Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) farad válasza hanka (#1035) üzenetére


farad
csendes tag

Egy "Canonos" válaszért cserébe..
A Service Station-ban valószínű eltörött a kisebbik fogaskerék..Típushiba..
Szétszedés, a tintahegyek eltávolítása, tisztítás. Fogaskerék csere. A fogaskerék beszerezhető..
Üdv

(#1302) zoliteso válasza farad (#1301) üzenetére


zoliteso
csendes tag

Hali!

Sajnos nekem - HP szervizesként - az az általános tapasztalatom 3820-as ügyben, hogy a másik fogaskerék is sérül, legalábbis megreped. Amikor beteszem az új kicsit, néhány hét múlva a nagy is széttörik. Természetesen mindez tiszta, bezsírozott service stationnál.

Kerestem sokáig a fogaskerék párt, de sajna csak a kicsit gyártják nálunk. Talán Szlovákiában találtam egy céget, aki a párt gyártja, de akkora mennyiségben kellett volna rendelni, hogy nem érte meg beszállítani.

Sajnos egy elég gyenge pontja ennek a service stationnak ez a két fogaskerék. Kár volt a régi, jól bevált motoros hajtást egy "korszerűbbre" és olcsóbbra cserélni a HP-nak...
A széria pedig gyakorlatilag kifutott, és mind a sima 3820-as, mind a faxos változatának sok példánya már a kukákban hever.

Üdv!
zt

(#1303) hanka válasza farad (#1301) üzenetére


hanka
tag

Köszi srácok :R , de az a HP 3820 már más tulajdona... hálistennek :))
Én is fogaskerék törésre gyanakodtam, de nem nagy érték, ezért nem is nagyon érdekelt...

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1304) iceman1024


iceman1024
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni nyomtató vásárlás ügyben:

Két nyomtató közt vívódom az egyik a Canon IP4500-ös a másik EPSON Stylus Photo R340-es.
Ahol meg tudom venni, ott egy árban vannak.
Az lenne a kérdés, hogy minőségi nyomtatás, (fotópapír, cd/dvd stb.) és fenntartási költség (patron árak) alapján melyiket javasoljátok?

(Az EPSON-ba van lcd, de az nem számít, mert gépről nyomtatnék...)

Köszi előre is!

Üdvözlettel: Iceman

(#1305) hanka válasza iceman1024 (#1304) üzenetére


hanka
tag

Az Epson R340 a jobb :K . A feje 5x tovább bírja és a képe is sokkal szebb, hisz 6 patronos...
Az utángyártott patron 300-400 között van bele, ami 15ml és sokáig bírja.
Hátránya, hogy picit lassabb mint a Canon, de itt igaz a mondás: "Jó munkához idő kell" :R
És nemutolsó sorban az az LCD sem semmi rajta, kinéz valahogy legalább... :))

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1306) iceman1024 válasza hanka (#1305) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Még egy kérdés:

Sajnos pontosan nem tudom szakmai nyelven visszaadni, de azt mondák, hogy az epson vízkeverésű festéket használ, aminek az a hátránya, hogy beleszárad, ha nem használom rendesen. Illetve emiatt többet is használ a fényképek elkészítéséhez.
Ez igaz?

Itt a nyomtatóknál nem érvényes, hogy az újabb jobb is(canon 2 hónapos kiadás)?

Üdvözlettel: Iceman

(#1307) hanka válasza iceman1024 (#1306) üzenetére


hanka
tag

Nem szárad be olyan hamar, de azért ajánlott hetente-kéthetente nyomtatni vele :K , vagy csak egyszerűen bekapcsolni (mert ilyenkor csinál fejtisztítást magától).
Nem használ több festéket a fotó készítéshez, épp ellenkezőleg: kevesebbet nyom a papírra.
Nem igaz, hogy az újabb a jobb... :( A Canon eleve a chipes patronok miatt nem jobb, meg a tintazabálás miatt sem...

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1308) P071


P071
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy Lexmark 4350-es nyomtatóm és folyamatosan ha nyomtatni akarok vele akkor kinyomtatja minden egyes nyomtatás elkezdés előtt a tesztoldalt is.Megnéztem a hozzá adott program beállításait de ilyen nem szerepelt köztük...hogyan tudnám kikapcsolni?Segítséget előre is köszi :)

Poti

(#1309) makelele1 válasza P071 (#1308) üzenetére


makelele1
csendes tag

Sziasztok tudorok :DD
A kérdésem egyszerű de fontos.Elsősorban DVD-borítót és címkét szeretnék nyomtatni .A mostani Canon IP 2000-essel csak a borító megy ugyebár.
Tehát vennem kell egy másikat van rá kb 20000.-ft om.
Canon IP4300 vagy
Epson Stylus R265
És ami fontos.
Utántöltés lehetséges-e?
Mennyire gazdaságos?
A minőség nekem megfelelő mindkettőnél.
Illetve Utángyártott patron van-e hozzá és mennyi kb az ára?
Ja és eladnám az ip 2000-est amivel egyébként teljesen elégedett vagyok.
Köszi a segítséget. :)

(#1310) wolf2


wolf2
csendes tag

Sziasztok!

