Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) tothbe válasza DeMax (#250) üzenetére


tothbe
addikt

erre az a megoldás, hogy saját kárán tanul az ember.
Veszel egy eredeti hp patront és használod. Aztán mielött kifogyna, beteszed helyére a töltöttet ésmenni fog.

By(e) Tothbe

(#252) DeMax válasza tothbe (#251) üzenetére


DeMax
csendes tag

aha nagyából értem...vagyis mégse :D:D
itt arról van szó hogy az EREDETI bennelévő patront töltöttem fel.most akkor ha veszek egy új Eredetit és mondjuk az kezd fogyni de még épp a kifogyása előtt rátöltök akkor semmi gáz azt elfogadja ez a ....... HP?? de ha már teljesen kifogyott akkor aztmondja páápáá patron?

[Szerkesztve]

(#253) Winner_hun válasza DeMax (#252) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt nem a tinta szintjét nézi a patron, mert az egy szivacsban van, így honnan tudná, hogy mennyi tinta van még a patronban?:) Van benne egy chip, ami a patronból eltávozott tintát jegyzi, szóval ha kifogyás előtt töltöd, nem fogsz tudni többet nyomtatni vele. Ez a marketing, vegyél jó drágán mindig új patront (régi nyomtatók rulz):)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#254) supesz


supesz
aktív tag

Hi all,

Nem tudom, hogy mi lehet a probléma:
HP LJ 1000 keresztben húzza a nem szükséges vonalakat. toner henger tiszta. ránézésre.
itt egy példa: [link]
Aki tud segítsen. köszi.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#255) supesz válasza tothbe (#251) üzenetére


supesz
aktív tag

az okos ember más kárán tanul :DDD

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#256) tothbe válasza supesz (#254) üzenetére


tothbe
addikt

igen, ez is ismerös. Ez nem a toner hengere csinálja Javitása(cseréje) nem olcsó és mindenképp szervizest javaslok hozzá, mert nagyon könnyen el lehet szúrni a sok csavar és egyéb miatt.

By(e) Tothbe

(#257) tothbe válasza Winner_hun (#253) üzenetére


tothbe
addikt

szerintem ebbe a kétéves és eléggé low end tipusba nem rakott a hp ilyet csak simán kisüti az ellenállást ha kifogy és kész. az 58-as patron legalábbis kisütös és ebbe is lehet olyat tenni fotóhoz, szóval szerintem az én verzióm igaz erre a nyomira, de az újaknál már tényleg igaz, amit irtál.(sajnos)

By(e) Tothbe

(#258) DeMax válasza tothbe (#257) üzenetére


DeMax
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat kipróbáltam már mindenféle ''leragasztós technikákat'' [link] ami sajna nekem nem működött de állítólag van akinek igen. Hétvégén kiderül az igazság a tesómnak is ilyesmi nyomtatója van(DJ3840) ugyanez a patronszéria remélem ez a kicserélgetős megoldás menni fog.
amúgy mennyire de mennyire szemetek már de tényleg :( nehogy a paraszt megússza olcsón vagye csak meg drágán a szállal se jobb új patront.látom HP-t se kell többször vennem csak mikor vásároltam még kispályás voltam(MOST IS :D )
amúgy tényleg egy szivacs van benne és ez az átjuttatott tintamennyiség is érdekesen hangzik hogy hiába töltök rá Ő bizonyos mennyiségre van kalibrálva.

(#259) Winner_hun válasza tothbe (#257) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet, hogy nem a HP-nál, de amit írtam, az régóta van:(
Lexmark rulz:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#260) vadaszg


vadaszg
csendes tag

HP LaserJet 1018-ról van valakinek véleménye? Most vennék ilyet, nem fogom nagyon terhelni, csak szépen nyomtasson!

(#261) tothbe válasza vadaszg (#260) üzenetére


tothbe
addikt

szépnek szépen nyomtat, hiszen lézer, minden egyéb is okés rajta, de a lapköltsége lézerhez mérten elég húzós azért.

By(e) Tothbe

(#262) vadaszg válasza tothbe (#261) üzenetére


vadaszg
csendes tag

hogy érted, hogy magas a lapköltsége? Eddig tintasugarasam volt, annál nem hiszem, hogy drágább... Utángyártott tonert 8.000 HUF körül lehet venni, amivel ~2000 oldalt lehet nyomtatni... ez olyan 4Ft / lap.. ez soknak számít?

(#263) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Az a problémám van, hogy van egy Epson Stlylus C66os nyomtatóm és wordben szerettem volna, színes nyomatot készíteni egy szövegről.

A pronléma a következő: a zöld szín helyett kék, a piros helyett rózsaszín, a narancs helyett halvány lila szín jelenik meg. Eddig még ilyet nem csinált....van vkinek vmi 5lete ,hogy ez mitől van?

