Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67551) Reggie0 válasza mezis (#67549) üzenetére


Reggie0
félisten

De, azert van ilyen. Netgear X10 pl, itt lefed 120nm-et egesz jo sebesseggel raadasul a lakas egyik sarkaban van, nem kozepen. Mikrotik Audience-vel is jo tapasztalataim vannak lefedettseg teren, amiota van wifiwave2.

Ha kozepre tudja rakni az eszkozt, akkor siman megoldhato, azert 8 meter nem egy oriasi tavolsag.

[ Szerkesztve ]

(#67552) Multibit válasza kirkri (#67550) üzenetére


Multibit
veterán

Nem antenna, hanem switch. Tehát, a dedikált AP egy rádiós switch. Az AP szoftverétől függ, hogy mennyire lehet szofisztikáltan "SSID-zni". Azt meg a környezet, a kliensek és azok funkciói határozzák meg, hogy mennyire kell.

(#67553) Multibit válasza Reggie0 (#67551) üzenetére


Multibit
veterán

Ugye itt nem a 8 méter a gond/nem gond, hanem a konkrét környezet. Wifi-vel kapcsolatban soha nem tennék olyan kijelentést - így látatlanban -, hogy biztos megoldható.

(#67554) jerry311 válasza somasz (#67546) üzenetére


jerry311
nagyúr

Valószínűleg menni fog, nálam is megy a HP NC522SFP, de nem véletlenül olcsó.
Driver még beszerezhető, de HP-hoz méltóan ez nem jelent hozzáférést minden funkciójához, a fizetős részek nyilván elérhetetlenek ezekhez a kiöregedett használtpiaci kártyákhoz. Windows 10 helyett inkább átraktam az ESXi-be, az kevesebb macera.
Persze a 2x 10G kapcsolat megvan, de kb. ennyi.

(#67555) Reggie0 válasza Multibit (#67553) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyira azert lehet mondani, mint amennyire kijelenthetjuk, hogy jon a busz.

[ Szerkesztve ]

(#67556) Johnzy válasza Gtaati (#67548) üzenetére


Johnzy
tag

Egy minimum 8 portos Switch és egy jobb féle Mesh-es rendszer (TP Link Deco, igény szerint) 2 egységgel. De a Switchből már 16 portosban is gondolkodhatnál, mert a 8-asból 3 élből elmegy (1 uplink a Router felé + 2 a WiFi-nek), így az 5 maradék port már nagyon határeset...

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67557) didros


didros
senior tag

Jól gondolom azt, hogy ha a Telekomos Huawei modemet csak bridge-ként használnám, akkor az abba csatlakoztatott (internet alapú)telefon nem fog működni?
Ha mindenképpen kell a telefon, akkor is a modem "mögé" kell csatlakoztatni a routert ugye? Azaz a modemből kijövő kábel a router WAN portjába csatlakozzon. (Jelenleg így van, de mintha hosszabbak lennének a válaszidők, mint korábban, mikor router egyik LAN portjába volt bekötve a modem.)

(#67558) zsigaviper


zsigaviper
csendes tag

Sziasztok, remélem jó helyen járok.

A következő a problémám, céges laptopon időről időre megszűnik az internet kapcsolat, emiatt megszakad a vpn kapcsolat is.

A hálózat elemei a következők:

Telekom gigás net, erre kötve egy asus ax55, erre kábellel kötve egy mercusys av1000 jeltovábbító, ami a belső villanyvezetéken keresztül továbbítja a netet a nappaliból abba a helységbe, ahová az asus router már nem ér el.
Ebben a helységben van még egy pc egy másik laptop, és 2 telefon is, de azokon nem tapasztaltam még hasonló gondot.

(#67559) mezis válasza zsigaviper (#67558) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Lehet hogy csak kedvezőtlen helyen van a laposod, illetve az antennái. [link]

mezis

(#67560) Gtaati


Gtaati
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#67561) csaszi75 válasza zsigaviper (#67558) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nem próbál a laptop valami másik WIFI-re rámenni és ezért dobja a VPN-t?
Indíts egy folyamatos pinget..
Készítesz TXT-ben egy teszt.cmd file-t, majd beleteszel egy sort: ping -t www.google.hu
Majd ezt hagyod futni folyamatosan, amíg dolgozol..

