Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) simondr válasza Bannister (#23197) üzenetére


simondr
senior tag

"Ha kijött az egyik az augment tuti nem a másikat tette rá"
Azért nem mert mindkettő prefix, így magic itemen nem lehet rajta ez a két mod.
A kraftolás a játékban nagyon jó dolog, de alaposan utána kell nézni, hogy mit és hogyan, különben a kraftolás csak kidobott currency lesz.

(#23202) Bannister válasza Har_melin (#23200) üzenetére


Bannister
csendes tag

Har_melin: erre nem is gondoltam, éreztem, hogy valami baj van a logikámmal, különben mindenki így craftolna :) köszi!

simondr: jaja, ezért is nem foglalkoztam eddig vele, túl sok currency és szerencse kell hozzá és persze sok idő mindennek utánaolvasni. Tegnap csak kicsit szórakoztam az összegyűlt altokkal, mert esett egy ilvl 83 2h shaped mace. Egyébként a socketed gem are supported by lvl x maim az nem suffix? A poeaffix-en szoktam nézni. A jobb oldali oszlopban nem a suffixek vannak?

(#23203) Har_melin válasza simondr (#23201) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Itt kivételesen működhet, mert a +1lvl gems az egy általános prefix, a chance to maim pedig egy shaper suffix, tehát elvileg lenne rá lehetőség.

A gyakorlatban viszont az egyikre 2%, a másikra 1% esélyt ír a poecraft, ami ebben az esetben szorzódik, mert ha az egyik bejön és a másikra NEM a jó jön be, akkor lenullázódik a "számlálás". Szóval esélyes a bőven 1000 alt fölötti spammolás a sikerhez. Aztán persze lehet mákja valakinek és beadja a tizedikre.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23204) Genji


Genji
őstag

vásárlással indult a nap -7ex ;]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#23205) Win-T


Win-T
senior tag

Ha valamelyik mesternél nyitom a mapot a napi küldetéshez, akkor miért nyit mást néha amit beraktam? Tegnap is Rampartsból valami másik lett, de késő volt már betudtam a fáradtságnak, mondom biztos benéztem. De most is beraktam egy Haunted Mansiont és Beach lett amit nyitott. Ez normális?

(#23206) Plazmacucci válasza Win-T (#23205) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs egy ilyen random map módosító a deviceban?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23207) Bannister válasza Win-T (#23205) üzenetére


Bannister
csendes tag

Nem vaaloztad előtte esetleg?

(#23208) Win-T


Win-T
senior tag

Nem volt semmi mellette, egy alchemyt nyomtam csak rá, hogy normalból rare legyen. Fura. :F

(#23209) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Login error, abnormal disconnection. Kivágott és nem tudok bejelentkezni. Másnál is ez van?

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#23210) Egonyolc válasza brunnehilde (#23209) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

igen

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#23211) TrollBalint válasza brunnehilde (#23209) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem hétfőn vagy hétvégén volt ilyen, néhány perc után megjavult.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23212) simondr válasza Har_melin (#23203) üzenetére


simondr
senior tag

és tényleg, neked van igazad.
Mondjuk kissé kevés a logika abban, hogy az elder itemeknél a supported by lvl x fortify és úgy általában ezek prefixek szoktak lenni.

(#23213) simondr válasza Genji (#23204) üzenetére


simondr
senior tag

Egy ilyet tudtam volna adni PH kedvezménnyel :))

(#23214) sith7 válasza simondr (#23213) üzenetére


sith7
nagyúr

10 chaos :D :DDD

(#23215) brunnehilde válasza Egonyolc (#23210) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Köszi. :P

Trollbalint: Gondolom tegnap is gyorsan helyreállitották, de inkább elmentem megnézni a Dolemite-ot. :U

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#23216) Har_melin válasza simondr (#23212) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

az biztos, hogy a nem alap prefix-suffix kiosztás elég esetleges.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23217) Genji válasza simondr (#23213) üzenetére


