Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Ha már ennyire előjöttek az autós témák. Agip féle Dieseltech (illetve egyéb "tankoldadrágábbatmertazjó", bár szerencsére ezt csak a Shellnél csinálják) gázolajokról vélemények?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#52202) Djroberto válasza Sir Riccio (#52201) üzenetére


Djroberto
tag

Én úgy tudom, hogy a plussz adalékot sokszor nem a kutaknál teszik bele,hanem az elosztó akármitől. Ott attól függ hogy bele rakják-e,hogy éppen el akarják-e lopni mert mocskos drága ,vagy sem. Ha éppen nem lopták el,akkor mentem már 9.9-el is pl autópályán 800km-ert,ha pedig kicsórták belőle akkor pedig 11.2.

Külföldön picit más a helyzet,ott az a tapasztalatom az,hogy jobb minőségűek.

Szerintem ez attól függ, hogy melyik nap honnan jutott oda üzemanyag.

De hogy sok helyen megéri-e a plussz 30-40ft-ot,hát nem adnék rá mérget.

Én megnyugtatásért szoktam általában 3. tele tankra nyomni jobb minőségűt,de semmi különbséget nem veszek észre. Egy szaki aki pedig autószerelő volt,majd kútnál is melózott, az OMW-re esküszik.

[ Szerkesztve ]

:-)

(#52203) bossvico


bossvico
senior tag

Szasztok,
szeretném megkérdezni mit gondoltok ez a konfig mennyit érhet, ha el akarom adni. Rákerestem ilyen topikra, hogy mennyit ér a gépem, de eléggé fonnyadt volt, itt pedig vannak jó arcok akik kenik vágják.
Naszóvalakkoraszondjahogy:

E5200 2,5GHz proci
Freezer 7Pro hőcsöves hűtő
ASUS P5K SE alaplap
4x1 GB DDR2 800MHz Transcend ram
HD 4850 512MB Gainward VGA
LG DVD (Sata) író
320GB Samsung (Sata) HDD
Fekete ház FSP 350 táppal
Logitech vezeték nélküli egér+bill.

Frankó csendes üzem.

Köszi.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#52204) blaca83


blaca83
őstag

Erre esetleg még ötlet, hozzászólás? :F
[link]
:R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#52205) rnrn válasza blaca83 (#52204) üzenetére


rnrn
tag

Én egyszer itt csináltattam az autóm, nagyon elégedett voltam a munkájukkal: klikk Kérj ajánlatot...

(#52206) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Üdv.
Ha jól emlékszem voltak itt vízvezeték szerelők :) Ha a mosogató el van dugulva, a csőgörény elmegy, de semmi boltban kapható csőtisztító nem segít véglegesen, akkor mit érdemes megpróbálni? :W
Köszi

(#52207) #TOTTI válasza Sir Riccio (#52201) üzenetére


#TOTTI
őstag

A DIN 590-es szabványt, a magyar üzemanyagok közül csak az adalékoltak teljesítik. A modern common-rail dízelmotoroknak ez az előírt üzemanyag. De 4-5 éve Shellen lehetett venni ezt a kis 4 literes flashkát, ami kb. 50e literhez megy és literenként 2 Ft-al növeli az árat. :) De AGIP-on például a sima dízel is adalékolt.

Szerk.: A különbséget igazán télen veszed észre, az ilyen csökkenő fogyasztás, stb. városi legenda kategória.

[ Szerkesztve ]

(#52208) rnrn válasza gergobaby (#52206) üzenetére


rnrn
tag

Szia, szifont sztem ki kellene tisztítanod. Nem nagy dolog, gyorsan megvan.

(#52209) gergobaby válasza rnrn (#52208) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszi, pár óra és rajta leszek :)

(#52210) Sir Riccio válasza #TOTTI (#52207) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszi, akkor marad az AGIP sima diesel-e. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#52211) blaca83 válasza Sir Riccio (#52210) üzenetére


blaca83
őstag

Szerintem nyugodtan tankolhatsz a "kis-állomáson" az autóklubnál mert Pécsen a legolcsóbbak és a minőséggel kapcsolatban sem hallottam és nem is tapasztaltam még negatívumot.

