Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok!

Egy TS-228 vásárlásán gondolkozom.
A netem 1G telekom.
Egy pár kérdésem lenne mielőtt beruházok rá.

Főként torrentre szeretném, hogy ne a gép menjen ilyen sokat.
Normálisan működik rajta a torrent kliens?
Hány torrentet tudok rajta futtatni egy időben, hogy még ne lassuljon be?
IPhone-t tudok rá szinkronizálni?
Windows backup is működik rajta?
Tudok róla hálózaton keresztül 4k-s videót nézni?
Nagyon zavaró a ventilátor hangja?
Bárhonnan elérem?

Egyelőre ennyi kérdésem lenne. :B
Szívesen várok mindenféle tapasztalatot.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#2252) Alex91 válasza HTomee (#2251) üzenetére


Alex91
félisten

1. Mihez kepest?
2. Klienstol fugg, de ehhez a nethez nem lesz acelos... (Sajat letoltoje, elegge korlatozva van, max. 15 torrent futhat benne, es max. 5-ot tolt le egyszerre. Inkabb a 15-os korlat a gaz, nem lehet seedelni tobbezer torrentet :D.)
3. Mit? Fotot tudsz app-pal, a tobbihez iCloud/PC.
4. Ja.
5. Gondolom ez menni fog, mondjuk itt is mivel?
6. Nem, a HDD hangja lesz zavaro :D.
7. Mint minden NAS-t, ha ugy van beallitva a halozatod, meg a NAS-od...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2253) HTomee válasza Alex91 (#2252) üzenetére


HTomee
tag

Nem szeretnék többezer torrentet.
A 15db kb elég is lehet, ha nincs mérethez kötve, csak számhoz.
4K TV
A merevlemez hangja nem fog zavarni mert SSD megy bele.
Az érdekelt, hogy kell-e hozzá valami dyndns vagy hasonló vagy regisztrálom a készüléket és elérem böngészővel!?

Köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#2254) Alex91 válasza HTomee (#2253) üzenetére


Alex91
félisten

Bongeszovel siman elered.

A 4K TV kerdeses, mondjuk TV-tol is fuggeni fog.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2255) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,

Történt egy kis pity-puty a nasommal. A lényeg az, hogy rámentem arra, hogy a gyári beállítások visszaállítása. Most jelenleg ott tartok , hogy a 3Tbos hdd-t nem látja ami fullig van filmekkel,programokkal,képekkel,játékokkal stb. Viszont a tárhelynél nem látja a hdd-t csak csatolni tudnám de akkor azt írja, hogy formázni akarja a hddt csak úgy tudja csatolni. Hogy lehet csatolni formázás nélkül. VAgy hogy lehet megnyitni a számítógéppel valami programmal pl. Köszönöm!

(#2256) Laca0 válasza Mr Bond 007 (#2249) üzenetére


Laca0
addikt

"Van mc a qnapclub repóban qts alatt is."
Ezt a repót hozzá kellene adni a csomagkezelőhöz kézzel? Milyen csomagkezelő van ezen?

Más:
Feltettem a Surveillance Station appot, mert kötnék rá 2 kamerát. A telepítés sikerült, de a megnyitás gombra nem csinál semmit. Csak idáig jutok, ami a képen látszik. Mi lehet a gond?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2257) kovpist válasza sanyijedi (#2243) üzenetére


kovpist
csendes tag

A kép készültekor még nem a legfrisebb volt de most az van és csinálta ezzel is,most jelenleg jól megy.
A syslog-ot hol érem el?

(#2258) Addel válasza Laca0 (#2256) üzenetére


Addel
senior tag

Simán csak az app centerben kell hozzáadni, és akkor megjelenik egy qnapclub fül a qnap store alalatt.

[link]

Itt le is van írva képekkel együtt, hol kell hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

(#2259) Laca0 válasza Addel (#2258) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Ez nagyon szuper! :R

A Surveillance Station problémámban esetleg nem tudsz segíteni?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2260) Addel válasza Laca0 (#2259) üzenetére


Addel
senior tag

Nem sajnos, én nem használom.

