Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) Biga123 válasza kalolaci (#3700) üzenetére


Biga123
addikt

[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3702) kalolaci válasza Biga123 (#3701) üzenetére


kalolaci
senior tag

Eddig èn is eljutottam, de aztàn hogy melyiket kell letölteni, arra nem jöttem rà. Aztán letöltöttem ezt: QTransmission_2.84.0_arm-x31.qpkg

Jelenleg müködik, csak nincs hozzà magyar nyelv. Azèrt, köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#3703) kalolaci


kalolaci
senior tag

Transmissont hogy tudom elèrni, tàvolbòl?

(#3704) Biga123 válasza kalolaci (#3703) üzenetére


Biga123
addikt

Kiengeded a management portját a routereden (portforward) és a nasod qnapos ddns ét használva eléred a továbbított porton.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3705) kalolaci válasza Biga123 (#3704) üzenetére


kalolaci
senior tag

Húha! Ez nekem, sajnos bonyolúlt. Valami egyszerűbb megoldás?

(#3706) Biga123 válasza kalolaci (#3705) üzenetére


Biga123
addikt

Nem értem mi ebben a bonyolult .
Csak egy portot kell kiengedni és kész. Ha upnpt használsz még az se kell .

Te hogy képzelted a távoli elétést?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3707) shtirley válasza Geth (#3695) üzenetére


shtirley
tag

Szia Geth!

Ha jól értem a https-nek csak akkor van értelme, ha házon kívülről akarom elérni a NAS-t.
Le tudnád írni, hogy hogy lehet beállítani a https kapcsolatot?
Mindenképp kell hozzá MyQNAPCloud, v anélkül is meg lehet oldani?
Köszi!

(#3708) kalolaci válasza Biga123 (#3706) üzenetére


kalolaci
senior tag

Upnp-t használok, (legalábbis azt hiszem), de mégsem érem el a transmission-t. Azt szeretném beállítani, hogy távolról tudjak torrentet hozzáadni. Vagyis, letöltést indítani.

[ Szerkesztve ]

(#3709) Geth válasza shtirley (#3707) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom, hogy myqnapcloud nélkül hogy célszerű megoldani, nekem az be van kapcsolva (ettől függetlenül nincs kipublisholva semmi), a myqnapcloud app-ban ben van kapcsolva a DDNS, meg ugyanitt az ssl certificate, ennyi :)
A myqnapcloud-os címre kap a NAS let's encrypt-es certet, amit magától (kb. 3 havonta) megújít.
Ezzel titkosítottá válik pl. a NAS management felülete, a web, stb.

Külső progik is rácsimpaszkodhatnak a certre, itt van a NAS-on a helye, erre kell mutatni:
/etc/stunnel/backup.cert
/etc/stunnel/backup.key

Én így tettem titkosítottá a deluge web felületét.

Sajnos ezt a formátumot nem minden támogatja, pl. ahhoz, hogy a Plex is tudja használni át kell konvertálni pl. openssl-lel, a Plexnek speciel pkcs12 formában kell.
Mivel hookot nem adtak hozzá, én meg lusta vagyok, most kb. 3 havonta (amikor megújul a cert), konvertálom és újraindítom a Plexet...

(#3710) citkar


citkar
addikt

Keresek kis csavarokat a QNAP HS 251 HDD rekeszéhez, amik besimulnak a keret felszínébe. Egy HDD-hez való volt (használtan vettem) és felmerült a bővítés, de ilyen a keretbe belesimuló kis csavarjaim nincsenek. Valakinek van ötlete hol szerezhetőek be ilyenek?

(#3711) Biga123 válasza kalolaci (#3708) üzenetére


Biga123
addikt

[link]
PL itt meg tudod nézni nyitva van e a port.
Ez a külső ipdet is mutatja.
Szal ha nyitva van, akkor ip:port kombóval a webes felületre be kell tudnod lépni egy böngészőből.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3712) kalolaci válasza Biga123 (#3711) üzenetére


kalolaci
senior tag

A port ùgy nèz ki, meg van nyitva. Valóban làtható a külső ip is, ìgy be tudok lèpni a transmission applikàciòba, ami a telefonra van letöltve. De gondolom, van egyszerűbb mòdja is.

