Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) blakey válasza sony309 (#2549) üzenetére


blakey
titán

Ha már itt tartunk, valaki leírhatná szájbarágósan az ftp elérést Kodi-val! Nagyon megköszönném!
Hasonló az SMB/NFS eléréshez annyi, hogy az FTP-hez kell egy DDNS, nálam no-ip de ott több lehetőség is van és elérési címként azt kell megadni majd a felhasználónevet és a jelszót, ennyi. Nálam ez működik belső és külső hálózaton is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2552) sony309 válasza citkar (#2550) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, megpróbálkozok újra!

Sikítok, ha valami nem tiszta számomra!

Skynet258:

Bocs, közben láttam, hogy Androidra kellene a lejátszás! :R

blakey:

Neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2553) citkar válasza sony309 (#2549) üzenetére


citkar
addikt

Kodi wikiben van angol leírás képekkel.
Most nézem FTP-t külön nem részletezi annyira sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2554) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Megjelent TS-228-ra egy új QTS, amit már egyszer visszavontak!

A régebbi alatt nem működött a Transmission. Leírás nincs az új QTS verzióról, mert a régit hozza fel!
És még valami. Ha telepítem az új verziót, akkor a bélyegképeket újra kell indexálni?
Tudtok valamit erről?

Köszönöm!

(#2555) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

új vagyok a témában...torrentezésre szeretnék venni egy QNAP TS-251 mert meguntam a routerre való letöltést (mindig van vmi nyűg).
jó választás ez a típus? nem ipari mennyiségben töltenék le kb 10-15 film futna egyszerre leginkább remuxok és 4K HDR
a letöltött filmeket egy s905X-es boxal kodin osztanám meg smb-n. ennek mennyire macerás a beállítása a tapasztalataitok alapján?

a segítőknek előre is köszönet!

(#2556) citkar válasza baandii (#2555) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem nem lesz gond a teljesítménnyel.

(#2557) sony309


sony309
őstag

citkar és blakey:

Köszönöm, sikerült!

S3x, hifi & rock and roll

(#2558) baandii válasza citkar (#2556) üzenetére


baandii
senior tag

elírtam...QNAP TS-228 amit vennék..ez is okés még arra amit írtam?

(#2559) citkar válasza baandii (#2558) üzenetére


citkar
addikt

Visszafogottabb, de elég jó az is. A max torrentezek sebességgel szenvedtek, de mondjuk 100 megabitig mindegy,, azt viszi. Viszont vettek többen mostanság, majd ők pontosítanak.

(#2560) sony309 válasza citkar (#2559) üzenetére


sony309
őstag

Nekem 17-18 MBps sebességet sikerült kicsikarni belőle.

S3x, hifi & rock and roll

(#2561) citkar válasza sony309 (#2560) üzenetére


citkar
addikt

Valaki, talán Qbittorrenttel korrekt értéket produkált. Ebben nem nagyon van tapasztalatom, mert 120as neten van és elég is nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#2562) Napol31


Napol31
csendes újonc

Sziasztok,

Nemrég elkezdtem használni egy TS-253A NAS-t. Azt tapasztalom, hogy amit torrenttel leszedek filmet, a megosztott média mappába, az annak ellenére, hogy a DLNA szervernél be van pipálva, hogy azonnal adja hozzá az új fileokat a megosztási mappához, a tv-n csak az újonan letöltött film mappáját látom, a filmet nem. Ellenben ha rányomok a kézi frissítésre azonnal indexeli és elérhető a hálózaton. Ilyen problémába futott már bele valaki?

Előre is köszönöm a választ!

(#2563) Geth válasza Napol31 (#2562) üzenetére


Geth
addikt

Csak egy ötlet és lehet hülyeség, vagy nem ez a helyzet: amikor elkezdi tölteni a filmet rögtön abba a mappába, ha a kiterjesztés pl. mkv, a média szerver rögtön megpróbálja indexelni, de mivel még nem jött le valójában, elkönyveli nem támogatottnak.
A kézi frissités lehet ezt korrigálja.
Ha ez a helyzet, több megoldás is lehetséges:
- a torrent kliens fűzhetne a kiterjesztés után .partial-t vagy hasonlót, hogy ne indexelődjön be, amikor lejött, akkor átnevezi
- másik könyvtárba tölt, később átmozgatja

