Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1451) sulep válasza gardener (#1450) üzenetére


sulep
senior tag

Szia!

Végülis akkor mennyire ajánlanád nekem a Samsung 2010-es lézernyomtatót? 17-ért megéri? Szépen nyomtat? Meg még ami érdekelne, hogy mondjuk ha van 1-2 kép (pl szakdoga nyomtatás esetében) akkor azért feketében azokat is kinyomja normálisan igaz?
Vagy ezért az árért melyik más típust ajánlod?

(#1452) gardener válasza sulep (#1451) üzenetére


gardener
senior tag

Hali!

Ezek az olcsó 20k körüli nyomtatókból nagyjából mind egyforma. "Olcsón veszed,ha betojik sebaj vegyél újat" kategória.
( Nekem legutóbb egy ML-1610 volt. Azzal nem volt jó tapasztalatom.)
van itt 16kért is

most már vagy 3éve egy xerox phaser 3121-et nyúzok
ez sem drágább

az újabb Samsung meg polcon áll...

igen normálisan kinyomat képet. (főleg zsír új tonerrel)

Vásárlás előtt,ha később töltetni akarod a tonert előtte informálódj,hogy lehet-e a vásárolni kívánt típus tonerét!

(#1453) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Van egy HP1600-as nyomtatóm.
Feltelepítettem, nyomtat rendesen, de a baj, hogy a saját progijával
(HP Eszköztár, IE-ben megy) nem kéri le a nyomtatóból az adatokat
(patronok állapota, stb.), hanem The webpage cannot be found üzenetet ad.
Az IE-ben http://localhost:3911/ erre a címre akar lépni.

Ha a nyomtatóban a menüben kiválasztom, akkor papírra kinyomtatja.

A gépen Norton 2007 van, kikapcsoltam, de akkor sem ment.

Ha nem, akkor mi lehet a baj?
üdv

(#1454) sulep válasza gardener (#1452) üzenetére


sulep
senior tag

KÖszi. Ezt a Xeroxot Én is néztem. De találtam most egy Brother HL-2030 -as típust is. Ez 2400x600-as felbontást tud és ez is 18 körül van. Erről nemtudsz valamit?
De láttam HP 1018-asat
Konica Minolta PagePro 1400 W
Konica Minolta PagePro 1300 W
Lexmark E210
típusokat is ebben az árban.

Ami nekem lényeges hogy szépen nyomtasson, képet is lehessen vele normálisan nyíomni feketén és aránylag olcsón lehessen hozzá tonert venni (MIvel gondolom megvan hogy cvsak párszor lehet töltetni az eredetit így néha nem árt venni újat) ileltve ha úgy van töltetni.

(#1455) gardener válasza sulep (#1454) üzenetére


gardener
senior tag

Minoltám is volt. (polcon áll az is :) )

Arra berágtam. Mert külön kellett volna vennem hozzá fényhengert drága pénzért.
Az újakban nemtom egyben van-e már.

Brother-eknek elvileg olcsó a fenntartási költségük. (marketingesek szerint)
Minőségéről nincs tapasztalatom. Egyszer majdnem Brothert- vettem annyira jó dumát nyomott róla az eladó :D

Lexmark passz. :U

HP-nek nem szeretem az üzletpolitikáját. Később mindig le akarják húzni valamivel az embert.

(#1456) sulep válasza gardener (#1455) üzenetére


sulep
senior tag

Akkor Brother vagy Xerox? :))

Mellette van egy HP multi tintasugaras nyomtatóm szóval ténleg csak sima nyomtatáshoz kellene.

(#1457) tildy


tildy
nagyúr

12-17 ezer forinti multifunkciósok közül mit ajánlotok?
Canon Mp160 jó? Vag yinkább hp-t érdemes venni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1458) gardener válasza sulep (#1456) üzenetére


gardener
senior tag

Én a xerox-al meg vagyok elégedve. :K
Brother-hez kellene valakinek a tapasztalata.

