Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67701) pojzon válasza Multibit (#67700) üzenetére


pojzon
tag

Alapvetően nincs hiányérzet, csupán elméleti szinten jött fel részemről, hogy mivel a switch 2,5Gbit-es már (meg néhány kliens is), a tűzfal "csupán" Gbites. (És most nincs is különösen okom bárminemű cserére, mert nem jön Gbitnél nagyobb netsávszél sem), de HA lenne nagyobb net és cserélni kellene a tűzfalat, akkor csak egy nagyon drága tűzfal jöhetne szóba, amin van legalább 2db 2,5Gbites port, így jött a képbe az Armor G5 (egyfelől a márkája miatt, másfelől a szükséges portsebességek miatt).

Biztonság szempontjából én is biztos vagyok, hogy többet nem tudna, kérdésem az volt, hogy alapvédelemben nem nyújt-e kevesebbet. Mert ha egy extra licence nélküli szintet tudnak az otthoni routerek is (a beállitások terén eleget nyújt egy otthoni router számomra), akkor majd ha egyszer cserélnem "kell" akkor jó ha tudom, hogy nem feltétlen kell drága tűzfalat vennem, hanem egy erős HW-el szerelt otthoni is megteszi. :)

(#67702) Multibit válasza pojzon (#67701) üzenetére


Multibit
veterán

Egy home router soha nem lesz kellően biztonságos, mert
1. gyenge a vas
2. buta a szoftvere.
Ez még a túlárazott csúcsmodellekre is igaz. A marketingesek nem a biztonságra lőnek, hanem a palifogó feature-ökre meg a wifi-re.
De, ha gondolod, tegyél próbát a kedvenc Zyxel+eddel :) Lehet, hogy tetszeni fog. Nem vagyunk egyformák. Én biztos, hogy nem térek vissza.

(#67703) pojzon válasza Multibit (#67702) üzenetére


pojzon
tag

Noh, köszönöm ez lett volna a kérdésem lényege, nem akarok feltétlen home kategóriára váltani, de mivel nem szakterületem az IT, csak lelkes amatőr vagyok, felmerült a fejemben, hogy hátha nincs átlag halandó számára akkora különbség. :) A WiFi nem szempont, sőt kerülöm lehetőleg, mert erre ott vannak az AP-k.

Így meggyőztél, maradok én is a vállalati szinten, maximum elkezdek gyűjtögetni a következő tűzfalra és ha eljön az ideje, mert megpusztult, vagy kell a nagyobb sávszél, akkor meglesz a tőke is rá. :)

Még1x köszönöm, egyrészt a tanácsokat, másrészt a türelmet. :)

(#67704) Johnzy válasza carex6 (#67690) üzenetére


Johnzy
tag

Az "R2" alatt az új Archer C6-os érted? Milyen HW-Version?

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67705) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy létezik elosztó ami egy hálózati kábelre rávisz hálózatot 4 éren + telefont? Nem nagyon akarok barkácsolni, ha van kész megoldás.

(#67706) Borisz76 válasza Ribi (#67705) üzenetére


Borisz76
veterán

Biztos van ilyen de nem ajánlom.

Az UTP-n ha csak 4 ér van....., akkor csak10/100-s kapcsolatot tud, azaz Fast Ethernet sebességet.

Gigabites belső hálózatot nem érdemes így lerontani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67707) Ribi válasza Borisz76 (#67706) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elég az is, nem véletlen írtam 4 eret. Adsl-hez kell, nincs is 100MBit.

(#67708) zsiga68 válasza Ribi (#67705) üzenetére


zsiga68
senior tag

Tessék? Mit is szeretnél pontosan?

(#67709) mrsmart


mrsmart
csendes tag

Sziasztok,
Segítségre volna szükségem :)
A jelenlegi otthoni hálózati konfig (amit most épült ki), így néz ki:
- optikai kábel érkezik Telekom modembe
- Telekom modemből C6-os Asus router WAN portjába be
- C6 1-es portjából UTP kábel a második emeletre, ott C1200-as ASUS routerbe 1-es portjába be
- C1200 (AP-ként üzemel) 2-es, 3-as portjából UTP indul kát fali aljzatba
A problémám, hogy a két fali aljzatba, ha laptopot, vagy TV-t dugok (wifi kikapcsolva), akkor simán van internet az eszközön, de, ha pl. wifi nélküli nyomtatót, vagy PC-t, akkor még a hálózatot sem ismeri fel, 169.254-es IP-t oszt ki magának.
Nagyon régen foglalkoztam már hálózati témákkal, és ötletem sincs, mi lehet a gond... Vagy lehet, valami protokoll van, ami bezavar?
Köszönöm!

