Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61801) bitpork válasza emvy (#61799) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sezmiljen jaószág? Éppen ezen pörgök én is. Lecseréltem a notesz 3-t erre rosszabb lett az akkuidőm :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61802) BlacKSouL válasza Tothgera30 (#61800) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezaz. :K Nem onnan, hanem tegnap volt a tévében az 1. rész és eszembejutott, hogy egy ismerőstől annakidején megkaptam autós CD-nek összevágva az 1-2 jobb számait, és a kocsiban milyen bitangul szólt. Otthon is jól szólt, de éccaka már nem álltam neki bömböltetni a francia slejmreppet, és a decens hangerő miatt belealudtam. Perverzió, de van egy hangulata az üldözős, pályázós jeleneteknél hallható zenének, és azt ott a Marseille utcáin csapatást úgy át lehet érezni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61803) emvy válasza bitpork (#61801) üzenetére


emvy
nagyúr

AGM X2.

Tele vagyunk szupervekony-fulluveg-szupergyors telefonokkal, de vagy osszetornek, vagy vastag tok lesz rajtuk hogy ne torjenek ossze; kozben meg merulnek, mint a ko.

Kivancsi vagyok, hogy jon be ez a feltegla. Mert itt aztan nincs mit vedeni plusz tokkal.

while (!sleep) sheep++;

(#61804) bitpork válasza emvy (#61803) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A gyártójával (illetve a CEOval) kapcsolatban voltunk, de nem tudtuk tető alá hozni a szerződést velük. Jó telcsi, jó vásárt csináltál :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61805) EQMontoya válasza emvy (#61803) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát igen, aki ilyen kemény fizikai munkát végez napi szinten, mint Te, annak indokolt is egy ilyen készülék. ;]

Same rules apply!

(#61806) fokukac válasza ToBeY (#61789) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, csak rávettem magam, és átkonfigoltam a rendszert, beüzemeltem a régi 1043-ast újra. Még firmware-t is frissítettem rajta, mert 2010-es volt.

Megdöbbentő amúgy érzetre, hogy már ez is mennyivel jobb, mint a UPC-s csodabox, lehet, hogy papíron lassabb, de minden egyből történik, amint klikkelsz. A UPC-s csodával mindig várni kellett egy picit. És mit ad isten, a jele is erősebb egy 10-15 decibellel a hátsó szobákban, ahol eddig 10-15 Mbit-et mértem, néha pedig be se jött a wifi. Ennyit számít a külső antenna.

Ja igen, és FW-frissítés után picit javultak a sebességtesztek is (wifin 74-ről 79-re, vezetékesen 145-ről 153-ra).

Nade a teszt.

LAN-on 150 fölött állt meg, wifi-n picit 80 alatt (a penelban sose ment 55 fölé, de inkább 40 volt)

Wifin:

Winner, jöhetsz érte, ha kell..!

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61807) fokukac válasza fokukac (#61806) üzenetére


fokukac
nagyúr

a Thinkpad X250-nel felment a wifi 89 MBit-re, azért az már nem rossz egy 7 éves routertől.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61808) ToBeY válasza fokukac (#61806) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kedvedért előtúrtam a digis topicból 1043 speedtest-et,ez a max amit ki lehet csavarni belőle lan-on (vargalex féle fw-el)

[ Szerkesztve ]

(#61809) BlacKSouL válasza fokukac (#61807) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez amúgy milyen sávszél hivatalosan? Mert nálunk a legtöbb amit ki tudtam hozni telefonon az 47/53 down/up, egy Asus RT12N-el, és fingom nincs hivatalosan milyen Digis netünk van. De az átlag 43/47, vagyis mindig több az upom. Nemtom miért.
És rájöttem, hogy a legnagyobb gyilkos a vezetéknélküli telefon :) Ha az vonalban aktív, akkor a wifi jel a töredékére csökken vagy teljesen lenullázza. A mikró ehhez képest említésre sem méltó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61810) fokukac válasza BlacKSouL (#61809) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hivatalosan 500 / 22-es csomag..

----------------------

Tobey: én azért meglepődtem a kicsikén, hogy milyen jó. Nem is értem, miért nem azt használtam az elmúlt fél évben, wifin sokkal jobb lett volna, mondom, a hátsó szobákban is jött 50-60 MBit-tel 2,4 Ghz-en, három falon át.

