Hirdetés
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- A fénynél gyorsabban
- Építkezünk 6. rész (2024)
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
N4ri87
senior tag
Már megint rátok szorulok. Miután sikerült megkeresni a hiányzó 900mbit-et, elkezdtem az eszközök egy részét vezetéken használni. Ekkor derült ki, hogy a lan olyan sötét, mint a középkor, nem látják egymást az eszközök. Se a két PC egymást , se plex, de dlna. De amint kirántom a vezetéket, minden a helyére kerül.
Most merre induljak?C805
-
Borisz76
veterán
válasz N4ri87 #67351 üzenetére
Az összes eszköz kábele 1 router-be csatlakozik ?
Ez a router a tied vagy a szolgáltatóé ?Ha van switch-ed, akkor abba köss be minden eszközt.
Ekkor így néz ki a bekötési sorrend :
Szolgáltatói eszköz -> Switch -> minden más....Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html
-
-
válasz SwissAirplan #67346 üzenetére
Nem teljesen egyértelmű, mit értesz az alatt, hogy "magától tudjon működni"? Ha DHCP-t, port forward-ot is szeretnéd a kontroller felületéről kezelni, ahhoz egy Unifi gateway szükséges. Ebből a legolcsóbb a nemrég megjelent Gateway Lite. Az általad is említett Unifi Express egy úgynevezett Unifi OS Console, ez az eszköz már network kontroller is egyben, viszont legfeljebb csak négy további Unifi hálózati eszközt képes kezelni.
-
SwissAirplan
aktív tag
Bocsánat!
Rosszul fogalmaztam! Tehát igen hogy uy ahogy te irtad hogy tudjon ip--t oszani portot továbbitani stb stb!
Tehát a Lite! Utána olvasok! az express még akkor is csak 4-et ha külön fut az UNS?
mert jelen pillanatban már magátol felakasztottam rá 4 AP-t mármint az Unifi Network Serverre. vagy ha express van akkor nem kell futtatni külön a network servert?
Mondjuk ez a 129 euro már rögtön barátságosabb a Lite esetében!
köszönöm -
válasz SwissAirplan #67356 üzenetére
Express (vagy bármelyik Unifi OS Console) estén nem kell külső vezérlő (Cloud key vagy self-hosted) mert az eszköz a kontroller szerepét is ellátja egyben. Viszont ami lényeges még, ezek külső vezérlőhöz nem illeszthetőek. Tehát ha az Express mellett döntenél, akkor nem kell futtatnod külön a network server-t, viszont mivel már van 4 AP-d, további Unifi eszközzel nem bővíthető a hálózatod. A Lite esetén pedig külső vezérlőt kell használnod, ez esetben nincsen ilyen limitáció.
-
SwissAirplan
aktív tag
Kicsit leegyszerüsítveakkor.. az Express például, gondolkodik és végre is hajt, viszont a kapacitása véges és nem bővíthető, a Lite pedig csak "végrehajtó" szerepet tült be és a külső vezérlő végzi a "gondolkodást" jelen esetben mondjuk egy külön futtatott Network server...
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél! -
Patice
nagyúr
válasz N4ri87 #67353 üzenetére
Ez lehet az is, hogy a szolgáltatói eszköz router módban van és az is oszt DHCP-vel IP címeket az eszközöknek, meg a saját Tenda routered.
Csak az egyiknek kellene IP-t osztani, hogy a LAN és a WIFI is egy alhálózaton legyen.Eladó: Intel NUC J5005, Xbox 360, Daewoo Matiz, Lenovo dokkoló
-
Salex1
őstag
Otthoni hálózatom két Mercusys HALO mesh routerből és a kettő között egy szintén Mercusys switch-ből áll Ethernet kábellel összekötve. Két kérdésem lenne.
1. Laptopról TV-re megosztva a képernyőt, filmet nézve meg-meg akad a kép. (útvonal Laptop-HALO-TV LAN-on). Mitől lehet ez, ha mellette nincs érdemre méltó más adatforgalom a hálón?
2. Az Iphone-om, ha be van rajta kapcsolva a biztonsági "IP Cím követés korlátozása", akkor a 192.168.68.xx hálózaton valamiért kap egy 192.168.0.xx IP címet a csatlakozáskor, de természetesen így nem éri el a hálózatot. Próbáltam fix IP beállítással is, de úgy nem is tud kapcsolódni. -
-
Martin560
csendes tag
Sziasztok!
