Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Geth válasza Mr Bond 007 (#2149) üzenetére


Geth
addikt

Ahh értem. A jogi vitás megjegyzésedből arra következtetek, hogy már nem is fog soha frissülni :(
Én most egy Linux Containeres Ubuntut használok, abszolút pozitívak a tapasztalatok.
Nekem a HD Station ennél lassabb volt, nameg ez frissül szépen (apt-get update...).
Távirányítóm nincs, de azt láttam, hogy be lehet üzemelni ez alá is.

Na mind1, csak kiváncsi voltam mi a helyzet a gyári háza táján :)

(#2152) Mr Bond 007 válasza Geth (#2151) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Felraktam a 18-ast is, de nem nagyon látok különbséget az új designon kívül. Igaz én csak 720/1080p-s anyagokat nézek rajta. Arra meg tökéletesen jó a régi is.

(#2153) blakey válasza Mr Bond 007 (#2152) üzenetére


blakey
titán

A 18-as sokkal jobb már most is, teljesen át lett dogolva a Videoplayer, amint normális, nem alfa vagy béta akkor én mindenképp azt fogom használni, lényegesen jobb lett a lejátszás na meg ott a Netflix, Amazon, HBO kiegészítő ami csak Leia alatt működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2154) sony309


sony309
őstag

Senkinek nincs ötlete erre vagy erre a problémámra?
Vagy senki nem használ semmilyen szerver alkalmazást?

S3x, hifi & rock and roll

(#2155) Geth válasza sony309 (#2154) üzenetére


Geth
addikt

Plex van, tablet nincs, sry.

(#2156) sony309 válasza Geth (#2155) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

Akkor csak én vagyok ilyen "maradi", hogy NAS-ról hallgatok zenét lejátszóval, amihez tabletet használok távvezérlő gyanánt? :Y

Na mindegy!

Ha mégis erre járna egy guru, aki érti a QNAP NAS működését, akkor keressen már meg, akár itt a fórumon, akár privát üzenetben!
Köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#2157) kalolaci válasza sony309 (#2148) üzenetére


kalolaci
senior tag

Köszönet, a segítségért! Egy reset úgy fest, helyrehozta a hibát. Kérdéseidre viszont nem tudok választ, sajnos nem értek a nashoz.

[ Szerkesztve ]

(#2158) blakey válasza sony309 (#2156) üzenetére


blakey
titán

Nem, csak sokan nem a beépített dolgokat használjuk, én pl. Serviio-t használok, DLNA szerverként.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2159) sony309 válasza kalolaci (#2157) üzenetére


sony309
őstag

Nagyon szívesen! :C

Én sem értek hozzá, csak emlékeztem, hogy valahol olvastam és megkerestem! :)

blakey:
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2160) Biga123 válasza sony309 (#2159) üzenetére


Biga123
addikt

Szintén yamaha erősítő , de tablet telefon kihagyva, simán az avr en tallózzuk a könyvtárszerkezetet, DLNA-n.
Serviio be tudja kategorizálni a zenéket, előadó, album stb alapján, a gyári dlna sztem nem.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2161) sony309 válasza Biga123 (#2160) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

A Qnap alkalmazása is kategorizálja, de mint írtam, csak bedobálja a dalokat a kategóriák alá és nem albumokra szedve.
Mielőtt babráltam a borítókkal, albumok is kategorizálva voltak, de most nem jövök rá hogyan tettem.

S3x, hifi & rock and roll

(#2162) sony309


sony309
őstag

Serviio-t használókhoz lenne kérdésem:

Ha lejár a Pro verzió próba időszaka, utána tudom majd használni, mint szervert vagy sem?

S3x, hifi & rock and roll

(#2163) blakey válasza sony309 (#2162) üzenetére


blakey
titán

Mindent tudsz használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2164) sony309 válasza blakey (#2163) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#2165) Biga123 válasza sony309 (#2161) üzenetére


Biga123
addikt

És itt nézd meg h pl az album be van e pipálva.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2166) sony309 válasza Biga123 (#2165) üzenetére


sony309
őstag

Igen, be van!

Köszönöm!

