Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) macy49 válasza MaciG (#5000) üzenetére


macy49
tag

Kedves MaciG!
Ajánlom Figyelmedbe a 2611 és 2616 közötti hozzászólásokat, ott tothbe kolléga nagyon értékes hozzászólásaiból meg Tudod oldani a kérdést.
Ezeket a részeket ajánlom még pentium4 figyelmébe is.
Üdv
:F

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5002) MaciG válasza macy49 (#5001) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! :R

BANZAII

(#5003) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Még egyszer meg szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki megoldást a következő problémára:

HP LaserJet P1005 nyomtató, ha file-ból nyomtatok(azaz karaktereket), akkor minden normális, ha viszont képet nyomtatok, akkor iszonyatosan halvány, attól függetlenül hogy a kép színes vagy fekete-fehér(akár scannelt szöveg). Ha beállítom, hogy csak feketén nyomtasson az se segít.
Help plz!

Előre is köszönöm!

Üdv. Yush

(#5004) macy49 válasza Yushchenko (#5003) üzenetére


macy49
tag

Hali!
Egy gondolat: végig kellene nézni az összes beállítási lehetőséget,
hogy nincs-e valahol a gyors, vagy festék takaros nyomtatás beállítva.
Akkor szokott halványabban kijönni a kép vagy nyomtatás. A fekete - fehér szöveg nyomtatásánál esetleg nem is venni észre a minőségi különbséget.
Üdv :(

[ Szerkesztve ]

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5005) macy49 válasza macy49 (#5004) üzenetére


macy49
tag

Hali!
Még egy gondolat: nekünk a Canon multin (nem lézeres) külön lehet a színes és a
fekete - fehér nyomtatás minőségét állítani. 300 vagy 600 dpi. Ezt is meg kellene
nézni, hogy van-e ilyen lehetőség.
Üdv :(((

[ Szerkesztve ]

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5006) csuka20


csuka20
csendes tag

Vettem egy zsír új Canon pixma mp 250-es multis nyomtatót. A gondom ott kezdődött, hogy mikor összedugom a géppel akkor azt írj ki hogy USB eszközt nem lehet felismerni próbáltam mindegyik portba de sehol se jó. Telepítés közbe is megakad ott ahol kiírj ahogy kapcsoljam össze a géppel. Windows XP van Sp3-al, frissítettem az SP3-at legújabb driverrel is próbáltam de semmi. Már azon gondolkodtam h a kábel lehet rossz?
Aki tud segítsen előre is kösz

(#5007) Yushchenko válasza macy49 (#5004) üzenetére


Yushchenko
őstag

Semmi különbség. Amikor vektorgrafikus szöveget nyomtatok (akár word-ből), akkor tökéletes minőség. Képnél atomhalvány minden. Bár nem látok benne logikát, de lehetséges, hogy az utángyártott tonerrel van valami gond? Csak nem értem, komolyan...

(#5008) macy49 válasza Yushchenko (#5007) üzenetére


macy49
tag

Hali!
Próbáljál színes szöveget nyomtatni Word-ből. A színes szövegek legyenek félkövérrel írva.
Legalább 16 vagy 18-as méretű betűvel. Persze akár nagyobbak is lehetnek.
Üdv.
:Y

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5009) macy49 válasza csuka20 (#5006) üzenetére


macy49
tag

Hali!
Egy ostoba kérdés: Ilyen nyomtató kábellel próbálod összekötni?
[link]
Üdv :F

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5010) Yushchenko válasza macy49 (#5008) üzenetére


Yushchenko
őstag

Megvolt.
Piros még jó volt, de a rózsaszín és a halványkék nagyon nem. És ezeken a nyomatokon észre lehet venni, hogy kb 2 centiként erősebbek és halványabbak a színek. Viszont amiket normálisan megjelenít ott nem...
Amúgy rájöttem, hogy úgy tudok csak nyomtatni képeket, ha ps-be átrakom szürkeárnyalatosra őket, és "kiégetem" a színeket 300%-osra. Akkor tökéletes.

Valami olyasminek néz ki ez a hiba, mint hogyha kevesebb festéket kéne felvennie, akkor csődöt mond a tudomány, ha viszont többet, ergo erős feketét akkor tökéletes.

Végkövetkeztetés: Tehát amit vettem utángyártott tonert a napokban képtelen lenne halványabb színeket nyomtatni? Csak mert ez így elég ciki... mert csak kifizettem a terméket, és nem mondták, hogy rosszul fog működni.

