Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Julot válasza Alex91 (#3400) üzenetére


Julot
aktív tag

Ha te csak ezen tudsz lovagolni, akkor te nem azért vagy itt, hogy segíts, hanem hogy kötekedj, és okoskodj! Volt három "hozzászólásod", válaszolhattál volna normálisan is - egyikben sem tetted! Amúgy GYK - és hogy megnyugodjon a kis lelked - Mbyte/s. Amúgy ezek után gyanítom, hogy még véletlenül sincs ötleted, csak az eszed játszod itt, vagy nem segíteni akarsz csak azon lovagolni, hogy rosszul írtam valamit, és ahelyett, hogy kérdeznél és tisztáznád fölényeskedsz. Gratulálok... remélem majd te is hasonló segítséget kapsz, amikor szükséged lesz rá!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3402) Alex91 válasza Julot (#3401) üzenetére


Alex91
félisten

Azert, mert nem mindegy, hogy Mb/s vagy MB/s. Szoval....

Akkor teljesen rendben van, ez alapjaban veve jo sebesseg. Max. 100 MB/s lehetne, de ez sok mindentol fugg, hogy miert nem annyi a gyakorlatban sokszor.

USB 3.0 elviekben hozhatna ugyanugy ezt, csak ott meg altalaban a NAS-ok nem tudjak kihajtani ezt a sebesseget...

Szoval, turelem... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3403) Julot válasza Alex91 (#3402) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Látod, valami ilyesmire gondoltam, ezt már tudom segítségnek nevezni.

Sajnos csak megerősíteni tudtál amit amúgy is sejtettem. Bár nem értem, miért megy le ilyen gyászos sebességre... Nem mondom, hogy csúcs a hálózatom kiépítése, de mindenhol gyári szerelt CAT6.-os 600 MHz.-es S/FTP kábelezés van kábelcsatornákban, megtörés mentesen, Egy Netgear GS716T switch-en vannak a NAS.-ok amik 1m.-es kábelezéssel vannak a switchre kötve. Egy Netgear Nighthawk R7000 router adja a DHCP.-t bár a NAS-oknak statikus IP címek van beállítva. Az "új" NAS egy QNAP TS-869 PRO, a régi egy QNAP TS-419P-II és egy off ZyXEL NSA-320. Az utóbbi kettőről kellene átmozgatnom 2x2TB valamint 4x3TB adatot... Ez 30-40 MB/s.-el kb. "nyár végéig" tartana... Az idő pedig egy dolog, de így a HDD.-k is sokkal többett dolgoznak, aminek nagyon nem örülök, feleslegesen nem szeretem terhelni az eszközeimet.

Szóval erre a szituációra keresek egy hatékony megoldást. A türelem ez esetben nem az, bár jobb híján lehet, hogy kénytelen leszek elfogadni a helyzetet... :O

Azt nem tudom, hogy a QNAP TS-869 PRO mennyire tudja kihajtani az USB3.0.-án rácsatlakozott HDD.-ket?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3404) Alex91 válasza Julot (#3403) üzenetére


Alex91
félisten

Rakotsz egy usb 3.0-as pendriveot pl. azt megnezed...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3405) Julot válasza Alex91 (#3404) üzenetére


Julot
aktív tag

Téééényleg! Hogy erre én miért nem gondoltam! :B :C

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3406) Geth válasza Julot (#3405) üzenetére


Geth
addikt

Javasolt olyan pendrive-val tesztelni, ami már "bizonyított" másik gépen, azaz hozott valami értelmes sebességet.
Elég könnyű olyan pendrive-ot találni amire rá van írva, hogy USB3 és tényleg az, de 40MB/s sebességnél megáll. Egy ilyen a Te esetedben pont félrevezető lehet...

(#3407) citkar


citkar
addikt

Csupán a kíváncsiság miatt megkérdezem, hogy a régi Zyxel, QNAP HDD-it, ha USB rackben rátolja az új QNAP NAS-ra azt tuti látja?
Illetve, utánanéztem van Windows alá valami cucc, amivel ext2 file rendszerű HDD-ket beolvashat, de nem tudom létezik-e olyan progi amivel nem csak beolvassa és lementi a saját PC-jére, hanem egyből egy hálózati meghajtóra, azaz az új NAS-ra?