(#2261) Laca0 válasza Addel (#2258) üzenetére


Laca0
addikt

Csak nem sikerül feltelepíteni: Wrong architecture: MC 4.8.17 is built for arm-x19
Nézem a Qnapclub oldalát is, van több változat, de nem tudom melyik kell.
Viszont több változatnál is ugyanaz a fájl töltődik le: MC_4.8.17_arm-x19.qpkg

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2262) Addel válasza Laca0 (#2261) üzenetére


Addel
senior tag

Igen az nem jó, mert az x19 az armv5, neked meg armv7 kell, csak tippelek, de én az x31-el próbálkoznék.
Azt kézzel tudod telepíteni, az app centerből jobbra fent a fogaskerék mellet balra van a manuális telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#2263) Laca0 válasza Addel (#2262) üzenetére


Laca0
addikt

Az x31 nem jó. Az x41 lett a jó, amit fel tudtam telepíteni. Ha esetleg másnak is kellene: MC x41

Viszont még működni nem működik, egy libslang.so.2 library-t keres.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2264) sanyijedi válasza kovpist (#2257) üzenetére


sanyijedi
őstag

notificationsre kattints rá (i betü) majd "more>>" ott lesz több info

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2265) Geth válasza Laca0 (#2263) üzenetére


Geth
addikt

Én ezt a qnapclub témát nem vágom, de itt egy alternatíva:

Entware-ng-3x
Ez meg a package listája.
Az other-ből kell feltenni a .qpkg-ját (az std változat tükrözi a QTS felhasználókat, az alt meg újakat ad), aztán mehet az opkg update :DDD (és lecserélni a QNAP kicsit béna SSH-ját openssh-ra)

Nem tudom az ARM-os kollégáknak mennyit segít, azt a számmisztikát nem követem :)

[ Szerkesztve ]

(#2266) Laca0 válasza Geth (#2265) üzenetére


Laca0
addikt

Ez az entware lecseréli az egész kernel-t, vagy csak ráépül?
A web-es felületet nem befolyásolja?
Nem terhelik plusz rezidens folyamatok a rendszert?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2267) Geth válasza Laca0 (#2266) üzenetére


Geth
addikt

Csak ráépül, nem nyúl a QTS-hez se. Az /opt alá pakol, én az std változatot használom, tehát a userek is ugyanazok.
Háttérben alapból nem fut semmi plusz. NAS indulásakor elindul, de csak felhúzza a saját dolgait.
Persze utána felraksz valami olyat, akkor lesz plusz process.
Példa:
opkg install deluge-ui-web
Felpakolja a deluge-t, beállítod az /opt/etc/deluge alatt, majd elinditod az opt alatti init.d scriptekkel. Legközelebbi NAS induláskor már magától megy, amikor az entware indul a QTS-en.

(#2268) Laca0 válasza Geth (#2267) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2269) HTomee válasza Alex91 (#2254) üzenetére


HTomee
tag

Szia,

Na sikeresen beruháztam egy QNAP TS-228-ra.
AZ eddigi tapasztalataim nagyon jók!!

A fájlmegosztás hibátlan és félelmetesen gyors. Kb. 100Mb/s megy a másolás :)
A Transmissionnal hibátlanul megy a torrent bár letöltésnél 10Mb/s sebességnél többet nem nagyon tudtam összehozni (1G-s net)
A mobilos applikációk kiválóak. Az applikáció felismeri, hogy helyileg vagy távolról lépek be.
Regisztrálni kellett egy QNAP ID-t és minden működik szépen.
Megy a fotó Backup is ahogy kell.

A Magyar nyelv nagy segítség mert így se egyszerű eligazodni a sok beállításon.

Restart után kell neki 5-8 perc mire teljesen feláll a rendszer és elindulnak az applikációk is.

Kb. 50% RAM és 50% CPU használat van 10-12 seed torrentnél.
Fájl mozgatáskor a CPU sokszor 99-100%-ra felmegy, de szépen visszaáll 50-60%-ra. A RAM 60%-nál nem eszik többet még extra esetekben sem.
Nagyon, nagyon halk. 2m-ről semmit nem hallani a működéséből éjszaka sem.

És ami a lényeg: Mindezt kb tizede fogyasztással teszi mint egy PC.

Ajánlom mindenkinek és köszi a segítséget!

