Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) tothbe válasza Kagylo (#344) üzenetére


tothbe
addikt

veszel egy usb-s nyomtató szervert a nyomtatódhoz. Pl egy axis-t és arra kötöd, majd az utp kábelllel a wifi router-be és máris menni fog.
Vagy egy usb hub-ot használsz, amibe bedugod a két gépet meg a nyomtatót is.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#352) tothbe válasza Tosee (#349) üzenetére


tothbe
addikt

na, elnéztem, a service mód az canon.
Viszont itt a [link], amit ments le.
Ez az SSCService 4.2-es verziója, ami már támogatja mindkettötök nyomtatóját is.

By(e) Tothbe

(#353) Tosee válasza tothbe (#352) üzenetére


Tosee
őstag

Letöltöttem a progit, feltelepítettem, beállítottam, de nem jó továbbra sem tudok nyomtatni.
Rámegyek a Reseter fülre, és kiválasztom a patront /T0611 Black/, akkor a portot nem tudom mire kell állítani, bár egyiken sem jó. A cím 1-es, de ha auto ra rakom akkor is egyestállít be. Utánna Write.... befejezi kiírja, hogy végzett és semmi továbbra sem megy a nyomtatás.

Ha tudod, hogy kell használlni a progit /SSCService 4.2/ akkor légyszi írd le pontosan mert nálam nem jó, vagy én csinálok valamit rosszul. :F

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#354) tothbe válasza Tosee (#353) üzenetére


tothbe
addikt

Jó az auto is. A Check-re mit ir ki?
Meg az ink monitor mit mutat?

Amúgy én úgy használom, hogy a tálcán jobb click és utána resetelem a megfelelö patront és/vagy a protection countert.

És ha egyszer belövöd, utána az Ink Freezer funkció használatát is javaslom.

[Szerkesztve]

By(e) Tothbe

(#355) Tosee válasza tothbe (#354) üzenetére


Tosee
őstag

Ha Auto-n van a port, akkor a check-re ezt írja ''Device not found''. Ha ezen kívül akármelyikre rakom a portot akkor ''read error, bad data''

Az ink monitornál 0% a fekete patron a többi 80% és a sárga 83%
A refresh alatti sorban írja, hogy error pár centivel utánna ink out.

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#356) -ant-


-ant-
csendes tag

sziasztok
most vettem egy epson dx3850
nyomtatót. mivel nem nagyon
értek ezekhez inkább az eladótól
érdeklődtem, azt mondta hogy jó
lesz a p2-es 333Mhz-es gépemhez
otthon pedig észrevettem hogy
p3 1000Mhz van ráírva .
segítsen valaki ,jó lesz-e a
gépemhez vagy mit csináljak
köszönöm

(#357) harry válasza -ant- (#356) üzenetére


harry
veterán

Attól, hogy gyorsabb a géped, a nyomtatót ugyan úgy rákötheted :) USB csati szinte biztos van az alaplapon, más probléma nemigazán lehet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#358) -ant- válasza harry (#357) üzenetére


-ant-
csendes tag

köszi a választ
kipróbáltam és szuperul müxszik

(#359) Afonyaag


Afonyaag
csendes tag

Sziasztok!

Milyen nyomtatót ajánlotok, iskolai feladatokhoz kell, tételek nyomtatásához - tehát csak időszakosan kell és nincs szükségem arra, hogy fotókat nyomtason, ja és linux alá keressek! egyszerű, gazdaságos, olcsó

(#360) harry válasza Afonyaag (#359) üzenetére


harry
veterán

Lehet, hogy veszek én is egy újat, hasonló célokra, ezen gondolkodom: HP Deskjet D1360. 8700Ft itt [link]. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata / véleménye?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#361) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan multifunkciós nyomtatót (scanner, másoló), amivel igényesen tudok nyomtatni CD-k felületére is? Egyáltalán honnan tudom eldönteni, hogy egy nyomtató ilyenre képes-e? :F Csak valami plusz ''tálca'' kell hozzá, vagy egyéb speciális dolog?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#362) ANT válasza Gh0sT (#361) üzenetére


ANT
őstag

Igen, az ilyen készülékekben van egy beépített lemeztálca. [link][link](Szvsz a Canon nyomtatók kiválóak!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#363) tothbe válasza Gh0sT (#361) üzenetére


tothbe
addikt

igen, én is a canon-okat ajánlom erre a célra.

