Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) sanyii


sanyii
csendes tag

Sziasztok!!

Van egy Canon IP 1800-as nyomtató aminek a patronjai után lettek töltve boltban és most azt írja ki, hogy a tinta kifogyott. Gondolom a patronok számlálóchipjei eltárolták, hogy a tinta kifogyott. Na az volna a kérdésem, hogy ezt a problémát, hogyan tudnám orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#1902) Poszaby válasza L!NK->Q3 (#1895) üzenetére


Poszaby
csendes tag

asszem tudok segíteni nyomtatóba, jó áron, és később jó áron tonert bele
szineset vagy feketét szeretnél?

www.ittveszemmeg.hu

(#1903) Aba Samu


Aba Samu
csendes tag

Szevasztok!
Az a kérésem, hogy aki tudja, írja meg a HP 420C nyomtató házának szétszerelési módját. Gondolom a hátlap levétele után ez már egyszerű, de a kivülről láthatatlan műanyag rögzítő peckek törésmentes kioldása a helyük és a kialakításuk ismerete nélkül lehetetlen.
A HP szervizből használható infót lehetetlen kihúzni.
Néhány dolgot már kiderítettem a házról és a hátlapot ábrázoló fotóra rá is rajzoltam. Ezt egy megadott címre el is küldeném annak, aki segíteni tudna rajtam.

(#1904) TJZ83 válasza TJZ83 (#1889) üzenetére


TJZ83
csendes tag

Az előző kérdésemre esetleg valaki valamilyen magyarázatot tud adni? Találkoztatok már ilyennel? Aggódjak hogy meg fog halni a nyomtatóm vagy csak tényleg ilyen rosszak a patronok?

Don't try - do your best!

(#1905) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata nyomtató szerver PC-kkel?
A mostanin XP megy, de le szeretném egyszerüsíteni, esetleg lecserélni egy nagyon régi halk gépre, ha találok megfelelő OS-t.

Köszi!

(#1906) Gambit


Gambit
őstag

Üdv!
Az a gondom, hogy a hp960C nyomtatómhoz most először nem gyári, hanem utángyártott Pelikan patront vettem. Eddig nem is lenne baj, de most minden kép lila árnyalatú lesz. Találkozott már valaki ilyennel? Esetleg valami megoldás? Vagy meg kell várni míg kifogy ez a szar?
Köszi!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1907) BukottHangya


BukottHangya
csendes tag

Jónapot.
Az érdekelne, hogy milyen multifunkciós nyomtatót (márka/típus) érdemes venni?
Valami olyat, ami nem szívja az ember vérét. Az ára a középalacsony sávban fekszik, a patron újratölthető akár...
Köszönöm.

(#1908) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a trükk működik MP160-nál is? [link]

(#1909) mexel


mexel
veterán

Philips Crystal 650 multifunkciós kütyüről van valakinek tapasztalata? Vagy nagyon ritka darab? Milyen lehet a szkenner része?

(#1910) stichus válasza BukottHangya (#1907) üzenetére


stichus
tag

szerintem ez otthonra pont megfelelő

(#1911) Shomci


Shomci
tag

sziasztok!

multifunkcios nyomtatot szeretnek vasarolni, es az volna a kerdesem, h szerintetek milyet kellene/eri meg venni?

amit tudjon:
szines lezer nyomtatas
szkenneles

ezeken belul milyet erdemes, dpi stb?

elore is koszi, az esetleges valaszok johetnek priviben is!

Shomci

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#1912) Fáraó


Fáraó
őstag

Üdv!

Adott egy Minolta PagePro 1200W ff lézernyomtató és egy Edimax BR-6104KP nyomtatószerveres router (2db USB port). A gond az, hogy nem tudok nyomtatni a routerről.
Feltelepítem a routerhez kapott progit, az meg is csinálja a két portot a szgépen.
1. Ha nyomtató hozzáadásával, port beállításával megcsinálom a nyomtatót, a nyomtató hibaüzivel leáll.
2. Ha a nyomtató saját driverével telepítem, az nem ajánlja fel a nyomtatószerver portjait.
3. Ha a saját driverrel feltelepített nyomtatót, majd a portját átállítom USB-ről a nyomtatószerver portjára, és eközben átdugom a gépről a routerre a nyomtató USB kábelét, az állapotellenőrző ezt írja ki:
A nyomtató nincs a helyi porthoz csatlakoztatva.
A Status Monitor(Állapotellenőrző) nem támogatja a nem LPT port csatlakozását.
Protokol lehet: auto, ipx, tcp/ip.
Van vkinek vmi ötlete a megoldásra? Vkienk sikerült ilyen problémát megoldani?

Így csak szgépről, USB-s nyomtatóként tudom használni.

