Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Zsót112


Zsót112
tag

Hali!

Az lenne a gondom, hogy van egy Canon s300-as nyomtatóm, aminek kipucoltam a nyomtatófejét, raknám vissza, de a sz@rházi nem húzza középre a tartót... :F
Help kéne, köszi.

Addig röhögtünk a főnők viccén, amíg megértettük, hogy az a mai feladat.

(#52) Winner_hun válasza Zsót112 (#51) üzenetére


Winner_hun
félisten

húzd ki maunálisan:F:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53) Hubertus válasza HIJ (#49) üzenetére


Hubertus
csendes tag

Üdv! Amirő beszélsz, annak az a neve, hogy transzfer-roller. az a szerepe, hogy a festéket elektromos töltés segítségével ''átrántja'' a papírra. azt sajnos nem írtad le, hogy a csík, amit hagy, az milyen. ugyanis ha ez egy fehér csík, akkor valósznűleg a transzfer-roller a baja, de ha nem akkor előfordulhat, hogy a fixáló-fólia van megsérülve. ezt úgy tudod legkönnyebben megállapítani, hogy megnézed, nem-e tudod kézzel elkenni a festéket a papíron.
ha kicsit konkrétabban körbeírod a hibát, akkor még alkatrész beszerzésben is tudok segíteni.
Ja, a transzefer roller 9-10K, komplett fixáló egység 28-30K, csak fixáló fólia14-15K környékén mozog.

[Szerkesztve]

(#54) Zsót112 válasza Winner_hun (#52) üzenetére


Zsót112
tag

És azt meg fogja köszönni? :F :DDD

Addig röhögtünk a főnők viccén, amíg megértettük, hogy az a mai feladat.

(#55) HIJ válasza Hubertus (#53) üzenetére


HIJ
őstag

Köszönöm a választ.A csík az fehér tehát nem viz fel festéket, arra a csíkra.Az nemnéztem, hogy ellehet e kenni, de majd megkukkantom.Ez az a henger, amit egy pattintással kilehet kapni, ugye? Csak nehogy másról beszéljünk... A hibán nincs mit konkrétabban leírnit sztem, annyi van, hogy egy kapocs odakeveredett és végigszátotta ezt a szivacs réteget egy csíkba.A kapocs mar ott megakadt, szóval nehiszem, hogy beljebb lenne sérülés...


thx a segítséget

HIJ

(#56) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Szevasztok!
Epson Mátrix nyomtatókkal kapcsolatban van valaki aki tud segíteni?
Papírbehúzási gondok..... Epson FX 980, első traktor, amikor a lap behúzásra kerül felgyűrődik. Már teljesen szétszedtem, kipucoltam, pár napig jó azután kezdi újra.
Mi lehet a gond?
Van aki tud ebben segíteni????

(#57) Winner_hun válasza Zsót112 (#54) üzenetére


Winner_hun
félisten

Áramtalanítsad és úgy húzd ki. Aztán told vissza kézzel, miután beleraktad a patront. De megpróbálhjatod áram alatt is, lehet, ghoy csak megakadt valami. Azt észre fogod venni, ha műxik a nyomtató. garanciát nem vállalok!;):D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58) robi0604 válasza Pee-Tee (#56) üzenetére


robi0604
őstag

Sajna ez majdnem mindegyik epson matrix-nyomtatónál előfordul...
Van keresztbe egy műanyag amiben meg szokott akadni... ( ha jól emléxem) De hogymiért csak egy idő után, azt nemtom... :F
Ezzel sajna nem nagyon tudsz mit csinálni...
Igaz mi nem is törtük rajta annyira magunkat... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#59) robi0604 válasza creativehun (#50) üzenetére


robi0604
őstag

Küldtem privit... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#60) Pee-Tee válasza robi0604 (#58) üzenetére


Pee-Tee
tag

Ugyan ez volt a hátsó traktornál is onnan kivettem a leszorító lemezt...
most kiderül... de igaz, szinte mindegyiknél hiba... 880, 670, még az új 890 -nél is...
Eleinte csak a sok koszra gyanakodtam, de most teljesen szétszedtem és kipucoltam, de akkor is előfordul egy idő után...

