Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) valory


valory
tag

ezt a kérdést nem igazán tudtam hova tenni, ugyhogy itt kérdezem meg:
kellene 1 nagyon jó névjegykártya progi, 1et töltöttem valahonnan de nagyon gagyi, a széleket sem jelöli be, azonkívül összecsúsztatja a betüket (amit persze csak nyomtatásnál csinál).
Sürgős lenne, ugyhogy akinek van, vagy tud ilyet, küldje el, itt a mail címem (valory@freemail.hu)
Köszi előre is!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#502) kikko_77 válasza kikko_77 (#486) üzenetére


kikko_77
csendes tag

Megoldottam a problémát. Újra telepítettem az alaplapi USB2-es drivert.

(#503) tothbe válasza valory (#501) üzenetére


tothbe
addikt

mondjuk ide kellene föltenni a kérdésed: [link]

By(e) Tothbe

(#504) tothbe válasza kikko_77 (#502) üzenetére


tothbe
addikt

azt hiszem, ez is szerepelt a javaslataim [link] között, de azért jó, hogy sikerült megoldani. ;)

By(e) Tothbe

(#505) perempe


perempe
addikt

HP LaserJet 1000 series nyomtató nem működik. Az alsó, sárga LED villog.

Mi a baja? Manuált nem találok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#506) tothbe válasza perempe (#505) üzenetére


tothbe
addikt

papirelakdás lesz vszleg.
Valahová begyürt egy kis darabot.
Vagy elfogyott a toner.
De itt egy kis segitség: [link]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#507) Winner_hun válasza tothbe (#452) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért?
Többszöri tapasztalatom szerint semmi baja sem lesz a patronnak:)
sőt, minél melegebb a víz, annál jobb, a forró sem árt neki, legalább is a lexmark patronjaimnak nem ártott.

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#508) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

Help! Egy ideje nem tudok nyomtatni pedig fontos lenne! Ha rákattintok a nyomtatásra megjelenik egy kis ablak, hogy rendszerhiba miatt nem nyomtatható, próbálja meg újra, ha akkor sem megy akkor indítsa újra a winfost! Csináltam már mindent de nem történik semmi!!!
Fontos lenne, hogy tudjak a nyomtatni! Már a drivert is letöröltem és felraktam újra! Winfost most nem tudok telepíteni, mert annyi időm nincs, hogy úgy megcsináljam, hogy menjen rendesen!!! A nyomtató egy hp psc1110-es és xp sp2 van fenn! Ha valakinek van ötlete írjon!!! :W :W :W :W :O :O :O :O :O

(#509) Dr Smoke válasza Dr Smoke (#508) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

[kép]

(#510) Ramius válasza Dr Smoke (#508) üzenetére


Ramius
őstag

Nekem egy régi hp 3325 csinálta ezt. Win reinstall után is. Nem akarlak elszomorítani, de nekem kuka lett a vége.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#511) Dr Smoke válasza Ramius (#510) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Másik géppel működik, úgyhogy itt valami más probléma lehet!

(#512) Ramius válasza Dr Smoke (#511) üzenetére


Ramius
őstag

Akkor szerencsés vagy, nekem másik géppel sem lett jó.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#513) Dr Smoke válasza Ramius (#512) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Csak én nem akarom mindig átpakolni a nyomtató, ha nyomtatni akarok!!!
Úgyhogy valakinek valami ötlet!?? :F :F :F :F

Ui.: Win reinstall kizárva!!!

[Szerkesztve]

(#514) tothbe válasza Dr Smoke (#513) üzenetére


tothbe
addikt

usb kábelt is átvitted a másik géphez? Ha nem, akkor vidd azt is és úgy próbáld meg. Ha úgy nem megy ott sem, akkor kábelcsere.
Ha viszont ott megy azzal a kábellel is, akkor telepitd fel újra az usb drivert, pl. úgy, hogy az eszközkezelöben kitörlöd az usb gyökérhub-okat majd restart után hagyod a win-nek, hogy megtalálja és feltegye(akár a windows cd-röl is).

