Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) blaca83 válasza Janoska26 (#51599) üzenetére


blaca83
őstag

Mivel írtál autópálya és városi használattal is értéket azért írtam, hogy Átlagban talán ki lehet hozni a 7 litert de akkor finoman kell menni.

Azt nem mondta senki, hogy nem mondasz igazat.... :(

De a kis motorral és teljesítménnyel valamint a nagy kasztnival a városi fogyasztásnak inkább 8-9 liter közötti értéknek kellene lennie a reálisnak és a 7 liter szinte kizárt.

Több oldalon is 9 litert írnak városra, de TI biztos eljártok vele 7 literrel.... :C

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#51602) Janoska26 válasza blaca83 (#51601) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Átlagot nem látok az előző írásodban...
Azt, hogy melyik oldalon mit írnak és kik a fogyasztásról az meg 1 másik dolog. Nekem is azt mondták, hogy 5-5,5-et litert eszik a Clio amikor megvettem, erre örülök ha 7 alatt tudom tartani :DDD
Nem tudom hol mit olvasol, de én hirtelen ezt találtam, olvasgassál. Egyébként ahány oldal annyi vélemény, úgyhogy én nem igazán adok egyikére sem, csak a saját tapasztalataimra. :R

(#51603) blaca83 válasza Janoska26 (#51602) üzenetére


blaca83
őstag

Nem vitatkozom.... :N :N

Elég sok ismerős használja szolgálati autóként és mikor beszélgettem velük nem egészen a 7 literes városi fogyasztásról beszéltek. ;)

Ha a párod ilyen finoman is el tudja vezetni és annyi, akkor annyi! ;)

Használjátok egészséggel. :R :C ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#51604) Janoska26 válasza blaca83 (#51603) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Én sem szeretnék vitatkozni, csak megosztom a saját tapasztalatom. :R
Szolgálati autó más tészta, ki az aki kíméli a szolgálati kocsiját? Én még olyan embert nem láttam :DDD Ha maguknak kéne tankolniuk és fenntartaniuk hidd el megtanulnák normálisan használni.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#51605) Hunter2


Hunter2
addikt

Ha esetleg valaki kijelzőt szeretne cseréltetni a notebookjában nyugodtan írjon. Jó áron tudom cserélni akár az újabb fajta gépek LED-es kijelzőit is. Természetesen a bolti szervizes árak alatt de legalább olyan szakszerűen. (Pár "szerviznél" jóval szakszerűbben :U )
Ha nem tudod milyen kell a gépedbe írj és segítek.

(#51606) gabx76


gabx76
senior tag

Sziasztok!

Eladósorba kerítem a konfigom lényegi részét.
Konkrétan eladóvá válnak az alábbi cuccok
Írtam árakat is, egyelőre irányárak

Alaplap: DFI Lanparty DK 790X-M2RS 15000
Proci: AMD Phenom II X3 720 BE + CoolerMaster Hyper TX hűtő 12000
Video: Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 (AC accelero hűtéssel) 10000
RAM: 4*2GB Transcend JetRAM DDR2 (2 újabb, és 2 régebbi modul) 5000/db

Köszönettel: gabx76

(#51607) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Háttértár klónozást vállal valaki?

A laptopomban lenne a csere, és nem szeretném újratelepíteni a Win7 (64bit, Prof), meg a többi programot.

2,5"-os Sata 2-es HDD-ről szeretnék 2,5"-os SSD-re költözni.

*** Be prepared! ***

(#51608) Alien83


Alien83
senior tag

Kínálok:

Forza 2 (x360) (ideiglenesen félretéve)
Dead Space (x360)
Assassins Creed 2 (x360) (ideiglenesen félretéve)
The Darkness (x360)
Castlevania LoS (x360)
Uncharted 2 (PS3)
Uncharted 3 (PS3 megbeszélés alapján)
Infamous 2 (PS3)
Metal Gear Solid 4 (PS3)

Keresek:

Black (xbox classic)
Gears of War Judgement (x360)
Forza 4 (x360)
Silnet Hill Collection (x360)
Shadow of Damned (x360)
Neverdead (x360)
The Last of Us (PS3)

(#51609) aneda válasza Mateosz (#51607) üzenetére


aneda
aktív tag

Ha Samsungot veszel, lesz hozzá program ami nagyon egyszerűen megoldja.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#51610) Mateosz válasza aneda (#51609) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Igen, Samsung a kiszemelt.
De hogy kötöm rá mind a kettőt a laptopra?

