Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61851) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A NAV-os nyomtatványtöltő java programnál komolyan mondom, hogy másodéves egyetemistaként felhasználóbarátabbat kellett írnunk házinak, hogy ne bukjunk meg...
Melyik óvodát bízták meg a fejlesztéssel, és milyenek lehettek az előző verziók? (v2.80-nál tart.)

Skynet is real. It's called Google.

(#61852) bitpork válasza FehérHolló (#61851) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha tudnád h nem csak az , de sok online fícsör is vicceskedik... pl Jan 31ig be kellett jelenteni minden érintett cégnek ha külföldi bankszámlát használ, megadva IBAN-t swiftet. Nos ha bárkinek technikai alszámlája van (pl nekünk) akkor azt nem tudja feldolgozni az online felület. 21 század , Magyarország.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61853) BlacKSouL válasza FehérHolló (#61851) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mért nem ezt használod? Régi de jó. :)

Különben ha legalább 10 éve használod az abevjavat, akkor fel se tűnik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61854) Spet válasza FehérHolló (#61851) üzenetére


Spet
addikt

Én bízok az ügyfélkapumra majd kiküldött adatokban :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#61855) Viszlát válasza FehérHolló (#61851) üzenetére


Viszlát
addikt

Csináljunk egy jobbat. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61856) parandroid válasza Viszlát (#61855) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

With Blackjack and hookers!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61857) fokukac válasza parandroid (#61856) üzenetére


fokukac
nagyúr

T.B. Hooker..? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61858) parandroid válasza fokukac (#61857) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

TJ...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61859) fokukac válasza parandroid (#61858) üzenetére


fokukac
nagyúr

Úgy értem, TB-ügyintézés az ügyfélkapun, kurvákkal... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61860) parandroid válasza fokukac (#61859) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó, ezen értelmezés fölött elsiklottam, pedig ütős.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61861) FehérHolló válasza fokukac (#61859) üzenetére


FehérHolló
veterán

legközelebb elhívom a húgodat magammal. :P :P :P

(őszintén remélem, hogy nincs húgod.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#61862) fokukac válasza FehérHolló (#61861) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nincs...
Velem kell beérned... :U
:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61863) fokukac


fokukac
nagyúr

Tökre szeretem ezt a dolgot, hogy a Google a korábbi kereséseim alapján szabja személyre a reklámokat. Most pél. routerek-re kerestem, ezért mindenhol router-hirdetéseket látok. Pedig már megvettem, most 5 évig nem tervezek venni másikat... De ha utazok valahova, akkor is ez van, még egy hónapig nézem a prágai / adriai / ausztriai szállásokat, pedig már túl is vagyok rajta. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61864) lenox válasza fokukac (#61863) üzenetére


lenox
veterán

En ezzel kapcsolatban arra jutottam (en is gondolkoztam a multkor), hogy aki mar vett, azt erdekli a tema, tehat nagyobb valoszinuseggel kattint, akar onigazolasi cellal. Tehat ha olyannak mutat hirdetest, aki mar vett (vagy keresett), akkor nagyobb bevetelt tud generalni, mintha valami ujat probalna eladni. Mondjuk ettol se az elado nem szerez tobb ugyfelet, se a user nem talal uj megvennivalot, egyedul a gugli keres tobbet, tehat ez lenyegeben atbaszas. Itt van egy piaci res, amire termeket lehetne fejleszteni, hiszen az elado, aki fizet a hirdetesert nyilvan jobban jarhatna, ha tudna a rendszer, hogy neked mar nem kell ilyen hirdetest mutatni. Ezt az otletemet a bevetel 20%-aert adom.

(#61865) Tothgera30 válasza fokukac (#61863) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Legalább tudod az akciókat, mit/hol érdemes venni. Dobok egy p.ü.-t ha épp a 860L B1 után router-re lesz szükségem. ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#61866) Viszlát válasza fokukac (#61863) üzenetére


Viszlát
addikt

Ki lehet kapcsolni a személyre szabott reklámokat Google beállításokban. Aztán persze kérdés, hogy jobb-e totál random reklámokat bámulni a routerek helyett, de ez már rajtad múlik. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61867) emvy


emvy
nagyúr

Es bazze, a ket booster par masodperc elteressel landolt egymas mellett. Hihetetlen.

while (!sleep) sheep++;

(#61868) bitpork válasza emvy (#61867) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én csak a teslát sajnálom: ide is adhatták volna nekem :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#61869) erdey_a


erdey_a
őstag

Győrben (is) havazik. Végre.