By(e) Tothbe

(#515) tothbe válasza Winner_hun (#507) üzenetére


tothbe
addikt

ez nagyon patronfüggö. vszleg neked nem chip-es a patronod, de egy chip-eset viz alá tenni felér annak kinyirásával. ;)

By(e) Tothbe

(#516) Winner_hun válasza tothbe (#515) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham, így már világos. Hol találom ezt a csippet, vagy ez honnan látszik?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#517) Chaoti[X]


Chaoti[X]
csendes tag

Sziasztok!
Lenne 1 problémám hálozai nyomtatással. Több gépes hálozat, xp Professional minden gépen 1 munkacsoportban. Lenne 1 Hp Deskjet 940c nyomtató amit telepítettem 1 gépen(nem usb hanem lpt port) és meg is osztottam de semelyik gépről nem látható amikor hozzá akarom adni a listához, probaltam ugy is hogy \\gepnev\megosztasnev de nem sikerult.
Szóval valami tipp?

Megneztem egy NetREsView programmal hogy mi érhető el és ott a nyomtató mellet a local path részben az áll LocalsplOnly. Jól sejtem hogy ez csak annyit jelent helyi port?

(#518) Dr Smoke válasza tothbe (#514) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Köszönöm a tanácsot! Kipróbálom! A kábel biztosan jó!

(#519) Dr Smoke válasza Dr Smoke (#518) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Semmi! Usb driver törlése után is ugyanaz a helyzet! :W :W :W
(#508)-asra valaki???

(#520) tothbe válasza Winner_hun (#516) üzenetére


tothbe
addikt

látszani nem nagyon látszik csak az áramkör a patron lábánál az elején.
Pl. ilyen, de ez szinte a legegyértelmübb:
[kép]
Van ahol ez sokkal rejtettebb.

Pl. ebben is van:
[kép]
Ebben viszont nincs, de ezt csak linkelem, mert nagy a kép: [link]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#521) Winner_hun válasza tothbe (#520) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit nem képként tettél be ott is látszik az áramkör. Vagy az más?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#522) Tosee válasza Tosee (#500) üzenetére


Tosee
őstag

nem a patronokkal volt baj, hanem fent volt az ssc.../patronok chipjének nullázásához/ és valószínű, hogy ezmiatt nem tudtam nyotatni az utángyártott patronnal, mert letöröltem a progit és azóta jó, rendesen nyomtat az összes szinnel.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#523) ocsihun


ocsihun
csendes tag

Sziasztok tud nekem segiteni abban hogy van egy canon pixma mp800-as nyomtato, de az istenért se ismeri fel a gép.Elöbb a drivert telepitettem és utána csatlakoztattam a géphez.Kiirja hogy uj eszkosz szoval észleli de feljon 1 buborékba hogy nem ismeri fel az eszköz és nincs hozzá driver pedig felraktam és töltöttem is le hozzá.Usb-s persze.

(#524) ocsihun


ocsihun
csendes tag

Sziasztok
Van egy canon pixma mp800-as és nem ismeri fel a számitogép.Elöbb a drivert telepitettem és utána csatlakoztattam a géphez.Kiirja hogy uj eszkosz szoval észleli de feljon 1 buborékba hogy nem ismeri fel az eszköz és nincs hozzá driver pedig felraktam és töltöttem is le hozzá.Usb-s persze.
Tudna valaki ebben segíteni?

(#525) Winner_hun válasza ocsihun (#524) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy próbáltad, hogy előbb csatlakoztatod a géphez és úgy telepíted?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#526) Matrix2006


Matrix2006
csendes tag

Nem lenne vki, átvenne tőlem PIXMA IP1600-hoz való 1db fekete PEACH patront. Mivel készülök venni egy upgrade kitet, de nekem csak a fej kellene és 1db patron. Választ priviben, vagy mail címre. Előre is köszönöm.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#527) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

508-asra valaki? Please help!!!! :O :O :O :O :O

(#528) Winner_hun válasza Dr Smoke (#527) üzenetére


Winner_hun
félisten

Winfost most nem tudok telepíteni, mert annyi időm nincs, hogy úgy megcsináljam, hogy menjen rendesen!!!

3 nap alatt már mindent be is állíthattál volna reinstallal, mindennel együtt

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#529) Dr Smoke válasza Winner_hun (#528) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Csak az a baj, hogy folyamatosan tanulok és a gépemet használom és csak 5 percekre tudok ide felnézni! Nem véletlenül írtam, amit írtam!