(#5011) macy49 válasza Yushchenko (#5010) üzenetére


macy49
tag

Hali!
Az utángyártott vagy utántöltött portékáknál megvan ez a veszély.
Próbáld megkeresni a következő fórum társakat: Dr.COPY, KTU, tothbe., Ők tudnak érdemi választ adni Neked arra, hogy mi ez a hiba és milyen portékát érdemes venni az eredeti gyárin kívül. Dr.COPY és KTU úgy emlékszem, hogy igazán HP termékek nagy ismerői.
Üdv :K

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5012) Yushchenko válasza macy49 (#5011) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hát valszeg ezen már nem tudok segíteni.
Thx a helpet.
Üdv. Yush

(#5013) Palkol


Palkol
csendes tag

Tudja e valaki hogy Canon ip.4000-hez hol lehet nyomtatófejet venni, mennyiért és érdemes e?

(#5014) Palkol


Palkol
csendes tag

Tudja e valaki hogy Canon ip.4000-hez hol lehet nyomtatófejet venni, mennyiért és érdemes e?

(#5015) zozogtti válasza Palkol (#5013) üzenetére


zozogtti
tag

Szia én még az ip 3000-hez akartam venni mert az dvd-t is nyomtat gondoltam megmentem, de amikor szembesültem hogy 17000 ft hozzá a fely inkább vettem egy ip 4700-ast.
Mosz az ip 4800 valahanyas 23000 körül van és dvd-t is tudsz vele nyomtatni

(#5016) Henker2


Henker2
addikt

Segítsetek már légyszíves!
Van egy HP Deskjet D1460 típusú nyomtatóm.
Ehhez kellene egy olyan progi XP alá, amivel tudom szerkeszteni a képeket, lapválasztást tudok választani (A4, A5 stb.), Lapon a képek elrendezését be tudom állítani, meg ilyenek.

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5017) sagvary


sagvary
aktív tag

Jók a Samsung lézernyomtatói, vagy inkább HP-t vegyek?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#5018) epzon válasza sagvary (#5017) üzenetére


epzon
őstag

ha jót akarsz, akkor xerox vagy epsont vegyél

(#5019) Dr. COPY. válasza Henker2 (#5016) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Photoshop a megoldás!

(#5020) Dr. COPY. válasza sagvary (#5017) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

HP-t csak akkor, ha a chip korszak (=tetű üzletpolitika a köbön) előtti időkből valót veszel, vagy inkább akkor se.

(#5021) Henker2 válasza Dr. COPY. (#5019) üzenetére


Henker2
addikt

:R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5022) plaschil


plaschil
aktív tag

Na kérem, okkal kérdezek mert itt a fórumban az alábbi hibakódokra nem dobott semmit a kereső, csak 1-1 kérdést.

Adott: Canon MP540, valamint egy sz@rakodó tisztítóegység. (szerintem legalábbis).
Az alábbi hibakódokat dobálja szemrebbenés nélkül, kedvfüggően:
6A80, 5C00, 6C10.

Oka vajon mi lehet? :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5023) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Ujabb gond van a HP Deskjet F2492 nyomtatomal.
A ha bekapcsolom a power gomb folyamatosan vilagit, es 2 kicsi led pedig megallas nelkul pislog(az egyik led a a fekete tintapatron ledje, a masik pedig a lapok ledje,(tehat az a led amelyik folott van egy lap szimbolum benne egy felkialto jellel)). Emellet bekapcsolaskor meg windows(xp) is kiirja hogy Found new hardware wizard, meg valami iesmi: your divace is not working properly.
A szines patron mar reg ki van fogyva, de benne van a nyomtatoban(ennek a ledje nem is pislog).
A fekete patron mar masodszot-harmadszor van ujratoltve es biztos hogy van benne festek.
Driver ujra lett rakva.
Ilyesmit meg csinalt par hete, csak akkor mas ledek villogtak, kiszedegedtem a patronokat es vissza es ment is egy-ket napig, majd megint pislogtak a ledek, es most a fent leirt helyzet alakult ki.
Nyomtatas gombra semmilyen progiban nem reagal.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#5024) bedohazi


bedohazi
aktív tag

valaki nem tudja mi lehet:(:((

(#5025) plaschil válasza bedohazi (#5024) üzenetére


plaschil
aktív tag

Másik patronnal próbáld ki.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5026) tkazmer


tkazmer
addikt

üdvözletem,
van egy hp laserjet m1005 típusú multifunkciós nyomtatóm, amit jó lenne egy usb-s router segítségével megosztani a hálózaton. a kérdés ezzel kapcsolatban: lehetséges, hogy ezután is tudjak vele scannelni valahogy?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5027) delphinium válasza bedohazi (#5023) üzenetére


delphinium
tag

Szia, vegyél gyári patront, meghálálja a masina. A driver ill. XP problémával hivd nyugodtan a vevőszolgálatot 06 40 200 629 telefonszámon.
Üdv: D.

