Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Bikerman


Bikerman
aktív tag

mit csináljak, ha mkv fájlt nem akartja vobba konvertálni, mert azt írja ki, hogy unsupported video codec: WVC1 :O

ragazzi della curva...

(#10802) k. válasza nike_ (#10800) üzenetére


k.
őstag

Igazábol a gond ott van hogy a 60as kb mint egy uj slim.És azért az hogy 2 éves vs használt nehéz megemészteni föleg hogy ps2m van(de jobban birom a minden egyben gépeket).
Viszont ugye ha 80gbosat vennék mehetne mellé egy távirányitó(gyári sony) meg egy blu-ray film.Játékokat késöbb veszek rá nálam még a ps2 ilyen szempontból az ur(4 hónapja van csak meg:) ).Tehát egy csöndes minőségi gép kell igazából.És attol félek a 60as ezt nem nyujtaná.Viszont amit nyujt nagyon tetszik.Jááj nehéz szülés lesz ez.

Aztán győz az ész és veszek egy 80asat de erröl pssszt :P

(#10803) Misike


Misike
tag

sziasztok
bocs, ha volt már:
ps3 külső vinyóról le tud játszani videófájlt?

(#10804) DM-Fan válasza Misike (#10803) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Le.

Get Moded!

(#10805) Misike válasza DM-Fan (#10804) üzenetére


Misike
tag

thx
valahogy így:
rádugom usb, felismeri a drájvot, videofile kiválasz, play, örömköd, élvez?

Új 250 Gb slim 72K megéri?

[ Szerkesztve ]

(#10806) DiVaD


DiVaD
senior tag

Misike: Igen kb. ennyi. Dettó, mint a pendrive-oknál.
k.: Szerintem vagy 80GB-osat vegyél vagy (bár sokan fikázzák) slimet. A 60GB-os szerintem a használt piacon túl van árazva ( jó persze ps2 emu-s) rádobsz egy kicsit és van egy 1 év garis géped szinte. :U

Amúgy nem tudtok valami játékot amit mindenképpen ki kell próbálnom? :D
Lassan, de biztosan haladok az Uncharted 1el, és utána is kéne valami ami igazán leköt. Igazából Mirror's Edge online részét nyomnám, de az mindig megszakad 2-3perc után. :(((
Még mindig a Batman és a MW2 vonz, de esetleg Batman árban vagy alatta van valami JÓ alternatíva? Leginkább TPS, FPS kellene.
Amúgy a CoD5, LBP elkelt, helyettük van Uncharted2 ami eladó. :)

[ Szerkesztve ]

(#10807) k. válasza DiVaD (#10806) üzenetére


k.
őstag

Igen engem is ez zavart, hogy túlárazott.Sok helyen forintra ugyan annyi mint az új slim namost azért az nem mindegy.A fikaáradat eddig sem hatott meg nem olvastam olyan kirívó meghibásodási hullámról mint a 60as esetében ergo nem foglalkoztat.
Na mindegy meggyőztem magam egy 80as lesz(vagy 40gb de végülis ugyanaz a kettő a vinyó nem érdekel).Igy a ps2 is jól jár mert nem pakolom el hanem továbbra is aktiv konzolom marad.

(#10808) nemethjoc válasza DiVaD (#10806) üzenetére


nemethjoc
csendes tag

uncharted 2 mennyi péz?

PSN_id: nemethjoc

(#10809) Misike válasza DiVaD (#10806) üzenetére


Misike
tag

Köszi, tehát majdnem tökéletes médialejátszónak is alkalmas.
Szerintetek 72 HUF-ért új, 250 GB-s Slim jó vétel?

(#10810) nokia párti válasza Misike (#10809) üzenetére


nokia párti
őstag

Szerintem nagyon megéri, ha még garis isl

(#10811) DiVaD


DiVaD
senior tag

nemethjoc: 10k

k.: Jól döntöttél. :) Bár ha teheted vegyél 80ast, mert nekem bő 4hónapja lehet meg és a 40GB-ból 10 v. 5GB ami szabad még. :B

Misike: Itt 1év garival 75k. Ha ismerős és csak 1-2hetes vagy másik bolt, akkor okés (mondjuk egy csomó helyen rejtélyes okokból létre van már hozva egy user 1 nevű felhasználó, bár ez még a FAT korszakban volt jelen, most azt is használták vagy tesztelték csak, hogy egyáltalán megy-e az passz).

