Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) Lolek válasza ANT (#396) üzenetére


Lolek
aktív tag

Igen használtan vettem!

(#402) Winner_hun válasza divot (#399) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most jut eszembe, ezt írtad:
mindenesetre elvittem a szervízbe, ahol kipróbálták, és tényleg nem nyomtatott feketét.
namost ha ott sem nyomtatott valószínűleg a nyomtatóval van valami.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#403) ANT válasza Winner_hun (#402) üzenetére


ANT
őstag

Én is ebbe zavarodtam bele! Az ''eredeti'' nyomtató hibás volt szervízben is, meg a cserenyomtató is hibás volt (gondolom, otthoni gépen). Ráadásul ua. a jelenség! :F :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#404) divot válasza ANT (#403) üzenetére


divot
veterán

A helyzetet teljesen pontosan írtad le.

És ebbe fogok beleőrülni, mert elméletileg nem fordulhat elő. Gykorlatilag meg itt van a szemem előtt. :W

(#405) Winner_hun válasza divot (#404) üzenetére


Winner_hun
félisten

kábelcsere?:F
Bár gondolom a szervízbe csak nem kábellel együtt vitted be:F
habár lehet, mert szervízhez talán kell minden (nem vagyok jártas szervízes dolgokban, nem voltam még arrafele):)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#406) Nekem-8


Nekem-8
tag

HELP-et kérnék. Lenne gy HP 1018-as lézer printer. Ezt feltettük egy USB-s JetDirect-re (Repotec RP-UB1801A) hogy a nyomi ne legyen gépfüggő és mindenki bármikor tudjon rá nyomtatni ( Több iyen megoldást használunk de azok még HP 1015-ös printerek amiket ma már nem kapni) No ez az ügyes printer, mint a vásárlás után kiderült nem használható JetDirect-el. Vagyis a telepítés után ha az ember nyomtatást küld a JetDirect-en látszik a LED hogy fogadja az adatot szépen villog, majd vége. A nyomtató meg se mukkan. Más nyomtatót rátéve, pl. a régebbi 1015-ös elődöt szépen printel (azon is van USB port), még egy sima DeskJet is. Viszont egy idő után a 1018-as is printelt 3 gépről is evvel a megoldással. Majd a printer eredeti helyére betéve ismét makacs lett és nem nyomtat. :O

Segítséget kérnék, meg lehet-e oldani a problémát valahogy, valami Windows Update esetleg.... Mert a HP azt mondta hogy a gép erőforrásait használja a printer ezért nem működik :W

Thx.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#407) tothbe válasza benny23 (#387) üzenetére


tothbe
addikt

Nod, általában az újabbak azért vagy gazdaságosabbak picivel vagy szebben nyomtatnak. Szóval érdemesebb.

By(e) Tothbe

(#408) tothbe válasza -ant- (#400) üzenetére


tothbe
addikt

Szia -ant-

Igen, a tintaszintekkel kapcsolatban csak helyeselni és bólogatni tudok, jól vetted le a dolgot.

A szkennernél meg az 1200dpi az csak szoftveresen feljavitott minöség, sztm nem érdemes vele veszödni, mert sokkal jobb sem lesz, csak sokkal lassabb és több helyet foglal a beszkennelt doksi.

By(e) Tothbe

(#409) tothbe válasza Nekem-8 (#406) üzenetére


tothbe
addikt

sajna a 1018-as nem netesithetö, azaz nem köthetö printszerver mögé.
Az, hogy néhány géppel müködött egy ideig, már az is csoda, de egyébként sok tintasugaras sem tudja ezt a funkciót.
Érdemes beállitani egy kivénhedt p2-est pl., ami már tudja az usb-t és arra föltenni, majd megosztani és a többi gépröl a megosztott printert használni. Ezzel a megoldással hosszú távon is müködik a dolog.
Egyébként ez megint hülye HP hozzáállás, hogy hálózatra ne vehess akármilyen low-end lézert, régen bezzeg csak a tintásakat nem lehetett jetdirect vagy axis mögé rakni, lézerrel bármelyikkel ment a dolog, most meg már fejlödnek visszafelé. :O

By(e) Tothbe

(#410) tothbe válasza divot (#404) üzenetére


tothbe
addikt

szerintem mivel a szervizben egy másik rendszeren sem nyomott a tiéd, ezért tuti nem otthon keresendö a hiba, hacsak nem gép nélkül tesztelték csak a szervizben, illetve hacsak nem adták vissza a patronjaidat és most azzal próbálod a másikat is.
Én visszavinném, hogy ez sem nyomtat feketét, bár ezt ott helyben is kitesztelhettétek volna már akkor a cseregépen, de majd most óvatosabb leszel már.

