Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14001) Viper26


Viper26
nagyúr

Canon MG5750-hez keresnék utángyártott patront, lehet ezt még valahol kapni?

Pixel 7 | FR955

(#14002) Marci112233 válasza Viper26 (#14001) üzenetére


Marci112233
őstag

Google a barátunk.
Amúgy itt válogass.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#14003) Viper26 válasza Marci112233 (#14002) üzenetére


Viper26
nagyúr

Utángyártottnál hátrány ha chipes?
Mert ha jól emlékszem a gyári nem az.

Pixel 7 | FR955

(#14004) Marci112233 válasza Viper26 (#14003) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem ismerem annyira azt a nyomtatót, de ha utángyártottban van chip a gyáriban is lenni kell.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#14005) duvi


duvi
nagyúr

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, egy hálózat nélküli nyomtató megosztásához.
Adott egy asztali gép, amihez USB kábelen csatlakozik egy HP Photosmart C4200 All-in-One Printer. Alkalmanként csatlakoztatni szeretnék egy laptopot nyomtatáshoz, de nem szeretném az USB kábelt átdugdosni, mivel elég körülményes a kábelvezetés. Létezik-e sima USB hub-on keresztüli nyomtató megosztás/párhuzamos használat? Nyomtató direktbe menne az USB hubba és ebbe csatlakozna be az asztali gép valamint néha a laptop is. Ha ez nem megoldható, akkor mi lenne a legköltséghatékonyabb megoldás?
Előre is köszi a segítséget!

(#14006) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nyomatót szeretnénk vásárolni számlázáshoz,néha menne térkép is. Napi max 10-15 lap. Érdemes tintasugaras nyomtatót vásárolni? Most egy laserjet m1132 mfp van,amivel jól elvagyunk,másik részlegbe kellene valamilyen megoldás. Szkennelés nem kell,színes nyomtatás sem. Samu sl-m2026 jó lehet vagy inkább hp,amik drágábbak?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14007) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hol találok olyan cuccot, ami az usb-s nyomtatót internetes nyomtatóvá teszi? Ráadásul nem is az ethernetes kéne, hanem wifis.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#14008) Csavarnyuzo válasza duvi (#14005) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ami neked kell az nem usb hub, hanem usb switch. Használtam már többször ilyet, eddig működtek rendben, de ez a megoldás a gyártók által természetesen nem támogatott.

A pirosat kell elvágni.

(#14009) Csavarnyuzo válasza ArthurShelby (#14007) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ilyenre gondolsz?

A pirosat kell elvágni.

(#14010) duvi válasza Csavarnyuzo (#14008) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszönöm a segítséget! Ez a kapcsolható típus megfelelő lenne? Vagy maradjak az ennél a típusnál, mert ez tuti működik?

[ Szerkesztve ]

(#14011) ArthurShelby válasza Csavarnyuzo (#14009) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, köszönöm.
Esetleg ennél olcsóbb termék is létezik (pl ebay-en?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#14012) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok,

Espson SX235 nyomtató, utántöltött patronok. Fekete kifogyott, kicseréltem. Ezután elkezdett szórakozni a bíborral, hogy nem ismeri fel, pedig még nem üres. Beraktam a helyére a régi üres bíbort, azzal megy. Ki érti ezt? :F

(#14013) Csavarnyuzo válasza duvi (#14010) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amit linkeltél biztosan nem jó, mert az hub.
Usb hub: a számítógép egy usb portjából "csinál" többet.
Usb switch: egy usb-s eszközhöz több számítógép tud "csatlakozni".

A pirosat kell elvágni.

(#14014) Csavarnyuzo válasza ArthurShelby (#14011) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Persze: veszel aprón egy usb/openwrt "képes" routert és sokkal többre tudod használni mint egy csak print server-t.

A pirosat kell elvágni.

(#14015) duvi válasza Csavarnyuzo (#14013) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyon köszönöm! Maradok az általad ajánlott ATEN Switchnél.