(#61) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Szóval kicsit szétpakoltam a 980 -t, a hátsó traktornál van 2 db hosszú lapvezető lemez, egy kicsi és agy nagyobb. Levettem a kicsit, nyomtatás a nagy lemeznél akkor is felhullámosodik, fordítva - csak a kicsi van fent - nem hullámosodik, érdekes ....

(#62) robi0604 válasza Pee-Tee (#61) üzenetére


robi0604
őstag

Hát igen...
De sajna ezekkel nem tudsz semmit kezdeni...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#63) Pee-Tee válasza robi0604 (#62) üzenetére


Pee-Tee
tag

Ez van... legfeljebb hetente kitakarítom.....
Most meg betervezem szervízre.... megjavíjják a többi baját is....

(#64) Zsót112 válasza Winner_hun (#57) üzenetére


Zsót112
tag

Azér kösz a tippet. :R

Addig röhögtünk a főnők viccén, amíg megértettük, hogy az a mai feladat.

(#65) robi0604 válasza Pee-Tee (#63) üzenetére


robi0604
őstag

Mást nem nagyon tudsz... ezek ilyenek... :DDD
Újjat venni meg nem biztos, hogy megéri, használtat megint nem.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#66) 13


13
csendes tag

Sziasztok


Van egy Canon pixma mp 170 nyomtatóm. Azt kérdezném hogy vettem hozzá patron újratöltő kitet és nem tudom hogy kell a szineset feltölteni (cl-41). Melyik lyuk melyik színhez tartozik?

i love jessica alba

(#67) Winner_hun válasza 13 (#66) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit vettél készletet nincs hozzá ksi kézikönyv? Mert nekem pl van, és ott sok nyomtatóhoz leírja, rajzzal, hgoy hol kell kfúrni a patront, ha ki kell és melyik színt hova kell tölteni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#68) robi0604 válasza 13 (#66) üzenetére


robi0604
őstag

Elvileg ha van a patronon címke, akkor azon jelölik. (sorrendben egymás mellett a szinek.
Ha nincs és a neten se találtál, akkor nézd meg a fúvókákat.
Ha furni kell akkor gázosabb, de ha lyuk van, leveszed a címkét és ez előbb megtalált színsorrend szerint megtöltöd.
Legalábbis ez így szokott lenni, de canont még nem töltöttem... :D

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#69) Winner_hun válasza robi0604 (#68) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindegyik patronnál lheet megmondani a fúvókák alaphján, hogy hol kell fúrni:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#70) robi0604 válasza Winner_hun (#69) üzenetére


robi0604
őstag

Tény...
Én csak leírtam a lehetőségeket. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#71) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok, van 1 Canon i455 nypmtatóm, az a gondom hogy teljesen eltér az a szín amit nyomtatok és amit a monitoron látok... hogy lehetne állítani rajta?

(#72) Winner_hun válasza Jarod1 (#71) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez mit jelent pontosan? A kép, amit kinyomtat az ronda? Nem lehet, hgoy a monitor van elállítva?
A patron új vag újratöltött?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73) Jarod1 válasza Winner_hun (#72) üzenetére


Jarod1
addikt

Nem ronda a kép, csak sötétebb a szín a papíron... a monitor automatára van állítva.

(#74) Winner_hun válasza Jarod1 (#73) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet, hgoy túl világos a monitorod. Látni kéne a képet, az igazság. Ha a színek jók, nem fakók, akor minden ok;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#75) 13


13
csendes tag

HI
Kössz az infod, de se kézikönyv se rajz a patronon, valahogy majd csak jo lesz :)

i love jessica alba

(#76) Jarod1


Jarod1
addikt

Szasztok ,
2 felhasználó van a gépemen az egyik vendégnek hogy lehet eltávolítani a nyomtató hozzáférését?