(#5028) bedohazi válasza delphinium (#5027) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Lehet az lesz hogy gyarit kell vegyek bele, de az az erdekes hogy mikor legeloszor ujratoltottek egy pc-s bboltba, akkor siman ment mig ki nem fogyott. Ekkor megint nem akartam elvinni toltetni, mert abbol az arbol vettem egy kis uvegecske festeket es megtoltottem. Miutan megtoltottem csak nem ment, mert beleszaradt a meg regi tinta(amit a boltba toltottek), ekkor ismert a bolthoz kerult, ott valahogy kidugitottak, es utana ismet ment(jelzem aval a tintaval amit en otthon nyomtam bele) jo darabig, de par hetre ra mar jelentkezett ez a ledes-villogos problema, am volt hogy megszunt, de a napokban megint visszatert.(Most meg mindig az a tinta van benne amit en nyomtam bele, es amivel ment a nyomtato miutan meginditottak a patront, par napja meg nyomtam egy keveset bele de az sem oldott meg semmit). Tehat nem ertem, hogy ha evel az ujratoltottel ment, akkor msot miert nem megy?

(#5029) zka67 válasza bedohazi (#5028) üzenetére


zka67
őstag

Próbáld meg még megpucolni az érintkezőket. Kézzel ne érj hozzájuk mert zsírosak lesznek és nem fogja érzékelni a nyomtató a patront. Erre elég érzékenyek a nyomtatók.

(#5030) superecneB


superecneB
őstag

Samsung ML-1640-es nyomtató tulajdonosa vagyok.

Számtalan problémába ütközöm a nyomtatásokkal kapcsolatban. Elég gyakran elakad a papír, vagy többet szív be és úgy akad el vagy nem akad el és felborítja az egész nyomtatást. Amennyiben kétoldalas nyomtatást szeretnék ott is gyakran hibázik főleg ha hosszabb 30-50 példányt szeretnék nyomtatni. Elég dühítő, hogy 5össével kell adagolnom a lapot hogy csökkentsem a hibázási lehetőségeket. Már több fajta papírt is próbáltam a manuál szerint 60-90g-os A4 papírral tud megbirkózni, a környezetemben idáig csak 80g-osba sikerült belefutni, esetleg könnyebb papír kéne? firmware cserére szorulna? A driver fel van téve és win7 és windows XP rendszer alatt is hajlamos ugyan ezekre a jelenségekre.

(#5031) zka67 válasza superecneB (#5030) üzenetére


zka67
őstag

Ha jól sejtem, jópár ezer oldal van már a nyomtatóban.

Akkor pedig felújító készlet.

El van kopva a behúzógörgő és az ellendarabja, ami megakadályozza, hogy több lapot húzzon be. Ezek viszonylag olcsó alkatrészek (2-4 dollár) és könnyen cserélhetőek.

(#5032) superecneB válasza zka67 (#5031) üzenetére


superecneB
őstag

Nem, ezt már régebben is csinálta 1-2 száz oldal után.

(#5033) epzon válasza superecneB (#5032) üzenetére


epzon
őstag

ha garis akkor vidd vissza, ha nem akkor jobban jársz szerintem ha veszel egy újat, és ha sokat nyomtatsz akkor ne a legolcsóbbat vedd meg

(#5034) Szaddi69


Szaddi69
csendes tag

CANON MP250 - Canon mp 250 - MP-250

Találtam egy videót, ami frankón megmutatja hogy kell kikapcsolni a tintaszint figyelőt!

