Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Boss81 válasza blakey (#2400) üzenetére


Boss81
senior tag

Egyenlőre erre lesz lehetőségem , max ha megtehetem lecserélem :R

(#2402) blakey válasza Boss81 (#2401) üzenetére


blakey
titán

Oké, egy picivel többért már vehetnél egy TS-251-et, később bővíthetnéd RAM-mal és egy darabig elég lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2403) Boss81 válasza blakey (#2402) üzenetére


Boss81
senior tag

Erre még alszok egyet , elgondolkodtató :K

(#2404) Boss81


Boss81
senior tag

HTomee ha esetleg érdekel , beszéltem az Extrem digitallal , vissza veszik gond nélkül , én már elindítottam a folyamatot , megrendeltem a futárt stb... :K

(#2405) Addel


Addel
senior tag

Én nem akarok beleszólni senki dolgába , de ezeket a köröket én is lefutottam, routerröl torrentezés, arm-os nas, stb. A vége az lett, hogy vettem egy TS-251-et belepattintottam 8GB ramot, meg 2db vinyót, és most ok a dolog.

(#2406) citkar válasza Addel (#2405) üzenetére


citkar
addikt

Többen írták, hogy ha valaki komolyabban torrentezik akkor arm alapú SoC-t kerülni kell, a sok szál problémát jelent neki, inkább intel alapú javasolt.
A "Milyen NAS-t vegyek" összefoglalójában is ezt javasolják.

Használtan nem nagyon veszi senki NAS-t (rajtam kívül)? Ugyan egy ideig keresgéltem, de a HS 251-t Ebay-n 50-60 körül sikerült megszereznem, ami jó ár volt érte.

(#2407) Geth válasza citkar (#2406) üzenetére


Geth
addikt

Így van, el kell olvasni, nem véletlenül nem az a címe, hogy Milyen NAS-t vettem :DDD

(#2408) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Hello

QNAP TS-228 NAS-om van. Eddig minden jól ment vele, de mióta frissült a Creators updattel a Windows10, egyszerűen eltűnt az SMB elérésből. Most csak a netes felületen tudom elérni a tartalmát, így meg elég körülményes másolni rá. Nincs valami megoldás, hogy hálózati meghatjóként csatlakoztassam az egészet?

Itt egy mórickakép a problémámról, hálózat fül intézőben:

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2409) Alex91 válasza ZS3NI (#2408) üzenetére


Alex91
félisten

A nas-on milyen verzioju smb van engedelyezve?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2410) ZS3NI válasza Alex91 (#2409) üzenetére


ZS3NI
őstag

3.0 de már próbáltam mindent. Minden jó volt windows frissítés előtt. Másik gépen is próbáltam, tökéletesen ment az is lefrissült és ugyanúgy eltűnt. Tuti ebben a 1709-es windows 10-ben mókoltak valamit... :W

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2411) Geth válasza ZS3NI (#2410) üzenetére


Geth
addikt

Bár a konkrét problémában nem tudok segíteni, mert meglepetésemre nekem sincs ott a NAS, ahol mutatod :)

Viszont valószínűleg azért nem tűnt fel eddig, mert mappeltem a(z aggregált) megosztást egy meghajtó betűjelre, innentől kezdve ezt a network képernyőt valószínűleg hónapok óta nem nyitottam meg :DDD

Könnyen ellenőrizheted, hogy amúgy minden rendben van-e. Fogod az Explorer címsávját és beírod:

\\NAS-NEVE\MegosztásNeve

Ha bejön, örülés, mappelheted is a menüsorban található gombbal.

(#2412) soneec


soneec
tag

Van a nas-on olyan program amivel az internet letöltési és feltöltési sebességét tudnám tesztelni ? Úgy mint a pc-n a speedtest.net .

(#2413) Alex91 válasza soneec (#2412) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap clubon van spedtest.net

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2414) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy a Qvideo alkalmazásba és a Dlna gyári programba Német nyelven írja a filmek sorozatok nevét! Németországban lakok de, magyar nyelven használom a Nast! Nem tudom hol és mit kellene átálítani, hogy magyarul írja! Köszönöm a segítséget!

