Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) blakey válasza Zizi123 (#2898) üzenetére


blakey
titán

Streamelve nem lehet gond, ott a szűk keresztmetszet a hálózat illetve az adott eszköz lehet, nálam a 140Mbps anyagok is simán mennek SMB-n, NFS-sen nem próbáltam, lehet, hogy ott a magasabb bitráta is menne, bár a hardvernek amiken próbálnám azoknak valahol 200Mbps környékén lehet a határ, monsjuk van amelyiken a 140Mbps a maximum amit bír.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2902) Zizi123 válasza unicumnext (#2900) üzenetére


Zizi123
senior tag

Akkor elvileg a CPU teljesitmennyel nem lehet gond, ha kitudja streamelni.

(#2903) Boss81 válasza blakey (#2896) üzenetére


Boss81
senior tag

Relatív , hogy mindent , de a leg fontosabb dolgokat igyekeztem , még azért kell pár nap ameddig belakom rendesen :K
De eddig igen , minden jó szerencsére .

De a Vpn -t az istenért nem tudom beállítani , , bár még annyira nem néztem utána .

(#2897) unicumnext

A 4K illetve a nagy felbontású filmeket még nem próbáltam , de majd annak is eljön az ideje , ha más nem akkor hétvégén :DD

(#2904) unicumnext válasza Zizi123 (#2902) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Dehogynem DNLA keresztül, nem igazán kell proci, mert ugye az adott eszköz dekodolja, ami veszi. Viszont ha a NAS-on akarod dekódoltatni akkor ahhoz nagyon erős vasra van szükség 4K esetén.

(#2905) blakey válasza Zizi123 (#2902) üzenetére


blakey
titán

Semmilyen extra CPU teljesítményre nincs szükség SMB/NFS-en. DLNA-n is csak akkor ha transzkódolni szeretnél.

(#2904) unicumnext
Egy Amlogic S905/X S912-es box simán viszi a 4K HDR-t HFR anyagot is, meg se kottyan, Apple TV 4K szintén, többek között ezért is használok külön eszközt a lejátszásra.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2906) davidsz


davidsz
őstag

Akadt egy kis gondom. Valami eszi a tárterületet. Van "Egyéb 110GB" valahol, ami gyakorlatilag nincs. Lomtár ürítés, fájlrendszer vizsgálat megvolt.
TS-228-am van. Valakinek ötlete?

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#2907) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Lenn egy kérdésem , mégpedig a következő .

Csináltam egy felhasználói fiókot , megadtam a jogosultságokat , le lett töltve mobilra a videó station .

El lenne indítva de a chromecast-ot nem látja mikor el akarunk indítani hálózatba egy filmet .

Elvileg kompatibilis vele azt tudom.

A synology nasnál a video station rögtön felismerte .

Valakinek esetleg ötlet vagy tipp ? :F

(#2908) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni. Egy barátom szeretné otthon nézni az én filmjeimet. A korábbi nasom-nál ezt úgy oldottuk meg, hogy ő otthon kodi-val webdavon csatlakozott a filmek mappához. És rögtön tudta nézni a filmet, nem kellett neki letölteni.
Ehhez a feladathoz mi a legjobb megoldás ?? Vagy mindegy hogy csatlakozik ( webdav, ftp .. ) a végeredmény szempontjából ? Igazából hogy kell ezt tutin megoldani ?
Nem a leggyorsabb a netem, azért szeretném a legjobb megoldást . 30/5 vdsl

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2909) blakey válasza rostiron (#2908) üzenetére


blakey
titán

FTP-vel jól működik a Kodi, nincs gond, nem kell letölteni viszont minden távoli eléréshez azért kell a sávszélesség és ugye kintről 5Mbitet fognak látni ami nem sok. Plex-et is ki lehetne próbálni, az is könnyen konfigurálható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2910) rostiron válasza blakey (#2909) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

A plex az nem fizetős ? A gépére telepíteni kell valamilyen plex klienst ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2911) blakey válasza rostiron (#2910) üzenetére


blakey
titán

A Plex szervert telepíted a NAS-odra és a gépére elérhető a Plex kliens, most nem tudom, hogy Androidra, iOS-re fizetős-e vagy sem, 3 évvel ezelőtt fizetni kellett, de gépekre ingyenes illetve Kodi alatt is megoldható, hogy a Plex felhasználóval belépve a Plex-et használja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2912) rostiron válasza blakey (#2911) üzenetére


rostiron
őstag

Csak a pc kell neki. Kipróbáljuk. Köszi :R :R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2913) Boss81


