Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Geth válasza Buckey (#3950) üzenetére


Geth
addikt

De akkor, hogy tesztelték
Nna, csak elhangzott :DDD A válaszom: fogalmam sincs. Nem értem miért hangzik el itt, egy magyar fórumon ez a kérdés.
Az is lehet, hogy sehogy, mert nem érdekli őket...
Az is lehet, hogy a tesztpéldányaikon minden OK, hiszen Te sem a létező összes 228-an látod, hogy rossz, hanem néhány példányon...
Az is lehet, hogy bizonyos beállítások együttes állásától függően megy gajra, az övékén nem (ugye, képzeld el az összes lehetséges valid beállítás kombinációját, hát nem egy pici szám jön ki, ennyi teszthez időgép kellene)...
Ezért dolgoznak igen, de azért nem kellene ennyire naívan hozzáállni a szoftver/termék fejlesztéshez/teszteléshez.
Én jelentettem már nekik be hibát többször is, volt amelyiket javították, volt amit tudomásul vettek, majd tojtak rá. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#3952) Buckey válasza Geth (#3951) üzenetére


Buckey
senior tag

:R

Akkor most jelentem én is. :K

(#3953) Impair1980 válasza Geth (#3949) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Supportnak írtam. Válaszoltak hogy többen jelentették már, és hamarosan javítják.

(#3954) bereske15


bereske15
csendes tag

Sziasztok!

TS 251+ tulaj lettem tegnap. Ma feltelepítettem amit kell, megosztást sikerült beállítani a médialejátszó látja és eddig megy minden amit szeretnék.

Rtorrent appot sikerült megvennem a qnap pl fórumon 3000 Ft ért. Nem használom a qbittorrentet jobban fekszik, ha kell valakinek átküldöm ingyen.

Segítséget abban szeretnék kérni, hogy elindítok egy pl 40 gb -os filmet letölteni és amíg be nem fejezi a letöltést nem tudom használni a NAS -t.

Működik stb., de a webes kezelőfelület nem érhető el.

Router: gigabit telekom sagemcom, kábelek CAT 6 SF-UTP inakustik.

Miért csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#3955) Alex91 válasza bereske15 (#3954) üzenetére


Alex91
félisten

Mert mar nem birja a cpu..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3956) bereske15 válasza Alex91 (#3955) üzenetére


bereske15
csendes tag

Pont ezért adtam el a Zyxel nas 542 -t és váltottam intel procis NAS -ra.

A zyxel előtt volt a gigabyte brix mini pc -m intel j3455 procival 8gb rammal és win10 és azzal nem csinálta ezt.

Ram bővítés segítene?

2 X 8 TB hdd -t elbírna futtatni tele filmekkel seed be?

(#3957) Alex91 válasza bereske15 (#3956) üzenetére


Alex91
félisten

Korlatozas... persze lehet, hogy a ram bovites is dobna rajta.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3958) bereske15 válasza Alex91 (#3957) üzenetére


bereske15
csendes tag

Akkor másnál is jelentkezik ez a jelenség ?

(#3959) gahor72


gahor72
aktív tag

Nem lehetséges,hogy ha a webes felület nem érhető el,akkor a sávszélesség foglalt??

Elképzelhető,hogy a router,modem stb megy maxon.

Jó kis vas amit vettél,nem gondolom ,hogy egy letöltéssel/megosztással meg kéne feküdnie.

(#3960) gahor72


gahor72
aktív tag

Esetleg valahogy monitorozni a forgalmat?

(#3961) Alex91 válasza gahor72 (#3959) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor csak a torrent savszelleseget, meg a peerek szamat kell beloni, hogy ne fekudjon meg a rendszer...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3962) bereske15 válasza gahor72 (#3960) üzenetére


bereske15
csendes tag

Gépen tudok böngészni és a telefonon is közben csak a NAS fekszik meg. Holnap megpróbálom monitorozni.

(#3963) bereske15


bereske15
csendes tag

Memóriábol bármelyik DDR3L 1.35V 1600mhz működik ? kingston samsung micron adata ?

(#3964) gahor72 válasza bereske15 (#3963) üzenetére


gahor72
aktív tag

PÜ. ment.

