Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) gardener válasza vgergo (#1599) üzenetére


gardener
senior tag

Próbáld meg kihúzni a printert pár percre, majd visszadug! Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#1602) gardener válasza k.ricsi (#1600) üzenetére


gardener
senior tag

Én nem érteni, Te mit mondasz nekünk....
És egyébként is miköze a nyomtatókhoz? :U

(#1603) k.krisz03


k.krisz03
tag

Hali!
Adott egy jó öreg Canon BJC2000-res nyomtató, ami olyat csinál, hogy ha áramot adok neki, akkor mozgatja ide-oda a fejet (ez megszokott), viszont pár mp múlva behozza középre, mint amikor kinyitom a fedelét, hogy patront lehessen cserélni. Nyomtatni persze egyáltalán nem lehet így vele.
Tapasztalt már valaki ilyet? Megzakkant az elektronikája, vagy valami egyszerűbb, könnyen javítható baja lehet? A fedelén lévő kapcsolót még nem ellenőriztem, de majd megteszem. Ezen kívül lehet más nyűgje?
Krisz

(#1604) k.krisz03 válasza k.krisz03 (#1603) üzenetére


k.krisz03
tag

Kimértem a fedélhez tartozó mikrokapcsolót, de semmi baja.
Akkor valami komolyabb hibára kell számítanom?
Krisz

(#1605) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Sikerült szereznem egy régi lézernyomtatót.Pár tesztoldal után sem akart eltünni ezek a csíkok:
Legelsőnek ilyen volt:
Kerestem hozzá tonert ha cserélni kellene,de az eredeti 33e :Y Akkor marad a töltés,de amiben leírják hogyan kell megtölteni porral a tonert,abban nincs benne ez a készülék.Így meg nem merném magam megcsinálni.Esetleg tudtok priviben küldeni linket ahol lehetne töltetni vagy segíteni a töltésben?

(#1606) grabber


grabber
addikt

2x ment,sorry

[ Szerkesztve ]

(#1607) Dr. COPY. válasza grabber (#1605) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A kettős pontok után linkeknek kellene lenni, ahol látni lehet a csíkokat? A válaszhoz fontos lenne, mert kb 99,9%, hogy a toner utántöltés nem fog segíteni, hacsak nem festék kihagyásról (tehát fehér csíkról) van szó. Bár ebben az esetben is kb 65%-ot adok annak, hogy nem javul meg az utántöltéstől.

www.drcopy.hu

(#1608) hp2500cm


hp2500cm
csendes tag

Üdv!
Lehet, hogy nem jó helyen kopogtatok, de azért megkérdezem...
HP2500C vagy CM A3-as nyomtatóhoz (tintasugaras) keresek segítséget. A probléma ugyanis az, hogy a fejek és a patronok külön helyezkednek el és mindegyiken van egy chip. A problémát az okozza, hogy a szavatossági idő lejárta után, nem enged nyomtatni, holott a fejnek semmi baja, illetve a tinta sem fogyott ki...A szervízben voltam, érdekes módon itthon nem tudtam vele nyomtatni, ők tudtak! Tehát ők tudnak valamit...Elárulni persze nem hajlandóak, azt mondják szerencséjük volt, cseréljem ki a lejártakat. Nos az kissé drága mulatság, ahhoz képest, hogy egy évben mennyit nyomtatok vele. Csak az A3-as készsége miatt lett véve használtan. Esetleg tud rá valaki gyógyírt?
Előre is köszönöm, és elnézést, ha mégsem...
SEGÍTSÉG...
Ja, az előző tulajtól örökölt 1999-es gyártási évű nyomtatófejjel ment kb 3-5 hónapot, akkor csak van megoldás...DE MI??!

