Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) ricsi99


ricsi99
addikt

Üdv
Ez a hibakód jött elő a nyomtatomon. ''##345 '' Úgy tudom hogy ez azt jelenti hogy ''Megtelt a hulladéktinta gyűjtő tartály'' Ezt sofwares-en nullázzák a számlálóját ill kitisztitsák a mechanikályát. Nos van egy Bp-s üzlet ahol ezt elvállalják viszont a mechanikát nem tisztitsák ki. (Egy nyomtatóm már bánta de mind1). Tudja e valaki hogy ebben a tipusú nyomtatóban hogy kell törölni ezt a számlálót?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#1002) zsum84


zsum84
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert most már teljesen tanácstalan vagyok.

Szitu a következő:

Adott egy HP 5si Mopier nyomtató (2 papír tálca, duplex, 20MB RAM), benne egy JetDirect háló kártya.
Először a nyomtató gép (P4 1,7GHz cerka, 256 MB RAM, intel glad 845 alaplap) LPT portjára volt kapcsolva, de nem volt nyerő, mert iszonyatosan lassan nyomtatott (1oldal/3perc)

Jött az isteni szikra, hogy ott van benne a hálókártya, hát kössük ki hálózatra. IP-t, alhálózati maszkot, gatwayt beállítottam, jött a teszt nyomtatás, és megint a régi tempóban dolgozott. Következé nekifutással közvetlenül a gép hálókártyájával kötöttem össze 1 crosslink kábellal, de a nyomtatási sebesség (v inkább lassúság) maradt. Ennek annyi előnye volt, hogy megtudtam nézni, hogy max 20-30 kB/s sebességgel tolja át az adatot az egyik hálókártyáról a másikra.

És most elfogytak az ötleteim, hogy mért dolgozik ilyen retek lassan, mert egyébként meg a teszt oldalakat meg pár másodperc alatt köpködi ki akár sorban egymásután többet is.

Próbáltam másik gépen is a nyomtatót (A64 3200+ proc, gigabyte lap, 1GB RAM) ugyan azt produkálta.

Valakinek ötlete van, hogy mi lehet a baj???.

(#1003) csjozef


csjozef
csendes tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a következőkhöz:
Adott egy HP2500CM A3-s nyomtató. 4fej és 4 patron (3szín egy fekete). Használtam vettem csak az A3-as funkció miatt, ami egyébként rossz, mert a lapadagolója valahol törött.....
(Sajnos ez későn derült ki, szét kellene szedni)
A probléma a következő: A nyomtató nem engedi a nyomtatást, ha a tintapatron szavideje lejárt! A patron természetesen teli van és hibátlan! A benne lévő fekete patront az előző tulajok valahogyan megbuherálhatták, mert az ugyan üreset jelez, de vidáman nyomtat tovább az utántöltés után is!
Szóval a tartályon lévő chipet vagy mit kell átvágni ahhoz, hogy nyomtatni lehessen vele?
Sajnos egy patron 8ezer körül van, így nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy kidobáljam a teli, ám a HP által hibásnak kikiáltott patront, csak azért mert nem nyomtatok vele annyi lapot, hogy az előre megadott időn belül elfogyjon!
ÖTLET? NAgyon sűrgős lenne és nagyon hálás is lennék a tanácsokért, MINDEN MEGOLDÁS ÉRDEKEL!
Remélem van itt HP szervízes is....
Köszönöm!

(#1004) tothbe válasza ricsi99 (#1001) üzenetére


tothbe
addikt

És mi is az a tipus, mert az kimaradt :F

By(e) Tothbe

(#1005) tothbe válasza zsum84 (#1002) üzenetére


tothbe
addikt

ez bizony driver probléma lesz a gépen, ahonnan nyomtatsz meg esetleg a beállitásokon is változtathatsz, hogy mikor kezdje a munkát (utolsó oldal sorbanállitása után, stb.) De elöször is egy friss driver-t neki. Meg esetleg egy friss firmware sem ártana, de az nem olyan vészes.

By(e) Tothbe

(#1006) zsum84 válasza tothbe (#1005) üzenetére


zsum84
csendes tag

Köszi a tippeket!
Drivert nem tom, hogy hogyan tudnám frissíteni, mert a HP oldalán mindenhez van driver kivéve XP-hez.[link]

Firmware se találtam, ergo marad a beálításokkal való játék. Tudnál adni tippeket, hogy mit próbáljak módosítani a PC beállításain?