Direkt azért vettem régen ezt a routert, hogy majd a routeren át, minden gépről lehessen nyomtatni.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1913) vodika


vodika
tag

Hali!

Előre is elnézést de nagyon időzavarban vagyok és nem tudtam nagyon utána nézni hátha erről már irt itt valaki.
A kérdés a következő:
Van egy Lexmark Z32-es nyomtatóm benne egy kb. 2x utántöltött fekete fej. Most megint 0-re futott a fej tartalma (nem tudom honnak veszi a PC mert még van benne anyag) és most a rajta levő 2 db dióda villog mint a veszedelm. Megnéztem a manualban és fej hibát jelent... Ami a gond, hogy 10 napja nyomatattam, akkor még jó volt és közben semmi nem történt.
A feltevésem és kérdésem egyben: (mintha hallottam volna már ilyet..)
Van egy "chip" a fejben, amit a nyomtató software (driver) minden "újratöltés" vagy install alkalmával a kalibrálás során megdob egy infóval és a benne lévő számláló csökken eggyel mig ha az 0 lesz akkor bármit csinálok akkor sem tudom használni, ergo fejcsere.
Van valakinek ezzel kapcsolatban ötlete itteve ha ez igy van, akkor hol tudok használt de még 1-2 töltésre jó Z32-es fekete fejet venni? :F

Minden infót előre is köszi!
Üdv és szép napot!
Vodika

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#1914) gardener válasza vodika (#1913) üzenetére


gardener
senior tag

(#1915) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok az lenne a problémám hogy egy brother MFC-5440CN nyomtatot szertnék switch-en keresztül megosztani, a nyomtató elvileg network nyomotató, be is dugtam a hálózatba, feltelepítettem a BRAdmin professional software-t, beállítottam amit tudtam, a program látja is a nyomtatót, és tudok a programbol nyomtatni tesz oldalt, de nem tudom hogy hozzáadni a windowshoz hogy pl az office-ból is lehessen nyomtatni, a progi kidobta hogy a nyomtato ip-je 169.254.179.82 (via APIPA) és ezt másik gépekről amik a hálozatban vannak meg is tudom ping-elni, érkezik is a válasz. De nem tudom most hogy tovább! Válaszaitokat elöre is köszönöm.

Üdv.: Fr3eWar

(#1916) vgergo


vgergo
aktív tag

Hello

Van egy Samsung ML-2571N típusú nyomtatóm. Kérdésem hogy lehet megnézni, hogy eddig mennyit nyomtatam vele? Mennyi festék van még a tonerben? Előre is köszi a segítséget.

üdv.:vgergo

(#1917) #41635072 válasza #41635072 (#1908) üzenetére


#41635072
törölt tag

Valaki? :F

(#1918) szilvanka


szilvanka
csendes tag

Helló!
Nekem egy Lexmark P6250-es nyomtatóm van és mindent rózsaszínbe nyomtat. A patronokat egyszer feltöltettem boltba másodszor pedig egy készlettel töltöttem az egyik patronba feketét. Nemrég pedig megint kifogyott belőle a fekete vagy csak úgy tűnt mert nem akart feketét nyomtatni és akkor ismét feltöltöttem de azóta nem jó sőt egyre rosszabb.Abban biztos vagyok hogy nem száradt be mert elötte sokat használtam. Meg tudná nekem mondani valaki hogy miért lehet ez hogy nem akar normálisan nyomtatni??
Előre is köszönöm.

(#1919) feriba51


feriba51
csendes tag

Nagyon jó ez a topic, mindenki elmondhatja gondját, baját:-)))))) :DDD

(#1920) #41635072 válasza feriba51 (#1919) üzenetére


#41635072
törölt tag

:DDD

(#1921) macy49


macy49
tag

Uraim!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Canon PIXMA MP460-as multifunkciós nyomtatónk.
Közel 1 1/2 évet ment hibátlanul, most viszont megbolondult és a következő üzenettel szakította meg a nyomtatást:"elakadt a papír, szüntesse meg az elakadást és nyomjon OK-t"
Papírt kivettem (a tartóból), fölnyitottam, papír sehol nincs elakadva, de ez továbbra is ragaszkodik a leírtakhoz. Kikapcsoltam, tápkábelt kihúztam, továbbra is az a gondja, hogy elakadt a papír.
Tüzetesen átnéztem és arra jutottam, hogy nagyon ráférne egy takarítás, mert a patrontároló helyén és a görgők is nagyon festékesek már. Az eltelt másfél évben csak gyári patronnal működött.
A szerkezet szétszedéséhez viszont (hogy hozzá lehessen férni minden részéhez) szükség lenne az MP460 vagy:MP450, MP160 Service Manual-hoz, ha Valaki tudna ebben segíteni nagyon megköszönöm.
Üdv. :U

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#1922) ludla


ludla
őstag

Sziasztok lenne egy nagy problémám. Van egy Epson stylus c43sx nyomtatóm, ami egy printer kábelel van összekötve a géppel, mikor feltelepítettem a drivert akkor még azt írta a win hogy aktív eszköz,de ujra indítás után azt írja "nincs összeköttetés" A patron tinta szintjét jelzi rendesen. Ha kicserélem párhuzamos usb-re a kapcsolatot akkor meg nyomtat de nincs tintaszint kijelzés. Valaki esetleg tud valami megoldást hogy Win újraindítás után már miért nem látja a nyomtatót a win a párhuzamos kapcsolaton?