A segítséget előre is kösz!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#264) Winner_hun válasza Neurotoxin (#263) üzenetére


Winner_hun
félisten

a három szín külön jön rendesen? Lehet ürül a patron

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#265) FehérHolló válasza vadaszg (#262) üzenetére


FehérHolló
veterán

A lapköltségben benne van az A4-es (vagy akármilyen) lap ára is, amire nyomtatsz. ;)

Szerk: Mindig elfelejtem, hogy itt PH-n a kacsintós smiley nem a ;) hanem a P-s változat. :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#266) hangyi


hangyi
csendes tag

szevasztok
canon ip 1500-ast szeretnék venni ˙(ha lehet még kapni)
az olcsó patron miatt. ha tud valaki ilyet vagy véleményt
róla, megköszönném ,a patron egyébként WOX tipusú
(többről írtátok hogy kicsesz a géppel) :R

(#267) tothbe válasza hangyi (#266) üzenetére


tothbe
addikt

javaslom a kolléga megkeresését( bár csak egy minimálisat kellett volna olvasni kérdezés elött). [link]
Amúgy meg, mint neki is, javaslom neked is inkább a 4200-ast.

By(e) Tothbe

(#268) tothbe válasza vadaszg (#262) üzenetére


tothbe
addikt

lézerhez mérten sok, nem a tintasugarasokhoz képest.
Szóval ennek a lapköltsége a lézerek között magas, de ettöl még jó kis nyominger. :DDD
Igy már érthetöbb?

By(e) Tothbe

(#269) tothbe válasza Neurotoxin (#263) üzenetére


tothbe
addikt

elsö blikkre azt mondom, elfogyott a yellow.

By(e) Tothbe

(#270) tothbe válasza Neurotoxin (#263) üzenetére


tothbe
addikt

bocsi, ez duplaklikkel sikeredett

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#271) Winner_hun válasza tothbe (#270) üzenetére


Winner_hun
félisten

Duplatrippla klikk nemigen van, néha dupláz a motor
vagyis már nincs

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#272) tothbe válasza Winner_hun (#271) üzenetére


tothbe
addikt

duplaklikkeltem az ok gombra, ezért ment el duplán. ;)

És egyébként is nem triplázhatod meg a dupla stipistopimat. :P

By(e) Tothbe

(#273) Winner_hun válasza tothbe (#272) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem azért ment el, én erre most rányomok annyiszor, ahányszor csak tudok és ha minden jól megy csak 1 hsz lesz:)

mod: rányomtam 4x, egy hsz lett, prűbáld ki és hidd el, PH! bug:)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#274) supesz


supesz
aktív tag

Haller,

Újabb nyomi probléma. A nyomtató, amely hp lj 4100, olyat tesz, hogy: nyomtat (közben nagyon nyekereg és nem tudom mi miatt) és egyszer csak azt mondja, hogy elakadt a papír. Közben meg nem is. Elég ha megemelem a fedelét, visszacsukom és már nyomtat is tovább. Vajon mi lehet a baja. Portalanítottam is már nagynyomású levegővel, de még mindíg semmi. Valaki?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#275) tothbe válasza supesz (#274) üzenetére


tothbe
addikt

továbbitógörgö probléma lesz vagy valahol belül elakadt/beszakadt egy kis darab papir.
Meg kell nézetni egy szerelövel, szétszedi, esetleg görgöt cserél. kb. fél óra- órás meló és árban sem vészes, mert vszleg csak a görgök jöhetnek képbe pénzügyileg.

By(e) Tothbe

(#276) supesz válasza tothbe (#275) üzenetére


supesz
aktív tag

köszönöm a tippet. igen a gyanú beigazolódott, mert valószínű, hogy a görgőkkel lesz a probléma :D
jó ez a fórum dolog :C

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#277) Neurotoxin válasza tothbe (#269) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Köszi ellenőrizem, csak az a probléma, hogy a töltöttség kijelzés nem működik szoftveresen.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#278) Maad


Maad
tag

Sziasztok
Hp offisejet psc1510-multifunkciós géphez mit szóltok? 24k-ért megéri?Másolni jól lehet vele, és skannere? Mi a véleményetek róla?