(#14016) ArthurShelby válasza Csavarnyuzo (#14014) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Asus ac87u-nk van. A nyomtató pedig samsung m2070. A probléma, hogy nekem még nem sikerült úgy beállítanom hálózatiként, hogy olyan legyen, mintha közvetlenül csatlakozna a géphez. Ez a scannelés miatt lenne fontos.

Egyébként meg fontolgatom a cserét egy másik wifis (valamelyik epson workfoce) nyomtatóra. Jófogáson venném használtan, lényeg hogy megbízható legyen, és tudja a duplexet. Tetszik, hogy tintasugaras, és abból hátha be tudnék szerezni olyan patront, amibe csak a tintát kell utántölteni.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#14017) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló egy kis segítséget kérnék mert már megőrülök.

Adott egy laptop - Win 7 64Bit Prof.
Ehhez van csatlakoztatva USB-vel egy Canon MF216
Ez a nyomtató a hálózatra van kötve UTP-vel is és a gépre is usb-vel.
A nyomtatón és a gépen is be van lőve mindkét port használatra. Az UTP-s összeköttettés is konfigurálva van.
Gépről USB vagy hálózaton is tökéletesen megy azonnal.
De ha a hálózatra Telóval megyek rá (iphone 6) akkor a telefonról már nem akar nyomtatni.
Pontosabban először nem volt jó. aztán megcsináltam és nyomtatott.
2 házzal alrébbról közös hálózatról telefonról tudtam nyomtatni.
Kicsit lassú kell vagy fél perc mire elkezdi a nyomtatást de ment.
Na most nem történt semmi de a telefonos nyomtatás nem működik.
Eddig ha nem volt jó akkor írta hogy nyomtatás folyamatban de nem csinált semmit vagy kiírta hogy a nyomtató offline.
Aztán jó lett mikor újra belőttem az egészet.
Most viszont nem nyomtat de a telefon állapotnak csak annyit ír ki hogy "várakozás"

Mi lehet a baj ?
(plusz alkalmazást nem akarnék letölteni ez végett ha nem muszáj, főleg hogy eddig már működött is pár napig)

Ellenőriztem mindent, nem mentek el az IP cimek se a portok semmi.
Már a routerben is nyitottam portokat a tűzfalban is hátha könnyebben kommunikál de semmi..

Köszi hello

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#14018) Csavarnyuzo válasza duvi (#14015) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azt nem konkrét ajánlásnak szántam, hanem példának az usb-s switch-re.

A pirosat kell elvágni.

(#14019) Csavarnyuzo válasza ArthurShelby (#14016) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A szkennelés print server-el sem fog menni.

A pirosat kell elvágni.

(#14020) Csavarnyuzo válasza Kiskokó (#14017) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

IOS-re nem kell plusz alkalmazás az Airprint miatt, vagyis ha a Canon és a Iphone egy alhálón van, akkor mennie kéne.
Amit érdemesmegtenni: amikor az Iphone-ról nem megy a nyomtatás, akkor megnézed az Iphone ip címét és a Canon-ról megpingeled ezt az ip címet. Ha nincs válasz, akkor megvan a hiba oka, ha van, akkor passz.

A pirosat kell elvágni.

(#14021) Kiskokó válasza Csavarnyuzo (#14020) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na kipróbáltam, gazdagép nem válaszol. (pedig egyszer már jó volt nem tom mi változott)

Amit még hozzáteszek a témához és lehet nem elhanyagolható.
Ahol a laptop és a Canon van ott az internet úgy van hogy az otthoni Routerből jön egy UTP és az megy bele egy itt egy másik router 1-es aljzatába. Ez a router asszem DHCP re van állítva (vagy pont kikapcsolva már nem emlékszem) de be van állítva úgy hogy csak egy switchszerűség ként működjön és pluszba ez is osztja a netet wifin.

Szóval ha beírom a router alap címét akkor nem is ennek hanem az otthoni routernek a beállításai jönnek elő.