Lehet lézernyomtatóval mindkét oldalra nyomtatni?
Úgy értem, hogy nem teszi tönkre?
Berakom a papírt-nyomtat-berakom ugyanazt a papírt a másik oldalával-nyomtat.

(#1311) fero02 válasza wolf2 (#1310) üzenetére


fero02
veterán

Másik topikban is mondtam, de mondom itt is. Lehet! ;)

(#1312) wolf2 válasza fero02 (#1311) üzenetére


wolf2
csendes tag

Köszi!

(#1313) lorcsi


lorcsi
veterán

hol lehet beállítani az elsődleges nyomtatót?

(#1314) fero02 válasza lorcsi (#1313) üzenetére


fero02
veterán

Start menű/nyomtatók/jobb klikk az adott nyomtatón/beállítás alapértelmezettkánt

(#1315) hanka válasza makelele1 (#1309) üzenetére


hanka
tag

IP4300-as patronja tölthető és az utángyártott is olcsóbb (kb. 300.-) :K
Az Epson-t nem lehet tölteni és a patron is drágább (még...) :R

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1316) makelele1 válasza hanka (#1315) üzenetére


makelele1
csendes tag

Köszi hanka.Akkor azt hiszem marad a Canon. :C

(#1317) zotyesz 1 válasza makelele1 (#1316) üzenetére


zotyesz 1
tag

Hankanak igaza van, nekem Canon ip4200 van, mindig en toltom es 1 megtoltes kb 60 Ft-ra jon ki, ami 5 perc alatt megvan (1 patron).

(#1318) ocsike8


ocsike8
csendes tag

Hali!

Van egy problémám, melyet nem tudok megoldani. Hp 1020 as nyomtatóm van, és nagyon gyakran amikor reggel a gépet bekaocsolom, mégegyszer kinyomtatja, amit az előző nap utoljára nyomtattam. Már próbáltam, hogy a nyomtatót eltávolitottam, meg újra telepitettem, de nem segitett. Mi lehet a gond? Láttatok már ilyent??

Köszi előre is_ Öcsi

(#1319) lorcsi válasza fero02 (#1314) üzenetére


lorcsi
veterán

:C :R

pedig néztem is azt a menüt csak nem láttam :(

[ Szerkesztve ]

(#1320) iceman1024 válasza hanka (#1307) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Köszi az infót!

Szóval akkor az Epson R340 27e-ért megéri?

Üdvözlettel: Iceman

(#1321) iceman1024 válasza hanka (#1307) üzenetére


iceman1024
csendes tag

És az sem számít a Canon IP4500 javára, hogy a felbontása majdnem a duplája az Epson R340-ének? ( 9600 x 2400 dpi vs 5760 x 1440 dpi)

Köszi előre is!

Üdvözlettel: Iceman

(#1322) zotyesz 1 válasza iceman1024 (#1321) üzenetére


zotyesz 1
tag

En Canont vennek mindenkepp, sot, van is egy tartalekom (ip4300), amit fel eve vettem tartalekba, ha elmenne a fej, az eredeti patronokat eladtam, igy 9.000 Ft-ba van benne.
Ez epson haklis a toltogetesre (fejhiba). En az eddigi toltogetessel a nyomtato aranak legalabb 20x-osat hoztam vissza. A Canonnak jobb a felbontasa (dpi) es a fuvoka 1pl.

(#1323) hanka válasza iceman1024 (#1320) üzenetére


hanka
tag

27-ért megéri persze. Nagyon jó ár. :R Már csak azért is, mert nem nagyon lehet már kapni. Az utolsó darabok is a MMarktban 32k volt, 2 hónappal ezelőtt, de már elfogyott...

5760 DPI az maximálisan jó minenre, nincs szükség nagyobbra, hisz nem lehet érzékelni... :D

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1324) iceman1024 válasza hanka (#1323) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Ok, akkor ezt is tisztáztuk!

Köszönöm, a segítséget neked és a kollégának is!