(#1007) tothbe válasza zsum84 (#1006) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, közben én is néztem. Ráadásul a benne lévö jetdirect is jelenthet problémát:
Not only does XP leave several printers behind but it also drops support for HP's older JetDirect network cards used in many of the older printers. We use an HP 5siMX laser printer that is a ''work horse'' (spelled very reliable and fast enough for our small office). The HP JetDirect card used by this printer uses the DLC network protocol over our ethernet network. It works great under NT, 2000, 98, ME, etc. However, XP has dropped support for it. Microsoft and HP's website both recommend upgrading the JetDirect card (or printer) to a newer version... who wins? the printer maker if we buy the new hardware. Who loses? Microsoft in our case as we're sticking with NT and 2000 for now (this is just one of many reasons I don't like XP). Of course, it's only a matter of time until we'll have to face OUR loss since the older OS's won't keep going forever.

By(e) Tothbe

(#1008) zsum84 válasza tothbe (#1007) üzenetére


zsum84
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!

Ezek alapján az előző tulaj igazat mondott, hogy nála sz*rta magábol a lapot a gép, csak azt nem mondta, hogy milyen op rendszer alatt dolgozott. :W

Sztem gyűjtok 1 kis lelkierőt és elkezdek 2000 telepíteni. :O

Azt hiszem találtam valamit: [link]

A hiányzó DLC protokol támogatás vinfo$ alá. Kipróbálom, hátha bejön.

[Szerkesztve]

(#1009) zsum84 válasza zsum84 (#1008) üzenetére


zsum84
csendes tag

Nem nyert. Marad a win2000 telepítés.
:W :W :W :W

(#1010) HpTomi válasza Levi123 (#940) üzenetére


HpTomi
csendes tag

Lézert érdemes. Olcsóbb fenntartani.
HP LaserJet M1005 (CB376A). lapszkenneres 50e ft alatt van

(#1011) tothbe válasza HpTomi (#1010) üzenetére


tothbe
addikt

NadeTomi :U
Azóta már ki is dobta a nyomtatóját. ;]

By(e) Tothbe

(#1012) csjozef válasza csjozef (#1003) üzenetére


csjozef
csendes tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni a következőkhöz:
Adott egy HP2500CM A3-s nyomtató. 4fej és 4 patron (3szín egy fekete). Használtam vettem csak az A3-as funkció miatt, ami egyébként rossz, mert a lapadagolója valahol törött.....
(Sajnos ez későn derült ki, szét kellene szedni)
A probléma a következő: A nyomtató nem engedi a nyomtatást, ha a tintapatron szavideje lejárt! A patron természetesen teli van és hibátlan! A benne lévő fekete patront az előző tulajok valahogyan megbuherálhatták, mert az ugyan üreset jelez, de vidáman nyomtat tovább az utántöltés után is!
Szóval a tartályon lévő chipet vagy mit kell átvágni ahhoz, hogy nyomtatni lehessen vele?
Sajnos egy patron 8ezer körül van, így nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy kidobáljam a teli, ám a HP által hibásnak kikiáltott patront, csak azért mert nem nyomtatok vele annyi lapot, hogy az előre megadott időn belül elfogyjon!
ÖTLET? NAgyon sűrgős lenne és nagyon hálás is lennék a tanácsokért, MINDEN MEGOLDÁS ÉRDEKEL!
Remélem van itt HP szervízes is....
Köszönöm!

(#1013) zsum84 válasza tothbe (#1007) üzenetére


zsum84
csendes tag

Üdv!

A tegnapi nap eredménye:

Utolsó próba kép fogtam 1 laptopot, fetelepítettem a HP Lj 5si driverét, és csináltam egy teszt nyomtatást. És működött rendesen :Y :Y :Y

Olyannyira, hogy utána bő egy óra alatt kinyomtattam 750 oldalt duplexben, és tökéletesen ment. Ebből ara tudok következtetni, hogy sz*r a gép / a gépen lévő vinfo$, amit a nyomtatóhoz pakoltam össze. Már csak azt szeretném tudni, hogy mi a baj a géppel, és miért nem akarja az igazat. :(

(#1014) zlatan92


zlatan92
csendes tag

Üdv!
HP Deskjet D2360 nyomtatóm van!
http://www.unitelshop.hu/villcomp/index.php?page=termek_oldal_egyedi&id=11807
Azt szeretném kérdezni,hogy ha mondjuk ballagási képeket szeretnék kinyomtatni,és veszek fotopapírt,és arra nyomtatnám a képeket akkor olyan lenne mintha hagyományos ''fotofilmet'' hívatnék elő?

