Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61151) fokukac válasza parandroid (#61150) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezt én sem értem egészen. Ettél, ittál, elemészted, oszt' jónapot.
Miért kéne abbahagyni egy görbe este miatt?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61152) ToBeY válasza parandroid (#61150) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Áh nem e miatt adom fel ha feladom,Inkább amiatt, hogy súly maradt kb annyi amennyi volt az elején,persze némi izom jöhetett fel, mert szorítanak a pólóim..

[ Szerkesztve ]

(#61153) Pttypang válasza ToBeY (#61152) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha mukodik, akkor miert adnad fel?

Everybody lies.

(#61154) bitpork válasza ToBeY (#61152) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kérdés hogyan érzed magad jól: izomban v zsírban fuldokolva?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61155) ToBeY válasza bitpork (#61154) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nyilván nem zsírban fuldokolva,mert akkor el sem kezdtem volna a dolgot. :N
Bár a "zsírban fuldokolva" kicsit erős 62-3kg -nál :)

(#61156) EQMontoya válasza ToBeY (#61152) üzenetére


EQMontoya
veterán

És néhány hét alatt mit vártál?
Nyugi, pár hét alatt 0 izmot lehet építeni. :)

Same rules apply!

(#61157) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Erről a cikkről eszembe jutott egy gondolat, ami már régóta foglalkoztat.
Mostanság a csapból is az folyik, hogy nincs munkaerő, már nincs taxis se, szemétszállító se, az Acuhanban is arról panaszkodott tegnap a pénztáros hölgy, hogy nem tudnak embert felvenni, nőnek a bérek az égbe...
Csak ez nem látszik a gazdasági mutatókon. Gazdasági növekedésünk 1-2% évente, az is a folyamatosan beáramló EU-s pénz miatt.
Szóval hogy a pékbe is van az, hogy viszonylag rövid idő alatt elfogyott a használható munkaerő, mindenhol hiány van, de ez nem okozott kimutatható gazdasági növekedést?
Van egy rossz érzésem, hogy ez csak abban az esetben lehetséges, ha nem a munkaerő iránti kereslet nőtt meg ennyire, hanem a munkaerő kínálata csökken...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#61158) fokukac válasza EQMontoya (#61157) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát az az 500-600 ezer magyar, aki elhagyta az országot, csak hiányzik valahonnan...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61159) bitpork válasza EQMontoya (#61157) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Is. Meg hogy pl egy kiszállító munkaköri leírásába belekerül az értékesítési feladatkör is külön juttatás nélkül, vagy hogy minden pozícióra értelmetlenül túlképzett embert keresnek. Sajnos a kormányzó oldal is alátett a piacnak mert blőd szabályozást vezetett be a szakképesítések alkalmazása terén, de a munkanélkülieknek és iskolázatlanoknak nem biztosítja a lehetőséget a képzésre. Elég összetett a dolog.
Iza (jogász ugye) több mint 3 éve nem talál munkát. A közigazgatásból teljesen kiszorult mert nem pártkatona, kelleni nem kell mert öreg/szakvizsga nincs/nő, a privát szférában hasonló indokok és az érdekes elvárások (van aki elég konkrétan megmondja az interjún hogy öreg már jogi asszisztens-hosztesznek, mert mint kiderült nem csak papírmunka lenne).

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61160) erdey_a válasza ToBeY (#61155) üzenetére


erdey_a
őstag

62 kilós férfi hova akar fogyni? Már ugye ha nem 120 cm magas...

Vérboci

(#61161) emvy válasza EQMontoya (#61157) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem arrol van szo, hogy nincs munkanelkuli. Az van, hogy a kereslet es a kinalat nem talalkozik; azaz a munkaerore vadaszo vallalkozasok nem termelnek annyi bevetelt, hogy megfelelo bert tudnanak ajanlani. Ez az, ami miatt a mostani munkaerohiany dramai: ebbol gazdasagi visszaeses lesz (vagy elmarado novekedes), mert nem tudnak mukodni a vallalkozasok.

while (!sleep) sheep++;

(#61162) concret_hp válasza EQMontoya (#61157) üzenetére


concret_hp
addikt

igen alapvetően a kínálati oldal szűkült eléggé:
- 50-es évekbeli boom gyerekei most mennek nyugdíjba és a helyettük "érkező" frissen végzett fiatal korosztály jelentősen kevesebb ember
- csomóan elhúztak nyugatra
- igaz mindemellett az alkalmazásban állók száma is a válság előtti szinten van.
- közmunka program szvsz sokakat kint tart a munkaerőpiacról (nem fog elmenni 2x annyiért dolgozni, mint amennyiért most ott van)
- aki még munkanélküli az jellemzően vagy nem képzett, vagy nem mobilis

és egyébként még mindig nagyon sok a munkaerőpiacilag inaktívak száma, nem tudom mi ennek a normális kifejezése, de a munkaképes korú lakosság hány%-a dolgozik, na ebben jó 3-4-5%-al vagyunk lemaradva nyugathoz képest, az kapsából lenne még 1-200 000 jómunkásember.