By(e) Tothbe

(#411) Nekem-8 válasza tothbe (#409) üzenetére


Nekem-8
tag

Reméltem van valami trükk a beállításban, hogy üzemljen ez a gép. De nem értem mi értelme van visszafele fejlődni. :(
Igazából nem értem mi hiányzik hogy elinduljon, áram van, jelet megkapja... :(((

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#412) tothbe válasza Nekem-8 (#411) üzenetére


tothbe
addikt

Az, amit a hp-sek is mondtak, ráül a gépre és kihasználja, hogy kétirányú a kapcsolat. Szinte mindent a gép procijával számoltat igy sokkal olcsóbb, egyszerübb proci kellett csak bele.

By(e) Tothbe

(#413) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet kicsit költségtakarékosabban megoldani a patroncserét? Egy HP Diskjet D1360-asom van és egyenlőre még az a két patron van benne, ami gyárilag járt hozzá. De gondolom ezektől nem lehet hosszú élettartamot várni.

A kérdés tehát a következő: van valami más módszer is a patronfeltöltésre, mint hogy bemegyek a boltba és megveszem a 10.000Ft-os vadiúj HP-t?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#414) Winner_hun válasza D4rkm4n (#413) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van, veszel újratöltőkészletet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#415) D4rkm4n válasza Winner_hun (#414) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Azt csak szakboltban lehet megvenni, vagy egy 'falusi' Media Marktban is?

Továbbá ez anyagiakban mennyibe fáj? :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#416) tmb


tmb
csendes tag

Helló!

Akadt egy nem mindennapi problémám, hátha tud valaki segíteni:
Van egy HP photosmart 7150- es nyomdám, ami már több éve hiba nélkül üzemel.
Egy hónapja viszont vettem új pc-t, és miután felinstaláltam a nyomdát, az nem nyomtat.
Instalnál nincs semmi gond, felmegy, ahogy kell.
A pc fel is ismeri.
Mikor azonban nyomtatni akarok, semmi. Se egy hiba üzenet, semmi.
Egyetlen rendellenessége, hogy nem tudom megjeleníteni a nyomtatás beállításait.
Két másik pc-n próbáltam ki a nyomdát, mindkettőn működik.
Teszt lapot mondjuk nyomtat, de azt ugye nem a pc-n keresztül kell.
Nem az usb csatlakozással van a gond.
A vele egyidős hp scanner egyébként hiba nélkül üzemel az uj pc-n.
Sztem a létező összes beállítást, variációt megnéztük már a gépen.
Lövésünk nincs, mi lehet a gond. Ha minden kötél szakad, instalálhatom újra a windowst.
Ha valaki tud vmi okosságot...
Köszi.

(#417) Nekem-8 válasza D4rkm4n (#413) üzenetére


Nekem-8
tag

<b> D4rkm4n </b>

Én a 12.000 Ft-os Lexmark fekete patron helyett inkább szereztem régi HP 610C patront, jó 30-40 ml -est és a Lexmark patront megfúrtam kis fúróval, injekciós tűvel feltöltöttem és kis vékony műanyag lap+pill. ragasztó és frankó. Már 5x újratöltöttem. Fontos hogy olyan helyen fúrj ahol nincs illesztés, külömben később nem tudod betenni a patront, ill. nehogy megsérüljön nagyon. Pacsálás, de nekem bejött.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#418) Nekem-8 válasza tmb (#416) üzenetére


Nekem-8
tag

TMB:

Nekem gyárilag rossz 2 USB port a gépemen a 6-ból. Elég sok szívás árán jöttem rá. ENm minden eszköz működik benne, inkább nem is használom. Próbálj új Drivert mind a nyomi-hoz, mind az alaplapi USB-hez, lehet valami gyári hiba. BIOS frissítés :F

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#419) tmb válasza Nekem-8 (#418) üzenetére


tmb
csendes tag

Szia!

A probléma, hál' Isten megoldódott:
Töltöttem le 'új' drivert, és a scanner helyére instaláltam a nyomdát. Működik:)
Egyébként már korábban is próbáltam újabb driverr-al, akkor nem ment. Szal furcsa.
Na de mindegy, lényeg, hogy mostmár okés.
Megyek is nyomtatni :)
Köszi a tanácsot!

(#420) D4rkm4n válasza Nekem-8 (#417) üzenetére


D4rkm4n
őstag


Injekciós tűt hol lehet beszerezni? Még a végén azt hiszik, hogy drogos vagyok :))

Működésbeli, vagy minőségbeli probléma nem léphet fel ezután a feltöltési mód után?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#421) tothbe válasza D4rkm4n (#420) üzenetére


tothbe
addikt

gyógyszertárban pl..

