Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) krobiboy válasza blakey (#2100) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Nem, nem muszáj! Nekem csak arra kellene, ha Magyarországon vagyok akkor elérjem a tartalmat.

(#2102) blakey válasza krobiboy (#2101) üzenetére


blakey
titán

Tartalom eléréséhez elég az FTP.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2103) krobiboy válasza blakey (#2102) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#2104) Addel válasza Biga123 (#2099) üzenetére


Addel
senior tag

Én kívülről semmit nem engedek vpn (QVPN Service) kivételével, azon keresztül viszont mindent elérek.

[ Szerkesztve ]

(#2105) Geth válasza Addel (#2104) üzenetére


Geth
addikt

Kövezzetek meg, de én nem értem a VPN hogy jön ide.
Ha torrentezni akar, azt is ki kell engednie (anélkül elég tré).
Vagy ha valahova akar egy linket adni, akkor azt is.
Ha távolról kell valamit elérnie, de nincs az adott helyen VPN (és telepíteni se fog, nincs nála, stb), akkor is meg van lőve.

(#2106) Addel válasza Geth (#2105) üzenetére


Addel
senior tag

SSH-ról volt szó, a képen is az van amit linkelt, nem ?
Hol nincs vpn, win95- óta minden windows-ban van vpn kliens, androidon és ios-en is van alapból.
Amúgy igen a transmission nálam is negedélyezve van, de csak az adatforgalom, elérni magát a felületét csak vpn-en engedem annak is.

[ Szerkesztve ]

(#2107) Geth válasza Addel (#2106) üzenetére


Geth
addikt

A másik képen volt minden :) Valóban a hibaüzenetek csak SSH-ról szóltak.

Nem használtam a QVPN szolgáltatást, örülök ha megy 3rd party nélkül is (openvpn, stb).
A "semmit nem engedek" dolgon látom már Te is finomítottál :)
Én néha a torrent felületén is dobálok be magnet linket, fárasztó lenne beVPN-ezni csak ezért...
De amúgy ha megy is VPN mindenhol, ha pl. adok valakinek egy webtárhelyre mutató linket, vagy valakinek egy jól védett ideiglenes FTP hozzáférést, akkor azokat is mind ki kell ajánlani, vagy a másik fél is állíthat be VPN-t, stb.

(#2108) Addel válasza Geth (#2107) üzenetére


Addel
senior tag

Adhatsz meg bárkinek vpn hozzáférést, a vpn felhasználó jogokat is egyedileg lehet beállítani, lehet olyat, hogy bizonyos vpn felhasználó csak ftp elérést kap, semmi mást, vagy pl. csak webdav hozzáférést, meg egy linket mellé.
Én is dobálok be a torrent felületén magnetlinket, vpn-en keresztül.
Vpn-en keresztül megy simán az összes qnap app is (Qfile, Qanager, Qmusic, Qvideo,stb)

(#2109) Geth válasza Addel (#2108) üzenetére


Geth
addikt

Ezt értem, csak van olyan ismerősöm, akinél örülök, hogy a linkre rá tud kattintani, amit adok neki, nem várhatom el, hogy VPN-t is állítson be.

Én melóban sajnos sokszor olyan VPN-en lógok, ami mellett már nem tudok párhuzamosan másikon is fent lenni, szóval nem mindenhol játszik ez :(

(#2110) Addel válasza Addel (#2108) üzenetére


Addel
senior tag

Elismerem, némileg bonyolultabb igy a dolog, de sokkal biztosságosabb, nem véletlen, hogy sok cégnél a céges hálózat távoli elérésére többnyire vpn-t használnak.
De ezt az egyedi igények felülírhatják, pl. a te esetedben is ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#2111) jcvd válasza Addel (#2110) üzenetére


jcvd
tag

Sziasztok!

Privátban tud nekem valami segíteni?

Most vettem egy Qnap HS-251+ NAS-t, de a médialejátszóm nem látja.