(#3408) tempx


tempx
tag

Sziasztok!

TS-251A NAS-t próbálok beüzemelni. Beletettem 2x4 TB WD RED HDD-t RAID 1-ben. Encryption bekapcsolva.

Amíg üres minden rendben, rámásoltam elsőre kb. 2 GB képet próbaként.
Ezután:

1. Unlock nagyon lassú 15+ perc néha kiakad és nem csinál semmit.
2. CPU 100% folyamatosan (nincs background task, thumbnail generation semmi)
3. "rm" és "kernel_processes" eszi a CPU-t.
4. Photos Station - service unavailable, restart nem megy (ez már lehet hogy csak 100% CPU usage folyománya)

Szerintem az encryption miatt van az egész de kb emiatt vettem a NAS-t mert van hardware támogatott full volume encryption. Most próbáluk nulláról újrakedeni mindent de egyelőre nem túl bíztató.

Bármi javaslatot ötletet szívesen fogadok.

thx

[ Szerkesztve ]

(#3409) Julot válasza citkar (#3407) üzenetére


Julot
aktív tag

"a régi Zyxel, QNAP HDD-it, ha USB rackben rátolja az új QNAP NAS-ra azt tuti látja?"

No ezt én is nagyon szeretném tudni, mert ez a terv. Ez, illetve az, hogy egy USB3.0 HDD dokkoló.-t rádugok a NAS.-ra, és reményeim szerint az adott ( ext4.-es filerendszerű, NAS által formázott ) HDD tartalmát ha látja a NAS, akkor másolom is át. A sebesség a második kérdés....?

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#3410) tempx válasza tempx (#3408) üzenetére


tempx
tag

Úgy néz ki a legújabb QTS okozta a problémát, 4.3.4.0537 downgradeltem 4.3.4.0516-ra az még nem volt jó, végül a 4.3.4.0486 jónak tűnik.

Ha valakit érdekel, amazon.de-n néha nagyon jó áron van TS-251A (lehet hogy más típus is de ezt követtem. Én mostanában rendeltem 252 EUR-ért ingyenes szállítással.

(#3411) shtirley válasza Julot (#3403) üzenetére


shtirley
tag

A 419-esnek nem ismerem a lehetőségeit, de a 869-nél be lehet állítani, hogy szinkronban használja mindkét LAN portot. Nekem 269 van, és Windows desktop gépről 110 MB/s-al írok rá. Most nem emlékszem, hogy melyik beállítás volt a legjobb, de én is kisérleteztem.

(#3412) shtirley válasza Julot (#3409) üzenetére


shtirley
tag

Én szoktam két külső vinyóra biztonsági mentést csinálni.
Az egyik eSATA porton csatlakozik, természetesen hasít mint állat, viszont a másik vinyó egy USB 3-as 2.5-ös mobilvinyó, és meglepően jól teljesít. Évente egyszer-kétszer szoktam vele menteni, persze újabban csak az új fájlokat, de az első mentésnél elégedett voltam vele. Igazából csak akkor lassult be, amikor sok kicsi fájlt kellett áttolnia, de ez érthető is. Mindenesetre 30-40 MB/s-nál gyorsabb.

(#3413) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

TS-228 NAS-t használok, QBittorrent 4.0.3-t használok.

Nem boldogulok az átnevezéssel.

Ha letöltés után nevezem át a torrentet, akkor újra le akarja tölteni, nem nevezi át a letöltés helyén.
Ha én átnevezem a letöltés helyén, akkor is le akarja tölteni újra.
Ha letöltés előtt, akkor letölti, de nem nevezi át, ott ahova letölti.

Ha a PC-n futtatott QBittorrent-tel átnevezek egy letöltést, akkor átnevezi, semmi gond.

Mit szúrhatok el a NAS-on futtatott klienssel?