(#67710) Doky586 válasza Ribi (#67707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A számítógépeid közt sokallod a 110MB/s sebességet? Le akarod rontani 11MB/s re..? :F a fileátvitelt. :W

(#67711) jerry311 válasza Ribi (#67705) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van , többször volt téma már ebben a topicban is. Működik is rajta a 100M, de...
Jellemzően 2 fajta splitter van, az egyik jó a másik nem. Még ha van is "kapcsolási rajz", amin elméletileg jó az elosztás, az sem garantálja, hogy tényleg azt kapod.
A rosszabbik verzión néha lehet segíteni azzal, hogy a splitter és a PC közti kábelen csak 4 eret kötsz be, nem mind a 8-at, de van amikor ez sem segít.
Cserébe olcsók.

Ja és nyilván kettő kell a kábel mindkét végére, mert 1x 1G portból nem csinál 2x 100M-t. Tehát 2 port kell az egyik végén, a közös kábel szakaszon 2x4 ér (2x 100M), és a másik végén a splitter után megint 2 portba megy.

[ Szerkesztve ]

(#67712) norbmeator válasza zsiga68 (#67694) üzenetére


norbmeator
csendes tag

Van egy Huawei ONT a nappalinkban, arra rá van dugva a szolgáltatótól jövő optikai kábel és koax kábel. Ezen az ONT-n vannak ethernet portok és így direktbe rá van csatlakoztatva erre a készülékre egy router és a 2 számítógép.

@Patice: köszönöm a tippet, jövő héten újrakötjük. :)

(#67713) MaCS_70


MaCS_70
Topikgazda

Használ még valaki itt T ADSL-t?

A kárdés az lenne, hogy modem módba téve működhet-e a Zyxel HGW-n a telefon.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67714) mrsmart válasza mrsmart (#67709) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Felcseréltem a leírásban a két router típusát, de ez gondolom nem befolyásolja a kérdést.

(#67715) Santino válasza MaCS_70 (#67713) üzenetére


Santino
aktív tag

Pppoe passthrough-ra gondolsz?
Igen, én hosszú évekig így használtam. Rendben volt a vezetékes telefonhasználat.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#67716) Ribi válasza jerry311 (#67711) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, néztem én is az elosztókat, csak ahogy láttam ez rj45 mind2 végén amibe nem nagyon megy bele a telefonkábel, szóval oda megint kell 2 mókolt kábel. Főleg hogy az erek kiosztása sem jó a telefonnak. Akkor meg lehet az eredeti lan kábelt a legegyszerűbb szétbarmolni és arra direktbe kötni csatlakozókat.

Valszeg nem írtam túl érthetően, tehát a cél a lan kábel 2x4 erére rávinni 2x2-re lant és 1x2-re meg telefont maradék 1x2 meg üres marad. Gondoltam hátha van ilyen gyártilag, de ez elég kevés embernek kell, csak gondoltam hátha.

[ Szerkesztve ]

(#67717) qqcqqc válasza Ribi (#67716) üzenetére


qqcqqc
őstag

Belemegy az RJ45-be a telefon. Nálam is lan csatin megy a telefon a lakásban.

