Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) hanka válasza makelele1 (#1350) üzenetére


hanka
tag

Kösz.
Ha a fej hibásodna meg, akkor ne nyúlj hozzá semmi vegyszerrel, mert még jobban ártasz neki. Hagyd úgy ahogy megállt, ne is szedd ki a fejet. Úgy hozd el, akkor van remény rá...

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1352) tmb


tmb
csendes tag

Hello!

Xp install utáni szitu:

A nyomdám HP Photosmart 7150 install után /utolsó elérhető driver a netről/ minden okés, a gép szépen felismeri, ahogy kell.
De: ha nyomtatni akarok /akár képet, v szöveget/ a nyomda bekapcsol, behúzza a papírt, a fej beáll a nyomtatáshoz, aztán...szépen kidobja a papírt, de az ég világon semmit nem nyomtat rá.
Hibát nem ír ki, patronok majd' tele, 1 hete régi xp-vel még ment.
Valaki találkozott már ilyesmivel?

(#1353) bosi84


bosi84
tag

Sziasztok!

Ha a nyomtató drivere nem támogatja a kétoldalas nyomtatást (manuális), létezik e segédprogram vagy tuningolt driver ami ezt lehetővé teszi?

Mert a wordben ugye lehet páros és páratlan oldalakat külön nyomtatni, de a böngészőkben már nincs ott ez az opció, és én a böngészőkből szeretnék kétoldalasan nyomtatni.

Bárkinek bármilyen ötletére nyitott vagyok :)

Üdv

MyRig: Gigabyte Z68XP-UD3, i5 2500k@4,3Ghz, Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz, Gigabyte GTX 1070 Gaming G1.

(#1354) makelele1 válasza hanka (#1351) üzenetére


makelele1
csendes tag

na majd észben tartom köszi szépen Hanka.

(#1355) medium84


medium84
aktív tag

Kösz hogy ilyen sokan válaszoltatok...

(#1356) csemberlen válasza medium84 (#1355) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem tudod megoldani, ehhez a feladathoz találták ki a hálózati nyomtatókat!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1357) csövi


csövi
tag

helló,
van 1 HP psc1410 es nyomtatóm és feltöltettem benne a fekete patront 2napja és amikor nyomtatok akkor először kb 1-2sor jó aztán kezd úgycsinálni mintha kifogyna.
mi lehetz a baj?

(#1358) bosi84


bosi84
tag

Sziasztok!

OK. Minden egyéb problémám megoldódott :)
Csupán egy apróság maradt: A lap bal szélén toner kivét/berakás után, 8 centinként egy apró mélyedés keletkezik. Olyan mint egy dombornyomás. Melyik hengerrel van a gond? És hogyan oldható meg?

Erre válaszoljatok plíz, ez az utolsó i swear.

MyRig: Gigabyte Z68XP-UD3, i5 2500k@4,3Ghz, Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz, Gigabyte GTX 1070 Gaming G1.

(#1359) bobace


bobace
őstag

Üdv. Van egy Lexmark Z612-es nyomtatóm és a probléma a következő: Ez lenne Valaki tud erre valamit mondani, mitől van, mi a teendő, elvileg a patronnal nincs baj, elvileg. :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1360) hanka válasza bobace (#1359) üzenetére


hanka
tag

Pedig a patronnál van baj. :K Valószínüleg utántöltötted a patront, és nem a megfelelő tintát raktad bele. Úgy látom epson tinta van benne, az kormol így. :U Patron csere és jó lesz.

Bár a patron elég drága bele (6-7000) és ezért már másik nyomtatót is tudsz venni. :U
Pl. tőlem 6500.-ért Epson D88-at. :DDD Ebbe a patron csak 300.ft.-. Teli patronnal adom, nagyon újszerű, kipróbálható. Házi használatra ajánlott (inkább fekete szövegre, mint képre...)

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1361) bobace válasza hanka (#1360) üzenetére


bobace
őstag

Hát köszönöm. Igen utántöltve volt, én már csak ingyen kaptam a printert, hátha jó alapon. Ugy látszik én is az eladás mellett teszem le a voksom :R A te ajánlatod sem rossz :D

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1362) gardener


gardener
senior tag

Van egy Samsung lézer nyomtatóm.

1x, talán 2x volt töltetve a tonere.

Viszont nyomtatáskor csíkoz.