(#2415) ZS3NI válasza Geth (#2411) üzenetére


ZS3NI
őstag

Huh, kösz. Ez segít, bár csak meghatározott mappát érek el, jó lenne a teljes szerkezetet látni. :R :B

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2416) Geth válasza ZS3NI (#2415) üzenetére


Geth
addikt

Olvass vissza, össze lehet vonni több megosztást egybe, és azt mappeled.
Folder aggregation

(#2417) soneec válasza Alex91 (#2413) üzenetére


soneec
tag

Köszi.

Fel is raktam ,de nem indul el csak egy hiba üzenetes oldal nyílik meg. Kell valamit beállítani rajta vagy a nason?

(#2418) unicumnext válasza gahor72 (#2351) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Virtualhere kell neked. Simán átviszi neked hogy tudj scannelni is. Azt hiszem 30 napig ingyenes, onnantól meg picit húzós az árra, de megéri. Sokat szenvedtem én is vele mire megtaláltam mivel működik.

(#2419) benoce válasza ZS3NI (#2408) üzenetére


benoce
tag

Nálam mikor meg volt a váltás W10-re akkor volt hasonló, nekem akkor ez segített

(#2420) gahor72


gahor72
aktív tag

HÚúúúú,de vidám lett a kezelő felület a frissítés után.Azt hittem,hogy vmi karácsonyi animáció is kerül az asztalra.Nekem hozott a Jézuska versenyautót,robotot,rakétát bibibiiii

[ Szerkesztve ]

(#2421) -G-


-G-
csendes tag

Sziasztok,

Most már megőrülök...

Adott egy Ts-453-pro

eddig minden ment rajta szépen (mind a 4 lank kábel be volt dugva 2-2 port trönkölve volt és egyik megkapta a virtuál kapcsolót a Win miatt ami futott rajta. Amikor itt mértem a net sebességet 300-200 volt amikor a Digi bekötötte a netet a T helyett.

Most csináltam egy karbantartást minden eszközt kikapcsoltam és a reck szekrényt rendbe tettem portalanitás.

4.3.4 et is feltettem és már csak 20-70mb ét mér a speedtest.

Mindent újra kalibárltam a portokat újra trönköltem és minden variációt kiprobáltam már. De nem megy feljebb és igy a letöltés is lassú a torrenten nem megy 4 mb fölé.

A switch amibe minden be van kötve nem menedzselhető de eddig ez nem volt probléma.

bármi ötlet?

thx

(#2422) blakey válasza -G- (#2421) üzenetére


blakey
titán

MB/s vagy Mbps? Mivel méred?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2423) -G- válasza blakey (#2422) üzenetére


-G-
csendes tag

mindenhol:Mbps

(#2424) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Karácsonyra kaptam egy TS-228-ast. Most próbálom beüzemelni, de vannak gondjaim. Azt már elértem, hogy a QTransmission-t feltelepítettem, köszi, annak a fórumtársnak aki leírta, hol van, de azért vannak problémáim. az egyik, hogyha elindítok egy torrent letöltést, akkor elég soká kezd hozzá. Illetve, mintha kicsit nehezen akarna visszatölteni, pedig a routeren be van kapcsolva a UPNP, és még pluszban a port forward. Mit tudnék csinálni? A portot nyitva mutatja a GUI. A következő kérdés, hogy a settings.json file-t hogy a bánatban lehet szerkeszteni? Még egy dolog, de ez csak érdekesség, hogy a Gui-ban az arány mindig 0.000. Ha nézem a visszatöltött adatmennyiséget, akkor már bőven 1 fölött van.

Köszi a válaszokat: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2425) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Szeretném a Plex.hez hozzáadni a Feliratok.info pluggint. Hogy tudok hozzáférni a könyvtárszerkezethez?
Egyáltalán lehetséges? Működhet úgy mint a pc-nél ha utólagosan hozzáadom?

(#2426) gahor72 válasza Pribi (#2424) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

Vagy UPNP vagy port fordítás a kettő együtt nem szerencsés az álmoskönyv szerint.

App centerből felrakod az MC 4.8.17-et.Ugyan itt leállítod a TM-et.Csak úgy tudod szerkeszteni ha nem fut.