(#3713) Biga123 válasza kalolaci (#3712) üzenetére


Biga123
addikt

nincs

DDNS t állítsd be, mert gondolom nem fix ipt kapsz a szolgáltatótól, ergo az változhat.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3714) kalolaci válasza Biga123 (#3713) üzenetére


kalolaci
senior tag

Valóban nincs fix ip. címem. Hogy érted, hogy állítsan be a DDNS-t?

[ Szerkesztve ]

(#3715) Biga123 válasza kalolaci (#3714) üzenetére


Biga123
addikt

myQNAPcloud --> myDDNS

Arra azért figyelj h milyen szolgáltatásokat publikálsz cloudlinkre, legjobb ha azt fel se rakod.
Access controll legyen priváton.

és a valami.myqnapcloud.com:port kombót használd elérésre, ip:port helyett.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3716) citkar


citkar
addikt

Időnként kapok ilyen hibaüzeneteket:

Figyelmeztetés 2018/07/05 11:19:18 System 127.0.0.1 localhost [Media Library] Thumbnail generation failed: /share/CACHEDEV1_DATA/Download/......mkv

Próbáltam több DLNA progit: Serviiot, vmi egészen egyszerűt a myqnap club-ból, most a gyárit, de mindegyiknél előfordul ilyen hiba. Nem mindig, de pl egy sorozatnál előfordul, hogy 22 részből 6-nál kiírja.

(#3717) Mr Bond 007 válasza citkar (#3716) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem is csinálja néha, általában akkor ha olyan file-okat akar beolvasni ami még letöltés alatt van. Később majd megcsinálja ha már le lett töltve. Úgyhogy ez nem hiba, nem kell vele foglalkozni. Esetleg ha zavar akkor tedd kézire a thumbnail generálást vagy fix időpontra.

[ Szerkesztve ]

(#3718) citkar válasza Mr Bond 007 (#3717) üzenetére


citkar
addikt

Megnézem majd otthon, ha minden rendben végül is nem probléma.

(#3719) PeterD_81


PeterD_81
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék az alábbi esetben:
Van egy Qnap TS-112-es Nasom, nemrég vettem használtan. Remekül működik, kivéve a torrent le és feltöltési sebességet. 100/50-es netem van.


Ezt a sebességet a pc-ről értem el.

A routerem nem gigabites, ez a hálózati kommunikáció miatt lényeges. A nas és a pc között is tudok másolni 7-9Mib/s sebességgel. Ami a router maximuma, ha jól tudom.

A gond a torrenttel van. A letöltés ingadozik, de 2.6 MiB/s nél sosem több. A feltöltési sebesség meg szinte minimális. Friss torrentről beszélek, pc-ről hasít felfelé ugyan az.

Itt van a Download Station beállítása, amiket használok a Nason:

Esetleg valamit rosszul állítottam be? Tudna valaki tanácsot adni?

Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#3720) Alex91 válasza PeterD_81 (#3719) üzenetére


Alex91
félisten

DHT-t kapcsold ki...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3721) maci25


maci25
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék egy nas-t szüleimhez amibe max 1 db hdd kerülne bele. A nas feladat köre kb annyi volna, hogy:
-szüleim filmet nézhessenek róla. Van amin van internet csati + wifi, de van amin kb csak hdmi csati található.
-Adatmentés erre a qnap nasra egy szinology nasról.
-ip kamera 1-2 kezdésnek.

A nas funkciókat ismerem szinology oldalról ami gondolom hasonló lehet qnap köntösben is.
A qnap nas-t most azért próbálnám ki mert emlékeim szerint van rajtuk hdmi csati amin lehet filmezni a nas-ról.
Több ip kamera licensz alapból.

Ha kérhetnék tőletek javaslatot, hogy melyik modelt nézegessem ami megfelelhet az igényeknek.
Pénz keret egyenlőre passz de pl 100 alatt. ha 50 az se probléma:)

U.i
Ez a hdmi csatin filmet nézni használható?

(#3722) PeterD_81 válasza Alex91 (#3720) üzenetére


PeterD_81
csendes tag

Kivettem a pipát a jelölő négyzetből, de sajnos nem segített... 2,5 nél nem megy feljebb a sebesség...

