Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) rnrn


rnrn
tag

Hali!
Kolléga u.olyan motorizáltságú (azonos motorkód), felszereltségű autóját, mint az enyém, megtörte. Nem javíttatná, egyben eladná. Gondolkodom, hogy donornak megvegyem. Bal eleje sérült, a légzsákok kinyíltak, szélvédő pókhálós lett, a bal első nyúlvány meghajlott, talán a váltó is sérült. Látni még nem láttam az autót.
Ami nem sérült, az a motor, és a B oszloptól hátrafelé. A jobb eleje is ok, még a lámpák is. Klíma kompresszor, kormánymű rendben.

1.4-es 2004 év végi SEAT Cordoba. A belső szinte hibátlan. 300 ezer lenne az ára.
Azon túl, hogy donor lenne, sok mindent ki is lehetne árulni belőle. Nagyon gondolkodom, hogy megveszem.

Gondolom először ki kell vonatni a forgalomból. Aztán jöhet az adás-vétel. Mikor kis értékű, törött autót vesz az ember, u.úgy van átírási illeték, vagyonosodási illeték, és a helyi adó (teljesítmény) + kgfb? Vagy utóbbi kettő nincs, mert nem fut az autó?

Valaki nem is olyan rég az F Astráját szerette volna törötten eladni... Szóval mit gondoltok?

Köszi!

(#52102) Exian válasza rnrn (#52101) üzenetére


Exian
őstag

"Valaki nem is olyan rég az F Astráját szerette volna törötten eladni..."

Én akartam az F asztrámat eladni, de NEM törötten! :) Illetve, mondjuk... a vezérműtengely volt törött, de az autó amúgy "hibátlan" volt :)

Mármint, ha egyáltalán rám gondolsz... az enyémet viszont rendes adásvételivel elvitték, egy autószerelő, másnap már MENT az autó hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#52103) rnrn válasza Exian (#52102) üzenetére


rnrn
tag

:) Rád gondoltam, igen, csak nem eml. pontosan.
Közben letettem a dologról, nem férne bele az organizáció... :(((

(#52104) Debilon válasza rnrn (#52103) üzenetére


Debilon
addikt

forgalomból véglegesen kivonatni csak bontós igazolással lehet az autót egy ideje (ekkor az autó nem marad nálad, mert a bontós elvileg csak akkor ad igazolást ha leadod az autót)

vagy van az ideiglenes, ami fél évre szól (ha még létezik ilyen)

tudomásom szerint

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#52105) rnrn válasza Debilon (#52104) üzenetére


rnrn
tag

Jaja, közben informálódtam. Ez azt jelenti, hogy be kellene vonni egy bontóst is a buliba, majd tőle kellene megvennem. Inkább hagyom, mert nem létszükséglet a donor, de jó volt eljátszani a gondolattal, hogy pár száz ezerért megvehettem volna egy klassz autót, amit ki tudtam volna belezni. Nincs rá időm, rá kellett jönnöm... Rengeteg utánajárás, postázás, telefonok, emailek, fotózások, esetleg reklamációk, stb. Csak sajnálom a srácot, mert a bontós 100 ezerrel fogja kiszúrni a szemét, holott 8-900 ezret ki tud majd árulni belőle (gyors fejszámolás).
Üdv!

(#52106) Exian válasza rnrn (#52105) üzenetére


Exian
őstag

Aztán van még egy megoldás bontós / forgalomból kivonatás nélkül, amit most nem írhatok le :D

[ Szerkesztve ]

(#52107) rnrn válasza Exian (#52106) üzenetére


rnrn
tag

Még priviben sem? :)

(#52108) Exian


Exian
őstag

Tudja é valaki, hogy lehet é még kapni normál, analóg fényképezőbe filmet? :) Anyám megtalálta a régi, gyerekkori masinámat, és gondoltam életre keltem és lövök pár analóg képet, annak még is csak van hangulata neki :D Befűzgetni, tekergetni, véletlenül tönkretenni egy kis kóborfénnyel, szóval csupa móka :) Meg úgy legalább lenne 1-2 képünk legalább, hiába van tükörreflexes vázam, papírképünk alig-alig van, mindig csak a fotóvesztés miatti mérgelődés van 1-1 badsectorozás alkalmával, hiába van százfelé mentve minden, mindig tűnnek el fotók... érdekes módon, az a néhány album, ami van, az hibátlanul, sértetlenül meg van :) Persze, egy tűz esetén az is odavész, na de na. Ilyesmiről ne beszéljünk.