(#1015) ChromeX


ChromeX
addikt

hello van egy régebbi hp 3320as nyomtatóm és letöltöm a drivert hozzá de nem akarja felrakni
hibaüzenetet küld hogy ''HP DeskJet CBI Splash! hibát észlelt, ezért leáll.'' több helyről is megpróbáltam már letölteni de mindenhonnan ugyanezt csinálja mit lehet tenni mert kéne nekem az a nyomtató :F pls help

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#1016) 5teve válasza zlatan92 (#1014) üzenetére


5teve
senior tag

ha a forrásfile minősége olyan, akkor valószínüleg.
viszont sokkal olcsóbba jön ki a dolog, ha elviszed fotóshoz.
egy fotonyomtatott A4-es oldal akár 4-500Ft-odba is belekerülhet.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1017) 5teve válasza csjozef (#1012) üzenetére


5teve
senior tag

próbáld meg a rendszeridőt visszaállítani.
vagy ha esetleg van kiürült patronod ami frissebb, szedd le azt a fél centis fedél részt amin a chip van és cseréld ki a teli patronon lévővel.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#1018) heim


heim
tag

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hu/hu/sm/WF06b/1090045-1090157-1090437-1090437-1794353-12245204-59561577.html

Erről valakinek véleménye?
Kisirodai használatra kellene. Három munkaállomás kiszolgálásához. Mindhárom funkció használatban lenne rendszeresen...
H avan jobb ajánlat szívesen venném...
Előre is köszönet mindenkinek

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#1019) kolnay válasza tothbe (#999) üzenetére


kolnay
senior tag

na jó de ha nincs teljesen kifogyva?
peach szinte ugyanannyi mint az eredeti...

[Szerkesztve]

Tyűű, de meleg van!

(#1020) tothbe válasza kolnay (#1019) üzenetére


tothbe
addikt

1. mi nincs kifogyva?

2. Ne mindig a kezdökészlet árát nézzétek már csak, hanem azt is, hogy utána már csak a tartályt kell cserélni, a patront nem. És a tartály olsóbb, föleg ha pl. duo-pack-ban veszed.

By(e) Tothbe

(#1021) kolnay válasza tothbe (#1020) üzenetére


kolnay
senior tag

1. ha nincs teljesen kifogyva a patron.
2.tartály se óccsó, legalábbis ott ahol néztem.
Viszont találtam olyan újratöltőt ami utángyártott tintapatron árával kb megegyezik.(asszem 2500Ft és 3*33ml vagy valami ilyen szal jó sokszor után lehet tölteni.)

Tyűű, de meleg van!

(#1022) tothbe válasza kolnay (#1021) üzenetére


tothbe
addikt

1. még mindig nem értem, mi van akkor, ha nincs teljesen kifogyva a patron.
2. Azért vigyázz, nem mind arany... Vannak nagyon rossz minöségü tinták is, amik egy idö után eltömitik pl. a fejet és dohatod a kukába a cuccot. Ezért is szoktam peach-et javasolni, mert nekik jó a tintájuk, majdnem eredeti mindöség. És sztm rossz helyen nézted, keresgess még kics, mert én bár nagykerben szerzem be, de ott harmadáron van a gyárihoz képes canon és hp, tehát kiskeráron is kb. 1/2árat max. 2/3 kéne, hogy találj.

By(e) Tothbe

(#1023) kolnay válasza tothbe (#1022) üzenetére


kolnay
senior tag

1.háthogyha van benne kicsi tinta de én nem tudom mennyi.Akkor hogy számítom ki hogy mennyi kell bele?
2db peach tartály 5600Ft.
2db utángyártott patron 1000Ft.
Jól megszívtam ezzel a nyomtatóval, hogy nem lehet bele utángyártott patront venni...

[Szerkesztve]

Tyűű, de meleg van!

(#1024) tothbe válasza kolnay (#1023) üzenetére


tothbe
addikt

1. ha mondjuk 3,5ml-es a patron, akkor az utántöltö 3ml-t fog irni, ha te 2,5-öt teszel bele, tuti jó lesz, ha maradt is benne, pedsze azt érdemes megvárni töltésnél, amig legalább szól, hogy már kevés a tinta.
2. majd nézek, mert régebben linkeltem be már, de ott is emelték kicsit az árakat.

By(e) Tothbe

(#1025) Gab606


Gab606
csendes tag

Üdv!

