Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) naja válasza sony309 (#3499) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi.
Az ellenőrzés indításakor az egész lemez eltűnt a "Storage Pool 1" alól.
Ennek ellenére jött egy hibaüzenet is, hogy: [RAID1 Disk Volume Host Drive: 1] Examination failed (Cannot unmount disk). Tehát "cannot unmount", de valahogy mégis eltávolította?
• Ezután nem lehetett semmire kattintani, mert minden tárhelyre vonatkozó ablak kiszürkült, illetve infó lekérésekor 85%-on megállt a számlálás.
• Mostanra már tudok a beállítások között nézelődni, viszont a "Storage/Snapshots" alatt csak a "Storage Pool 1"-et látja, alatta a disket nem. Itt tudok duplaklikkel a Pool 1-re kattintani. Ekkor viszont látszik a Disk 1. Tehát se disk, se volume nincs a poolban.
• Azóta a drive még mindig "teker" (kattog).

Kérdésem az lenne, hogy kézzel tudok-e/kell-e mountolni? Netán toljak egy restartot? Számíthatok-e adatvesztésre valamelyik módon?

(#3502) soneec válasza RealZuperman (#3493) üzenetére


soneec
tag

Köszi ezzel már nekem is megy!

Erre kéne egy kis segítség. Megvan az új wd meghajtóm hogyan tudnám átrakni a mostani rendszert anélkül, hogy újra kéne raknom a Qts-t.

(#3503) naja válasza naja (#3501) üzenetére


naja
aktív tag

Reset után (menüből) a probléma megoldódott. A lemezellenőrzést valóban nem kezdte el, hanem csak széthullott az egész felület.
Most már látszódik minden. Fent a menüsorban a background tasksnál is mutatja, hogy hol tart az ellenőrzés.

Remélem nem lesz jellemző, hogy ennyire lefagyós/akadós/széthullós lesz a NAS, mert akkor nem leszünk jóban. Azt hiszem a firmware frissítéseket mostantól hanyagolom. A Windows szerverem is azután megy hibátlanul, miután letiltottam a frissítéseket. Azóta érdekes módon évek óta nincs semmi baja.

(#3504) Geth válasza naja (#3503) üzenetére


Geth
addikt

:Y

(#3505) Impair1980 válasza soneec (#3490) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A gyárilag beállított 49091-es portot és a jelszót hogy lehet módosítani a TM-be?
Erre nem találtam beállítási lehetőséget. A korábbi transmission megnyitott egy web-es beállítási lehetőséget, ott mindent lehetett!
Köszönöm előre is!

(#3506) Addel válasza Impair1980 (#3505) üzenetére


Addel
senior tag

"To configure the app, you can edit the file /opt/QTransmission/etc/settings.json"

(#3507) Impair1980 válasza Addel (#3506) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm! MC-ből létezik olyan verzió ami jó a TS228-ra? A 4.8.17 és a 4.8.20-as ami nekem megvan, azokkal nem indul el! X41-es verzió kellene a 4.8.16-ból!

(#3508) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nas cserén gondolkodok. Leginkább torrentre használom, transmission-nal. Az utód két lan vezetékes, kell a használatukhoz portot nyitnom? Még az eredeti op rendszer van rajta, frissítések nélkül. Először célszerű a transmission-t telepíteni, amennyiben lehetséges, majd azután frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#3509) Geth válasza kalolaci (#3508) üzenetére


Geth
addikt

Az utód két lan vezetékes, kell a használatukhoz portot nyitnom?
Wtf? A két mondatrésznek mi köze van egymáshoz?

Még az eredeti op rendszer van rajta, frissítések nélkül.
Most akkor gondolkodsz rajta, vagy már le is cserélted?

Először célszerű a transmission-t telepíteni, amennyiben lehetséges, majd azután frissíteni?
Logikusan én előbb az alaprendszert tenném rendbe, utána telepítenék és konfigurálnék további programokat, de valójában mindegy.
Az "amennyiben lehetséges" mit jelent? Van olyan, hogy nem lehetséges transmission-t telepíteni?

(#3510) Bazsa74


Bazsa74
tag

Üdv!
Ismét segítséget kérnék. Itthoni hálózaton remekül működik a plex. Wifin és vezetékesen is. Kívülről viszont hibát ír ki lejátszáskor. Portokat engedélyeztem a upc connect boxon. Mellékelem a képeket. Ha van ötlet, szivesen veszem.
Köszönöm előre is.