Boss81
senior tag

Chromecast-ben senki nem jártas ? :F

(#2914) Mr Bond 007 válasza Boss81 (#2913) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

De igen, csak ilyennbe nem futottam bele anno amikor még használtam. Igaz én plex-ről hajtottam. (mobilon ha chromecastra streamelsz, nem kell fizetni)
Video stationt instant leszedtem mert nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#2915) Boss81 válasza Mr Bond 007 (#2914) üzenetére


Boss81
senior tag

Igazából haveromnak csináltam egy fiókot , hogy tudjon filmet nézni , de valamiért amikor belép a video stationba , nem látja a chromecast-et , és nem igazán jövök rá hogy miért :W

(#2916) Boss81


Boss81
senior tag

At tudja valaki , hogy a qpkg file-t hogy lehet szerkeszteni ?

(#2917) drk88


drk88
senior tag

Sziasztok,

QNap TS-228-ra lehet telepíteni Plexet?

előre is köszi!

(#2918) sanyijedi válasza drk88 (#2917) üzenetére


sanyijedi
őstag

igen, persze.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2919) drk88 válasza sanyijedi (#2918) üzenetére


drk88
senior tag

Köszi! :)

(#2920) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Az alap problémám az volt, hogy a Qtransmissionnal nem tudtam letölteni semmit, mert 1-2 % után közölte, hogy nincs elég hely a HDD-n, pedig volt 2 TB. Csináltam egy gyári visszaállítást, plusz formatáltam is a vinyót, és tegnap reggel felraktam a Qtransmissiont, és alul írta is, hogy mennyi szabad hely van. Kikapcsoltam tegnapra a NAS-t, este-éjszaka visszamásoltam mindent, erre most megint nem tudja mennyi a szabad hely.

Próbáltam a gyári Transmissiont is, az látja a szabad helyet, de az meg nem kezdi el a letöltést a jó égnek sem.

Valaki tud megoldást valamelyikre is?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2921) Biga123 válasza Pribi (#2920) üzenetére


Biga123
addikt

Webgui sem mutatja?

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2922) Pribi válasza Biga123 (#2921) üzenetére


Pribi
senior tag

Megmondom ott nem is kerestem. Mutatja valahol?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2923) Biga123 válasza Pribi (#2922) üzenetére


Biga123
addikt

ÉÉÉÉS nem :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2924) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Ezt a Qtransmissiont hogy kell telepíteni ?? Az app centerbe nem találom.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2925) sony309 válasza rostiron (#2924) üzenetére


sony309
őstag

Innen!

S3x, hifi & rock and roll

(#2926) Pribi válasza rostiron (#2924) üzenetére


Pribi
senior tag

Hi

Qnapclub-ra keress rá. Ott megtalálod.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2927) rostiron válasza sony309 (#2925) üzenetére


rostiron
őstag

Köszi.

Melyik verzió kell nekem ? TS-228 a NAS.
Látom itt rengeteg app van, bármelyik telepíthető a nas-ra ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2928) sony309 válasza rostiron (#2927) üzenetére


sony309
őstag

TS-X41

S3x, hifi & rock and roll

(#2929) Pribi válasza Biga123 (#2923) üzenetére


Pribi
senior tag

No úgy tűnik megoldottam. A mappaszerkezet nem tetszett neki valamiért. Hiába írtam be betűhelyesen, nem szerette. A /share/CACHE_DEV1_DATA/Downbload stb. útvonalat ette meg végül.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2930) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

TS228-as kis nas-om van, amire feltettem az app centerből a transmissiont. Rendesen ment, kivéve hogy letöltés közben a zöld folyamatjelző csík, nem mutatott semmit. Amint kész lett a letöltés, hirtelen tele lett a zöld csík, mutatta hogy 100% és már seed-el is.
Feltettem az említett qtransmissiont utána, de azzal se megy a zöld állapotjelző letöltés közben.

Van valakinek ötlete mi lehet ez ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2931) Pribi válasza rostiron (#2930) üzenetére


Pribi
senior tag

Hali!