Ha nem megfelelö tintát használsz, vagy rosszul töltöd, túltöltöd, stb, akkor szivhatsz vele nem is keveset, akár még a nyomtatót is kidobhatod.
Érdemes elöször egy uántöltö szett-et venni, amihez adnak leirást is pl.

By(e) Tothbe

(#422) D4rkm4n válasza tothbe (#421) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Értem.

Akkor tehát hol lehet venni ilyen utántöltő szettet? És kb. mennyiért?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#423) tmb válasza D4rkm4n (#422) üzenetére


tmb
csendes tag

Hali!

Én 1x vettem ilyen újratöltős szettet, aztán el is ajándékoztam. De biztos én voltam a béna. :)
Az én nyomdámba 56-os patron /fekete/ és 57-es tri-color megy.
A feketéből utángyártottat veszek, ami az origi árának kb. fele.
A színeset pedig utántöltetem a boltban, az origi árának kb. 1/4-éért.
Nekem ez a módszer vált be a legjobban.
De ismerek emberkéket akik ''szúrnak''. :) Kinek mi jön be.

(#424) Winner_hun válasza D4rkm4n (#415) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én számtech boltban szoktam venni, pl mistral.
Minden van hozzá, fúró, tű, leírás, kesztyű stb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#425) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Egy ilyen újratöltő pakk egy alkalomra elegendő? Milyen színű tinták járnak hozzá?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#426) Winner_hun válasza D4rkm4n (#425) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy újratöltő pakk sok töltésre elegendő, de ez sokmindentől függ. Mekkora a patron, az újratöltőkészletben mennyi tinta van.
Van csak fekete, van csak színes, van olyan újratöltőkészlet, amiben fekete meg színes is van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#427) D4rkm4n válasza Winner_hun (#426) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Értem. Gondolom a csak színes vagy a csak fekete jóval olcsóbb mint a ''duál'' :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#428) tothbe válasza D4rkm4n (#427) üzenetére


tothbe
addikt

nem, a duál olcsóbb, mint egy fekete és egy szines együtt, de külön-külön a fekete a legolcsóbb, bár van olyan tipus, amihez feketét csak dupla méretben kapni, és akkor az is drágább mint a szines pl.

By(e) Tothbe

(#429) D4rkm4n válasza tothbe (#428) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Egyik ismerősöm ma vett utántöltőt a Lidl-ben mindössze egy ezresért.
Kiváncsi leszek a minőségére. :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#430) Winner_hun válasza D4rkm4n (#429) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehetőleg ne töltsétek túl a patront mert tönkremehet tőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#431) rolko


rolko
őstag

Van egy Samsung SCX-4100-es lézernyomtatóm. Ha nem a géppel egyszerre kapcsolom be, hanem amikor már műxik a gép akkor nem képes nyomtatni csak ha újraindítom a gépet, és mikor betölt a Windows akkor kezdi el nyomtatni azt amit már régen ki kellett volna nyomtatnia. Ezt nem értem! Miért van ez? :F :F :F

(#432) tothbe válasza D4rkm4n (#429) üzenetére


tothbe
addikt

tegnap este láttam én is lidl-ben, hogy tele vannak utántöltökkel.
Nos ez olyan közepes minöségü darab, célnak megfelel, de azért hosszú távra tervezöknek illik ennél kicsit jobbat használni. Pl ott a Pelikan és egyéb jobb utángyártók.

By(e) Tothbe

(#433) tothbe válasza rolko (#431) üzenetére


tothbe
addikt

tedd fel újra a driver-t a gépre, az meg szokta oldani ezt a problémát.

By(e) Tothbe

(#434) Jarod1 válasza D4rkm4n (#420) üzenetére


Jarod1
addikt

BC05 vagy 06-osös patronhoz -anno(BCI1000-e nyomtató) utántöltő szettet lehetett kapni amiben benne volt a 3 db 75 ml- es injekciós fecskendő félében a festék, volt benne 3 tű is amin keresztül feltölthetted a patront. sőt még kesztyűtis mellékeltek amivel nem lettél annyira festékes. INkjet gyártj a gyártotta

(#435) divot


divot
veterán

Újabb adalék az X-aktámhoz: ha fotónyomtatás keret nélkül üzemmódban használom, akkor nyomja a feketét is a barom. :W

(#436) tothbe válasza divot (#435) üzenetére


tothbe
addikt

tuti, hogy lesz valami driver vagy kábelhiba is nálad. Meg ezek szerint a nyomtatódnak volt/van más hibája, ha a szervizben sem nyomott feketét.
Vacak ügy ez, amikor egyszerre két hiba van, nehéz megfogni, mi van miért.

