Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) sanyijedi válasza Boss81 (#2995) üzenetére


sanyijedi
őstag

én ezt az app-ot használom, ha esetleg nem jönne össze ezzel is próbálhatod.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3002) Laca0


Laca0
addikt

Egy órája még boldog tulajdonosa voltam egy 228-asnak. Most meg ideges vagyok...
Letöltöttem egy filmet estére és nem találtam a tévével. Keresem a download mappában, nincs ott. Megtalálom a public könyvtárban fájlkezelővel. Na jó, majd utánanézek, miért oda tette. Nézem a public mappát a tévével, nincs benne a film. Lát viszont 2 más mappát, ami nincs ott és nem is volt soha...
Kezdett elgurulni a gyógyszer...
Gondoltam újraindítom... azóta sem indult el.
Mi a fene lehet ez?!?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3003) Laca0


Laca0
addikt

Segítsetek légyszi, ha tudtok!
Nem indult el tegnap óta a nas. A 2 drive led felváltva zölden villog folyamatosan. A lan folyamatos narancs fénnyel világít. Semmi mást nem csinál és teljesen elérhetetlen.
Nem merem csak úgy kikapcsolni, mert féltem a raid tömböt.
Mit csináljak?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3004) mrng


mrng
csendes tag

Kedves Kollégák!

Eddig egy Synology NAS-om volt, amit most cserélek le egy Qnap-ra.
Néhány dolgot nem értek, ha volna kedves segíteni valaki, aki tudja a válaszokat...
-QGET. Ha letöltök egy torrent-et vele, rákérdez, hogy mi legyen az ideiglenes fájl helye, és a kész áttöltéseket hová helyezze. (Miért van szükség ideiglenes helyre? Miért nem egyből a végleges helyre tölti le? Nem lehet ezt kikapcsolni?)
-QGET. Ha letöltötte a torrent-et, akkor mielőtt készre jelentené, még előtte "ülteti". (Nem tudom mi lehet ez. El bírom képzelni, hogy hülyén fordították angolról, de nem tudom mi is ez pontosan. Esetleg pont a fenti ideiglenes helyről való mozgatás? Meglepően sok időt vesz igénybe.)

-QMAIL. POP3 és IMAP beállítások elérhetőek. Valakinek ötlete esetleg, hogy EXCHANGE szerveren található leveleket, hogyan lehetne leszipkázni? Nem outlook.com, hanem céges.

Köszönöm!

mrng

(#3005) Mr Bond 007 válasza mrng (#3004) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Qget helyett keresni kell másik torrent klienst. Levelezéshez pedig Qmail agent.

[ Szerkesztve ]

(#3006) blg válasza mrng (#3004) üzenetére


blg
senior tag

ültetés=seedelés

(#3007) mrng válasza blg (#3006) üzenetére


mrng
csendes tag

köszi :)

(#3008) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A letöltött filmeket dlna szoktam a tv-n nézni, de mostanában a frissen letöltött filmeknek csak a mappáját látom. Azt írja a mappa üres. Persze ott van a film. Ilyenkor a nas-ba a médiakönytár beállításainál rányomok a " Beolvasás most " -ra és utána ok.
Miért nem olvassa be valós időben ???? Van valakinek ötlete ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3009) sony309 válasza rostiron (#3008) üzenetére


sony309
őstag

S3x, hifi & rock and roll

(#3010) rostiron válasza sony309 (#3009) üzenetére


rostiron
őstag

Úgy van beállítva ahogy a képen van. Mégse akarja.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3011) gahor72 válasza rostiron (#3010) üzenetére


gahor72
aktív tag

QTM a kliens?

Akkor azért.A serviio valós időben frissít.

(#3012) rostiron válasza gahor72 (#3011) üzenetére


rostiron
őstag

Ezt kifejtenéd ? A transmission 2.84 b27 használom.
Ha total commander-ben rámásolok egy filmet, az valóban rögtön látszik dlna-n.