Na és visszatérve: lehet még kapni normál filmet és ha igen, hol? És kb. mennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#52109) hcl válasza Exian (#52108) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért nem nyomtatsz? Akkor lenne papírkép.
Mondjuk hogy a filmesnek hangulata van, az tuti :)

Lejött, hogy szórakozni akarnál vele ;) Csak a "alig van papírkép" ->kell nyomtatni, akkor lesz :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52110) Exian válasza hcl (#52109) üzenetére


Exian
őstag

Jó jó. Szoktam nyomtatni. De itt most nem ez volt a kérdés :) Igazából főleg a játék kedvéért akarnám kipróbálni, hogy még is milyen. Az nyilvánvaló, hogy bár a DSRL gépem nem mai (Canon 350D), a másik meg mégrégebbi (98-as!! 1.3MP-s Olympus, de már SRL), de talán már az is veri azt a kis ócska analóg gépemet, de azért kipróbálnám szívesen.

Aztán digitalizáláshoz van egy csúcsszuper, stúdiókba szánt szkennerem :)

De mondom, csak a játék kedvéért, nem aktív, hosszútávú, rendszeres használatra. Talán 1 vagy max. 2 filmet lőnék el vele. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#52111) Debilon válasza Exian (#52108) üzenetére


Debilon
addikt

lehet kapni :) elég jó áron árulják ahogy nézte

fekete-fehéret lehet tudnék adni 1-2 36 kockás tekercsel ha közelebb lennél

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#52113) Bandus99 válasza hcl (#52109) üzenetére


Bandus99
őstag

Miert nyomtat? Miert nem hagyomanyos papirkepet keszittet a kivalasztott kepekbol?
Sztem kevesebbe jon ki, mintha nyomtatna jo minoseget.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#52114) Exian válasza Bandus99 (#52113) üzenetére


Exian
őstag

Ez mondjuk így van. Én csak azért szoktam nyomtatni, apámnál, mert neki van raklapnyi patronja a nyomtatójához, meg fotópapírja. Egyszer régen tudott iszonyat mennyiségben beszerezni nagyon jó áron és egyszerűen nem lehet elpusztítani, annyi van :D Úgyhogy néha nála nyomtatgatok. De amúgy valóban nem éri meg.

Munkahelyemen tudok/tudnék még nyomtatni, itt nálunk (majdnem) profi nyomdai gép van, kb. 25 Ft-ra jön ki egy 10x15ös kép, önköltségi áron ennek töredéke. Csak kicsit macera itt megcsinálni, ezért nem szoktam inkább... meg az önköltségi árért könyörögni kell, azt meg nem akarok/szeretek.

(#52115) hcl válasza Bandus99 (#52113) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Olcsóbban jön ki, ha amúgy van egy nyomtatód, ami tud valami értelmesebb minőséget (600DPI elég).
Én lazán sima fehér rajzlapra szoktam, teljesen jó a végeredmény.
De ha félfényes 160g-os papírt veszel, az is nagyon tuti.
A fotópapír, ahogy én tapasztaltam, feleslegesen drága.

Különben ha a "kiválasztott fényképekből készíttet papírképet" - akkor is nyomtatás történik, csak legalább jó drágán :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52116) Bandus99 válasza hcl (#52115) üzenetére


Bandus99
őstag

"Különben ha a "kiválasztott fényképekből készíttet papírképet" - akkor is nyomtatás történik, csak legalább jó drágán :)"

Itt szerintem hagyomanyos kemiai eljarassal keszitenek kepeket, nem nyomtatassal.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#52117) M_AND_Ms válasza hcl (#52115) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nyomtatás és nyomatás között is van különbség. Pl.: a festék tartósságában Mennyi ideig lesznek valóban szépek a színek