Ez a fényhenger hibája vagy előfordulhat-e,hogy töltéskor nem ürétették ki rendesen az elhasználódott nyomtatópor fiókját és ezért csinálhatja? (Mert ismerős mondott ilyet.)

:F

(#1363) lendav


lendav
csendes tag

Sziasztok!
Eladó egy pár db. HP-78A (38ml!!!) színes patron, tintasugaras nyomtatóhoz!
A patronok eredetiek, vadi új, bontatlan csomagolásúak! Garanciát vállalok!
A lejárati dátum 2009.feb.
Baráti áron, 9000 Ft./db-ért elvihetőek!
Össz. 4 db. van belőle, ha mindet elviszed beszélhetünk kedvezményről!
Akit érdekel, kérem ide írjon: lendav@gmail.com
üdv.
dave

(#1364) lendav


lendav
csendes tag

Sziasztok!
Eladó egy pár db. HP-78A (38ml!!!) színes patron, tintasugaras nyomtatóhoz!
A patronok eredetiek, vadi új, bontatlan csomagolásúak! Garanciát vállalok!
A lejárati dátum 2009.feb.
Baráti áron, 9000 Ft./db-ért elvihetőek!
Össz. 4 db. van belőle, ha mindet elviszed beszélhetünk kedvezményről!
Akit érdekel, kérem ide írjon: lendav@gmail.comüdv.
dave

(#1365) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni nyomtató választásában:
2 db-ot szeretnék venni, egy nagyon alap kellene otthonra, a régi géphez, és egy viszonylag jobb multifunkciós bentre a koliba.

Kinéztem párat, ebben szeretném a véleményeteket kérni.

-Otthonra az IP1200 vagy IP1300-as? (amugy Win98 oprendszer van otthon).
Ezekbe ugye CL-41 (opcionális PG-40) parton kell. Nem tudjátok körülbelül mennyibe kerülnek ebből az utángyártottak?

-A multifunkciósból pedig több is van:
-MP180
-MP210
-MP220
-MP460
-MP510
-MP520
-MX300

Én leginkább az MX300-at MP460-at vagy az MP510/520-at venném.
Melyikről mit tudtok mondani?
Az is fontos szempont lenne, hogy ne legyen hozzá drága az utángyártott patron.
A faxos multifunkciós nyomtatókról mi a véleményetek?
És még annyit hogy mennyire jó/előnyös ez a 4 (B-C-M-Y) partonos technológia?

Előre is köszönöm a segítséget!

--Trance 4ever--

(#1366) gardener válasza joker55 (#1365) üzenetére


gardener
senior tag

Nekem egy MX700as-om van.

Szinte tökéletes.

Fekete nyomtatása normál papírra szinte, majdnem eléri egy lézer minőségét.

Utángyártott patron szett 3szín +feket 1500 forint. (chipet át kell pattintani.)

Szép photo-kat nyomtat. Ha profi fényképeket akarnál nyomtatni, akkor kellene csak mégtöbb színű technológiás nyomtató.

(#1367) hanka válasza lendav (#1364) üzenetére


hanka
tag

Vérbéli újonc. ;] Ma regisztrált. :Y Ez nem piac, hanem fórum... :B

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1368) joker55 válasza gardener (#1366) üzenetére


joker55
tag

Hogy érted azt hogy a chipet át kell pattintani? :)

--Trance 4ever--

(#1369) a_nagy_pok


a_nagy_pok
csendes tag

Üdvözlet!

HP LaserJet 1100-zal van a következő problémám:
ha valami kicsit "bonyolultabb" tartalmat akarok kinyomtatni, (mondjuk képeket is tartralmazó, szlájdokra bontott pdf-et), akkor a nyomtató kiakad -- azaz világít a nagy zöld led, ami valamilyen belső hibát jelent, majd nyomtat egy teljesen elrontott oldalt.

Kérdésem, hogy tapasztalt-e már valaki ilyesmit, és van-e tipp hogy mit lehetne csinálni?

(#1370) ntaylor


ntaylor
csendes tag

Hi mindenki!

Volna egy apró problemám a hp color laserjet 2600 nyomtatómmal.

Ha olyan tónusú képet nyomtatok amibe piros kell (a Magenta kazettából keveri + Sárga)
teljesen fakó a piros árnyalat.

Magenta toner kb 95%-on áll! Kivesz felráz kb 10*szer semmi eredménye. :W
Optikai lencse megtisztit ecsettel. Semmi eredménye. :W

Ha Wordben nyomtatok egy A4 oldal teljes szélességű és 1 cm vastag Magenta vonalat, akkor azt látom, hogy:

hhhhhhhhhhhhhSSSSSShhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

h= halvány, S= SÖTÉT a festék intenzitás tónusa!