A transmissiont kéne lecserélnem ?? De mire ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3013) Alex91 válasza rostiron (#3012) üzenetére


Alex91
félisten

Mashova toltod vele, aztan rakod a megfelelo helyre, akkor latni fogja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3014) rostiron válasza Alex91 (#3013) üzenetére


rostiron
őstag

Nem úgy van hogy az incomplete mappába tölt, és utána teszi a helyére ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3015) Addel válasza Alex91 (#3013) üzenetére


Addel
senior tag

Vagy .part kiterjesztés amíg letölti.

(#3016) Alex91 válasza rostiron (#3014) üzenetére


Alex91
félisten

Lenyegtelen, nem. De nem. Szoval probald mar ki, hogy letoltodmashova, aztan atmasolod a filmek mappadba...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3017) rostiron


rostiron
őstag

Kicsit megkavarodtam.

Letöltöttem egy filmet a home mappába,( próbának ) de a fájlkezelő nem látja. Pedig ott van mert a winSCP -be megtaláltam.
Nem értem segítsetek.



Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3018) rostiron válasza Alex91 (#3016) üzenetére


rostiron
őstag

Átmásoltam a filmekhez és egyből beolvassa. Így jó.
De az alap probléma még mindig az, hogy ha a filmek mappába töltök nem látja rögtön.
Nem szeretnék letöltés után mindig másolgatni. Mit kéne tennem ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3019) citkar válasza rostiron (#3018) üzenetére


citkar
addikt

Próbáld ki, hogy egyből filmek mappába tölti, nincs .part kiegészítés és incomplete külön mappa sem, egyből oda szedje le.

(#3020) rostiron válasza citkar (#3019) üzenetére


rostiron
őstag

Ezt a két pipát vegyem ki, ha jól értem??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3021) citkar válasza rostiron (#3020) üzenetére


citkar
addikt

Igen. Csak egy tipp, a gyári DLNA-t nem használom, de nem szoktam komplikálni másik mappába való letöltéssel és kiterjesztés változtatással, úgy is pik-pakk lejön szinte minden.

(#3022) rostiron válasza citkar (#3021) üzenetére


rostiron
őstag

Kivettem azt a két pipát, de előtte még ujjra telepítettem a transmissiont. Letöltöttem egy filmet, úgy néz ki hogy így jó . :D :D Köszi a tippet.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3023) Napol31 válasza rostiron (#3022) üzenetére


Napol31
csendes újonc

Ilyen probléma volt nekem is, átmenetileg utána működött, viszont mióta átálltam erre:

https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/251

azóta nincs ilyen problémám. Annyi van vele, hogy be kell állítani hogy melyik mappát olvassa be.

(#3024) rostiron válasza Napol31 (#3023) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Hol kell beállítani ? Én csak ezt látom ha megnyitom.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#3025) kalolaci


kalolaci
senior tag

Hol keressem a letöltött torrenteket, ha az alapbeállításokat nem módosítottam, és transmissiont használok? Költözést tervezek másik nasra, azért érdekelne.

(#3026) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ma bekötötték az 500-as netet. Elégy csalódott vagyok. Eddig a torrent sebesség 6 MB/s körül volt 50-e nettel.
Most maximum 8. :(
Cpu 55 százalékon. Azt hittem többet fog tudni ennél.
Gondoltam ,hogy nem hajtja ki a maxot ,de 20 körül illett volna tudnia.

Egy 251 az mennyivel tud többet?

(#3027) blakey válasza Gsx-rr (#3026) üzenetére


blakey
titán

Sima TS-251-et én csak 240-es nettel teszteltem, ott maxon ment, 30MB/s körül.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3028) Gsx-rr válasza blakey (#3027) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az már korrekt.

Közben állítottam valamit. A szolgáltatói eszközön Dmz-be tettem a saját routerem és felment 12 körülire.

ez lehet a max?

(#3029) Laca0


Laca0
addikt

Skacok!