(#3723) Alex91 válasza maci25 (#3721) üzenetére


Alex91
félisten

En inkabb egy qnap ts-128A-t ajanlanek, es hozza egy dedikalt media lejatszot, mint az egyben eszkozt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3724) Alex91 válasza PeterD_81 (#3722) üzenetére


Alex91
félisten

A felfele se valtozott? De valoszinuleg gyenge a nas.

(Mindig vesztek valami xart dragan.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3725) PeterD_81 válasza Alex91 (#3724) üzenetére


PeterD_81
csendes tag

Lefele maradt a 2.5 MiB/s max, felfele meg nem is nagyon megy. Arra gondoltam én is, hogy a nas nem bírja, mindegy, kösz a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#3726) maci25 válasza Alex91 (#3723) üzenetére


maci25
aktív tag

A külön lejátszót egyenlőre hanyagolnám. Apum már így is kb be sem kapcsolja azt a tv amin vacakolni kell a beltéri egységgel is. Ha teszek mellé még egy + dobozt a hozzá tartozó távirányítóval akkor sokkal előrébb nem lesznek. Bár nas + távirányító is ugyan az :))

(#3727) Alex91 válasza maci25 (#3726) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyan az :). Ha a tv tud halozatrol lejatszani, akkor nem kell esetleg kulso lejatszo...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3728) citkar válasza maci25 (#3726) üzenetére


citkar
addikt

Sok TV kezeli DLNA-n keresztül a NAS filmjeit és nem kell külön távirányító. Nem is kell okos TV-nek lennie, az enyémben van egy gyári DLNA kliens, azt ennyi, nem cserélhetem le, semmiféle progit sem telepíthetek a TV-re, de ez épp elég.

Ha ilyen funkció nincs a TV-ben, akkor két táviránytó fog kelleni. A gyenge NAS-okon nem tudom, hogy muzsikál a HDMI kimenetes működés, nem használom én se. Két irányító esetében meg lehet jobb, ha veszel pár ezer fortintért vmi androidos boxot, amin van DLNA lejátszó (vagy KODI FTP-n) és ennyi.

(#3729) thomasa


thomasa
senior tag

QNAP TS-231P típusnak van olcsóbb változata mondjuk gyengébb paraméterekkel? Melyik volt ennek az elődje?

(#3730) kalolaci válasza thomasa (#3729) üzenetére


kalolaci
senior tag

Szerintem: TS-231. Ami jelenleg, nekem is van.

(#3731) thomasa válasza kalolaci (#3730) üzenetére


thomasa
senior tag

Az előző generációjának a megfelelőjére lenne szükségem, melyik lehetett.

(#3732) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, a NAS jelenleg egy a router-re kötött switch-be van kötve és jelenleg a 4db tv-ből csak 1 látja, ez a tv ugyanarra a switch-re van kötve mont a NAS. Amíg a NAS wifi-n volt látta minden eszköz... most lett áthelyezve a switch-re, mi lehet a gond?

(#3733) Alex91 válasza dave182 (#3732) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen switch?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3734) dave182 válasza Alex91 (#3733) üzenetére


dave182
senior tag

igazából egy tp-link router (tl-wr841n) amit switch-ként használok (wifi jel kilővel)... Elképzelhető, hogy nem keresztbe kötött kábellel van (hanem B-B) a router-rel kötve és az a baj? minden látja a hálózati tárolót amit közvetlen a switch lát el net-tel

(#3735) Alex91 válasza dave182 (#3734) üzenetére


Alex91
félisten

Gondoltam, hogy inkabb router az :D. A dhcp-t kapcsold ki a tp-linken, es az egyik lan portjaba dugd a masik routerbol a kabelt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3736) dave182 válasza Alex91 (#3735) üzenetére


dave182
senior tag

Köszönöm a segítséget :) Így viszont akkor bukok 1 portot igaz?

(#3737) Alex91 válasza dave182 (#3736) üzenetére


Alex91
félisten

Igaz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3738) soneec


soneec
tag

Egy kis segítség kellene. Van olyan program amivel a számítógéphez csatlakoztatott nas lemezen lévő adatokat le lehet menteni a gépre?