(#77) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Hali! 1,5 éve vettem egy CANON MP360-as multifunkciós masinát. Amióta megvan gondjaim vannak patroncsere esetén. Az új patron behelyezése után szinte mindig ''elfelejti'' valamelyik színt használni. Hol kék nincs, hol piros, hol sárga. Aztán egyszercsak elkapja a fonalat és utána kifogyásig szuper minden, fotóminőségű. Aztán kezdődik előről. Most meguntam visszavittem a boltba. Ott azt mondták v.szeg beszáradt a fej. De nem gond mivel vízalapú a festék, tegyek rá vizes zsepit és amjd attól rendbejön. No, azóta semmi színt sem nyomtat. Tud valaki ebben segíteni? Egy ötlet? Mert különben viszem a CANON szervízbe.... Köszi! Üdv!

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#78) Jarod1


Jarod1
addikt

tudjátok mi a legidegesítőbb? Amikor A/4 es fotópapírra nyomtattál, és utána elkezdel 10x15 ös képeket ugy hogy elfelejted hogy előtte A/4-est használtál :O :(

(#79) robi0604 válasza Jarod1 (#76) üzenetére


robi0604
őstag

Simán le lehet tiltani, de most meg nem tudnám neked mondani, hogy hogyan.. Kómás vagyok... :)
Kérdezd meg az ''Xp kérdések és válaszok''-ban

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#80) robi0604 válasza Sgt. Chris (#77) üzenetére


robi0604
őstag

Szerintem vidd vissza... Valszeg tényleg a fej lesz.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#81) afterburner_


afterburner_
őstag

sziasztok, tudnatok ajanlani valami jó multifunkcios gepet?:) ami azert bírja a strapat szal ne haljon meg par 1000 oldal után, nyomtasson szepen,utan lehessen töltögetni,és cd,dvd-re nyomtatni:) most egy 5150-es hp-m van de ezt eleg sűrűn töltögetem jr inkjet tintaval (amivel tökeletes), csak szegeny mar kopott és ki kell ekelni a papirtalcat, mert 0,5 centivel a lapon kivul nyomtatat ha nincs az ek:).

kineztem elobb egy 4200-es canon nyomtatot, de az azt irjak chippes, és valszeg a mp500-as is akkor mert ugyan azokat a patronokat használja, resetelesre meg eddig nincs semmi ötlet igaz?:(

Köszi Arcok a segitseget!:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#82) HAYES


HAYES
csendes tag

Hali!

Van egy HP deskjet 3320-as nyomtatóm. A probléma az hogy amikor nagyobb felületet kell nyomtatni pl.:kép akkor zöld csíkokat hagy a lapon.
Ez mitől lehet?
Valaki pls help!

(#83) afterburner_ válasza HAYES (#82) üzenetére


afterburner_
őstag

zöld csikok? új patron vagy utantöltött?esetleg fuvokatisztitast probaltad?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#84) HAYES válasza afterburner_ (#83) üzenetére


HAYES
csendes tag

még nem volt utántöltve, igaz már az alján van csak tinta.
Nem próbáltam fúvókatisztitást azt hogy csináljam?
Nem nagyon értek hozzá, most van nálam először nyomtató.
Kösz a segítséget.

(#85) afterburner_ válasza HAYES (#84) üzenetére


afterburner_
őstag

hat valahol a softwareben kellene , nekem nyomtatósegéd és ott segedprogramok nyomtato karbantartasa vagy hasonlo:)

és itt vannak kulonbozo tisztito, kalibralo eljarasok, vagy ha kiveszed a patront, és egy puha törlökendővel, vagy zsebkendovel vegighuzod az is szokott segiteni de csak ha nem ures:)

ha a kinyomtatott tesztlapon akockak vagy csikok nem egybefüggően szinesek hanem csikosak akkor ott van a bibi.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#86) Jazz


Jazz
veterán

IP 1500 sorozatról mit tudtok? azonkívül, hogy az olcsó bci-24-es patront eszi.
És az újabb sorozatok; Ip1600, ip2200...amikhez nem is létezik utángyártott patron, de ugyan annyiba kerülnek mint az 1500?
Ezekhez lesz később utángyárott?
Bci-24 utángyártott mindig lesz a boltokban?

Megosztanék egy tapasztalatot: Beszáradt az i450-esem, se alcohol, se semmi nem segített.
Új nyomitkat néztem, DE:
-ne vegyél Epsont, mert
1.: Fekete dokumetntumot szarul nyomtat,
2.: pixel számláló van benne, ill. 1 év után leállítja magát-->villog hogy vidd szervízbe (magyarán 1 évre veszed, és a tintád se fogy ki rendesen eközben)
-Lexmarkot ne vegyél, mert ahhoz a legdrágább a festék (utángyártott és eredeti egyaránt, kb.. 5000/7000Ft)
-HP-t ne vegyél, mert igaz hogy ott tartalmazza a patron a fejet, de az utángyárott is nagyon drága emiatt (kb. 4500Ft/7000Ft)

-Marad CANON, ami meg beszáradásra hajlamos, de még így is jobb a !!!300ft-os patronjaival. De ez is csak a régebbi modellekre volt igaz (i450, ip1500, ip2000), a mostaniak (ip1600, ip2200, pixma 4500 vagy ilyesmi....) ezekhez nem létezik utángyártott! egyelőre, vagy nem tudom lesz-e egyáltalán....

3 évvel ezelőtti i450-esem is 2 piko literes tintacseppet tudott, és akkor 20000Ft- volt!!!! 1300 fúvóka a feketén, 256x3 a 3 színesen. 4800dpi.
Hozzá egy fej (ami alaból cserélhatő): 18000FT!!!!
Tehát ha a mostani ip1500 (amihez ugyan ilyen olcsó Bci-24 es patron megy) is tudja ezt, akkor az lesz: 15000Ft.
Igazából semmit nem változott a helyzet 3 év alatt.
(Epson D68: 90 fúvóka a feketén, valami 26 a színesen, és 4pl.-hasonló kategória)

Itt egy nagyon jó oldal, az UTÁNGYÁRTOTT patronok beszerzéséhez, és hogy tudd: létezik-e, gyártanak-e egyáltalán a nyomtatódhoz utángyártottat, és mennyiért, és hogy mennyi lenne az eredeti [link]

[Szerkesztve]

free your mind

(#87) afterburner_ válasza Jazz (#86) üzenetére


afterburner_
őstag

nekem egy hp 5150-es nyomtatóm van egy évig kihuzom altalaban egy patron garnituraval, legalabbis szinesbol, fekete az még mindig megy:) persze legjobb minosegen kell nyomtatnom, ami kicsit lassabb mint a normal , mert egy ev alatt rengetegszer töltöm és normalban becsikoz de legjobban mar nem, maximumban meg szinten nem:)


csak sajnos mar kopott a mechanika es erdekes dolgokat csinal, szeretnem lecserelni csak amit kineztem canon nyomtató+scan. mp500 az is chippes és utantölteni is szenvedés:(

tudtok valami olyan multifunkcios gepet ami tud cd-re dvdre feliratozni, nem nyomtat rondan és ujra lehet tölteni?:)



[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#88) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Üdv!
Olyan problémám lenne hogy a Hp lézernyomtató mikor nyomtatok vele akkor amit nyomtat annak végig az oldalán elmosódik egy csík mintha sáros lenne,azt szeretném kérdezni mi ilyenkor a teendő,nem rég lett benne toner cserélve(xerox toner lett beletéve).A válaszokat előre is köszönöm.Fontos.

(#89) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
A párhuzamos nyomtatókábeleknek ugye egyformán szabványosnak kell lennie? Mert van egy régi Star LC24-20 nyomtatóm, az egyik kábellel ha összedugom a géppel, meg se moccan (olyan mintha a szervómotorok nem kapnának áramot), átdugom egy másikat, azzal meg minden oké. (igaz, azzal meg nem nyomtat, mert annyit ír ki, hogy hiba...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#90) Deepest


Deepest
csendes tag

Sziasztok!
Már hónapok óta gonban vagyok egy nyomtatóval, bár igazából hálózati dolog lehet a baj.
Egy Win XP-hez csatlakoztatott, onnan megosztott HP2430-as nyomtatóról van szó és egy kisebb munkahelyi hálózatról, minden gépen Winxp+Sp2.