Annyi beállítás van, hogy ehhez kajak hálózati szakembernek kell lenni. :)

Ha bárki tudna nekem privátban segíteni, azt nagyon megköszönném! :)

(#2112) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy a nasba bármelyik usb porta dugok bármit hdd több féle méretű márkájú pendriveot nem történik semmi. Mintha nem lenne jó egy usb port sem kb. A visszajelző led sem villan fel amikor bedugom az eszközöket. Egy TS-669 pro-ról van szó egyébként. A tárkezelő külső eszköznél sem szerepel. Valakinek ötlet erre?

Köszönöm!

(#2113) matyi1988 válasza matyi1988 (#2112) üzenetére


matyi1988
csendes tag

Ma kipróbált és tökéletesen működik. Lehet az ujrainditas segített neki.

(#2114) PaterNoster


PaterNoster
csendes tag

Üdv!
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Qnap ts-451-em van 4x1 Tbyte winchesterrel JBOD-ban. Szeretném átrendezni a köteteket, konkrétan az első 2 winchestert RAID-1 be kötném egy kötetben az érzékenyebb adatoknak, a 3. winchestert kicserélném egy nagyobbra és a 4.-el továbbra is JBOD-ban működne egy másik kötetben a filmjeimnek.
Először is naív a kérdés, de a firmwaret újra kell-e installálnom, ha az összes winchestert kiveszem?
Gondolom a JBOD kötet teljesen szétesik, ha egy winchestert kiveszek belőle. (?)
Van-e mód az átrendezésre reinstall nélkül?
Illetve utcsó kérdés, ha a NAS beállításait elmentem, azt vissza tudom-e tölteni az átrendezett winchesterek esetén?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#2115) citkar válasza PaterNoster (#2114) üzenetére


citkar
addikt

Ha szimplán kiveszed a JBOD-ból az egyik lemezt szerintem az adatok mennek a levesbe. Viszont nem tartom lehetetlennek, hogy van lehetőség arra, hogy a 4 lemez adatait egyre vagy kettőre összezsúfolja, ha ráfér, így az üres lemezek talán kivehetőek, talán létezik hasonló program, nem biztos, csak hangosan gondolkodtam.

(#2116) Biga123 válasza PaterNoster (#2114) üzenetére


Biga123
addikt

Onnantó kezdve , hogy kiveszel a jbodból egy lemezt , a kötetek nem lesznek elérhetőek.
Sajnos nem fogod megúszni az adatmigrálást.
Ha kiveszed az összes lemezt , értelem szerűen a nas od nem fog be bootolni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2117) PaterNoster válasza Biga123 (#2116) üzenetére


PaterNoster
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, ettől tartottam. Na mind1 akkor nekilátok így. :(

(#2118) Biga123 válasza PaterNoster (#2117) üzenetére


Biga123
addikt

az FWt frissíteném a legújabbra. És akkor ua fw lvl re talán vissza tudod tölteni a lementett beállításokat.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2119) PaterNoster válasza Biga123 (#2118) üzenetére


PaterNoster
csendes tag

Igen ez jó ötlet, máris lecsekkolom, hogy a legutolsó firmware van-e fent.

(#2120) PaterNoster


PaterNoster
csendes tag

Megvolt a csere. Meglepetésre a firmware rajta maradt, nem kellett újra telepíteni, csak a segédprogramokat. Minden beállítás megmaradt. Nyilván az adatokat lementettem, a JBOD kötet szétesett, de a firmware futott. Beraktam az új winchestereket, a NAS saját kötetkezelőjével megformáztam az új köteteket és kész. Most töltöm vissza az adatokat.
Kösz a tanácsokat! :)

