Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) mave13


mave13
őstag

Üdv!

Egy olyan problémám van, hogy van egy Epson Stylus C43SX nyomtatóm. Ezt szeretném laptopra kötni, de a printeren nincs USB port, a laptopon meg nincs LTP...

Létezik erre valami átalakítós mgoldás? És ez működik is? Tudna nekem valaki egy linket dobni, vagy egy címet, ahol lehet venni?

THX!

Icewolf || kósza ||

(#1802) Balux


Balux
tag

Sziasztok, vettem egy HP D1460-at, és totál lámi vagyok a nyomtatáshoz.
(na jo nyomtatni tudok, csak a közösség tudását szeretném magamba szivni ;] )
Beleraktam mindkét patront, de csak és kizárólag feketét nyomtatok,
azt se tul sokat.

Mit tegyek, hogy hosszú életű legyen?
esetleg vegyem ki a szineset? vagy ugy nem szuperál?

(#1803) billywood


billywood
tag

Hali!

Kettő Canon nyomtató közül kéne választanom. IP 1800 és IP 2500, az első 10000, az utóbbi 14000 Ft. Kérdés, h ti melyiket választanátok, melyik tud esetleg többet, melyikbe milyen és hány patron kell. Szóval várom a reakciókat :)

Előre is köszönöm! :)

S III

(#1804) graxxon válasza mave13 (#1801) üzenetére


graxxon
csendes tag

Helló

PCMCIA felületű LPT kártya drága.
12.990 Ft http://pcbonto.addel.hu/products.php?prcategory=18249

USB -> LPT átalakító olcsóbb
http://bolthely.hu/zolcomp/id/08852_USB_-_LPT__C36M__parhuzamos_nyomtatokabel_atalakito
3.550 Ft

(#1805) mave13 válasza graxxon (#1804) üzenetére


mave13
őstag

THX. Majd megnézem, Pécsen lehet-e kapni...

Icewolf || kósza ||

(#1806) kevin.1


kevin.1
csendes tag

Sziasztok

Van nekem egy Canon BJ-200ex nyomtatóm, ez a masina nem mai darab, de mivel ritkán nyomtatok, nekem elég. - 3.000 ft-ért vettem valamelyik használt Pc boltban, 1-2 éve.

Kezembe került egy megsárgult dobozú nyomtatópatron. A doboz és a patron, bontatlan volt.
Kiváncsiságtól hajtva kibontottam a dobozt. Egy Apple - Style Writer - tipusú, fekete tinta-patron volt benne. Nagy meglepetésemre, teljesen megegyezett a Canon nyomtatómba való patronnal..
Mondom magamnak : viccelődjünk egy kicsit. Beraktam a nyomtatóba, és elkezdtem nyomtatni.
Az oldalt szépen és olvashatóan ki is nyomtatta.

A patron megsárgult dobozát kezembe véve egy évszámot vettem észre : 1993..!!

Erre varjatok gombot. :R :K

Amúgy a Canon Bj-200 típ. nyomtatók megbízhatóságát dícséri, hogy a mai napig lehet venni hozzájuk : original, utántöltött és utángyártott patronokat is. Ezek a nyomtatók még Japánba készültek és van bennük anyag.

:)

[ Szerkesztve ]

(#1807) gardener válasza kevin.1 (#1806) üzenetére


gardener
senior tag

Vitrinbe vele! :DDD

(#1808) Kaics


Kaics
tag

Sziasztok!

Van egy Canon S630-asom és az a gondom vele, hogy hibásan nyomtatja ki a képeket mindenhonnan, kivéve a Paint-ből. Ott tökéletesek a színek, más progival meg néhány szín hiányzik. Mi lehet a gond?

(#1809) gardener válasza Kaics (#1808) üzenetére


gardener
senior tag

Rendesen be vannak téve a patronok a helyükre?

(#1810) Kaics válasza gardener (#1809) üzenetére


Kaics
tag

Igen. Minden a helyén van. Kezdetben a fejre gyanakodtam és ki is takarítottam. Aztán alapszíneket csekkoltam Paint-ben. Rajzoltam mindenfélét és kinyomtatta.

(#1811) gardener válasza Kaics (#1810) üzenetére


gardener
senior tag

Újabb driver?
Esetleg másik gépről próbáltad már mit csinál?

(#1812) Kaics válasza gardener (#1811) üzenetére


Kaics
tag

Próbáltam másik gépről, de ugyanaz a helyzet.

A driver a gyártó honlapjáról van - erre már gyanakodtam magam is. Érdekes dolog ez.