(#67562) Puro


Puro
aktív tag

Azt hogy tudnám kideríteni, hogy mi ez a forgalom és mi hozza létre? Port 8 a bejövő net routerból port6 pedig egy windows11-et futtató nas 0-24-ben üzemel. :R

(#67563) MasterMark válasza Puro (#67562) üzenetére


MasterMark
titán

(#67564) Puro válasza MasterMark (#67563) üzenetére


Puro
aktív tag

Köszönöm :R

(#67565) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Otthoni hálózatépítéssel kapcsolatban az alábbiakban szeretném a véleményeteket, segítségeteket kérni:
Szolgáltatói vezetéken (koax) érkezik a t-s net, erre van asus mesh rendszerben két router kötve (stabilitás miatt azok is vezetékkel emelet-földszint) - a jobb sebesség érdekében AC-n a két tv-nek ezek szórják a letöltött műsort.
Jelenleg a szolgáltatóiba van kötve egy ps, egy asus router, illetve egy pc - ebbe a routerbe még egy syno nas.
Ott kezdődött az egész, hogy vettem egy kamerát és tervben van még egy, amiket poe. bekötéssel szeretnék használni.
:D Ha már lúd, legyen kövér alapon vettem egy ilyet: Tenda TEG5310P-8-150W PoE L3 Managed Gigabit Switch 130W és ha már ilyen is van, akkor rendszereznem kéne mindent...sokáig egy 9-12u rack szekrényben gondolkoztam, amibe beleraktam volna a nas-t, switchet, szolgáltatói routert/modemet, de azt olvastam, hogy dög meleg tud benne lenni (lakásban), ezért úgy döntöttem, hogy azonos méretekkel megépítem én szögvasból, perforált lemezből a teteje, alja, így elvileg eléggé szellős lesz. A kérdés, hogy ennyi eszköznél megéri pach panellel pepecselni? Jól néz ki, szeretem is az ilyen rendszerezéseket, de mivel sose szereltem (nem akadály) lehet, hogy keystone egység mellett kéne döntenem (akkor a koaxot is tudnám vágni/rendszerbe rakni), illetve vezetékem van otthon Cat5e bőven...na már most, ez a vezeték mehet Cat6 foglalatba? tudok rá olyan véget tenni? Mert akkor inkább vennék olyan egységet s később csak a vezetékeket kell cserélni, ha viszont azt mondjátok, hogy jobb, akkor egyből azt húzok (30>n alatt van a legnagyobb táv is). Gondolom minden eszközt csillag topológiába kellene kötnöm a switchbe (a mesh egymásba van kötve, vagy azok is mehetnek külön-külön bele).
Sok a kérdés, de úgy akarok nekiállni, hogy a lehető legoptimálisabb legyen. Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#67566) MaCS_70 válasza Zsmester89 (#67565) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én beszereztem egy patch panelt, és sokkal tisztább, szárazabb érzés, mint akár csak a 12-es keystone doboz volt. Nem egy veszélyesen nagy összeg (itt a Harveraprón is szokott lenni), és könnyebbét, átláthatóbbá teszi a rendszert.

Csak arra vigyázz, hogy milyen keystone aljatokat teszel bele, mert sok olyan van, amelyik egy-két milliméterrel szélesebb, és nem fél el belőlük a neévleges mennyiség a sorban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67567) jerry311 válasza Zsmester89 (#67565) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vannak perforált lemezből készült szekrények is.
Patch panel szép.
Cat 5e, 6 és 6a keystone majdnem ugyanaz, bármelyik kábelt bele tudod kötni.
Gigabit a switched, a meglévő Cat5e hivatalosan gigabitet tud, tehát ezzel jelenleg nincs teendő.

