Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) bb0t


bb0t
senior tag

Nem tudom, hogy címkenyomtatásban mennyire vagytok otthon de egy SATO CX400 típusú címkenyomtatóhoz kellene segítség. Seagull BarTender progit használom és minden nagyon jól működik csak egy probléma van. Amikor nyomtatok valami az utolsó címke nem jön ki teljesen azaz nem tudom elvágni. Ha mondjuk száz matricát akarok 102 dbot kell kinyomtatnom, hogy százat le tudjak vágni. Nem értem miért nem a matrica tetejénél van a határ. :W

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#12002) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Sajnos a nyomtatóm topicjában nem kaptam választ kérdésemre, így hozzátok fordulok, de ha nem a megfelelő topicot találtam meg, kérlek irányítsatok tovább.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12003) krumplikft


krumplikft
csendes tag

Üdv !

Ha egy toner 10 évig nem volt felbontva, elképzelhető hogy már nem fog működni ?
Konkrétan egy hp c3906a tonerről van szó.

(#12004) Csavarnyuzo válasza krumplikft (#12003) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Sajnos igen, bár inkább az a jellemző, hogy a nyomat minősége nem lesz kielégítő -pl.: halvány-.

A pirosat kell elvágni.

(#12005) rento


rento
őstag

Sziasztok!

Van egy Canon MP560-s nyomtatóm b200-as hibával. Van itt a fórumon valaki aki javít ilyet emberi áron, vagy dobjam a kukába? A neten található leírások mindegyikét próbáltam, de semmi.

(#12006) Csavarnyuzo válasza rento (#12005) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Őt kérdezd meg.

A pirosat kell elvágni.

(#12007) l.zsoltmy


l.zsoltmy
csendes tag

Sziasztok
Van egy Konica Minolta C350 lézer nyomtatom,egy olyan baj van vele ha akarok nyomtatni vele kartont akkor az 1. tálcába kell a lapot rakjam, de azt irja ki hogy nincsen benne lap (pedig teli van), mi lehet a baj ilyen esetben?

(#12008) rento válasza Csavarnyuzo (#12006) üzenetére


rento
őstag

Köszönöm, írtam is neki egy privit:R

(#12009) zolem


zolem
aktív tag

(#12010) Csavarnyuzo válasza l.zsoltmy (#12007) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Másolni tudsz az 1-es tálcából?

A pirosat kell elvágni.

(#12011) Csavarnyuzo válasza zolem (#11997) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Valószínűleg nyomtatófej hiba. Kezdenek "beszáradni" a fúvókák.

A pirosat kell elvágni.

(#12012) l.zsoltmy válasza Csavarnyuzo (#12010) üzenetére


l.zsoltmy
csendes tag

bármilyen münyomó kartont teszek be azt irja potolja a papirt, egyfajta xerox kartonnál indul meg 250 grammosal de abbol is csak egy ideig s aztán ugyan ezt kiirja

(#12013) zolem válasza Csavarnyuzo (#12011) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi ! Pedig nem is régi. Meg használgatom is.

にんじん

(#12014) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Erre valakinek ötlete?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12015) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Venni akarok pár színes HP tintasugaras patront itt a PH-n, egyik már lejárt most júniusban. Vajon attól még jó?

920XL amúgy, és HP 6500 nyomtató. Olévastam olyat a neten, hogy a HP bizonoys patronjai szavatossági időn túl nem működnek, úgy vannak megcsinálva, nem tudom a 920XL patronok is ilyenek-e, mert elvileg nem mindegyik.

(#12016) l.zsoltmy


l.zsoltmy
csendes tag

Valakinek valami ötlette erre a problémára?

Van egy Konica Minolta C350 lézer nyomtatom,egy olyan baj van vele ha akarok nyomtatni vele kartont akkor az 1. tálcába kell a lapot rakjam, de azt irja ki hogy nincsen benne lap (pedig teli van), mi lehet a baj ilyen esetben?

bármilyen münyomó kartont teszek be azt irja potolja a papirt, egyfajta xerox kartonnál indul meg 250 grammosal de abbol is csak egy ideig s aztán ugyan ezt kiirja

(#12017) Csavarnyuzo válasza l.zsoltmy (#12012) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor inkább úgy kérdezem, hogy sima -80-90 grammos- papírral megy onnan?

A pirosat kell elvágni.

(#12018) l.zsoltmy válasza Csavarnyuzo (#12017) üzenetére


l.zsoltmy
csendes tag

nem megy aval sem

(#12019) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Van egy ősrégi HP F380 nyomtatóm.Csak fekete nyomtatásra használjuk.Utángyártott 2xl-es patronnal.Eddig soha semmi gond nem volt,kb 2 éve át lett nézetve takarítva,rendbe téve.Most elkezdte,hogy a patron mellett villog a kis led,de a patron nem üres (kb 2 hónapos),szépen adagolja a tintát zsepire.E(rror) ír ki,villogással.Bármit nyomok,áramtalanítom,akkor is ezt csinálja!
Ötletek,tippek?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#12020) atala válasza Doggy dog (#12019) üzenetére


atala
addikt

A chip nem lett nullázva/cserélve a töltéskor. Szerintem azt jelzi, hogy kifogyott. Vagy hibásnak érzékeli a chippet.