Fényhenger =100%-os! Nem sérült, nincs rajta sérülés!

Ha tud vki segíteni kérem írjon!

(#1371) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Hi all!

Kellene egy kis segítség, HP Photosmart 7660-as nyomtatóhoz keresek drivert NT4.0-hoz.
Eddig kizárólag ilyet nem találtam... Vagy jó hozzá a másik driver is (98, ME, XP)??

Előre is köszi a segítséget!

Zeee

Hala Madrid :)

(#1372) HpTomi válasza a_nagy_pok (#1369) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Valószínűleg nem elég a nyomtató-memória. Próbáld meg levenni a felbontást 300dpi-re

(#1373) gardener válasza joker55 (#1368) üzenetére


gardener
senior tag

A patron eredetiségét igazoló chip van a patronon. Azt leszeded és átpattintod az utángyártottra. ennyi.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1374) joker55 válasza gardener (#1373) üzenetére


joker55
tag

És azok közül melyik nyomtatót tudnád ajánlani, amit fentebb felsoroltam?
Azt nem tudod, hogy az MX300-as CD/DVD-re nyomtat-e? És mi a véleményed róla?

Köszi a választ

--Trance 4ever--

(#1375) gardener válasza joker55 (#1374) üzenetére


gardener
senior tag

Amik biztosan nyomtatnak:

PIXMA MP530
PIXMA MP830

...az MP830 szimpatikusabb...

(#1376) d0gz1ll4


d0gz1ll4
csendes tag

Nagy bajban vagyok légyszives segitsetek!

Sehol nem találok Lexmark 1200 Series ( NEM OPTRA) multifunkcios nyomtatómhoz tonert!

(#1377) szeva000 válasza gardener (#1375) üzenetére


szeva000
addikt

mert még nem láttál 530-at nyomtatni. :))

(#1378) t-om


t-om
csendes tag

Szia Hanka!

Rád hallgatva az Epson Stylus Photo R340-t vettük meg. Nagyon kellemes meglepetést okozott. Lealkudtuk 26 990-re 100 db ajándék fotopapírral. Köszönöm a tanácsot. :R Patront a késöbbiekben honnan tudnék olcson beszerezni?

(#1379) gardener válasza szeva000 (#1377) üzenetére


gardener
senior tag

De gondolom nem nyomtatsz ill. scan-elsz hálozatban több gépről....

az én drágaszágom (MX700) meg a gyönyörű nyomtatáson kívül még ilyet is tud! :D

(#1380) hanka válasza t-om (#1378) üzenetére


hanka
tag

Szia. Örülök, hogy segíthettem. :C Tényleg szívből ajánlottam... ismerem, nekem is ilyen volt. És az ára is nagyon jóra sikerült. :K Patront a továbbiakban tőlem is vehetsz 300.-/db áron ;) (persze ha pesti vagy, mert nem postázom). És ha esetleg (neadjisten) meghibásodna, csak hozzám gyere. :DDD

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1381) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Segitseget kerek! :Van nalam 1 HP PSC 1510 multifunkcios nyomtato amit feltoltottek valami ismeretlen tintaval regebben.Kozben 1darabig nem hasznaltak es most nem nyomtat semmit.Javasoltam az ismerosomnek hogy vegyen bele uj patronokat de 1 jobaratom azt modta(infoszervizben dolgozik) nem szabad kolteni ra a penzt mert nem lesz jo.(a 2 patron kb.8000ft)Ennyiert mar nyomtatot is lehet venni.Ti mit javasoltok?
Varom valaszotokat!
udv:gyulabs

(#1382) csemberlen válasza gyulabs (#1381) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha egyébként semmi baja nem volt a gépnek akkor szerintem érdemes belefeccolni, mert multifunkciósat nem kapsz ennyiért. Aztán nem elfelejteni hetente néhány sort kinyomtatni feketében , és alapszinekben..............

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1383) gyulabs válasza csemberlen (#1382) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Koszi!, Azt mondtak nem volt.Csak attol tartok , ha nem lesz jo kidobott penz a patronvasarlas aztan csak masik nyomtatot kell venni.

