Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) ZS3NI válasza HTomee (#2449) üzenetére


ZS3NI
őstag

szerk. Kösz. :R

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2452) Boss81 válasza HTomee (#2446) üzenetére


Boss81
senior tag

Mondjuk ez nem rossz sebesség :C

(#2453) gahor72


gahor72
aktív tag

Hello mindenkinek!

Most már többen is megtalálták a qbittorrentet ,azt meg tudja valaki mondani,hogy az rss funkciót hogyan lehet előcsalogatni belőle?

Annyira gáz,hogy qnap nasra nincs egy használható torrent kliens vagy program(linux tudás nélkül) amit használni lehetne N@ore-ral rss letöltésre...

szomorú vagyok.. :(

(#2454) Geth válasza gahor72 (#2453) üzenetére


Geth
addikt

QBittorrentet nem ismerem, valahol azt olvastam, hogy van benne, de pl. webUI-ra nincs kivezetve.
Én deluge-on használok rss-t, de ott sincs kivezetve, az rss plugin konfigját kellett szerkeszteni.
Nem opció megtanulni azt a tényleg kevés parancsot hozzá (ssh, vi vagy nano)?

[ Szerkesztve ]

(#2455) gahor72 válasza Geth (#2454) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszi a választ!

Már hetek óta küzdök vele,de nem akar össze jönni.

Nem szerettem volna mást mint a flexget-et feltenni a nasra TS-251+ a TM mellé.

A flexget wizzard szerint 3 sor az egész amit ki kellene adni ssh-n belépve ,parancssorból,de nem fogad el semmit a leírtak szerint.

Megmutattam a cégnél infós szakinak is,még ő sem látott olyan parancsokat.Pedig már komoly jutalmat is ígértem neki.

Letöltöttem linux könyvet,olvasgattam hátha,kezdő linuxos fórumban is kértem segítséget de rám sem bagóztak,így egy windowsosnak nagyon nehéz.....

De nem adom fel!! Azt nem értem,hogy a fejlesztők miért nem írnak olyan klienst amiben az rss idő intervallumot le lehet vinni 12óra alá.

Aki sorozatokat tölt,annak a 12óra baromság.

üdv

(#2456) sza.sa válasza HTomee (#2449) üzenetére


sza.sa
tag

Ha jól próbálkoztam TS-228-ra nem megy fel a Qbittorrent? Csak inteles NAS-ra?

sza.sa

(#2457) Geth válasza gahor72 (#2455) üzenetére


Geth
addikt

Nálam 15 percre van állítva, deluge-ban állítható.
Nem tudom milyen parancsokról van szó, nekem egy szöveges konfigurációs filet kell átírni, ha nem tetszik ez az érték.

[ Szerkesztve ]

(#2458) HTomee válasza sza.sa (#2456) üzenetére


HTomee
tag

Felmegy ARM SOC-ra is. Olvass vissza kérlek.
#2449 hsz.

(#2459) gahor72 válasza Geth (#2457) üzenetére


gahor72
aktív tag

Most felraktam a deluge-t.
A yaRSS2 plugint raktam fel hozzá,de a webui-n keresztül,de hiába van a preferences fül alatt a pluginoknál hiába pipálom ki-apply-oké,nem rakja ki a mellette levő categories ablakba.

Már a 3. verziót próbálom,de nem.Természetesen python van.

Ezt szeretném elérni:[link]

Van egy ilyen yaRSS2 conf file--ezt kéne szerkeszteni?

::

Ebben kéne lennie UPDATE intervall részenek is?

üdv

(#2460) Geth válasza gahor72 (#2459) üzenetére


Geth
addikt

Ha webUI-n keresztül nézed, soha nem fogj megjelenni a Categories alatt, mert ehhez a plugin-hez nem írtak felületet, ezt korábban is írtam... Konfigolni a .conf fileján keresztül kell (szerkesztés közben ne fusson).