Genji
őstag

Szerintem jobb boltot csinaltam ;]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#23218) simondr válasza Genji (#23217) üzenetére


simondr
senior tag

annyira nem értek a minionos buildekhez, de ha az immolatet és a reduced mana reservet ki tudja használni az ember, akkor az enyém jobbnak tünik

(#23219) Genji válasza simondr (#23218) üzenetére


Genji
őstag

Immolate-et én nem tudnám használni és a 20% minion dam implicit meg a 40% spectre dam labos mod (amit aztán kb lehetetlen ráaplikálni egy sisakra) überdurva, olvad el minden a képernyőn ahogy be shild charge-ozok egy képernyőre. :)

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#23220) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

Ez az XP hajkurászás kezd felhúzni. Elértem gond nélkül 50%-ra, innentől kezdve meg hülyét csinál belőlem a játék. Bemegyek Alvánál a "szobába", moccanni sem birok, négy oldalról támadnak és rögtön hulla vagyok. És ez megy egész héten, már vagy ötödször dobtam fel a talpam. :W

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#23221) TrollBalint válasza brunnehilde (#23220) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én pontosan ezért használok Quartz flask-ot. Én nem akarom nézni, mibe akadok el. Azt szinte folyamat iszom. Ha tömegbe vagyok, akkor meg aztán pláne. Szerintem jobb, mint a flame dash, mert ott úgy vettem észre, hogy csak az első ugrás gyors, a másodikra ugyanúgy rákészül, mint régen.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23222) Har_melin válasza TrollBalint (#23221) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

szerintem nem rákészül, hanem a flame dashnál megmaradt a cooldown, ahogy az összes blink skillnél. Az első cast az instant, de utána várni kell egy kicsit, nem lehet a gombra rátenyerelve Flashként átcikázni az egész mapon. Ha letelt a cooldown, akkor a következő cast megint instant.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23223) TrollBalint válasza Har_melin (#23222) üzenetére


TrollBalint
addikt

ja, hogy így van. Így már világos. Néha használtam úgy, hogy két dash között vártam kicsit, akkor tényleg elnyomta azonnal, de alapvetően én Flashként szerettem volna használni :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23224) brunnehilde válasza TrollBalint (#23221) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Phasingtől golyóálló vagy? :U De flaskot se volt időm elsütni, szóval... Egyébként úgy tűnik ez a +2 additional projectiles mod fektet meg állandóan.

Tegnap aztán mérgemben felforgattam a stacked deckeket. 450 drb, ha 5chaossal számolok, akkor olyan 12,5 exát kellett volna minimum visszahozniuk. Két HH után már lenyugodtam. :P Harmadikat ugyan nem dobott, de összességében olyan 20 exa lett belőlük.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#23225) Har_melin válasza brunnehilde (#23224) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

én ezért hagytam teljesen abba magasabb szinten a piramist. Rendszeresen ez volt, hogy beléptem, ha "szerencsém volt" akkor még volt egy kis lag is és mire bármit tudtam volna csinálni, meghaltam. Kell a francnak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23226) TrollBalint válasza brunnehilde (#23224) üzenetére


TrollBalint
addikt

phasingtől van valamennyi esélyed (talán 50%), hogy a szörny nem ugrik rád, kapsz 10% dodge-t és amint megiszod szaladsz. Ezzel se leszel halhatatlan, de némi esélyt ad(hat).
Ez melyik teremben volt egyébként? Mert én nem emlékszem ilyesmire, hogy velem történt volna, bár én Alva-t általában T12-T14-n szoktam csinálni

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23227) Har_melin válasza TrollBalint (#23226) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

szerintem ez nem a kész piramisra vonatkozott, hanem a küldetésekre, amikor a terem közepére teleportálsz és nulla időd van felkészülni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23228) Har_melin válasza brunnehilde (#23220) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Egyébként én most Zana küldetései miatt vagyok pipa. Egyrészt a napi küldetéseknél hiába futom a red mapokat, szinte soha nem ad megvehető pirosat.