De nézd meg mennyi hozzájuk a töltés ill. a toner!

(#1459) gardener válasza tildy (#1457) üzenetére


gardener
senior tag

Nekem Canon multim volt és arra is frissítettem nemrég. Nagyon bejönnek :))

(#1460) tildy válasza gardener (#1459) üzenetére


tildy
nagyúr

Mennyire megbízható? Mert nekem volt canon s200am, de se szépen nem nyomtatott, se megbízható nem volt.
1 hónapig nem nyomtattam, és beszáradt a fej , teljesen hatástalan bármi móka. Anyuéknak is s200 van, náluk is szintén zenész... Feketét így nem nyomtat:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1461) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tisztelt Fórumtársak!

A probléma még mindíg áll, egy Smasung ML 2510 lézernyomtatóval gyártanék borítékokat (címzettekez és feladót nyomtatok rá excellből) 11 boríték után a nyomtatás olyan szinten lelassul, hogy a felfütés leáll, vár kb 15-20 másodpercet, majd újrafelfűt, nyomtat és megint leáll.
Ugyan ebben a méretben szoktam nyomtatni csekkeket, az tviszont imádja, marha sokat le tud nyomni elég rövid idő alatt.
Már csak az a tippem maradt, hogy a boríték súlyával lehet a gond (80g/nm) szerintetek lehet kapni olyan borítékot aminek nincs ablaka, szilikonosan zárható, és ennél kisebb a súlya? Vagy esetleg más lehe ta probléma?

(#1462) gardener válasza tildy (#1460) üzenetére


gardener
senior tag

Én nagytesokat hasznok. 2évig használtam egyMP730at.

Most meg egy MX700am van. Ez feketénél már közelít egy lézeres nyomathoz.

Fejbeszáradással nincs tapasztalatom szerencsére,mivel folyamatos használatban van.

Szerintem a beszáradt fejet egy kis izopropilos alkohollal lehet orvosolni. 1hónap még nem idő.

(#1463) tildy válasza gardener (#1462) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos sem alkohol, sem folyó forró víz nem szedte ki. Lehet valami ultrahangos tisztító hazsnára válna. (Oké, lehet volt az az egy hónap 2-3 is, nade akkoris... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1464) gardener válasza tildy (#1463) üzenetére


gardener
senior tag

Nem tudom tintasugarasból találsz-e beszáradás állót... :P

(#1465) Joe bácsi válasza tildy (#1463) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Én pont a beszáradás miatt vettem lézert, mert elég ritkán használom.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1466) Amadeus86


Amadeus86
csendes tag

Sziasztok!

ha valaki tudna nekem küldeni pm-ben vagy akár itt egy olyan kódot vagy gomb kombinációt ami jó Epson Stylus cx3650-es nyomtatóhoz,h tudjam h mennyi lapot nyomtatak ki veleés h mennyi patron csere volt benne meg ilyenek!
Köszönöm a segítséget!

Battlefiled 1942 + Desert Combat...

(#1467) gardener válasza Amadeus86 (#1466) üzenetére


gardener
senior tag

Ez jó kérdés.
Egyik nyomtatómon én is megnézném...

(#1468) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Szedte ki mar valaki ip1500 tintagyujto szivacsot?Leszedtem a burkolatot,gorgot,csavarokat, de nem tudom kipattintani a szivacs hazat.
Segitseget kerek!
koszonom!

(#1469) gyulabs válasza gyulabs (#1468) üzenetére


gyulabs
tag

Sikerult megoldani!
Koszi!

(#1470) Mr. XXL


Mr. XXL
tag

Sziasztok!

Valaki nagytudású megoszthatná velem, hogy a hp f380 és f2180
közül melyik vállalható és mitől jobb a másiknál?

Esetleg valami jó ebben a 10-15K árkategóriában?

Üdv,
XXL

ui. ennek a telepítése ugye nem kínszenvedés? A 1410-esemet valami kriptográfiai problemmel majdnem már M$-hez kellett küldjem telepítőileg...