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#52118) Sir Riccio válasza hcl (#52115) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Kérhetsz nyomtatást is persze, de ahol fotóelőhívást vállalnak ott a képet fényérzékeny papírra világítják és rendes kémiai eljárással hívják elő. A fotópapír fényérzékeny, amit fotópapírként tintasugarashoz eladnak, az csak valamivel szebb minőséget ad fotó esetén mint a sima. :)

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#52119) hcl válasza Sir Riccio (#52118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és @Bandus99 : Akkor ez a jobb helyekre lehet jellmző, mert sok ilyen boltban simán fotópapírra nyomják.
Mondjuk nem hinném, hogy egy átlag kompaktos képek olyan nagyon jobb minőségűek lennének előhívva, mint nyomtatva - OK, profi esetben előhívás, de átlagos használatra bőven jó a normálisabb (nem fotó)papírra nyomtatott kép. Értsd nem 80g-osra, hanem úgy 160 körül.

Amúgy a régi családi képeket is meg lehet nézni, mennyire volt tartós az előhívós eljárás. (Némelyik igen, némelyik nem.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52120) hcl válasza Bandus99 (#52116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A linkelt oldalon :
"A 30cm-nél szélesebb méretű fényképeket, tablókat, posztereket CANON Imageprograf fotónyomtatóval készítjük, maximum 106cm szélességben és "tetszőleges" hosszúságban,
fényes vagy selyemfényű fotópapírokra, különböző műanyagalapú roll-up és banner anyagokra,
bevonatos matt inkjet- és poszterpapírokra, valamint művészvásznakra."

Igaz, ez már nem a családi kép kategória.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52121) Exian válasza hcl (#52119) üzenetére


Exian
őstag

"Amúgy a régi családi képeket is meg lehet nézni, mennyire volt tartós az előhívós eljárás. (Némelyik igen, némelyik nem.)"

Hát igen, de valahogy még is csak azoknak a régi képeknek szaga, lelke, hangulata van :) Ellenben, ha elkezdünk a PC-n képeket nézni, hát az olyan nemtudom... épp a napokban hozott haza a nővérem két doboznyi régi gyerekkori képeinket, és hát sokkal hangulatosabb azokat az eltérő méretű, eltérő minőségű képeket nézegetni, mint a mai tökegyforma képeket :) Ismétlem: azoknak lelke, hangulata van, még akkor is, ha a minőség sokkal gyatrább. A régi feketefehér képekről ne is beszéljünk, azokat mégjobban szeretem.

Én egy időben nagyon sokat nyomtatgattam otthon, magam töltögettem a patronba a tintát, aztán néha nem sikerült jól, akkor egyszínű vagy összevissza színűek lettek a képek, még is jó őket visszanézni, kicsit a régi, több évtizeddel ezelőtti hangulatot idézik, pedig 2-3 éves képekről beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

(#52122) Exian válasza hcl (#52120) üzenetére


Exian
őstag

Nekem 3 éve volt egy fotókiállítás sorozatom, aminek kapcsán kellett csináltatnom 80x60cm-es nyomatokat is, és meg is lepődtem, hogy az amúgy nem túl jó minőségű képekből is milyen jót produkáltak. Nem ekkora méretre voltak "optimalizálva" a képeim. Valamit magyarázott a srác a nyomdában, hogy nemtudom én milyen javításon küldik át a fotókat, aminek köszönhetően ilyen bazinagyra nagyítva sem jönnek elő a hibák. Talán a zajt is csökkentik valamelyest. Jók lettek a nyomatok, az biztos. Lettek csinálva 50x35ös méretűek is jó sok, azok most nagyon jól néznek ki 70x50-es kartonlapra kasírozva. Ez a cég csinálta nekem is (XPRESS).

Amitől a legjobban féltem, hogy majd idővel fakulnak, halványulnak a képek, de nem, eddig úgy tűnik, hogy bírják a napsütést is. Igaz még csak 3 évesek a képek. De volt már olyan saját, fotópapírra nyomtatott képem, ami falra rakva, ahol nap is érte, 1-2 év után teljesen elhalványult, kifakult. Ezek ahhoz képest sokkal jobbak, igazából nem tudom, milyen technikával nyomták.