Sűrgős lenne!!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1923) ludla válasza ludla (#1922) üzenetére


ludla
őstag

Már megoldódott a problámám :DD

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1924) HpTomi válasza Fáraó (#1912) üzenetére


HpTomi
csendes tag

http://prohardver.hu/tema/edimax_br6104k_router_problem_pls_help_me/hsz_1-50.html

http://prohardver.hu/tema/edimax_br6104k_router_problem_pls_help_me/hsz_51-100.html

(#1925) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok! Most készülök venni egy cannon pixma mx310-et. Kérdésem az lenne,hogy ennek lehet e utántölteni a patrontját ,illetve utángyártott patront tenni bele. És ,hogy az esetleg csökketni e az élettartamát. Gondolom ennél sem a patronban van a fej. köszönöm! :R :R

(#1926) Jozi válasza DJ.Gróf (#1925) üzenetére


Jozi
tag

Hi !
Tudomásom szerint az MX310-nél egybe van építve a fej és a tintatartály, és két patron kell bele, egy szines egy fekete. Eredetileg kisebb patronnal adják (PG40; CL41) , de lehet venni bele nagyobb kapacitásúakat (PG50, CL51, 22ml-es a fekete és 21ml-es a színes ---szerintem 3x7 ml---)
Ezek viszont elég drágák, 4-5 ezer darabonként, az eredeti még drágább.
Ha mindkettőt kell cserélni az már 10000.
Utántölteni persze olcsóbban lehet.
De amiket leírtam mind megtalálhatod neten te is.

PL itt

Remélem segítettem, és nem írtam hülyeséget.

(#1927) DJ.Gróf válasza Jozi (#1926) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Köszi! Azért érdekelt ,mert régi nyomtatómba fix fej volt és beszáradt. De ha itt külön van akkor az jo. Bár sokkal drágább a patron. Holnap kiderül ,mert jön a nyomtató. :R

(#1928) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Egy használt nyomtató vásárlása előtt vagyok. Mire kell oda figyelni? Mit kell róla megkérdezni?
Előre is kösz a segítséget.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1929) gardener válasza piadex2 (#1928) üzenetére


gardener
senior tag

Tintasugaras,lézer? (Mátrixot már nem kérdezem)

(#1930) masta_dry


masta_dry
tag

Különféle nyomtatókon nyomtatva itt-ott lemarad valami az oldalból, mivel kilóg a nyomtatási területről.
Azt szoktam eljátszani, hogy nyomtatok egy-egy vonalsort a nyomtatóval, megnézem, melyiket tette még rá, melyik maradt le, és így „betájolom” a nyomtatási tartományt.

Szerintem ez a nyomtató mechanikájának fizikai kialakításátától függ, és ezáltal állandó, de azért megkérdem: Lehet-e „illeszteni” a nyomtatási tartományt a papír széleihez? Úgy értem, hogy a nyomtató által kinyomott, lehető legnagyobb ábrát be lehet-e papírközépre tájolni, hogy mindenhol azonos távol legyek a papírszélektől?

Lehetőség van-e arra, hogy a nyomtató nyomtatási kép előnézetén módosíthassam a nyomtatási tartományt (a valós határokat feltüntetve azon)?

(#1931) lorcsi


lorcsi
veterán

van egy ip3000 nyomtatóm és a színest nem nyomtatja szépen, mióta a magenta kifogyott belőle. kitisztítottama fejeket, ezután meg a zöldet keverte a fekete mellé :F
mit lehet vele tenni?

(#1932) lorcsi válasza lorcsi (#1931) üzenetére


lorcsi
veterán

(#1933) Fáraó válasza HpTomi (#1924) üzenetére


Fáraó
őstag

THX! :R
Megyek meglesem...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1934) piadex2 válasza gardener (#1929) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Tinta sugaras.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1935) gardener


gardener
senior tag

Canon i6500 szeretnék telepíteni winows server 2003-ra.
De nem találok hozzá drivert.
Tud valki esetleg hozzá?
Vagy meg lehet etetni xp vagy egyéb drivert is?