Köszönöm a segítséget előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#3414) Mr Bond 007 válasza sony309 (#3413) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Talán nem kéne átnevezni, ha még seedben van, mert akkor megváltozik a torrent tartalma. Vagy fejezd be a seedelését, vagy ha még továbbra is abban akarod tartani, akkor másold át máshova, és ott azt csinálsz vele amit akarsz! Ha torrenttel letöltesz valamit és megváltoztatsz akármit benne, a program ezt érzékeli és újra ki akarja majd javítani hogy megyegyezzen mindenki példányával (tudod torrentnél egymástól tölt mindenki, mi történne ha valaki bele piszkál és onnantól hibás lenne mindenki másnak is aki tőle szedi le?). Esetedben az egész könyvtárat átnevezed, amitől a kliens nem fogja találni a neki kellőt, ezért újra le akarja tölteni azt. Nincs itt semmi probléma, ez felhasználói hiba.

[ Szerkesztve ]

(#3415) sony309 válasza Mr Bond 007 (#3414) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

De nem a letöltött fájlt akarom átnevezni, hanem a kliens által létrehozott almappát!

Bár még mindig nem értem, hogy PC-n miért engedi átnevezni?
Átnevezi az almappát is, nem csak a torrentfájlt.

S3x, hifi & rock and roll

(#3416) Geth válasza sony309 (#3415) üzenetére


Geth
addikt

Egyébként ez miért olyan fontos?
Én hardlinkelni szoktam.

(#3417) sony309 válasza Geth (#3416) üzenetére


sony309
őstag

Mert szeretném átnevezni az almappát, de mellette szeretném seed-ben is tartani.

S3x, hifi & rock and roll

(#3418) Mr Bond 007 válasza sony309 (#3415) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A kliens által létrehozott almappa is a torrent része ha ugyanarra gondolunk.

(#3419) sony309 válasza Mr Bond 007 (#3418) üzenetére


sony309
őstag

De akkor a PC-s QBittorrent miért nevezi át a torrentfájlt és a létrehozott mappát ugyanarra a névre úgy, hogy utána seed-ben is marad?
Végigfut az ellenőrzés és kész, marad seed-ben.

S3x, hifi & rock and roll

(#3420) Geth válasza sony309 (#3417) üzenetére


Geth
addikt

Én hardlinkelni szoktam.
Nyilván nem oda töltök le, ahol szeretném máshogy hívni :) Hardlink után úgy nevezem át, ahogy akarom

(#3421) sony309 válasza Geth (#3420) üzenetére


sony309
őstag

Most olvastam csak utána, hogy mi is ez a hardlink.

S3x, hifi & rock and roll

(#3422) sly160


sly160
csendes tag

Sziasztok. Új vagyok a témában. Most Valtottam D-linkről. Segítséget szeretnék kérni. Valamiért ekem nem jelenik meg az app centerben a transmission. Valami 5let?

(#3423) Alex91 válasza sly160 (#3422) üzenetére


Alex91
félisten

Pontosan melyik nas?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3424) sly160 válasza Alex91 (#3423) üzenetére


sly160
csendes tag

TS210

(#3425) Alex91 válasza sly160 (#3424) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, hat erre ahogy nezem gyari verzio nincs... rossz vasart csinaltal! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3426) sly160 válasza Alex91 (#3425) üzenetére


sly160
csendes tag

Rosszat azért nem. Megy a gyári letöltő program. Jó az is

(#3427) Addel válasza sly160 (#3424) üzenetére


Addel
senior tag

[link] Ez elvileg a tiedhez való.
A legújabb 2.93- asból már nem fordítottak armv5-re.

[ Szerkesztve ]

(#3428) sly160 válasza Addel (#3427) üzenetére


sly160
csendes tag

Köszi. Kipróbálom

(#3429) Geth válasza Addel (#3427) üzenetére


Geth
addikt

Ők lehet, hogy nem, de azért:

transmission-cfp-cli_2.77plus-20180127-1_armv5-3.2.ipk
transmission-cfp-daemon_2.77plus-20180127-1_armv5-3.2.ipk
transmission-cfp-remote_2.77plus-20180127-1_armv5-3.2.ipk
transmission-cfp-web_2.77plus-20180127-1_armv5-3.2.ipk
transmission-cli-mbedtls_2.93-4_armv5-3.2.ipk
transmission-cli-openssl_2.93-4_armv5-3.2.ipk
transmission-daemon-mbedtls_2.93-4_armv5-3.2.ipk
transmission-daemon-openssl_2.93-4_armv5-3.2.ipk
transmission-remote-mbedtls_2.93-4_armv5-3.2.ipk
transmission-remote-openssl_2.93-4_armv5-3.2.ipk
transmission-web-control_1.4.1-1_armv5-3.2.ipk
transmission-web_2.93-4_armv5-3.2.ipk

(#3430) Sapphi


Sapphi
aktív tag

Sziasztok,

van egy QNAP TS-251+ típusú NAS-om.