(#1609) grabber válasza Dr. COPY. (#1607) üzenetére


grabber
addikt

Persze,hogy a másodikban linkeltem jól
Ilyen volt az első tesztoldal:[link]
Utána meg ilyen,de ennél már nem lett jobb:[link]

(#1610) Dr. COPY. válasza grabber (#1609) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

A festék utántöltés nem hiszem, hogy segíteni fog. Mivel a csíkok egyforma távolságra vannak egymástól ezért valamelyik henger (dob, vagy fixáló) palástján kell keresni a hibát. Mivel a nyomtatási irányra merőlegesen vannak a csíkok én a fixálóra gondolok. A dob (másnéven fényhenger, vagy előhívó henger) felületét egy gumlap törli tisztára, ezért általában a sérülések a nyomtatási iránnyal párhuzamos nyomokat produkálnak. Persze ez csak tipp lehet a dobon egy teljes szélességben végigfutó sérülés is. Mindenképpen vidd szervizbe ott esetleg a festéktöltést is megmutatják.

www.drcopy.hu

(#1611) grabber válasza Dr. COPY. (#1610) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,közben megtaláltam a hibát,csak éjjel nem láttam.Kivettem a tonert és egy müanyag burkot felhajta alatta van egy színes henger.Ezen megmaradt egy kicsit a festék,gondolom nem kéne és ahogy letöröltem találtam rajta egy csíkot ahol lekopott ez aszínes felület.Ez okozza a vízszintes csíkot.Ez emnnyibe kerül?Mert festék még van benne.Azt meglehet tudni,hogy mennyi festék van benne?
Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#1612) Dr. COPY. válasza grabber (#1611) üzenetére


Dr. COPY.
tag

No akkor a dobon teljes szélességben végigfutó dolog jött be. Még ha lehet is külön kapni, nem érdemes a cserével foglalkozni, mert nemcsak ezt az egy alkatrészt kellene cserélni. Vegyél egyet kompletten. Azt, hogy mennyi festék van benne csak akkor tudod meg, ha szétszeded, de ha nem értesz hozzá akkor nem ajánlom. Egy hiba és a lakásfestés költsége is az új toner árához csapódik.

www.drcopy.hu

(#1613) gardener válasza Dr. COPY. (#1612) üzenetére


gardener
senior tag

Hehe. "Lakásfestés."
Haver a tintapatront akarta lerázni és a falat végigfröcskölte Magenta-val. Berágott és kiegészítette a többi színel is a falfelületet. Kicsit művészi lett az irodája. :DDD

(#1614) fazy


fazy
csendes tag

Helló!

Segítséget szeretnék kérni egy Canon i560-as nyomtatóhoz. A led 5-ször sárgán villog, ami nyomtatófej gondot jelent. A leírás az írja, hogy a nyomtatófej újratelepítése megoldhatja a problémát, de hogy kell azt újratelepíteni?

Segítséget előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Fazy

(#1615) szeva000 válasza gardener (#1613) üzenetére


szeva000
addikt

na azééé én egyszer a nagy lustaságommal az ágyban töltöttem egy tonert meee néztem valamit a tv-ben:D:D:D
Inkább nem ecsetelem,hogy mi lett mikor kiöntöttem az összes port:D:D
Pedig az már a lustaság magasfoka:D

(#1616) szeva000 válasza fazy (#1614) üzenetére


szeva000
addikt

úgy,hogy kicseréled.....mármint a nyomtatót,mert a fej nagyon drága.Max vedd ki takatítsd el és rakd vissza.Hátha elindul még.

(#1617) loszerafin


loszerafin
senior tag

Sziasztok.

Van egy régi HP Jetdirect Ex plus nyomtatószerverem (J2591A). 10 mbites utp és bnc meg párhuzamos nyomtatóport van rajta.

Összekötöttem a HP Laserjet 1005 nyomtatómmal, amin van USB és párhuzamos port is.
Sajnos ez a nyomtató "host based" vagy másképp GDI nyomtató.

Nem tudok nyomtatni Windows XP alól hálózaton keresztül.

usb kábellel közvetlenül laptopról tudok nyomtatni. A párhuzamos porton keresztüli közvetlen nyomtatást nem tudom kipróbálni, mert a laptopon nincs párhuzamos port.

A jetdirect látszik a hálózatban. Ha nyomtatok rá, akkor villog is a status lámpája, de a nyomtató meg se moccan.

A jetdirecten sikerült firmware-t frissítenem, a legújabb van rajta (5 órát vacakoltam, mire sikerült).
Feltelepítettem a Web JetAdmin 10-et, működik, látja a jetdirectet, meg állítgatni is lehet vele (hogy ez milyen egy vacak monstrum program, az hihetetlen, de ez más lapra tartozik)

A neten böngészve egyetlen workaround-ot találtam (állítsam centronics-ra a jetdirectet) ezt megcsináltam, de továbbra se nyomtat.