(meg aztán lehet, hogy oem-doboz nélkülit veszek, mert jó áron találtam 256-ost)

*** Be prepared! ***

(#51612) aneda válasza Mateosz (#51610) üzenetére


aneda
aktív tag

A HDD marad a gépben, az SSD megy egy USB-s külső vinyó házba (~2,5k).

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#51613) sutszi válasza aneda (#51612) üzenetére


sutszi
veterán

+1 Én is így csináltam. Macrium Reflect-el klónoztam. Hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51614) Mateosz válasza Mateosz (#51607) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Köszi az infókat aneda, Enszuke, sutszi!

És az nem gond, ha a hdd-ről bootolva csinálom a klónozást? Vagy inkább egy live linuxról tegyen (pl. pendriveról) ?

*** Be prepared! ***

(#51615) sutszi válasza Mateosz (#51614) üzenetére


sutszi
veterán

Én elindítottam a gépet. (Win7). Felraktam a Macrium-ot. Ráadásul 2 partícióm is volt, de csak a rendszert szerettem volna átteni az SSD-re. 100Gb-os kötet volt ez. Ebből 40GB használt. Kb kiválasztottam mit és hová. Külső házban már ott volt az SSD. Aztán START. 45 perc alatt kész volt. Kicseréltem és onnan folytattam ahol abbahagytam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#51616) Mateosz válasza sutszi (#51615) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Szuper, köszi a megerősítést! :R

Én 150GB-ot tervezek áttolni, úgyhogy megvárom amíg megérkezik az expressz cardom, amivel lesz 2 usb 3.0-ás portom, gondolom úgy gyorsabb, mint usb 2-őn másolni. Úgyis usb 3-as pendrive-ot akarok használni.

*** Be prepared! ***

(#51617) #TOTTI válasza Mateosz (#51616) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ha gépedbe akarod az SSD-t akkor azt szereld be, legyen a helyén, USB-re a régi HDD-t, majd ghost32 Disk to DISK és kb. 30 perc alatt megvan a 150Gb rendszerestől mindenestől, W8-al is működik.

(#51618) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Keresek iPhone 4et es benzines fukaszat.
Nincs valakinek eladofelben!

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#51619) TRob1 válasza FuckeR19 (#51618) üzenetére


TRob1
veterán

Mármint ájfónnal irányítható fűkaszát, vagy csak a sima, hagyományost? :U :DDD (Mert ugye ha telefonnal irányítható helikopter van, akkor akár fűkasza is lehet :D)

¤ R'n'R ¤

(#51620) #16729600


#16729600
törölt tag

Ötleteket kérnék minőségi szülinapi torta rendelésre.Melyik cukrászda az ami minőségi terméket árul,mind ízre mind kinézetre ? ( ár nem szempont )Annyi az új hely,ki tudja hol milyen színvonal van....

(#51621) hcl válasza #16729600 (#51620) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Trüffel. Magda.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#51622) air válasza #16729600 (#51620) üzenetére


air
nagyúr

Ha igazán jót akarsz, akkor Jégkuckó, a Hajnóczy utcában. Ne tévesszen meg a "fabódé"! A tortáik I. osztályúak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#51623) Janoska26 válasza hcl (#51621) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Trüffel +1 :K

(#51624) gabx76 válasza #16729600 (#51620) üzenetére


gabx76
senior tag

Kovács Cuki kertváros/Kozármisleny. A gyümölcsös tortáik - főleg így nyáron - nagyon jók.

(#51625) Ance válasza #16729600 (#51620) üzenetére


Ance
őstag

Ha különlegeset szeretnél, akkor Yokka sütit ajánlok. Keress rá a neten (yokka.hu), ott meg is tudod rendelni, pontosan meghatározhatod mikorra kell. Persze holnapra nem lesz kész, ha arra kell. Már ettem 1-2 fajtát, nekem ízlett.

[ Szerkesztve ]

(#51626) Bigemperor válasza #16729600 (#51620) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Pécsett és környékén egyértelműen Trüffel!

(#51627) hoax válasza #16729600 (#51620) üzenetére


hoax
aktív tag

Trüffel +1
Próbáljátok ki a gyümölcsös túrótortájukat! Frenetikus...! :K

Don't panic!