By(e) Tothbe

(#364) Tosee válasza Tosee (#355) üzenetére


Tosee
őstag

Tothbe #355 please

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#365) tothbe válasza Tosee (#355) üzenetére


tothbe
addikt

A tálcáról jobb click-es változatot próbáltad már?
Tuti, hogy jó verziót próbálsz, mert akkor nem találta nekem, ha még nem támogatott nyomtatót dugtam rá, akkor hasonlót irt.

By(e) Tothbe

(#366) Tosee válasza tothbe (#365) üzenetére


Tosee
őstag

A tálcáról indítval sem jó.
Jobb klikk / reset counters/reset black majd nyitok egy dokumentumot áttálítom a betűszínt sárgára és nyomtatás de semmi. Kirakja a nyomtatás ikonját a tálcára és ennyi + mutatja a patronok állapotát pedíg a tintafigyelést kikapcsoltam.

4.2-es verzió

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#367) Tosee válasza tothbe (#365) üzenetére


Tosee
őstag

A resetter menüpontban mikor a patront kell kiválasztani, akkor oda azt kell beállítani ami üres? /nekem fekete T0611/ Utánna a tálcán meg ezt kell resetelni?
Ha a resetter menüpont alatt rámegyek, hogy write és égez nem ír semmi hibát, csak hogy ..... completed.

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#368) Tosee válasza Tosee (#367) üzenetére


Tosee
őstag

Egy kép amikor tálcáról resetelem a fekete patront
[link]
Ezután még beugrik egy ablak, de azon csak annyit ír, hogy ''done'' és csak ok ra lehet menni.
Az ink freezer automatic-ra van állítva.

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#369) Gh0sT válasza tothbe (#363) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

Tudnátok nekem konrét típusokat is mondani, vagy legalábbis egy irányvonalat, amin elindulhatnék?! Az elsődleges szempont a jó ár/érték arány lenne. Magyarán, ti mit vennétek otthonra, ha CD-re is szeretnétek nyomtatni (talán butaság, de nálam ez az elsődleges szempont)? Emellett néha befigyelne egy-két fotó, színes képek és persze szövegek.

Kicsit továbbfűzve a gondolatmenetet, mi a helyzet az olyan készülékekkel, amelyek szkennelni és másolni is tudnak? Ezen a palettán mit érdemes megnéznem?

Elnézést a tudatlanságomért, de nagyon nem értek a témához és nem szeretnék mellé nyúlni. :B

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#370) harry válasza harry (#360) üzenetére


harry
veterán

'Egyszerű nyomtató' kategóriában a HP D1360-ról van valakinek véleménye, tapasztalata?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#371) ANT válasza Gh0sT (#369) üzenetére


ANT
őstag

És mindenáron ragaszkodsz a multifunkcióshoz? Mert pl. egy Canon IP4200 (ami már tud CD-re nyomtatni) + vmelyik CanoScan LIDE szkenner árban bizti olcsóbb lenne. Mondjuk így a másolás úgy jönne össze, hogy szkennelés+nyomtatás. Kérdés, hogy milyen gyakori, milyen mennyiségű lenne a direkt fénymásolás. Ha nem túl sok, szvsz nem érdemes multifunkciósat venni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#372) Gh0sT válasza ANT (#371) üzenetére


Gh0sT
addikt

Látod, most nagyon okosat mondtál, erre eddig még nem is gondoltam. :R

Fénymásolás abszolút nem számít, most a nyomtatás lenne az elsődleges. A scannelés is teljesen másodrendű, de azért szerettem volna hogy legyen. Viszont ez a külön nyomtató, külön scanner elgondolás már a pénztárcámnak is jobban tetszik. :D