Megnyitod az MC-t /qnap-qnap/,elnavigálsz a settings.json-ig,F4-el szerkeszted,megjegyezed a portot,a letöltési mappát stb...
Elmented,F10-el kilépsz.Újra indítod TM-et.

Nálam a mappa névadásnál a Serviio nem szerette az ékezetes betűket,úgyhogy lett pl Fotok mappa is.

Persze a gyári DLNA kliens nem érzékeny.

üdv

(#2427) Pribi válasza gahor72 (#2426) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Köszi a választ, de vannak gondjaim. Hiába raktam fel az mc-t, nem indul el, egy új böngészőablakot nyit meg, és azt írja nem találja a címet. Nem is értem mi lehet a gond. Mondjuk elkezdett nagyon szépen feltölteni, de a jelszó és port beállítás miatt nem lenne rossz, ha az mc is müködne. Mondjuk az app centerben nem volt mc, úgy kerestem egyet a neten és azt raktam fel. /Firmware version 4.3.4.0428 Build 20171224/

A másik új problémám az lenne, hogy amikor a Qnapcloudban elindítom az Auto Router Configuration-t akkor az ftp-re error-t mond. Az Upnp továbbra is él. Az nem tudom probléma e, hogy eddig a routeren futott az FTP server, de azt kikapcsoltam.

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2428) gahor72 válasza Pribi (#2427) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

Először is menj ide: https://www.qnapclub.eu/index.php és kövesd a guide-ot!

Itt találsz érdekes dolgokat,qnap nashoz ez az alap.

Az itt található MC müxik a 4.3.4-el.

üdv

ui: új ablakot is kell megnyitnia,chrome alatt is ezt csinálja,aztán egy kis felugró ablakba kell beírni az előbb általam leírt qnap/qnap -ot.

Persze nem árt ha a különböző popup védelmet kikapcsolod a böngészőben mert nem fog felugrani. :U

üdv

[ Szerkesztve ]

(#2429) Pribi válasza gahor72 (#2428) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Feltelepíteni fel tudtam, de az a gond, hogy nem tud kapcsolódni hozzá. Nem dobja fel a bejelentkezési ablakot, csak azt írja hogy nem tud csatlakozni. /"A kapcsolódás sikertelen"/ A tűzfalat kikapcsoltam, de az se hatotta meg.

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2430) gahor72 válasza Pribi (#2429) üzenetére


gahor72
aktív tag

Akkor valószínű vmi port problémája van. Win alól a WNSCP javaslom,avval is lehet szerkeszteni,persze le kell állítani akkor is a TM-et.
Nálam a 18888-as porton kapcsolódik az MC. Esetleg a routeredben nem tudod megnézni,hogy az UPNP-ben létezik-e erre a portra,vagy az MC-re mint szolgáltatásra élő portfordítás?
üdv

többit este,megyünk karácsonyozni... :DD

[ Szerkesztve ]

(#2431) Pribi válasza Pribi (#2429) üzenetére


Pribi
senior tag

Megpróbáltam bemenni telnettel, nem tudom jó ötlet volt e, de azt se engedi, egy virtuális linux gép konzoljáról. Pingelni onnan lehet, tehát látja.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2432) HTomee


HTomee
tag

Ennyit tud a TS-228 a saját Speedtest szerint.
A netem 1000/200.
Nesze nekem ARM proci..

(#2433) Gsx-rr válasza HTomee (#2432) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Qfile jol mukodik masnal? Nalam feltolti a fotokat, de nem latom a konyvtarakat

(#2434) HTomee válasza Gsx-rr (#2433) üzenetére


HTomee
tag

Igen. Nálam rendben van.
DataVol1 - home - Photo-Backup.

Én ide állítottam be a mobilos fotó szinkronizációt és ezt a mappát osztottam meg. Minden eszközöm szépen látja

(#2435) Gsx-rr válasza HTomee (#2434) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam is,csak a mobilos app nem.

(#2436) Boss81 válasza HTomee (#2432) üzenetére


Boss81
senior tag

Elárulom a 2000/500-as nettel sem volt sokkal több . Többek között ezért csomagoltam be , és várja a futárt 27.-én . Megy szépen vissza .