Nem tudom, engem nem érint :DDD

(#2564) Napol31 válasza Geth (#2563) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Az be van állítva, hogy .part-ot fűzze hozzá,amíg le nem tölti. Olyan opciót pedig nem találok a transmissionnél, hogy először saját mappa és onnan másolja át a végleges helyére. :(

(#2565) Biga123 válasza Napol31 (#2564) üzenetére


Biga123
addikt

"download-dir": "/var/media/orng/dl/",
"download-queue-enabled": true,
"download-queue-size": 1,
"encryption": 2,
"idle-seeding-limit": 30,
"idle-seeding-limit-enabled": false,
"incomplete-dir": "/var/media/orng/dl//incoming",
"incomplete-dir-enabled": true,

ilyet keress a trasmission settings.json file ban

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2566) Napol31 válasza Biga123 (#2565) üzenetére


Napol31
csendes újonc

A settings file-t hogy tudom előcsalni?
Köszi!

(#2567) Biga123 válasza Napol31 (#2566) üzenetére


Biga123
addikt

/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QTransmission/etc

Legegyszerűbb MC vel , vagy terminalból.
MC

Mielőtt szerkeszted le kell állítani a transmissiont.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2568) Napol31 válasza Biga123 (#2567) üzenetére


Napol31
csendes újonc

"download-dir": "/share/",
"download-queue-enabled": true,
"incomplete-dir": "/share/Public",
"incomplete-dir-enabled": true,

Nekem is így van :/ egyéb ötlet esetleg? :)

Esetleg fontos lenne, hogy incomplete legyen az incomplete mappa neve?

A DLNA szerver a multimedia mappát használja.

[ Szerkesztve ]

(#2569) Geth válasza Napol31 (#2568) üzenetére


Geth
addikt

"download-dir": "/share/"

Akkor hogy kerül a megosztott média mappába? Vagy az nem a share alatt van, pl /share/Multimedia ?
Ezt tedd rendbe, mert nem tűnik kereknek a történet :)

A tippem amúgy az, hogy ne a symlinkes könyvtárat használd a transmission beállításaiban, tehát:
ahol azt írnád, hogy /share/Public,
az legyen /share/CACHEDEV1_DATA/Public (vagy ahova Nálad mutat).

Nekem volt ezzel gondom pont ilyen watch folderes dolognál és megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#2570) Throme


Throme
veterán

Helló!

TS-228 gépen szeretnék torrentezni.
A download station képes erre? Leszedni tudok (url, vagy torrent file), ezzel nincs gond. Visszafelé és működik a dolog, vagy ez nem olyan egyszerűm, mintha torrent kliens futtatnék egy pc-n, ami ezt az oda-vissza műveletet elvégzi?
Mármint a TS-228-on lévő DS, mert láttam neten képeket ilyen app-ról viszont máshogy néz ki, mint az én gépemen...

Telepítettem ezt a transmission nevű applikációt, de nem megy, ez kéne inkább hozzá?

Bocs ha lerágott csont, de összefoglaló nincs, 1-es hsz sem tartalmaz semmi infót.

kösz!

- o -

(#2554) Impair1980: erre a válasz engem is érdekelne :K

[ Szerkesztve ]

(#2571) Biga123 válasza Throme (#2570) üzenetére


Biga123
addikt

Ha a seedre gondolsz akkor természetesen működik igen.
Bár itt is nyűglődtek a DS el h nem seedel. TM el sose volt ilyen gondom.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2572) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Tegnap feltettem (mert felajánlotta) a 4.3.4-es szoftvert a mobilos qmanager-el. Akkor hallottam a pittyegéseit, de már este volt, nem néztem rá.
Ma nézem, nem megy. Ki van kapcsolódva. Megnyomtam a gombját, sípolt egy rövidet, villogtak a lámpák, majd egy hosszabb sípolás után megint leállt.
Vártam egy kicsit, beindítottam megint. Rövid sípolás és látszólag teljesen normálisan villognak a lámpái. Viszont nem érhető el a hálózaton, pingetni sem lehet (static dhcp-n van).
Mi baja lehet? Mit csináljak most vele?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2573) Napol31 válasza Throme (#2570) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Ezzel a transmissionnel nálam tökéletesen működik a torrent.

https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/208

Arra figyelj majd, hogy az alap felhasználónév/jelszó az

qnap
qnap

A megfelelő telepítőt töltad majd le.

(#2574) Napol31 válasza Geth (#2569) üzenetére


Napol31
csendes újonc

A share mappában több almappát használok, ha filmet szedek le akkor multimedia-t adok meg a transmission kliensben, ami share/multimedia és a DLNA innen olvassa be az adatokat.