Ez ilyen, nem tudsz vele mit kezdeni. Nálam is ilyen.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2932) rostiron válasza Pribi (#2931) üzenetére


rostiron
őstag

A legjobbkor szólsz, holnapra terveztem egy resetet. De így most elmarad. :D :D

Mondjuk furcsa volt, hogy a mobilokon se mutatta, pedig ott ugyan az az app volt mint a régebbi nasnál.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2933) vp90


vp90
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy QNAP TAS-168-at, download station-nel elkezdtem torrentezni, az elején seedelt is, most viszont egyáltalán nem. Mind az 5 torrent átment inaktívba, ncore-on a státusz "stopped"-ra változott. Minden a gyári beállításokon futott eddig, semmit nem állítottam. Valakinek valami ötlet ?

(#2934) Laca0 válasza rostiron (#2930) üzenetére


Laca0
addikt

Nálam is ilyen. De csak a csík nem megy. A többi adat jól látszik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#2935) Ocsycoolkid


Ocsycoolkid
csendes tag

Sziasztok,

Régi NAS-om szeretném lecserélni egy 4 lemezes Qnap-ra, TS-453Bmini-re gondoltam, már ez is a határon van nálam ár szempontjából. https://www.qnap.com/en/product/ts-453bmini

Leginkább torrentre és media szervernek használnám.
Ez mennyivel tud kb torrentet tölteni?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#2936) rostiron válasza Laca0 (#2934) üzenetére


rostiron
őstag

Igen, nálam is, csak furcsának találtam. De ha ilyen hát ilyen. :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2937) Pribi válasza rostiron (#2936) üzenetére


Pribi
senior tag

Amúgy lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem. A transmissiont hogyan lehet elérni mobilról, távolról, mobilneten? Én próbáltam sok mindent, de nem jött össze.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2938) Boss81 válasza Pribi (#2937) üzenetére


Boss81
senior tag

Ha belépsz webes felületen böngészőből , onnan eléred .

(#2939) Pribi válasza Boss81 (#2938) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi. Kipróbáltam, de mivel a Qtransmission-t használom, azt írja ki, hogy a szolgáltatás nem elérhető Cloudlink-en keresztül.

Mit rontok el?

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2940) rostiron válasza Pribi (#2939) üzenetére


rostiron
őstag

Én ezt az appot feltettem mobilra. A szerververnél megadod hogy xxxxx.myqnapcloud.com:9091 megadod a nev/jelszó párostb és már látod is. Torrentet tudsz hozzáadni stb.
Azt hiszem a qtransmission másik porton megy arra figyelj.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#2941) Pribi válasza rostiron (#2940) üzenetére


Pribi
senior tag

Köszi, működik.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#2942) mrmft


mrmft
senior tag

A TS-251 szeria a napi tobb ki-bekapcsolast mennyire toleralja? Felujtas lesz korubelul egy honapig es nem szeretnem ha menne amikor csak a munkasok vannak ott mellette.
Kell valamire kulon figyelni a kikapcsolaskor, azon kivul, hogy ne akarjon olvasni illetve irni ra senki ilyenkor?

(#2943) blakey válasza mrmft (#2942) üzenetére


blakey
titán

1 évig minden nap bekapcsolt majd kikapcsolt, ne kérdezd miért, így állítottam be, semmi baja nem volt, Most úgy van, hogy hetente 1x lekapcsol a többi napokon meg alvóba megy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2944) Mr Bond 007 válasza mrmft (#2942) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem lesz semmi baja, csak qts-ből legyen leállítva. (eltart majd egy darabig neki)

(#2945) mrmft válasza blakey (#2943) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez az idozites jo otlet!
@(#2944) Mr Bond 007, koszonom neked is.

(#2946) kalolaci


kalolaci
senior tag

Használ valaki olyan helységben nast, ahol télen 0 fok körül van a hőmérséklet? Pl.: egy raktárra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#2947) kircsike válasza kalolaci (#2946) üzenetére


kircsike
tag

Semmi baja nem lesz.
Nekem is kint van az előtérben 2 éve.
Folyamatos üzemben legyen.

(#2948) kalolaci válasza kircsike (#2947) üzenetére


kalolaci
senior tag

Köszi! Igazság szerint, egy spájzba "száműzném" szegényt.

(#2949) Alex91 válasza kalolaci (#2948) üzenetére


Alex91
félisten

A specifikacio szerint 0-40 fokig mukodnek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2950) kalolaci válasza Alex91 (#2949) üzenetére


kalolaci
senior tag

Igen, ezt olvastam én is. Bár ebben a helységben, lehet nem mindíg fér bele, a megadott keretbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.