Adott egy telekomos optikai hálózat ip tv-kel.A telekomtól kapott hálózati csodaeszközön wifi hálózatot nem erőltetném (meg egyebet se de muszáj). Vettem egy két db-os Xiaomi mesh system AX3000-t, a problémám az hogy sehogy se megy a mesh hálózat, külön-külön a két eszköz működik, leírás szerint próbáltam az ethernet backhaul-t és a wirelesst is, firmware update is megvolt mind a kettőn.
Próbáltam mi appon is beállítani de ott sem jártam sikerrel egy darabig próbálkozik majd leáll. Itt megjegyezném hogy felismeri mint mesh hálózatot támogató eszközt az aplikáció.
Az viszont furcsa hogy a reset gombokra nem nagyon reagál csak a menüjéből tudok factory reset-et végrehajtani.
Van még rajta mesh feliratú gomb is de az is "süket", hibás eszközt kaptam volna...............
-
csaszi75
senior tag
válasz Martin560 #67368 üzenetére
Próbáld meg ez alapján:
https://www.youtube.com/watch?v=wun20bTKRJw -
-
válasz N4ri87 #67364 üzenetére
Ha akad neki a lejátszás, akkor nem elég. Bár az az alsópolcos Mercusys azért elég elgondolkoztató. Én a TpLinket sem csípem annyira, ez meg annak az olcsósított alverziója.
Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?
-
-
-
mokus1
addikt
Jelenleg így működik a rendszer. T-s router-> Asus router( AP) -> switch.
A T-s routerben csak a router van dugva. Jól gondolom ha esetleg átdugnám a switchből a routerbe az IPTV-ket, minden menne úgy tovább ahogy eddig? -
Shade45
senior tag
Sziasztok!
NAS-ról történő filmnézéssel kapcsolatban szeretném a segítségetek kérni:
Samba megosztás, Asus RT-AC66U B1 router
"A" rendszer:
- Raspberry pi 4 (2gb ram) OMV fut rajta, USB 3.0-án csatlakozik hozzá egy 2.5 HDD, kábelen csatlakozik a routerhez;- A lejátszó egy Google Chromecast 4K eszköz (KODI app), 5ghz-es hálózaton csatlakozik a routerhez, kb közepes jelerősség, nagyjából 5 méter és 1 fal van a router és a lejátszó között (speedtest alapján 158Mbps-os letöltési sebességgel).
Ezzel a kombinációval - 1-2 kivételtől eltekintve - hibátlanul tudtam 4K HDR DoVi x265 (40-60gb/film) filmeket lejátszani a Chromecast-on.
DE bedöglött a Pi-ben lévő SD kártya, és gondoltam, ha már úgy is előlröl kell kezdenem a NAS rendszert beállítani (Docker, stb), akkor váltok egy erősebb hardverre.
"B" rendszer:
- J3710 pentium CPU-val ellátott alaplap ( [link] ), 16 giga ram, 120gb ssd-n a rendszer (szintén OMV), USB3.1-en csatlakozik hozzá a korábban említett 2.5 HDD, és van SATA-n is csatlakoztatva hozzá egy 3.5 HDD is (ez később fontos lesz), a korábban használt UTP kábellel csatlakozik a routerhez.- A lejátszóban nem történt változás.
A "B" verzióra történő váltást követően csőstül jöttek a lejátszási problémák: ~15 másodpercenként megszakad a lejátszás, a KODI folyamatosan panaszkodik, hogy lassú az adatfolyam, próbáltam kisebb méretű filmeket (20-30gb/film) hasonló paraméterekkel (4K, HDR, DoVi), valamelyest javult a dolog, de még így is elő-előfordul, hogy nézhetetlen a bufferelés miatt. Fullhd filmekkel viszont nincs probléma.
CPU terhelés kb 10-15%, nem fut rajta több dolog, mint amennyi a Raspberry-n futott.Hol keressem a hibát?
Teljesen tanácstalan vagyok, mert a hálózat felépítése nem változott, egyedül a NAS hardver lett lecserléve, ráadásul egy erősebbre, és mégis ezzel tapasztalok lejátszási problémákat...