[Szerkesztve]

(#530) tothbe válasza Winner_hun (#521) üzenetére


tothbe
addikt

Több nyomipatronban is van áramkör, de nem mind1, hogy tintaszintfigyelös ic-s van benne, vagy csak egy sima kisütös. a kisütösnek nem biztos, hogy árt a viz, bár használni azért annak sem használ, de a chip-esnek kifejezetten árt, mert ha rövidre zárja, akkor a chip végleg üres szintet fog jelezni a nyominak.

By(e) Tothbe

(#531) Winner_hun válasza tothbe (#530) üzenetére


Winner_hun
félisten

Aham, így már világos:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#532) C_hris


C_hris
tag

Sziasztok!

Van egy Canon i450-es nyomtatóm, már régóta nem használtam, de ma vettem bele fekete és színes patronokat (BCI-24) minden rendben is lenne vele, csak a piros szín helyett sárgát használ, mi lehet a baja? Már próbáltam a fejet is tisztítani.

(#533) tothbe válasza C_hris (#532) üzenetére


tothbe
addikt

kalibrálólapot nyomtass vele, attól rendbejön. Legalábbis remélhetöleg.
(A hozzá adott cd-s szoftverben van ilyen lehetöség, ha nem találnád, hol kell)

By(e) Tothbe

(#534) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok, olyan kérdésem volna, hogy ismerősi körben van egy hp 840c nyomtató, amibe 15-ös fekete és 17-es színes patron kell, viszont a minap ismerős azzal zaklatott, hogy tud szerezni olcsóért(szinte ingyen) 78-as patront, ami elvileg a 916,920,930,940c ... szériába való, de tökéletesen megegyezik a 17-es patronnal (méretben), a különbség tintamennyiségben a 78-as patron javára 4ml, és a patron hátán lévő érintkezők számában van (ez mindössze pár darab, persz lehet hogy itt van a kutya elásva). A kérdés pedig: működni fog -e a nyomtató a 78-as patronnal, vagy ne is kísérletezzünk vele? milyen káros következménye lehet a nyomtatóra való tekintettel ?
ilyen a 17-es:[link]
és a 78-as:[link]

(#535) tothbe válasza Hitman (#534) üzenetére


tothbe
addikt

Nem lesz káros következménye, mivel nem is fog müködni vele. Az érintkezök miatt még talán észre sem fogja venni, hogy van patron benne és hiányolja a patront.
És ezek után nem is mondom, hogy mivel a 78 szögletes, a 17 meg lekerekitett, még beleeröltetni is nehéz a helyére.

By(e) Tothbe

(#536) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok! Van egy cannon i350-es nyomtatóm,edig jol működött,de most gond van vele!

Szoval mikor színes képet nyomtatok akkor az egész zöldes színű lesz,és elég csíkos is a kép pedig feltoltam ful minöségre. A fúvoka nincs beszáradva azt megnéztem, csináltam ilyen fuvoka tesztet és ott is zöld volt,de megolvt mellete a többi szín is! Lehet ,hogy a fej hibásodott meg? menyi lehet bele,érdemes venni eggyáltalán? köszönöm a help-et! :R

(#537) tothbe válasza DJ.Gróf (#536) üzenetére


tothbe
addikt

az összes szin megvolt, akkor mi volt zöld a teszten?
Ha fejhiba, akkor tuti nem érdemes cserélni, mert drága.
De sztm ird le részleteseebbrn vagy szkenneld be a tesztlapot.

By(e) Tothbe

(#538) Hitman válasza tothbe (#535) üzenetére


Hitman
aktív tag

Hát valóban nem ment, a tintaszint jelző villogott tovább, és semmi több. (bár a fekete patron is ''defektes'' volt...)

''És ezek után nem is mondom, hogy mivel a 78 szögletes, a 17 meg lekerekitett, még beleeröltetni is nehéz a helyére.'' -itt van a kezemben a két patron (17;78), semmi formai különbséget nem vettem észre, mindkettő tökéletesen egyforma (nemtom te milyen patronra gondoltál, én ezekre:hp c6625a=17, és hp c6578d=78; képek az előző hozzászólásomban), mint már mondtam, különben fel se merült volna a kérdésem, ha nem ilyen egyforma a két cucc.
Ezekbe az ősöreg nyomtatókba hol lehet jó áron (viszonylag olcsón) utángyártott patront venni/rendelni?