én inkább azt a részét nem értem, hogy miért nem nyitnak a cégek a részmunkaidő felé. oké, hogy a vezető fejlesztő ne legyen part time, de ezért bőven lenne tartalék: [link]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61163) ToBeY válasza erdey_a (#61160) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem vagyok "magas"(163cm környékén) így az ideális súlyom 59-60kg lenne ez lenne mist is a cél.

(#61164) concret_hp válasza ToBeY (#61163) üzenetére


concret_hp
addikt

mi az hogy ideális súly? de tényleg :)

és azon lendüljünk túl, hogy amúgy a súlyt newtonban mérjük ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61165) emvy válasza concret_hp (#61162) üzenetére


emvy
nagyúr

> - 50-es évekbeli boom gyerekei most mennek nyugdíjba és a helyettük "érkező" frissen végzett fiatal korosztály jelentősen kevesebb ember

Ez az egyik legproblemasabb dolog egyebkent (eltunnek a munkaeropiacrol + nyugdijat is kapnak).

while (!sleep) sheep++;

(#61166) ToBeY válasza concret_hp (#61164) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Számomra a 60kg az "ideális" mert akkor érzem magam a legjobban.Voltam már 54kg egyszer (kicsit túltoltam a dolgot)

(#61167) bobsys


bobsys
addikt

Valaki tud linkelni valami ksh szeru dolgot, hogy mennyi Magyarorszagon az atlag kereset szektorok/munkakor alapjan?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#61168) erdey_a válasza ToBeY (#61163) üzenetére


erdey_a
őstag

3 kilót 1 nap alatt le lehet adni. Igaz, az így ledobott cucc 10 perc alatt vissza is jönne.

Az ilyen súlyleadások csak a léleknek jók. Mert mondjuk ha én akarnék 63 lenni, abban több lenne a kihívás :D (holdállástól függően 100-105 kg vsgyok)

Vérboci

(#61169) concret_hp válasza bobsys (#61167) üzenetére


concret_hp
addikt

hát a ksh + keresetekre guglizva elég sok nagy táblázatot lehet találni de ilyet pont nem látok :DDD

ha találsz ilyet, ahhoz még számold hozzá a feketegazdaság mértékét egyes ágazatokban :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61170) parandroid válasza bobsys (#61167) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha találsz is ilyet Mo-n, az teljesen használhatatlan lesz. Különösen az olyan szektorokban, mint az építőipar, szolgáltatások, kereskedelem, mezőgazdaság, vendéglátás. Egyrészt még mindig a bérek nagy része konkrétan feketén megy ki, másik részét pedig ügyes vállalkozók leköltségelik, és mindjárt nem bérként jelenik meg, és kijön az, hogy éppenhogy minimálbér fölötti összegből jutott az X5-re (ha az is eleve nem céges).

Még talán az állami szektor, és a multik a legáttekinthetőbb terület, de ennek meg így önmagában nincs sok jelentősége, főleg, hogy az utóbbinak átfedése van az egyéni vállalkozásokkal, és a kis- és közepes cégekkel, ahol viszont már nagyban megy a mutyi.

Ha meg valaki becsületesen próbál meg boldogulni, annak az esetében a kérdés csak az, hogy előbb megy-e tönkre, mint hogy beleőrül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61171) emvy válasza parandroid (#61170) üzenetére


emvy
nagyúr

> ha az is eleve nem céges

Btw, ha ceges, az teljesen korrekt es legalis. (Azert is vannak brutal cegautoadok.)

while (!sleep) sheep++;

(#61172) kraftxld válasza emvy (#61165) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ratkó Annát a parlamentbe :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#61173) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Angliai munkás gyorstalpalója van valakinek? Szeretnék egy B tervet is összerakni, arra az esetre ha nem vesznek fel Pestre egyetemre. Melyek a megbízható munkaközvetítő cégek? Személyes tapasztalata van-e valakinek esetleg? A nyelvvel egyáltalán semmi gondom nincs, meg 18 évesen csak birni fogom még a melót is :DDD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#61174) bitpork válasza parandroid (#61170) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Vannak ilyenek is, de ne általánosítsunk már. Ismerek olyan jól menő vállalkozókat akik 2010óta pl a 16 üzletéből be kellett h zárjon 14-t. Pedig nem hülye. Csak amellett h az emberek csórók és nem költik a nemlétező pénzüket, nem tud olyan béreket fizetni ami mellett megbízható személyzetet találna.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61175) EQMontoya válasza emvy (#61161) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az van, hogy a kereslet es a kinalat nem talalkozik; azaz a munkaerore vadaszo vallalkozasok nem termelnek annyi bevetelt, hogy megfelelo bert tudnanak ajanlani.