@(#52205) rnrn:
Köszi, megkérdezem..! ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#52212) Smoker84


Smoker84
tag

Akit érdekel Eladó 3 szuka Bordeauxi Dog kiskutya.( oltva 3x féregtelenítve ) [link]

(#52213) Csepy válasza blaca83 (#52211) üzenetére


Csepy
senior tag

Még egy szavazat a Club-Petrol-ra. :C

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#52214) Exian


Exian
őstag

Ha már szóba került a "mit tankolj és van e benne adalék" téma, megkérdezném, hogy mi a véleményetek a különféle adalékanyagokról? Gondolok itt üzemanyag adalékokra meg motorolaj adalékra is. Használtok valamit? Érdemes? Szabad? Kell? Hallottam már ezerféle érvelést, hogy kell használni üa. adalékot is meg olajadalékot sem árt, de van, aki meg azt mondja, hogy nem szabad, mert kárt is tehetnek, illetve, a minőségibb üzemanyagokban és olajakban benne van a megfelelő adalék, amit ráadásul az alapanyaghoz optimalizáltak.

De azért érdekelne, hogy az itt lévők mit hogy csinálnak :)

Én személy szerint azt a tábort képviselem, hogy nagyrészt nem az alap 95-öst tankolom, hanem akármelyik kúthoz/márkához megyek, mindig az (elvileg) adalékos benzint nyomatom, így én eddig az előző autómnál sohasem használtam semmilyen adalékot pluszban, bár az igaz, hogy az injektorom viszont rendszeresen koszolódott, ami miatt többször volt olyan, hogy nem tudtam beindítani az autót. Ilyenkor csak a féktisztító "közvetlen befecskendezése" oldotta csak meg a probklémát nem egyszer...

Motorolaj adalékot meg pláne nem használtam eddig soha, igazából eszembe sem jutott, meg aztán az előző autóm eleve iszonyatosan ette az olajat, de annak a motorja már annyira szét volt esve, hogy kár is lett volna bele... az már úgy üzemelt a végefelé, hogy 100 (száz!) kilóméterenként benyelt egy liter olajat és egy liter vizet :D Igen, a motor szana széjjel hullott, semmilyen szigetelés nem volt már jó, mindenhol szökött az olaj/víz. Elsősorban az égéstérbe, emiatt hatalmas kék füstökkel mentem...

De a mostani autóm motorjára jobban szeretnék vigyázni. Az előző tulaj saját elmondása szerint használt adalékokat, de csak üzemanyaghoz és csak minden 3-5000km-enként öntött bele.

Én úgy terveztem, hogy tartom kb. ezt a "menetrendet".

Csak azt nem tudom, hogy mit érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

(#52215) a2d2 válasza Exian (#52214) üzenetére


a2d2
addikt

Motorolaj adalékot meg pláne nem használtam eddig soha, igazából eszembe sem jutott, meg aztán az előző autóm eleve iszonyatosan ette az olajat, de annak a motorja már annyira szét volt esve, hogy kár is lett volna bele... az már úgy üzemelt a végefelé, hogy 100 (száz!) kilóméterenként benyelt egy liter olajat és egy liter vizet :D Igen, a motor szana széjjel hullott, semmilyen szigetelés nem volt már jó, mindenhol szökött az olaj/víz. Elsősorban az égéstérbe, emiatt hatalmas kék füstökkel mentem...

Ez a rész az Asztrás hírdetésednél lemaradt :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52216) rnrn válasza a2d2 (#52215) üzenetére


rnrn
tag

:DD Kira! :))

(#52217) rnrn


rnrn
tag

Dartsos Pajtások!
Új helyen működik a darts klubunk: Club Pláza (kajáldák mellett).
Holnap, azaz kedd du. 17h-tól tisztújító taggyűlést tartunk, és persze felavatjuk a dobóállásokat.
Akit érdekel, szeretettel várjuk!
Köszi!

(#52218) Exian válasza a2d2 (#52215) üzenetére


Exian
őstag

Az másik Astra volt! :N

Egyébként meg csak nagyon a végén csinálta, szerintem "hirtelen" elszállt egyik pillanatról a másikra valami tömítés (szerintem és a szerelőm szerint is szelepszár szimering, de csak így utólag megállíptva), mert egyik napról a másikra jött elő a füstölés meg a megnövekedett olajfogyás. A tényleges hiba, ami miatt végül eladtuk az autót (vezérműtengely törés) valószínűleg más miatt volt, mivel már volt korábban is egyszer (3-4 éve). Akkor egyértelműen a vezérlés hibáját állapították meg, meg akkor még egyáltalán nem füstölt és nem ette ANNYIRA az olajat, csak amennyire normális.

Egyébként egy autószerelő vette meg és már másnap ment az autó és azóta is használatban van.