Azt írja a HP, hogy ez a nyomtató nem hálózati környezetbe lett kitalálva. Értem én, hogy nincs benne processzor és hogy a nyomtatandó biteket a WIndows Xp-n levő nyomtató driver-nek kell előállítania, de hát csinálja meg, aztán küldje el a biteket a jetdirectnek, az meg küldje tovább a nyomtatónak. Nem értem, mi ezen a bonyolult. És hogy miért más, ha pl. PCL-t tudó nyomtatóm lenne. Akkor a win a PCL-t küldené a jetdirectnek, az meg tovább küldené a nyomtatónak.

Tud vki megoldást? A kábeles megoldás kényelmetlen, ha már a laptoppal wifi-zek, minek kössem magam a nyomtatóhoz...

Előre is köszönöm
KL

(#1618) vgergo válasza gardener (#1601) üzenetére


vgergo
aktív tag

Köszi, de úgy sem akar müködni. :O :O :O

(#1619) Dr. COPY. válasza loszerafin (#1617) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ezt a Jetdirectet nem ismerem, de amiket használtam ot vagy a jetdirect config menüjében, vagy a telepítéskor meg lehetett adni, hogy melyik portjára csatlakozik a nyomtató. Ez utóbit akkor, ha helyi nyomtatóként telepítettem és úgy adtam hozzá a tcp/ip portot. A telepítést ebben a hsz-ben részletesen leírtam. Ha ezek nem jönnek be akkor megprobálnék egy pdf nyomtatót telepíten és azzal kipróbálni.

www.drcopy.hu

(#1620) loszerafin válasza Dr. COPY. (#1619) üzenetére


loszerafin
senior tag

Köszönöm a választ.

Nem a jetdirect "telepítésével" van gondom. A nyomtató hozzáadása megvolt, rendesen. Látszik a jetdirecten, hogy ha nyomtatok, villog a lámpája, kapja a jeleket.

Ennek egyébként egyetlen nyomtató-portja van, így nem lehet "portot választani" a jetdirecten.

Pdf nyomtatóm van telepítve, de mi az, hogy "azzal kipróbálni" ?

(#1621) Kicker


Kicker
senior tag

üdv

Az a problémám, hogy van egy develop ineo 161 nevű multifunkciós gép, fel akarom telepíteni, meg van a driver, rajtam kívül 3-4 gépen már működik, lelestema beállításokat, de a port beállításánál megakadtam, az én gépemen csak 2 féle portot lehet újként hozzáadni, a másik gépeken ahol megy, ott 4 félét.

AHol megy a nyomtató a "portok" nevű fülön:

PORT____________________Leírás___________________nyomtató
LPT;)S6D30-1 ___ 192.168.1.1, PID:1_________generic

Nálam:

LPT: ______________________nyomtatási port______________generic

a port beállításánál nálam hasonlo opció sincs, mint a működő gépeken, náluk a beállítás után configure port ablakban megjelenik egy ablak, 3 füllel : TCP/IP, IPX, NETBEUI amelyben a TCP/IP aktív, ahol prontserver néven van valami.

Kérném segítségét hozzáértő személynek

Üdv

Kicker

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1622) loszerafin válasza Kicker (#1621) üzenetére


loszerafin
senior tag

Ne a "Use following port" opciót használd, hanem a "Create a new port"-ot.
És ott - gondolom - "Standard TCP/IP port"

[ Szerkesztve ]

(#1623) loszerafin válasza Kicker (#1621) üzenetére


loszerafin
senior tag

És még annyit, hogy ha megkérdezi az IP címét a nyomtatónak, valószínűleg 192.168.1.1-et kell megadni.

(#1624) Kicker válasza loszerafin (#1622) üzenetére


Kicker
senior tag

arra mentem, magyar az XP, tehát magyarul rámentem a PORT hozzáadása nevű gombra, ott a standard TCP/IP -re, ott beírtam az IP címet, DE NEM JÓ!
Egy lehetőség van, új port hozzáadása után lehet új port típust is csinálni, kiírja, hogy válasszam ki IINF file-t, valami nyomtatófigyelőnek... driverébe vannak inf fileok, de semmi...

az a gyanús hogy működő gépeken 4 féle lehetőség van új portnál, nálam csak 2...

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1625) loszerafin válasza Kicker (#1624) üzenetére


loszerafin
senior tag

Szerintem a nyomtató driverének kellene megcsinálnia a speciális portot telepítéskor.