(#1471) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Kb 3 hete nem nyomtattam a nyomtatómmal... Epson DX3800 /tintasugaras/ és most, hogy nyomtatnék vele a sárgát színt nem nyotatja ki. Mikor az első oldalt kinyomtattam akkor csak csíkos volt, aztán csináltam egy fejtisztítást és azóta egy csepp sárga sem kerül a papírra... próbálgattam még, hogy paint-ből nyotatok sárga színű vonalakat, de ez nem jött be.

Nincs valakinek vmi ötlete, hogy hogyan tudnám kitisztítani ha esetleg beleszáradt vna? Gondolom hiába veszek eredeti sárga patront az nem fogja kitisztítani ha eltömődött... :F

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1472) sulep


sulep
senior tag

Úgy néz ki veszek akkor egy Samsung 2010-es lézernyomtatót. Mennyire éri meg a +7-8 ezer Ft-ot a 2510-es?

(#1473) rog75


rog75
tag

Sziasztok!

Van egy Epson DX4050-es nyomtatóm és nem fogadja el az utántöltött patront.
Van valami ötletetek mit lehetne tenni?

Előre is köszönöm.

(#1474) gardener válasza rog75 (#1473) üzenetére


gardener
senior tag

Nincs chip az eredeti patronokon?

(#1475) atylivi


atylivi
csendes tag

hello!
Az a helyzet, hogy nemrég kezdett kifogyni a tintapatron a nyomtatómban(HP 7260), és feltöltöttem, de a world dokumentumokat még mindig csíkosan nyomtatja ki, pedig minden mást teljesen jól (powerpoint vagy kép....) Mi lehet a gond?? (karbantartást, kalibrálás már csináltam 2x)

N 1611 -> Er A1016 -> N 3310 -> N 3510i -> SE T610 -> Moto V360 -> N 6120c

(#1476) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok!

Van egy HP F380 as nyomtatóm és van a programcsomagjában egy karakterfelismerő alkalmazás, ami tökéletesen működik ha a nyomtatón szkennelek szöveget. A kérdésem az lenne, hogy a már előzőleg beszkennelt és jpg.be mentett képfájlnál is lehet alkalmazni etzt a karakterfelismerő funkciót vagy nem? Kerestem de sajnos nem találtam rá megoldást, hátah ti okosabbak vagytok nálam :)

A válaszokat előre is köszönöm!

atoka

(#1477) tundax válasza rog75 (#1473) üzenetére


tundax
csendes tag

Szia

Nekem epson 6050 - esem van, de az ugyan az , mint a tied, nekem ezt
http://patronok.hu/kereso.php?keres=0711 fogadta el!
Ezt viszont nem ismerte föl http://www.sphinxcomputers.co.uk/re-t0711-compatible-epsom-d78dx4000dx4050dx5000dx5050dx6000dx6050-black-264-p.asp
Egyébként az is számít, mikor vetted!
Remélem segítettem!
(Bocs, de nem tudom, hogy kell a linkeket rendesen berakni)

[ Szerkesztve ]

(#1478) Nyomis


Nyomis
csendes tag

Hali! Itt a fórumon olvasam pozitív véleményeket a PROCOLOR tintáról. Vettem is. A feketével minden simán ment, viszont a szinesek csöpögtek a berakás elött. Jól összefogta a kezemet, de a gondom inkább az, hogy ennek biztos így kell működnie? Másnak is így működik? A gyári nem csöpögött... A nyomtató egyébként szépen nyomtat, csináltam egy mély tisztítást is, meg fúvóka ellenőrzést.

(#1479) HéJózsef


HéJózsef
csendes tag

Sziasztok,

Van egy HP1010 lézer nyomtatóm. Attól tartok kezd kiűrülni a tonerkazetta. A következőket kérdezném:

1. Létezik-e olyan program, ami _lézer_ nyomtatónál megmondja, hogy mennyi festék van benne pillanatnyilag?

2. Normális-e, h pár oldal nyomtatás (pl 20) után, elkezd kihagyni - mint amikor a tintasugarasból fogy a festék -, vagyis hosszanti sávokban nem nyomtat?
Ez annak a jele hogy kezd kiűrülni?