(#279) tothbe válasza Maad (#278) üzenetére


tothbe
addikt

nos, nem rossz gép ez, de pár dolgot vegyél figyelembe:

1. Ez nem fénymásoló, lassú és föképp költséges vele másolni. Bár a leirása szerint 20 lapot is tud percenként, azért megnézem, ahogy az egylapos scannerben 3mp alatt scannel és te még felnyitod/lapot cserélsz/lecsukod/továbbnyomod. Tehát ritkán egy-egy másolásra jó, de ez mondhatni csak egy extrafunkció(nem is teljesen ugyanolyan lesz a másolat, de ezt most nem fejtem ki, nem lesz ronda, de nem lesz ugyanaz).
2. Ebbe már szinte csak gyári patronokat tehetsz mert ez folyamatosan tudja a patronban a tintaszinteket, igy elég nehéz és föleg nem olcsó utángyártottat kapni, ami tudja ezt a feature-t is.
3. 1200dpi-s scanner van benne ami nem rossz, de mondjuk minöségi fotóscannelésre nem alkalmas.

Szvsz ha egy olcsó mindenest akarsz, mert nincs helyed pl. meg mert elég amit ez tud(kb. gynege közepes scanner és másolás), akkor jó, de ha jobb minöséget is akarsz akkor vegyél inkább egy nyomtatót és egy scanner-t külön. A hp-nál a legtöbb scanner-en is van Copy gomb, amivel tudsz másolni, viszont a kettö között jelentös minöségi különbség van a külön eszközös dolog javára.

By(e) Tothbe

(#280) Huma


Huma
addikt

Szeretnénk venni egy nyomatót koleszba amivel lehet sokat és olcsón nyomtatni.
Canon PC-D340-ra gondoltunk mivel tud fénymásolni és behúzza magának a másolnivalót.
kb 3000Ft az újratöltése (ha jól tudom).
Valaki megtudná mondani, hogy ez jó választás-e vagy van valami más ami jobb?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#281) tothbe válasza Huma (#280) üzenetére


tothbe
addikt

Nos, én javasolnék egy másikat, ami kb. ugyanezt tudja, kicsit jobban és szines scanner-ként is funkcionál. Árban ugyanott van a kettö.
[link]

Ja, van benne egy fax is, de az gondolom nem nagyon érdekel. :DDD
És ehhez 2ezer az újratöltés.

By(e) Tothbe

(#282) balesz^


balesz^
tag

sziasztok!

Van egy canon mpc600/f készülékem, aminek beszáradt a nyomtatófeje [link] Az érdekelne hogy ez javítható-e? Ha igen, akkor hogyan?, ha nem akkor hol tudnék venni ilyet, mert ha rákeresek magyar lapokat nem is találok...

Előre is köszi!

blsz^

(#283) tothbe válasza balesz^ (#282) üzenetére


tothbe
addikt

javitani nem lehet, cseréhez meg itt találsz dealer-t: [link]

De itt vannak a fehérváriak:
Székesfehérvár
ALBACOMP
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Mártírok útja 9.
telefon: 22-315-414
fax: 22-515-419
info@albacomp.hu
www.albacomp.hu
Contact
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Palotai u. 62.
telefon: 22-312-897
fax: 22-515-205
info@contact.hu
www.contact.hu
Cooper 66
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Sziget u. 2
telefon: 22-505-030
fax: 22-505-032
cooper@cooper66.hu
www.cooper66.hu
Delta Elektronik székesfehérvári kirendeltség / Alba-Kontakt Plussz Kft.
Hivatalos Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Budai út 9-11.
telefon: 22/349-300
fax: 22/320-148
albakontakt@albakontakt.hu
www.albakontakt.hu
Deltatrade Kft.
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Zrínyi u. 1/C
telefon: 22-325-317
fax: 22-325-317
deltatrade@deltatrade.hu
Ecolan
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Gyümölcs u. 30.
telefon: 22-502-400
fax: 22-502-402
mail@ecolan.hu
www.wcolan.hu
Fehér COMP 2000
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Sziget u. 13.
telefon: 22-500-573
fax: 22-500-574
info@fehercomp.hu
www.feher.hu
KIM
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Hadiárva u. 3.
telefon: 22-501-543
fax: 22-501-544
kimbt@elender.hu
www.kim.hu
MEDIA MARKT Fehérvár
Műszaki áruház Székesfehérvár 8000 Palotai út 6.
telefon: 22-514-900
fax: 22-514-901
www.mediamarkt.hu
Megapixel Klifo Kft.
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Alba Plaza
telefon: 22/331-659
fax: 22/331-659
info@megapixelfoto.hu
MICROCHIP
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Széna tér 5.
telefon: 22-325-514
fax: 22-502-381
Mchip.kft@matavnet.hu
MULTI-TECHNIKA LABOR
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Kassai. U. 45.
telefon: 22-308-018
fax: 22-308-018
mtl@mail.alba.hu
www.mtl.hu
Photo hall
Viszonteladó Székesfehérvár 8000 Basa u. 2.
telefon: 22/316-578
www.photohall.hu


[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#284) Huma válasza tothbe (#281) üzenetére