(#539) tothbe válasza Hitman (#538) üzenetére


tothbe
addikt

bocsi, tényleg benéztem, megkavart, hogy a 17-esnél nem egyezik a hosszú számsor vége a rövidkóddal.
utángyártottat meg rengeteget találsz a neten. Én spec. ajánlom a Pelikan-t, az bár nem a legolcsóbb, de majdnem eredeti minöség és nincs vele probléma.

By(e) Tothbe

(#540) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali!

nem tom mi a gebasz a nyomtatómmal (HP dekjet D1360) de mindig mikor egy oldalt nyomtatok, húzná be a köv oldalt és sír, hogy nincs több papír az adagolóban! Holott direkt nem tettem több papírt bele. Mitől van ez? Valamit rosszul állítottam be? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#541) Boyfish


Boyfish
senior tag

Sziasztok!
HP D1360-as nyomtató gyakran szarakszik! Sokszor 2 lapot szív be és egyből hibát jelez, valamikor pedig nem hajlandó semmit nyomtatni..ötlet valami, hogy mi lehet?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#542) D4rkm4n válasza Boyfish (#541) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Lehet, hogy a nyomtatási beállításoknál van valami gebasz. Mondjuk, hogy két példány nyomtatására van állítva.

Ha pedig az a baj, hogy egyszerre két lapot húz be (ami nálam még nem jelentkezett ugyanennél a típusnál) akkor lehet, hogy érdemesebb a lapokat nem nagy tömbben a tálcára tenni, hanem csak kisebb mennyiségben. (5db körül.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#543) tothbe válasza D4rkm4n (#542) üzenetére


tothbe
addikt

inkább a behúzó mechanika rossz, és azért húzza a következöt is.
Bár lehet, hogy pl. letter vagy egyéb papirméret van beállitva és az meg nem fér rá egy A4-re. De van olyan progi, ami igy is úgy is dob egy lapot nyomtatás után (pl. némely képkezelök is ilyenek)

By(e) Tothbe

(#544) piqla


piqla
őstag

Udv!
Eltunik egy kabel a hp nyomtatomhoz adottak kozul (amelyik 220-al latja el talan) akkor mi van? Ratosztam?

Szereted az állatokat?

(#545) Winner_hun válasza piqla (#544) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az, hogy talán?
Az USB kábel vagy a tápkábel tűnt el? USB kábelt lehet venni számtech boltban meg szvsz tápkábelt is...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#546) piqla válasza Winner_hun (#545) üzenetére


piqla
őstag

Az az igazsag, hogy nem emlekszem, csak tudom, hogy valamelyik :D De ha mindegyiket lehet, akkor huh.

Szereted az állatokat?

(#547) Merlot2


Merlot2
csendes tag

Hali!

Figyu egy komoly és fontos kérdésem volna, mert ilyet még nem csináltam, hátha vkinek van tapasztalata:
ha USB hubra kötök néhány szgépet és egyik portjára nyomtatót, akkor a rákötött gépekről fog működni a nyomtatás, mint lokális nyomtató?

Köszi szépen!

csúnya

(#548) bcsabib


bcsabib
csendes tag

üdv.
egy kis segítséget szeretnék kérni. van egy canon mp160-as nyomtatóm. az utántöltött patronra azt mondja, hogy üres. mit lehet tenni? :F

(#549) mgabi


mgabi
senior tag

Hali!

HP 1010-es nyomtató Q2612A tonerét, hogy kell újratölteni otthon házilag. Már vagy egy órája keresek, de semmi!!! HP alaposan megakadályozza, hogy mi halandó emberek ne tudjuk megcsinálni 2-3 ezerért, amíg ő 14e ért árulja a tonereket! Vagy nem érdemes szórakozni vele és fizessek az újratöltésért 5e+áfát?

Pease help!!!

Köszi

(#550) tothbe válasza Merlot2 (#547) üzenetére


tothbe
addikt

igen, általában müködik, bár némely nyomtató nem szereti a hub-ra kötést.

By(e) Tothbe

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.