Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) HTomee válasza kalolaci (#2500) üzenetére


HTomee
tag

Torrentre inkább intleles változatot. Az ARM soc korlátozni fog. Nekem az 1000-es nettel max 300 van meg ARM alatt.

(#2502) kalolaci válasza HTomee (#2501) üzenetére


kalolaci
senior tag

120/60-as netem van. Ahhoz lehet, ez a nas is megfelelne. Ahogy néztem, nagy a különbség a két nas között.

(#2503) HTomee válasza kalolaci (#2502) üzenetére


HTomee
tag

TS-228? Ramban duplája a SOC egy kicsit gyengébb. Viszont 20-25000Ft-al olcsóbb..

(#2504) kalolaci válasza HTomee (#2503) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ha 40.000ft. környékén tudnék venni, egy alig használt TS-231-et, lehet azzal jobban járnék?

(#2505) HTomee válasza kalolaci (#2504) üzenetére


HTomee
tag

Én újonnan vettem 2 év garival a 228-at. Szerintem kell az a 1G ram. 43 az extreme digitalban.

(#2506) kalolaci válasza HTomee (#2505) üzenetére


kalolaci
senior tag

TS-231-ben csak 512mb. van, ha jól tudom. Viszont 2db. lan bemenet, ès erősebb kétmagos processzor.

(#2507) Drag77 válasza Ubi (#2499) üzenetére


Drag77
senior tag

Öröm és boldogság ☺

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2508) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Berakhatok egy Ntfs-es Hdd-t isca Nas-ba? Le fogja tudi formatalni a sajat fajlrendszerere?

(#2509) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#2508) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen

(#2510) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!
Tegnap felraktam a TS-453A-mra a 4.3.4.0427 firmwire-t. És észrevettem hogy nem működik a távirányító. Gondoltam újraindítom a NAS-t de a power gomb megnymására nem történt semmi(eddig ilyenkor szépen kiírta hogy shuting down, majd egy idő után leállt). Így a webes felületről akartam leállítani és bár a webes felületen úgy jelezte hogy kész, leállt, a valóságban nem állt le a nas. (power gomb hosszan nyomásával tudtam csak kikapcsolni) Azóta elindítottam és egy darabig ment a távirányító, majd megint nem műkött.
Van valakinek valami haszonló tapasztalata? Vagy ötlete hogy mit lehetne kezdeni a helyzettel?

(#2511) Mr Bond 007 válasza Mathiask (#2510) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, nekem is ugyanez van. Következő hd station patch majd megoldja. Addig is a mobillal vezérlem.

[ Szerkesztve ]

(#2512) Laca0 válasza Ubi (#2478) üzenetére


Laca0
addikt

Ugyanezt tapasztalom én is. Még nem találtam meg a megoldást.
Úgy látom, hogy az a gond, hogy nem vizsgálja át ütemezetten a mappákat, hanem csak a fájl tranzakciókat nézi.
Utánanézek, hogy van-e minidlna erre a masinára, mert az szokta megoldani ezt a problémát.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2513) Laca0 válasza Ubi (#2478) üzenetére


Laca0
addikt

Próbáld ki ezt, úgy látom, hogy jó lesz: [link]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2514) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Segítsetek egy picit legyetek kedvesek!
A NAS-emen transmission van elég sok torrent fut rajta.
A kérdésem az lenne hogy a transmission melyik mappában tárolja a programhoz hozzáadott torrent fájlokat.
Szeretnék róluk egy biztonsági mentést készíteni.
A segítséget előre is köszönöm.

(#2515) gahor72 válasza kircsike (#2514) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!

Nekem: /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QTransmission/QTransmission/etc/torrents

De csak a kliensben futó torrenteké.

TS-251+

üdv

(#2516) kalolaci


kalolaci
senior tag

Megoldható, hogy a nason lévő 3 oldalból, kettőt töröljek? Egyen vannak alkalmazások, a többi üres. (TS-212)

[ Szerkesztve ]

(#2517) kircsike válasza gahor72 (#2515) üzenetére


kircsike
tag

Szia!
Nekem Transmission van, nem QTransmission.
De azért köszi.
Közben megtaláltam a Transmission hol tárolja a torrent fájlokat:

/share/MD0_DATA/.qpkg/Transmission/conf/torrents

Üdv

(#2518) Addel válasza kircsike (#2517) üzenetére


Addel
senior tag

Nálam egyszerűbb a dolog, mivel watch mappába dobálom a torrenteket, igy ott megtalálható az összes, csak .added kiterjesztést ad hozzá a transmission, mikor elkezdte letölteni.

(#2519) Mathiask válasza Mr Bond 007 (#2511) üzenetére


Mathiask
senior tag

Köszi, remélem hamarosan javítják.