Szeretném azt megoldani, hogy a NAS-ba az egyik ethernet porton kapja az internetet a másik port pedig össze van kötve a gépemmel.

A második ethernet porton pedig továbbosztaná az internetet az asztali gépem felé.

Ezt milyen módon lehetne megvalósítani?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3431) shtirley válasza Sapphi (#3430) üzenetére


shtirley
tag

Ez szerintem így hülyeség. Az internetet ossza csak szét a router, és a NAS is meg a gép is csatlakozzon a routerhez. Ennyi.
Milyen szolgáltató egyébként? Adott szolgáltatói routert?

(#3432) Sapphi válasza shtirley (#3431) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Igen adott, a lényeg az, hogy nem volt kedvem két kábelt kihúzni ugyan oda a NAS meg úgy is megy mindig.

Sikerült megcsinálni és minden gond nélkül működik is.

(#3433) Geth válasza Sapphi (#3432) üzenetére


Geth
addikt

Bár már megcsináltad, én is azt tudom csak mondani, amit a kolléga, nem javasolt így használni.
Ha értesz hozzá, és raktál rá egy jó distrot, amit frankón levédtél, akkor oké.
De ha a gyári rendszert használod, azon a fél világ root jogokkal fut, épp elég, ha a belső hálón csücsül, és csak a legszükségesebb dolgok érhetőek el rajta kívülről. De hogy közvetlenül rákötni...
Nekem ez sokkal meredekebb, főleg, hogy csak a lustaság gátolt meg a kábelezésben, lol.Te tudod :)

(#3434) Sapphi válasza Geth (#3433) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A NAS nem közvetlenül kapcsolódik az internetre sőt kívülről jelenleg el sem érhető.

A következő a felépítés.

Van a router, amire csatlakozik több eszköz WiFi-n és ethernet porton is. A NAS erre a routerre van rákötve és NAT megoldással tolja tovább az internetet az én gépemre.

Így az én gépemnek is a router osztja ki az IP címet.

Nem tudom, hogy ez mennyiben biztonságos vagy nem biztonságos.

(#3435) Geth válasza Sapphi (#3434) üzenetére


Geth
addikt

Igen, közben rájöttem, hogy nem a NAS csinálja a netet, csak továbbosztja.

Ez nem gáz, így csak a mögötte lévő gépet raktad NAT mögé. Ha nem okoz kényelmetlenséget, akkor jó.
Ilyenkor csak akkor kényelmetlen, ha a NAT mögött akarsz valami szolgáltatást futtatni (de hát arra meg ott a NAS :) )

(#3436) sly160


sly160
csendes tag

Sziasztok. A transmission kér felhasználó nevet és jelszót. De sem az admin/admin sem NAS om jelszavát nem fogadja el. Valami ötlet?

(#3437) Pribi válasza sly160 (#3436) üzenetére


Pribi
senior tag

Hi!

Próbáld ki a qnap/qnap kombinációt.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#3438) sly160 válasza Pribi (#3437) üzenetére


sly160
csendes tag

Köszi. Ez volt a megoldás!

(#3439) goldb


goldb
tag

Sziasztok! Pár hónapja bekrepált a HS-251-es NAS-om, azóta extrém időhiány állt fenn, és nem volt időm foglalkozni az újraélesztéssel. A boot image-t próbáltam újratenni, de még a login-ig sem jutottam, még memória tesztet sem tudok futtatni rajta, gyakran mintha jelet sem adna a hdmi kimeneten. Esetleg valamilyen megoldást tudtok ajánlani, hogyan menthetném le az adatokat, mielőtt nekiesek az 5 kilóssal? Hirtelen gyorsasággal hunyt el annak idején, előtte viszont tekintélyes lassulás jellemezte, lehet engedélyt kapott valamelyik távolkeleti jóbarát bányájában? A konfiguráláskor emlékeim szerint stand-alone hdd-ként konfiguráltam a benne lévő 3TB-s WD redet és a 4TB-s WD SE-t, hogyha bekövetkezne a legrosszabb, akkor is csak az egyik hdd tartalma vesszen oda. Vajon ezt jól tettem?