Az volt a gondom, hogy a "Műfaj", "Év" és "Előadó" alá voltak bedobálva a dalok és nem albumra rendszerezve.
Ha az "Album"-ra böktem, akkor ott rendszerezve voltak.

De még egyszer köszönöm az agyalást!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2167) Biga123 válasza sony309 (#2166) üzenetére


Biga123
addikt

Igen sajnos úgy nem lehet h pl "műfaj" -on belül még "albumra" is rendezzen.
Vagyez, vagyaz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2168) sony309 válasza Biga123 (#2167) üzenetére


sony309
őstag

Megesküszöm mindenre, ami szent számomra, hogy mielőtt megváltoztattam pár album borítóját, akkor ha kiválasztottam pl. a "Power Metal" műfajt, akkor ott nem ömlesztve voltak a dalok, hanem azok az előadók voltak, akiknek a műfaja power metal. Egyes előadók alatt meg az albumaik voltak.

Na mindegy most már, majd megszokom ezt is!

:R

S3x, hifi & rock and roll

(#2169) Biga123 válasza sony309 (#2168) üzenetére


Biga123
addikt

Nem frissísült a tableten a "távirányíto" SW ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2170) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok! Miért lehet az, hogy a dlna kapcsolaton keresztül kapcsolódok a nas-hez akkor a filmek címét németül írja ki! Nem mindet de elég sokat! Hol tudnám ezt átállítani?

(#2171) sony309 válasza Biga123 (#2169) üzenetére


sony309
őstag

Nem.

Már jó ideje a MusicCast 2.40 verziója van.

S3x, hifi & rock and roll

(#2172) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!
Nas-en keresztul, hogyan tudnap megcsinalni a Serviio renderer profilt....
Nem latom a rendszer mappakat, hogyan kell...

Koszi

(#2173) Biga123 válasza krobiboy (#2172) üzenetére


Biga123
addikt

Tegyél fel egy MC -t , a qnapclub os -repóból.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2174) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok. Van két LG TV-m és egy QNAP-TS228.
Az egyik LG-n LG 42LA8609 minden gond nélkül lehet tallózni a médiatartalmat, nagyon gyorsan.
A másik LG-n LG 47LM620, amin valami iszonyat lassan tölti be a média könyvtárat. Akár több percig is eltart, mire egy mappába belelép.
Mindkét tv lan kábellel csatlakozik a routerhez. És gyári DLNA médiakiszolgálóval használom!

Ha van valakinek ötlete, hogy még mit nézzek meg azt megköszönném!

Régebbi Zyxel NAS-al semmi gond nem volt, igaz, ott Twonky-val ment!

Üdv.: Impair

(#2175) Geth válasza Impair1980 (#2174) üzenetére


Geth
addikt

Ez valóban furcsa, ha nem ragaszkodsz a gyárihoz, gondolom erre is van Twonky, megnézheted, azzal vajon produkálja-e.

(#2176) Impair1980 válasza Geth (#2175) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Közben megoldódott. A router egyik portja volt a rossz. Másikba átdugva már tökéletes volt. Egyébként a Twonky fényévekkel jobb, csak az a baj, hogy fizetős. 30 nap után fizetni kell, ha jól tudom!

Impair

(#2177) citkar válasza Impair1980 (#2176) üzenetére


citkar
addikt

Mintha használtam volna Twonkyt, de nem fizettem, mondjuk lehet szolgáltatásfüggő a dolog, én csak kipróbáltam.

(#2178) Geth válasza Impair1980 (#2176) üzenetére


Geth
addikt

Tehát a korábbi szituhoz képest
- vagy volt routercsere
- vagy át lett dugva
- vagy közben romlott el a port

Az utóbbi az valóban nem szerencsés, de ha a másik kettő történt, akkor azt a tényt említhetted volna :)
A Twonky fizetőssé válása nem baj, ez szubjektív.
De ha a gyárin túl kipróbálnál mást, ajánlom a Serviio-t, én nem, de itt sokan használják.
Ja és ingyenes változata is van!

(#2179) Impair1980 válasza Geth (#2178) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Szia!