Próbáltam már azt is, hogy a 2.5 HDD helyett, a SATA-n csatlakozó 3.5 HDD-ről nézzem a filmeket, hátha az USB-s adatfolyam kevés, de ezzel sem sikerült megoldani a problémát.Jelenleg ott tartok, hogy beruházok egy USB C hubra, amin van PD és gigabites ethernet, hogy kábelre kössem a Chromecast-ot, hátha a wifi a szűkkeresztmetszet.
Csak kérdés, hogy eddig ez miért nem okozott problémát a gyengébb NAS hardverrel.Köszönöm, ha tudtok adni pár ötletet!
[ Szerkesztve ]
-
csaszi75
senior tag
válasz Shade45 #67380 üzenetére
A helyedben én kicserélnék mindent SSD-re HDD helyett, legalább egy teszt erejéig..
Illetve ha a film az SSD-n van, akkor mi történik?
Amúgy a Raspberry és a pentium cucc az elég gyenge.
Minden másra ott a PLEX, csak kell egy normális gép alá.
PL: https://aqua.hu/asztali-szamitogepek/lenovo-thinkcentre-m920q-mini-i5-8500t16gb500gb-ssd500gb-hdd-win-11-pro-10rr-82kb05i516500500-t1385472
Amit mondjuk monitor és billentyűzet és egér és minden egyéb nélkül üzemeltethetsz valami félreeső sarokban a routeredre dugva -
Csabi1984
addikt
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy nem előszőr fordult elő, hogy a Gbites hálózati kártyám 1000/1000-ről 10/10-re ugrott. Ilyenkor kihúzom a kábelt a gépemből és vissza majd helyreállt.
Kihathat egy másik Lanra csatlakoztatott eszköz sebességén, hogy az én Lan kártyám 10/10-en volt?
Ami Furcsa volt, hogy a Vodafone TV eszközön nem olyan rég leállt a visszanéző lejátszásra majd kiírta megszakadt a kapcsolat a szerverrel.
[ Szerkesztve ]
-
ThodEE
őstag
Sziasztok !
Szerettem volna olcsón megúszni az itthoni hálózat bővítést, az alaplapom tudja a 2.5G-s kapcsolatot a NAS is, a másik gépbe meg tennék egy PCIE-os kártyát. Itt jött a meglepetés egy sima switch ami már 4-5 porton 2.5G-s elég szembetűnő összegbe kerül hát jött az ötlet hogy megnézem mit ad a ferdeszemű óccón
Egy Hisource Hi-K0501WS -t sikerült beszereznem de rám íjesztettek a a többiek hogy betolom a trójait a hálózatba és a kiskínai az összes adatommal boldogan él majdTudom valahogy ellenőrizni vagy tényleg elképzelhető hogy egy ilyen nem programozható útválasztó képes adatokat hazaküldeni
DIGI internet van AN5506-02-FG GPON ONT bridge beállítással
TP-link Archer C8 V3 jelentkezik be a PPPoE-vel
ide csatlakozna a kínai vackom
ehhez meg a 3 gépKöszönöm előre is a tanácsokat!
http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink
-
Doky586
nagyúr
Sziasztok !
Hogy lehet android 13 telefonon privát DNS-t beállítani? (azt tudom hogy hol kellene: beállítások-kapcsolatok-egyébb-privátDNS) ami működik. De ip címet nem fogad el, csak dns nevet. Sőt pl ha Auchan-wifin tesztelném ott még azt sem fogadja el, csak az automatikus (dhcp-dns?) beállítást. Otthoni wifin a dns.adguard.net és hasonlók működnek, ott nem. -
ThodEE
őstag
válasz jerry311 #67389 üzenetére
Köszönöm, szégyenlem hogy könnyű rámíjeszteni de nem értek hozzá és nem voltam benne bztos hogy csak szivatnak vagy tényleg lehetséges
#67392MasterMark
Ha összedugom a TP-linkkel akkor ahol most a gépeket és a NASt látom ott nem szabad hogy megjelenjen plusz eszköz?[ Szerkesztve ]
http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink
-
ThodEE
őstag
válasz jerry311 #67393 üzenetére
Jelenleg semmi ilyen gondom nincs, de nem is szeretnék, így is néha elég felelőtlenül kezelem az adataimat pl személyiről fotó a telefonon, és nem lenne jó érzés levélben értesülni róla hogy onlinehitelt vettek fel a nevemben A NAS on ott van kicsit több mint 1Terra fotó amit egy lekódoltuk ide kell utalni email után eldobhatok, nem lenne őszinte a mosolyom
Ma még éjszakás vagyok, holnap ha lesz kedvem összedugom a rendszert aztán megnézem kap e IP-t.Köszönöm szépen a segítséget
http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink
-
jerry311
nagyúr
válasz ThodEE #67394 üzenetére
Ezek mind valós félelmek és bármelyik megtörténhet egy olcsó kínai switch nélkül is, vagy egy nyugati márkanevet hordozó Kínában készült switch által, vagy router, vagy bármi hasonló. Egyébként az a "szép", hogy nem muszáj, hogy kapjon IP-t. Nyugodtan használhatja bármelyik rajta átmenő forgalom IP címét is.