Huma
addikt

Kösz az infót. Lehet hogy hülyén hangzik de a Ricoh jó/megbízható termékeket gyárt? Még nem volt semmilyen tapasztalatom ezzel a márkával.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#285) tothbe válasza Huma (#284) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, pl. Ök találták ki a digitális fénymásolást is. ;)

By(e) Tothbe

(#286) harry


harry
veterán

Hello, van egy kis problémám egy HP Deskjet 610C nyomtatóval. Nyomtattam vele vmit, azzal nem is volt gond, de egyből utána mikor elindítottam, felvett egy lapot, de itt megállt. A hibaüzenet szerint ezt a dokumentumot nem lehet nyomtatni. A nyomtatón van egy sárga led ami vilogni kezdett (ami általában akkor van, ha vmi nincs rendben). Szerintem van festék is, hiszen az előtte lévő ábrát jól nyomtatta ki, papír adagoló is működik, mivel felveszi a papírt. Tesztoldalt nem tudok nyomtatni vele. Megnéztem másik gépnél is, másmilyen dokumentumokkal, képekkel, de ugyan ez a probléma. Törlést megszakítom, nyomtató kikapcs, ekkor kiadja a lapot és lekapcsol.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#287) Alex91 válasza harry (#286) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg probald meg egy masik patronnal! Kabeleket megmozgatni! Ha nem segit, akkor esetleg elektronika...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#288) harry válasza Alex91 (#287) üzenetére


harry
veterán

Kábelezés valszeg jó, mivel előtte ment a nyomtatás, meg aztán másik gépen is megnéztem, és ott sem ment.
Megpróbálok kérni valakítől egy patront, aztán megnézem. Csak azt meg azért kétlem, mert van benne fekete meg színes is, tehát valamelyik csak jó, főleg úgy, hogy kb 10 percel előtte még ment a nyomtatás és nem volt fakó/csíkos, vagy bármi ami a fogyásra utalna.
Elektronika talán, viszont ez gondolom csak szervízben javítható :-\

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#289) Alex91 válasza harry (#288) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam volt, hogy a patron mondta be az unalmast, es csurig volt :). A patron elektronika xarhatott be. Patron csere utan minden oke volt. Persze lehet, hogy itt nem az a gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#290) Huma válasza tothbe (#285) üzenetére


Huma
addikt

Köszönöm a segítséget. Tudnál javasolni egy boltot ahol érdemes vásárolni? (Olcsó házhozszállítás, olcsó árak, jó szervíz.)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#291) Huma válasza Huma (#290) üzenetére


Huma
addikt

Igazán nem akarok senkit zaklatni de találtam még egyet: HP LaserJet 3050. 84.000Ft és ha nem néztem el valamit az adatok szerint jobb mint az előző kettő. Tud színeset scannelni, 18lap/perc és van rajta 30db-os automata lapbehúzó. 2700ft az újratöltés és kb 4000 oldalra elég. Ez jó vétel lenne?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#292) harry válasza Alex91 (#289) üzenetére


harry
veterán

Remélem csak ez a baj, de kételkedem benne, csak nem halt meg mindkét patron; de azért kösz az ötletet, majd megnézem.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#293) Alex91 válasza harry (#292) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg, ha az egyik xar... Akkor se nyomtat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#294) Ramius


Ramius
őstag

Hali.
Van egy ~2 éves HP 3325 nyomtatóm, nem volt agyon használva. Kb 1 hónapja azt csinálja, hogy ''úgy csinál mintha nyomtatna'', de a lapot üresen adja ki, vagy rendszerhibára hivatkozik. Ezt másik gépnél is eljátszotta. Vagy még azt, hogy nyomtat 5-6 sort, aztán 5 cm üres sáv, majd megint pár sor. Mi lehet a baja?
Dobjam ki? :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#295) harry válasza Alex91 (#293) üzenetére


harry
veterán

Megnéztem patron nélkül, akkor nem is vette fel a lapot, ha csak egy volt benne (bármelyik) akkor ugyan ez a probléma. De majd holnap megpróbálok keresni egy másikat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#296) Ramius


Ramius
őstag

UP!
hátha vki ...

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#297) KrAt válasza Ramius (#296) üzenetére


KrAt
veterán

Patron beszáradt vagy kiürült. Szvsz :)

(#298) Ramius válasza KrAt (#297) üzenetére


Ramius
őstag

két ok miatt ezt kizárhatjuk :)
1. van utántöltőm
2. ha beszáradt volna akkor csíkosan nyomtat, de azt csinálja, hogy egy sor látszik tökéletesen, aztán a köv. már nem.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#299) KrAt válasza Ramius (#298) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor nemtom :) Csak 1 tipp volt :)

(#300) Ramius


Ramius
őstag

Másik tipp? :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.