De ki fogom próbálni amit javasolsz, meglátjuk ;)

(#2575) Laca0 válasza Laca0 (#2572) üzenetére


Laca0
addikt

Eddig zölden villogott a power led. Kikapcsoltam a nas-t, majd újból bekapcsolva, már zölden világít. A hdd és a lan ledek normális működéshez hasonlóan villognak.
Az eszköz sokáig nem volt még elérhető, de most már működik.
Csak nekem ment le ilyen nyűgösen a frissítés?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2576) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

a video stationben párosításokat (úgymint név, poster, video-info, leírás) valahogy le lehet menteni úgy, hogy egy Zidoo médialejátszó is úgy lássa?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#2577) Laca0 válasza Napol31 (#2562) üzenetére


Laca0
addikt

Én az "aka minidlna" programot használom erre a célra. Gyorsabb, megbízhatóbb, mint a gyári dlna és egyből megtalálja a letöltött filmeket is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2578) Throme válasza Napol31 (#2573) üzenetére


Throme
veterán

Az oldalon melyik link-et válasszam TS-228-hoz?

kösz!

(#2579) Napol31 válasza Throme (#2578) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Szia,

Ha minden igaz, akkor az utolsó, de ha nem jó hozzá, akkor nem fogja engedni, hogy felrakd.

(#2580) sony309 válasza Throme (#2578) üzenetére


sony309
őstag

TS-X41-t.

S3x, hifi & rock and roll

(#2581) Throme válasza sony309 (#2580) üzenetére


Throme
veterán

kösz, otthon kipróbálom.

(#2579) Napol31 : kösz, hát én is az utolsóra tippeltem volna, az ARM cpu miatt (ebben láttam volna összefüggést), de inkább rákérdeztem, az a tuti...

(#2582) Napol31 válasza Laca0 (#2577) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Szia,

Segíts kérlek, nem találom se a saját appstoreban, se a qnapclub oldalon ezt a programot, amit javasoltál. Tudnál egy linket küldeni.

Köszönöm!

(#2583) Laca0 válasza Napol31 (#2582) üzenetére


Laca0
addikt

A qnapclub oldalán van ReadyMedia néven.
Bocs, hogy nem ezt írtam korábban, csak én minidlna-ként kerestem eleve, mert már más nas-on és router-eken is ezt használtam korábban (meg most is).

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2584) Napol31 válasza Laca0 (#2583) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Köszi!

Így megtaláltam, majd kiderül, hogy megoldja-e a problémát!

(#2585) Skynet258 válasza blakey (#2551) üzenetére


Skynet258
veterán

Na mondom ez kell nekem. 2 napja szenvedek, de nem jön össze, valószínűleg a dupla NAT miatt (T-s HGW + saját Tp-Link router). Már már megcsillan a remény, de nem tudom Kodival kilistáztatni a mappákat. Pedig annyira jó lett volna, de így napok után feladom, hülye vagyok én ehhez. :W

https://geekpulse.hu

(#2586) sony309 válasza Skynet258 (#2585) üzenetére


sony309
őstag

QFile-lal nem tudod elindítani a videókat? Próbáld meg!

Nekem külső-belső hálóról is megy.
Nem csináltam semmi különlegeset, -még alapfokon sem értek hozzá- a külső hálóhoz csak a CloudLink kell.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2587) Napol31 válasza Laca0 (#2583) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Abban tudnál még segíteni, hogy hol tudom azt megadni, hogy melyik mappát "nézze"? Értem ez alatt, hogy van multimédia, ahol a filmek vannak, viszont azt nem szeretném, hogy más mappákat is beolvasson.

(#2588) Throme válasza Napol31 (#2573) üzenetére


Throme
veterán

Telepítettem ezt a qtransmissiont. Böngésző ablakban megjelenik a kezelő felület.
Az lenne a kérdésem, hogy ha letöltök valamit, és az visszaosztásra kerül, akkor csak a sz.gép bekapcsolásával működik, vagy a NAS ezt a háttérben kezeli továbbiakban?

kösz!

(#2589) Napol31 válasza Throme (#2588) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Ha a NAS be van kapcsolva, akkor az szépen tölti visszafelé folyamatosan. Érdemes megnyitni a routeren a Transmission portját vagy ha van UPNP opció a routeren akkor azt bekapcsolni, hogy aktív legyél és ne passzív az oldalakon.