Megyek megnézem az IP4200-est. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#373) tothbe válasza ANT (#371) üzenetére


tothbe
addikt

Igen, ezzel teljesen egyetértek a tipussal is és a variációval is. ;)

By(e) Tothbe

(#374) tothbe válasza harry (#370) üzenetére


tothbe
addikt

teljesen jó kis belépö szintü nyomtató, konkurenciának szóbajöhet esetleg egy canon ip1200 vagy 2200, de ez a hp is jó. Persze azért csodákat ne várj 10ezer alatt.

By(e) Tothbe

(#375) tothbe válasza Tosee (#368) üzenetére


tothbe
addikt

na igen, itt most az a gond, hogy a te nyomtatódon a reset ink nem müködik csak az Ink Freezer.
Ahhoz pedig elöbb kell beletenned egy origi patront tele és akkor elmenteni az ink freezer-rel az állapotot, majd utána vagy visszaadod, ha kölcösnbe szerzed, vagy elhasználod az origi-t és utána beteszed a feltöltött patront- és az ink-freezer-rel visszaállitod a teli gyári állapotot és máris menni fog. Az automatikus variánst én nem javaslom, mert akkor nem látod, miközben ürül, mindig a mentett állapotnak megfelelö szintet mutatja, azaz pl. 100%-ot, de ha neked az nem gáz, akkor azt is használhatod, de egy ''mentés teli eredetivel'' mindenképp szükséges.

By(e) Tothbe

(#376) Tosee válasza tothbe (#375) üzenetére


Tosee
őstag

és így biztos, hogy menni fog utána? Már csak azért kérdem mert nem akarok venni potyára.
Ja és mégvalami: addíg az utángyártottat sem fogja felismerni? Most még van a többi patronba /cian, sárga.../ kell valamit csinálni, vagy beállítani az ssc-ben, hogy felismerje az utángyártottat is ha kiürül?

Ezt hogy érted?: ''mentés teli eredetivel'' mármint az ink freezer-nél melyik menüpont alatt kell menteni?

Bocs, hogy ilyen nehezen érem meg, de nem vágom ezt a témát.

Ja és ha netán újra lenne telepítve a win akkor ugranának a beállítások?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#377) valory


valory
tag

sziasztok, multifunkciós nyomtatót szeretné venni: a két jelölt: Canon pixma 150 és Lexmark 1190

kérdéseim:
meik a megbízhatóbb
meikbe szárad nehezebben bele a tinta (mert ugyebár nem nyomtatnék minden nap)
meikhez olcsóbb a patron

leginkább szöveget és táblázatot nyomtatnék, meg 1-2 fotót meg ilyesmit szkennelnék

Válaszaitokat előre is kösz!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#378) tothbe válasza Tosee (#376) üzenetére


tothbe
addikt

nos, a tálcán lévö ikon menüjében van ink freezer menüpont, az alatt van mentés és betöltés is. Egyszer, amig még van a patronokban kellö mennyiség, akkor mentesz egy patronállapotot és amikor kifogy, feltöltöd és visszatöltöd a mentettet. De ha megnézed az emlitett menüt, vagy a helpet, onnantól egyértelmü a dolog.

By(e) Tothbe

(#379) tothbe válasza valory (#377) üzenetére


tothbe
addikt

A másik topicban már válaszoltam (Milyen nyomtatót vegyek?)

By(e) Tothbe

(#380) dobcsi


dobcsi
tag

Sziasztok.Canon mpx 150-es nyomtatóm van, sikeresen utántöltöttem csak a töltés jelzőt nem birom lenullázni azaz hogy újra teli mutassa a patronokat.Ha valaki tud ,segítsen.Ezelőtt hp 3320-am volt azt egy kis ragasztási trükkel meg lehetett oldani, ha valakit esetleg érdekel,elmondom

Üdv:Zsolt

(#381) tothbe válasza dobcsi (#380) üzenetére


tothbe
addikt

Olvass vissza kicsit, többször is linkeltem egy nagyon jó honlapot, ahol leirják töviröl hegyire, mi a teendö, de asszem leirtam ide a megoldást is direktben.