Az 1 TB fotó a NAS-on remélem megvan máshol is. 1 példány sosem elég, a RAID pedig nem backup.
-
ThodEE
őstag
válasz jerry311 #67395 üzenetére
Igen mind a két gépen, a NASon RAID 1ben és snapshotolva is van
Látszik a cuccokon hogy nem egy NASA, és tudom hogy mindent fel lehet törni, csak gondoltam van valami egyszerű módja hogy megtudjam hogy csak szerencsém volt és tényleg lesz egy olcsó switchem vagy igazából ha nem is ad ki adatot akkor is használhatatlan lassú lesz mint a kínai cuccok és az lenne a nonpluszultra hogy lassú lenne és még az adataimat is kiadnáhttp://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink
-
kirkri
addikt
Sziasztok!
A házunkban csináltam némi fejlesztést wifi hálózat ügyileg és áttértem AC-ról AX-re.
Viszonylag sok aktív eszközünk van (27) és az IP kamerákon, a NAS-on és a fiam PC-jén kívül minden wifi kapcsolaton keresztül kapcsolódik a netre.Eléggé zegzugos a ház, így egy router nem fedi le a teljes teret, ezért korábban is kettő volt használatban. A második számú router a fő routerhez egy cat6 kábellel volt csatlakoztatva és AP módban volt. Anno még talán ebben a topikban olvastam utána, hogy miként kell konfigurálni az AP módot, mert abban a routerben még nem volt a beállításoknál AP mód, amit csak ki kellett volna választani. Azonban két különböző hálózatot kellett létrehoznom, mert ugyanazon SSID esetén nem csatlakoztak át az eszközök egyik routerről a másikra, ezért úgy voltam vele, hogy akkor legyen két teljesen elkülönülő hálózat (valójában négy a 2.4MHz-es és 5MHz-es frekvenciák miatt).
Most a routerek cseréjekor már mesh routereket vettem. TP-Link AX80 lett a fő router és TP-Link AX55 a kiegészítő. Mesh hálózatot hoztam létre, így wifin kapcsolódik az AX55 az AX80-hoz. Megy is szépen és végre automatikusan váltanak a hozzájuk kapcsolódó eszközök.
Az lenne a kérdésem, hogy ez a mesh kapcsolat "vesz el" a rendelkezésre álló sávszélességből? Logikusan gondolkodva mindenképp, így inkább az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire jelentős? Felmerült bennem, hogy mivel ezekben az új routerekben már van gyárilag AP mód, lehet, hogy már menne az automatikus váltás a eszközöknél, tehát a gyenge jel esetén átcsatlakozna a másik routerre? (A LAN kábel még megvan, tehát a lehetőség adott.)
[ Szerkesztve ]
21 éve a Prohardveren! ™
-
Borisz76
veterán
válasz kirkri #67397 üzenetére
Van vezetékes ( Ethernet Backhaul ) és vezeték nélküli ( Wireless Backhaul ) lehetőség a Fő és az Al -esgységet összeközni.
Ha van DEDIKÁLT Wireless Backhaul , akkor az a rádió csak a 2 db eszköz közötti kapcsolatért felel....azaz nem csökkenti a wifi-n elérhető sebességet.
[ Szerkesztve ]
Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest