Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18551) BiP válasza PociAti (#18549) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom a nyomtatókat telepítő cég számlázta a pndrive-okat is, azért lett 60k/db.

[ Szerkesztve ]

(#18552) PociAti válasza BiP (#18551) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha minden vállalkozás, amelyiken átmegy a dolog rárakja a 20-30% hasznát, akkor a végösszeg elég csúnya tud lenni.
Amit belinkeltem cég, az müncheni, szóval még adózás és vámkezelési költség se jönne rá.

(#18550) draco31, magyarok szokása, hogy minden szarra a Google-ban keresnek rá. Külföldön nem így megy. Például ha az amerikai vásárolna szeretne valamit, akkor az Amazonban keres rá (lehet nem rajta keresztül veszi meg, de akkor is). A Google algoritmusai egyre szarabbak. Pont a nyomtatóipar nagyon jó példa rá. Ha egy nyomtatóra rákeresel, valószínűleg azon olcsó telephellyel rendelkező gagyi vállalkozókat hozza fel, akik fizettek a Google-nak, és az ő utángyártott szarjait tolja az ember arcába. Pedig pl. csak arra lennél kíváncsi, hogy az adott tonernak mekkora a kapacitása, és amikor még nem voltak ennyire profit orientáltak a keresők, akkor a gyártó oldalát hozták fel első találatként. Most jó ha a 30. találatként behozza. Mintha bárki relevánsabb találatra lenne képes.

Helyette árukereső, árgép, vagy informatikai termékeket áruló szakáruházak, nagyobb webshopoknál kellene körbenézni. Mindenkinek szokott lenni kedvence.

(#18553) draco31 válasza PociAti (#18552) üzenetére


draco31
veterán

Azt észrevettem én is, hogy a keresőt lassan kerülni kell, mert kezd használhatatlan lenni.
Ezt ma pont megtaláltam, csak így elég ismeretlen.
Átküldtem havernak, aztán meglátja saját kontóra vesz-e egyet kipróbálni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18554) Csavarnyuzo válasza Gero66 (#18546) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha másolásnál nem csinálja, akkor lehet hogy felbontás függő, próbálj meg más felbontással szkennelni hogy mi lesz az eredmény.

A pirosat kell elvágni.

(#18555) tothbe válasza draco31 (#18550) üzenetére


tothbe
addikt

most akkor magáncélra akarja használni a nyomtatókat, tehát a cég nem tudhatja meg, hogy mit dugott bele vagy pedig a cég akar egy megoldást, ami költséghatékonyabb, de nem kevésbé biztonságos.
Mert az első esetben a pendrive-nak is nyoma van. Bár ahhoz, hogy a nyomtatón monitorozni tudják, hogy mit dugtak rá, már rá kell legyen dugva valami, ami gyűjti a logokat, mert a nyomtató memóriája ehhez kevés.
A második esetben pedig egy offline PC bekötése a nyomtatóra abszolút nem hoz semmilyen egyéb security kockázatot a képbe, csak tényleg nem szabad a gépet netre engedni. És pl akkor a z anyagokat lehet a gépre vinni pendrive-on, amikor is máris bármilyen pendrive használható lesz.

By(e) Tothbe

(#18556) draco31 válasza tothbe (#18555) üzenetére


draco31
veterán

A cég szeretne költséghatékonyabb megoldást.
Ha jól emlékszem kb 100 an dolgoznak ott, és jelenleg 1db pendrive amivel működnek, szóval van keresgélés, ha épp valaki akar nyomtatni :)
A nyomtató úgy monitoroz, hogy nem fogad el akármit.
Ez az offline pc még nem is rosz, nyomi mellé rakni, arra lehet vinni sima drive-on is a xuccot, onnan meg nyomtatni. Ezt továbbitom is neki mint ötlet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18557) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Kaptam egy használt HP 4615 nyomtatót. 2016-os dátummal vannak benne festékek. Mind a 4-et feltöltöttem, alul kijött mindegyiknél egy kis festék. Első körben fehér lapot nyomtatott, majd futtattam a fej tisztítás funkciót vagy 20x. Most már van piros, zöld, lila, sárga, kék, stb.
Először csak magenta volt egy kicsi, később már volt sárga vonal, és egyre jobb lett. Most már van 6 kis téglalap a lapon amit nyomtat. Próbáltam szöveget, kékkel frankón nyomtat betűket is.
Fekete viszont nincs a fej tisztítós papíron sem, és mást nyomatva sem.

Gondolom a fejen a fekete egy külön rész, tuti az van beszáradva. Mit lehet ilyenkor csinálni? Szét kellene szedni, és féktisztító vagy mit szoktak ilyenkor?
Így is jó lenne, mert sötétkékkel tudnám használni, de hátha jobbat is ki lehet hozni ebből.
A másik amire gondoltam, hogy sorban jöttek elő a színek, lehet kellene még neki egy 20-30 tisztító funkciót indítani?
A patronból jönne a fekete. A patron helyén át valamivel :F

(#18558) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Brother DCP-T500W nyomtató a következő üzenetet írja ki: Tintat. mn. tele
A leírás alapján a tintagyűjtő vagy öblítő tartály kis híján megtelt.
Mit lehet ezzel kezdeni?
Válaszokat előre köszönöm.

(#18559) PociAti válasza Zaji (#18558) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha jól tudom az https://www.allintechnik.hu/ a Brother garanciális szervize, és bár a gép már jócskán túl lehet a garanciális időn, mégis talán őket lenne célszerű elsők között felkeresni. Náluk jó eséllyel lesz hozzá alkatrész, vagy legalábbis nem tartana olyan sokáig, mint másoknál.
Régebben kb. 12-15.000 Ft-ba került egy hasonló javítás.
Brother gépekre jellemző a nagy ink absorber kapacitás, a tiédnek hány nyomtatott oldal után telt meg a szivacsa?

(#18560) Zaji válasza PociAti (#18559) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm a linket, megkérdezem.
Nem mai gépről beszélünk az biztos.
A nyomtatott oldalak számát, hol tudom megnézni?

(#18561) PociAti válasza Zaji (#18560) üzenetére


PociAti
senior tag

Legegyszerűbben úgy, ha kinyomtatod az általános beállítások oldalt.
https://www.youtube.com/watch?v=SRxRI6sTilI

A maintenance menübe belépve még azt is ki tudod nyomtattatni, hogy egyes színekből hány pöttyöt nyomtatott ki. Minden apró infót tárol. Ha nagyon érdekel, keress rá a neten.
77-es menüpont: Print maintenance information (Maintenance Report).
Ha nagyon nem értesz a gépekhez, akkor ne garázdálkodj benne. Csak azt csináld ami érthető. Pl. erős tisztítással csak a szivacsot telítenéd el még jobban.

(#18562) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Nem találtam külön címkenyomtatós topicot, ezért ide írok.
Itthonra kellene, kb. 10mm széles szalagokkal feliratozni mini műanyag fiókokat.
Párszor használnám csak. Tudnék kölcsön kérni, de nem árt ha van egy ilyen kütyü is. :D
Mivel nagyon ritkán használnám, a legolcsóbb még használható kellene, amibe lehetőleg a szalag/kazetta sem heroin árú. Sima mezei karaktereket nyomtatnék rá, esetleg néhány speciálisat, főleg a görög ABC-ből (pl.: Ω, μ...). Fontos, hogy a szalag jól ragadjon, mert amiket eddig felragasztottam papírcsíkokat papírragasztóval, pár nap után potyognak lefele. :B
10-15 ezer környékén néztem már vannak, de gőzöm sincs melyiket érdemes megvenni.
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18563) draco31 válasza TomMusic (#18562) üzenetére


draco31
veterán

Nekem ilyenem volt, de nem igazán használtam ki, épp pár hete adtam el. Erre azt írták annó, hogy ipari felhasználásra van inkább, mert olyan a gyári szalagja, hogy mindenre is jó.
Az végül is igaz volt, amit az ára is mutat. Na meg a 6db AAA elem amivel működik. :) Illetve sokat pazarolt, pl egy 5 centis szöveg úgy néz ki, hogy előtte és utána is van 2-2 centi üres szakasz. Vagyis bármilyen szöveg előtt-mögött.
Amikor eladtam, akkor ezzel szemeztem, bár akkor még fél áron volt. Aztán arra jutottam, hogy igazából úgy sem használom annyit, hogy kelljen. Az oldalon van hozzá rengeteg fajta címke is.
Egy ideig ezzel is szemezgettem, de lassúnak gondoltam, és inkább hagytam ezt is.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18564) TomMusic válasza draco31 (#18563) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ!
A brother sajnos már nem kapható. :N
A másik kettő nekem se tetszik. :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18565) PociAti válasza draco31 (#18563) üzenetére


PociAti
senior tag

A brothert TZe kazettás feliratozógépei elég jók, de a kazetták irgalmatlanul drágák hozzá és talán csak ipari körülmények között jönnének ki az előnyei. Kifejezetten ajánlott is az utángyártott szalagok vásárlása, ugyanis a ragasztószalag már régóta nem atomtudomány.

Másfajta gépek is bőven jók lennének. A brothert a legfelső réteg a laminálószalag teszi drágábbá a konkurenciánál.

(#18566) Zaji válasza TomMusic (#18562) üzenetére


Zaji
őstag

Szia,

Én ezt használom. Sokszor munkában is jól jön és otthon is.. Több féle szalag van hozzá. Kültéri használatra nem annyira jó.

(#18567) TomMusic válasza Zaji (#18566) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia.
Köszönöm, ez jónak tűnik. :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18568) PociAti válasza Zaji (#18566) üzenetére


PociAti
senior tag

Új új Dymo gépekkel csak óvatosan!
https://www.eff.org/deeplinks/2022/02/worst-timeline-printer-company-putting-drm-paper-now

Nagyon leegyszerűsítve a cikket, a Dymo RFID chippel látta el a kellékeit, ezáltal az új gépek most már csak RFID chippel rendelkező kellékekkel működnek. (Azt mondják azért látták el ilyen chipekkel, hogy extra információkkal lássák el az ügyfeleket, pl. hogy milyen szalag van a gépbe töltve, de az összes ilyen szolgáltatást más gyártók más módszerekkel meg tudták oldani. Brothernél apró tüskékkel oldotta meg. 6 tüskével 64, lehetséges variáció érhető el, 8 tüskével 256, de léteznek más módszerek is.)

Az RFID chip indokolatlanul megemeli a már amúgy is magas árakat, és egyben leszűkíti a lehetőségeket. Mert harmadik féltől származó címkék között sokkal nagyobb a kínálat. Más hátterű, színű, mintázatú, hosszú szalagok jelentek meg, mint amit a gyártók eredetileg készítenek.
A dymo gyártói oldalán az 550-es gépnél a 332 hozzászólásból 135 értékelés 1 csillagos. (Az 5 csillagos értékelések között mindig sok a gyártói értékelés, meg olyan korai értékelések, amelyek az első használat után születnek. Kipróbálják, működik, tehát 5*.)
És legtöbben tényleg a szalagra hivatkoznak. Megvették a tönkrement készülék utódját, de nem tudják használni a raktárban felhalmozott szalagokészletet, mert nem működik vele. Vagy nincs megfelelő méret, mert a gyártó nem gyárt olyat, pedig a régi készülékkel lehetett használni. És persze miden ami kapható, az drága.

Amikor már meg kell venni a szalagot, sokan csak akkor szembesülnek az árakkal. például a 28×89 mm-es postai címkék értékelése: 31 db 1*-os, a 36 értékelésből.

Megéri előtte rákeresni a neten miket írnak még róla.
Például itt van ez a Reddit post. Ha ő a 150$-os Dymo helyett a 640$-os Zebra gépet veszi meg, akkor is negyed éven belül vissza hozza neki az árát, pedig a Zebrához sem olcsó a kellék, de a Dymobhoz egyszerűen rohadt drága!

(#18569) TomMusic válasza PociAti (#18568) üzenetére


TomMusic
őstag

Bár nem nekem írtad, de köszi az infót!
Közben látom, hogy a Letratag LT 200-hoz csak 12mm-es szalag jó, és nekem lehet kéne 9mm-es is.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18570) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Brother DCP-L2532DW

Az a hiba jött elő, hogy ha pdf-et nyomtatok telefonnal (microsoft 365-el megnyitva, nyomtatás ikonra nyomva), akkor maszatosan nyomtat, ugyanazt a fájlt pc-ről nyomtatva tökéletes.
Telefonnal word (szintén microsoft 365-tel nyitva), stb fájl nyomtatásával nincs gond, csak a pdf fájlokkal valamiért.
Volna ötletetek?

Szerk: kipróbáltam másik telefonnal, és azzal tökéletes a nyomtatás. Akkor a telefonnal van valami, csak rá kellene jönnöm, hogy mi.

[ Szerkesztve ]

(#18571) draco31 válasza Elemental (#18570) üzenetére


draco31
veterán

A másik telón is a 365-el próbáltad?
Szerintem az lesz a ludas, nekem is van olyan néha, hogy pl asztali gépen böngészővel nyitott pdf megy is a kukába, Adobe-val nyitva meg szépen kinyomja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18572) Elemental válasza draco31 (#18571) üzenetére


Elemental
addikt

Igen, 365. Sőt, a teló is ugyanaz, samu a52s.
Majd atnézem a 365 beállításokat, vagy uninstall -install.

Szerk: Nem a nyomtató a ludas, ha Nyomtatás - mentés pdf fájlba opciót választom, akkor a mentett pdf is ugyanolyan elmosódott lesz, mint amit nyomtatott.

[ Szerkesztve ]

(#18573) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Anyós kapott egy új számítógépet, amin már Win10 operációs rendszer van.
Egy Ubuntu-t váltott, azon neki volt egy Szkenner nevű programja, ami faék egyszerűségű volt.

HP szkenner/nyomtatója van, de a gyári HP program elég furán működik.

Először ugye feljön az ablak, hogy mentés fájlba, beolvassa, majd, ha alul rámegy az ember, hogy megtartás, akkor ismételten beolvassa és akkor menti csak el.
Ez így elég furán működik szerintem.

Nincs valami egyszerűbb program, amin van egy szkenner gomb, akkor beszkenneli, aztán pdf-be elmenti, ha kell akkor több oldalas PDF-ben?

(#18574) PociAti válasza Atomgeszi (#18573) üzenetére


PociAti
senior tag

A NAPS2 egy ingyenes és nyílt forráskódú alkalmazás, Linuxtól a Mac-ig minden lényeges operációs rendszeren működik. Tud magyarul, és még OCR is van benne.
https://www.naps2.com/
Valószínűleg a HP programja is megfelelően működne, ha helyesen lenne beállítva (ne készítsen előképet, hanem egyből szkenneljen), de a monumentális HP programokat amúgy is jobb inkább elkerülni.

(#18575) Thunderzolee

Üdv!

Beteszem ide is, hátha többen járnak itt.
Ezt írta ki az előbb a nyomtatóm. DeskJet 3775
Eredeti HP patron (652) van benne, legalább harmadáig van töltve, azt mutatta eddig.
Mi ez, h nem kompatibilis? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18576) draco31 válasza Thunderzolee (#18575) üzenetére


draco31
veterán

Gondolom megunta hogy töltögetve van, és nem veszel bele jó pénzért újat. Mert ugye ezekben ez az üzlet.
Canon nekem úgy volt régen, gyári patron, kb 10-15 töltés után patronhiba, lehet menni újat venni, aztán megint jó pár töltés.
Színest meg nem is töltöttem, de az is 3 évente bedobta, hogy vegyél újat, ha használni akarsz. Na a harmadik ilyen utána kapta a fejébe a baltát :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18577) Thunderzolee válasza draco31 (#18576) üzenetére

Írtam, h eredeti a patron.

Szoktam venni utántöltöttet is, de mivel nem volt drága, az utóbbi 3 garnitúra eredeti volt.
Ezért sem értem. :F

Korábban nem reklamált az utángyártott miatt, akkor ez most mi?