Csillag topológia lenne ideális, mert úgy mindennek jut gigabit a fő switchig, utána mindenképp osztozkodnak a NAS vagy az internet felé. Viszont ez nem kötelező, simán lehet egy szobába 1 kábelt (azért inkább illik kettőt ha már csinálja az ember), és utána ott egy 5 portos switchre mehet a PC, TV, XBox. Nem fog mind egyszerre gigabitet követelni magának. Erre én azt mondom, hogy ez már inkább az egyéni preferenciától és a lehetőségektől függ.

(#67568) MaCS_70 válasza jerry311 (#67567) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én is csillagosan alakítottam ki a lakás Ethernet-hálózatát, de éppen elfogy a 24 port...

Van azonban egy esetleg (!!!) figyelembe vehető többlet szempont: előfordulhatnak preferált útirányok, mint mondjuk apa gépe -- NAS. Ilyen esetben nem baj, ha ők nem a központi switchbe csatlakoznak, hanem egy alswitchbe.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67569) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Akkor nyugodtan mehet a Cat6 patch panel, cat5 vezetékekkel(+csatikkal), a router-patch panel közé pedig előre szerelt Cat6 rövid vezetékek?

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#67570) jerry311 válasza Zsmester89 (#67569) üzenetére


jerry311
nagyúr

Minek a Cat6a patch kábel, ha csak Cat5e van a falban?
Én legyártanám a magam 15-20 centis patch kábeleket otthon Cat5e-ből.

(#67571) energy4ever


energy4ever
addikt

2.5Gbites switcheket nezegetem egy ideje. Itthon kaphato felhozatalbol a legolcsobb is olyan stabilan mukodik mint egy dragabb?

(#67572) Zsmester89 válasza jerry311 (#67570) üzenetére


Zsmester89
őstag

Panel lakás....nincs semmi a falban, szegély mellett van elhúzva most is minden. Ha szekrénybe pakolom a cuccokat, akkor rakok fel kábelcsatornát (esztétikusan a szegély fölé) és színre festem. Nem nagy összeg a különbség cat5-6 panel között, de ha elég az 5e, akkor rakok olyat.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#67573) MaCS_70 válasza Zsmester89 (#67572) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Cat6 panel alatt a Cat6-os keystone-okat érted?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67574) Multibit válasza energy4ever (#67571) üzenetére


Multibit
veterán

A legolcsóbbak a kevés porttal szerelt, unmanaged típusok. Egy ilyen eszköz - ha megfelelő a hűtése - stabil. Persze, bármi elromolhat. A kérdésedre az tud válaszolni, aki már több 2.5Gbps switchet tesztelt otthon. Szerinted, hányan vagyunk ilyenek? :)
Nálam most egy ilyen QNAP üzemel, ezzel nincs baj. Ahogy nézem, felment az ára…
Ha nálad az alacsony ár az elsődleges szempont, ne ragaszkodj az itthoni beszerzéshez!

(#67575) qqcqqc


qqcqqc
őstag

HA már itt is lehet téma a 2.5-ös hálózat ide is beítom, a home server topicban volt róla szó:

"Úgy látom felkavarta vizet a 2.5 téma. [link] Itt van egy videó, néhány példány tesztelve, szétszedve.
[link] És ez meg leírva."

A linkeken kínai swichtek vannak, jellemzően ebay beszerzésüek, de máshol is előfordulnak.

[ Szerkesztve ]

(#67576) Zsmester89 válasza MaCS_70 (#67573) üzenetére


Zsmester89
őstag

Itteni javaslatra lehet, hogy elengedem a keystone megoldást és sima (fix? nem tudom mi a szakzsargon) patch panelt vennék. Ott még ugye már vásárlásnal eldönti az ember, hogy mi lesz.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#67577) ThodEE válasza qqcqqc (#67575) üzenetére