(#51628) air


air
nagyúr

Én eddig 2x voltam a Trüffelnél, egyszer a Hársfában, egyszer az Yblben, de mindkétszer száraz süteményt kaptam. Fagyit egyszer ettem az Yblben, botrányosan rossz volt. Fagyott jégdarabokkal volt tele, ízetlen, vízalapú förmedvény.
Én a Trüffelt nem ajánlom. Bár lehet, hogy csak nem volt szerencsém, mint Bandusnak a Pavlikkal és az Imperatorral.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#51629) Kaics


Kaics
tag

Skacok!

Szerintetek melyik telóval járok jobban, a Sony Xperia Z, vagy a HTC One? :D

(#51630) blaca83 válasza #16729600 (#51620) üzenetére


blaca83
őstag

A Trüffel-t Én is ajánlom mert tényleg jók viszont a Magda-val elszaladtak az árak és a minőséget is kicsit lejjebb adták.

Sajnos a Trüffel-t sem sokáig élvezzük ebben a formában, mert a jelenlegi tulajdonosa Angliába megy ha minden igaz és eladják... :O :(((

Egyébként "esküvői torta" tekintetében viszont a Pécsváradi Zengő cukrászda "leveri" az összes pécsit látványban és ízben is. :C
[link]

Ha már témánál vagyunk, fagyizót melyiket ajánlanátok most??? :F

Nekem az "új Capri" a citrom utcában egy ideje a best of volt, de amióta felkapottak lettek megint fagyi gombóc mérete úgy zsugorodik össze! :DDD

@Kaics:
Én a HTC-t venném! :K :C

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#51631) aneda válasza air (#51628) üzenetére


aneda
aktív tag

"Fagyott jégdarabokkal volt tele, ízetlen, vízalapú förmedvény."

Ízlések és pofonok, én inkább a vizes fagyit szeretem, mint a porból kevert émelyítő ízű "tejeset".
A Széchenyi téri Virág cukrászdás fagyi ebből a szempontból jó kompromisszum.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#51632) Bigemperor válasza air (#51628) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Trüffellel nem volt szerencséd, nekem mindig friss volt, pedig nem egyszámjegyű alkalommal voltam már. Ahogyan a capri, mecsek, kovácscuki, caflish, virág, magda, sőt, még jópár másik is párszor megvolt az elmúlt 15 évben. Ezeknél viszont egyértelmű a hektikusság, de a legtöbb mára vállalhatatlan vagy árban vagy/és minőségben.

(#51633) Mateosz válasza blaca83 (#51630) üzenetére


Mateosz
aktív tag

Én nagyon szeretem az olasz fagyizót a Király utcában :K
(a színháztól a Búza tér felé, bal oldalon)

*** Be prepared! ***

(#51634) Exian


Exian
őstag

Csak halkan jelzem, mert volt róla szó itt többször is. Szóval biztos van, aki emlékszik, hogy autót keresek már egy ideje. Végül szerencsésen sült el a dolog, 2 heti kereskedésekben való mászkálás után egy magánszemélytől (ismerőstől) sikerült megvennem egy számunkra tökéletes autót. Szerencsés és véletlen találkozás volt, én venni, ő meg épp eladni akart (vált nagyobb, újabb autóra). A tulajt ismerem 4 éve, az autóját is, tudom, hogy karbantartotta, meg hogy hogyan bánt vele. Ez megfizethetetlen egy kereskedésben álló autóval szemben.

A kereskedésekben hajmeresztő autókat láttam csak ezért a pénzért, vagy totál szét vannak rohadva, ami nem, az már nagyságrendekkel drágább lett volna, vagy pedig nincs rohadás, de némelyiken még a festék sem száradt meg, de némelyiken a friss festés ellenére már előbújt itt-ott a sárgás-barnás (rozsda) folt... főleg a fehér vagy világos autókon. Szóval nehéz ügy.

(#51635) rnrn válasza Exian (#51634) üzenetére


rnrn
tag

Na, ne csigázd itt a topic lakókat!!! :) Mit sikerült venned?