Hallottam ilyen horror sztorikat már, h a HP elszabta, és frissítés után már a saját eredeti patronját sem akarta elfogadni a nyomtató, de úgy rémlik nem lett frissítve a szoftver, évek óta jelzi, h elérhető frissebb, és frissítsek, de nem tartottam fontosnak.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18578) draco31 válasza Thunderzolee (#18577) üzenetére


draco31
veterán

Azt láttam, hogy eredetit írtál, csak a félig töltöttre arra gondoltam, hogy töltöd otthon magadnak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18579) Csavarnyuzo válasza Thunderzolee (#18577) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ritkán de előfordul hogy bekoszolódnak az érintkezők anélkül hogy a patron mozgatva/cserélve lenne.
Szigorúan kikapcsolt állapotban érdemes megtisztítani mind a patron, mind a gép oldali csatlakozósort -langyos víz, vagy sima ablaktisztító Clin még jobb. Utána szárazra törölni is kipróbálni.

A pirosat kell elvágni.

(#18580) Thunderzolee válasza draco31 (#18578) üzenetére

Nem, dehogyis.

Nem töltöm, vagy nem is értem, ennyire nem értek hozzá, tölteni nem csak olyan patronokat lehet, amik utángyártottak, és ennek megfelelően mittudomén, nincs chip bennük, vagy valami ilyesmi? :F

Volt itt egy nyomtatójavitós bolt a városban (Esztergom), de bezárt már. Ott szoktam utángyártottat venni, nem tudom a márkáját, de azok jók voltak.
Aztán egyszer ajánlott utántölthető patront, h mikor kifogy (pl az egyik szín), vigyem vissza neki, és utántölti, és olyan 3-4 alkalommal meg tudja töltögetni.
Egy darabig használtam is ezeket, de néha akadozott vele a nyomtatás, hol csíkozott, hol nem, aztán megint inkább csak sima utángyártottat szoktam venni.

De ami most van benne, az mindegyik eredeti volt.
És utoljára még kb harmadáig volt a töltöttsége, mert a menüben látom, meg hát ha kifogy, akkor egyrészt kiírná, másrészt már előbb észre szoktam venni, h vagy hiányzik egy komplett színárnyalat, vagy hát hibásan, csíkozva nyomtat ha kezd kifogyni.

Na és ezért lepődtem meg, mert félig kinyomtatott egy lapot, aztán bedobta ezt az üzit. :((

Bosszantó, mert van egy színes lézernyomtatóm is, de scanner azon nincs, és most nincs már idegzetem hozzá, h megint veszek egy HP patront, azt kiderül, h azzal megint ugyanez lesz a hibaüzenet, tehát a nyomtatót kell kukázni, és másikat venni helyette, de akkor meg mit csinálok a vadiúj patronnal, amit éppcsak felbontottam. :((

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18581) Thunderzolee válasza Csavarnyuzo (#18579) üzenetére

Na ezt kipróbálom, köszi.
Alkohol esetleg?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18582) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

Van 1 canon mb2750-es nyomtatóm, kaptam rajta egy 5200-as hibakódot. Nem nyomtat.
Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni?
Google nem volt a barátom....

Köszönöm!

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#18583) Atomgeszi válasza PociAti (#18574) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi ránézek, amint lesz időm

(#18584) Csavarnyuzo válasza Thunderzolee (#18581) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lehet azzal is.

A pirosat kell elvágni.

(#18585) csibe1 válasza Thunderzolee (#18581) üzenetére


csibe1
addikt

Jófajta barack vagy szilva az ajánlott, esetleg körte.

Utána, ha sikerült a dolog. :D ;)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18586) draco31 válasza zotosz (#18582) üzenetére


draco31
veterán

Ez esetleg?
Nem néztem végig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18587) zotosz válasza draco31 (#18586) üzenetére


zotosz
tag

Köszi, már néztem, de nem jött be.

Van arrra tapaszatalat h ilyen ~50eft átsávban mozgó nyomtók javítása gazdaságos lenne?