A file értéke nálam 8, lehet nekem újabb változat van fent.
Lentebb beraktam az enyémnek egy kivonatát, hátha segít.
A subscriptions és rssfeeds alatti blokkok azonosítója és a blokkon belüli "key" értékének egyeznie kell. A subscription-t a benne lévő rssfeed_key értéke köti össze konkrét rssfeed blokkal (mint egy foreign key).
A -2 értékek szerintem azt jelzik, hogy default, tehát nem írják felül az egyébként deluge-on belüli aktív értékeket (a -1 már foglalt, általában a végtelent, vagy no limitet jelenti).
Amit mindenképp át kell írnod: name, site, url.

Ami feedtől függ: ignore_timestamp. Ha true, akkor leszedi mindig az összes itemet (ez akkor jó, ha maga a site kiveszi a feedből, amit letöltesz), ha false, akkor az item timestampja alapján dönti el, hogy le kell-e szednie.
Sajnos van olyan harmadik eset, amikor egyik sem az igazi, például az aszfaltosoknál a false a jó, de sajnos az az oldal nem a hozzáadás idejével rakja be a saját feededbe az itemeket, hanem amikor azok az oldalra fel lettek töltve, ergó régi torrentet nem fogja lekapni :(

Ami téged érdekelt külön, az is itt van: update_interval.

Minden más opcionális, keress rá mi mit jelent :)

{
"file": 8,
"format": 1
}{
"subscriptions": {
"0": {
"active": true,
"add_torrents_in_paused_state": "Default",
"auto_managed": "Default",
"custom_text_lines": "",
"download_location": "",
"email_notifications": {},
"ignore_timestamp": false,
"key": "0",
"label": "",
"last_match": "2017-12-15T10:48:48",
"max_connections": -2,
"max_download_speed": -2,
"max_upload_slots": -2,
"max_upload_speed": -2,
"move_completed": "",
"name": "NÉV",
"prioritize_first_last_pieces": "Default",
"regex_exclude": "",
"regex_exclude_ignorecase": true,
"regex_include": ".*",
"regex_include_ignorecase": true,
"rssfeed_key": "0",
"sequential_download": "Default"
}
},
"rssfeeds": {
"0": {
"active": true,
"key": "0",
"last_update": "2017-12-19T05:15:44",
"name": "NÉV",
"obey_ttl": false,
"prefer_magnet": false,
"site": "OLDAL.HU",
"update_interval": 15,
"update_on_startup": false,
"url": "http(s)://AKÁRMI.HU/FEED.RSS",
"user_agent": ""
}
}
}

[ Szerkesztve ]

(#2461) sza.sa válasza HTomee (#2458) üzenetére


sza.sa
tag

oh, azt hittem a TS-X41 az aláírásodban van, azt a verziót nem próbáltam :)

sza.sa

(#2462) Geth válasza gahor72 (#2455) üzenetére


Geth
addikt

Bár én nem használok flexget-et, megnéztem az oldalukat, a QNAP leírás erősen outdated/hiányos.
Nem tudom milyen parancsokról van szó, mert azt cselesen elhallgattad, de ha például ipkg szerepel a parancsok között, komoly jutalom nélkül elárulom, hogy ez a csomagkezelő alapból nem része a QTS-nek. Már több iterációt megért ez a fajta külső csomagkezelős dolog, volt optware (ipkg), entware, entware-ng, én most az entware-ng-3x-et használom (opkg), ha akarnám, valószínűleg tényleg 2-3 parancsból fel tudnám tolni a flexgetet is. Python van is fent, mert a deluge miatt felkerült mint függőség :)

(#2463) gahor72 válasza Geth (#2462) üzenetére


gahor72
aktív tag

Amikor belépek ssh-n a nasra,és elkezdem a leírtaknak megfelelően bepötyögni az ipkg stb... sorokat,
és az enter után kiírja hogy command not found,meg a könyvtárat sem találja,akkor nekem megáll a tudomány. Azért írtam,hogy a flexget szerint 3 sor.Már nem érdekel a flexget.

Most felraktam a win-es pc-re a deluge-t,ott elfogadja/látható a yaRSS2--plugin.

Már le is kéri a feedet a ncore-ról.Aztán megnézem,és összehasonlítom a config filet.Hogy hogyan is kellene szerkeszteni a nason.