A QSync-et használja valaki rajtam kívül?
Hetente hibát ír ki, hogy összeomlott az adatbázisa... kezd elegem lenni nekem is ebből a kényes dobozból (TS228)...
Írtam 2 napja a support-nak, de még nem válaszoltak.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3030) blakey válasza Gsx-rr (#3028) üzenetére


blakey
titán

DMZ-be? Nem Bridge módba?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3031) Gsx-rr válasza blakey (#3030) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Egyelőre nem Bridge-be. Majd holnap szolgáltatón keresztül A szolgáltatós eszköz Dmz-menüjében beállítottam az Asus routerem Ip címét

(#3032) Mr Bond 007 válasza Laca0 (#3029) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Minden nap használom, soha semmi baja nem volt még a kb 2 év alatt mióta megvan. (TS-453A)

[ Szerkesztve ]

(#3033) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok.

Tud valaki esetleg jól működő megbízható VPN alkalmazást a nasra ?

(#3034) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Miért lehet ,hogy transmission-nál a bejövő port próba szerint a port nyitva,mégsem megy a visszatöltés!?

(#3035) Addel válasza Boss81 (#3033) üzenetére


Addel
senior tag

Én a QVPN Service-t használom, az teljesen jó.

(#3036) Rosep


Rosep
senior tag

Van valakinek itt HS-251+? Lenne pár kérdésem róla.

(#3037) citkar válasza Rosep (#3036) üzenetére


citkar
addikt

jcvd fórumtársnak ilyen volt nemrég, remélem nem gond, hogy megírom ide. Mi a kérdés pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#3038) Rosep válasza citkar (#3037) üzenetére


Rosep
senior tag

Tudni szeretném hogyan viselkedik ez az eszköz, ha rádugom egy TV-re és bekapcsolom. Értem ez alatt, hogy milyen képernyő fogad ha feláll? Netán be lehet állítani, hogy alapból egy KODI-t vagy PLEX-et indítson?
Illetve próbálta-e kétfiókos USB3-as HDD-kkel, látja-e mindkettőt rendesen mint egy Synology?

(#3039) citkar válasza Rosep (#3038) üzenetére


citkar
addikt

Ha a HDMI kábelen való alkalmazások érdekelnek, akkor nem kell feltétlen HS251+ tulaj, más QNAP gépeken is van HDMI kimenet, de nem tudom a fórumtársak mennyire használják ezt a HybridDesk Station dolgot.
Alapvetően egy újabb asztal fogad itt, amit billentyűzettel, egérrel, vagy a te esetedben távirányítóval is kezelhetsz. Plex van rajta, Kodit talán lehet rá tenni. Nekem elég lassú (nekem sima HS-251 van, 1 GB RAM-mal), kevés a RAM-om, nincs is rá igényem, így nem használom, többet nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#3040) Rosep válasza citkar (#3039) üzenetére


Rosep
senior tag

Na én pont ilyen asztalt nem akarok látni. Meg lehet csinálni, hogy egy adott alkalmazás induljon?
Mármint a Plex lassú nálad? Úgy tudom a simában még lehet RAM-ot bővíteni...

(#3041) citkar válasza Rosep (#3040) üzenetére


citkar
addikt

A HS szériában szerintem nem bővíthetsz RAM-ot, nem láttam még oylan változatát, az enyémből van 1 és 2 GB-os változat, a 251+ esetében már csak 2 GB-os létezik emlékeim szerint.
Bármely program lassan indul nálam, de egy SSD-vel biztos gyorsítható lenne és kevésbé fogná vissza a kevés RAM, de nekem nem hiányzik.

Nem tudom beállítható-e, hogy mivel induljon, de ha egyszer elindítod pl a Plexet az fut amíg a NAS. Szóval átkapcsolod a TV-d HDMI-re és az fogad, amit a NAS távirányítójával irányíthatsz, nem kell feltétlen használnod a többi programot.

(#3042) Rosep


Rosep
senior tag

Várjunk csak!
Ezen HS-251-en hogy működik a Plex? Mivel ő a server, meg a player is.
???