ThodEE
őstag

+ #67571energy4ever
Két hete használok egy "Hisource 4 Port 2.5G Series None-POE Ethernet Switch with 10G SFP Network Switch" -et, 14200 ért sikerült beszerezni Aliról, járt hozzá tápegység is.
Asztaligép SSDről -> NAS SSD gyorsított RAID1 (2* Seagate Exos 7E10 8Tb) vinyóra , windows másoló mért 272MB/s-t, persze függ a fájl mérettől de elég jól tartotta a sebességet, ha kell valami teszt amit én is megtudok csinálni akkor írjatok azt összehozzuk :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67578) energy4ever válasza ThodEE (#67577) üzenetére


energy4ever
addikt

Koszi! :R Itthoni arakhoz kepest akkor is olcsobb, ha 2-t vesz valaki...
Tesztelesre en a CrystalDiskMark-ot tudom ajanlani. Az nem csak particiot tud, hanem mappat is kitudsz vele tallozni.

(#67579) ThodEE válasza energy4ever (#67578) üzenetére


ThodEE
őstag

Elég fura értékeket kaptam, NAS on kiválaszta egy mappa és gépről rá tesztelve:

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67580) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Yettel OtthonNet-em van amihez egy ZTE MC801A router segítségével csatlakozok, 0-ás tartománnyal, mondjuk ez a kevésbé érdekes része. Ezt egy Huawei B535-232a routerrel osztom tovább, ami működik is, csak így a helyi hálózatom 2 külön IP tartományban működik, ugyanis a Huawei 8-as tartományban dolgozik, ami nem mindig szerencsés, ezért szeretném egy tartományba hozni a 2 eszközt, tehát szeretném, hogy a Huawei router simán switch-ként üzemelne és a felette lévő ZTE MC801A router osztaná csak az IP címeket, természetesen azonos tartományban. Na ezt nem tudom beállítani. Próbálkoztam más sok mindennel, de valahányszor router reset lett a vége. Nyilván, első dolgom volt kikapcsolni a DHCP opciót a Huawei routeren, de ettől függetlenül ugyanúgy 8-as tartományú IP címet kapok
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.8.2, mint amilyen a LAN IP address. Gondoltam akkor megpróbálom megváltoztatni a LAN IP address-t 192.168.8.1-ről, 192.168.0.254-re, tekintve, hogy a felette lévő ZTE MC801A router 192.168.0.253-ig oszt IP címet a gyári beállítás szerint, erre azt írja a Huawei router, hogy
"IP address is empty or invalid. Please re-enter!"
Én nem vagyok ezeknek a hálózati beállításoknak az éles kése, viszont miután kihúzom a felette lévő routerből csatlakoztatott, már át tudtam írni, ugyanakkor nem a 0-s IP tartományban kaptam címet, hanem: Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.202.180 és ezek után már sem LAN-on, sem pedig WiFin-n nem érem el a routert, szóval RESET. Ez után minden működik újra, leszámítva a tartományokat.
Nem tudom, hogy a Bridge mód mennyire feleltethető meg annak, amit én szeretnék, de arra átváltva, aminek amúgy is eléggé homályos a leírása
BHíd módHíd módban egyszerre csak egy készülék csatlakozhat az internetre.Megjegyzés:

1. Híd módban csak mobiladaton érheti el az internetet.
2. Ha engedélyezi a híd módot, amikor nincs internetre csatlakozva, vagy kézzel lecsatlakozik az internetről híd módban, akkor az oldal kijelentkezteti. Ezután kézzel kell megadjon statikus IP-t a számítógépnek az újra bejelentkezéshez. Híd mód engedélyezése Az online frissítések, virtuális kiszolgálók és a tűzfal nem elérhetők Híd módban.

Ezzel is az a baj, hogy, sem WAN/LAN, sem pedig simán LAN konfigurációban se működik.