(#1813) torokati44


torokati44
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a Canon MP180-as nyomtatómban a CL-41-es (színes) patront nemrég töltöttem újra, de még mindig azt érzékeli, hogy kevés a tinta.
Utánanéztem, és több helyen is írták, hogy azért, mert chipes a patron és vissza kell állítani a számlálóját.
Ennek két módját találtam:
A nyomtatón a papírtovábbító gomb hosszú ideig lenyomva tartása, és
A patron egyes fém érintkezőinek leragasztása

Az előbbi nem használ, bármeddig is tartom nyomva; az utóbbi módszerhez pedig nem találtam leírást erre a patronra.

Egyébként nyomtat rendesen, csak pár lap után ki kell kapcsolni, mert már sehogy nem hajlandó. De visszakapcsolás után megint nyomtat. Igazából nem nagy probléma, de eléggé zavaró.

Csak hétvégén tudok felnézni, de válaszaitokat várom, és segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Attila

(#1814) gabo3


gabo3
csendes tag

Sziasztok
Van egy Hp leaserjet 4L nyomtatóm és az lenne a kérdésem, hogyan lehetne pl. egy bárhonnan bemásolt képet/ami méreteiben más/ írást egy bizonyos méretben pl.5x5 cm méretben kinyomtatni, egy A 4-es lapra
Köszi a segítséget előre is
Üdv

(#1815) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Van egy 5 éves Epson Stylus C42UX-es nyomtatom, a mai nap elkezdett rendetlenkedni.
Elösször ki fogyott belöle a tinta és újjat raktam bele, majd más ké képet(a másodikatr más elég csikosan) szépen ki is nyomtattot, de utána nem tudtam vele semmi képet nyomtatni, probáltam többször is fuvóka tisztitást végezni de semmi eredménye.Megy normálisan a nyomtató fej csak nem akar semmi pénzért nyomtatani sajnos :((( És egyre kevesebb bent a tinta a programja szerint, de hova nyomja tintátt mert a lapra nem?
Ha valaki tud akkor segitsen.

WOT: kissio

(#1816) fodorz


fodorz
csendes tag

Sziasztok

Van egy Canon 560i nyotatóm ami bekapcs után 5sárga villanással hibát jelez :W és nem hajlandó nyomtatni .Megtudja mondani vki hogy mi a hibajelzés v. melyik egységre utal .

Köszi

(#1817) farad válasza fodorz (#1816) üzenetére


farad
csendes tag

Szia!
Próbáld ki...
http://www.fixyourownprinter.com/forums/inkjet/36345

5 flashes indicates a faulty printhead or possibly a problem with the p/head contacts. Try removing the head which is easier if you take the cartridges out first(no tools required) and re-seat it having checked the contacts for dirt.

If that doesn't work it may be that the waste ink tank is full. Try this ...

Canon S9000, S300, S400, i550, i560, i850, i860, i865, i9100, i9950, PIXMA iP3000 above,
1. Turn off printer
2. Hold down Resume button and press Power button.
3. Keep holding down Power button and let Resume button go.
4. Press Resume button 2 times then let BOTH buttons go.
5. Green lights will flash and then stop blinking.
6. When green lights are solid, press the Resume button 4 times.
7. Press the Power button and the printer should turn off, if not, press the Power button once more.
8. Your printer should respond as normal.
üdv
farad

(#1818) gardener válasza gabo3 (#1814) üzenetére


gardener
senior tag

ACDsee?

(#1819) fodorz válasza farad (#1817) üzenetére


fodorz
csendes tag

Már korábban olvastam ezt a "reset"módot de nem sikerült megcsinálnom mert a nyomi nem úgy reagált ahogy le van írva, most viszont kivettem a fejet és így sikerült de miután visszakerül a hiba visszaáll. Gondolom a fej kuka .Érdemes vásárolni hozzá ?Ha igen Hol és milyen ára van kb.? Vagy inkább le kéne cserélnem a nyomtatót?

Köszi

(#1820) farad válasza fodorz (#1819) üzenetére


farad
csendes tag

Szia!

"5 flashes indicates a faulty printhead or possibly a problem with the p/head contacts. Try removing the head which is easier if you take the cartridges out first(no tools required) and re-seat it having checked the contacts for dirt."

Még egyszer nézzd meg a fej (printhead) és a chipeket érzékelő kontaktusokat (kontakt spray vagy alkohol) és hozzá csatlakozó szalagkábelt..és talán szerencséd van maga a fej nem hibás, de ha igen az pénz...
üdv
farad

(#1821) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Olivetti ANY_WAY photo nyomtatóba keresek színes illetve fekete tintapatront. Nemtudjátok, honnan tudnám a leg olcsóbban beszerezni?

(#1822) vgergo válasza fodorz (#1819) üzenetére


vgergo
aktív tag

hello

Nekem is van 1 Canon i560-as nyomtatóm és pont ua. csinálja mint a tied. Ez a resetes dolog nekem se müködik. Én személy szerint [ide] viszem a nyomtatót, hátha meg tudja javítani 3000ért.