Közben beüzemeltem éjjel az Archert is, az is hasít, a hátsó szobákban is 150-250 MBit-et mértem wifin, a nagyszobában 415-öt. Tisztább, szárazabb érzés, és a legjobb, hogy nincs az a 2-3-10 mp várakozás, amíg nem történt semmi a upc-s boxnál, hanem minden egyből.
Már csak a kábeleket kéne valami kulturált módon elrejteni.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61811) ToBeY válasza fokukac (#61810) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Wifin nekem is jobb volt a 1043, hátsó szobában megvolt 40-50mbit.Most pedig olyan 15-20mbit,(ha egyáltalán van) de sajnos a gigabit-hez kevés,pusz van vezetékes teló és ezért nem tudom kidobni sajna...(talán bridge módban működhet,de ez csak erős tipp)

[ Szerkesztve ]

(#61812) fokukac válasza ToBeY (#61811) üzenetére


fokukac
nagyúr

Bridge módban is kell, hogy működjön a szolgáltatói vezetékes telefon, szóval ez ne tartson vissza.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61813) Winner_hun válasza fokukac (#61806) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gigás router 500-as nettel 150-et ad le?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61814) Tothgera30 válasza fokukac (#61806) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"Ennyit számít a külső antenna." - Semmi köze nincs hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#61815) fokukac válasza Winner_hun (#61813) üzenetére


fokukac
nagyúr

Igen, ennyi megy át rajta, legalábbis a net irányából.
Szerintem itt a gigabit csak a csatlakozóra vonatkozik, hogy már nem 100 megabites, a 2009-2010-es procik még fizikailag nem tudtak többet átvinni.

@Tothgera: Akkor mitől függ, hogy 15 decibellel erősebb a jel a hátsó szobában, ha nem az antennától?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61816) ToBeY válasza fokukac (#61815) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,1043 gigabit a lan portokra vonatkozik,nem pedig a wan-ra.

(#61817) Winner_hun válasza ToBeY (#61816) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó ezt tudni. Azt hiszem akkor másik ketyere után nézek ami hosszabb távon is kiszolgál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61818) fokukac válasza Winner_hun (#61817) üzenetére


fokukac
nagyúr

Persze, vannak ketyerék, amik hosszabb távon kiszolgálnak, viszont ezt ingyen viheted, mert csak itt porosodik :U.

És ezen is átmegy a neted. Jó, a 200-as net már csak a moddolt firmware-rel menne át teljes egészében...

Egy jó új router pedig kb. 25 rugónál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61819) ToBeY válasza Winner_hun (#61817) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha most 200-as neted van és nincs kilátásod combosabb netre,akkor szerintem fogadd el @-tól.
Rátolsz egy openwrt fw és csomó dolgot fog még tudni (pl torrent Transmission-el.)

(#61820) Winner_hun válasza fokukac (#61818) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igaz már az is közel duplája a mostaninak amit úgy általában úgyse használok ki. Na lehet mégis beugrok majd érte. Viszont ha tudsz hozzá firmware-t amivel mehet akkor azt majd áruld el, én ezekhez egyáltalán nem értek. Ha jól emlékszek augusztusig él a szerződés, ha az lejár akkor valószínűleg megkeresnek megint egy emeléssel, bár jelenleg a 100-as a legnagyobb elérhető sebesség, de ki tudja addig hova fejlesztenek. Év közben kerestek meg először, az agresszív értékesítő ellen meg is tettem a panaszomat, még nem jelentkeztek a vizsgálat eredményével (ha egyáltalán fognak). Keresett aztán más, sokkal normálisabb volt, nem átverésre ment, meg is lett kötve a gyorsabb net szerződése. Ugyanannyit fizetek csak hűségidőn belül változtattak sebességet, ennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61821) Winner_hun válasza ToBeY (#61819) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amikor írtatok az openwrt-ről már csak pislogtam, fogalmam sincs mi az, eszik-e vagy isszák. Bedugom a szolgáltató ketyeréjéből a kábelt a routerbe, az ossza szét a netet lehetőleg maximális sebességgel lankanócon meg wifin oszt jónapot, másra nincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61822) ToBeY válasza Winner_hun (#61821) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Openwrt is egy frimware, ami kicsit okosabb mint a gyàri ( talán Linux alapú,de ez nem biztos) így 160mbit helyett 200mbit-et lehet kicsikarni a routerből.Én vargalex félét használtam,de van sok fajta.A router topicjábab tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#61823) fokukac válasza Winner_hun (#61820) üzenetére


fokukac
nagyúr

Most frissítettem a legfrissebb gyári firmware-re, szerintem ez jó így.
Én sosem játszottam alternatív firmware-ekkel, neked sem kell, ha nem akarod beleásni magad.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61824) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Ez a videó zseniális. Az, hogy mit mondanak rajta az emberek, de egy dolog, de hogy a szerzők alávágták az Imagine Dragons - Make me a beliver c. számát, az egyszerűen csodás. :D

Same rules apply!