Nem tom mi lett vele pár napig ment...

Köszi a válaszod

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#14022) Csavarnyuzo válasza Kiskokó (#14021) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A másod routeren ki kell kapcsolni a dhcp-t és a fő routertől jövő kábel valamelyik lan port-ba kell, hogy menjen.

A pirosat kell elvágni.

(#14023) Kiskokó válasza Csavarnyuzo (#14022) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igen igy van! Igy is volt meg most is igy van :S

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#14024) Bandee678


Bandee678
csendes tag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban.
4 db számítógép működik a hálózatunkon. Van egy Samsung M2675F típusú multifunkciós nyomtatónk és USB keresztül csatlakozik az egyik géphez. A nyomtatással nincs semmi gond, viszont szkennelni csak azon a gépen tudunk, ahol az USB csatlakozás van.
Minden gépre felraktuk az összes szoftvert amit a samsung kínál, de egyszerűen nem találja a 3 gép szkenneléshez a nyomtatót.
Van valakinek ötlete mit kell beállítani, hogy működjön?

(#14025) Csavarnyuzo válasza Kiskokó (#14023) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor nézd meg az Iphone és a Canon ip címét. Ha a subnet mask 255.255.255.0 és a 2 ip címben nem egyezik az első 3 byte, akkor nem csoda hogy nem látják egymást.

A pirosat kell elvágni.

(#14026) Csavarnyuzo válasza Bandee678 (#14024) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem vagyok Samsung szakértő, de az ilyen jellegű megosztásnál szerintem csak a nyomtatás működik. Legalábbis a Canon készülékeknél biztosan.

A pirosat kell elvágni.

(#14027) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Adott egy Epson SX425W multifunkciós kütyü, ami nyomtatáskor vízszintes csíkokat produkál: [link]

Fejtisztítás és a nyomtatófej beigazítás már megvolt, valamint ugyanezt produkálja eredeti és után gyártott patronnal is.

Esetleg valakinek ötlet, hogy mi lehet a gond? Szétcseszi már az egyébként is labilis idegrendszeremet!

www.smart-bus.hu

(#14028) spiritex válasza -Solt- (#14027) üzenetére


spiritex
veterán

El van tömődve a fej, a gép saját fújkálós tisztítása pedig nem elegendő, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14029) -Solt- válasza spiritex (#14028) üzenetére


-Solt-
veterán

És mit lehet tenni ez ellen?

www.smart-bus.hu

(#14030) atala válasza -Solt- (#14027) üzenetére


atala
addikt

Fúvóka eltömődés. Készíts egy fúvóka tesztet.
Ha a fejtisztítás nem segít, akkor csak a fej csere segíthet, de az drágább lesz mint a nyomtató.

(#14031) spiritex válasza -Solt- (#14029) üzenetére


spiritex
veterán

Vagy magad nekiállsz YouTube videók alapján kitisztítani a fejet (amivel kockáztatod, hogy végleg elcseszed a fejet), vagy elviszed szervizbe, ahol vagy elvállalják a tisztítást vagy fejet cserélnek arany áron. Nincs más lehetőség.

Én a saját káromon okulva arra jutottam, hogy az ember vagy olyan nyomtatót vesz, ahol a fej és a patron egyben van (emiatt drágább egy patron), és vígan használ utángyárott tintát vagy patront (mert egy patron cserével a fejet is megújítja), vagy olyat, ahol külön van a fej és a patron (emiatt olcsóbb a patron), de akkor viszont csak eredeti, jó minőségű patront használ, nehogy elcsessze a fejet, ami 20-30e Ft körül mozog.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14032) -Solt-


-Solt-
veterán

Ok, akkor ezt rövidre zártuk, köszönöm! :) Egyébként mindig eredeti patront használtam hozzá, azzal ugyanezt csinálta, ezért álltam át az után gyártott patronra, de már nem bírom idegileg...