By(e) Tothbe

(#382) Witlok


Witlok
tag

Sziasztok!

''Speciális'' igényekhez keresek nyomtatót, ebben kérném a segítségeteket.

Az igények:
- A3-as leporelló (382x12'') kezelése (csak 1 példányost használunk)
- fekete/fehér nyomtatás
- driver XP-hez (Win. 2003-hoz is esetleg) - Windows könyvelőprogramból nyomtatnánk rá elsősorban...
- Epson vezérlőkódokkal is elboldoguljon (ESC/P) - régi programok miatt...
- nagy sebesség (min. 5-600 CPS) - windows alóli nyomtatáskor is
- minél kissebb zaj (irodában lenne elhejezve)
- elfogadható nyomtatási minőség

Én A3-as traktorral ellátott tintasugaras nyomtatóra gondoltam (mint pl. a Canon BJC-5500 vagy Epson Stylus Color 1520 - a Tally-nak is volt ipari tintasugaras nyomtatója ha jól emlékszem). Ezek gyorsak, halkak, szépen nyomtatnak - a baj az, hogy ezek már kifutott modellek....

Ha valaki ismer olyan nyomtatót amelyik megfelelne a célnak, kérem segítsen.

(#383) tothbe válasza Witlok (#382) üzenetére


tothbe
addikt

epsonnak van a 8500-asa vagy a Tally-nak vannak nagyon jó sornyomtatói, de azok kicsit drágábbak, viszont cserébe 5x olyan gyorsak és még ''csendesek'' is.

By(e) Tothbe

(#384) Witlok válasza tothbe (#383) üzenetére


Witlok
tag

Köszi, de ezek egy ''kicsit'' tényleg drágábbak (5-10-15X). Ismerem ezeket is, nem pont arra célra találták ki őket amire nekem kell (túl nagy teljesítményűek és listázásra vannak kihegyezve - nem Windows-ból való nyomtatásra...).

Valószínűleg egy közepes teljesítményű mátrix lesz a végén (pl. Epson FX-2190 avgy kissebb Tally...)

(#385) benny23


benny23
tag

Sziasztok!

Epson Stylus D78-as nyomtatóról van valakinek tapasztalata?
Ilyet szeretnék, vagy a D68-ast, csak nincs nagy árkülönbség, azért gondoltam, hogy akkor a jobbat veszem! Viszont A D78-ashoz nem találok utángyártott patront! Létezik egyáltalán?

(#386) tothbe válasza benny23 (#385) üzenetére


tothbe
addikt

Azért nem találsz, mert még nincs is hozzá. És itt a még szón van a hangsúly, mivel ez egy realtive új termék, még nem jött ki hozzá utángyártott, de sztm néhány hónap és lesz, ne aggódj.

By(e) Tothbe

(#387) benny23 válasza tothbe (#386) üzenetére


benny23
tag

Köszi!

Egyébként szerinted érdemesebb az újat megvenni?

(#388) divot


divot
veterán

Az agyvérzéses infarktus közelében járok, mentsen meg valaki!

Szóval olyan két hete írtam itt, hogy HP Deskjet 3845 nyomtatóm szarakszik, nem nyomtat feketét. Tippet nem kaptam, mindenesetre elvittem a szervízbe, ahol kipróbálták, és tényleg nem nyomtatott feketét. Most kaptam egy nyomtatót, ugyanolyan, mint amilyen az enyém volt, hazahoztam, és NEM NYOMTAT FEKETÉT! :W

Na most ilyen nincs. De mégis. Tippek? Végignéztem a beállításokat és mindent rendben látok. Kivéve talán, hogy a konfigurációnál nem tudok hozzányúlni a tartozékok részhez, ahol konfigurálni lehetne a patronokat. De a festékszintnél kiírja, hogy mennyi van még a feketében, aztán baszik feketével nyomtatni.