Van egy Canon 4200 nyomtatóm.
Az a gondom vele, hogy nem hajlandó képet nyomtatni, szöveges dokomentumot nyomtat, szinesen is, de képet nem.
Egy garnitura utángyártott patront használtam vele, amivel nyotatott is, majd kb 1.5 hét kihagyás után mikor újra nyomtatni akartam,ez nem jött össze, a 4 upatron nem is világitott annak ellenére hogy kb. még félig volt, na ezek helyett vettem eredetit, most minden patron pirosan világít, tintaszintet ismét mutatja mind teli van, nyomtattam mintaoldalt is vele, fúvokatisztitás, mindent amit menüből elértem.

Szóval röviden nyomtat, csak képeket nem. :O
Van vkinek vmi ötlete mitöl lehet ez, és hogyan lehetne a problémát orvosolni?
Az oké, hogy utángyártott patrontól, mert szerintem attól van, de akkor mért csak most jelentkezett a probléma kb 1 hónap után? :F

(#1026) Gab606 válasza Gab606 (#1025) üzenetére


Gab606
csendes tag

Újratelepitettem nyomtató driverét, ez szerencsére megoldotta a gondot, de hogy miért szemétkedett nyomtató, azt még mindig nem tom.

(#1027) kolnay válasza tothbe (#1024) üzenetére


kolnay
senior tag

Egy régebbi hszedben utaltál h a chipes patront nem lehet utántölteni.
Ez igaz?

Tyűű, de meleg van!

(#1028) Bubu maci


Bubu maci
tag

Sziasztok!

Canon IP4200-vel szeretnek ''Eskuvoi meghivot'' nyomtatni :) . Az erre a celra szolgalo kicsit rucskos karton papirt nem merem berakni (feltem a fejet...).
Mit csinaljak?
1). Rakjam megis be a karton papirt, nem lesz baja....
2). Vegyek erre a celra matt fotopapirt?
3). Egyeb? (Vegyek kesz meghivokat :DDD )

Koszi!

(#1029) hanka


hanka
tag

Szerintem nem is venné be a kartonpapírt a nyomtató.
De ha mégis beveszi, semmi baja nem lenne a fejnek.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1030) ANT válasza Bubu maci (#1028) üzenetére


ANT
őstag

Nincs a nyomtatódon egy ''papírvastagság kar''? Ha van, akkor azt állítsd át, és úgy próbáld ki.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1031) Bubu maci válasza ANT (#1030) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi! Elvileg nem vastagabb , mint a foto papir, DE sokkal durvabb! Nem lesz a fejnek baja? :(

(#1032) tothbe válasza Bubu maci (#1031) üzenetére


tothbe
addikt

Azért mert rücskös, semmiképp nem lesz baja. De a vastagsága az számit, hogy még birja a nyomtató. IP4200 270g-ig kezeli a speciális papirokat.

By(e) Tothbe

(#1033) tothbe válasza kolnay (#1027) üzenetére


tothbe
addikt

lehetni lehet, csak a chip-et is cserélni kell rajta.

By(e) Tothbe

(#1034) marsu válasza Bubu maci (#1028) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Én kipróbáltam a sima hagyományos műszaki rajzlapra nyomtatni. Simán behúzta és nyomtatott rá. Semmi különbséget nem tapasztaltam. Bár a műszaki rajzlap nem vastagabb mint némelyik fotópapír ...

Press any key to continue ...

(#1035) hanka


hanka
tag

Tudna nekem valaki segíteni?
Van egy HP DeskJet 3820 nyomtatóm. Az a baj: Ha bekapcsolom végigcsinálja a szokásos manővereket, és aztán elkezd vollogni a patront jelző LED. És ha felnyitom a fedelét nem adja ki középre a patronokat. És miután visszazárom elkezdi a fejtisztítást és sose hagyja abba. Mindkét patron teli van, igaz utángyártott.
Ez a villogás mitől lehet?

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1036) kolnay válasza tothbe (#1033) üzenetére


kolnay
senior tag

Chipet azt meg hogy kell cserélni, vagy azt hol lehet venni?
Házilag meglehet?
Nem biztos hogy chipes csak úgy gondolom.
Nem tudod véletlenül hogy a canon mp160chipes-e?
Köszi! :R

Tyűű, de meleg van!