(#3440) Mr Bond 007 válasza goldb (#3439) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha nincs raid tömb, akkor simán átrakod pc-be és olvashatónak kellene lennie. Ha ext4-re formáztad akkor linux kell hozzá. (lehet vmware-be is ha van usb-s csatlakozód, vagy live linuxról is be bootolhatsz) Ha volt titkosítás akkor kelleni fog a jelszó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3441) citkar válasza Mr Bond 007 (#3440) üzenetére


citkar
addikt

Olvasni ilyen-olyan ext4 readerekről Windows alá, azok működnek, ilyen esetekben megoldják a problémát?

(#3442) shtirley válasza citkar (#3441) üzenetére


shtirley
tag

Több olyan progi is létezik amelyik felmountolja az ext4-re formázott vinyót. Tölts le egyet amelyik szimpatikus, és próbáld ki. A legtöbb ingyenes csak olvasni engedi az ext4 partíciókat Win alatt.

(#3443) citkar válasza shtirley (#3442) üzenetére


citkar
addikt

Most nincs rá szükségem, de feltételezem, ha olvasni tudja, akkor engedi és ad rá lehetőséget, hogy az ember lementse a tartalmát.
Ez talán gyorsabb, mint egy gépre linuxot pakolni s azzal lementeni. Persze ha épp elérhető egy linuxos gép, akkor nem érdemes bonyolítani.

(#3444) Mr Bond 007 válasza citkar (#3443) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Vannak, csak kérdés hogy kezelik-e pl a titkosított filerendszert. Vagy mennyire stabilak. (ugye itt azért fájna ha sérülnének az adatok és csak később derülne ki) Én ilyennel nem rizikóznék. Most komolyan olyan nehéz egy bootolható live linuxos pendrive-ot csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#3445) goldb válasza Mr Bond 007 (#3440) üzenetére


goldb
tag

Szuper, köszönöm szépen az ötletet. Már múltkor volt egy próbálkozásom ezzel kapcsolatban, de az asztali gépemen csak windows van telepítve, és ott nem jártam sikerrel ilyen-olyan ext readerekkel, a Linux live cd-vel pedig nem sikerült a mountolás, de biztos én rontottam el valamit. Nekiugrok mégegyszer, mert ezek szerint jó irányba keresgéltem a megoldást. :R

(#3446) RealZuperman


RealZuperman
tag

Üdvözlet mindenkinek!
A héten vettem egy TS-218A NAS-t. Előtte Buffalo LS220-m volt, azon mindent gyorsan be tudtam állítani (mivel SOKKAL egyszerűbb NAS). Megpróbáltam a Transmission-t futattni, amivel eleinte nem is volt probléma (routeren port forward, stb. beállítva, kliens feltelepítve a PC-re). Kb. 5 perc működés után leáll. Gyanúm szerint a letöltés helye lett rosszul megadva (csak simán /Download könyvtár lett a cél). Most utánaolvasgatva látom, hogy a gyökérből a /share könyvtárhoz van minden csatolva (mármint a megosztott könyvtárak, mint a Multimedia és a Download). Valaki tudna segíteni a hiba megszűntetésében?
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#3447) RealZuperman válasza RealZuperman (#3446) üzenetére


RealZuperman
tag

Megoldódott :) Ahogy sejtettem, /share kt. a megoldás.

(#3448) Tiborihasz


Tiborihasz
újonc

Először is sziasztok! Kezdő vagyok a témába és bocsi ha már volt kérdés de hogy tudom beállítani a Qnapos downloadstation (5.1.97) hogy seedeljen vissza?A nas egy TS-251+. LE letölt de vissza nem akar.

(#3449) dao02 válasza Tiborihasz (#3448) üzenetére


dao02
csendes tag

Nézd meg a DS-ben a beállítások, BT, szolgáltatási beállítások, megosztási időt. Alapból ez nagyon rövid szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3450) Tiborihasz válasza dao02 (#3449) üzenetére


Tiborihasz
újonc

Helló! nekem ezek vannak beállítva. Valami nincs jól esetleg?

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.