2napig keresgéltem+próbálgattam többféle módszert.Aztán kiderült hogy pofon egyszerű az egész.
Igaz hogy ha kikapcsolod,nem tudod hogy mikor fogy ki de legalább nem kell jó ideig patront venni!

http://www.youtube.com/watch?v=iJKejrL4jCo&NR=1

A videón látszik minden de azért röviden leírom:

Tehát amikor az egyik patron kifogy,a monitoron azt kell látni amit a videón is mutat.(csak nem kínai írással ;) ) a nyomtatón a piros háromszöges gombot addig kell nyomva tartani,amíg a villámos led 4x felvillan.Aztán megnyomod a Black vagy a Color gombot.(attól függ hogy melyik fogyott ki) ez az utolsó lépés amúgy nem biztos hogy kell.Barátnőmnél nem kellett.Nálam viszont igen.De ezt úgyis látni fogod majd.
Na ennyi az egész.Innentől kezdve csak töltögetni kell a patronokat.Ha a töltéshez,a tinta mennyiségéhez is segítség kell:

http://www.youtube.com/watch?v=sZ6jAIz957Q

http://www.youtube.com/watch?v=Tc09PM6g9Nc

Én amúgy 1ml-vel többet töltöttem minden színből.Belefér,és később kell tölteni.

Ha esetleg még nem tudnád; a patron védelme érdekében legalább heti 1x nyomtass ki valamit!Akár a fúvóka ellenőrzés is lehet,lényeg hogy ne száradjon be.He mégis beszárad,akkor ioncserélt víz egy kis tálkába,(kb 1-2mm magas legyen csak a vízszint) beleteszed a patront,és látni fogod amikor megindul a tinta.Szükség esetén megismétled!

Asszem leírtam mindent.Ha kérdésed van csak írj bátran!

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#5035) superecneB válasza epzon (#5033) üzenetére


superecneB
őstag

Csak alkalom adtán nyomtatok (főleg vizsgaidőszakkor, jegyzeteket amik adott esetben több száz oldalasak is)
Milyen nyomtatót ajánlanál? (Ajánlanátok) Anno ezt Samu 1640 -et itt ajánlották.

(#5036) macy49 válasza superecneB (#5035) üzenetére


macy49
tag

Hali!
Egy kérdés: ez a csoda gyári új volt, amikor Megvetted?
Üdv. :K

A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

(#5037) epzon válasza superecneB (#5035) üzenetére


epzon
őstag

én az EPSON M2000D nyomtatót ajánlom

- 2 papírtálcás,
- duplexes
- 2000 oldal kezdő toner
- gyors és terhelhető

(#5038) Dr. COPY. válasza superecneB (#5035) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Szerintem ne cseréld le a nyomtatót mert:

1 az elakadás/lap behúzás problémát fillérekből meg lehet oldani, ahogy azt zeka67 kolléga korábban már javasolta.

2 a papírmozgató gumi alkatrészek az állásban is tönkre mehetnek pl öregedés miatt rideggé válik, vagy az egy oldalú nyomástól a nyomott oldal ellaposodik. Kb mint egy autó kereke, amit nem használnak. Ezért megvan az esélye, hogy az új nyomtatóval is hasonló problémáid lennének.

(#5039) hubi85


hubi85
csendes tag

Sziasztok vettem egy samsung ml- 1640 es nyomtatót!Mi a véleményetek a nyomtatóról?Hol tudok a legolcsóbban jó (chipes) tonert venni hozzá?Amivel esetleg több min1500 oldalt lehet nyomtatni!Bár jelenleg új toner van benne!azt hiszem 1500 oldalt lehet nyomtatni!köszi a segítséget!jöhet PÜ-ben is

(#5040) delphinium válasza superecneB (#5035) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
havi 2000 oldal alatt én nem ajánlanék lézer nyomtatót, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor olyan márkát válassz, amely erre specializálódott. HP officejet Pro 8000 nyomtató fele költséggel nyomtat feketében is mint egy lézer és havi 2000 oldallal megbírkózik. Automata lapfordító (duplex) mellett hálózati csatlakozó is van benne.
Üdv: D

(#5041) CoolBoy323 válasza hubi85 (#5039) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

szia!

a gyári toner 500as csak... nem 1500ös...

véleményem róla: 2 is van, és mindkettőnél az a hiba, h egy idő után a nyomtatott doksi bal oldala halványabb lesz... egy szerelő azt mondta, azért, mert a por ott felhalmozódik nyomtatáskor! javítása: pzs-vel meg kell törölni a toner "belsejét"

ezen kívül én meg vagyok vele elégedve, amire kell nekem, arra jó, de a toner ára horribilis... lehet jobban megéri csipeltetni, és utántölteni?!