...de úgyis elolvad és nem is lesz elég szánkózni :O

Vérboci

(#61870) Spet válasza erdey_a (#61869) üzenetére


Spet
addikt

Kérem átfáradni a "szaktopikba" ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#61871) erdey_a válasza Spet (#61870) üzenetére


erdey_a
őstag

O, pardon :R :DDD

Vérboci

(#61872) BlacKSouL válasza erdey_a (#61869) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Le is állították a kamionforgalmat a határokon. Vidámság ez mindenkinek határidős kiszállításokkal.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61873) fokukac válasza BlacKSouL (#61872) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jajjmár, ott Mordoban be kéne az ilyet tervezni a téli ütemezésbe nem? :) Tudod, úgy szeptembertől májusig.
:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61874) BlacKSouL válasza fokukac (#61873) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem az az érdekes, hanem hogy Finnországból és Svédországból is simán kapunk anyagot, amik vonattal, hajóval és kamionnal is eljutnak idáig, de mi nem tudjuk kiszállítani Szlovéniába meg Horvátországba, mert ott a hó miatt kamionstop van. Ergo a magyar-horvát és a magyar-szlovén határvidék jobban skandináv, mint Finnország meg Svédország.
Amúgy ja, kezd már erősebben rámenni az agyamra a tél, és lassan megint megutálok mindenkit és mindent. Rendesen érzem magamon a borzalmas depressziót, és kezdem minimálisra szorítani az emberekkel való kontaktust. Aztán persze majd áprilisban még leesik vagy fél méter hó, és talán májusra eléri a napsütéses percek száma a kettőt, és akkor némileg javul a hangulatom. Tegnap már olyan szinten voltam, hogy este fél7-kor befeküdtem az ágyba és el is aludtam hajnali 1-ig. Onnantól semmi, bekapcsoltam a tévét, megnéztem egy nagyon semmilyen régi amerikai filmet ami épp ment a tévében, és kb. negyed 4-től megint el tudtam aludni. De az milyenmá, hogy hajnalban nem volt 10 percenként 30 perc reklám mint főidőben.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61875) szőröscica válasza BlacKSouL (#61874) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha ennyire az idojarastol fugg az eleted, miert nem koltozol el? Menjel Spanyolorszagba.

(#61876) parandroid válasza szőröscica (#61875) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arra sem tudtuk rábeszélni, hogy legalább Mordort hagyja ott, pedig akkoriban igen rútul állt a szénája. Fiatal, jól képzett, idegen nyelve(ke)t beszél, se kutyája, se macskája (ha jól tudom, saját ingatlan sem köti helyhez), de ha nem akar, hát nem akar. A személyes véleményem az, hogy akkor is érdemes lenne megpróbálni, ha nem hosszú távra tervez vele, már csak a tapasztalat, meg az élmények miatt is, de annak ismeretében, hogy amúgy szeret utazni, meg világot látni, végképp nem értem. Rosszabb nem lenne sehol, mint amennyit most (értsd: az elmúlt 10 évben) sír, úgyhogy csak jól tudna kijönni belőle.

Persze semmi közöm hozzá, csak észrevétel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#61877) fokukac válasza lenox (#61864) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, itt senki nem jál igazán jól így, csak a hirdetést szervező.

Viszont, ahogy nézem, a direkt marketing is képes csodákra.
Most kaptam levelet az ipon-tól, hogy "termékajánló - TP-Link archer C8" -

"Hello fokukac,
Az iPon.hu webshopban tett látogatásaid alapján az alábbi termékek is érdekesek lehetnek számodra:"

és ott van 5 router képe, linkkel, meg egy usb-stick

igen, tőlük vettem ott, másfél hete. Nem merül fel bennük, hogy nem fogok most venni másikat?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61878) FehérHolló válasza fokukac (#61877) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én az árukeresőtől kaptam egy emailt, hogy értékeljem legutóbbi mediamarktos vásárlásom. (a vásárlás minden részlete benne volt az emailben, az átvétel időpontja is, plusz a személyes adataim)