(#67718) Ribi válasza qqcqqc (#67717) üzenetére


Ribi
nagyúr

Igen, csak lapaból úgy látom a telefon drót középső 2/4 lába van bekötve, a lan splitterek meg pont ezeket a drótokat nem használják. Így hiába dugom bele, az eszközbe emiatt nem jut el már olyan láb ami a túloldalon be van kötve.
Illetve az sem biztos, hogy egészséges, hogy a csavart érpár egyik lábán lan megy, másikon meg telefon. Mind1, valszeg barkács lesz belőle. :R

(#67719) Essejó válasza Ribi (#67718) üzenetére


Essejó
veterán

Arra a kábelre krimpeled a csatlakozót amelyik kell neked.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67720) Essejó válasza qqcqqc (#67717) üzenetére


Essejó
veterán

A régi ISDN telefonok is Rj45 csatlakozót használtak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67721) Patice válasza mrsmart (#67709) üzenetére


Patice
nagyúr

Csatlakozási gondnak tűnik nekem.
Vagy kábel.
Próbáld meg esetleg másik kábellel, ha még nem tetted volna.
Vagy routereket indítsd újra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67722) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Milyen eszközt ajánlanátok internet átvitelre elektromos hálózaton? 1000Mbit-es netet kellene átvinni egy eszközre.

Köszönöm!

(#67723) qqcqqc válasza banderasz77 (#67722) üzenetére


qqcqqc
őstag

A gigabitet nem fogod elérni.
Azt ajánlom rendelj neked szimatikus szettet online és próbáld ki. Ha nem jó, akkor visszaküldöd.
Úgy, hogy senki nem tud semmit az adott hely elektromos hálózatáról lutri bármit ajánlani.

(#67724) banderasz77 válasza qqcqqc (#67723) üzenetére


banderasz77
addikt

Igaz, továbbgondolva 3 fázis jön be a lakásba. Lehet, hogy nem is egy körön van a nappali a dolgozóval...

(#67725) Essejó válasza banderasz77 (#67724) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet venni hozzá cuccot ami átviszi a 3 fázist. De tuti villanyász kell hozzá mert a megszakítók mellé a Din sínen kell bekötni. link
Vagy valamit benéztem és ez okosothon.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67726) energy4ever


energy4ever
addikt

Letettem vegul az egy switch kor a megosztasnak egy a netnek dologrol.
Viszont van egy letolto gep, aminel ugy nezne ki, hogy az alaplapi 1gigabites csati menne a switchbe, es egy usb-s 2.5gigabites pedig szinten ugyan abba a switchbe.

Kerdes:
Ha jol tudom az USB-s ethernet kartyak folyamatai a procikon keresztul megy.
ASUS PRIME J4005I-C alaplap integralt procival. Ez a proci eleg lenne sebessegben a 2.5gbps-es usb ethernet adapter teljes sebessegehez? (megosztott adatatvitel, nem internet)
A masik kerdes, ha 2 kabel jon be a switch-bol, hogyan kell beallitani melyikrol kapja a netet? :F

A miert nem csak a 2.5os adaptert hasznalom, es miert kell eroltettni a gigabites csatit kerdest megelozoen azert, mert nem szeretnem ha elszallna a gep fogyasztasa. (bar nem tudom a valosagban mennyire cpu ehes egy ilyen atalakakito!? :F )

(#67727) MasterMark válasza energy4ever (#67726) üzenetére


MasterMark
titán

Hálózati csatoló metrikájával tudod beállítani melyik legyen előbb.

Switch Tax

(#67728) MaCS_70 válasza Santino (#67715) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A cél az, hogy a T-s eszköz ne NAT-oljon, lehessen mögötte saját routert használni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67729) Santino válasza MaCS_70 (#67728) üzenetére


Santino
aktív tag

Ez pontosan így fog üzemelni. Nincs NAT, csak modem. És a telefon is rendben használható.
Ahogy írtam is, hosszú ideje így használtam, a T-s egység mögött a saját routerem irányított mindent, DDNS is rendben volt.
Most is így van, csak már nem Zyxel a szolgáltatói eszköz.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#67730) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Rég csináltam már ilyet, ezért inkább kérek segítséget.
Adott egy mobilnetes HUAWEI B628-265 router, aminek van wifije, de nagyon gyenge, sokszor szakadt, ezért vettünk egy Asus RT-AX58U routert. Ez azért ég és föld. De. A mobilneten csak kikapcsoltam a 2.4-es wifit, az 5-ös még fut, hogy be tudjak lépni beállítani.
Egymástól csak egy fal választja el őket, kábelen kötöttem össze.
A 4G routeren minden fut, csak fix IP-t ad az Asusnak. Működik minden rendben, de nem tudom, hogy nem lehetne-e ennél jobban beállítani? Gondolom nincs szükség a 4G-s wifijére sem, de amíg nem végleges a beállítás, addig nem akartam kikapcsolni.