(#61825) emvy válasza ToBeY (#61822) üzenetére


emvy
nagyúr

Az OpenWRT tényleg okosabb, de legtöbbször sokkal lassabb, mint a gyári.

while (!sleep) sheep++;

(#61826) ToBeY válasza emvy (#61825) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én csak saját tapasztalatról tudok beszélni,nekem jobbak voltak a sebességek OpenWRT alatt,mint gyári fw-alatt.
Igaz azóta lehet reszeltek a gyári fw-n (bár kétlem)

[ Szerkesztve ]

(#61827) Tim82 válasza fokukac (#61823) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy akkor korábban miért volt egyáltalán szóba kerülő szempont, hogy az új routered OpenWRT-kompatibilis legyen?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61828) fokukac válasza Tim82 (#61827) üzenetére


fokukac
nagyúr

izé. Mert nem érdekelt..? :))

Nekem mindig jó volt a gyárival is a wrt54gl is, a 1043 is...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61829) Tim82 válasza fokukac (#61828) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na, ugorj neki még egyszer, hogy mit kérdeztem és miért.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61830) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Meg lehet élni cutstom frimware nélkül,én is csak akkor cseréltem le,amikor 80mbit-ről 200mbitre váltottam és a gyári fw kevés volt már.

(#61831) emvy válasza ToBeY (#61830) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyári FW sokszor használ hardveres gyorsítást, az OpenWRT meg nem.

while (!sleep) sheep++;

(#61832) Tothgera30 válasza fokukac (#61815) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az erősebb HW-tól, és az antennától. De hogy külső vagy belső antennás, az nem olyan mérvadó. A megboldogult belső antennám Linksys routerem (ami már nagyon idős darab néhány külső antennás eszköztől jóval izmosabb.

Bár most egy 860L-t szeretnék beizzítani, ahhoz hogy a (papíron) 100-as netet áttolja, bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#61833) ToBeY válasza emvy (#61831) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor nem tudom.De tény,hogy a gyári fw-nek 160mbit környékén vége volt,openwert-vel pedig olyan 200-210mbit környékén.Biztos valami bug lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#61834) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mindeközben [kép]
Így oszt negyedóra alatt megint összepattant egy télre való

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61835) fokukac válasza Tim82 (#61829) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, kijózanodtam, elolvastam újra...
nem volt szempont az openWRT.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61836) erdey_a válasza BlacKSouL (#61834) üzenetére


erdey_a
őstag

gondolom nem lep meg, ha azt mondom, hogy Győrben egyetlen pihe sem esett. momentán az ég is felhőtlen...

Vérboci

(#61837) bitpork válasza BlacKSouL (#61834) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szegeden kb 1-1,5 perc alatt a Tisza a vízszintes folyásból függőlegesbe váltott. A 18" kocsikerék harmada néhol eltűnt a vízben városon belül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61838) Tim82 válasza fokukac (#61835) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor nem tudom, minek említetted úgy kazuálisan, mintha szempont lenne, nyilván imádsz az emberekkel felesleges köröket futtatni. Legközelebb írás előtt kéne ám józanodnod. ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61839) fokukac válasza Tim82 (#61838) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem szempont volt. Felsoroltam a két modell közti különbségeket, ennyi.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61840) NoLF válasza BlacKSouL (#61834) üzenetére


NoLF
addikt

Szardinian orkan ereju szel, dorges, villamlas, es igazi nyari zapor - csak a 10 fokos hoseg nem illik ide :D

Kozben kecskemeten is epulnek a hoemberek boszen.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61841) Tim82 válasza fokukac (#61839) üzenetére


Tim82
nagyúr

S neked ezek nem szempontok, ha már felsoroltad őket (tehát felmerültek, erre kérdeztem rá, hogy akkor miért), még ha nem is ezek alapján döntöttél? Költői kérdés persze...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61842) parandroid válasza Tim82 (#61841) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61843) Tim82 válasza parandroid (#61842) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha úgy tűnik neked így fél nappal a lezárás után reagálva, hogy felhúznám magam rajta, you read it wrong... ;)

Biztosan kellett volna szmájlikat használnom, hogy egyértelmű legyen a későn jövőnek is. ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61844) fokukac


fokukac
nagyúr

:U

:P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61845) Tim82 válasza fokukac (#61844) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igazán megtisztelsz, de nem vagyok ennyire híres. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#61846) BlacKSouL válasza erdey_a (#61836) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Sírj, de itt már megint kikúrt módon szakad a hó. ;]
És már el is ment. Hózápor volt ez vagy hózivatar? Tán hófelhőszakadás?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61847) bitpork válasza BlacKSouL (#61846) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kérlek ne fájdítsd a szívem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61848) fokukac válasza bitpork (#61847) üzenetére


fokukac
nagyúr

Van szíved...??

:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61849) fokukac válasza Tim82 (#61845) üzenetére


fokukac
nagyúr

:P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61850) Tim82 válasza fokukac (#61849) üzenetére


Tim82
nagyúr

De még ennyire sem. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.