(#3965) bereske15 válasza gahor72 (#3964) üzenetére


bereske15
csendes tag

Válasz is.

(#3966) bereske15


bereske15
csendes tag

Ez a memória jó lenne?

(#3967) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Mennyire kell aggódnom? :F Egy db WD RED van a NAS-ban, sok-sok olyan adattal, aminek az elvesztése nagyon fájna. Tudom tudom, a kezdetektől fogva kéne bele még egy, ez most már tényleg aktuális lesz...

[kép][kép]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3968) shtirley válasza bereske15 (#3954) üzenetére


shtirley
tag

Ez jellemzően nem memória gond szokott lenni. Én azt nézném meg először, hogy melyik processz pörgeti ennyire a procit?
Nekem, csak azért mert letölt, még 1-2% a procim. Közben megy rajta jópár méretes service, a memória sosincs 70-80% alatt, és mégis elérem weben.

(#3969) shtirley válasza rizso (#3967) üzenetére


shtirley
tag

Hááát...
Ha rosszmájú akarnék lenni azt mondanám, hogy aggódni előbb kellett volna, és csinálni backupot időben.
Mindenesetre talán még most sem késő, és nem a legdrágább adatok vesztek oda.

(#3970) Mr Bond 007 válasza rizso (#3967) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azonnal kezdj menteni ha még tudsz.

A raid még nem biztonsági mentés.(bár esetedben most az is megmentett volna) Ha ténylegesen fontos dolgokat akarsz tárolni, akkor minimum raid tükrözve és egy külső lemezes tároló (ha kevés adat akkor pendrive vagy online tárhelyre mentés) amit csak a mentés idejére dugsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#3971) meser75 válasza bereske15 (#3966) üzenetére


meser75
csendes tag

Szia!

https://www.kingston.com/dataSheets/KVR16LS11_4.pdf

Én ezzel használom a TS-251 nasom.

(#3972) rizso válasza shtirley (#3969) üzenetére


rizso
addikt

Nem lennél rosszmájú, itt én voltam a fasz :D Már vásárláskor akartam 2. HDD-t, de úgy voltam vele, hogy először kipróbálom mennyire válik be a típus, miket tudok vele kezdeni (első NAS), aztán majd később fejlesztem. Aztán teltek a hónapok, talán már évek is, és itt tartok...

Mr Bond 007: elérem a NAS-t, le is tudom menteni róla az adatokat, legalábbis tegnap éjjel óta szépen másolja az adatokat egy külső HDD-re (~900GB ami családi/fontos anyag).

Az egyébként mennyire járható út, hogy a két HDD tükrözve legyen, és adott mappákról csináljon biztonsági szinkron mentést Onedrive/google tárhelyre?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3973) Mr Bond 007 válasza rizso (#3972) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Erre van a backup station, az tud egy rakás online tárhelyet kezelni meg külső meghajtóra/másik nasra is azon tudsz menteni.

[ Szerkesztve ]

(#3974) rizso válasza Mr Bond 007 (#3973) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a tippet, meglesem majd :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3975) Mr Bond 007 válasza rizso (#3974) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hybrid Backup Sync a neve. [link] Ezt kell feltenni.

(#3976) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

Elfogadható áron tudtok a TS-228 helyett valamit ajánlani? A Qnap bejön és a szoftverét is megszoktam már.
Nyilván nem 300ezret szánok rá.
Van kiszemeltem: TS-251?
Sajna az ARM proci nem tudja rendesen kihajtani az 1g-s netet és most az lett, hogy váltottam szolgáltatót. Jó lenne mert részben ezért vettem NAS-t. Torrent, és hálózati megosztások, hogy ne kelljen külső HDD-vel és PC-vel vacakolni 3db TV-n is erről "mozizok".