(#10812) Misike válasza DiVaD (#10811) üzenetére


Misike
tag

köszönöm a segítséget mindenkinek asszem a héten a magamévá teszek egyet utána jövök még rengeteg láma kérdéssel :)

(#10813) BaliJack válasza Misike (#10812) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Azt azért tudnod kell, hogy NTFS partíciójú vinyóról nem tud lejátszani, mert nem ismeri fel az NTFS partíciót, csak a FAT-ot. Így a filmek fájlmérete is 4GB-ra korlátozott.

Ez mehetne az első hozzászólásba, hogy mikről tud fájlokat fogadni (pendrive, USB-s vinyó), és azokon milyen fájlrendszernek kell lenni :) :R.

(#10814) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Ha valaki unatkozik és van rám ideje az segithetne belőni a netet a ps3 mon mert fogalmam sincs hogy kell:( eddig azt hittem jó,mert elvilegvan rajta net,de amikor leteszteltem hibát írt ki,és valszeg ezért nem megy a ps3 mediaszerver sem.Fogalamam sincs mit hova kell írni:) Ezért ha gondolja valaki és ráér.vegyen fel msn,re és micen vagy valamit megcsinálhatnák együtt,mert sajna hiűba találtam róla leírást,nem tudom hova milyen kodot kér stb,,,Várom akkor:) Az msn címem az adatimnál van:R

(#10815) lajosx


lajosx
őstag

Bocs az írási hibákért,de angolt billt vettem és hát még nem igazán találom mi hol van:D

(#10816) nokia párti


nokia párti
őstag

Regisztrálni akartam a playstation networkon vagy min. Rácsatlakoztattam a ps3-at az internetre, és valami ilyesmit ír ki: .... is not your region/country.
Ilyenkor mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#10817) lajosx


lajosx
őstag

sehol senki:(

(#10818) lajosx


lajosx
őstag

annyiba modosulna akérdésem hogy elvileg net kapcsolatom van mert a tesztnél azt írja soccesfull,de a ps3 média szever nem müködik,végül is ebben kellenne segitség..

(#10819) f27 válasza lajosx (#10818) üzenetére


f27
aktív tag

felvettelek! :R

(#10820) qwerty23 válasza lajosx (#10818) üzenetére


qwerty23
csendes tag

Egyből nekem se szokott menni, negyed fél órát is várnom kell, míg egymásra találnak a masinák.

(#10821) qwerty23 válasza nokia párti (#10816) üzenetére


qwerty23
csendes tag

Gondolom magyarként regeltél...
Ha az amerikai store-ra akarsz bejutni, akkor amerikaiként kell létrehoznod a profilt a ps3-on. Nekem emiatt 2 profilom van: egy angol és egy amerikai, így mindkét store-on tudok nézelődni.

(#10822) nokia párti válasza qwerty23 (#10821) üzenetére


nokia párti
őstag

Nem tagathatom meg magamat na!!! :D
Kösz majd megpróbálom ugy is.

(#10823) lajosx válasza f27 (#10819) üzenetére


lajosx
őstag

köszi szépen a segitséget:R

(#10824) lajosx


lajosx
őstag

még annyi gondom lenne hogy csak awmplayerben lévő dolgokat játsza le egész filmet azt nem.Fölraktam a ps3 media server progit de az valamiért nem látja a ps3 at:(valaki tud erre megoldást?vagy hogyan is tudok lejátszani pl egész divixes filmet?

(#10825) qwerty23 válasza lajosx (#10824) üzenetére


qwerty23
csendes tag

Lásd 10820 :)
Kis idő kell, amíg egymásra találnak, de fog az menni. Filmnézésre wifin keresztül viszont neccesen lesz jó, mert a sávszél általában nem elég a lagmentes lejátszáshoz, de kábellel az is megoldható, Szerintem az első hszben van erről leírás.

(#10826) Misike válasza BaliJack (#10813) üzenetére


Misike
tag

Ja köszi, közben megvettem.
Este még gondoltam is, hogy rákérdezek a fájlrendszerre, de nem akartam már annyit postolni.
A saját vincsijére is max 4GB másolható fel egy fáljban?
Esteleg lemezről lejátsza a vobot?