Megyek, nehogy elfogyjon!:o))

Üdvözlettel: Iceman

(#1325) Primőr


Primőr
aktív tag

Megvettük az új Canon mx310 modellt. A baj az, hogy a nyomtatás még lassabb, mint a régi HP-n.. Pontosabban az a baj, hogy sok idő azzal megy el, míg a nyomtatási parancs kiadása utánelkezdi a nyomtatást.. Nem lehet ezt valahogy felgyorsítani?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1326) makelele1 válasza zotyesz 1 (#1322) üzenetére


makelele1
csendes tag

Akkor ezekszerint jó választás az ip 4300!Ha tudnátok egy két linket hol a legolcsóbb azt nagyon megköszönném.Nem gond ha netes vásárlás. :R :C

És az eredeti patron chipjei nem hiányoznak?? :DD

(#1327) fero02 válasza makelele1 (#1326) üzenetére


fero02
veterán

(#1328) zotyesz 1 válasza makelele1 (#1326) üzenetére


zotyesz 1
tag

En nagyraktarban vettem Szlovakiaban, most 2600 sk korul van az ara. Az eredeti patron chipjei rajta kell hogy legyenek, ha kiurult, nyugodtan nyomtathatsz tovabb vele. Ha patront vasarolsz, at kell rakni az eredeti chipeket, en az eredeti patronokat toltom festekkel.igy a chipek mindig a helyukon vannak, nem serulnek. Vettem egy masik nyomtatot is rezervaba, ha a fej elmenne es amit hozza kaptam patronokat, azokat eladtam,ha elromlana a nyomtato, a most hasznalatos patronokat kell csak atrakni a masik uj nyomtatoba.

(#1329) makelele1 válasza zotyesz 1 (#1328) üzenetére


makelele1
csendes tag

A CD címke nyomtatása milyen a 4300-asnak?Mert olvastam egy cikket amiben lehúzták!De azért gondolom itthonra jó vagy nem? :(

(#1330) bosi84


bosi84
tag

Sziasztok!

Van egy HP LaserJet 5-ösöm és van/lett egy kis problémája. Pontosan 4,5 oldalanként egy vízszintes, kb 4 mm vastag fekete csíkot nyomtat, közben semmi probléma, nincs egyéb szóródás, szellemkép, semmi.

PLZ HELP! :)

:F :F :F

MyRig: Gigabyte Z68XP-UD3, i5 2500k@4,3Ghz, Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz, Gigabyte GTX 1070 Gaming G1.

(#1331) zotyesz 1 válasza makelele1 (#1329) üzenetére


zotyesz 1
tag

A dvd-re is jo a nyomtatas- eddig semmi gond nem volt vele, tobb ezer lemezre nyomtattam.

(#1332) makelele1 válasza zotyesz 1 (#1331) üzenetére


makelele1
csendes tag

És tényleg!!!Nem értem miért szidták ezt a nyomtatót.Tegnap végre sikerült megvennem :DD
Egy IP 4300-ast.Rendkívül elégedett vagyok vele.És cd-re is szépen már már tökéletesen nyomtat.Papírra is kiváló a minősége.Média Markt 24900.- Auchan 33990.- :Y !!!Hát ez nem semmi.Én jó vételnek tartom és másnak is csak ajánlani tudom.Nem olyan drága és kiváló készülék.A neten találtam kerek 20000.-ért is de a postával ugyanennyi lett volna.Szóval ez nem ért meg annyit. :C

(#1333) t-om


t-om
csendes tag

Szia Hanka!

Én is a Canon IP4300 és az Epson R340 között gondolkodom. Fontos számomra a patronok költsége. Erre adtál két választ, amelyek számomra elentmondóak. Lehet hogy én értelmeztem rosszul, akkor bocs! Válaszaid:

"Az Epson R340 a jobb :K . A feje 5x tovább bírja és a képe is sokkal szebb, hisz 6 patronos...
Az utángyártott patron 300-400 között van bele, ami 15ml és sokáig bírja.
Hátránya, hogy picit lassabb mint a Canon, de itt igaz a mondás: "Jó munkához idő kell" :R
És nemutolsó sorban az az LCD sem semmi rajta, kinéz valahogy legalább... :))"

"IP4300-as patronja tölthető és az utángyártott is olcsóbb (kb. 300.-) :K
Az Epson-t nem lehet tölteni és a patron is drágább (még...) "

Melyiknek olcsobb a fentartása patron szempontból?

Köszönöm.

(#1334) gpapa77


gpapa77
csendes tag

Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni.Az ip4300-as nyomtatóm 5-6 garnitúra utángyártott patron
használata után kiirta hogy tintatartály problémák fordultak elő,cseréle ki azokat a tartályokat
aminek nem világit a ledje.Hogy tudnám orvosolni a problémát,kérem segitsetek,előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#1335) makelele1 válasza gpapa77 (#1334) üzenetére


makelele1
csendes tag

Nem lehet,hogy a chip adta meg magát??Sőőőőt!!Szerintem tutira az lesz a gond.Akkor vagy chipet kell szerezni vagy gyári patront venni. :Y