MOST lehet röhögni. :DD

Már kezdem kapizsgálni,de pihenés képpen elmegyek forralt borozni +10 fokban..

üdv
foly.köv

(#2464) Geth válasza gahor72 (#2463) üzenetére


Geth
addikt

A windows-os gui-n összekattintani a configot szerintem is teljesen jó ötlet, eszembe se jutott :P

(#2465) rol33


rol33
aktív tag

Sziasztok,
mi lenne a módja, talán az egyszerűbb, hogy a nasomon lévő filmeket, egy másik helyen le tudjuk játszani?
annyi lehet a bibi, még nem tudom, de elképzelhető, hogy semmilyen gép nincs, csak telefon vagy tablet, meg lehet így is oldani valahogy?

®

(#2466) citkar válasza rol33 (#2465) üzenetére


citkar
addikt

Kodival FTP-n keresztül. Windowson, droidon egyaránt elérhető.

(#2467) rol33 válasza citkar (#2466) üzenetére


rol33
aktív tag

bocsánat azt nem írtam, hogy almás eszközök vannak csak :B

®

(#2468) blakey válasza rol33 (#2467) üzenetére


blakey
titán

nPlayer, Infuse Pro, MrMC, ezek a legjobbak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2469) rol33 válasza blakey (#2468) üzenetére


rol33
aktív tag

és ugyanúgy FTP-n keresztül lenne érdemes?

®

(#2470) blakey válasza rol33 (#2469) üzenetére


blakey
titán

FTP, SMB, NFS, ahogy tetszik, ha helyi hálózatban használod akkor SMB, NFS, ha máshol is szeretnéd használni akkor FTP. Még ott a Plex amit csak beállítasz és utana használod.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2471) rol33 válasza blakey (#2470) üzenetére


rol33
aktív tag

máshol lenne használva, nem helyi hálózaton, akkor még egy kérdés, ebben az esetben ftp címnek a nas ddns címét kell megadni?
bocs de nem csináltam még ilyet :)

®

(#2472) Geth válasza rol33 (#2471) üzenetére


Geth
addikt

Igen, azt, mivel a DDNS-t erre találták ki :)
A külső (WAN) IP cím is jó lenne, csak macerás megjegyezni, meg legtöbbször az nem fix :DDD

IPv4 esetén (és az egyszerűség kedvéért maradjunk ennél) még ki kell port forwardolni az FTP szolgáltatás portjait (alap esetben TCP 20-21, illetve ha vannak, akkor a passzív (PASV) portokat is).

Kivétel, ha UPnP be van kapcsolva mind a NAS-on, mind a routeren, de a manuális port forward ajánlott, ha meg tudod oldani (biztonság miatt).
Kivétel ha DMZ-be van rakva a NAS, de ez sem a legjobb megoldás (biztonság miatt).

Gyári FTP szolgáltatás esetén az adott felhasználónak ki kell osztani az FTP jogosultságot (ha nem lenne).
Ja, és erős jelszó legyen rajta!

(#2473) rol33


rol33
aktív tag

köszi mindenkinek, sztem így már menni fog :R

®

(#2474) blakey válasza rol33 (#2471) üzenetére


blakey
titán

Igen, de érdemes megnézned a Plexet, ebben az esetben lehet, hogy jó lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2475) Mr Bond 007 válasza blakey (#2474) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Plexről nem nagyon tudok pozitívan nyilatkozni, olyan szinten bugos hogy már egy vicc. Akármire, akárhol lett felrakva valami baja mindig volt. Akkor már inkább emby. Annál csak arra kell figyelni hogy dockerbe legyen telepítve, ne qnapclub-ból, mert ha olyanja van magával rántja az egész qts-t. Nem éppen mókás 12 órán át újjáépíteni a raid tömböt, mert olyan szinten jégre tette a nast hogy power off kellett neki. :(((

Ja és a plex és az emby mobilos appja is fizetős. Ha viszont pl chromecastra streamelsz akkor ingyenes. (kivéve a plex mert az az istennek se akarj akadás nélkül lejátszani bármit is, úgy hogy ugyanazon helyen emby-vel gondolkodás nélkül transzkódolva de anélkül is vitte 1080p-s 35 gigás filmeket is!