[ Szerkesztve ]

(#10827) lajosx válasza qwerty23 (#10825) üzenetére


lajosx
őstag

a ps3 felísmerte a gépet,azzal nincs gond de a ps3 mediserver progi ami a pc-re van telepitve az nem ismeri fel a ps3 at,igy a ps3 menüjében nem is jelennek meg a fektetett háromszöget:(a 1 hozzászólást már kb 100 x elolvastam deazt nem írja hogy mivan akkor ha a progi nem találja a ps3at?a netem 15 mb ha keváss lessz akkor összekötöm kábellal,csak már elindulna valahogy,,,az se számitana ha laggol csal elindulna ez is fél napba telt mire egyáltalán a pc t felismertea ps3 :S Ja és nem is ment volna ez sem segitség nélkül:) :R

(#10828) Misike válasza Misike (#10826) üzenetére


Misike
tag

azért lassan itt lenne az ideje az ntfs támogatásának szvsz
remélem egy újabb firmware megoldja

(#10829) Bikerman válasza Bikerman (#10801) üzenetére


Bikerman
aktív tag

up

ragazzi della curva...

(#10830) DM-Fan válasza qwerty23 (#10825) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Már bocs, de ez hülyeség. Nekem abban a pillanatban megtalálja a PS3 Media Server a PS3-at, ahogy elindítom a progit, kb. 3 másodperc az egész és már létre is jött a kapcsolat. Egyébként meg miért ne lenne jó filmnézésre a WiFi? Pont erre való a PS3 Media Server. 1080p-s anyagokat is zökkenőmentesen le kell tudnia játszani, ha jól van beállítva a router. Betenne, ha 54 Mbit/s router kapacitás nem volna elég egy 10-15 GB méretű 1,5 órás film lejátszásához.

lajosx: a neted sávszélességének semmi köze nincs a PS3 Media Server-rel való filmlejátszáshoz, ott a router-ed által produkált maximális átviteli sebesség a szűk keresztmetszet, hiszen nem a netről stream-eled a filmet a PS3-ra, hanem a PC-ről.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10831) qwerty23 válasza DM-Fan (#10830) üzenetére


qwerty23
csendes tag

Az, hogy nálad egyből működik, az egy dolog. Mint írtam, az én tapasztalatom az, hogy nem mindig hajlandók felvenni egymással a kapcsolatot, sokszor (mondjuk 9/10) hosszú percek kérdése a dolog. Nem a kisujjamból szopogattam, hanem a több hónapos használat mondatja velem.

Wifis filmnézés dettó. Talán nálam szar valami, de kábel nélkül (esélyem sincs összekábelezni a routerrel) a real time filmnézés abszolúte reménytelen, mert 3 perc után már gigantikus a differencia a kép és a hang között, ha egyáltalán hajlandó folytatni a lejátszást.

(#10832) DM-Fan válasza qwerty23 (#10831) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Attól meg, hogy nálad nem működik normálisan az nem azt jelenti, hogy ez ilyen, inkább azt, hogy nincs jól beállítva. Ez nem a PS3 hibája, ezért botorság lenne ilyet terjeszteni, ezért is írtam, hogy ez hülyeség és egyedi probléma. Negyed óra/fél óra kapcsolódási idő arra utal, hogy valami nagyon nincs rendben, valószínű a filmnézésed is emiatt reménytelen. Nálam is és kollégámnál is max. 3 másodperc a kapcsolódási idő, pedig nem ugyanolyan a router-ünk sem.

Ugyanez vonatkozik a filmnézésre is. Valószínű a router-ed gyenge, vagy rosszul van beállítva. Egy mai átlag, 54 Mbit-es router-rel gond nélkül mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10833) csimpi1


csimpi1
tag

Bocs a hülye kérdésért, de a FIFA-ban mi az a BNF% ?

" Az élet full színpompa, de semmit sem ér kb., az EKG-m szinkópa, amikor beverek 4 kávét 2 rummal szinkronba' "

(#10834) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

új update -et talált a ps-em 3.10 vagy ez nem új hír? kb 2-3 napja nem kapcsoltam be a gépet... :S

Üdv: Laca

(#10835) DM-Fan válasza skylinelaca (#10834) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Itt ezt olvasom:

Konnektor - PS3 firmware 3.10 - Megtörik a jég?