(#51636) Exian válasza rnrn (#51635) üzenetére


Exian
őstag

Semmi "komolyra" nem kell gondolni, mint korábban írtam, pár éves használatra 300-400 között kerestünk valamit (amíg nem lesz keret 7 személyes újabb autóra), így ami belefért: Daewoo Lanos. 1.6-os motor, 106 LE (benzinkút nem árt mellé, ha nyomja neki az ember, márpedig néha jól esik nyomni :D, mert MEGY). Ami miatt megmertem venni gyakorlatilag azonnal, az az, hogy 4 éve ismerem az állapotát, karbantartottságát, a kasznija annak ellenére, hogy 99-es az autó, rozsda és rohadás mentes, ami ebben a kategóriában döntő szempont. Szóval egyben van az autó, nincs benne 500e km, nincs széthajtva annak ellenére sem, hogy ez tipikusan hajtani való motor :) És full extrás kivitel, ami nekem a 93-mas full fapados Astrám után még kicsit szoknivaló :) Nekem már az elektromos ablak is űrtechnikának számít a mi eddigi "aligbírom tekerni" típusú ablakainkhoz képest... :)

A leglényegesebb tehát, hogy ismerőstől, ismert előéletű és állapotú autót sikerült venni, ami mindennél többet ér.

(#51637) hcl válasza Exian (#51636) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

500eKm sem lenne gond, ha pontosan tudod, mire számíts... Az a kincs, hogy ismered az előéletét, és annyi van benne, amit az óra mutat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51639) hcl válasza Enszuke (#51638) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Androidos médialejátszók közül bármelyiket ki lehet kötni VGA monitorra? (Nem spárgával :P )

Mutogatni való hater díszpinty

(#51641) hcl válasza Enszuke (#51640) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindegy, úgyis benéztem, havernak tuneres cucc kéne. Még mindig nem esett le neki, hogy tényleg egy USB tuner a legolcsóbb, ha egy monitoron akar TV-zni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#51643) hcl válasza Enszuke (#51642) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tudom, csak akkor már értelmesebb az USB-s, mert azzal pl. fel is tud venni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51644) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Szabadítsatok már meg ettől a combos laptól :C

(#51645) hoax válasza Exian (#51636) üzenetére


hoax
aktív tag

Jó választás volt!
Két dologra kell odafigyelni, mégpedig a normális olajra, valamint a futóműre. Köszönhetően a jó minőségű hazai utaknak a szélső összekötő gömbfejek viszonylag gyorsan kifekszenek. Tehát ha csattog az eleje, akkor nagy eséllyel megúszod 10K-ból. Olajból viszont ne sajnálj költeni rá! Meghálálja!
Ha ezek rendben vannak, semmi gondod nem lesz! Egy igazi igénytelen igást vettél... :K

Don't panic!

(#51646) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Került hozzám egy Quadro DT-1002HD DVB-T vevő. Eleje még fóliás, távirányító jár hozzá.
HDMI, SCART, KOAX csatlakozási lehetőségek vannak rajta illetve USB-n keresztül támogat külső HDD-t, pendriveot.
Legyen 7K

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#51647) Exian válasza hoax (#51645) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, ez megnyugtató :) Ezzel a részével nincs gond, úgy vettem meg, hogy előtte 2 héttel zsír új gömbfejeket rakatott fel a srác, kormányösszekötő, trapézgömbfejek, ésatöbbi. Aztán ugye mivel új lett minden gömbfej, érezte, hogy a futóművel gáz van, így az eladás napján (!!!) elvitte futóműbeállításra, hogy az új gömbfejekre legyen belőve a futómű és hogy ne legyen gondom már vele, ne ezzel kelljen kezdenem. Na, ezt nevezem én korrekt eladásnak!

Olaj mindig jó került bele, és amit viszont nem értetek most sem, de mindegy: 2 évente cseréltette a vezérműszíjat és görgőket, feszítőket, pedig mindössze 40e km-et rakott bele! Gyakorlatilag vásárlás utáni szíjjal kibírta volna neki, ő, amíg nála volt az autó, 3-szor cseréltette. Legutóbb pár hete lett cserélve, úgyhogy nem nyúlok hozzá egyelőre, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#51648) Debilon válasza Exian (#51647) üzenetére


Debilon
addikt

gömbfej csere után nem volt alapból rögtön futóműállítás?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#51649) Exian válasza Debilon (#51648) üzenetére


Exian
őstag

Hát mint írtam, kb. 1-2 hét elteltével.

(#51650) Debilon válasza Exian (#51649) üzenetére


Debilon
addikt

ok, mondjuk én nem jártam volna vele úgy, hogy nincs beállítva a futómű :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.