Kiindulva abból, hogy a cégek jelentős része termel exportra, és lassan már minden szomszédunk komolyabb GBP-vel és vásárlóerővel rendelkezik, mint mi, ez egyszerűen nem lehet igaz, mert a régió legolcsóbb munkaereje vagyunk. Konkrétan az EU-ban csak Románia és Bulgária van mögöttünk.

Egyébként én pl. vártam, hogy az ukrán-orosz konfliktus okán pl. ukrán fejlesztők meg fognak jelenni a budapesti piacon, mert közel van és sokkal jobban fizet. De ez nem történt meg, tehát esélyes, hogy nem ide jöttek.

Same rules apply!

(#61176) bitpork válasza EQMontoya (#61175) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Románia nincs már sok területen mögöttünk. Heti 5 nap napi 4 óra melóra ajánlottak (telefonos support) legál 500 €-t minap.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61177) concret_hp válasza EQMontoya (#61175) üzenetére


concret_hp
addikt

ebből még nem következik, hogy a termelékenységünk is jó, lásd összeszerelő üzem ország :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61178) Viszlát válasza EQMontoya (#61157) üzenetére


Viszlát
addikt

Fura ez, rendre kérdezik ismerősök, rokonok, barátok, hogyhogy nem találok munkát MO-n, mert hát ahogy írod a csapból is ez folyik. De közben azt nem nagyon érzékelem, hogy a munkáltatók különösebben megerőltetnék magukat (néhány, éppen nagy figyelmet kapott területet leszámítva), vagy csak az van, hogy még mindig találnak olyan embereket akik elvégzik alacsony bérért a melót.

Legutolsó ajánlatom egy senior service management pozícióra bruttó 700e, ami egészen nevetséges. Nem, nem a nyugathoz viszonyítom, hanem például ahhoz, hogy a válság előtt jóval alacsonyabb pozícióban is többet kerestem. Elvárások,terén persze nem ilyen szégyenlősek, 10+ év, ITIL, 3 nyelv, stb... Persze lehet, hogy csak engem találnak be az ilyenek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61179) kraftxld válasza K1nG HuNp (#61173) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem kell tudni angolul, higyj el mindent a munkaközvetítőtnek, nem kell tartalék pénzt vinni, bízz meg mindenkiben, és tuti a siker ;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#61180) BlacKSouL válasza Viszlát (#61178) üzenetére


BlacKSouL
addikt

vagy csak az van, hogy még mindig találnak olyan embereket akik elvégzik alacsony bérért a melót.

Erre mifelénk pl. súlyosan ez volt az elmúlt 7-8 évben. De sokfelé még mindig most is. Az előző helyen pl. bárki bármilyen pozícióból elmehetett, meg sem próbálták marasztalni (ok, extrém módon hülye japán agyszüleményes hr-politika*, de akkoris..) merthogy úgyis jön helyette 5 másik, aki éppen kezdő minimálbérért is elvállalja. Ekkoriban fizettek diplomás kétnyelvvizsgás friss (3-5 éve végzett) emberkéknek irodai munkára asszisztens címszóval bruttó azaz bruttó 130-at... durván 2008 és 2012 között. És csak jöttek csak jöttek. Ha elment valaki fél év vagy 3 hét után, sebaj, özönlött az utánpótlás. Híre volt a cégnek, de nem baj, valami munka jóvanaz mennyé próbáld meg.
Aztán most ott van, hogy már a három szomszéd megye összes betanítható munkása dolgozott ott egyszer, újra nem vesznek vissza senkit, már a szlovákiai magyarokat se lehet elcsábítani, "otthon" majdnem dupláját kapják ha ügyesek, már a környék összes diákját alkalmazták diákmunkában betanított munkás melóra diákbéres feltételekkel, sőt, már csökkentett munkaképességűeket is dolgoztattak, már azok is elfogytak, már a munkaügyi is kiközvetített vagy 50 km-es körzetben mindenkit, és még mindig folyamatos operátorhiány van. No persze bért annyit kínálnak, mint régen, max plusz egy tízest emeltek kb. És akkor az irodáról még nem is beszéltünk.
*: a friss, kezdőt még éhbérért tudják maguk kívánalmai szerint formálni, aki már régóta ott van csak sokat akar, sok fizetést, meg már megmerevedett, rigolyás, azt hiszi ő ott már valaki, pedig senki, és jön helyette 50 másik ha kell újból kezdő fizetésért.