[ Szerkesztve ]

(#3043) Geth válasza Rosep (#3042) üzenetére


Geth
addikt

Nekem TS-251 van megpakolva RAMmal, HDMI-n TV lóg. A boot idején van kép (ami jó pl. Memtestre).
Ha elindult a QTS, utána a választott progi ad rá képet.
Ez lehet a QNAP gyári progija, a Hybrid Desk Station, vagymi. Elég gagyi, elavultak rá az appok.
Én a Container Stationt raktam fel, majd abban egy Ubuntut. Tehát annak a képét látom. Az imageben alapból volt Kodi, rendes repójából frissül is. Ha jól van beállítva a Kodi, az Ubi loginnál kiválasztható, hogy ne a normál desktop induljon, hanem a Kodi ilyen single app módban. Tehát csak az fut fullscreen, nincs appváltás. Ha kilépsz, akkor bedob újra a login screenre.
Én rátoltam egy Plex plugint.
A Plex server is a NASon van, semmi problémám nincs vele.

(#3044) Laca0


Laca0
addikt

Írtam a múltkor, hogy gondom van a qsync-el. Hetente elszáll a nas belső adatbázisa. Jeleztem a support-nak, ránéztek és annyi volt a válaszuk, hogy a hdd-k nem kompatibilisek az eszközzel.
Nagyon felhúztam magam rajta, mert annó megnéztem. Amúgy nem is kompatibilitási, hanem ajánlási listájuk van. Én WD20PURZ diszkeket vettem, a listában meg WD20PURX volt benne.
Az X egy régebbi típus, változó fordulatszámmal. A Z az újabb kiadása, tehát utódmodellnek tekintettem.
Ők viszont takaróznak vele, hogy nem ugyanaz, és nem foglalkoznak a témával tovább.
Úgyhogy nekem is van egy eladó TS-228-am.
Azért is reméltem, hogy a support tud valami megoldást találni, mert más baj egyébként nincs vele, nagyon tetszett minden funkciója. De ez nagyon zavar így.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3045) Boss81 válasza Addel (#3035) üzenetére


Boss81
senior tag

Valamiért az istenért sem sikerül beállítani :W

(#3046) Mr Bond 007 válasza Laca0 (#3044) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ott valami biztos hogy rossz. Ram check kéne, meg a lemezeket is ellenőriztetni. (teljes teszt)
Esetleg ha lehet lementeni a fontos adatokat és 0-ra törölni majd újra be konfigolni. Ha turkáltál a rendszerben ssh-val simán lehet hogy valami bekavart. (ezért se szereztem a terminálos rendszerben mókolásokat, inkább minden ilyesmi dockerben menjen)

Vagy ha ezek megvoltak és még mindig rossz, akkor beraknék vmi másfajta hdd-t. A purple nem erre való. Semmi pénzért nem tenném a nasomba, max akkor ha tényleg video feed menne rá. (akkor se ha benne van a kompatibilitási listában)
Lehet mókoltak valamit wd-nél a firmware-en és a qnap ezért nem támogatja az utódmodellt. (ami nem csoda ha ilyeneket csinál mint leírod) Gondolom ezért sincs a listán.

[ Szerkesztve ]

(#3047) Addel válasza Boss81 (#3045) üzenetére


Addel
senior tag

Mi a probléma vele ?

(#3048) Boss81 válasza Addel (#3047) üzenetére


Boss81
senior tag

Hiába van beállítva minden , valamiért nem akar kapcsolódni :W

(#3049) shtirley


shtirley
tag

Sziasztok!
Van egy TS-269L nasom. Már pár éve megelégedéssel használom. A legutóbbi frissítésnél azt írta a readme, hogy ez az utolsó elérhető frissítés ehhez a modellhez.
Hogyan tovább? Előbb-utóbb majd nem támogatják az appok sem. Mi van a gyári támogatás után, Linux?

(#3050) citkar válasza shtirley (#3049) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem használd, ahogy eddig. Ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.