnt a távkapcs(és lcd kijelző) nem reagál dolog, de sajnos nem.
És sajnos olyan is volt már hogy bekapcsolás után szerintem túl hamar került ebbe az állapotba, mikor még a kijelzője világított és ki volt írva a Nas neve, így a kijelzője nem ment stand by-ba. Ilyenkor hiába nyomtam a kikapcsológombot 4 mp-ig és vártam hogy leállítsa a szolgáltatásokat(és egyebeket) hogy egy idő után mikor már nem villognak a hdd ledjei ki tudjam nyomni. És a webes felületről se lehetett shutdownolni legalább addig hogy utána "büntetlenül" ki lehessen lőni. Terminálból próbáltam mindenféle paranccsal lelőni a service-eket.

Ez a távkapcsos dolog kb 2-3 naponta jelentkezik.

A teljes lefagyás majd magától újraindulás(és utána teljes raid sync) meg kb hetente 1-szer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.