(#1823) Zsé2003


Zsé2003
aktív tag

Hahó!

Kérdés! Cannon PIXMA 6210D nyomtatóm utántöltött színes patronja bármilyen beállítás után is, csak zölden nyomtat. Színesben, meg nagyon gyengék a színek. HELP!
Egyébként kompatibilis utántöltőt használtam!!!

(#1824) szeva000 válasza Zsé2003 (#1823) üzenetére


szeva000
addikt

milyen fajta ténta ment bele??
egyébként egyszer jártam így én is,nagyon zölden nyomott az mp 530.Na kínlódtam 2napot...semmi....szidtam a téntát az eget...:D
és mi lett?mérgemben egy win reinstall és jó lett a kép:D
a mai napig nem tudom megmagyarázni mitől lett jó,de aztsem,hogy mitől lett zöld:D

(#1825) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Milyen hálózati 'fekete-fehér' lézernyomtatót érdemes venni mostanában vállalati szinten, ami úgy 100-200ezer netto közt van?

(#1826) szeva000 válasza vbbb (#1825) üzenetére


szeva000
addikt

Kyocera,semmi mást:)

(#1827) n_stolz


n_stolz
tag

Hali!
Haveromnak van egy HP1200-as lézernyomtatója, és szeretné feltölteni a tonerjét(C7115A).
Vásárolt festékport, de nem tudja hogy kell megtölteni a tonert.
Tudtok esetleg vami tippet adni? vagy esetleg vmi linket adni?
kösz: n_stolz

n_stolz

(#1828) n_stolz válasza n_stolz (#1827) üzenetére


n_stolz
tag

sehol, senki?
egy linket legalább plíííz! :))

n_stolz

(#1829) gardener


gardener
senior tag

Ismerősöm:
Adott egy usb-s laser printer.
Adott két pc.
Szeretné a nyomtatót mindkét pc-ről használni.
Most ezt úgy oldja meg,hogy: Pc-k leállít, egyik pc kábele kihúz,másik bedug ill. fordítva.

Hogyan lehetne megoldani,hogy mindkét gépről használhassa?

Viszont nincs hálózat és nem is akar,mert az egyik pc-n könyvelés van és nem akarja hálózatba kötni. (Pedig egy usb-s printerserver egyszerű lenne)

Esetleg egy olyan usb-s printerserver, amiben 2 usb dugalj van :F

Megoldás?

(#1830) farad válasza n_stolz (#1828) üzenetére


farad
csendes tag

Szia!
A 7115-t 3 féle változatban újtratöltik (refill) vagy újraépítik(rebuilt)
7115A 2500lap Ár: refill kb. 4300Ft+Áfa+posta....rebuilt kb. 5200Ft+ÁFA+posta stb....
7115HC 3500lap ....
7115XXL 7000lap ....
Milyen minőségű tonert, milyen mennyiségben és árban vett a haverod...
Érdemes számolni
Üdv
farad

(#1831) gardener


gardener
senior tag

esetleg egy ilyennel?
ez?

(#1832) farad válasza gardener (#1829) üzenetére


farad
csendes tag

Szia!
A Roline katalógusban már találkoztam vele "NEW termék"

USB 2.0 Printer Switch 2 port Order No: 14.99.5032
USB 2.0 Printer Switch 4 port Order No: 14.99.5034

megnézem holnap melyik nagykernél lehet már vásárolni és mennyiért

Üdv
farad

(#1833) gardener válasza farad (#1832) üzenetére


gardener
senior tag

Thx!

Még ezeket nézegetem:
kézi
automata

automata lenne az igazi,csak kéne valami tapasztalat,hogy menniyre jó ill. stabil? :F

(#1834) n_stolz válasza farad (#1830) üzenetére


n_stolz
tag

Hali!

Van egy origi HP tonere, ami kifogyott, azt szeretné saját maga, az általa vásárolt porral feltölteni(refill).

Igazából a technikára kiváncsi, tehát a kérdés: miként tudja beletölteni a tonerbe a port (hol kell szétszedni, mennyit kell beletölteni...)?

kösz:n_stolz :R

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#1835) farad válasza gardener (#1833) üzenetére


farad
csendes tag

Én az automatát venném meg...

Egyenlőre a német oldalak árai

http://www.mercateo.com/p/337-14(2e)99(2e)5032/VALUE_Manueller_USB_2_0_Druckerswitch_2.html

http://www.preisroboter.de/ergebnis4909884.html
Üdv
farad

(#1836) gardener válasza farad (#1835) üzenetére


gardener
senior tag

Igen, csak az automata paralel-es átkapcsolóknál is voltak gondok és inkább a kézit javasolták. Ezért félek tőle.