(#5042) lalajos


lalajos
csendes tag

sziasztok,

Xerox 6110MFP/B típusú nyomtató.
"csere/betesz hull. fest. tart." írja.
vagyis cserélni kell benne a hulladékfesték tartályt.
mikor ezelőtt még kétszer kiírta, én kitisztítottam a tartályt. nem volt benne sok festék.
a kezelési útmutatója 5000 oldal utánra írja, hogy előjön, nekem párszáz után kezdte el írogatni.
most hiába tisztítom, nem tűnik el a kiírás. a tartály tiszta. sem elektromos, sem optikai "leolvasásnak" nem látom nyomát rajta.
ezt az alkatrészt rendelni lehet, több, mint 3000 forint. és lehet, azzal sem lesz jó, az is egy tiszta tartály, mint ami most van benne...
valakinek valami javaslata, tanácsa? esetleg tapasztalat ;) ?

(#5043) Dracula


Dracula
senior tag

Hello szakik!

Egy ravasz kérdés.

HP Laserjet 5M, hálózati nyomtató. Routeren van, mellette még egy gép, és a 3. kábel pedig egy MÁSIK routerbe megy, ahova jön a net és az ÉN gépem is van.
Ezen a gépemen Win7 64bit van, felrakva a HP LJ 5M driver.

Na most a nyomtatót megtalálja a Win7 és nyomtatni is tudok vele, de ha kikapcsolom a nyomtatót és pár óra / nap múlva bekapcsolom, mert ismét nyomtatni akarok, a Win7 offline-nak látja. Csak azt érzékeli, hogy ki van kapcsolva.

Iyenkor egy módon tudok csak nyomtatni: újra kell telepíteni a nyomtatót win7 alá. :(
Nincs erre valami megoldás?

Kösz!

(#5044) delphinium válasza Dracula (#5043) üzenetére


delphinium
tag

Szia, szerintem ez hálózati probléma. A nem netes routernél (amihez a nyomtató is csatlakoztatva van), a beállításokat ellenőrizd. De miért van szükség két routerre?
Üdv: D.

(#5045) Dracula válasza delphinium (#5044) üzenetére


Dracula
senior tag

Hello!

Igen, attól félek. Bár a másik gép ami XP, és ugyan azon a 2. routeren van, az se mindig látja a nyomtatót...

Azért van szükség, mert mind2 routeren 4 port van. A netesen 1 port a saját gépem, 1 port a TV ( :D ), 1 port a másik router, 1 port kell "vendég" gépnek, ha jön.

A 2. routeren a WAN-ba jön az 1. router kábele, és 2 porton van a 2. gép és a nyomtató...
Amúgy ezen ki van kapcsolva minden tűzfal, meg ilyesmi, kvázi egy switch-ként működik...

Sajnos csak egy 1x m-es kábel megy át, tehát arra vagy a 2. gép vagy a nyomtató lenne rádugva, a kettő együtt nem megy. 2. gépen nincs párhuzamos port már, tehát az se járható út, hogy azon keresztül van az 5M rátéve, és az UTP-n meg én érem el.

Ilyen egyszerű! :)

Üdv!

(#5046) Progression


Progression
csendes tag

Sziasztok!

Samsung CLP-610ND típusú nyomtatóval van egy kis problémám, egész pontosan az, hogy minden lapot összemaszatol 3 helyen. Cseréltem benne tonert, de ugyan úgy összekeni a lapot azon a 3 ponton. Szerintetek mi lehet vele a probléma, illetve van rá valami homemade megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#5047) delphinium válasza Dracula (#5045) üzenetére


delphinium
tag

Szia,
nyomtatók és egyéb perifériák esetében célszerű nem a DHCP-s ip cím kiosztást használni, hanem fix ip-t adni ezeknek. Szerintem itt ez lehet a probléma, hogy kikapcsolás után más ip címet kapnak a vasak. Továbbá a 2. routert állítsd "access point" beállításra ha van rajta ilyen.
Üdv: D.

(#5048) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok.

Egy Canon Mp 460 -as nyomtatóm van, a már vagy egy éve nem nyomtattam vele semmit és gondolom beszáradt a fej(mozog benne minden de a papíron nincs tinta)lehet ezzel kezdeni valamit?

Csak szerviz? Vagy már menthetetlen? :R

(#5049) CoolBoy323 válasza m3tr0 (#5048) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a patron száradt be valszeg...

(#5050) m3tr0 válasza CoolBoy323 (#5049) üzenetére


m3tr0
senior tag

miből gondolod,hogy a nem a nyomtatófej száradt be?

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.