[ Szerkesztve ]

(#52123) aneda válasza Exian (#52122) üzenetére


aneda
aktív tag

Többször hívattam elő fényképet az Xpress Digitalnál, én is szoktam mondani, hogy kicsit "dolgozzák" meg a fényképeket, így teljesen jó minőségű, élvezhető nyomatok készültek a telefonnal(!) készített fotókból.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#52124) hcl válasza Exian (#52121) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is meglepődtem, hogy mennyire megkeni egy 600dpi felbontás is a képeket :D A melóhelyen nyomtatott dolgok - mondjuk az egy baromi jó nyomi - olyanok, hogy full zajos képből szép tiszta A/4 lesz.

Hogy hangulat? Van a papírképeknek, de nagyban a nosztalgiafaktor is közrejátszik ebben.

A tintasugaras, fotópapíros képek nekem is fakulnak, szerencsére nem nagyon van. Rajzlap+lézernyomtatósakat nem tudom, azok még csak pár évesek, nem fakulnak.
Igazából nem is nyomtatok sokat, mert nem sok szükségem van rájuk papíron. Anyám szokott kérni, meg anyósék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52125) RZozo válasza Exian (#52108) üzenetére


RZozo
aktív tag

Elvileg akad itthon néhány analóg gépbe való film. Ha érdekel, akkor előkeresem.

(#52126) Exian válasza RZozo (#52125) üzenetére


Exian
őstag

Érdekel persze :) Szólj légyszi, ha rábukkantál. Köszi.

(#52127) nesa válasza hcl (#52124) üzenetére


nesa
veterán

A zaj 50% mar akkor eltunik ha ertelmes kepnezesre alkalmas monitoron nezi az ember, a szindinamikarol nemis beszelve.

(#52128) Exian


Exian
őstag

hcl: azzal azért vitatkoznék, hogy nem sokkal jobbak a fotópapíros nyomatok, mint a sima papírra nyomottak. Én elég sokat nyomtatgattam fotókat és egy NORMÁLIS (nem "everyday" kategóriájú) fotópapírra, max. tintával nyomott kép azért sokkal szebb, mint egy sima (akár vastagabb) nyomtatópapírra nyomott verzió. De azzal viszont egyetértek, hogy az ilyen normális, prémium kategóriás (mondjuk HP) fotópapír nem olcsó és azzal már nem éri meg otthon fotótnyomtatni (a tintát még nem is számoltuk), mert ugyanazt, vagy jobb minőséget feléért-harmadáért megcsinálják laborban. Az arra jó, ha az embernek éjjel 2kor kell egy-két jó minőségű nyomat és nem tudja megcsináltatni azonnal. Akkor viszont nagyon jól tud jönni.

Viszont fotópapírok között is óriási különbségek vannak, nyomtattam én sokat ilyen "everyday" papírra is, meg prémium papírokra és szemmel látható, kézzel tapintható a különbség a prémium papír javára.

(#52129) hcl válasza Exian (#52128) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, nekem amit sima rajzlapra csinálok lézerrel, az nagyon megfelel. Nem csillog, ez mondjuk nálam jó pont, üveg mögé rakva keretbe, meg meg nem mondod, hogy nem fotópapír.
Nyilván van különbség amúgy, de annyit szerintem otthonra nem ér.

@nesa : Hát, az én képeimről nem :D:D:D Azokról semmi nem nyeli le :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52130) nesa válasza hcl (#52129) üzenetére


nesa
veterán

Lr4 luminancia csuszka 100% tuti leszedi a zajt:D

(#52131) hcl válasza nesa (#52130) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A képpel együtt :D
(Különben Rawtherapee)

Mutogatni való hater díszpinty

(#52132) Bandus99 válasza Exian (#52126) üzenetére


Bandus99
őstag

Az a baj ezzel a nagy felbuzdulassal, hogy a negativoknak is van lejarati idejuk.
Oke a gyari erteket kicsit tullepve nincs problema, de sztem a most fiokbol elokerulo negativok sok eve lejartak. Ettol meg lehet rajuk fotozni, csak kerdes elohivas utan mifele minoseget kapsz? Persze elohivatni (vagy elohivni) sem olcso mulatsag egy szines negativ/dia eseteben..