Szóval, hogy lehetne ezt jobban?

Köszi!

(#67731) MaCS_70 válasza Santino (#67729) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Köszönöm, ez megnyugtató. A szép emlékű UPC Tecnicolor 7200-as működött nálam így, de a T-vel nincs tapasztalatom.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67732) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Az mitő lehet, hogy az Asus Zenbookom bekapcsolás után csak 30-40 másodperc múlva csatlakozik az 5GHz wifi hálózathoz, addig olyan, mintha egyáltalán nem is lenne wifi szolgáltatás, nem mutatja az elérhető hálózatokat?

Legfrissebb driver telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#67733) Doky586 válasza tibbike01 (#67732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam Androidon volt hasonló. A wifi analyzer is csak percenként változott. Sikerült egy rejtett menüben megtalálnom és kikapcsolnom hogy a programok csak percenként egyszer frissíthetik a wifi listát. Azóta újra pár másodpercenként frissül a lista és mindent gyorsan megtalál.
Lehet nálad is hasonló gond van.

(#67734) jerry311 válasza Ribi (#67716) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek a splitterek vagy mind a 8 eret átviszik vagy 8-ból csinálnak 2x 4-et.
Alapvetően mindegy melyik, mert 4 érre (2x2) teszel 100M Ethernetet, 1x 2-re telefont, 2 pedig marad üresen. A közös szakaszon lesz Ethernet kábel aminek 6 ere használt, ritkán de csináltak ilyet. A két végén pedig az Y egyik ágán lesz Ethernet mindkét végén RJ45, de csak 2x4 érrel bekötve 100M-re, az Y másik ágán pedig telefonkábel (4 ér) vagy Ethernet, aminek az egyik vége RJ45, a másik pedig RJ11.

(#67735) trialboj


trialboj
őstag

Baj van srácok :(
Házból lakásba költöztem, otthon még ment az ethernet port, itt meg hiába dugom be, nem kezd el villogni, és nem is megy a net( [msi B350M MORTAR] ), új 10M CAT 6-os kábel. Viszont ha type c donglebe dugom akkor minden gond nélkül megy. (Apple laptopban is megy a dongle, és mac studioban is megy a kábel dongle nélkül.) Az egyetlen dolog amit csináltam hogy otthon még kifújtam belőle a port, mielőtt elhoztam. Lehet bármi jumper vagy akármilyen kábel ami kihúzódhatott takarítás vagy szállítás közben?
Nem tudom elhinni hogy elromlott, hát mi a francot csinálhattam vele :W :W :W
Bármi ötlet?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#67736) csaszi75 válasza trialboj (#67735) üzenetére


csaszi75
senior tag

Próbád egy másik kábellel.

(#67737) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv!

Szeretném áthúzni a netet kábelen az udvar végében álló épületbe. Ez olyan 20-30 métert jelentene a szabad ég alatt. Tudtok ajánlani olyan bevált kábelt ami nem veszi zokon a telet, fagyot, nyári kánikulát, vihart, jégesőt, kisebb atomkatasztrófát?
Van esetleg ennek még valami buktatója amire figyelni kell?

(#67738) Patice válasza Win-T (#67737) üzenetére


Patice
nagyúr

Levegőben, falon, földben menne a kábel?
Amúgy gégecső + normál CAT6 UTP kábel, csak a cső bírja az UV-t ha kap napfényt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67739) Win-T válasza Patice (#67738) üzenetére


Win-T
senior tag

Levegőben... fal nincs, a gyepet, betont meg ezért nem szeretném felásni. Szóval akkor nem kell semmi extra tudású zsinór, csak húzzam bele valamibe ami bírja.