[ Szerkesztve ]

(#1837) feriba51


feriba51
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok itt és rögtön egy kérdéssel inditanák. Van egy HP Officejekt Pro K550 nyomtatóm. Lassan kifogy belőle a tinta (már két égő piros). Azt szeretném kérdezni, hogyan tölthetem újra???? Tehát csak tintát vásárolnék és nem patront. Igy a legolcsóbb. Már más tipusoknál alkalmaztam az injekciós tűt. Itt is lehet?????
Előre is köszönöm.

(#1838) gardener válasza feriba51 (#1837) üzenetére


gardener
senior tag

Szerintem utángyártott egyszerűbb.
De ha szeretsz tintás kézzel szaladgálni... :)

(#1839) feriba51 válasza gardener (#1838) üzenetére


feriba51
csendes tag

Persze, hogy szeretek tintás kézzel szaladgálni :DD
Romániában élek egy kisvárosban és itt nem akármit kapsz meg. Csak még azt kérdezném, hogy a patron végén három pici lyuk van, de a legalsó tűnik szivacsosnak. Ha itt betöltöm, nem csurog vissza???? :(((

(#1840) HpTomi válasza n_stolz (#1828) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Töltött kellékanyagok
jó híreket hallottam efelől:

www.ink-mate.hu

(#1841) Thusor


Thusor
őstag

Epson dx-7450 készülékbe milyen utángyártott tintapatronokat tudtok? Én jelenleg For you tipust használok, de ezek nem váltak be, úgy néz ki hogy 1-2 nap után beszáradnak és rossz minőségben lehet velük fotót nyomtatni. Tehét valaki tudna olyan céget, ahonnan jó minőségű epson utángyártott patronokat tudnék venni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1842) n_stolz válasza HpTomi (#1840) üzenetére


n_stolz
tag

Kösz! :R
Elküldtem a srácnak a linket, így már remélem meg tudja oldani :C

n_stolz

(#1843) zsaron


zsaron
csendes tag

helló, lenne egy felfoghatatlan problémám: akárhányszor bekapcsolom a nyomtatómat(canon pixma ip4300) tintatartályhibát jelez. amikor kinyitom, nem világít a kék vagy a fekete, vagy mindkét tartály lámpája. ha párszor kiiveszem-visszarakom őket, a probléma általában megoldódik, de ma már kb az ötvenedik próbálkozásra sem, pedig néha elsőre összejön. valakinek van tippje, miről lehet szó, mert engem már az agyérgörcs kerülget. előre is köszi!

(#1844) feriba51 válasza zsaron (#1843) üzenetére


feriba51
csendes tag

Felfoghatatlan problémára felfoghatatlan válasz: Nekem egy másik tipusu nyomtatóm valami hasonlót csinált, aztán végleg leállt. Egy év után töröltem a számitógépből és újra instaláltam a nyomtatót.... Hááát azóta is múködik hiba nélkül .... :C

(#1845) Benga84


Benga84
csendes tag

Sziasztok!
Epson-FX1050 nyomtatóhoz vettem a gépbe egy NM9805CV (NetMos) pci multi i/o kontroll kártyát. A problémám az, hogy minden újraindításnál újra kell telepítenem a nyomtatót, mert "Nincs összeköttettés" :W . Telepítés után viszont működik. Mi lehet a probléma?
Előre is köszi!!!

(#1846) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

milyen multifunkciós nyomtatót ajánlanátok ami legjobb ár/érték arányú!?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#1847) Thusor


Thusor
őstag

Milyen nyomtatót tudnátok ajánlani olyan 10-15 ezerért, amivel már jó minőségű fotókat is lehetne nyomtatni, és ami a legfontosabb minnél olcsóbban lehessen bele venni minőségi utángyártott vagy ujratölthető patronokat kapni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#1848) norbitrial


norbitrial
csendes tag

Van egy kis problémám...

Van egy Xerox Phaser 3130 tipusú lézernyomtatóm. A lapot amit ki szeretnék nyomtatni, csak félig nyomtatja ki és megáll, de van amikor két lapot kinyomtat és csak azután áll le.
Mi lehet a probléma? Tudtok segíteni?

(#1849) feriba51


feriba51
csendes tag

Jó ez az oldal, jó sok kérdés van benne.-)))))
Mégegyszer megkérdezem van valakinek HP Officejet Pro K550 -es nyomtatója???? Töltött már tintát bele???? Resetáló chip kell bele?????
Kösz! :F

(#1850) zsaron válasza feriba51 (#1844) üzenetére


zsaron
csendes tag

hát nekem ez nem jött össze, mivel már a reinstall során a nyomtatófej beállításnál tintatartályhibát jelzett:) más javaslat esetleg?

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.