Másrészt a küldetés sorozatnál úgy egy hónapja eljutottam a T11-T12 szintig, de persze sehol nem volt olyan map, amire beadta a következő küldetést. Eltűnt, és azóta sem jelenik meg sehol, elder kizárólag valamelyik sarokban mozgolódik. Ha megpróbálok shaper mapokat futni mellette (tiszta időpocsékolás, T3-T4 szarokat), akkor inkább még jobban visszahúzódik. Ezért van, hogy eddig összesen egyszer csináltam red eldert, a francnak sincs kedve muszájból futni mapokat, amik után ráadásul még az eredmény sincs meg.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23229) TrollBalint válasza Har_melin (#23228) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is azokra gondoltam, mármint nem a Templomra magára, hanem a szobákra, amivel építed.
Ha map kell, szólj, van nekem még néhány, egyébként ha futsz kisebb mapokat, akkor vigyázz, hogy utoljára pirosat fuss, mert a múltkor futottam egy fehéret valamiért és másnap fehér daily-ket adott. (Már ha fontos, hogy piros mapokra adja a daily-ket)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23230) Har_melin válasza TrollBalint (#23229) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

azt tudom, hogy az utolsó (vagy utolsó pár) map számít a következő napi plusz küldetésnél, de piros mapon (sőt, T14-15-ön) futott questnél is csupa sárga-fehér van a jutalmak között, ez az, ami bosszant.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23231) TrollBalint válasza Har_melin (#23230) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez fura, mert nekem mindig odaadta, ahol futottam. A napiakat meg arra, amit utoljára futottam előző alkalommal. Ez lehet, hogy egy bug (vagy randomba adja, és akkor az enyém bug)
Én lehet megkérdezném a helyedben a supportot.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23232) Har_melin válasza TrollBalint (#23231) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem arról beszélek, hogy a questben milyen szintet kínál fel, hanem a sikeres teljesítése után amiket vásárolni lehet tőle, az csupa trash

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23233) TrollBalint válasza Har_melin (#23232) üzenetére


TrollBalint
addikt

jaaa... na igen. Az szerintem minden logikát nélkülöz.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#23234) brunnehilde válasza Har_melin (#23228) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Érdekes, nekem ilyen gondom nem volt. Játék elején az bosszantó, ha nincsenek mapjaid, de kb ennyi a negativum. Meg néha beletelt némi időbe, mire beadta a megfelelő mapra, de előbb-utóbb megtörtént. Ha esetleg map kellene, gyere át. Nemrég beváltottam őket NPC-nél, de még igy is bőven maradt. Zana kinálatát meg kb soha nem nézem, ligában egy idő után már "kissé" drágák a mapjai.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#23235) sirdond


sirdond
őstag

néztétek a diablo4 bejelentést?
tudom, hogy nem mutattak sokat, de ez ez így nagyon kevés lesz szerintem. a hangulat tetszett, a cinematics is, de a gameplay? túl konzolos, így elsőre. őszintén szólva én sokkal többet vártam, már csak azért is, mert úgy legalább a GGG is jobban belehúzna. :)

(#23236) Plazmacucci válasza sirdond (#23235) üzenetére


Plazmacucci
félisten

hol? :O

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23237) sirdond válasza Plazmacucci (#23236) üzenetére


sirdond
őstag

blizzcon opening ceremony, most volt. gondolom azóta már van youtube-on.
meg van játszható demo is, úgyhogy majd arról is lesznek videók.

(#23238) sith7 válasza sirdond (#23235) üzenetére


sith7
nagyúr

instant buy lesz :B :K

(#23239) Patrick válasza sirdond (#23235) üzenetére


Patrick
addikt

Nem rossz, de a POE 4.0 minden visz majd. :C Azért kíváncsi leszek a D4-re is. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#23240) Plazmacucci válasza Patrick (#23239) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Van jósgömböd? :D