Amennyiben valakinek van megoldási javaslata, kérem jelezze!
Köszönöm! Lehete tök egyszerű, csak én vagyok birka! 😊

(#67581) Gubek-Einste válasza Danecay (#67580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom, hogy a Bridge mód mennyire feleltethető meg annak, amit én szeretnék, de arra átváltva, aminek amúgy is eléggé homályos a leírása
BHíd módHíd módban egyszerre csak egy készülék csatlakozhat az internetre.Megjegyzés:

1. Híd módban csak mobiladaton érheti el az internetet.
2. Ha engedélyezi a híd módot, amikor nincs internetre csatlakozva, vagy kézzel lecsatlakozik az internetről híd módban, akkor az oldal kijelentkezteti. Ezután kézzel kell megadjon statikus IP-t a számítógépnek az újra bejelentkezéshez. Híd mód engedélyezése Az online frissítések, virtuális kiszolgálók és a tűzfal nem elérhetők Híd módban.

Ezzel is az a baj, hogy, sem WAN/LAN, sem pedig simán LAN konfigurációban se működik.
Ez a modem mód lesz amikor az eszköz nem végez semmilyen router-i feladatokat, csak felcsatlakozik a mobil hálózatra.

A legegyszerűbb az lenne ha vennél egy sima wifi router-t, azt könnyen be lehet állítani AP módba. Az ilyen mobilnetes eszközök sokszor a szolgáltatók által korlátozott funkcionalitással érhetőek el így nem tudnak minden amit gyárilag tudnak/kellene tudniuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67582) BitRider


BitRider
aktív tag

Sziasztok! A következő lenne a setup:

a felső szinten van egy Telekom-os jelosztó 1000-es nettel, ez lefedi a felső és az alsó szint ezen felét wifivel (kipróbáltam, tök jó az alsó szinten is a jelerősség)
erre rá van kötve egy 10 portos switch, amiből minden szobába vezet LAN
a felső szint másik felén kell még egy router, hogy az is le legyen fedve (WiFi + 4 LAN)
• a pincében is lenne egy router (WiFi + 4 LAN), ahol szintén van asztali gép

Kérdések:

1. milyen switch-et és routereket ajánlanátok?
2. érdemes olyanban gondolkodni, hogy azonos legyen az egész házban az SSID?
3. érdemes kiiktatni a Telekom-os jelosztót, hogy egyetlen márkával legyen megoldott minden WiFi és az egységes SSID? és akkor 3 router kell összesen
4. a konfiguráció hogy nézne ki nagyjából? melyiket kéne AP módba rakni? vagy mi lenne az ideális? jó lenne például, ha a hálózati nyomtatót minden wifiről és asztali gépről látni lehetne?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#67583) Gubek-Einste válasza BitRider (#67582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1. milyen switch-et és routereket ajánlanátok?
Switch-ből bármilyen megfelelő lesz, router-ből mindenképpen mesh képes kellene.

2. érdemes olyanban gondolkodni, hogy azonos legyen az egész házban az SSID?
Igen

3. érdemes kiiktatni a Telekom-os jelosztót, hogy egyetlen márkával legyen megoldott minden WiFi és az egységes SSID? és akkor 3 router kell összesen
Igen

4. a konfiguráció hogy nézne ki nagyjából? melyiket kéne AP módba rakni? vagy mi lenne az ideális? jó lenne például, ha a hálózati nyomtatót minden wifiről és asztali gépről látni lehetne?
Az első egység menne a szolgáltatói eszköz mellé ami csak modemként működik és minden router-i feladatot a saját eszköz lát el. A másodlagos egységeket node-nak kellene, hogy meg legyen az egységes hálózat kezelés így mindenki látna mindenkit és menne a shameless roaming is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67584) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Sziasztok,
adott a telekom techicolor routere (2000/1000) hozzá 3 darab telekomm mesh csoda (olyan mailyen, de már lan kábelen vannak összekötve, működik is szépen)

A problémám, hogy áramszünet után a lanon bedugot gépen nincs net, kivéve ha minden kikapcsol, router be, gép be, mesh egyesével vissza...
Egy ideig fix ipn volt akkor is voltak gondok, most hogy nincs nem változott.

Kérdésem ha fix ipt akarok adni az eszközöknek azt a DHCP tartományon kívül tegyem?