(#2437) sony309 válasza HTomee (#2432) üzenetére


sony309
őstag

Nálam 300/300 Mbps (TS-228) gigabites Digi nettel.

S3x, hifi & rock and roll

(#2438) Mr Bond 007 válasza Boss81 (#2436) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igazából tök mind1 hogy 1 vagy 2 gigás a net, ha a készüléken is sima csak sima gigás port van. Ha csak nincsenek gigabitesnél erősebb eszközök otthon, hót fölös 2 gigás netet köttetni.

[ Szerkesztve ]

(#2439) Addel válasza Mr Bond 007 (#2438) üzenetére


Addel
senior tag

Azok a nasok, amiken 2db gigabites port van tudnak link aggregationt amivel elvileg ki lehet használni akár a 2 gigabites netet is, igaz kell hozzá link aggregationt támogató router is. Vannak olyan qnap nasok amiken 4db gigabit port van és szintén összekapcsolható.

(#2440) Addel válasza Mr Bond 007 (#2438) üzenetére


Addel
senior tag

Nasoktól elvonatkoztatva is lehet értelme a 2 gigás netnek, ha többen használják. Nálunk pl. 2 pc, 1 laptop, tablatek, telefonok.

(#2441) Mr Bond 007 válasza Addel (#2439) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

A kérdés már csak az hogy milyen hálózati eszközökkel megy? Vagy maga a telekomos dobozod rendelkezik 2db gigabites porttal és kezeli az aggregációt?

Hát nemtom, én a gigabites digit se tudtam kimaxolni 2 pc-vel rendesen, csak torrenttel.

[ Szerkesztve ]

(#2442) sza.sa válasza ZS3NI (#2408) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem is eltünt a Windows alóla a NAS, igaz IP alapján elérem, de hálózati név alapján nem. Nálam a nem a Windows frissült, hanem a NAS 4.3.4-re mintha azóta lenne ilyen probléma nálam...
Most próbálok egy downgrade-et, hátha...

sza.sa

(#2443) blakey válasza sza.sa (#2442) üzenetére


blakey
titán

Én a Windowsra gyanakszom, ugyanis az elmúlt időben nagyon sok program esetében felmerült az SMB probléma Win esetén, megváltozott az SMB kezelése, én ugyan nem használok windowst, de minen eszközön, Linux, Android, macOS megjelenik a NAS és normálisan működik név illetve természetesen IP alapján is, SMB-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2444) sza.sa válasza blakey (#2443) üzenetére


sza.sa
tag

Igen, nálam is az lesz, a downgrade nem segített. Olvasgatok a témában, mondjuk munkám közben is felmerül hasonló eset, jó lenne megtalálni a megoldást....

sza.sa

(#2445) nagycsabi80


nagycsabi80
csendes újonc

Sziasztok. TS-209 PRO-ra nem talalok sehol transmission letoltheto, telepitheto valtozatot. tudtok segiteni?

(#2446) HTomee válasza Boss81 (#2436) üzenetére


HTomee
tag

Én nem küldöm sehova.

QBittorrent és az új 4.3.4 Firmware:

Ez nekem már bőven jó. Végre. Kb ennyit vártam tőle.
:Y :))

[ Szerkesztve ]

(#2447) HTomee válasza HTomee (#2446) üzenetére


HTomee
tag

És valóban ennyi.

Bár a QBittorrent GUI néha 105Mb/s ír. Néha meg 168kb/s., de Stopper szerint is 40Mb/s a letöltési sebesség. :C :C

(#2448) ZS3NI válasza HTomee (#2446) üzenetére


ZS3NI
őstag

Van rá qbittorrent? 228 van nálam is, gigás nettel, transmission 10-15 mb\s-el szenvedtem eddig...

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2449) HTomee válasza ZS3NI (#2448) üzenetére


HTomee
tag

Eddig én is.
Megváltás !

[link]

TS-X41

(#2450) citkar válasza HTomee (#2447) üzenetére


citkar
addikt

Windows alatt használsz qbittorrent remote GUI-t?
Kerestem, de nem találtam, kíváncsi vagyok az milyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.