A szép, hogy közvetlenül a MM honlapjáról rendeltem, az árukeresővel soha nem volt dolgom (értsd: nem használom). A reklámadat gyűjtögető scriptek pedig le vannak tiltva.
Mi a két cég közötti kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#61879) Winner_hun válasza fokukac (#61806) üzenetére


Winner_hun
félisten

105 fölé nem megy lanon, wifi 45-nél megáll:F

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61880) fokukac válasza Winner_hun (#61879) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kérd vissza a pénzt :D

Hát, nekem ez 100-as limitációnak tűnik, erre valami okosat talán a többiek tudnak mondani, mindenesetre ez furcsa, ahogy telefonba mondtad, hogy modemen át 220 megy, így meg csak 100...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61881) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Az létezhet, hogy egy fehérbor három hónap függőleges tárolástól megdöglik?

Irodában, légkondis környezetben, asztal alatt, tehát napfényt nem kapott.

Vagy már mikor kaptam rossz lett volna?

Same rules apply!

(#61882) Lortech válasza EQMontoya (#61881) üzenetére


Lortech
addikt

Dugója nem száradt ki? Simán megdögölhet 3 hó alatt, ha eloxidálódott. A szobahő és a relatíve száraz levegő sem segített valószínűleg. Mindkét opció elképzelhető, de ha a dugója rendben volt, akkor inkább a másodikra tippelek.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#61883) EQMontoya válasza Lortech (#61882) üzenetére


EQMontoya
veterán

De, kiszáradt a dugója. Az lepett meg, hogy ennyire gyorsan. Tudom, hogy hosszú távon nem tesz neki jót, de nem gondoltam, hogy ennyire hamar.

Same rules apply!

(#61884) Lortech válasza EQMontoya (#61883) üzenetére


Lortech
addikt

Lehet, hogy eleve száraz volt, és csak rontott rajta az utóbbi 3 hó, már sose tudod meg. :D Azért remélem nem egy aszúeszencia volt. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#61885) EQMontoya válasza Lortech (#61884) üzenetére


EQMontoya
veterán

2016-os száraz Furmint volt, szóval nem egy kisebb afrikai ország éves GDP-jét öntöttük ki, csak csalódás volt.

Same rules apply!

(#61886) FehérHolló válasza EQMontoya (#61885) üzenetére


FehérHolló
veterán

már a boltban romlott volt. ;)

nekem a furmint valahogy túl gombás/penészes. :(
az aszú nem, pedig hasonló. vagy csak eddig nem volt szerencsém (olyan 10 palackkal ittunk "minőségi" furmintot nagyságrendileg.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#61887) Lortech válasza FehérHolló (#61886) üzenetére


Lortech
addikt

Na nemá'. Sok egészséges (nem botrytises) szőlőből készült furmint van. Pl. egy mandoláson nem nagyon érezhetsz ilyet. A botrytisen, ami számomra kifejezetten kellemes, vagy a túlzott hordón kívül nem is tudom igazából, mire gondolsz. Furmintból amúgy 3-4k alatt nem nagyon van igazán jó, és hiperekben alig kapni valami értékelhetőt. Néha egy mandolás szembejön, vagy pl. royal tokaji egypálcás furmintja is viszonylag stabilan hozza a szintet. Kíváncsi lennék a listádra, hátha kóstoltam valamit közülük.

Thank you to god for making me an atheist

(#61888) fokukac válasza fokukac (#61880) üzenetére


fokukac
nagyúr

Inkább Winnernek segítsetek már lécci. :U Danke.

Szóval, miért lassabb neki router-en át, mint közvetlenül a modemba dugva? (105 vs. 220). A router ennél biztos többet tud.
Lehet, hogy a modem és a router közötti kapcsolatot nem gigabitesnek tárgyalta le a két eszköz?

És ha alig van nála az éterben valaki, akkor miért csak annyit tud nála a wifi, mint nálam a lakótelepen anno, ahol volt 30 másik hálózat? 45 Mbit.
Ugyanez az eszköz múlt héten nálam, hasonlóan kevéssé terhelt környezetben majdnem kétszer ilyen gyors volt wifin.

Szóval, ha valakinek van valami ötlete, ne tartsa magában. Dankesőn...!