(#12021) Doggy dog válasza atala (#12020) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Lehet a második lesz a baj.
Nem újratöltött,csak utángyártott.Dobozból,zacsiból lett kibontva.
Egyéb lehetőség,trükk?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#12022) Csavarnyuzo válasza l.zsoltmy (#12018) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Látni kéne, de típusfüggő a dolog. A készülék megpróbálja behúzni a papírt és ha nem tudja, akkor némelyik elakadást ír, míg más típus meg azt, hogy nincs papír.
Meg kell nézni, hogy a görgő forog-e, megpróbálja-e behúzni a papírt?

A pirosat kell elvágni.

(#12023) atala válasza Doggy dog (#12021) üzenetére


atala
addikt

Mivel ennél a fej egyben van a patronnal, így az utángyártott nem más, mint a kiürült eredeti újratöltve, esetleg átcímkézve.
A kis kínai nem gyárt nyomtató fejet, mer az nem éri meg. Legalábbis én így tudom.
Ez esetleg segíthet.
[link]

(#12024) Doggy dog válasza atala (#12023) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Holnap kipróbálom ezeket,majd jelentek!
Köszi :R

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#12025) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Nem tudom a másik topic mennyire van olvasva, gondoltam bemásolom ide is.

(#12026) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!
Canon MG5150, másfél éves.... dobott egy B200-as hibakódot... kivettem a fejet, megtisztogattam, visszatettem semmi..... már próbálgattam jó párszor... vmi megoldás nincs? :/
Nem hiszem el, hogy egy másfél éves nyomtató így beadja.....

(#12027) l.zsoltmy válasza Csavarnyuzo (#12022) üzenetére


l.zsoltmy
csendes tag

Egy annyira rájöttem hogy a tálcánál van egy pöcök amit letörött angolul a neve actuator.
Esetleg valami ötlet hogyan lehetne azt megoldani, mert nem eröst kapok alkatrészt....

(#12028) tylerddd


tylerddd
veterán

Ismerős Canon IP1300-as nyomtatójával van gondunk: csak fekete patron van benne, színes nincs. Nyomtatásnál azt írja, h nem ismeri fel a színes patront és nem tudnak nyomtatni. Eddig ugyanígy használták, ugyanezzel a patrontípussal és működött. Állítani sem állítottak semmit. Mi lehet a gond?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#12029) Csavarnyuzo válasza l.zsoltmy (#12027) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Gépkapocs a barátod.

A pirosat kell elvágni.

(#12030) Csavarnyuzo válasza senzaj (#12026) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Pedig sajnos jobb ha megbarátkozol a gondolattal.

A pirosat kell elvágni.

(#12031) Doggy dog válasza atala (#12023) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Az első kettőt kipróbáltam,de SEMMI változás... :((( :W
A harmadikat nem tudom,mert nincs másik patron.
Javaslatok?

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#12032) atala válasza Doggy dog (#12031) üzenetére


atala
addikt

Passzolok.

(#12033) Doggy dog válasza atala (#12032) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ma megoldódott.
Telefonon beszéltem az üzlettel,ahol vettem.Mondta a csávó,hogy nem fog megjavulni,ha errort dob.Nincs reset ennél a típusnál-ezt mondta-gariban cserélte egy újra!Korrekt volt.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#12034) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!
Van egy EPSON WF-5620-as gépem. Kb. 2 hete elkezdett anyázni, hogy lassan kifogy benne parton, és cseréljem ki. Meg is rendeltem, meg is jött, de gondoltam majd akkor cserélem ki, amikor tényleg kifogy. Aztán egy hete kiírta, hogy kifogyott, de feldobott egy ablakot (PC-n), hogy mivel fekete már nincs, ki akarom e keverni a fekete színt a színes partonokból? Hát én rányomtam rögtön, hogy nem, még jóhogy nem :) Ezután pedig legnagyobb meglepetésemre kinyomtatta szépen az oldalt. Gondoltam, hogy elszámolta magát, és még volt benne kicsi. Meg akartam várni, hogy teljesen kifogyjon, de ez még mindig nyomtat, pedig már vagy 100 szöveges oldal kinyomtam vele azóta. Mindig megkérdezi, hogy ki akarom a keverni a feketét a színesekből, és meg mindig rényomok, hogy nem. Most akkor mi lehet vele? Cseréljek partont, vagy ha nyomtat még feketét, akkor van benne? Néha már összevissza villog pirosan, hogy cseréljem, dehát közben meg nyomtat!