(#2121) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Szeretnénk venni egy TS-251et adatmentés céljából. Van egy gépünk, ami nem kapcsolódhat Internetre, viszont arról is kéne menteni.
Szóval az megoldható, hogy egyik hálózati aljzaton rámegyek a rendes hálózatra, a másodikról pedig direktre a gépre? Mennyire komoly a hálózatkezelése ezeknek a gépeknek?
Nézegetem a live demot, de nem tudom, hogy mennyire oldható meg a szeparáció.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2122) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Telepített valaki flexget-et nas-ra?
Segítségre lenne szükségem,mert a parancssoros mókához hülye vagyok.:)

köszi

(#2123) blakey válasza LógaGéza (#2121) üzenetére


blakey
titán

Ez érdekes felvetés, ennek utána kéne nézni, hogy közvetlen kapcsolat lehet-e egy gép és NAS között. Belső hálózatra sem lehet kötni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2124) Mr Bond 007 válasza LógaGéza (#2121) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha a vezérlőpultban van virtual switch, akkor be lehet állítani. Ha nincs, akkor újabb qts verziót kéne feltenni. (nem tudom a 251-et meddig lehet frissíteni)

(#2125) Stingie


Stingie
tag

Srácok,

QNAP TS-251 NAS-on (de gondolom a többi QNAP terméken is) - van olyan szoftver, menüpont vagy bármi, ahol a forgalmi statisztikákat gyűjthetem ? Arra gondolok, hogy kíváncsi vagyok, mennyit töltött le és fel a NAS egy adott időszakban, pl. a legutolsó 31 napban.

A QCenterrel próbálkoztam, de ott csak interfész kihasználtság és sávszélesség-használat van, forgalmi statisztika nincs. Nézett már valaki hasonlót ? Csodálkozom, hogy by default nincs ilyen hisztorikus adatrögzítés, legalább erre - mint egy mezei mobiltelefonban pl. (legalabbis en nem talaltam)

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#2126) LógaGéza válasza blakey (#2123) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az lesz a másik opció, ha nem megoldható, hogy egy Mikrotik router, azon megoldom tűzfalszabályokkal.

Mr Bond 007
Igen, már csak ezt kéne megtudni...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2127) blakey válasza LógaGéza (#2126) üzenetére


blakey
titán

Van benne virtuális kapcsoló.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2128) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Újdonsült QNAP tulajként fordulok hozzátok.
Tegnap beüzemeltem a NAS-t viszont problémába ütköztem a mappa jogosultságokat illetően.

Úgy szeretném a könyvtárszerkezetet megoldani, hogy minden a /home mappában legyen.

Az alapértelmezett mappakiosztással ha pl. torrentet töltök le, úgy azok a /Download mappába mennek. Ha pl. Transmission alatt átállítom egy már létrehozott /home/Download mappára, egyből azt kapom, hogy No space available, pedig még üres a merevlemez.

Továbbá a gyári Video Station-ben nem tudom a médiafájloknak betallózni a /home mappát, a /Multimedia helyet javasolja, de bármi más választható, csak a /home nem látszik.

Úgy szeretném, ha minden a /home -ba kerülne.

Esetleg maradhat így is abban az esetben, ha el tudnám érni, hogy Windows alatt egy meghajtóként fel tudjam csatolni a meghajtót a gyökértől kezdve. Jelen állás szerint külön kellene felcsatolni a /Download, a /home és a /Multimedia mappát 3 meghajtó formájában...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2129) Geth válasza Gyurike (#2128) üzenetére


Geth
addikt

Ha a gyári QTS-nél maradsz, a legjobban akkor jársz, ha nem buherálod át a gyári mappákat.

Ami neked kell, az a Folder Aggregation funkció, itt olvass utána:
(#2010) Geth
(#2011) Impair1980
(#2012) Addel

(#2130) Dusee


Dusee
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy TS-251-est, eddig meg is vagyok vele elégedve, viszont lenne két kérdésem.
Transmission torrent kliensből van "okosabb" verzió?
Mert amit találtam a qnapclub.eu oldalon az elég butácska, watch-dir parancsot alapból nem ismeri, bár ez egész könnyen orvosolható volt.
A másik pedig maga a Web GUI, amit az előző NAS-omon használtam Transmissiont ott kicsit fejlettebb volt a felület, több beállítási lehetőség volt, illetve volt mobilra optimalizált felület is benne, ami jól jönne, mert legtöbbször telefonról nézegetem/adok hozzá torrentet (tudom Androidra van Remote GUI, de iPhone van, és emiatt nem szándékozok váltani).
Ismerem a Download Station + Qget kombót, ez nem is rossz, de valamiért több a bizodalmam a Transmissionben.
Másik kérdés pedig, hogy a RAM bővítéshez kicsit szét kell kapni a NAS-t, ez garanciavesztéssel jár?
Bár úgy sok értelmét nem látom egy bővíthető memóriával hirdetett dolognak, de jobb rákérdezni.