(#3739) Alex91


Alex91
félisten

Qnap ts-228, legujabb fw. A beepitett dlna szerverben nem latszodnak a file-ok, mappak. Regebben semmi gond nem volt vele, max. ujra kellett inditani... mas is tapasztalta ezt?

Ja, ujrainditas kozben viszont kiadta a mappakat.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3740) Laca0 válasza Alex91 (#3739) üzenetére


Laca0
addikt

A gyári dlna-val ez a gond, hogy magától nem találja meg az új fájlokat, csak ha rákerestetsz, vagy újraindítod.
Ezért kezdtem el használni a qnapclub-ból a ReadyMedia (aka minidlna) nevű alkalmazást, mert ez mindent megtalál, bárhol is legyen.
Egy ideig tökéletesen működött.
Ám mostanában mindig azt látom, hogy elvileg működik, de mégsem érhető el a felületen sem. Nem nyitja meg. Le kell állítanom az appcenterben és újra elindítani.
Ugyanez igaz a transmission-re is.
Tudja valaki a megoldást?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3741) Alex91 válasza Laca0 (#3740) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ez a gond, semmit se kuld most ki. A kerdes, hogy masnal is van gond, mert akkor fw gond, vagy en telepitettem valamit, ami bekavart. Honapok ota nem hasznaltam, most akartam a tv-vel valamit lejatszani, de nem megy :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3742) Biga123 válasza Alex91 (#3741) üzenetére


Biga123
addikt

Volt nállam is ilyen gond a gyári DLNA val. Pár FW frissítés után megjavult.
Nálam ideiglenes megoldásképp az volt , h beütemeztem ha induljon újra minden nap 3:00 -kor- úgy, 1 napig bírta.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3743) citkar válasza Laca0 (#3740) üzenetére


citkar
addikt

A ready media dlna lejátszót én is próbáltam, de sehogy sem frissitette a listat az új file-okkal. Plex-szel is hasonló bajom lett egy idő után. Megint feltettem a gyárit, mintha vmi változott volna benne, mert az most jó 😀

Transmissiont remote guirol érem el, tökéletesen, de a webes felület megnyitasaban hasonló bajom volt nemrég, de ezt olyan ritkán nyitom meg, hogy nem is foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

(#3744) Alex91 válasza Biga123 (#3742) üzenetére


Alex91
félisten

Ez ujrainditas utan is mozvetlenul nem muxszik. Erdekes, hogy kertem egy ujrainditast, csippant a nas, hogy most ujraindul, es akkor a TV-n megjelentek a file-ok, persze lejatszas mar nem ment, hisz allt le a nas...

Es biztos, hogy nas gond, mert mas eszkoz se latja dlna-n a file-okat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3745) blakey válasza Alex91 (#3744) üzenetére


blakey
titán

Használd a Serviiot ha kell a DLNA.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3746) Alex91 válasza blakey (#3745) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap ts-228-ra melyik jo? :) Amugy annyira nem lenyeg, csak kivancsi lettem volna, hogy csak az en cuccom xar, vagy masnak is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3747) Biga123 válasza Alex91 (#3746) üzenetére


Biga123
addikt

Ha csak filmekre kell akkor jó a serviio, de neken nagyon sok telefonnal készült videót nem ismert fel + a képeket se teljes méretben mutatta nálam. :(((

ha jól tippelek akkor ARM x31 kell neked
előtte asszem JRE telepítés is kell neki, de fog sikítani ha valami bánata van

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3748) blakey válasza Biga123 (#3747) üzenetére


blakey
titán

Be kell állítani a megfelelő profilt, tudom, sok eszközhöz nincs, de amihez van azt úgy küldi ahogy az eszköz tudja, tehát ha a TV-d viszi az mp4-et, akkor lesz mp4-ed. Tény, hogy kell hozzá "erős" NAS is, mert a JAVA azért erőforrásigényes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3749) Biga123 válasza blakey (#3748) üzenetére


Biga123
addikt

Egy sima jpg hez nem hinném hogy profile kell

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#3750) blakey válasza Biga123 (#3749) üzenetére


blakey
titán

Mindenhez, nem jpg-hez írtam. Ha Generic DLNa akkor nem biztos, hogy kezeli az adott fájlt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.