Más: Még jó hogy az új Quantumcsendje sokkal de sokkal kevésbé zabálja a memóriát

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61181) concret_hp válasza Viszlát (#61178) üzenetére


concret_hp
addikt

jönnél vissza amúgy? vagy csak random betalálnak és akkor már meghallgatod őket?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61182) concret_hp válasza K1nG HuNp (#61173) üzenetére


concret_hp
addikt

gyerek témával mi lett, ha lehet tudni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61183) emvy válasza EQMontoya (#61175) üzenetére


emvy
nagyúr

A munkaerőhiány elsősorban az itthonra termelő cégek esetén súlyos probléma (KKV-k, állami szervek).

while (!sleep) sheep++;

(#61184) Viszlát válasza concret_hp (#61181) üzenetére


Viszlát
addikt

Elfogadható ajánlat esetén igen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61185) emvy


emvy
nagyúr

@lenox es masok:

hogy all mostanaban az eGPU tamogatas Windows alatt? Tehat ha van egy desktop GTX-em, akkor azt tudom valahogy hasznalni notebookkal (kulso GPU-hazzal, Thunderbolt 3 porttal)?

while (!sleep) sheep++;

(#61186) erdey_a


erdey_a
őstag

Repüléshez használatos spéci füldugóval van valakinek tapasztalata?
30+ repülés után most először, pénteken hazafelé jövet - némi kezdődő nátha okán - pokolian fájt a landolás, szombaton az ügyeleten meg is állapították mindkét középfülem ( :DDD ) gyulladását. Antibiotikum, meg fülcsepp a kúra, de egyelőre nem javul. Fájni nem fáj már, csak nem hallok...
Szóval én többet ezt nem szeretném. Csak nem tudom, hogy mennyire válik be ez a dugasz, mert 5 ezret nem akarok kilapátolni az ablakon.

Vérboci

(#61187) Tim82 válasza emvy (#61185) üzenetére


Tim82
nagyúr

?

üdv, Winner

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61188) fokukac válasza EQMontoya (#61175) üzenetére


fokukac
nagyúr

Azért a legkomolyabb GBP-vel még mindig a britek rendelkeznek... :P
Bár kicsit volatilis :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61189) emvy válasza Tim82 (#61187) üzenetére


emvy
nagyúr

kosssz

while (!sleep) sheep++;

(#61190) fokukac válasza erdey_a (#61168) üzenetére


fokukac
nagyúr

pedig lehetne új profilképed :DDD

A fülednek mi a baja? Nem bírta a nyomáskülönbséget, és ettől begyulladt? Ilyet még nem is hallottam...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61191) EQMontoya válasza fokukac (#61190) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sanyikám!!!

Same rules apply!

(#61192) erdey_a válasza fokukac (#61190) üzenetére


erdey_a
őstag

Leegyszerűsítve: a nyomáskülönbség leszálláskor belenyomta a - közismert nevén - taknyot a fülembe.
Most mindent úgy hallok, mint ha egy salátástál lenne a fejemen. Borzasztó.

Vérboci

(#61193) NoLF válasza fokukac (#61190) üzenetére


NoLF
addikt

legalább a bicskát hoztam volna magammal! :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61194) erdey_a válasza erdey_a (#61192) üzenetére


erdey_a
őstag

helyesbítek: nem a takony nyomódott be, hanem savó áramlott ki
Bővebben: [link]
Légnyomás okozta heveny savós középfülgyulladás

Vérboci

(#61195) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Aszongyaja Dell monitorom, hogy csík-csík-villanás, oszt szevasz.
Elvittem szerelőhöz, aki szerint táp probléma. Kérdem, már hogy lenne, hát elég húst eszek?! Oszt vagy megjavul, vagy nem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61196) fokukac válasza bitpork (#61195) üzenetére


fokukac
nagyúr

boldog disznó nem eszik tápot... :P
Mondjuk, ahogy itt olvasgatlak, nem nagyon tűnsz boldognak...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61197) bitpork válasza fokukac (#61196) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Boldog disznaja működő monitorral álmoDIK ;]
Én ne lennék boldog? Elégedetlen, na az vagyok, de nem boldogtalan ;) Teljesen zen soha nem lehet, megmondták: ha szembetalálkozol az úton Buddha-val, öld meg!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61198) fokukac válasza bitpork (#61197) üzenetére


fokukac
nagyúr

:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61199) NoLF válasza fokukac (#61198) üzenetére


NoLF
addikt

ennek a malacnak a hasa egy konnektor?

(mi van röfi, befalaztak? :D )

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61200) BlacKSouL válasza NoLF (#61199) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, az orra a konnektor. ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.