(#2270) Laca0 válasza HTomee (#2269) üzenetére


Laca0
addikt

Gratula! Én is csak pár napos tulaj vagyok, de nekem is jók az első benyomásaim :)

Szerk.: száműztem a szobából minden 3.5"-os winyós tárolót a rezonanciák miatt, a letöltések, filmtárak is 2.5"-os winyókon vannak. Tartottam egy kicsit tőle, hogy 2db 2TB-os nagy winyó megint "csinálja majd itt nekem a fesztivált", de nagyon kellemesen csalódtam! Alig hallható, rezonancia nincs! :)

Egy kérdés mindenkitől:
Nem megy semmilyen letöltés, backup, semmi most még, csak a dlna, foto, video szerver fut a háttérben. Időnként hallom, hogy felpörögnek a winyók. Egy smart tv bekapcsolása (csak tévéadás nézés) okozhat ilyen felpörgést? Amikor a tévé ellenőrzi a hálózati szolgáltatásokat, akkor ez a keresés egyből beindít egy hozzáférési eljárást?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2271) blakey válasza Laca0 (#2270) üzenetére


blakey
titán

Felpörgeti ilyenkor a lemezeket de a DLNA szerver is felpörgeti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2272) Laca0 válasza blakey (#2271) üzenetére


Laca0
addikt

Akkor ez lehet a megfejtése a jelenségnek. Bár amíg nem akarok rajta semmit sem nézni, nyugton maradhatna. De nyilván ezt nem befolyásolhatom.

Akadnak még problémáim azért... Az én router-em egy másik router mögött van, azért az upnp beállítás csak az enyémre érvényes, a külső router-t nem tudom konfigolni. Van viszont 2 tucat port rajta, ami direktben rám van irányítva.
Hogyan tudnék service portokat módosítani a myqnapcloud-hoz?
Mert most kívülről nem sok mindent tudok elérni. Pl. küldenék egy videóhoz egy linket, de az nem működik, csak lan-on belül. (amúgy járt nálam korábban egy dlink nas, az meg tudta valahogy oldani, hogy kimenjen a cloud szolgáltatások keresztül minden, amit küldtem)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2273) Biga123 válasza Laca0 (#2272) üzenetére


Biga123
addikt

Nem kell szolgáltatás portot módosítanod.
Egyszerűen fodísd át a portokat a te routereden arra ami már ki van nyitva a 2. Routeren.

Tehát amikor port forwardot csinálsz az első routeren akkor a belső portnál add meg a qnap portját, a külső pedig legyen egy már nyitva lêvő port. Az upnpt el kell felejtened.
Link küldésnél csak max a portot kell átírni, de nálam azt is megcsinálja magától

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2274) Alex91 válasza Laca0 (#2272) üzenetére


Alex91
félisten

Rakd a sajat routeredet a masik routerben DMZ-be...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2275) Laca0 válasza Biga123 (#2273) üzenetére


Laca0
addikt

Ez most nem igazán világos nekem...
A portforward-nál ha a bejövő portot megadom egy olyanra, ami nálam landol, azt a portot a qnap felhő szolgáltatása honnan fogja tudni, hogy azt használja?
Mert ott a szolgáltatás távoli elérése a felhő központon keresztül megy, nem? Vagy direktben a nas a központ?

Alex91:
Nem tudok ilyen beállítást végezni a külső router-en. Talán, ha nem megy másképp, el tudom intézni, de ez már csak a legutolsó lehetőség lehet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2276) Laca0


Laca0
addikt

Kikapcsoltam az upnp-t. Az egyik külső portot ráirányítottam a nas 8080-as portjára.
A Qmanager működik a telefonról, eléri a nas-t.
A Qfile, Qvideo, Qphoto nem tud csatlakozni semmilyen módon.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2277) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Tapasztaltabb fórumtársak segítségére volna szükségem a következő probléma megoldásában:

Asztali PC két mappáját szeretném figyeltetni valamilyen alkalmazással. Ha bármilyen változás történik ebben a két mappában, akkor tükrözze ezt a két mappát a NAS merevlemezének két megadott mappájába.

Megoldható ez egy QNAP vagy Windows alkalmazással?

Köszönöm a segítséget előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#2278) Alex91 válasza sony309 (#2277) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap qsync progija mire valo...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2279) Laca0 válasza Laca0 (#2276) üzenetére


Laca0
addikt

Rájöttem, hogy lehet a mobilis alkalmazásokban a külső portot megadni, így azok már működnek.
A megosztási linkekkel van még némi problémám, de azokat még vizsgálom.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2280) sony309 válasza Alex91 (#2278) üzenetére


sony309
őstag

Abban csak szinkronizációt olvastam!

Tud tükrözést is?

S3x, hifi & rock and roll

(#2281) Alex91 válasza sony309 (#2280) üzenetére


Alex91
félisten

Nem hasznalom, de szerintem ha belegondolsz, akkor pont az, ami neked kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2282) sony309 válasza Alex91 (#2281) üzenetére


sony309
őstag

Szerintem nem!