Köszii

[ Szerkesztve ]

(#3977) Geth válasza HTomee (#3976) üzenetére


Geth
addikt

Nekem TS-251 van, de még nem váltottam 1000-es netre, a 100-asat meg nyilván röhögve kihajtja (de gondolom azt még az ARM-os is).
Olyat már olvastam valahol, hogy 90 MBps-el töltött, de eléggé maxon terhelte a CPU-t, és emiatt nem is volt stabil, de sajnos a pontos torrent klienst és annak beállításait nem részletezték. Ha rosszul van beállítva, akkor akár le is lehet térdeltetni :)
Viszont akármi is lesz az eredmény, én biztos nem cserélek NAS-t, mert amúgy nincs vele semmi bajom.
A kérdés inkább az, hogy érdemes-e még ennél is sokkal többet rákölteni, csak hogy ki legyen hajtva a net? :)

(#3978) dave182


dave182
senior tag

Hello, TS-es készülékem van, eddig simán másoltam rá pendrive-ról, de a NAS néhány napja nem látja a rádugott pendrive-ot/külső merevlemezt. Próbáltam a külső eszköz újraformázását is de nem segített, valaki járt már így?

(#3979) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Hol lehet beállítani a NAS-on, hogy a lemezek mennyi idő múlva álljanak le tétlenség esetén?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3980) shtirley válasza HTomee (#3976) üzenetére


shtirley
tag

Én inkább a TS-253A-t venném. 4GB RAMmal kb. 125e Ft körül van az ára. Vagy a TS253B-t, de az már drágább. Egyébként a 228 és a 253A kifutó modellek, jelentsen ez bármit is.
De persze kinek mi a szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#3981) blakey válasza HTomee (#3976) üzenetére


blakey
titán

Van kiszemeltem: TS-251?
Ha bővíted legalább 4GB RAM-ra akkor egy jó NAS-od lesz, több mint 2 éve használom, ha sikerül jó áron kifognod egy hibátlan példányt akkor jó lehet, újonnan már szerintem nem érdemes ezt választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3982) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Egy kis segítség kellene.

Egy fél órája a CPU 100%-on pörög,de nem vágom,hogy miért.

Újra indítottam,de így is.

Torrent leállítva hátha az,de nem.

A system Processes pörgeti közel 95-99%-on,azon belül is a php-rt folyamatok 1-2% -al de az összes együtt.

Mi a fene lehet ez?

köszi előre is

(#3983) gahor72


gahor72
aktív tag

Úgy néz ki ,hogy a malware remover fogott vmit,de,hogy mit azt nem árulta el.

Csak indítsam újra a nast,majd meglátjuk.

(#3984) gahor72


gahor72
aktív tag

Esetleg azt tudja vki,hogy a nas miért küld minden értesítést 2x?

(#3985) pikar válasza gahor72 (#3984) üzenetére


pikar
tag

Nekem 1-szer küld.
Esetleg az SMTP szerver csinál valami duplikálást?

(#3986) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv.!

Na, most jól dolgoztak a Qnapnál! :R

Igaz, csak tegnap vették le a hibás frissítést az oldalukról, így legalább hagytak időt, hogy másnak se legyen jobb ( ;] ), de ma kijavították a hibát.

Gratula nekik, most ez jól sikerült! :C

(#3987) rizso válasza rizso (#3967) üzenetére


rizso
addikt

No uraim, azóta is gond nélkül elérem, de még mindig pirosan világít és jelzi a hibát. Kíváncsi vagyok mi nem tetszik neki, de szerintem a HDD-nek kutya baja, mindenesetre beszerezve 2*4TB WD RED.

Hogyan kellene beüzemelnem a két új HDD-t, hogy ugyanott folytatódjon minden, ahol most van a 2TB? Van arra mód, hogy a 2TB mellé berakva az egyik 4TB-ot legyen tükrözés, majd a 2TB helyére a második 4TB-ot is egy tükrözés?

Ha ez működőképes elgondolás, hogyan kéne nekiállni? :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3988) Geth válasza rizso (#3987) üzenetére


Geth
addikt

Ez sima RAID1? Mert akkor az van amit írsz. Kikapod a rosszat, be az egyiket, megvárod míg befejezi a rebuildet, majd kikapod a másik régit, be a helyére az újat, megvárod a rebuildet, utána ki tudod terjeszteni a méretet. Többi RAID-hez nem értek, de nálam pont így történt 2x1 -> 2x2 TB váltásnál.
Legyen végig bekapcsolva, a fontos dolgok meg leállítva. A Storage résznél is nyomon tudod követni hol tart.