Köszi a válaszokat előre is!

(#2131) Geth válasza Dusee (#2130) üzenetére


Geth
addikt

Maga a memóriabővítés nem jár garanciavesztéssel.

Transmission-t nem használok, ha szeretsz kicsit konzolon buherálni, én ezt a repositoryt használom:
[link]

Ebbe ilyen csomagok vannak jelenleg Transmissionnel kapcsolatban:

transmission-cli-openssl - 2.92+git-4 - CLI utilities for transmission.
transmission-daemon-openssl - 2.92+git-4 - Transmission is a simple BitTorrent client.
It features a very simple, intuitive interface
on top on an efficient, cross-platform back-end.
This package contains the daemon itself.
transmission-remote-openssl - 2.92+git-4 - CLI remote interface for transmission.
transmission-web - 2.92+git-4 - Webinterface resources for transmission.
transmission-web-control - 1.0-20170712-1 - Transmission Web Control is a custom web UI.

Ezen kívül van benne Deluge, nem tudom van-e tervben váltás, vagy az megfelelő-e (a hozzáadott webui mobilon nem az igazi :DDD de lehet ahhoz van más kliens, nem vágom, iphone-t pláne nem).

Vagy jöhetnek a többiek :)

(#2132) Dusee válasza Geth (#2131) üzenetére


Dusee
őstag

Deluge nagyon szenvedős telefonról, és valamiért a qnapclub.eu-ról leszedett verzió 1 letöltés erejéig működik, utána megáll és se le se fel :F

Konzolos megoldástól egyelőre távol maradnék, jobb lenne valami "plug and play" szerű, felteszem és jó verzió, de ha nem marad más nekiesek.

Akkor veszem is bele a 4GB-os RAM-ot, mert már most sem túl combos a gyári 1GB.

Köszi!

(#2133) Geth válasza Dusee (#2132) üzenetére


Geth
addikt

qnapclub.eu-s változat nem tudom milyen, én entwareből pakoltam fel.
Konzolba csak a telepítés/config erejéig kell bóklászni.
A normál használat nálam a webui-ján történik. Viszont mobilon tré a webui felülete, amit Androidon egyszerű orvosolni (van pár app rá), de iphone-on lehet azzal is meg vagy lőve.

(#2134) sony309


sony309
őstag

Üdvözletem, sziasztok!

Hozzáértők segítségét kérném abban, hogy normális működés az, ha a "Média könyvtár" állapota "készen áll", nem írja, hogy indexel vagy bármit is csinálna a háttérben, de pl. a zenefájlok egy része még nem böngészhető vagy nem teljes a kollekció?

TS-228 Nas-sal rendelkezek az utolsó fw.-rel.

Előre is köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#2135) kalolaci


kalolaci
senior tag

Üdv! Tegnap be akartam lépni, a nas vebes felületére, de ez az üzenet fogadott: "Bejelentkezési azonosítói hibásak, vagy fiókja már nem él". Azóta, sehogy sem sikerül. Tud valaki megoldást?

(#2136) citkar válasza kalolaci (#2135) üzenetére


citkar
addikt

Rémlik valami időkeretes dolog, azaz, ha nem lépsz be X ideig, akkor megszűnik, de biztosat nem tudok.

(#2137) kalolaci válasza citkar (#2136) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ez nem igazàn jöhet szòba, minden nap belèpek valahonnan. Most viszont, sehogy sem akar.

(#2138) citkar válasza kalolaci (#2137) üzenetére


citkar
addikt

Hátha valakinek lesz ötlete, nekem sajnos nincs.