Menet közben romlott el a port. Mértem rajta sebességet kb. 10%-a a teljes sebességnek. Kipróbáltam mindegyik DLNA szervert. Jelenleg most jó a gyári. Az igaz, hogy a bélyegképek generálása az első alkalomkor nagyon lassú és kb 15 GB tárhely elvész. A Serviio-t is próbáltam, de az viszont RAM és CPU igényes sok esetben.

Impair

(#2180) krobiboy


krobiboy
csendes tag

sziasztok!

Feltettem a Ts-253a nasre a twonky media szervert! Megadtam neki a filmek mappat. Viszont a tv semmit nem jatszik le. Mit kell meg a Twonkyn allitani, hogy jo legyen.

Tegnap este a Serviioval szivtam! Az se akart transzkodolni!

Nem vagyok ebbe a temaba jartas..... csak filmet szeretnek nezni a tv-rol Dlna-n keresztul

Valaki tudna nekem segiteni....

(#2181) blakey válasza krobiboy (#2180) üzenetére


blakey
titán

Lövésem sincs, hogy mit lehet egy Serviioval vagy Twonkyval szívni. Serviiot elindítod, a Status alatt megjelennek az eszközök, ráklikkelsz és beállítod a profilt, ha nem tudja megfelelően azonosítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2182) krobiboy válasza blakey (#2181) üzenetére


krobiboy
csendes tag

A serviiohoz valami Renderel Profil kell, hogy transzkodoljon! ezt nem tudom megcsinalni

(#2183) blakey válasza krobiboy (#2182) üzenetére


blakey
titán

Leírtam, hogy hol van a renderer, ott kell kiválasztani, amúgy általában jót választ ki amikor az eszközt azonosítja.Serviio topik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2184) tb83 válasza blakey (#2183) üzenetére


tb83
tag

Sziasztok!

NAS vásárláson gondolkodom és az alábbi kérdés merült fel:

Van valakinek tapasztalata 4K film lejátszásával, egy Qnap TS-228-en? Egy LG 43uj701v típusú tv-vel használnám.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2185) krobiboy


krobiboy
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Sharp Smart tv-t amivel wifin keresztül kapcsolódok a netre! Ts-253a nas-en fut a Serviio! Elindítok egy filmet 20-30 perc után kidob a dlna kapcsolatból! Ez azért lehet mert Wifivel és nem Lan-on csatlakozok vagy a tv-vel lehet a gond.

(#2186) blakey válasza krobiboy (#2185) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg a Wifi, de nem azért, mert azon osztod meg hanem azért, mert nem túl stabil a kapcsolat, nálam is lóg 1-2 tv Wifin, szintén Serviio-val működnek és nem bontják a kapcsolatot. Nézd át a router beállításait, próbáld meg kihozni a maximumot a kapcsolatból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2187) Geth válasza krobiboy (#2185) üzenetére


Geth
addikt

Nekem is csinálta ezt (TS-251), de szerintem a TV (régebbi Samsung) volt a ludas (és biztosan működő kábeles LAN-ról van szó).

Volt, amikor kivágott lejátszás közben (ilyenkor már előtte feltűnt, hogy nem tudok előre/hátra tekerni), máskor ugyanaz a file gond nélkül végigment (és a tekerés is működött).

Egy ideig próbáltam rájönni, de aztán rájöttem, hogy DLNA-n túl is van élet (pl. Plex).
A Serviio ettől függetlenül szerintem a leghasználhatóbb DLNA server, NAS előtt is sokáig ezt használtuk.
Sajnos a szabványt az eltérő TV-k például elég szabadon értelmezik, és ezen lehet javítgatni például ezekkel a render profilokkal (ebben is jó a Serviio), de nem mindenkinek van erre ideje :)

(#2188) krobiboy válasza blakey (#2186) üzenetére


krobiboy
csendes tag

Sikerült kideríteni, hogy túl messze van a routertől a tv hiába mutat megfelelő jelet még se tudja átküldeni megfelelően az mkv filmeket. Apple airport time capsule 2Tb-ot használok! Tudtok valami repeatert hozzá ami működik is vele?