(#67740) PiroGrim válasza tibbike01 (#67732) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Ha egyet sem mutat az bármitől is lehet, lassú a windows, lassú a rádió stb.
Ha csak az 5GHz-s csatornát találja meg nagyon lassan, akkor például okozhatja a gondot az, hogy a DFS csatornákon (>=52) korlátozva van, hogy egy kliens mennyi időnként küldhet probe üzenetet (amivel a bssid-ket keresi), egyes különösen kritikus csatornákba (talán 116-132) pedig egyáltalán nem küldhet. Itt meg kell várnia, hogy meghalljon egy beacon üzenetet egy ap-tól. (És ez is korlátozva van természetesen, hogy milyen gyakorisággal történhet meg.) Így tehát a gyártó algoritmusára vagy utalva mi alapján keresi az 5GHz csatornákat. ha pl szimplán sorba megy, akkor aztán tényleg eltart egy jó darabig mire egy 140es csatornán futó bssid-t megtalál. (Talán az alma pl az első 3-4 körben kihagyja a nem probe-olható csatornákat, és azokba csak azután hallgat bele.)

szíszíenpí vájörlesz /én

(#67741) MaCS_70 válasza Win-T (#67737) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nálam kb. 15 évig volt kifeszítve kb. 80 méter Cat5 kábel végig csapadéknak-napnak kitett módon elvezetve. A legolcsóbb praktikeres kábel volt. A héj a végén már nem volt éppen sima, de megkezdte, de nem ette meg a nap, nem repedt el, nem ázott be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67742) Patice válasza Win-T (#67739) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor kell egy drótkötél, ami tartja az egészet.
És igen, valamibe húzd be a kábelt.
Kültéri CAT kábelt is nézhetsz, bár szerintem drágább lesz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67743) Essejó válasza Patice (#67742) üzenetére


Essejó
veterán

Én anno egy 1/2"-os locsoló csőbe húztam bele a lapostetőn átmenő lankábelt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67744) Patice válasza Essejó (#67743) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67745) Johnzy válasza trialboj (#67735) üzenetére


Johnzy
tag

Esetleg egy száraz vagy alkoholos fültisztító pálcával finoman törölgesd le a hálózati csati réz érintkezőit. Jobb tippem nincs...

sok sikert!

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67746) Essejó válasza Johnzy (#67745) üzenetére


Essejó
veterán

Azok az érintkezők elméletileg aranyozottak. Szóval akár radírral is átmehet rajta.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67747) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok,
Végre hozzám is eljutott a telekom 2000mbit-es internete, és szeretnék venni a gépembe egy hálózati kártyát, ami ki is tudja ezt használni. Sajnos az alaplapi csak 1000 mbitet tud.

Tudnátok ajánlani valamit ami megfizethető áron van, és teszi a dolgát?

Eddig ezeket néztem, bár sok infót egyikről se találtam, hogy megbízhatóak lennének:
-TP-LINK TX201 2.5 Gigabit
-DELOCK 89564
-Intel I225T1BLK-C PCIe 2.5G

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#67748) ThodEE válasza Anaren91 (#67747) üzenetére


ThodEE
őstag

2.5G Intel i226 PCIE To RJ45 Network Card 100/1000/2500Mbps-et vettem az asszony gépébe hogy ki tudja használni a nas-t, jobb pingje van mint az alaplapimnak :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67749) Borisz76 válasza Anaren91 (#67747) üzenetére


Borisz76
veterán

Az OK , hogy a WAN port 2.5 Gbit-es.
Az előfizu pedig 2000-s.

Van azon a T-Com-os cumon 2.5 Gbit-es LAN csatlakozás ?
Csak azért mert ha nincs....akkor max 2 db géppel tudod egyidőben kihasználni a 2000-s előfizetést.

Ha van rajta 2.5 Gbit-es LAN, akkor jó vagy egy gépre a max sebességhez.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67750) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szolgáltatói router esetén (Telekom - Technicolor 2235) beállítottam a subnet mask-ot 255.255.0.0-ra, a DHCP cím tartományt az alapértelmezetten hagytam (192.168.1.2->255), majd beállítottam egyik gépemhez egy a fenti tartományból kieső IP-t a routerben, hogy azt adja neki Mac address alapján (192.168.16.100). Volt netem és a gépeim nem látták egymást.
Ezek szerint most akkor létrehoztam egy VLAN-t? :U
Hogy tudok tutira megbizonyosodni arról, hogy biztosan izolálva vannak-e a hálózatok egymástól?
Mire kell figyelnem még? Okozhat ez a beállítás bármilyen biztonsági problémát?

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.