Az is lehet, hogy nem a nyomtató drivere csinálja, hanem a nyomtató hálózati elérését lehetővé tevő eszköz driverét kell telepíteni. Szokott ilyen lenni, ha pl. Axis hálókártya van a nyomtatóban, akkor az Axis driverét kell telepíteni.

Mondjuk az IP cím gyanús, lehet, hogy egy routerbe épített nyomtatószerverrel van gondod. Nincs ott vmi rendszergazda féle?

(#1626) loszerafin válasza Kicker (#1624) üzenetére


loszerafin
senior tag

A neten találtam egyet:
"Optional: Ethernet 10/100 BaseT"

Azaz külön adnak hozzá ethernet kártyát. A tiétekben van, vagy egy routerhez/nyomtatószerverhez van kötve?

(#1627) Kicker válasza loszerafin (#1626) üzenetére


Kicker
senior tag

jó a kérdés... :U

Nem tudom hogy a fenébe van, az tuti, hogy új portnál azokon a gépeken 4 fajta portot lehet csinálni, nekem csak kettőt, és másik XP-n is csak 2, tehát valamit még telepíteni kell. de mit? :F

ja azt talán elfelejtettem mondani, hogy a gépek hálózatba vannak kötve, és elvileg a van egy router, amihez a multi gép van kötve... már teljesen összezavarodtam.

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1628) Kicker


Kicker
senior tag

na van egy zyxel router amibe belemegy a multigép USB-s csatlakozón keresztül, és az XP azon keresztül kapja el a multigépet...

típus

P-335/P-335WT

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1629) loszerafin válasza Kicker (#1628) üzenetére


loszerafin
senior tag

Na akkor töltsd le ezt, bizots benne van, mit kell tenned.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1630) Kicker válasza loszerafin (#1629) üzenetére


Kicker
senior tag

3 perce töltöttem le, de mivel angol tudásom hiányos, így nem sokra megyek vele, de még csak azt sem tudom melyik oldalon van a nekem kellő rész... :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1631) loszerafin válasza Kicker (#1630) üzenetére


loszerafin
senior tag

ok.

1. Egy jó gépnél nézd meg, mi van a port beállításoknál:
Nyomtatón jobb egér, tulajdonságok. Portok fül. Port beállítása gomb (nekem csak angol xp-m van, úgyhogy nem biztos, jól fordítom magyarra)

A protokollnál LPR -nek kell lennie. Nézd meg a hozzá tartozó beállításokat, írd le( nyomtatósor neve, SNMP status meg ilyenek)

(A "port neve" tökmindegy mi, az nem fontos)

2. Menj a Te gépedhez
Standard TCP/IP portot adj hozzá és állítds be a portokat ugyanígy,

[ Szerkesztve ]

(#1632) loszerafin válasza Kicker (#1630) üzenetére


loszerafin
senior tag

Még megkérdezem, hogy ugye, csak nyomtatni tudtok a multigéppel? Azaz scannelés nem megy? (már hálózaton keresztül)

(#1633) loszerafin válasza Kicker (#1630) üzenetére


loszerafin
senior tag

Azt írja a leírás, hogy a Zyxel CD-jén van egy Setup Wizard program. Az el kell indítani, és nyomkodni a next-et...

(#1634) loszerafin válasza loszerafin (#1631) üzenetére


loszerafin
senior tag

A leírás szerint LP1 a default nyomtató sor neve...

Szóval step by step:

1. Új nyomtató hozzáadása
2. Helyi nyomtató
3. Standard TCP/IP port
4. IP cím : 192.168.1.1
5. A további beállítások ablakban:
(custom) - beállítások gomb
6. LPR rádiógomb, LP1 a sor neve

Kész

[ Szerkesztve ]

(#1635) Vajga


Vajga
tag

Sziasztok!
Olyan nyomtatót keresek, ami tud scannelni is, és cd/dvd-re is tud nyomtatni!
ami még fontos lenne:
ne 50000ft legyen
olcsó legyen bele a patron
takarékos legyen! (ugyanis most vettem egy epson dx4450-et, de nagyon zabálja a tintát! főleg ha kikapcsolom, majd 2 nap múlva bekapcsolom, eltűnik belőle a tinta fele!!! szerintetek mi lehet a baja? v ez ilyen sz@r?
előre is köszönöm segítségeteket :R

(#1636) Kicker


Kicker
senior tag

basszus, működik!!!! :R :R :R öcsém.... leizzadtam... pff

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1637) loszerafin válasza Kicker (#1636) üzenetére


loszerafin
senior tag

No és mire javult meg? Mit állítottál be és hogy?