(#1384) csemberlen válasza gyulabs (#1383) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát mérlegelni kell a dolgokat, az biztos, kérdés, hogy használod-e minden funkcióját a multinak? Nekem nagy szolgálatot tesz, amikor gépbekapcsolás nélkül család tud fénymásolni, miegyebek. A mennyiségi nyomtatásra meg ott a lézeres..........

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1385) a_nagy_pok válasza HpTomi (#1372) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Köszi szépen ez valóban megoldotta. Sokkal gyorsabban is nyomtat, mint nagyobb felbontáson (hiába, negyed akkora adatmennyiség...)
Persze a HP-től azért többet vártam volna, mint hogy csak úgy elszálljon ha épp túlcsordul a memória

(#1386) fbarnus


fbarnus
csendes tag

Sziasztok!

Légyszi segítsen valaki!
Van egy Canon ip 4300-asom. Kb 2 hónapos. Utángyártott tintával használom, chip csere stb. Az utolsó tinta csere után, bekapcsoltam, és Villog a reset gomb melletti led. Ha nyomtatni akarok, azt íja hogy nyomtatási hiba vagy töröljem a nyomtatást vagy indítsam újra. Ezt már ezerszer megcsináltam, és semmi változás. Arra gondoltam hátha megsérült a chip, ezért vettem egy eredeti patront. A probléma így sem múlt el. Segítség mielőtt szétverem! Köszi!!! :W

(#1387) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Epson Stylus DX4400-ról valakinek van tapasztalata? Általában mit lehet elmondani az Epson multifunkciós gépekről?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1388) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Kicsit off lesz a hozzászólásom, de meglehetősen inkorrektnek találom hanka fórumtársunk hozzáállását. Ma a barátom felhívott, hogy beregisztrált ide a PH!-ra mert nyomtató problémája van és én mindig azt mondtam neki, hogy itt mindig segít valaki hardver probléma esetén. A hozzászólása két sorral feljebb fbarnus néven található.

Szóval a problémája adott volt, erre írt neki hanka és elindult egy privát levelezés, melyet szerkeztés nélkül beírok ide.

hanka: Hali. Olvasom a fórumon, hogy az ip4300 hibás lett. Én javítok nyomtatókat. Itt a hirdetés.
Hányat villog sárgán? Valószínüleg megtudom csinálni. Hozd el a hirdetésben leírt címre. Holnap egész nap jöhetsz. Vagy ha van már másik nyomtatód, akkor alkatrésznek átveszem, ha szép állapotban van és megvan hozzá a tálca, meg a chipes patronok is. Kb. 4-5000.- adok érte. Vagy ha a javítást választod akkor is 5k körül lesz.

fbarnus: Szia! Jó lenne a javítás, csak sajnos nem tudom most elvinni.Ha nem oldódik meg a gondom, jövőhéten elvinném! Ha lehet. 5 villogás van. Nagy gond? Van valami eprom reset,most ezt keressük a cimboráimmal, mert sürgős lenne. Az öt ropi sem zavarna csak most nem tudok el menni Pestre. Nagyon köszönöm hogy írtál, és jelenkezni fogok.

hanka: Szia. Igen eeprom reset kell , de nem árulom el hogy kell, mert szakmai titok. Fent van a neten, keresd meg a külföldi fórumokon írnak róla. Ennyit tudok segíteni.
De mivel te ilyen okos vagy , ezért inkább ne hozd el, ha nem sikerül nektek.

fbarnus: Szia! Köszönöm a segítséget. Legalább tudom hogy megoldható. Eszemben sincs beleokoskodni a szakmába, és már nálad lenne ha el tudnék jutni, de sürgős.Nem kértem hogy áruld el a megoldást. Gondoltam a szakmai titoktarásodra,és mégegyszer köszönöm hogy írtál,és segítettél, valamennyit

Személy szerint ennyire nem kellene, hogy pénzéhes legyen valaki. Lehet, hogy ebből él meg, de ha mégsem kérik 5k-ért a segítségét, attól még nem kellene bunkónak lennie. Ráadásul meg akar venni egy olyen nyomtatót 5k-ért, amiről tudja, hogy 5mp megjavítani, mivel csak resetelni kell. Egyébként a szakmai titok vagy sem, itt [link] leírják a megoldást.

Remélem a kedves fórumtárs egyszer szembesül egy problémával, melynek megoldásáért őt is megpróbálják lehúzni!
És talán egyszer ráébred, hogy a fórumon próbálunk segíteni egymásnak. Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy mielőtt más hasonló hibával "javításra" vinné hozzá a nyomtatóját, először nézzen szét, hátha létezik olcsóbb megoldás!