(#2590) Throme válasza Napol31 (#2589) üzenetére


Throme
veterán

Múltkor néztem a routert (ami egy upc modem-router egyben) és az enyémben ez az upnp opció nem található.
Létezik valami advanced kiadás is, aminél a menükben megtalálható.

Transmission port nyitás nekem egy igazi mission lesz :B
Ha szerencsém van, akkor működni fog...

(#2591) Napol31 válasza Napol31 (#2587) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Megoldva ;)

Ha esetleg másnak is kellene:

share/CACHDEV1_DATA/.qpkg/ReadyMedia/minidlna/etc/mindlna.conf

Rögtön az első sorok egyikében van egy rész, hogy

media_dir=/share

Itt lehet megadni, hogy melyik mappa legyen a szerver főmappája.

(#2592) Napol31 válasza Throme (#2590) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Egy kis segítség:

https://www.youtube.com/watch?v=ITvTN10KFLQ

vagy ha még régebbid van

https://www.youtube.com/watch?v=Rqv7gL9NPi4

;)

(#2593) Throme válasza Napol31 (#2592) üzenetére


Throme
veterán

Este ránézek, kösz.

Tegnap még kipróbáltam egy torrent letöltését. Transmission-nel nem indult el (ott figyel a letöltési listában, de meg se "moccan", manuálisan is indítottam, megállítottam, de semmi reakció). Download station-nel meg simán indul... (csak hát ezzel meg a vissza töltés nem megy).

Szóval kíváncsi leszek a linkelt videókra :K

Transmission-ben nem tudom tallózni a letöltési helyet, alapból valamilyen share/ vagy ilyesmi könyvtárat ad meg, lehet itt a gond....

[ Szerkesztve ]

(#2594) tibi970307


tibi970307
tag

Nekem is vannak problémáim torrenttel.
Transmission letölti az adatot, de nem helyezi át az általam megadott mappába.
qBittorrent felületét sehogy sem tudom elérni, Internet Explorer-rel sem, cookie törlés után sem.
A Download Station letölti az adatot, de nem seedel vissza az áthelyezés miatt.

Érdekes, van egy s905x boxom, amin Transmission fut, az tökéletes. Nekem ez a teljesítmény elég is lenne, ha működne így a NAS-on is.

(#2595) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok van 2x4Tb- os merevlemezem Raid 1-be kötve! Szeretném szétszedni a tükrözést és átálítani Raid 0-ba! Ezt, hogyan kellene megcsinálnom, hogy ne legyen adatvesztés?

Segítséget előre is köszönöm!

(#2596) kalolaci


kalolaci
senior tag

Használ valaki, TS-231 nas-t torrentre? A véleménye érdekelne.

(#2597) redst4r válasza kalolaci (#2596) üzenetére


redst4r
tag

TS-231P van nekem. 6-8 torrentnél többet általában nem töltök egyszerre, a gyári letöltő klienssel 20MB/s (160Mb/s) volt a maximális sebesség amit láttam rajt. (UPC 500-as net)

(#2598) Throme válasza Napol31 (#2592) üzenetére


Throme
veterán

... nnna a második van nekem, ezek szerint régebbi.
A videón az advanced verzió menürendszerét láthatjuk.

Az enyém csak ennyit tud:

És nem találok kibővítési lehetőséget... :(

A videóban, amit linkeltél ez a menü:

.. kicsit több lehetőség van....

[ Szerkesztve ]

(#2599) blakey válasza Throme (#2598) üzenetére


blakey
titán

1221 és kérd vissza az ipv4-et, akkor neked is több lehetőséged lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2600) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Van egy TS-228-am és felraktam a legújabb frissítést, és azóta vannak gondjaim. /4.3.4.0435-re frissült/

Az első, hogy mintha a torrent letöltés nem lenne olyan erős mint eddig. Ha volt benne 40-50 torrent, és mellé indítottam még egy párat, akkor simán megcsinálta. Most viszont, belehal a kliens. /QTransmission 2.92.1/.

A másik gond az, hogy azóta a QSync állandóan elveszti a kapcsolatot, és ki kell mindenhonnan törölni, és újra felvenni a kapcsolatot a nassal, márha megy, mert többnyire azt mondja, hogy sikertelen azonosítás. Holott azzal a user/password párossal be tudok lépni a nasra. Szerintetek mi lehet a megoldás?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.