(#1638) Kicker válasza loszerafin (#1637) üzenetére


Kicker
senior tag

a step by step lépéseket követve elindult, és a kulcsa az egésznek a LPR rádiógomb volt, ugyanis alaphelyzetben a másik gombon áll. Nagy mágus vagy, illetve jól kihámoztad a lényeget a leírásból, tényleg nagyon sokat segítettél! :R :C

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1639) Dr. COPY. válasza loszerafin (#1620) üzenetére


Dr. COPY.
tag

A jetdirectet nem kell telepíteni, ha kommunikál a géppel akkor jó. A nyomtató telepítésnél az összes általam használt HP jetdirect-nél volt egy pont amikor meg kellett adni, hogy a nyomtató a jetdirect melyik pontjára csatlakozik. Függetlenül attol, hogy 1 vagy 2 lpt port volt a jetdirecten. Mivel a jetdirectig eljut a nyomtatási parancs közte és a nyomtató közti kommunikációban kell a hibát keresni. Valami régi emlékképem van egy nomtatóról amin szintén két port volt és ha egyszer az egyikbe madzagot dugtunk akkor mindig csa azt a portot figyelte és a másik porton addig nem nyomtatott amíg le nem rezeteltük a nyomtatót. Kickernek adott válaszaidból látom, hogy képben vagy, de azért nézd meg, hogy nem írtad-e el a tcp/ip port hozzáadásnál a jetdirectnek kiosztott ip címet. Ezen kívűl még próbáld a nyomtató driverben a nyomtatás közvetlenűl a nyomtatóra opciót. Valamint ugyan csak a driverben a port beállításánál az összes variációt. Ha semmi nem jön be, akkor írjál, mert a jövő héten megyek egy helyre ahol így van megoldva a hálózati nyomtatás és leírom az összes beállítást. Hátha segít.

www.drcopy.hu

(#1640) Dr. COPY. válasza loszerafin (#1620) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Még egy dolog eszembe jutott. Nézd meg, hogy a jetdierct konfig menüjében látszik- e a rákötött nyomtató.

www.drcopy.hu

(#1641) szaya


szaya
tag

Hali!

A következő a problémám: Adott egy Canon IR1600 hálózati nyomtató, + gépek (Win XP, Office03 + régi CAD progi). a Cad - ból simán nyomtat rajzokat A3 ba hiba nélkül doksikat (word excel) viszont random hibásan nyomtat. van amit hibátlanul, de van amiból kihagy betűket, sorokat, adatokat. Valakinek esetleg ötlet?

A nyomtatódriver PCL5 módban működik.

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#1642) loszerafin válasza szaya (#1641) üzenetére


loszerafin
senior tag

1. Ugyanarról a gépről nyomtat wordből jól, CAD-ből rosszul?
2. Wordből KÉPET is rosszul nyomtat (gondolom, a CAD képet küld)
3. Közvetlenül egy gépre kötve is jelentkezik a hiba?

Stb, stb. Határold be a hiba helyét: nyomtató|hálózat|gép|driver|szoftver

Szvsz. a CAD program más drivert használ, mint a Word. Telepíts új dirvert.

(#1643) szaya válasza loszerafin (#1642) üzenetére


szaya
tag

Hali!

Ugyanarról a gépről CAD-ból jól nyomtat, wordből random szarul (nem mindent nyomtat rosszul csak ezt azt). Drivercsere megvolt, sajna semmi, közvetlenül nem próbáltam. Sajna vidéken van a dolog, jövő héten tudok próbálkozni, azért köszi.

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#1644) loszerafin válasza Dr. COPY. (#1640) üzenetére


loszerafin
senior tag

Köszönöm a választ.

Nem ilyen gond van szerintem. A nyomtató egyébként látszik a jetadminban.