21 éve a Prohardveren! ™

(#1389) No-kia


No-kia
őstag

hello! lenne egy kis problémám. van egy hp 1510-esem és h a ki és be kapcsolom mindig kinyomtatj azt a hülye mintát(tudjátok amit a nyomtató első bekapcsolásakor kell kinyomtatni hogy mionden okése) és így naon fog ya tinta.Mi lehet a megioldás?
(ne kapcsoljam ki :)) )

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1390) iceman1024


iceman1024
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy cd-dvd borító nyomtatáshoz milyen programot használtok?
Nekem egy IP4500-ös Canon van, de ha a sajátját használom, akkor a dvd-n üresen hagy egy kb. 0.5 cm-es "gyűrűt" belülről. (A programon belül egyébként ezt a nyomtatót nem is lehet kiválasztani.)

A Neroval még nem próbáltam, mert kisérletezgetni nem szeretnék, inkább megvárnám a tapasztalataitokat! :R

Előre is köszi!

Üdvözlettel: Iceman

(#1391) csemberlen válasza No-kia (#1389) üzenetére


csemberlen
őstag

A megoldást leirtad :C
Nekem 1315-ös van, soha nem szoktam kikapcsolni, csak régebben volt gyakran áramszünet, de akkor se nyomtatot beállitási mintát!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1392) hanka válasza iceman1024 (#1390) üzenetére


hanka
tag

A canon eredeti programjában be lehet állítani a belső és a külső "fehér szegély" méretét.
A belsőt vedd kisebbre (kb. -2mm -re)

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1393) gyulabs válasza iceman1024 (#1390) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Probald meg ezzel:-[link]!

(#1394) ludla


ludla
őstag

Sziasztok olyan problémám lenne a cannon ip1500-as nyomtatómmal hogy mikor hsználom eszméletlenűl hangosan nyekereg valószínűleg a papír vezető görgők. Ezzel valamit lehet kezdeni, hogy meg szünnyön a nyikorgás? :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1395) iceman1024 válasza hanka (#1392) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Szia!

Próbáltam, de nem segített... Hibába állítom, ugyanúgy nyomtatja.
Nem a nyomtató beállításaiban van a hiba?
Vagy azt automatikusan állítja, amikor a LabelPrintből indítom a nyomtatást?

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Iceman

(#1396) iceman1024 válasza gyulabs (#1393) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Ok, köszi!

Hazaértem, megpróbálom.

Üdvözlettel: Iceman

(#1397) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Van valakinek tapasztalata HP Officejet D135-tel?

A nyomtatófejek közül 1-2 állandóan problémázik (magenta és sárga), azt írja ki, hogy "change printhead". Külső tisztítást már próbáltam alkohollal, illetve az automatikus fejtisztítást, hol működik, hol nem.

Valami alaposabb tisztítást lehet rajta eszközölni? Nem lehet, hogy belül is odaszáradt már némi festék?

Mod.: nincs kedvem kidobni 8 k-t egy új nyomtatófejre...

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#1398) iceman1024 válasza iceman1024 (#1396) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Sziasztok!

Na nem megy még mindig a dvd nyomtatás...
Ha a Canon LabelPrint programjából indítom, akkor a "belső kör" átméretezését nem veszi figyelembe és fehéren hagyja. A külső körön is kb 2 mm széles fehérség.

Ha Neroból indítom, akkor pedig elcsúszik felfelé a kép, így minden egyes alkalommal a tálcát is le kell takarítanom (pedig geometriai középre-igazítást állítok). Neroból legalább fullba nyomtat.

Coverxp és társaival már nem próbálkoznék, mert már vagy 5 lemezt elcsesztem.

Ti mivel csináljátok, hogy jó legyen a nyomtatás??? :F

Lemezek:
Verbatim DVD-R Printable és Verbatim DVD-DL Printable

Előre is köszi!

Üdvözlettel: Iceman

(#1399) D4rkm4n válasza ludla (#1394) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem elég ha lekapod a papírvezető görgőket és vékonyan bekened szilikonzsírral.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1400) ludla válasza D4rkm4n (#1399) üzenetére


ludla
őstag

Köszi! Én is erre gondoltam, csak nem mertem meg tenni míg valaki nem említi. Igaz én szilikon szprét használtam. :C De már olyan mint uj korába :DD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.