(#2139) kalolaci válasza citkar (#2138) üzenetére


kalolaci
senior tag

Köszi. Lehet csak a reset segìt, bàr nem hiszem, hogy köze lenne a fiókhoz.

(#2140) Mr Bond 007 válasza kalolaci (#2139) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem lehet hogy olyan helyről léptél be ahonnan ellophatták a belépő adatokat? (akár publikus wifi)
És felnyomták a nast. Emiatt is érdemes két lépcsős belépést használni authenticator appal telefonon/tableten.

(#2141) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!

“hdsfusemnt“ ez az alkalmazás fut a háttérben és zabálja memoriát. Mi ez és hogyan tudnám megcsinálni, hogy ne legyen sok a fogyasztása a memóriából. 1053816 memóriát kajál és 27,96% processort. Ts-253A-8G

(#2142) kalolaci válasza Mr Bond 007 (#2140) üzenetére


kalolaci
senior tag

Szinte mindíg otthonról lépek be, saját hálózatról. Nincs semmi, amit a nason tárolok. Csak, seed szervernek használom.

(#2143) Geth válasza krobiboy (#2141) üzenetére


Geth
addikt

Az a process a HybridDesk (HD) Station-höz tartozik, de ezt egy egyszavas google keresés is kiadja.
Nem tudom, mit teker, én nem használom...

(#2144) Mr Bond 007 válasza kalolaci (#2142) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor resetelni kell. Van olyan resetelési mód ami csak a belépési adatokat törli, minden adatod és beállításod sértetlen marad.

krobiboy: Ha még nem tetted, akkor tedd fel a legutóbbi firmware-t ami 1-2 napja jött ki, mert az előtte lévő nekem is hazavágta a hd station-t. Szaggatott, tekerte a lemezeket, és a távkapcsoló is alig érzékelte a parancsokat pl kodinál vagy youtube-nál.

[ Szerkesztve ]

(#2145) Geth válasza Mr Bond 007 (#2144) üzenetére


Geth
addikt

HD Station alatt milyen kodi van?

(#2146) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Bár előző kérdésemre még nem kaptam választ, de tennék fel egy újabbat, hátha arra lesz valakinek válasza/ötlete!
Hálózati zenelejátszóról (Yamaha) játszok le zenét a NAS-ról (TS-228).
Kb. 800 CD van a gyűjteményemben, borítók beágyazva is meg vannak.
Megváltoztattam pár CD borítóját, de még mindig a régi borítókkal szerepelnek ezek a CD-k.

Médiakönyvtárban újra kerestettem a fájlokat, indexelt is, de mégis a régi borítók maradtak.

Mit kell tennem, hogy az új borítók jelenjenek meg?

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!

Ha esetleg használ valaki hálózati zenelejátszót, akkor kérem segítsen, akár privát üzenetben is! :R

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2147) kalolaci válasza Mr Bond 007 (#2144) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ezt vajon, hol találom meg?

(#2148) sony309 válasza kalolaci (#2147) üzenetére


sony309
őstag

S3x, hifi & rock and roll

(#2149) Mr Bond 007 válasza Geth (#2145) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én még a régi 16-ost használom ami még rajta volt gyárilag. (az újabbakból jogi viták miatt lehagyták, de INNEN le lehet szedni)

(#2150) sony309


sony309
őstag

Újabb kérdésem lenne, ebben talán tud valaki segíteni!

A "Media Streaming Add-on" beállítása-ban akadtam el, a "Menüszerkezet"-nél.

Én adhatom meg, hogy milyen legyen a menüszerkezet.
De "Előadó", "Év" és "Műfaj" alá ömlesztve szerepelnek a zeneszámok.

Ezeket nem lehet valahogy "összeszedni", pl. albumonként?

-Használjak másik szerver alkalmazást?
-Melyiket?

Plex-et próbáltam, de ha bejelentkezek a Plex-be, akkor tabletről nem enged belépni.

Köszönöm, ha valaki megpróbál segíteni!

S3x, hifi & rock and roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.