By(e) Tothbe

(#437) divot válasza tothbe (#436) üzenetére


divot
veterán

Driverre gyanakszom, csak hát mivel már mindent le-föl rakogattam, így fogalmam sincs, melyik lehet a ludas. Valami akad valamivel, és ilyen hülye hibát okoz. Kideríthetetlen.

(#438) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

A driverekkel valóban vigyázni kell.

Anno a lexmark nyomtató drivere rendesen bekavart az ujjonnan telepített HP nyomtató működésébe... Én meg csak álltam mint Katiban a #&@...

Szóval van megoldás: Oprendszer újra.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#439) Tosee


Tosee
őstag

Hello!

Vettem utángyártott Uprint patronokat Epson DX3800-as nyomtatómba. Kérdésem az lenne, hogy ezek működni fognak a nyomtatómmal, nem kell hozzás semmi chip reset?
Vagyis belereakom és már nyomtat is?
Ezeken is ugyanúgy van chip mint az origin.
Csak azért kérdem mert nem szeretném, hogy beszáradjon sem a patron és elsősorban a nyomtatófej, ha esetleg mégsem lenne jó.

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#440) harry


harry
veterán

Mik a fontosabb negatívumok/előnyök egy HP 1510 multifunkciós gépnél? Van valakinek ilyenje? [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#441) Quentin Ruby


Quentin Ruby
senior tag

én csak a negatívumot tudom kiemelni.
Ezek az egybe marhaságok, főleg ennyi pénzért szerintem max 1 évet bírnak ki, utána valamelyik kuka,és akkor se a szkenner nem fog menni se a nyomi,attól függetlenül hogy melyik is a ludas hiba szinten...

én külön külön venném meg,tudom hogy az egybe sokkal szimpibb de ha gond van vele a szívás is nagyobb.

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#442) harry válasza Quentin Ruby (#441) üzenetére


harry
veterán

Igazából scanerem van, azért gondolkoztam mégis ezen, mert láttam egy olcsóbb ajánlatot (27k helyett 17, használtan, itt a PH), de átnéztem pár véleményt és elég sokan panaszkonak arra, hogy rossz a papír adagolója, ami elég elszomorító, mivel ez lenne a legfontosabb. Azt hiszem így akkor ezt hanyagolom...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#443) GogyiMogyi


GogyiMogyi
csendes tag

Sziasztok!

Elkövettem egy nagy hibát: egy éve nem használom a nyomtatómat (HP deskjet 3420)
és az üres patronokat nem szedtem ki belőle.
Most vettem bele új patront de hol nyomtat hol nem és csak nagyon halványan és csíkosan.
Valószínú a fúvókákat kéne megtisztítanom de nem tudom mert a nyomtató szoftverében csak a patron tisztítására van lehetőség azt meg már vagy 12x megtettem.
Mit csináljak?

Köszi a segítséget! :R

(#444) GogyiMogyi


GogyiMogyi
csendes tag

Még valami: most vártam egy 10 percet és nyomtattam egyet és már egész jó de még mindig csíkos.
Lehet h öntisztul vagy mi?
Én ezt nem vágom... :( :( :(

Ha valaki tud segíteni annak :R :R :R

(#445) Winner_hun válasza GogyiMogyi (#443) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha az új hol nyomtat hol nem akkor esetleg a nyomtató azon részét tisztítsd meg, ahol a patron kapja az áramot, hátha eloxidálódtak a csatlakozók. Amúgy langyon vízbe kell áztatni a patront, nekem legalább is eddig bevált.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#446) próbakocka


próbakocka
senior tag

Edimax 3101-P nyomtatószervert, vagy úgy általában edimax nyomtatószervert használ valaki? tapasztalatok?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#447) magnum_pi


magnum_pi
tag

Sziasztok!

10-15 ezer forintért milyen nyomtatót vegyek. Nagyon fontos a támogatotság. Lehetőleg minél felkapottabb típus legyen. Átlagos felhasználásra kellene. Köszi!

Gigabyte P55-UD3 F4, i5-750 @3.67 B1, ASUS ATI 6870, 2x2024MB Kingmax DDRII 1333Mhz, Samsung 245B, Chieftec 450W + FSP VGA Booster x3, Ninja Plus rev 2, CM 690

(#448) papp-imi


papp-imi
csendes tag

sziasztok

van egy canon ip 3000-es nyomtatom és egy honapja őssze vissza nyomtat hol nem nyomtat sárgát utána 1 hét mulva tőkéletes most pl a kéket nem nyomja .cseréltem benne patront tistitottam fejet, már mindent kiprobáltam.
Ha valakinek van valami ötlete kérem írjon Előre is köszönöm :F

(#449) Ramius válasza magnum_pi (#447) üzenetére


Ramius
őstag

Canon pixima sorozat szvsz :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#450) Tosee


Tosee
őstag

#439 :F

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.