الغريبة في هذا الكوكب

(#67585) zsiga68 válasza Heimdallr75 (#67584) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nézd meg honnan ossza ki az ip-ket, adj hozzá mindjuk huszat és onnan adj neki fix ipket a kiliensekben. Vagy állíts be macaddress alapú kiosztást.

(#67586) mezis válasza Heimdallr75 (#67584) üzenetére


mezis
nagyúr

Udv.!

Igen, a DHCP tartomány a DHCP-é.

mezis

(#67587) Heimdallr75 válasza mezis (#67586) üzenetére


Heimdallr75
őstag

igen ezt néztem most én is, kb 30 wifis okos eszköz lóg rajta, ami energiatakarékosáig okból 30 percenként csatlakozik fel, és azt feltételezem hogy mivel 24 órás a lease time (csak hangosan gondolkodom) nem kapja meg a megfelelő ipt amit mac alapján állítottam be.
40-244 közt van most a dhcp, és totál randomokat látok egy restart után a 41-töl a 201 végű ipig.

Ráadásul a telekom fos mesh sem oké hogy előbb indul és áll fel mint az optikai eszköz.

الغريبة في هذا الكوكب

(#67588) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Jelenleg a Digitől van internet szolgáltatásom, de nincs fix ip cím. Egy Ubuntu szerver fut a hálózaton amin egy weboldalt üzemeltetek. Jelenleg úgy oldottam meg, hogy regisztráltam egy DDNS (No-ip) címet, a weboldalt a valam1.ddns.net:1611 (példa!) címen érjem el egy adott portszámmal.
Milyen megoldás létezik arra, hogy egy meglévő domaint (valami2.eu) össze tudjak kötni a jelenlegi DDNS címemmel és a későbbiekben a domainemmel tudjam elérni az üzemeltetett weboldalt?
Előre is köszi a segítséget! :)

(#67589) mezis válasza Heimdallr75 (#67587) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor a 2 - 39 a tied. (Az 1-es lehet a routeré).
A DHCP tartomány általában módosítható.

mezis

(#67590) energy4ever


energy4ever
addikt

Beerkezett minden rendelesem kabelt szerelni: [kép]
Eddig sima CAT5E kabelt hasznaltam. Az arnyekolt CAT6 valahogy joval masszivabb/robosztusabb/tomorebb.
Csatlakozobol most olyat vettem amin atmennek a kabelek, majd krimpeles utan kell levagni a felesleget.
Az atmenos csatival, es a jobb monosegu kabelel konnyebb dolgozni... :K
Extrakent vettem Delock kabelharinynat, valamint megtoresgatlo zsugorcsovet. Elobbi barommi jol nez ki, utobbi meg hihetettlen, hogy egy lyukas kotel, es ennyire kepes osszemenni. :D
Csipofogobol sem nyultam melle szerencsere.
Ha valakinek kellene cikkszamok, szivesen leirom... :B
A vegeredmeny pedig:

[ Szerkesztve ]

(#67591) Heimdallr75 válasza mezis (#67589) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ez oké ezt látom, de bajt okoz ha pl a dhcp tartományt 100-244 re teszem és aminek fix ipt akarok adni azt (mac alapján a telekom ontban) mondjuk 40-99 közé teszem?

الغريبة في هذا الكوكب

(#67592) mezis válasza Heimdallr75 (#67591) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmi bajt nem okoz, amíg nem kell a DHCP-nél nem jalentkezik egy 146. eszköz IP címért, miközben a korábbi 145 eszköz aktív.

mezis

(#67593) MasterMark válasza szricsi_0917 (#67588) üzenetére


MasterMark
titán

Be kell állítanod a DDNS-t a rendes meglévő domainedre. Ezt támogatni szokták a domain DNS kezelők.
Esetleg átviszed a domainod DNS kezelését a Cloudflare-hez, ahhoz van DDNS támogatás és sok példa elérhető.

Esetleg simán csak csinálsz a domainedre egy CNAME rekordot ami a no-ip-es címre mutat.