Lényege:

"Lassan. Haladunk. Reggel szinte hitetlenkedve néztem az infokat (majdnem felkiáltottam, hogy csoda történt, és hívom Mulder ügynököt a paranormális tevékenység miatt), amikor a legújabb PS3 firmware specifikációit olvastam. Az egy dolog, hogy javítottak a barátlista grafikáján meg bekerült a Facebook, amivel együttműködik a rendszer, de van még egy apróság ami viszont fontosabb ezeknél.
Dobpergés, konfettizápor! Nem tudom mi történhetett (téves hívás, rossz helyre címzett levél?) a Sony Európai részlegénél, de úgy döntöttek a mostani frissítés kapcsán, hogy a TV On Demand szolgáltatásukat Magyarországon hivatalosan is igénybe lehet majd venni PSN-en keresztül. A szolgáltatás az AXN és az Animax csatornákat tartalmazza jelenleg, vagyis ezeket neten keresztül nézhetjük PS3-on. Nem, a konnektor szerkesztősége nem a csatornáktól lelkes, hanem attól, hogy a SCEE végre dob nekünk is egy kis morzsát. Remélem ez a majdani magyar PSN elindítására utaló magatartás akar lenni, és nem azért csinálták, hogy akkor ezt most osszuk be a következő nyomorúságos évekre! Reménykedjünk!
"

"akkor itt súgnánk a Sony Magyarországnak, hogy a Microsoft 2010ben meglépi a tutit és elérhetővé teszi idehaza az Xbox Live Arcade-ot. azaz xbox360-on már idehaza, hivatalosan is tölthetünk majd le demókat, játékokat. nem kéne lemaradni…"

Amúgy a v3.10 ma jelent meg, mert ugyan már tegnap olvastam róla, de tegnap este még nem talált a rendszer új update-et.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10836) AXisBOLD válasza qwerty23 (#10821) üzenetére


AXisBOLD
addikt

van valami különbség a 2 store között?

DM-Fan: és milyen az új firmware?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#10837) DM-Fan válasza AXisBOLD (#10836) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Most ment föl, eddig semmi extrémet nem vettem észre, tesztelgetem kicsit. Az upgrade gyors és zökkenőmentes volt, mint mindig, összesen ha 10 percet vett igénybe letöltéssel együtt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#10838) Sundesz


Sundesz
őstag

Jó dolog, hogy hivatalosan nálunk is van ez a TV szolgáltatás, de igazából nem sokat ér szerintem. Böngészőn keresztül lehet nézni pár műsort, PC-s böngészővel is elérhető ugyan ez.

Hörcsög Powa'

(#10839) lajosx


lajosx
őstag

hát akkor ezekszerint nem fog menni a ps3 media server,pedig a ps3 látja a gépet kezeli is a wmplayert vagyis az abban lévő dolgokat:S Na mindegy akkor másolok pendrájwra:D

Egyéként énis frisettem a pst és egy menüpontot vettem észre a neve tv:)

(#10840) nike_


nike_
addikt

Milyen játékot vegyek Karácsonyra szerintetek?

NFS: Shift, Uncharted 2, LittleBigPlanet... esetleg még autós gamma pl. GRID. Ezek jöhetnek szóba.

Ti melyiket választanátok?

(#10841) Sundesz válasza nike_ (#10840) üzenetére


Sundesz
őstag

Egyértelműen Uncharted 2. :)) LittleBig Planet is pótolandó szerintem. A NFS Shift és GRID közül nekem az utóbbi jött be jobban.

Hörcsög Powa'

(#10842) Mtt válasza DM-Fan (#10777) üzenetére


Mtt
tag

Köszönöm a segítő hozzászólásokat, DiVaD nevű fórumozónak is :R

Olvasgattam a HDCP-ről szóló cikket már amennyire az angoltudásom engedi de megértettem a lényeget, VGA az nem jó. :)
Most kaptam egy nagyon szép ajánlatot egy PS3-ra így erősen gondolkodom a rendszer összehozásán. Nagyon vonzanak a netes játékok, az hogy nem kell Live mint az Xboxnál.
Illetve a Linuxos PS is ékköve lenne a szobámnak, ezt relatíve sokan alkalmazzátok? Vagy arra ott van a PC, és ezt nem kísérelitek meg?

A monitor ügyben továbbléptem ezt szerintem elég jó áron adják, és ahogy látom (javítsatok ki ha nem így van) megfelel minden kritériumnak.