Következő kérdés, hogy milyen multifunkciós készüléket ajánlanál amire érdemes lenne ezt lecserélni? Cirka 500-1000 oldalt nyomtatok egy év alatt, 80%-ban fekete-fehérben.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#14033) Marci112233 válasza -Solt- (#14032) üzenetére


Marci112233
őstag

Epson L széria valamelyike jó választás lehet. Viszont ha hosszabb időközönként van használva fenn áll a veszélye, hogy ugyan így beszáradhat. A kérdésedből az jön le, hogy néha színeset is nyomtatna így színes lézer multifunkciós elég magas áron kapható.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#14034) spiritex válasza -Solt- (#14032) üzenetére


spiritex
veterán

Én most az emag-tól rendeltem akciósan egy HP Ink Advantage 5575-öt, ahol egyben van a fej és a patron. Szerintem nem fogok csalódni. Igaz, hogy eddig nem találtam utángyártott patront, de a 3 színű patron és a nagyobb fekete is 4e körül van, ami nem rossz. És ezt viszont szerintem simán lehet házilag tölteni.
Én azt hiszem soha többet nem veszek olyan nyomtatót, ahol külön van a fej.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14035) -Solt- válasza Marci112233 (#14033) üzenetére


-Solt-
veterán

Előfordul, hogy 2-3 hétig semmit nem nyomtatok rajta, valószínűleg ez nyírta ki ezt is... ennek fényében viszont akkor nem igazán tudom merre tovább... A színes nyomtatás nem feltétel, néztem is mono lézer nyomtatókat, de azok is drágák.

spiritex: Azt honnan lehet tudni, hogy egyben van-e a fej a patronnal? Mindenképpen 20K alatt akarok nézni valamit, a drágább készülékeket egyszerűen nem használom ki. Ezt néztem ki: [link]

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#14036) Marci112233 válasza -Solt- (#14035) üzenetére


Marci112233
őstag

Mihez mérten drága. Pénzügyi keret rá?
Nekem egy ilyen van az asztalon a színes lézernyomtató mellett.

Én pont a beszáradás miatt váltottam anno tintasugarasról lézerre, de nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#14037) spiritex válasza -Solt- (#14035) üzenetére


spiritex
veterán

Olvass vissza a 13999-re.
Amúgy az emag-nál most 17 a Ricoh monokróm lézer, a Brother meg 18... Nagyon jó ár.

Szerk.:
A fejben tömődnek el a fúvókák.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14038) -Solt- válasza Marci112233 (#14036) üzenetére


-Solt-
veterán

A beszáradás egyébként a patront érinti, vagy magára a fejre szárad rá a festék? Ha nagy hülyeséget kérdeztem, akkor elnézést! :)

spiritex: Köszi, megnézem!

www.smart-bus.hu

(#14039) spiritex válasza spiritex (#14037) üzenetére


spiritex
veterán

Persze vásárlás előtt mindig meg kell nézni, hogy utána majd mennyiért tud az ember patront venni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#14040) -Solt-


-Solt-
veterán

Köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat Uraim!! :R

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#14041) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mi a különbség az epson workforce pro 5690 és az 5620 között (mivel tud kevesebbet az 5620)?
Talán ez a videó jól elmondja: kijelző méret (nem érdekel túlságosan), usb-ről nem lehet pdf-et nyomtatni (ez már fontosabb hátrány), valami pcl szabvány?, és valamivel nagyobb lapadagoló.

Árban relatíve nagy a különbség a 2 típus között. Irodai/családi használatra lenne (több gépről lenne használva), főleg fekete/fehér nyomtatásra (a színes fejek beszáradnak, illetve a patronban van a fej?), illetve scannelésre. Mindent hálózatról kezelve. Fel tud menni az otthoni wifi hálózatra (ott nem lenne internet kábel), vagy csak wifi direct-tel működik? Mobilról is tudok majd nyomtatni, még távolról vpn-nel is?

Ha majd így tölteném után, az mennyire életképes?