(#1037) Avalon2007


Avalon2007
tag

Helló

Egy jóakaróm azzal fenyegetett meg nemrégen, hogy küld a gépemre egy bios-vírust, ami tönkreteszi az alaplapot a gépben. A kérdésem annyi lenne, hogy mennyi ennek a valóságalapja, mármint, hogy meg lehet-e ilyet csinálni ténylegesen, és ha igen, akkor hogyan lehet ellene védekezni.

Kösz a válaszokat.

(#1038) ANT válasza Bubu maci (#1031) üzenetére


ANT
őstag

Az én nyomtatómnál 245g/m2 a határérték. Ennél vastagabb papír használatánál át kell állítanom a kart, különben a nyomtatás legvégénél a papírt ''eltekeri''. Tudom, mert kikísérleteztem!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1039) kolnay válasza Avalon2007 (#1037) üzenetére


kolnay
senior tag

Szia!
Hát ez nem éppen ebbe a totyikba illik!
De ha már ide írtad...
Igen, létezik, de az alaplapodat nem teszi tönkre max a biost, amit 2perc alatt újraraksz...
Tehát nem sokra megy vele...
Védekezni úgy lehet hogy nem nyitod meg a jóakaródtól vagy ismeretlen emberkétől érkezett levelet!!!Meg vírus,adware,spyware ellen nem árt ha vannak progijaid!

Tyűű, de meleg van!

(#1040) tothbe válasza hanka (#1035) üzenetére


tothbe
addikt

Milyen utángyártott patronod van? Mert az lehet a baj, hogy nem érzékeli a benne lévö tintát és nem tudja rendesen kiolvasni a patron chip-jét.
Én váltanék a helyedben valami más tipusra.

By(e) Tothbe

(#1041) tothbe válasza kolnay (#1036) üzenetére


tothbe
addikt

igen, az mp160-ba chipes patronok valók.
Venni meg sajna sehol nem tudsz külön chip-et, gyáriról át kell szerelni, meg rengeteg macera, ha sosem csinálta valaki. Érdemesebb jó chip emulátoros utántöltöt venni, pl. a már sokat emlegetett peach-et vagy akár pelikan-t, és még sorolhatnék jópár minöségibb utántöltökészletet.

By(e) Tothbe

(#1042) kolnay válasza tothbe (#1041) üzenetére


kolnay
senior tag

ihh...
Akkor légyszi linkelj be olyan olyan webshopot ahol jó áron van ilyen peach vagy pelikan.
Köszi!
amúgy már minden ''modernebb'' nyomtató chipes?Mert ha nem akkor eladom ezt...

Tyűű, de meleg van!

(#1043) kolnay válasza tothbe (#1041) üzenetére


kolnay
senior tag

tényleg nem lehet mezei innjekciós töltővel újratölteni?
De mért?
Érzékeli, ha kifogy a patron és direkt elfüstöli a chipet vagy mi?

Tyűű, de meleg van!

(#1044) tothbe válasza kolnay (#1043) üzenetére


tothbe
addikt

azért ennyire nem drasztikus, hogy elfüstölje, csak tárolja a mennyiséget, és növelés funkció nincs a chip-ben csak csökkentés.

By(e) Tothbe

(#1045) tothbe válasza kolnay (#1042) üzenetére


tothbe
addikt

pl itt is van: [link]

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#1046) Bubu maci válasza tothbe (#1032) üzenetére


Bubu maci
tag

Koszi! Megprobalom a rucskos papirt... :R

(#1047) kolnay válasza tothbe (#1044) üzenetére


kolnay
senior tag

Ha újratöltöm nem is fog nyomtatni vagy csak mindig azt mutatja a progija hogy ki van fogyva?

Tyűű, de meleg van!

(#1048) Troy.


Troy.
addikt

Hello
az lenne a problémám, hogy a nyomtató a papíron csíkoz.
függőleges csíkokat hagy. fehéren nem látszik, csak színesen. pl ha képet nyomtatok akkor, de szövegnél nem vettem észre. :U
Canon pixma iP 1000- ről van szó.
Karbantartásnál végigmentem szinte mindenen, de nem vettem észre javulást. mi lehet a probléma?
kösz

.

(#1049) ANT válasza Troy. (#1048) üzenetére


ANT
őstag

Karbantartásnál csináltál nyomtatófej-igazítást is? Nálam erre megjavult a csíkozódás.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1050) Troy. válasza ANT (#1049) üzenetére


Troy.
addikt

Hmmm... mindent megcsinálok.. bárt azt írja, hogy a színes fogyóban van.. vettem két fekete és két színes patront, bár úgy gondolom van még egy kevéske a színesben., :U

.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.