(#3989) rizso válasza Geth (#3988) üzenetére


rizso
addikt

Amint beraktam a 2TB mellé az egyik 4TB-ot, már nem világított pirosan a NAS, és a menüben is mindenre azt írta a HDD állapotnál, hogy GOOD. Úgy néz ki az eredeti 2TB HDD hibátlan, már megy is minden adat az első 4TB-ra, utána megy bele a másik 4TB, és a 2TB vagy megy eladásra, vagy megtartom backupnak az 1TB noti HDD mellé.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3990) Zizi123


Zizi123
senior tag

Sziasztok!

Melyik programmal tudnam a legegyszerubben szinkronizalni a cegnel levo 2 NAS-t?
Az egyik QNAP a masik pedig Xpenology. A Xpenology az eles fileszerver, a QNAP lenne a backup.
Minden ejszaka inditanam el a szinkronizalast.
Koszonom.

(#3991) sanyijedi válasza Zizi123 (#3990) üzenetére


sanyijedi
őstag

én rsync-et használok erre.
backup station-ben megtalálod, ott tudsz csinálni replikációkat

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3992) rizso válasza rizso (#3989) üzenetére


rizso
addikt

Valamiért nem megy végig a másolás, most próbálom harmadszorra :(

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3993) Zizi123 válasza sanyijedi (#3991) üzenetére


Zizi123
senior tag

Igazabol az lenne a legjobb, ha konyvtarakat tudna szinkronizalni, es csak a kulonbseget mentene.
Nem szeretnek mindennap replikaciot csinalni az egeszrol tobb TB-rol.

A poen, hogy csak olyan szoftvereket talalok, amivel konyvtarat tudok szinkronizalni, hogy mindig rossz iranyba tudna szinkronizalni. Tehat a Synologyn olyat, ami a QNAP-rol tudna szinkronizalni magara, a QNAP-on pedig olyat, ami rola tudna a masik helyre.
Mind a 2 esetben pont forditott iranyba kellene. :(

(#3994) pikar válasza Zizi123 (#3993) üzenetére


pikar
tag

Ezt nézd meg
https://www.qnap.com/solution/hybrid-backup-sync/en-us/

első lépés: Szinkronizálási feladat létrehozása
majd: Aktív szinkronizálás gombócot kijelölni
majd: távoli szinkronizálása helyire ikonra kattintani
majd: RTRR-> tovább
majd: egyéb beállítások

Az RTRR-t a másik NAS-on is be kell kapcsolni. Rsync itt nincs, de más feladatoknál az is elérhető.

Kicsit nyakatekert, de működik. Támogatja a növekményes másolást, a file tartalom ellenőrzést, meg sokmindent...

(#3995) rizso válasza rizso (#3992) üzenetére


rizso
addikt

Hát harmadszor is eldobta 50% környékén. Az mennyire működőképes megoldás, hogy a 2TB-os HDD-t fogom és átklónozom a 4TB-ra? Menni fog ugyanúgy a NAS-ban?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3996) pikar válasza rizso (#3995) üzenetére


pikar
tag

NEM

De milyen NAS-ról van szó?

Cseréld ki a tápegységet!

(#3997) rizso válasza pikar (#3996) üzenetére


rizso
addikt

TS-212p

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3998) pikar válasza Zizi123 (#3993) üzenetére


pikar
tag

Ezt is nézd meg.

Syno-ról QNAP-ra rsync-el

https://forum.qnap.com/viewtopic.php?t=111316

(#3999) rizso válasza rizso (#3997) üzenetére


rizso
addikt

Újra ki-bekapcsoltam tegnap este, nem csináltam vele semmit, és ezt látom a beállításoknál: [kép][kép]

Ez most azt jelentené, hogy megy a tükrözés, magától megcsinálta? Ha most kiveszem a 2TB-ot, és megy be a másik 4TB, akkor ugyanígy tükrözi majd, és onnan már minden oké?

Amúgy ha tükrözte, akkor miért más a két hdd mérete?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4000) Geth válasza rizso (#3999) üzenetére


Geth
addikt

Ez nekem nem RAID1-nek tűnik (single disk-et ír), de nem is tudom hol van ez a felület nálam :)
Lehet tökmáshogy néz ki másik QTS/modellen a Storage rész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.