Ha valaki tud segíteni, azt megköszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#2283) Alex91 válasza sony309 (#2282) üzenetére


Alex91
félisten

Azt miert nem :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2284) sony309 válasza Alex91 (#2283) üzenetére


sony309
őstag

Nem biztos, hogy jól gondolom, de talán azért, mert ha törlök egy fájlt vagy könyvtárat a figyelendő könyvtárból, akkor a szinkronizáláskor visszaállítja, a tükrözéskor meg törli a másik mappából.

De meggyőzhető vagyok, pláne ha elmagyarázod, hogyan állítsam be a Qsync-et!

S3x, hifi & rock and roll

(#2285) Alex91 válasza sony309 (#2284) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg a ket mappat tartja szinkronban. Ha valamelyikben modositasz, akkor a masik is modosul. Szerintem, mert nem hasznalok ilyet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2286) Mr Bond 007 válasza sony309 (#2284) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pont erre jó. Azt is lehet hogy ha törölsz, vagy módosítasz a mappán akkor a nason is leköveti, de olyat is lehet hogy verziókat tárol a nason, vagy ha törölsz a mappában a nason megmarad.

(#2287) sony309 válasza Mr Bond 007 (#2286) üzenetére


sony309
őstag

Be lehet állítani, csak az egyirányú szinkronizálást valahol?

Mert csak a kétirányú szinkronizálást találtam meg és nem engedi módosítani.

S3x, hifi & rock and roll

(#2288) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#2286) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ts 228 hoz van már transmission 4.3.3 hoz?

(#2289) Alex91 válasza Gsx-rr (#2288) üzenetére


Alex91
félisten

Van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2290) Gsx-rr válasza Alex91 (#2289) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az jo,de nekem am a Qts-bol telepit az nem megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#2291) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Esetleg hogyan tudnám máshogyan telepíteni?

(#2292) tgqn


tgqn
újonc

Sziasztok! Egy ts-112p-m van. Pár hónapja néhány nap működés után nem lehet hozzá kapcsolódni se webes admin felületen, se az appokból (ERR_CONNECTION_FAILED). A nas közben megy, lámpák normálisan villognak. Újraindítás után minden megy, log nem mutat semmit. Leállítottam majd az összes szolgáltatást, nincs változás. Visszaraktam régi fwt, semmi.

(#2293) lajbim válasza Gsx-rr (#2291) üzenetére


lajbim
csendes tag

Ez engem is érdekelne...

(#2294) Laca0 válasza sony309 (#2287) üzenetére


Laca0
addikt

:) az előbb még a kétirányúság kellett volna, most meg az egyirányú kell? :)
Azt úgy hívják, hogy backup :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2295) Laca0 válasza Gsx-rr (#2291) üzenetére


Laca0
addikt

Szerintem entware-t kell feltenni és onnan megy a telepítés. Este lehet megnézem én is, mert bár még ki sem próbáltam a gyári letöltőt, a transmisson-höz már hozzá vagyok szokva.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2296) sony309 válasza Laca0 (#2294) üzenetére


sony309
őstag

Akkor is egyirányúra volt szükségem, mindkét mappa a PC-n található!

S3x, hifi & rock and roll

(#2297) Alex91 válasza sony309 (#2296) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a NAS-on kevot nem piszkalod, akkor maris egyiranyu lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2298) sony309 válasza Alex91 (#2297) üzenetére


sony309
őstag

Ebben teljesen igazad van!

S3x, hifi & rock and roll

(#2299) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Volt nálunk egy 2 órás áramkimaradás, majd vagy 3-4 alkalommal 0,5-1 másodpercekre visszajövögetett, majd most már helyreállt a dolog.
VISZONT a QNAP 212-es NAS-unk nem akar kapcsolódni a hálózathoz, nem akar normálisan elindulni, a gombok, led visszajelzések működnek, hangot ad, de

Resetelni nem akarok egyelőre, mert fogalmam sincs, hogy hogyan sikerült beállítgatnom...vagy 2 éve mehet, így már abszolute nem emlékszem semmire e téren, de arra igen, hogy kb. 2-3 nap volt mire beállt.

Tud valaki tanácsot adni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2300) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Valaki segítsen már ,hogy lehet Transmissiont varázsolni 228-ra 4.3.3 alatt. Már megpróbáltam letölteni és manuálisan telepíteni úgy se megy.

Vissza lehet tenni régebbi qts verziót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.