Amúgy meg az autót hibásként, alkatrésznek hirdettem így teljesen mindegy, hogy mi volt leírva! :D :))

[ Szerkesztve ]

(#52219) hcl válasza Exian (#52218) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hengerfejtömítés, pl... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#52220) zsolt19900 válasza Exian (#52214) üzenetére


zsolt19900
őstag

mi egyszer vettünk/tettünk a kocsikánba ilyen rázdfeljól aztán töltsd vele a telintank benzinre kis 3dlnyi soksok fórumon dicsért olajshopban kapható motorpucolókarbantartóéletmeghosszabbító adalékot, hát hogy az hasznát-é' vagy nem é' arró nem tudok nyilatkozni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52221) Exian válasza hcl (#52219) üzenetére


Exian
őstag

Lehet :( Annyira hirtelen jött elő, hogy már nem tudtam foglalkozni vele. Már arra is gondoltam, hogy a legutóbbi olaj volt a ludas, mert kísértetiesen az olajcsere után kezdett el füstölni, de szerintem más oka lehetett, meg aztán nem a leghitványabb olaj került bele. Egész egyszerűen elszállt valami tömítés szerintem, de hogy ez okozta e a vez.mű tengely törést, vagy sem, az talán sosem derül ki. Ha nem volt megfelelő olajnyomás már és nem kapott rendes kenést a motor, akkor lehetett amiatt a törés. A lényeg, hogy gondos kezekbe került és szépen meg lett csinálva.

[ Szerkesztve ]

(#52222) Exian válasza zsolt19900 (#52220) üzenetére


Exian
őstag

Hát hogy használ, vagy sem, az mondjuk hosszú idő és rendszeresen használat után derül ki. Annyit tudok, hogy az előző tulaj időnként rakott a benzinbe STP cuccokat.

(#52223) CPT.Pirk válasza zsolt19900 (#52220) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "spuri" nevű cucc működik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52224) dunc


dunc
nagyúr

(#52225) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Keresek keskeny beépíthető WC tartályt valamint nem görgős negyedköríves zuhanykabint.
Mosdó is jöhet, valami szélesebb kivitel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52226) Kaics válasza CPT.Pirk (#52223) üzenetére


Kaics
tag

A "spuri" műkődik anélkül is, hogy beindítanám az autót! :DD

meguntam ezt is.

(#52227) blaca83 válasza Smoker84 (#52212) üzenetére


blaca83
őstag

Nagyon aranyosak...! :C :DD Egy időben nálam is nagy kedvenc volt a Bordeuxi. :K

(#52214) Exian:
Kb: 1.5 évig használtam SPURI-t és azt jónak is találtam, de annyit azért nem tesz hozzá az állagmegóváshoz és a fogyasztás csökkentéshez sem, hogy havonta vásároljak belőle.

A 2. áremelése után többet nem vettem belőle. :N

(#52223) CPT.Pirk ;) :K :K :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#52228) bark88


bark88
csendes tag

Olcso, garis, passziv vidkari elado

(#52229) zsolt19900


zsolt19900
őstag

eladó suzuki gs500e motorocskám hát ha valakit érdekel, vagy tud rá vevőt az ne tartsa magában :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52230) FuckeR19 válasza zsolt19900 (#52229) üzenetére


FuckeR19
senior tag

ár nélkül nehéz eladni

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#52231) zsolt19900 válasza FuckeR19 (#52230) üzenetére


zsolt19900
őstag

na látod ez az :D írtam ki árat, csak módosítottam a hirdetésen és a rendszer rábiggeztette ezt az "ár nélküli" valamit, írtam már az adminoknak remélem javítani fogják 450e amúgy az ára

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52232) Vertigo18 válasza zsolt19900 (#52229) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most Én látom csak, vagy 1 képen letakartad a rendszámot, kettőn meg fenntmaradt? :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52233) zsolt19900 válasza Vertigo18 (#52232) üzenetére


zsolt19900
őstag

lehetséges na :D mindenki hibázhat ugye :P mondjuk aki az első fotóról leolvassa a rendszámot :D

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52234) Exian válasza blaca83 (#52227) üzenetére


Exian
őstag

Nekem is van kedvenc Bordeux-im, de az nem kutya :D Annál kicsit folyékonyabb állagú és jobb esetben nem szaga van, mint a kutyáknak, hanem illata :D Bocs...

(#52235) air válasza Exian (#52234) üzenetére


air
nagyúr

Kedves kollégák!
A bordóit kis b-vel írjuk, kötőjellel toldalékoljuk, és az e és u között egy a betű is van. Tehát bordeaux-i.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#52236) blaca83 válasza air (#52235) üzenetére


blaca83
őstag

Teljesen igazad van, nem figyeltem oda csak gépeltem és mentem tovább...