(#1936) gardener válasza piadex2 (#1934) üzenetére


gardener
senior tag

Tesztoldalt nyomtass vele és nézd meg be van-e száradva a feje, csíkoz-e.
Kérdéses,hogy a fej külön cserélhető vagy egybe van-e építve a patronnal.
Ha többet nyomtatsz nézd emg mennyibe kerül a fenntartása mennyi hozzá a patron(esetleg az utánygyártott)
Ha van lehetőség kiolvastatni,a nyomtatott oldalak számát érdemes megnézni,mert a mechanika,görgők -főleg poros környezetben- igencsak megkophat hosszú,nagy igénybevételnél.

(#1937) DJ.Gróf válasza lorcsi (#1932) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Nekem régi nyomtatóm csinálta ezt. Ott is tisztítottuk a fejet töbször is,de sajnos nem segített. Annak ott vége volt sajnos. Én is kíváncsi lennék mi okozza ezt.

(#1938) #41635072 válasza #41635072 (#1908) üzenetére


#41635072
törölt tag

#1908? :F

(#1939) choorka


choorka
csendes tag

Hali!
Miért lehet az, hogy a nyomtatóm bármit akarok nyomtani a következő hibaüzenetet adja:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1940) macy49 válasza choorka (#1939) üzenetére


macy49
tag

Hali!
Az jelzett hiba a következők miatt szokott előjönni:
1- Nincs bekapcsolva a nyomtató
2- Nincs papir a nyomtatóba, vagy nem húzza be a papirt
Gondolom ezek a lehetőségek kizárva.
Nézd meg hogy, a nyomtatókábel mind a kettő vége jól van-e bedugva, nem csúszott-e ki az USB csatlakozóból (leginkább a nyomtatónál).
Üdv. :F

[ Szerkesztve ]

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#1941) choorka


choorka
csendes tag

Sajnos ezek közül egyik sem lehet a probléma. Driver is frissítve van.

(#1942) Tibery


Tibery
csendes tag

Hello!
Adott Canon MP610-es nyomtató. Egy ideig (1 hónap) nem volt használva. 2 patoron kifogyott (sárga, rózsaszín). Kilettek cserélve, a sárga eredeti, a rózsaszín utángyártott. A csere után a gyári, és még nem cserélt kékre,és a kicserélt rózsaszínre kiírta, hogy rossz helyre van behelyezve. Mi lehet az oka a hibának?
Előre is kössz a választ.

(#1943) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv.
Melóhelyre kellene lézeh' nyomtató ami bírja a strapát (por leginkább) mert ma hullott el a 3. fél éven bellűl. Vagy esetleg jobban járnánk egy blokknyomtatóval? Csak az a baj hogy a számlázóprogi DOS-os. Erre vmi alternatívát ha javasolnátok megköszönném :R

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#1944) gardener válasza Zomb€€ (#1943) üzenetére


gardener
senior tag

A poros környezet az kinyírja a legtöbbet.

Én plexissel csináltatnék neki egy burkolatot, előről egy felhajtható ajtóval.
Sűrű használat esetén felhajtott ajtónál is védene a leszálló por ellen.
Használaton kívüli időben pedig le lenne hajtva az elülső ajtó.

(#1945) meriva69


meriva69
csendes tag

ziasztok
Az alábbiakhoz kérnék segítséget. Hozzám került egy HP Photosmart 1115 nyomtató. Ehhez kellene magyar nyelvű használati utasítás illetve softver, driver , ha van valakinek.

(#1946) Alex91 válasza meriva69 (#1945) üzenetére


Alex91
félisten

HP weboldala?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1947) meriva69 válasza Alex91 (#1946) üzenetére


meriva69
csendes tag

Ott csak angol nyelvű leírást találtam, de magyar kéne, de azért köszi.

(#1948) pikandero


pikandero
csendes tag

Basszameg!
Most bontom ki a Canon PIXMA ip4500-ös dobozát, erre mit találok? :Y
Nincs benne az a kibaszott USB kábel, pedig mit ír a gyártó?:
"a készüléket USB kábellel csatlakoztasd a számítógéphez"
Holnap mehetek kábelt venni. :W
Eszküszöm kettőt veszek és egyet elköldök ezeknek a geciknek!
Szétbasz az ideg!!! :O

(#1949) Gergő_


Gergő_
őstag

Nem tudjátok,hogyan lehet házilag patront resetelni(epson t0611 utángyártott),mert kiveszem nyomtatóból cserére és folyik ki belőle tinta,de a nyomtató már üresnek látja a chip miatt...

(#1950) Gergő_ válasza pikandero (#1948) üzenetére


Gergő_
őstag

sokan nem tudják,de tényleg nem jár a kábel a nyomtatókhoz :(
azért az elejét kihagyhattad volna

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.