(#2520) kalolaci


kalolaci
senior tag

Boldog Új Évet, minden fórumtagnak!

(#2521) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Egy QNAP-TS228-on van valami lehetőség arra, hogy YOUTUBE videókat nézzek vele TV-n?
Van egy LG 47LM620S TV-m és megszüntették rajta a youtube alkalmazást!
Ezt szeretném kiváltani!

Üdv.: Impair

(#2522) Alex91 válasza Impair1980 (#2521) üzenetére


Alex91
félisten

Vegyel egy Android box-ot a TV-hez, vagy egy Apple TV-t, esetleg cserelsz TV-t :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2523) Gsx-rr válasza Alex91 (#2522) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Vagy egy ChromeCastot

(#2524) Alex91 válasza Gsx-rr (#2523) üzenetére


Alex91
félisten

Az nativan lejatszik, vagy csak streamre jo...?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2525) Gsx-rr válasza Alex91 (#2524) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha a nativ alatt azt erted,hogy a telefonon elinditod a videot es atkuldod utana bezarhatod a telefont vagy mast csinalhatsz rajta akkor tudja.

(#2526) Alex91 válasza Gsx-rr (#2525) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nem ezt, hanem hogy nem kell hozza telo. Bar ha kilovod a taskot, es ugy is megy...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2527) Gsx-rr válasza Alex91 (#2526) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem sok eszkozomon van youtube, de a leggyorsabb ha a telefonon megkeresem es atkuldom.

(#2528) Impair1980 válasza Gsx-rr (#2523) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Másik fórumon mondtak egy jó tippet. Ezzel az alkalmazással tökéletesen működik!

És ingyen van!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aesoftware.tubio&hl=hu

[ Szerkesztve ]

(#2529) Alex91 válasza Gsx-rr (#2527) üzenetére


Alex91
félisten

Most az a kerdes, hogy a telefonrol streameled, vagy csak atadod, hogy mit akarsz nezni, es a telotol fuggetlenul kozvetlenul a netrol szedi a videot?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2530) Gsx-rr válasza Alex91 (#2529) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ma mar szerintem minden eszkoz igy mukodik! Atkuldod a tartalmat es o sajat maga streameli maganak tovabb

[ Szerkesztve ]

(#2531) Alex91 válasza Gsx-rr (#2530) üzenetére


Alex91
félisten

Azert pl. az Apple TV nem igy mukodik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2532) blakey válasza Alex91 (#2531) üzenetére


blakey
titán

A YT-ot át tudod küldeni úgy, hogy a beépített lejátszón indul Apple TV-n is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2533) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Én jól megszívtam ezzel a 4.3.3-as frissítéssel. Már mindent megpróbáltam. Reset,Hdd formatálása. Már azt is megcsináltam ,hogy egy teljesen új hdd-t raktam be amire friss rendszer ment fel.

eddig mindig előjött a hiba ,hogy Qfile-al nem látom a Hdd tartalmát! Reset után megjavul! Már kinyitottam kézzel az összes portot,persze erre a belső háló miatt nem is lenne szükség. Erre most nézem a gépen és teljesen üres a Shared folders egyszerűen a Qts sem látja!
Viszont pl a Plex tökéletesen fut vagy Windows alól is Total Commanderrel látom a fájlokat!

Újraindítom a Nas-t és ideig óráig megint jó minden. Mi lehet a gond?

(#2534) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, szeretném lecserélni ezt az óborzalom megbizhatatlan zyxel-t. Választásban kérnék segítséget. 2 fiókos elég 2x3Tb. Amire kellene, 600-700 torrent seddelése, 2 Tv DLNA kiszolgálás, távelérés. Illetve szeretnék magán a nason futtatni egy XP-t vagy egy Win7et amit távolról szeretnék előrni. Nem egy nagy hardverigényü program futna rajta. A rendszer lelenne pucolva kilenne herélve, minden felesleges dolog lelenne állítva, csak egy 50Mb os proginak kellene futnia. Szerintetek mivel járnék jobban?Keret maximum használtan egy 70e 80e lenne.Mondjuk ha tudnék streemelni mint a synology-al az is jó lenne.
Qnap felhozatalát nem ismerem, nem tudom milyen verziótól felfele kellene nézelödnöm használt piacon.