Valami hasznos is legyen, van itt nalam Kodak Ekrtachrome 160T dia ha erdekel. Igaz nem napfeny szinhomerseklet valo, cserebe erdekes szinvilaga lesz :)
Tudok adni egy Agfa APX 100 FF negativot. Ez csak 2003-ban jart le a Kodak 1992-ben

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#52133) hcl válasza Bandus99 (#52132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Totalcaron az egyik srác kipróbálta, szép piros képek lettek hívás után :) De különben egyedi volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52134) NGA válasza hcl (#52133) üzenetére


NGA
addikt

Apukám mindig hűtőben tárolta a filmet.

(#52135) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok
Tegnap win 8 feldobott egy update-et, ranyomtam a telepitesre, utana lekapcsoltam a gepet.
Ma probaltam inditani es a windows logo utan csak soteten villog a kepernyo, nem jon be semmi.
Valakinek van otlete?
Koszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52136) hcl válasza a2d2 (#52135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Indulás előtt F8, csökkentett mód, vagy helyreálltás... Win8 telepítőről javítás futtatása...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#52137) a2d2 válasza hcl (#52136) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Köszi.
Nyomtam egy visszaállítást tegnap esti mentési pontra.
Feljött egy hibaablak hogy valami miatt nem sikerült a visszaállítás.
Ezután újraindult a gép, bejött szépen a windows és azt írta hogy sikeres visszaállítás.
No comment.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52138) valentinho


valentinho
aktív tag

Sziasztok! Erdekelne valakit Xbox 360 4gb-os gepezet? Zsir uj bontatlan csomagolassal 2 ev garanciaval. 35k lenne az ara. Tobb darab is akad, 3 het mulva latogatok kis hazankba.

http://soundcloud.com/tinnyo

(#52139) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Keresek PCI-E VGA-t piszok olcsót. Mindegy milyen csak képet adjon. Nem játékra lesz :)

(#52140) air válasza valentinho (#52138) üzenetére


air
nagyúr

Hol érvényes a garancia?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#52141) valentinho válasza air (#52140) üzenetére


valentinho
aktív tag

Nemet termek, saturn!

http://soundcloud.com/tinnyo

(#52142) NGA válasza valentinho (#52141) üzenetére


NGA
addikt

Olcsó Surface RT-t nem tudsz?

(#52143) valentinho válasza NGA (#52142) üzenetére


valentinho
aktív tag

Fogalmam sincs mennyibe kerul otthon. Utana kell kerdeznem, de ahogy elnezem 75 korul.

http://soundcloud.com/tinnyo

(#52144) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok !
Keresnék Hajdu FTA-5 -ös alsó tartályos vízmelegítőt csappal együtt ( a flexi csövest keresném ).
Hátha van valakinek elfekvőbe.
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#52145) a2d2 válasza Attix70 (#52144) üzenetére


a2d2
addikt

Hello
Nekem van valamilyen elfekvoben. Azt tudom hogy specko csaptelep van hozza.
Holnap megnezem a tipusat ha nem felejtem el.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52146) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Tudtok Pécsen jó helyet ahol kompletten kipucolják az autót és árban valamint munkában is korrektek?

Teljes belső takarításra lenne szükség mert hiába porszívózom, az üléskárpitot nem tudom rendbe rakni normálisan egyedül.

Köszi :C

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#52147) a2d2 válasza blaca83 (#52146) üzenetére


a2d2
addikt

Baleset történt?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52148) air válasza blaca83 (#52146) üzenetére


air
nagyúr

Kika parkoló. Szalonállapotúra hozzák.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#52149) blaca83 válasza a2d2 (#52147) üzenetére


blaca83
őstag

Ennyire nem vészes, de pont ideje lenne egy komolyabb tisztításnak... :DDD :P

@air: hozzávetőlegesen milyen árban? :F

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#52150) s7evcsenko válasza blaca83 (#52146) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hi

Pécsen a gázautó és az agip benzinkút között, a felüljáró alatt van egy kis maszek, aki nagyon szépen dolgozik.
Nekem patent módon kitisztította az autót.
10k-ért csinálja, és ha bármi gondod van, amit otthon észreveszel, visszaviheted javításra.
Nyitásra odaviszed, délutánra kész.
Külső mosás +1500ft, és polírozást is csinál, az enyémre 10k-t mondott.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.