Amire tudok gondolni:
1. GDI nyomtatóval nem megy a jetdirect (ahogy a releváns fórumokon írják, ráadásul külön printservereket gyártanak GDI nyomtatókhoz, erre találtam utalást a neten. Gyárt ilyet az EDIMAX pl.) [link]
2. Nem működik a nyomtató párhuzamos portja
3. Elromlott a jetdirect

Amire választ várok (és ebben segíthetnél és már kérdeztem korábban):
Miért nem lehet GDI nyomtatót ilyen hálózatos printszerverrel üzemeltetni?
Miért nem csak kinyomja a párhuzamos portján azt az adatot, amit az ethernet porton kap?
Miért nem nyomtat semmit a nyomtató (elvárnék mondjuk kriksz-krakszokat legalább)

Előre is köszönöm
KL

[ Szerkesztve ]

(#1645) loszerafin válasza loszerafin (#1644) üzenetére


loszerafin
senior tag

Hogy miért nem megy a GDI nyomtató sima printszerverrel, arra van egy ötletem:

A GDI nyomtatókban kevés a RAM, olyan 1 mega és persze nincs bennük processzor.
Régen azt tanultam a lézernyomtatókról, hogy ahhoz, hogy nyomtatni tudjanak, az egész oldal képének a memóriájukban kell lennie.

Ez nyilván lehetetlen, ha 1 mega ram van egy nyomtatóban [link]. Tehát a nyomtatódrivernek
kell rettentő szorosan együttműködni a nyomtatóval, menet közben adagolva a biteket.
Ezt biztos nem tudja egy normál printszerver.

Hát javítsatok ki légyszíves. Hol a hiba az eszmefuttatásban?

(#1646) loszerafin válasza szaya (#1643) üzenetére


loszerafin
senior tag

Ugyanazt a doksit mindig ugyanott rontja el, vagy az is random?
"Elrontja" ez pontosan mit jelent? Scannelhetnél egyet.
Esetleg csinálj Wordből pdf-et, majd azt nyomtatni, előjön-e a hiba.

Ha sikerül előidézned a hibát, közelebb kerülsz a megoldáshoz (hátha mégse random, hanem pl. beindul vmi szerkezet (telefon/fax) és akkor hibázik.

A régi cad program lehet, hogy dosos. És akkor tuti,. más drivert használ mint a windowsos programok.

[ Szerkesztve ]

(#1647) Dr. COPY. válasza loszerafin (#1644) üzenetére


Dr. COPY.
tag

A jetdireckt nem értelemzi a kapott nyomtatási parancsot csak továbbítja a kijelölt lpt portra. Ez egy pontos, bár nem szószerinti idézet az user manuálból. Vagyis szerintem nem kell specko jetdireckt működni kéne ezzel is. A 2. és 3. ponttal viszont egyetértek. Eljutottunk arra a pontra, hogy ki kéne probálnod a jetdirec-et egy másik nyomtatóval, ill a nyomtatót közvetlenűl egy számítógépről. Ezzel jócskán szűkítenéd a lehetséges okok körét.

www.drcopy.hu

(#1648) loszerafin válasza Dr. COPY. (#1647) üzenetére


loszerafin
senior tag

Hát igen. Csakhogy nincs másik nyomtatóm és a laptopon nincs párhuzamos port.
Hogy a fene essen a számítástechnikába

Kösz mindent, hagyjuk a témát. Ha sikerül másik nyomtatót/szgépet szereznem írok a fejleményekről...

(#1649) szaya válasza loszerafin (#1646) üzenetére


szaya
tag

Hali!

Köszi, jegyeztem minden ötletet, ahogy hozzájutok próbálom, és jelentkezem. Előre is köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal.

Nyomtatószerver problémához: Igazad van a kevés memóriával kapcsolatban szvsz. Volt egy HP LaserJet 5L nyomtatóm egy USR 8001 router printszerverére kötve. PDF filet, képet, ilyesmit (ami nagyobb méretű volt), képtelen volt nyomtatni. Egy idő után ide lyukadtam ki én is, hogy a kevés memória miatt nem képes ezekre. Ha közvetlenül gépre dugtam hibátlanul nyomtatott mindent.

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#1650) plaschil


plaschil
aktív tag

Hali!
Égető szükségem lenne 1 multifunkciós készülékre. (nyomtató+scanner a lényeg) Van ez: CANON SMARTBASE MP360. Ebbe olcsó a patron, párszáz forint csak. Kérdés: Ismeritek-e ezt? Vélemény? Más ajánlat? Egyáltalán lehet ezt még kapni újonnan?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.