(#2535) Mr Bond 007 válasza Sakab (#2534) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Erre minimum egy 4 magos intel kelleni fog. N3150-es cpu a belépő és minimum 4gb ram. TS-253A ugrik be ami erre már vállalható a qnapnál vagy DS 718+ vonal. (árban meg már így is feljebb vagyunk mint a kereted) Akár xpenology is lehet, egy erősebb hardverrel, ami még kihozható ebből a keretből. (viszont ott nagyon észnél kell lenni, elég egy "véletlen" update és game over)

[ Szerkesztve ]

(#2536) Alex91


Alex91
félisten

TS-228-ra visszavontak a QTS 4.3.4-et? Most nem latom a honlapjukon a letolheto fw-ek kozott.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2537) Geth válasza Alex91 (#2536) üzenetére


Geth
addikt

Upszi.
Fórumon ezt találtam:
Different reason why the ARM build was revoked from the live update - issues with multi-byte characters making some shared folders, folders and files simply invisible.

[ Szerkesztve ]

(#2538) sony309 válasza Alex91 (#2536) üzenetére


sony309
őstag

Beta fent van. Eddig is csak az volt, nem?

S3x, hifi & rock and roll

(#2539) Alex91 válasza sony309 (#2538) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, mert nekem egy 24-i verzio van fennt, es beta progi nincs bekapcsolva. 4.3.4.0428 a verzioszama az enyemnek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2540) sony309 válasza Alex91 (#2539) üzenetére


sony309
őstag

Nálam sincs a betaprogram beállítva, de nekem nem "kiabált", hogy van új fw.
Nálam ez van fent: 4.3.3.0404

S3x, hifi & rock and roll

(#2541) Pribi válasza sony309 (#2540) üzenetére


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Az enyémen is a 4.3.4-s van. Karácsonyra kaptam, és pont akkor tehették ki, és arra frissített.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2542) sony309 válasza Pribi (#2541) üzenetére


sony309
őstag

Elhiszem, nem kételkedek. Csak nem értem, hogy miért nem kaptam értesítést?
Na mindegy, majd lesz újabb verzió.

S3x, hifi & rock and roll

(#2543) kalolaci válasza sony309 (#2542) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem is ez van, jelenleg.

(#2544) Geth válasza sony309 (#2542) üzenetére


Geth
addikt

Nem ez az első olyan verzió, ami nem azonnal ment ki az auto updaternek. Csak ezt most vissza is vonták egyes modelleken...

(#2545) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

adott egy Qnap TS228, amin a gyerekeknek van egy csomó mese. Megyünk ki Németországba pár napra, ahol is jó lenne lejátszani ezeket egy Androidos tableten, tehát a videó stream-et szeretném összehozni.

Én már teljesen elvesztem, elvileg a Qvideo erre való, de míg helyi hálóra csatlakozva szépen lejátssza a dolgokat, addig mobilnetről, más wifiről el sem kezdi, csak pörög körbe, hogy tölt, tölt, de nem történik semmi.

Megoldható ez valahogy? Tényleg VPN meg egyéb okosságok kellenének ehhez? :(

Köszi előre is, segítsetek légyszi! :R

A legtutibb az Androidos Kodival való összehozás lenne, de igazából már bármi érdekel...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#2546) Gsx-rr válasza Skynet258 (#2545) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem Plex-el ez mukodik barhonnan!

(#2547) blakey válasza Skynet258 (#2545) üzenetére


blakey
titán

Kodi alá megoldás lehet a Plex is de ha nincs telepítve a NAS-ra akkor egyszerübb azrouter FTP használata, beállítod majd a Kodiban az FTP-t csatolod. Előtte próbáld ki másik hálózatból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2548) Drag77 válasza Skynet258 (#2545) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia,
A QVideo DLNA szerver valójában. A DLNA pedig csak lokális hálón működik.
Plexet kellene használnod az klienssel megy bárhonnan. Vagy a Serviio fizetősben van webes elérés.

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2549) sony309 válasza Skynet258 (#2545) üzenetére


sony309
őstag

A többiek sokkal jobban értenek hozzá, csak a saját példámat írom le!

Próbálkoztam az ftp eléréssel Kodival, ahogy itt írták is, de sehogy nem sikerült az ftp elérés, ez tuti az én bénaságom miatt lehetett. Nekem is szükségem volt, hogy külső hálón keresztül tudjak lejátszani videót és a Video Station-nal simán ment. Végigvezetett a lépéseken, telepíteni kellett a QVHelper-t és a VLC-t. Most simán megy.

Ha már itt tartunk, valaki leírhatná szájbarágósan az ftp elérést Kodi-val! Nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2550) citkar válasza sony309 (#2549) üzenetére


citkar
addikt

Neten találni segítséget, például ez a youtube videó segíthet, lépésről lépésre megcsinál mindent, csak működő FTP szolgáltatásnak kell lennie (angolt hirtelen nem találok).
Én sem csináltam ez előtt soha, de ezt a videót "lemásolva" sima ügy

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.