Egyébként a gameplay nem tűnik rossznak, nagyon figyeltek a kritikákra. Kérdés miért nem ezt adták ki a helyett... Miért azt a csillámpóni faszságot.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23241) freddirty


freddirty
senior tag

Ezt ismeritek?
https://youtu.be/WmasF114jW0

Összeraktam a buildet és tényleg jól műkdik. lehet farmolni a bányát sulphit nélkül :)

fred

(#23242) tibee77


tibee77
őstag

Neztem streamet dio 4-röl es ez nagyon nem olyan lesz mint amilyet mi exdiablo poe fan-ok varunk, en legalabbis.A poe magasra tette a lecet, nyomaban se lesz ez a 4. resz.Amit elegge sajnalok mert igy hogy a poe-nak nincs nagyon ellenfele igy lehet, hogy rossz iranyba fog elmenni a jatek. :O 4.0-at sokkal jobban varom mint a dio 4-et, ez mar biztos.Ennek ellenere tuti hogy elörendelö leszek. xD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#23243) Badlof2k válasza tibee77 (#23242) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Megse jelent meg de mar nem olyan amit vartal lol? Azert ovatosan, foleg a Poe magas lecevel is , majd meglatjuk Exilecon utan ennek fenyeben hogy a Blizzard iden tenyleg kitett magaert szvsz nem csak Diablo teren.

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#23244) sirdond válasza Badlof2k (#23243) üzenetére


sirdond
őstag

én is egyetértek tibee77-el és nem értem miért a nagy lelkesedés. összedobtak egy egyszerű demót, amiből kiderült, hogy a gameplay szar (és valszeg nem is ilyen lesz), skillekről alig tudunk valamit. (és valszeg az sem ilyen lesz).
egyedül a cinematics volt említésre méltó, de az mindig is az volt, ezen semmi meglepő.

ha nem a blizzard játéka lenne, akkor le se szarná senki, sőt, igazából ilyennel meg sem merne jelenni senki.
nekik viszont elég erősen kellett az utóbbi időben a cég megítélésén esett hibák helyreállításához. én csak azt sajnálom, hogy ennyivel képesek lenyűgözni az embereket, mert mindenkinek jót tenne egy nagyon jó diablo játék.

[ Szerkesztve ]

(#23245) tibee77 válasza Badlof2k (#23243) üzenetére


tibee77
őstag

Nem tudom neztel-e streamet, de peldaul quin69 reakcioi kb. mindent leirtak.ugyanaz az egyszerü faek jatekmechanika.talent es skillfa az 0, runak majd talan dobnak rajta es kicsit igy dio2-ös lesz de ennyi kb..quinn probalt olyan kerdeseket feltenni az egyik dev-nek amikkel probalta a poe-hoz hasonlitani a jatekot.a valaszok kb. nagy 0-ak voltak, a srac ritkan tudott epkezlab valaszokat adni.emlitettek hogy lesz craft, arra is probaltak kiterni a q&a-ban es annyi lesz kb. hogy megölsz majd egy szörnyet az dob valamit aztan megölsz egy masikat az is dob majd aztan valamifelekeppen azokat raheggeszted valamire es ennyi...ez craft?sajnos muszaj vagyok poe-hoz hasonlitani mert mashoz nem nagyon lehet es ez eddig edeskeves.higyj nekem en is szeretnem hogy jo legyen a 4. resz, hogy hü legyen a nevhez de idaig ez csak egy diablo 3.5 nem diablo 4.jot tenne poe-nak is egy kihivo aki megszorongatja picit mert kellenenek itt is a valtozasok.rossz iranyba ment el a jatek amiota tencent bacsi kezebe került a dolog.azon kivül hogy szinte naponta uj mtx-ek jönnek ki amiböl penzt tudnak csinalni semmi mas nem törtent.minden liga bugos-lagos mint allat, arra nincsenek javitasok.nagyon remelem hogy a 4.0 gyökeres valtozasokat hoz, pl. uj engine, jobb szerverek.ha ez összejön akkor a diablonak eselye se lesz.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#23246) Har_melin válasza sirdond (#23244) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igazából ennek a bejelentésnek a PoE szempontjából két lényeges eleme volt:
- a bemutatott gameplay nem valami húbamegazonnalakarom. Én nem mondanám szarnak, de ha már, akkor a Wolcen érdekesebbnek tűnik. Minden esetre nem olyasmi, amitől a most aztán fel kell kötni a gatyát érzése lenne a fejlesztőknek.
- időpont nincs, sőt, ha jól rémlik valamelyik hírből, akkor az hangzott el, hogy "not even Blizzard-soon", vagyis jó eséllyel még jövő ilyenkor is csak előzetes demót fognak mutatni, esetleg pár újabb karakterrel.