(#2189) blakey válasza krobiboy (#2188) üzenetére


blakey
titán

Vannak routerek amik képesek rá, főleg CFW-vel (custom firmware) de vannak kimonsottam AP-k is, azokat nem ismerem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2190) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Qts 4.3.4 bétát felrakta valaki? Van tapasztalat?

(#2191) Bruteee


Bruteee
csendes tag

Sziasztok, kaptam egy TS-412 típusú kis ketyerét. Előtte még sose volt NAS-om. Nem tudom mennyire jó az, hogy a GUI elég lassúcska. Szinte kell neki egy másfél perc mire betölt a böngésző. Egy egyszerű 5GB-os fájlfeltöltés simán meg tudja akasztani a CPU-t, ilyenkor a sebessége is bezuhan a 30mb/s-ről úgy a felére és ez szépen hullámzik fel-le. Jelenleg a legfrissebb fw van rajt, de folyamatosan dobálja fel, hogy van frissítés. Ha rámegyek, hogy szedje le nem csinál semmit. Kézzel kerestem a gyártónál is de amit ott dob fel az van a telepítve is. Néztem, hogy "elvileg" nem kell bele egyforma HDD-ket pakolni és müködnie kellene. Próbáltam 3db 500-as HDD-t(Seagate, Hitachi, WD) külön-külön látja őket, viszont ha bármelyiket ráteszem párba, akkor csak az egyiket látja. Valakinél van még ez a féle NAS? Nála vannak ilyen problémák? Válaszokat előre is köszönöm.

(#2192) kalolaci válasza Bruteee (#2191) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem TS-212 van, de ennél is nagyon lassú, a belépés. Pedig, a net sebessége gyors.

(#2193) Geth válasza kalolaci (#2192) üzenetére


Geth
addikt

A nagyon lassú szubjektív, de el tudom képzelni, hogy az ARM-os csodák kevésbé pattogósak x86 társaikhoz képest.

(#2194) sony309


sony309
őstag

Sziasztok, újra a hozzáértők segítségére volna szükségem!

TS-228 NAS-on, böngészőből való újraindítás után először elaludt a bekapcsolt állapotot jelző zöld LED, a kis zöld és sárga villogott egy darabig, majd a sárga is elaludt.
Most csak a kis zöld LED világít folyamatosan - néha villan egyet-egyet-, nem adja jelét az újraindulásnak.

Mit csinál ilyenkor?
Mennyi időt vesz igénybe egy újraindulás?

Köszönöm a választ előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#2195) Alex91 válasza sony309 (#2194) üzenetére


Alex91
félisten

Turelem, turelem... lassan all fel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2196) sony309 válasza Alex91 (#2195) üzenetére


sony309
őstag

Még mindig legyek türelmes, már több mint fél órája indítottam újra!

Újraindítás helyett nem gyorsabb, egyszerűbb a leállítás-bekapcsolás?

Vagy más metódus zajlik olyankor?

S3x, hifi & rock and roll

(#2197) Alex91 válasza sony309 (#2196) üzenetére


Alex91
félisten

Csipogni szokott, ha ujraindul.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2198) sony309 válasza Alex91 (#2197) üzenetére


sony309
őstag

Eltelt 60 perc és semmi.

Csak a HDD LED világít.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#2199) Geth válasza sony309 (#2196) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem sok különbség nincs a restart és a shutdown-bekapcsolás között :)
Én pl. firmware update-nél kikapcsolni szoktam (de ennek megvan a személyes oka), majd Wake-on-LAN-nal be.

Ami fontosabb viszont, hogy mit csináltál, mielőtt restartoltad? Mert ez is lényeges lehet...
Mondanám, hogy toljál rá HDMI-re egy kijelzőt, csak aztán jutott eszembe, hogy ezen a modellen nincs ha jól tudom :(

(#2200) Mr Bond 007 válasza sony309 (#2198) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ki kell nyomni kézzel. Nekem is minden második firmware-nél az van hogy nem indul újra csak leállít mindent. Ilyenkor kell hosszan a bekapcs gombot nyomni és akkor lekapcsol. Majd bekapcs, és megy tövább. Rohadt idegesítő hogy nem tudják megoldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.