Köszi.. :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#52237) Bandus99 válasza FuckeR19 (#52230) üzenetére


Bandus99
őstag

Azert nincs ar, mert csere hazimozi rendszerre :D

Valami hasznos is legyen. Ki az aki T-nel uzletkoto ?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#52238) zsolt19900 válasza Bandus99 (#52237) üzenetére


zsolt19900
őstag

sosemfeledünk :D mily' megható

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52239) Exian válasza Bandus99 (#52237) üzenetére


Exian
őstag

Én nem, de apám és nevelőapám is 18 évig volt Westeles (bocs, az újkorban már T-s, de az igazi világ akkor is Westel korban volt :D). Ez persze semmit nem jelent, mivel már egyikük sem dolgozik ott, de vannak kapcsolatok, meg van ismerős, aki üzletkötő. Mi kellene?

(#52240) Sz7Cs


Sz7Cs
aktív tag

Sziasztok !

Fifa 13 eladó Xbox 360-ra és PS3-ra is !
Mind két játékhoz tudok adni ajándékba egy fém díszdobozt is !

A PS3 verzióhoz még nem lett felhasználva az online kód, az xbox360-hoz viszont igen, az ár éppen ezért 4 ill. 3,5 ezer Ft !

(#52241) Exian


Exian
őstag

Még mindig keresek embert egy előszoba járólapozásának kivitelezésére. Kb. 7m2. Erre kellene ember és egy árajánlat a munkára :) Lapok megvannak, de a többi szükséges dolog beszerzése a mesterember feladata lenne.

(#52242) rnrn válasza Exian (#52241) üzenetére


rnrn
tag

Ez olyan, mint mikor kértem időpontot féktárcsák és betétek cseréjére. Időpontra mentem, vittem az alkatrészeket. Asszonta, nem ér rá, nincs embere. Olajcserére is viszem az olajat, meg a szűrőt. Tudom, belátom, hogy eléggé utálatos dolgok ezek, bár volt, ami inspirált (2007-ben egy olajcserém során 3500 Ft-ért számolták az olaj literjét, és az egyéb javításokat is 2-szeresen áron végezték el, mint az előzetesen leegyeztetettek). Váááá!

(#52243) hcl válasza rnrn (#52242) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is sikerült már olyan szervizt kifogni, ahova vihettem cuccot (nem pécsi volt, és bénák is voltak).
Mondjuk a "nincs embere" sokszor igaz, volt olyan eset, amikor azért állt sokat az autóm, mert az egyik szerelő az aktuális helyről lelépett pár hét kamutáppénzre. Lebukott, kirúgták. Közben a hely úszott a melóban, mindennel csúsztak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52244) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Akit esetleg érdekel/megfogott az új UPC internetnövelés kampányunk nyugodtan keressen engem a részletekkel

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#52245) Dluinet válasza zsolt19900 (#52244) üzenetére


Dluinet
nagyúr

engem érdekelne, de UPC képtelen 12 éve egy kábelt kihúzni
szarjanak sünt :(((

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52246) Janoska26 válasza zsolt19900 (#52244) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

mi ez pontosan, priviben részleteznéd? :)

[ Szerkesztve ]

(#52247) NGA válasza zsolt19900 (#52244) üzenetére


NGA
addikt

És mikor fogják a feltöltési sebességet megnövelni? Kb tizede a diginek.

(#52248) Jadro válasza NGA (#52247) üzenetére


Jadro
veterán

Nem a sebesség a tizede, az ára a sokszorosa. :) Egyébként meg minden csak nézőpont kérdése. Mióta Invitel területen élek visszasírok én mindent. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#52249) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Egy videószerkesztéses témában kérném a segítségeteket.
Lenne egy 4,5 perces FLV "klip", amit YT-ról szedtem le. Szerintem powerpointos megoldással lett csinálva, ergó képek és szövegek sorozata váltakozik egy pánsípos aláfestő zenével. Nomármost, pár szövegrészen módosítani szeretnék, hozzáírni, elvenni belőle szavakat, jeleket. Meglehet-e oldani valamilyen progival a megnyitását és szerkesztését, majd újbóli mentését, akár FLV-be, akár más formába? Vagy ez tök felejtős?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#52250) hcl válasza plaszy (#52249) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolj bele, ez már videó. Nem a powerpointos diákat szedted le, hanem egy videó adatfolyamot. Mondjuk egy megfelelő videószerkesztővel belepiszkálhatsz, de átírni a szövegeket macerás lesz :)

Mondjuk ilyet egy windóz movie makerrel is lehet alkotni, elég könnyen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.