Maga a probléma az, hogy miután egy bizonyos számú felhasználóhoz telepítettem a nyomtatót, több felhasználót nem enged csatlakozni. Találkozott már valaki hasonlóval?

Köszi előre is

(#91) afterburner_


afterburner_
őstag

sziasztok a köv volt a gondom

5150-es hp nyomtató, és tavaly kezdte azt hogy ferdén nyomtatott maximum dpi-nál, legjobb minőségben jó volt.

elmult hetekben meg már kinyomtatott a laprol.

rajöttem ma a problémára a sín felett van egy szalag (valoszinu errol azonositja be a nyomtató hol jár a fej) és az nekem tiszta tinta volt.( meg a nyomtató belseje is az , sokat használom.) azt kellett óvatosan vegighúzni egy nedves rongyal és mostmár szépen nyomtat megint!

szal akinek ilyen gondja van itt egy kis megoldás rá:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#92) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hy.

Olyan gondom lenne hogy vany egy nyomtatóm (USB) a gépen van is USB, de a windows ME-ben nem tudom beállítani a portot USB-re mert nincs ilyen.

Nem lehet valahogy átirányítani az LPT-t USb re valami progival?

(#93) Prozac válasza Deepest (#90) üzenetére


Prozac
aktív tag

Ha jól tudom akko raz XP peer-to-peer esetén max 10 felhasználót enged.

Valami nagyon halovány, kicsit régebbi emlék nálam, hogy registry állítással fel lehet tornászni....

''Fussatok bolondok...''

(#94) Prozac válasza Mr-Pamacs (#92) üzenetére


Prozac
aktív tag

Jó lenne tudni milyen nyomtató.

A HP-k pl. sajár USB-alapú portot installálnak...

''Fussatok bolondok...''

(#95) Prozac válasza gabe_ (#89) üzenetére


Prozac
aktív tag

Nem egyformák a Centronics kábelek.

Az alap, egyirányú kommunikációhoz régen elég volt kevesebb mint 25 vezeték bekötése. A HP kezdte bevezetni az oda-vissza kommunikációt, ha jól rémlik, neki szüksége volt a 25-eres kábelre...

''Fussatok bolondok...''

(#96) Prozac válasza Lotusomega (#88) üzenetére


Prozac
aktív tag

Márpedig az toner gond lesz...

Ha kiveszed a tonert és ovatosan a szelénhengert takaró lemezt félre húzod (ne érj hozzá), akko rmegláthatod hogy ahenger felülelte koszos (oda nem, vagy jobban tapad a festék). Tudtommal, nem javítható.
Pár valamikor létezett egy vastagabb u.n. tisztító papír, amit üresen át kellett küldeni a nyomtatón. (sosem használtam)

''Fussatok bolondok...''

(#97) Mr-Pamacs válasza Prozac (#94) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Philps MF-JET 450 (egyébként a a www.sagem.hu oldalán van fent a leírása) . Bárcsak ne vettem volna meg ezt a fost. Xp-alatt rendesen megy, de itt (ME) ha elindítom a telepítőt akkor kiírja hogy ujra kell indítani a gépet. Ujraindul ,majd ujraindulás után a telepítő megint ujra akarja indítani a gépet, persze a telepítés legelején. Már sikerült feltennnem a driverét .inf-et feltelepítettem kézzel, de így LPT1-re álította be a portot, viszont ha át akarom álítani akkor megjeleni az USB, ki is tudom választani,de ha rámegyek az OK,ra akkor nem történik semmi.


[Szerkesztve]

(#98) Prozac válasza Mr-Pamacs (#97) üzenetére


Prozac
aktív tag

Ez GUI-s nyomtató?

(csak windows alól megy, vagy pl. DOS alól is, saját proci, karakterek, etc.)

''Fussatok bolondok...''

(#99) Mr-Pamacs válasza Prozac (#98) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Aszem csak GUI alól, Te ilyen nagy nyomtatószakértő vagy?

(#100) Prozac válasza Mr-Pamacs (#99) üzenetére


Prozac
aktív tag

Nem :) Egyáltalán nem.

Csak öreg, sok tapasztalattal, ami nem azonos a tudással...

''Fussatok bolondok...''

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.