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61889) ToBeY válasza fokukac (#61888) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Dobd fel a kérdést router gondok topicban,hátha van ott valami szaki, aki tud valami okosat mondani.

(#61890) gaborbol válasza fokukac (#61888) üzenetére


gaborbol
őstag

2G -n 3 csatorna lenne elmeletben amiben nincs osszeakadas.
1,6,11.
Amikor a joember osszegyurja a csatornakat, hogy minnel nagyobb savszelesseget (elmeletben) akkor annyit er el vele, hogy az interferenca baromira megno es szepen elkezd osszeakadni az osszes tobbi AP-vel pont ugy ahogy nalad a kepen latszik.
A csatorna szelesseget vissza kene rakni 20-ra es atrakni a 6-ra akkor csak egy routerrel akadna a mostani harom helyett.

Ha csak 5g-s eszkoz van es tudja a router akkor ki kell kapcsolni a 2G-t. A masik vakvagany a tx power. Joember mindig felhuzza maxra, hogy jo eros legyen a jel. Amivel annyit er el, hogy nem 5 korenyzo routerrel fog akadni hanem sokkal tobbel.

A regebben emlitett Unifi AP-n a tx powert 1-15 ig lehet allitani, vagy minimumra vagy 3 kore szoktam beloni.

Kerdeses a modem a router es a wifis eszkozben levo halokartya es az epulet is.Ha irsz tipusszamokat akkor ossze lehet keresgelni hatha kisul belole valami.

[ Szerkesztve ]

(#61891) erdey_a válasza fokukac (#61888) üzenetére


erdey_a
őstag

tessék nyugdíjazni a cat5-ös utp kábelt (az csak 100 megát tud) és beszerezni minimum egy cat5e kábelt ami már 1000 mega.
Tuti hogy ez a százas korlát oka.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#61892) EQMontoya válasza fokukac (#61888) üzenetére


EQMontoya
veterán

230 be van dugva? :)

Wifi: az a 45 milyen és mennyi eszközzel lett mérve?

Same rules apply!

(#61893) Winner_hun válasza erdey_a (#61891) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet. Most ki akartam próbálni, de nem tudok felmenni a netre ha a modembe van dugva a lan madzag, hiába adom meg a név/jelszó párost pppoe (vagy milyen) beállításnál. De lehet eljutok odáig hogy nem is fog kelleni router, max. wifihez. A modemen van 4 db lan csatlakozó amiből csak az egyik működik, ha sikerülk mind a 4-be netet varázsolni akkor probléma megoldva. Eddig itt tartunk..

Wifi: OnePlus 3-as készülék, csak az volt használva. Beállításokhoz nem értek, @ által ajánlottakat tegnap megcsináltam, akkor is 50 mega volt a max (max. 2 méterre a routertől). Azóta azzal nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61894) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No végre, a modem mind a 4 lan portja feltámasztva, így nem is kell már router, csak wifihez, mert az nincs benne.. visszakérjem?:D
Egyébként tényleg a kábel volt a gyenge keresztmetszet, egy kábel van ami nem bírja csak 100 megáig a strapát, persze hogy az volt hozzám bedugva. Most az látja el a routert, wifinek elég lesz..

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61895) fokukac válasza Winner_hun (#61894) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kérjed :D

Azért nincs net a tp-link routeren, mert most a modem van router módban, ja jól értem.
Át kell configolnod access point-tá a routert, és akkor fog az is működni.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#61896) Winner_hun válasza fokukac (#61895) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, a modem van úgy. Routeren van net, az most csak wifit szolgáltat. A 45 megás le/feltöltésen viszont nem tudok változtatni, bárhogy állítgatom nem lesz gyorsabb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#61897) EQMontoya válasza Winner_hun (#61896) üzenetére


EQMontoya
veterán

Próbáld ki egy laptoppal pls, telefonos tesztben nem bíznék.

Same rules apply!

(#61898) erdey_a válasza Winner_hun (#61894) üzenetére


erdey_a
őstag

ugyemegmondtam :)

Vérboci

(#61899) ToBeY válasza Winner_hun (#61896) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tegyél be Cat6 kábeleket azok bírják 1Gbit-ig

(#61900) emvy válasza ToBeY (#61899) üzenetére


emvy
nagyúr

Cat5e is bírja.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.