Innen kezdve mindenki egyéni ízlése szerint tippelheti meg, hogy a PoE 4.0-ra ennek milyen hatása lesz. Én maradok a pozitív oldalon, szerintem minden fejlesztésnek jót tesz, ha bőven félidő után nem kell a bepánikolt vezetés miatt addig nem akart dolgokat hirtelen belepakolni, megváltoztatni a koncepciót csak azért, mert a konkurencia kijött valamivel. Lehet, hogy a 4.0 nem fog tetszeni, de legalább arra nem hivatkozhatnak, hogy emiatt kellett más vágányra terelni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#23247) Win-T válasza tibee77 (#23245) üzenetére


Win-T
senior tag

Lehet, hogy az ezen a fórumon jelen lévőknél valóban nem lesz esélye a Diablonak, de hogy az első napos eladásokból több pénzt fog hozni mint a PoE eddigi élete során, arra azért mernék fogadni. :) Más közönségnek készül ez.

(#23248) sirdond válasza Har_melin (#23246) üzenetére


sirdond
őstag

egyetértek mindenben és én is inkább pozitív oldalon próbálok maradni.csak tényleg nem értem, hogy mire fel ez a nagy D4-el kapcsolatos lelkesedés? mert semmi olyan nem volt, ami miatt megérdemelné, na mindegy is.

lesz idő bőven a 4.0 fejlesztésre, 2 hét múlva szerencsére azt is megtudjuk, hogy mit takar majd pontosan az új kiegészítő. CW kommentelt egyet reddit-en, hogy biztos előbb lesz kész, mint a D4, de csak ennyit tudunk most.

[ Szerkesztve ]

(#23249) tibee77 válasza Win-T (#23247) üzenetére


tibee77
őstag

Persze ez nem is volt kerdes, hogy versenyezhetne bevetelekben egy kezdetben indie ceg termeke (most mar nem olyan kicsik az is igaz, remelem meg is lesz majd a jotekony hatasa) ami nem mellesleg ingyenes egy giga vallalat huzonevevel.Viszont ha ezt a reszt is elszurjak akkor nem allnak szep jövö ele arpg teren. :(

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#23250) brunnehilde válasza tibee77 (#23249) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Megnéztem én is a gameplay videót és én is azok közé tartozom, akik nem ájultak el tőle. Mondom ezt úgy, hogy a D3 nagyon tetszett (Reaper of Souls kiegtől kezdtem tolni, addigra állitólag már tényleg jó volt) és sokat játszottam vele, de szerintem a PoE-val nem egy ligában játszik, más súlycsoport. Jó kis agyzsibbasztó hentelés, nem kell hozzá túl sokat gondolkodni, aki szereti a műfajt és kevesebb ideje van a játékra, annak azért tökéletes választás. De, hogy ennyi PoE után visszamennék-e Diablozni, nem tartanám-e túl egyszerűnek, kihivásmentesnek, az már egy más kérdés. :U :P

Mindenesetre drukkolok nekik, hogy valami nagyon jó süljön ki a dologból, de még inkább, hogy a PoE 4.0 betaláljon, bár, szerintem egyszerűsiteni fognak, hogy szélesebb közönség felé is nyitni tudjanak majd. Új engine nagyon jó lenne, trade rendszert gatyába rázni. Pezsgőt bontanék, ha a currency tradeinget fullba törölnék és minden currency kapna egy fix átváltási árat az NPC-knél, mert horror, hogy 20-25 emberre rá kell irnod, mire valaki hajlandó megvenni az árudat. Többi meg legyen meglepetés. :P

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.