Az utolsó az nem ide való, csak nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

Off

(#3511) kalolaci válasza Geth (#3509) üzenetére


kalolaci
senior tag

Még nem cseréltem le, csak gondoltam rá. Megvan már egy ideje az új TS-231, de a jelenlegi TS-212 is jól működik. Az elérés viszont, helyi hálózatban is, néha nehezen megy.

[ Szerkesztve ]

(#3512) 1turosbatyu válasza Bazsa74 (#3510) üzenetére


1turosbatyu
csendes tag

Hali,

Nincs NAT-olva az IP címed véletlenül?

Think different

(#3513) Bazsa74 válasza 1turosbatyu (#3512) üzenetére


Bazsa74
tag

Nem igen tudom, hogy tudnám kideríteni, de mivel upc, valószinünek tartom. Felhívom majd őket, hogy tegyenek más ip-re.

Off

(#3514) Bazsa74 válasza 1turosbatyu (#3512) üzenetére


Bazsa74
tag

Upc-t felhívtam. Náluk minden rendben, ipv6 nincs aktiválva, a nat-olással nem tudnak mit tenni. Azt mondták vegyek egy routert és a mosem bridge modba állítása után működni fog. Sokra mentem velük.

Off

(#3515) Bazsa74


Bazsa74
tag

Upc connect boxon milyen portot kell nyitni a plexhez. A nasom 192.168.0.150 en fut fix-re állítva. 21124-es portot nyitottam 32400 belső és 21124 külsőre. A plex szerint elérem kívülről, de mégsem. Valamit biztos én rontok csak nem tudom mit.

Off

(#3516) Geth válasza Bazsa74 (#3515) üzenetére


Geth
addikt

Fontos, hogy eltérő porton üzemeljen privát/publikusan?
Én egyszerűen bepipáltam a manual-t a Plexben, 32400-ra, majd erre hoztam létre tűzfalszabályt a routeren.
UPnP-t NEM használok.

(#3517) Bazsa74 válasza Geth (#3516) üzenetére


Bazsa74
tag

Nem lenne fontos, csak a 32400-ra port átfedést ír és nem tudom létrehozni. Próbáltam upnp nélkül is.

Off

(#3518) Geth válasza Bazsa74 (#3517) üzenetére


Geth
addikt

Jó lenne tudni mivel van átfedésben, mi használja még pont ugyanezt a portot? Másik Plex a hálózatban esetleg?
De akkor próbáld meg a 32401-et :D

Tehát Plexben manual 32401, tűzfalszabály (port forward) a routeren:
külső 32401 portról a Plexet futtató (belül fix) IP cím 32401-es portjára.

Nálam az UPnP portnyitogatás komplett tiltva van a hálózaton, így legalább elkerülöm ezeket az ütközéseket :)

(#3519) Bazsa74 válasza Geth (#3518) üzenetére


Bazsa74
tag



Csak, hogy tiszta legyen. Belső és külsőre mit írjak?

Off

(#3520) Geth válasza Bazsa74 (#3519) üzenetére


Geth
addikt

Tökmindegy, csak ugyanazt. És ugyanazt add meg a Plexben is, manualként. TCP elég.
A 32400 lett volna a default Plex, de arra azt mondtad foglalt.

(#3521) Bazsa74 válasza Geth (#3520) üzenetére


Bazsa74
tag

Ez tiszta. A baj, hogy nem enged. Az az egy port van engedélyezve.

Off

(#3522) Geth válasza Bazsa74 (#3521) üzenetére


Geth
addikt

Ne haragudj, de én még mindig többféle számot látok a port mezőkben.

Egy számot írj be minden mezőbe. Ne csak a felébe, az összes port feliratű mezőbe.
És a Plexben manualként ugyanezt a számot.
Felejtsd el a 32400-at, válassz egy másikat.

(#3523) shtirley válasza Bazsa74 (#3521) üzenetére


shtirley
tag

Én azzal kezdeném, hogy tiltanám az UPNP-t, majd restartolnám a routernek nevezett ócskaságot. Lehet hogy aztán már nem lenne foglalt a 32400-as port.

(#3524) Geth válasza shtirley (#3523) üzenetére


Geth
addikt

Az meg a másik, simán beragadhatott egy UPnP-vel létrehozott szabály. De jó kis találmány..