Előre is köszönöm a válaszokat! Esetleg, ha valakinek van tapasztalata ilyen nyomtatóval azt is szívesen várom. :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#14042) atala válasza ArthurShelby (#14041) üzenetére


atala
addikt

Nekem 5620-as van. Az 5690-es tud PCL-emulációt. (Meg ne kérdezd, hogy mi az, én sem tudom) :-)
Külön van a fej. Oldalra kell betenni a nagy kapacitású kazettákat, és egy szivattyú segítségével, csövön juttatja el a fejhez a tintát.
Lehet wi-fivel is használni, bár én nekem utp kábellel van rákötve a routerre.
Mobilról még nem próbáltam nyomtatni vele.
Én is tölthető patronokat használok, de én a gyári pigmentes 7741-es feketét, és az ugyancsak gyári epson színes tintát töltöttem bele. Igaz, így csak a fekete pigmentes, de legalább nem kell aggódnom hogy a tinta miatt megy tönkre a fej.

(#14043) margithid


margithid
veterán

Canon MP250-es nyomtatóm van, nem tudok szkenelni vele.
Valami ötlet, hogy mi lehet a gond? Nyomtatás jó.

[ Szerkesztve ]

(#14044) Kiskokó válasza Csavarnyuzo (#14025) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hali.

Megnéztem
A subnet az amit írtál persze.
A teló 192.168.1.5 a nyomtató pedig 192.168.1.34 Ip címen üzemel fixen!
Viszont amit írtál feljebb, ha a nyomtatóról lePingelem a teló IP-jétakkor nincs válasz!

Lehet a köztes routerben kéne még valamit állítani?
Mint írtam oda a LAN 1 be megy be a kábel.LAN2 - laptop LAN3 ból megy a nyomtatóba.
A router DHCP kikapcsolva ezen kívül mást nem nagyon állítottam.

Nem tudom mi lehet a baj.

Ilyen esetben a köztes Router beállításait csak akkor érem el ha összekötöm Wan porton egy géppel ? Más lehetőség nincs ?

Köszi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#14045) ArthurShelby válasza atala (#14042) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen a választ!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#14046) Csavarnyuzo válasza Kiskokó (#14044) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Passzolok, nyilván ha ott lenne az ember...

A pirosat kell elvágni.

(#14047) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Van egy Canon MG5350 készülékem.
Ma bevittem a nyomtatófejet a melóhelyre, hogy ultrahangos tisztítással kitakarítsam, mert a nagy fekete fúvókái beszáradtak és emiatt nem nyomtatott feketét, de színest igen.
Hazahoztam a fejet, összeraktam és a nagy fekete jó is lett, de a színesek amik tegnap még jók voltak azok nem jók 3x fokozott tisztítás után se.
Utángyártott patronokat használok, viszont a nyomtató ritkán van használva.
Menthető még?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#14048) Kiskokó válasza Csavarnyuzo (#14046) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem, köszönöm azért a segítséged :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#14049) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Van egy Epson L220 nyomtatónk. A napokban fogyott ki a gyárilag adott fekete festék, így vettünk gyárit és utántöltöttük. Azóta sajnos szinte semmi fekete festéket nem használ a nyomtatásnál. Annyit vettem észre, hogy a maximum vonal fölé sikerült tölteni. Ez lehet a gond, varázsoljuk a maximum vonalig?
Próbáltam már a fejtisztítást, de nem segített. Az erőteljes tinta öblítést még nem próbáltuk, mert ugye annál 12 órát kellett volna várni a következő nyomtatásig. De ha az segít, akkor majd megcsinálom azt is.
Eddig tökéletesen működött, csak az utántöltés óta csinálja ezt.
Előre is köszi a segítséget :R

(#14050) biker válasza Teszla_ (#14049) üzenetére


biker
nagyúr

ha addig hagytátok, hogy ne nyomtasson már feketét, akkor csak az extra öblítés tölti fel!
Min vonalnál kellett volna tölteni a maxig. az első töltés nem véletlen 6-8 perc, annyi idő mire feltölti a rendszert

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.