(#1336) makelele1 válasza t-om (#1333) üzenetére


makelele1
csendes tag

Igaz én nem vagyok Hanka :D de van már némi tapasztalatom a 4300-asban.Persze nem sok de...Az biztos,hogy tökéletesen nyomtat.Nem hinném ,hogy ezt még olyaqn nagy százalékban lehetne fokozni/ebből lehet vita lesz/.A cd címkenyomtatása is tökéletes.Kinyomtattam 30 borítót és 30 címkét a tartályban jelenleg kb 1 zöldborsónyi levegőbuborék található!!!!!a többi tinta.Ahogy számolom reális a több százas nagyságrendű oldalszám amit leírtak.Csendes,precíz, és nem utolsósorban a nyomtatók között a leggyorsabb.Összehasonlításképpen az ip 2000-esemmel 25 oldal után kifogytak a patronok!!!!!Szóval ég és föld.Mellesleg szerintem elterjedtebb is a Canon ami szintén nem hátrány.Az biztos,hogy nekem ez a 4.-ik Canonom és eddig nem csalódtam a márkában. :C

(#1337) hanka válasza t-om (#1333) üzenetére


hanka
tag

Szia. Az Epson R265-ről volt szó :P , hogy nem tölthető a patronja, mivel új chipes.
Az R340 patronja még régi chip-es :K , úgyhogy az tölthető és olcsóbb is.

(pl. nálam 300.-)

Én inkább ezt ajánlanám, ha az R340 és ip4300 között döntenél... :R

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1338) hanka válasza makelele1 (#1336) üzenetére


hanka
tag

Bocs, nemakarok beleszólni a döntésedbe :R , de majd 1-1,5 év múlva írd meg a véleményedet róla ;] (ha meglesz még) ;]

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1339) gpapa77 válasza makelele1 (#1335) üzenetére


gpapa77
csendes tag

Szereztem hozzá egy chippet,de szerintem az összeset ki kell cserélni,mert csak az az egy világit amit újonnan raktam bele,mitől lehet ez?Rendszeresen előfordul másnak is?

(#1340) hanka válasza gpapa77 (#1339) üzenetére


hanka
tag

Rendszeresen előfordul, úgy ahogy mondod. :K Nem akarod mégis pestre juttatni? Bemérném melyik a rossz és megcsinálnám azt. Nem az összes hibás az tuti, csak 1-2

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1341) Lenry


Lenry
félisten

láma kérdés: van egy Lexmark X2350 nyomtatóm és patront szeretnék cserélni, de a nyomtatófej egészen a baloldalt van alaphelyzetben, ahol nem férek hozzá... hogyan lehet középre hozni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1342) Lenry válasza Lenry (#1341) üzenetére


Lenry
félisten

megoldódott :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1343) gpapa77 válasza Lenry (#1341) üzenetére


gpapa77
csendes tag

Köszi szépen a segitséged Hanka,de sikerült a problémát orvosolnom.Le is irnám hogy
Mások is okkuljanak.Ugye mint irtam szereztem egy kék chippet,de nem lett jó
továbbra is azt irta hogy tintatartály hiba,ezekután szereztem egy sárgát és láss
csodát elindult a nyomtatás.A munkahelyemen az irodisták ilyen patronokat használnak,
tőlük kunyeráltam el a kiürült gyári patronokat.Az a gond hogy nem irja ki hogy melyik
tintatartály hibás.

(#1344) gpapa77


gpapa77
csendes tag

Bocs,de az előző válasz Hankának szólt.Elnézést.

(#1345) hanka válasza gpapa77 (#1343) üzenetére


hanka
tag

Akkor csak a sárga volt a hibás, kéket fölösleges volt venni bele. :))
Örülök, hogy sikerült jó chip-et szerezni és újra működik... :C :DD

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1346) ahargitai


ahargitai
csendes tag

sziasztok!
segítséget szeretnék kérni.
OKI C3200 kifigyott a színes toner és így, mint tudjuk nem hajlandó feketén sem nyomtatni. 3000-es fekete toner van benne. nem akarnám az egészet így kidobni a kukába. nem lehet valajhogy kiiktatni a nyomtató hardver v. szoftver részéből, hogy nem figyelje a színe tonert?

előre is köszi

(#1347) medium84


medium84
aktív tag

Problémám a következő:
Van egy asztali gép, egy notebook, meg egy Wifi router.
Hogyan tudom összehozni, hogy ha csak az asztali gép van rákötve akkor is tudjak nyomtatni a notebookról?

(#1348) medium84


medium84
aktív tag

Ja és mind2 gépen XP Professional van

(#1349) szeva000 válasza medium84 (#1347) üzenetére


szeva000
addikt

nem kéne megosztani a nyomtatót is???:)

(#1350) makelele1 válasza hanka (#1338) üzenetére


makelele1
csendes tag

Remélem Hanka nem lesz igazad de ha elromlik te megcsinálod tehát meglesz :C :Y

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.