Help, mert megbolondulok. :Y

(#389) divot válasza divot (#388) üzenetére


divot
veterán

:W

(#390) Winner_hun válasza divot (#388) üzenetére


Winner_hun
félisten

A benne levő patronnal vagy másik patronnal próbáltak nyomtatni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#391) ANT válasza divot (#388) üzenetére


ANT
őstag

Gondolom, van hozzá vmi karbantartó az illesztőprogram részeként. Abban próbáltál fúvókaellenőrzést, esetleg fejtisztítást csinálni?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#392) divot válasza ANT (#391) üzenetére


divot
veterán

Mindenen túlvagyok, mindent kipróbáltam.
Programokat letöröltem, újratelepítettem, frissítettem. Két patront is kipróbáltam. És továbbra sincs fekete nyomtatás. Egyszerűen érthetetlen, mert ez a nyomtató nem az a nyomtató, amit beadtam a szervízbe.

Olyasmi előfordulhat, hogy a hp szoftvere akad valamilyen programmal, és ez okoz ilyen hülye hibát :F

A legszebb, hogy ha ''kinyomtatok'' egy word dokumentumot, akkor a tiszta fehér papír jön vissza, de közben dolgozik a nyomtató, és fogy a tintaszint. :W

[Szerkesztve]

(#393) ANT válasza divot (#392) üzenetére


ANT
őstag

Na, most beleestem a gondolkodóba! Már majdnem nyomtatófej hibát kiabáltam, de azt írod, két különböző nyomtató is ugyanazt produkálja!? Biztos, hogy ez nem ugyanaz a nyomtató? Amúgy a patronok eredetiek v. utángyártottak?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#394) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Most vettem egy Brother mfc 3220-as készüléket.
A piros és a sárga szín üres a fekete még majdnem teli van, létezik az, hogy attól nem működik (gerätefehler 41) hogy csak a feket tintába van?
Köszi!

(#395) Lolek válasza Lolek (#394) üzenetére


Lolek
aktív tag

Pontosabban ez a hibaüzi:
'' gerätefehler 41 Netzstecker ziehen ''
Thx

(#396) ANT válasza Lolek (#394) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem létezik! Ha kifogy a muníció, tőteni kell! Amúgy használtan vetted a cuccot, hogy két patron is üres? Mer' új készülékeknél ez nemigen fordul elő!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#397) Winner_hun válasza divot (#392) üzenetére


Winner_hun
félisten

A valamivel való összeakadást ki tudod próbálni, egy másik gépre telepítsd fel a nyomtatót és próbáld ki ott.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#398) divot válasza ANT (#393) üzenetére


divot
veterán

Biztos, hogy másik nyomtató, mivel az én nyomtatómnak volt egy apró sérülése. Szóval tiszta X-akta, valószínű, hogy valami hülye apróság, de most már teljesen bele vagyok őrülve a problémába. :Y

(#399) divot válasza Winner_hun (#397) üzenetére


divot
veterán

Ez lesz.

(#400) -ant- válasza tothbe (#375) üzenetére


-ant-
csendes tag

Szevasz Tothbe
bocs a nehezebb felfogás miatt, de inkább kérdezek
mint hogy elrontsak valamit . dx3850 est vettem
és a fekete festékszint a felénél tart . és ugyebár a patronokra
raktak olyan kis számlálót amit le kell nullázni ha
újratöltöm. olvastam a hozzászólásaidat, és ha jól
értelmeztem :''store counter values'' amikor még
van benne tinta és kifogyás, töltés után ''restore values back''
és még egy kérdés . a szkenner része 600dpi
van e értelme a beállitásban nagyobbra állitani ezt az
értéket a jobb minőség érdekében . mert pl 1200re
állitottam , elbohóckodott vagy 10percig vele de lehet
hogy ugyanúgy 600ként csinálta (valószinü)
1000 köszönet

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.