Switch Tax

(#67594) Zsmester89 válasza energy4ever (#67590) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jöhetnek ;)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#67595) energy4ever válasza Zsmester89 (#67594) üzenetére


energy4ever
addikt

Igy hogy privatban ennyien megkerestek, meg itt Te is, inkabb kiirom ide. Nem hittem volna hogy ennyi ember kivancsi mi micsoda. Aminek orulok is, mivel ezekszerint nem lett valami szornyu. :))

Delock cikkszamok:
Kabelharisnyak eltero szinekben:
20737
20738
20739
20740
20741 (ez van nekem is)
A zsugorcso ami nem sima zsugorcso, hanem megtoresgatlo is egyben: 20792
Ezeket a delock termekeket a JTC forgalmazza itthon.

Delock különböző színű kábel jelölő csat 0-9 számjelöléssel 100db (18304)

LogiLink RJ45 törésgátló 50db kék (MP0066)

Gembird pass-through modular FTP csatlakozó 8P8C 100db (LC-PTF-01/100)
A csatlakozok kivul fem boritasuak, es atmegy rajta a kabel.

Gembird Cablexpert FTP solid kábel Cat6 premium CCA 100m (FPC-6004-SOL/100)
A CAT5E kabelemhez kepest valoban premium, eg es fold az elteres minosegben!

Csipofogo: Toptool: DEBE204E

[ Szerkesztve ]

(#67596) MaCS_70 válasza energy4ever (#67590) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

De ugye a csatlakozók is árnyékoltak, és a vezeték egyik végén földeled az aárnyékolásokat?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67597) MaCS_70 válasza Zsmester89 (#67576) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Milyen érvek szólna a keystone ellen?

Én mindenképpen keystone-os megoldást javasolnék, akár patch panelbe, akár dobozba. Semmiképpen sem fix kábelfogadókat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67598) energy4ever válasza MaCS_70 (#67596) üzenetére


energy4ever
addikt

A vezetekben van kulon arnyek boritas, es kulon test/fold er. Tehat az arnyek es a fold nem ugyan az ennel a kabelnel. Persze a csatik is femhazasak, bar nincsen rajtuk az a hatranyulo resz a testhez amit fogoval rakell hajlitgatni a kabelre (az talan CAT7-nel van :F ). A fold szallat a kabel vegen korbetekertem, es ratoltam a csatik fem reszere, hozzaer, de semmi tobb, hiszen mas opcio nincs is. Vagy Te hogyan ertetted?

(#67599) MaCS_70 válasza energy4ever (#67598) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ez így szerintem nem jó.

A magyar terminológiával bajban vagyok, de angolul két "árnyékolás" létezik. A shield az egyes érpárokat páronként, a foil az egész 4×2 eres csokrot veszi körbe -- ezeknek kell a vezeték egyik végén földre futnia. Ha maga a csatlakozó fém házas, és összeér ezekkel, az úgy rendben van, de az üdvösséghez nem elég, hiszen a föld még messze van.

Ehhez az eszközön kialakított földelés szükséges. Fogyasztói eszközön ilyet még nem igazán láttam. Egyes vélemények szerint ezt lehet a hálózati védőföldeléshez csatlakoztatni, de én ettől nagyon erősen óvakodnék. Azokkal értek egyet, akikszerint ez istenkísértés. Nem ismerem a korrekt megoldást, de ahol ilyet láttam, ott külön földelés volt kialakítva az Ethernet-hálózatnak -- és ott kellett is az árnyékolás, mert nagy frekvenciás, nagyon erős mágneses teret generáló eszközökkel volt tele a csarnok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67600) energy4ever válasza MaCS_70 (#67599) üzenetére


energy4ever
addikt

A folia arnyekolasnak/szigetelesnek nincsen koze a testhez ennel a kabelnel. A testnek kulon er van benne, tehat az alap 4×2 er + 1db test. Ez az er er hozza a csatlakozok femhazahoz.

Az arnyekolas haztartasi korulmenyek kozott is fontos lehet, pl ott ahol hosszan 230V-s kabelhez szorosan kozel fut a LAN/FTP kabel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.