(#12035) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok!
Van egy Samsung M2675F készülékem ami a következőket produkálja:
Nyomtatás, másolás során keresztben csíkos a lap, látszik hogy az image unit fordul körbe és azzal csíkoz
Hogyan lehetne orvosolni ezt a hibát?

Scobby

(#12036) senzaj


senzaj
senior tag

Hali!

Kényszerűségből vettem egy Canon MG5655 típusú nyomtatót. Azt mondták, hogy visszajár belőle pénz, ha regisztrálom... valaki tapasztalat hogy is működik ez? :)

köszi

(#12037) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Van egy samsung scx 4521f nyomtatóm ami nem indúl, csak a hangszónak van pattogó hagja. Mi lehet a gondja?

(#12038) Csavarnyuzo válasza Repsol600 (#12037) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tápon ki kell cserélni a felpúposodott kondi(ka)t.

A pirosat kell elvágni.

(#12039) SyMbioTe

Sziasztok!

Nem teljesen ideillő a téma, de azért leírom. Van egy régi Packard Bell Diamond 2450-es szkennerem. Egy gond van vele, hogy a driver az csak WinXP-ig kompatibilis, kérdésem pedig, hogy valahogy meg lehet csinálni, hogy Win7 alatt is lehessen használni? Régen úgy emlékszek használtuk Win7 alatt, (csak a fizikai gombjai nem működtek, de szkennelt rendesen), de arra nem, hogy hogyan működött. Tud valaki erre megoldást?

Előre is köszi és bocsi a kicsit off témáért. :). :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#12040) Repsol600 válasza Csavarnyuzo (#12038) üzenetére


Repsol600
addikt

:R
Közbe nekiálltam szétszedni és tényleg volt egy rajta. :) Holnap veszek és kicserélem. Remélem csak ez a baja.

(#12041) vipviform


vipviform
senior tag

Sziasztok, van egy régi, de jó Laserjet 5l nyomtatóm. Eddig tökéletesen nyomtatott usb kábellel. Most csak látja a nyomtatót, de nem nyomtat, levált offlineba és ha visszaváltok, akkor hoba üzenetet ír ki. Tud valaki segíteni?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12042) SyMbioTe válasza SyMbioTe (#12039) üzenetére

Tárgytalan, megoldódott.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#12043) Csavarnyuzo válasza vipviform (#12041) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Öntesztoldal kijön? Meg kell hozzá nyomni a gombot a nyomtatón.

A pirosat kell elvágni.

(#12044) HoTaZo válasza vipviform (#12041) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem ugyanezt csinálta a HP2180-asom, driver frissítés után észhez tért.
Hátha a tiédnek is csak ennyi kell... :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#12045) Mike


Mike
veterán

Melyik alkatrésze szorul cserére annak a lézernyomtatónak, ami az előző oldalt - kissé halványabban - rányomtatja a következő oldalra is.

(#12046) Csavarnyuzo válasza Mike (#12045) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Fuser -ez mindegyikben van- vagy transfer -ez inkább a színes gépekben- vagy dobegység -ez sokban a tonerben van-.

A pirosat kell elvágni.

(#12047) masterful87


masterful87
senior tag

Kiürült Epson R300-as patronokkal mit lehet kezdeni? Ránézésre van belőle pár száz darab!
Chip van rajtuk, de ugye ezekben nincsen "nyomtatófej", tehát csak egy vacak műanyag az egész tartály, festékkel vettem 2-300Ft-ért.
Gondolom értéke 0, mehet mind a szemétbe? Egyáltalán hova lehet dobni az ilyesmit? Veszélyes hulladéknak minősül, nem?

(#12048) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

A mostani nyomtatóm már igen csak halott (HP Officejet 8500 A909) és, az igazat megvallva semmi kedvem nincs vele szórakoznom, mert egyszerűen nem éri meg. Egyébként a problémája az, hogy a feket és sárga festék nem igazán akar rendesen eljutni a fejekig. Fej is volt benne csrélve, többször is tisztítottam de egyszerűen semmi kedvem már vele szórakozni.

Most elhatároztam, hogy egy szolidabb nyomtatót kéne vennem, mert néha kell itthonra meg sürgős esetekre.

A cél, hogy 30k alatt meglegyen a mulatság, szóval ez a kinézett darab:
EPSON WorkForce AL-M200DN.

Ez tud duplexben nyomtatni, meg lézeres is ami fontos lenne, mert NYÁK készítéshez is használnám.

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12049) vipviform válasza HoTaZo (#12044) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, tudnál egy működő linket küldeni, én már sokat próbáltam...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#12050) vipviform válasza Csavarnyuzo (#12043) üzenetére


vipviform
senior tag

Az önteszt simán megy...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.