(#3525) Bazsa74 válasza Geth (#3522) üzenetére


Bazsa74
tag

Megpróbáltam egyformákkal és különbőzőkkel is. De ma resetelem a routert ismét. Upnp kikapcs, újraindít és kipróbálom tisztalappal.

Off

(#3526) zolesz78


zolesz78
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy pár hete nem érem el Total Commenderrel a Nas-t (Ts-212p), A Hálózatnál nem szerepel a Qnap, Viszont FTP-n eléri, windowsos "fájlkezelő" rendben működik, webes felületét böngészőből elérem, a TV hálózaton keresztül eléri a megosztott mappákat... Hétvégén frissült 4.3.3.0546-ra, de ez sem segített. Mi lehet a probléma?

(#3527) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok

Tegnap óta én is beszállok a csapatba. Sikerült beszereznem egy QNAP-TS219P II-t. 2x2TB van a masinába, tükrözve. Ha kérdésem lesz, remélem fordulhatok hozzátok! :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3528) iceQ!


iceQ!
addikt

Első kérdést fel is raknám:

CPU 100%-on megy. Processbe megnéztem az okát. A képen látható. Olvasgattam, keresgéltem de nem dobott találatot a Google, hogy mik ezek és hogyan tudom leállítani. (Kernel process az sztem ok, de a dsd nem oda való). Van hogy a dsd és a kernel 40-50% körül mozog! :o

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3529) citkar válasza iceQ! (#3528) üzenetére


citkar
addikt

Annyira nem vágom a témát mi is lehet az ami így terheli a procit, de én ilyenkor sorra leállítom azokat az alkalmazásokat, amik akár csak átmenetileg, de nélkülözhetőek és akkor meglátom mi mennyire terheli a NAS-t.

(#3530) Mr Bond 007 válasza iceQ! (#3528) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Fogalmam sincs, mihez tartozik a dsd process, nekem inteles nason nincs ilyen. (igaz én mindent letúrtam ami nem kellett)

(#3531) Geth válasza zolesz78 (#3526) üzenetére


Geth
addikt

Tippem:
Direktben (host névvel/IP címmel) szerintem továbbra is eléred, emiatt megy a TV is.
Pl: \\NAS_NEVE\megosztas, vagy \\192.168.1.99\megosztas
Ha nem mászkálós laptopról van szó, lehet érdemes lenne összevonni a megosztott mappákat egy közös mappába (portal folder, keress rá), és azt mappelni Windows alatt meghajtó betűjelre.

Valószínűleg a megosztás a NAS-on Nálad is SMBv3-ra vagy SMBv2-re van állítva.
A hálózati felderítés, ami miatt megjelent eddig a fájlkezelőben a NAS, az SMBv1 protokoll része.
Annyi történhetett, hogy a Windowsod törölte az SMBv1 client-et, mert a megosztás nem azon ment (csak a felderítés), és úgy érzékelte nincs rá szükséged (ez az auto törlés egy ideje az alapértelmezett működés része).
Ez nem feltétlenül baj, mert az SMBv1 elavult, sérülékeny protokoll. Vissza lehet kapcsolni a Windowsban, de nem ajánlott.

Sajnos ami alternatíva van (tehát, hogy ne kelljen visszakapcsolni a régi protokollt, de legyen felderítés is), az a fejlesztés (WS-Discovery), csak a QTS 4.3.4.0483 verzióban került be, de ahogy látom az erre a NAS-ra nem elérhető :(

[ Szerkesztve ]

(#3532) Mr Bond 007 válasza zolesz78 (#3526) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ilyet nekem is random játszott egy időben, ezért csináltam egy parancsikont a hálózati meghajtóra ip címmel és nem hostnévvel. Azt mindig elérte.

(#3533) zolesz78 válasza Geth (#3531) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#3534) zolesz78 válasza Mr Bond 007 (#3532) üzenetére


zolesz78
csendes tag

Köszönöm! Létrehoztam egy hálózati meghajtót. Így a Total commanderben is elérem a megosztást.

(#3535) shtirley válasza iceQ! (#3528) üzenetére


shtirley
tag

dsd = Download Station daemon

(#3536) iceQ! válasza shtirley (#3535) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi mindenkinek. DownloadStation5 volt a ludas, Trasnmission-t letöltöttem azt pedig kukáztam. Így már azért szépen muzsikál, sőt....A letöltés is jobb a másikban. Érdemes a legfrissebb firmware-t felrakni?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3537) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

TS-231P2 -re szeretnék transmission-t telepíteni. Letöltöttem a QTransmission_2.92.1_arm-x19.qpkg, azonban ez nem megy fel erre az változatra (wrong architecture hiba).
Létezik a P2-re transmission?