[ Szerkesztve ]

(#2476) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#2475) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mi lehet a gond ,hogy helyi halon sem tudok a Qfile-al csatlakozni a Nas-hoz? Conection Failed uzenetet kapok. Ennek ellenere a fotokat automatikusan feltolti a Nas-ra.

Qmanager csatlakozik.

Melyik a jobb opcio? Manualisan portokat megnyitni vagy a Nas-on az Upnp-t bekapcsolni.

Mintha valaki azt irta volna a ketto egyutt nem jo. Tehat ha nyitottam portokat a Routeren az Upnp-t kapcsoljam ki?

(#2477) Geth válasza Mr Bond 007 (#2475) üzenetére


Geth
addikt

Transzkódolásról nem tudok nyilatkozni, de a Plex itt olyan szépen működik, hogy már majdnem elmorzsoltam egy könnycseppet :))

(#2478) Ubi


Ubi
tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget, mert kezdek nagyon ideges lenni a NASomra.
Vettem egy QNAP-TS-228 NAS-t. Frissítettem a legfrissebb firmware-re. A Plex alapvetően megdöglik rajta, így elkezdtem használni a VideoStation 5-öt. Ez szépen működik azzal nincs is gond. DE! Letöltök egy új filmet, nem hajlandó a automatikusan frissíteni a listát. Így az LG Smart TV látja az új mappát, de üres. Addig nem megy, amíg a miniatűr el nem készül. De nem készül, ha automatikuson van. Ha manuálisan megcsinálom, csak akkor jó. Másnak is van ilyen baja, vagy Én állítottam be rosszul valamit? Ha tudtok ennél jobb megoldást a az is érdekelne, mert nem ragaszkodom hozzá.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2479) Addel válasza Geth (#2477) üzenetére


Addel
senior tag

Plexel nálam nem volt gond kivéve azt, hogy 5€ kérnek havonta azért,hogy használni lehessen a hw transzkódolást, ami elég röhejes. Így én is inkább Emby-t használok [Ezt] a verziót.Android appot is megvettem embyhez, az is kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#2480) Geth válasza Addel (#2479) üzenetére


Geth
addikt

Hála égnek nem kell transzkódolnom :D

(#2481) Addel válasza Geth (#2480) üzenetére


Addel
senior tag

Akarni én se akartam, de a Plex az összes filmemet csak transzkódolva volt hajlandó androidon lejátszani(valami h264 level problémája volt). Mondjuk azóta nincs ilyen gondom, mert Emby lejátssza transzkódolás nélkül. :P

[ Szerkesztve ]

(#2482) Geth válasza Addel (#2481) üzenetére


Geth
addikt

Nincs androidos kliensem. Azon nem is lehet beállítani, hogy ne használjon transcodeot, mint például a web playernél? Az tényleg gáz :(

(#2483) Mr Bond 007 válasza Geth (#2477) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát én raktam már pc-re nasra, mac-re, dockerbe, qts alá, vmware-be csak neki dedikálva erőforrásokat (nem is keveset) mindenhol szaggatás volt meg hol elindult a lejátszás, hol nem. Tiszta szégyen az egész. Pedig még a plex passot is megvettem volna lifetime, de ezek után inkább menekültem. :D

(#2484) Mr Bond 007 válasza Geth (#2482) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Be lehet plexnél és embynél is. Weben és mobilos appon is.

[ Szerkesztve ]

(#2485) Addel válasza Mr Bond 007 (#2484) üzenetére


Addel
senior tag

Kivéve, ha a h.264 level 4.0 fölött van, mert akkor nem támogatja a direct play-t.