Egyébként a kazetta kb 3 éves szóval ez teljesen érthető lenne,de érdekes benne, hogy ha kiveszem és visszateszem a kazettát, akkor megint nyomtat rendesen. (kb 200 oldalt így nyomtattam eddig, hogy 20 oldalanként ki-be rakosgatom...)

Józsi

(#1480) Winner_hun válasza HéJózsef (#1479) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kivetted, visszatetted azért nyomtatott, mert a tonerekben a por valahol felült, ha már ürül a toner, akkor meg kell rázni, hogy a le nem esett por is lejusson és így nyomtatni lehessen vele.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1481) Nyomis válasza Winner_hun (#1480) üzenetére


Nyomis
csendes tag

A rázással csak ügyesen, mert egy nagyobb rántásnál kijön a por.. Én oldal irányban szoktam finoman rázogatni, úgy is jól működik.

(#1482) szeva000 válasza Nyomis (#1481) üzenetére


szeva000
addikt

én oda is szoktam b*szogatni a földhöz,de nyomtatóstól,mert hp :W

(#1483) Parsifal2


Parsifal2
tag

Sziasztok!

Van egy Canon Ip4200-as masinám. Csak gyári tinta lett beletéve. Szinte alig van használva, egyszer cseréltem eddig benne tintát. Tökéletesen nyomtat, papírra, fotópapirra, mindenre amit fent tezsek bele. Nemrég akartam cd/dvd felületet nyomtatni és kidobja a lemezt, hibaüzinek azt írja ki hogy tegyek bele nyomtatható dvd/cd lemezt. Mindezt úgy is kiírja hogy letiltottam a nyomtatható lemez felismerést a nyomtatóban. CD label printet használok..
Várom a tippeket, mielött összetöröm. Köszi

Minden annyit ér amennyit adnak érte......

(#1484) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hi! Milyen vastagságú paírokra lehet nyomtatni egy hp laser jet 1010-el? Szeretnék nyomtatni egy borítót egy kb dipa vastagságú papírra.

(#1485) zitad


zitad
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék egy kis segítséget kérni.
Megörököltem egy Canon ip2000-es nyomtatót, és szükségem lenne rá, hogy szépen működjön, ámde:
úgy tűnik, a piros be van száradva. Nagy lelkesen vettem bele új, canon patronokat, de valahogy nem oké a dolog... Előtte, ahogy néztem, valami Pelikan patron volt benne, de kifogyott, és a nyomtató jópár hónapja nem volt használva.
Próbálkoztam szoftveres tisztítással, nem oldotta meg a problémát. A piros tesztcsíknál csak alig nyomtat. Van rá esély, hogy meg lehet valahogy javítani?

Olvastam valahol, hogy elképzelhető, hogy az áztatás segít. Keresgéltem utána itt a fórumon is, de egy valamit nem értek. Szét kell előtte csavarozni a fejet? Vagy ahogy van, úgy áztassam be? Neten találtam olyat, hogy szétszedve áztatták a fúvókákat, máshol nem szólnak a szétszedésről.

Garancia nincs már rá, amúgy sincs nyomtatóra nagyon szükségem, nem akarnék újat venni de most a karácsonyi ajéndékhoz jól jönne...

Bármi ötlettel tudnátok segíteni?

Köszönöm szépen!!

(#1486) szeva000 válasza zitad (#1485) üzenetére


szeva000
addikt

vedd ki egyben a fejet és úgy próbáld áztatni,folyatni jó meleg vízben,hátha javul

(#1487) zitad válasza szeva000 (#1486) üzenetére


zitad
csendes tag

köszi szépen.
Az nem baj, h mindenféle érintkezők is vannak rajta? azoknak nem árt a víz?
illetve mennyi ideig kell utána szárítani, h tuti jól kiszáradjon?