(#3538) Bazsa74 válasza Geth (#3522) üzenetére


Bazsa74
tag

Ismét plex kérdés. Azóta sem oldódott meg bármely portot próbáltam. Közben kipróbáltam laptopon, addig kiiktatva a nas-t. Ott szónélkül működik. Nem lehet, hogy valami nas beállítási probléma van?

Off

(#3539) blakey válasza Bazsa74 (#3538) üzenetére


blakey
titán

Mindkét portot engedélyezned kell:

Nálam működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3540) Bazsa74 válasza blakey (#3539) üzenetére


Bazsa74
tag

A külső portokra gondolsz?

Off

(#3541) Bazsa74


Bazsa74
tag

Bármelyik portot engedélyezem, a plex remote access teljes mértékben hozzáférhető a hálozatont ír. Más hálózatról mindent látnak, de elindításkor már az említett hibát írja. Laptopon ugyanazon portal, simán működik.

Off

(#3542) Geth válasza blakey (#3539) üzenetére


Geth
addikt

Ez mi a szösz? Miért van 2 port ugyanoda?
Nálam 1 van, de mindenhol működik a stream.

(#3543) Bazsa74


Bazsa74
tag

Na ismét beszéltem a upc-vel. Mert közben az hbogo sem indul 2 napja területi hiba miatt. Nem magyarországi ip-re hivatkozva. Mindent megpróbált a srácc. A végén downgrade-elt egy régebbi fw-t a connect boxon. De ez sem oldotta meg a gondokat. Maradt az, hogy veszek egy routert, ezt meg modemre állítom. Remélve, hogy megoldódnak a dolgok.

Off

(#3544) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Windows 10 64bit 1803-ra történő frissítése után belassult a hálózati elérése a hálózaton lévő QNAP NAS szervernek.
Mitől lehet ez?

Megpróbáltam már újratelepíteni a Lan drivert, de ugyan az a helyzet.

Ráadásul a NAS-ról futtatott program állandóan 3050-es couldn't lock file hibaüzenettel áll meg. A NAS-on nem változott semmi. A jogosultságok is jók (Teljes hozzáférés).

Egyébként a Windows működése is belassult...

Mi lehet a gond?

Van-e valamilyen hálózati sebesség mérő program, amivel meg lehetne állapítani, hogy a NAS-t milyen sebességgel lehet elérni, illetve az, hogy az azon lévő fájlokat milyen sebességgel lehet megnyitni, írni, használni.

Van ilyen program (nem az internet sebessége érdekelne, hanem a hálózaté)?

Esetleg ha még azt is jelezné a program, hogy a hálózat mely részei működnek megfelelően, illetve hibátlanul az is jó lenne (értem ez alatt, hogy nincs-e valahol kontakt hiba, vagy kábel szakadás).

(#3545) shtirley válasza alec.cs (#3544) üzenetére


shtirley
tag

Neked Win10 van a NAS-odon? :D
Ha a gépeden frissíted a windózt, annak semmi köze a NAS-hoz, ergo nem a frissítéstől lassult be, ha tényleg belassult.
A qnapclub repoban van egy speedtest alkalmazás, ami a NAS és az azt menyitó kliens gép közti kapcsolat sebességét méri, de az elég puritán progi, nem tud olyan extrákat amiket te szeretnél.
Amúgy szerintem olyan progi nincs.

(#3546) shtirley válasza shtirley (#3545) üzenetére


shtirley
tag

Ja, és ugyanott van iperf3 is, de az feltételez némi parancssoros kurkászást. Tekintve, hogy feltételezted a Win frissítéstől való lassulást, neked inkább az elsőt javaslom. :)) :K

(#3547) Bazsa74


Bazsa74
tag

A nas beállítások között mit kell még beállítani? Pl a samsung tv-n látom a nast és benne a mappákat, de ha belemegyek, akkor üresnek lát mindent. Lehet valamit nem jól állítottam be? Csak azért gondolom, mert a plexnél is a lejátszás indításakor jelez csak hibát.

[ Szerkesztve ]

Off

(#3548) blakey


blakey
titán

Reggel ez fogadott :(:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3549) Alex91 válasza blakey (#3548) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen fajta hdd?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3550) blakey válasza Alex91 (#3549) üzenetére


blakey
titán

WD RED

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.