[https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/203810286-What-media-formats-are-supported-]

(#2486) Geth válasza Mr Bond 007 (#2483) üzenetére


Geth
addikt

TS-251 és QTS alá van felrakva a hivatalos. Lejátszók, amivel használom: a NAS-on magán Linux Containerbe Ubuntun Kodi+Plex pluginnel, web player ugyanazon a hálózaton, web player egészen más hálózaton.
Nem akad, nem kódolgat, pont ahogy szeretném. Tudom, hogy nem mindenki tudja így megoldani, nem azért írom.
Lejátszás közben (mindegy melyik kliens(ek)) proci (J1800) 30% körül, de nem néztem mi más viszi még (nem kapcsoltam le minden mást, és fut rajta pár dolog).
Sok különböző formátum, de a fileok 90%-a nagyjából ugyanúgy van kódolva :))

(#2487) Geth válasza Addel (#2485) üzenetére


Geth
addikt

Igen, de utána ott a Direct Stream ("Other content will usually need to be either Direct Streamed or transcoded."), most néztem egy 4.1-est, nincs transzkód web playeren, androidos kliensem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2488) blakey válasza Mr Bond 007 (#2475) üzenetére


blakey
titán

2 éve nem használom a Plex-et, csak most is olvasom, hogy sokan használják megelégedéssel, nekem kevés a Plex vagy az Emby, de van akinek elég lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2489) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Hogyan tudnám formatálni a Hdd-t ami a Nas-ban van. Hiába próbálom a Qts-ből reset and erase all volumes lehetőséggel ,az adatok megmaradnak a Hdd-n. Csak 1 kötet van lehet azért?

(#2490) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ha most van egy hdd a nasban es azt kiveszem beteszek egy masikat akkor ertelemszeruen arra telepul a Qts. Ha visszarakom a regi Hdd-t akkor ugy mar lehet formatalni qts alol?

(#2491) -G-


-G-
csendes tag

Lenne egy olyan kérdésem ha port trönkölést csinálok a nasomon ts-453-pro 4 db van: 1+2 ehhez adom a virtualis csatlakozást mivel virtualis win fut rajta és ez az alapértelmezett átjáró is, 3+4. Ez esetben menedzselheto switchre van szükségem vagy elég egy mezei is? Balance-alb t hasznalok esetleg az jobb ha mind a 4 et egybe trönkölöm?

(#2492) Drag77 válasza Ubi (#2478) üzenetére


Drag77
senior tag

Én serviio-t próbálnám ki: link

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#2493) blakey válasza Ubi (#2478) üzenetére


blakey
titán

Ha mindenképp kell a DLNA akkor a Serviio jó választás, stabilan működik lassan 2 éve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2494) Ubi válasza Drag77 (#2492) üzenetére


Ubi
tag

Szia! Köszönöm a segítséget! Gondoltam kipróbálom, és ha jó, meg is veszem a Pro verziót. De sajnos nem lehet feltenni a NAS-omon levő 4.3.X verziójú rendszerre, csak a 4.2-ig működik. De még jobban utánaolvasok majd. :W

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2495) blakey válasza Ubi (#2494) üzenetére


blakey
titán

Nem kell megvenni semmit, még véletlenül se és nem fog lejárni semmi 14 nap múlva. Innen próbáltad letölteni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2496) Ubi válasza blakey (#2495) üzenetére


Ubi
tag

Igen, onnan szedtem. Siker! Felment és elsőre nagyon szimpatikus. :))
Azért gondoltam megvenni, mert a bélyegképek és Metaadatokat szeretném használni. Láttam, hogy van valami Media Browser ami már nincs az ingyenes verzióban, de még nem néztem meg az mit takar. Ha nem azt amit írtam és megy szépen a lejátszás és a metaadatok frissítése, akkor marad is a free, :DD

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2497) blakey válasza Ubi (#2496) üzenetére


blakey
titán

Nem kell megvenni, lesznek bélyegképek, 2 éve használom az ingyenest és minden eszközön ott vannak a borítók.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2498) Ubi válasza blakey (#2497) üzenetére


Ubi
tag

Köszi! Akkor nekem sem kell a pro. :)

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2499) Ubi


Ubi
tag

Köszönöm a tippet és a segítséget mindenkinek! :C :R

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#2500) kalolaci


kalolaci
senior tag

Használ valaki, Qnap TS-231 nast? Arra lennék kíváncsi, mennyire van megelégedve vele? TS-212-ről váltanék, de nem tudom megéri-e, ha leginkább seed szerverként használnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.