(#1488) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!
Van a piacon olyan multifunkciós gép, ami tud nyomtatni és szkennelni is olyan 25-30 ezerért? Olyan kellene, aminek az értéke időtálló és a festék csere nem kerül többe magánál a gépnél meg úgy 5 ezerből meg lehet úszni. Ha nincs, milyen nyomtatót érdemes most venni(20-25ért), ami takarékos és nem drága a festékcsere?

PH! addikt since 2004

(#1489) szabzolee


szabzolee
tag

Van egy HP PSC 1215-os multifunkcios keszulekem, ket evig tok jol mukodott, aztan egy ideig nem hasznaltam, es amikor a szokasos windowes reinstall folyaman fel akartam ismet rakni a drivert, nem ment. A netrol toltom le a legfrissebb szoftvert, ami amugy 3 eves, de iszonyatosan furcsa hibat produkal, felrak mindent, aztan megsincs ott semmi. A hardver biztos nem hibas, mert azt erzekeli csak drivert nem talal, hiaba telepitem fel a hp hivatalos programjat. Ja, es ket gepen is ezt csinalja, mindketton windows xp sp2 van. Mi lehet a problema? Valaki? Elore is koszonom!

(#1490) szeva000 válasza Tomics (#1488) üzenetére


szeva000
addikt

MP520

(#1491) Joe bácsi válasza szabzolee (#1489) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Pusztán csak az, h. Hp!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1492) Joe bácsi válasza szeva000 (#1490) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Egyetértek! :K

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1493) Tomics válasza Joe bácsi (#1491) üzenetére


Tomics
addikt

Köszi! :) :R

PH! addikt since 2004

(#1494) karol32


karol32
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kis problémám van egy Epson Stylus DX3800 Usb-s nyomtatom, csak akitől kaptam nem adott hozzá driver, illetve nem volt meg neki mint utobb kiderült, A neten meg nem találtam olyan drivert ami a scannert is müködtetné. Nyomtat gépből, scannert használja, de rögtön nyomtatja is. Tehát gépre nem olvas be semmit, ha tudnátok ebben segíteni egy kicsit, Előre is thx.

(#1495) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!Nekem EPSON-om(DX 3200 talán) van de nem nagyon vagyok vele megelégedve!

(#1496) Marcsa25


Marcsa25
csendes tag

Sziasztok!
Van egy HP PSC 2355 tipusu multifunkciós kszülékem, de gyakorlatilag nem tudom semmire sem használni, mert állandóan patron problémát jelez.
Csre után ugyanez. Igazábúl már "újkorában sem volt minden ok. Minden kikapcsolás után a patronok beigazítását és tisztítását kellet ahoz elvégezem, hogy tudjak bármit is kezdeni vele.
Ha valakinek van valami ötlete, szívesen venném.
Köszönöm.....
:R

Marcsa

(#1497) GuCo.


GuCo.
tag

Hali!

Multifunkicós nyomtatók közül melyiket ajánljátok?
Canon MP220-at vagy MP510-et nézegettem, ezek egész jónak tűnnek.
Az lenne a lényeg, hogy olcsón lehessen tölteni.
Más márka is szóba jöhet, ezekben az új gépekben nem igazán vagyok otthon, nemtom melyik lenne jó.
Köszi.

(#1498) Tosee válasza Tosee (#1471) üzenetére


Tosee
őstag

up :F

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1499) KTU válasza Tosee (#1498) üzenetére


KTU
addikt

rakj bele új jó minőségű patront szerintem az segít, nállam többször bavált

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1500) KTU válasza GuCo. (#1497) üzenetére


KTU
addikt

MP510-el jobban jársz szerintem, van hozzá utángyártott patron, külön vannak a színek azt cseréled amelyik kifogyott,

tölteni lehet mind2t

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.