[ Szerkesztve ]

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#10843) Misike válasza Misike (#10828) üzenetére


Misike
tag

Bocs fiúk lehet nem leszek szimpatikus a most következő posttal, de azért leírom, hiszen ez a hivatalos fórum.
Szóval sokáig gondolkodtam, hogy box, vagy ps.
Végül azért lett a ps a méreg drága játékok ellenére, mert úgy nézett ki, hogy egy médiaközpontot is kapok és így eladhatom a merevlemezes médialejátszót és egy eszközzel mindent megoldok.
Hát most, miután kipróbáltam sírok, zokogok.
-DVD lemez lejátszása ronda, 5 éves dvd lejátszóm már konvertál 720p-re a ps meg visszaveszi 576-ra, bravó.
-Nem kezeli az NTFS külső vincsit csak a fat-ot így le kellene butítani a 8-9 GB-s mkv-kat 4 gigára, annak meg semmi értelme.
-A médiacenter progi biztos jó, ha pc van valahol a lakásban és vezetékes hálózaton csatlakozik minden eszköz, de mivel nálam laptop van és nincs kedvem még két vezetéket behúzni ezért ez sem jáccik, ha nagyon olyanom lenne rákötném a laptopot a tv-re és onnan filmeznék ahhoz nem kell ps.
-megpróbáltam a saját vinyójára felmásolni egy 1,6 gigás vobot, 20 perc után 80 százaléknál eldobta a másolást.
-egytlen hasznos dolog a BD lejátszó lenne, de egyrészt nincs film ami van az drága, egyébként is vinyón tárolok, hányok már, ha lemezt látok.

Szóval ps megy vissza a feladónak ekkorát régen csalódtam hardverben.
Bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam :)

(#10844) babli


babli
tag

Végre!!!!

Holnap megrendelem, köv héten itt a Slim! Kb 1 évig gondolkodtam rajta, olvastam a fórumotokat (ismerek névről szinte mindenkit) és most eljött a pillanat:

BELÉPEK KÖZÉTEK én is! ;)

Yeahhh... :)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#10845) nokia párti válasza babli (#10844) üzenetére


nokia párti
őstag

Üdv a klubban. :) Azért majd számolj be a slimről, hogy milyen.
Eleinte én is olyat akartam, de végül 80 gigás fat lett belőle.
De csak azért, mert akkor épp az akatt a szemem ügyére. :D

(#10846) Bikerman


Bikerman
aktív tag

valaki tényleg nem tudja, hogy mit tegyek ezzel a hibaüzenettel?

ragazzi della curva...

(#10847) nemethjoc válasza Misike (#10843) üzenetére


nemethjoc
csendes tag

A dvd-t ez is fel tudja skálázni, és gyönyörű képet tud produkálni sima dvd-vel és avi-val is.
Persze nem olyan mint egy "écsdí" :D
Settings - Video settings - Bd/Dvd upscaler

PSN_id: nemethjoc

(#10848) BaliJack válasza Misike (#10843) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Azért a 8-9GB-os mkv-t fel is lehet darabolni, hogy ráférjen a FAT-ra, és egymás után lejátsza a gép, ha létrehozol egy lejátszási listát :).

DVD-lejátszással kapcsolatban nincsen tapasztalatom, de esetleg a beállításoknál körbe lehetne nézni :).

A másolást kábelen keresztül végezted vagy wifin? A kettő sebessége között elég sok a különbség. Én átmásoltam a gépre 2 filmet, egyet pedig pendrive-on vittem át 4GB-os darabokban.

A te döntésed, de ilyen rövid időn belül elküldeni... végülis te tudod :).

(#10849) DiVaD


DiVaD
senior tag

DM-Fan: Akkor az Én példám PS3 media bigyóval... :D MEgtalálás gyors, de WIFIn nagyon meleg a HD-s anyag közvetítése, de sima Xvid okés. A router, pont a PSel szemben van, van közötte max. 4-5méter (vagy szar a szemem :U ). A Router menüjében beállítottam, hogy a Ps3 a mindenható überkirály a sávszélesség,portok,stb. tekintetében. :U

nike_: Én a Grid demót még mindig előveszem 1-2hetente, mert annyira bejön. A LBP és az Uncharted 2 is jó játék. A Shift elsőre rossznak tűnt, aztán még 3x toltam, nem éreztem már annyira trének, de nekem a Grid jobban bejött.

Mtt: Hát A linux azért nem egy nagy élmény rajta, de ha nincs más kéznél azért még ellehet vele lenni.

Misike: Nincs gond. :D Én csak játékra használom meg 2havonta egy avi-t lejátszani pendrive-ról. szerk: De tudtommal van upscaler dvd ügyben. :U

[ Szerkesztve ]

(#10850) Mtt válasza DiVaD (#10849) üzenetére


Mtt
tag

Hát olvastam róla egy leírást, és azt láttam bizony hogy nem egy kifejlesztett dolog az igaz. Meglátom addig is legyen meg a konzol. Az említett monitorról nincs esetleg véleményed? Tehát megfelel-é annyi érdekel, gondolom nem játszotál még ilyenen. :)

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.