Nálam mondjuk úgy indul a dolog h eredeti patron vásárlás ~18eft. És onnan kezdődik a szervíz ami legyen mondjuk 20eft (ha lehetséges).
50-60eft-ért meg már van új külsőtartályos nyomtató amihez a kezdő tintacsomag nekem mondjuk 1 évre elég, plusz utána is sokkal gazdaságosabban lehet üzemeltetni eredeti tintával. Ahogy néztem az epson most meg 5év garit is ad.

Ez így mennyire helyálló gondolat menet?

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#18588) draco31 válasza zotosz (#18587) üzenetére


draco31
veterán

Szükséges-e a színes léte?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18589) zotosz válasza draco31 (#18588) üzenetére


zotosz
tag

Igen, részben munka, részben gyerek miatt.

Van esetleg tipped?

(tudom, ez már a milyen nyomtatót vegyek topic témája...)

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#18590) draco31 válasza zotosz (#18589) üzenetére


draco31
veterán

Mono lézerre lett volna csak, színesben nem vagyok képben, ahhoz jönnek tapasztaltabbak. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18591) trog


trog
csendes tag

Sziasztok, mint laikus érdeklődnék. Hozzámdobtak egy ezeréves lézernyomtatót ingyen (hp laserjet 5n), azzal a hibával, hogy három vastag csíkot hagyott a nyomtatott papírokon. Állítólag csak toner cserére volt szükség, a nyomtatott teszteken egész szép képeket produkált, csak tényleg volt rajta három csík. Most betettem az új frissen vásárolt eredetivel megegyező hp tonert, ez meg az összes tesztlapot full szürkén nyomtatja-néha-néha átsejlik a nyomtatott szöveg is, de az előző rossz patron ennél sokkal jobbat csinált. Hol lehet a gond?

(#18592) trog válasza trog (#18591) üzenetére


trog
csendes tag

Azt kihagytam, hogy az elozobol, meg ebből a bontatlan újból is esett ki festekpor be illetve kiszerelésben, a zöld henger durván festekporos lett pár oldal nyomtatása után az újnak, gondolom ebből ered a szürke nyomát, de tényleg teljes laikus vagyok. Állítólag mielőtt megörököltem és elkezdett csikozni szépen nyomtatott. Van még egy bontatlan ilyen gyári patronom itthon, megprobalkozzaak azzal is, vagy van valami megoldás?

(#18593) zuzozuzo


zuzozuzo
tag

Sziasztok.

Van egy Brother DCP-t425w nyomtatóm ami fotónyomtatásnál fekete csíkot húz a képre. Már háromszor kitisztíttattam vele a fejet és mégis csinálja. Mi lehet a gond?

(#18594) danee91


danee91
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Zebra industrial címkenyomtató (Zebra 170XiIII), mely LPT porton csatlakozik egy PC-hez (a PC-ben PCI csatlakozós kártyán LPT kimenet van szintén)

A PC cserés lesz, a csere PC-n nincs PCI bővítőhely, így USB-LPT kábellel oldanám meg a nyomtató csatlakoztatását.

Driverezés közben USB001 portot választottam a nyomtató helyének, látszólag feldriverezi a nyomtatót, mindent feltelepít, de nem nyomtat ki semmit (a Zebra Status monitor azt írja, a porton a kétirányú kommunikáció nem támogatott).

Mi lehet a hiba?

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#18595) Csavarnyuzo válasza danee91 (#18594) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nekem az USB-LPT átalakítókkal az a megoldás vált be, hogy először csak az átalakítót kell bedugni -nyomtató nélkül-, hogy annak a drivere települjön -vagy valami ilyesmi.
Utána mehet a nyomtató az átalakítóval együtt. Zebra drivere természetesen kell.

A pirosat kell elvágni.

(#18596) Minininja35


Minininja35
friss újonc

Sziasztok.
Adott egy Samsung SL-M2070 nyomtató, amit USB-n keresztül használ egy PC. Nyomtatás, szkennelés minden.
Ez a gép megosztotta a hálózaton a nyomtatót és van egy 2. számú PC, ami így a megosztáson keresztül használja ugyanazt a nyomtatót. A nyomtatást be tudtam állítani, az szuperül működik a kettes számú PC-n. Viszont a szkennelést már nem tudom ugyanígy beállítani. Van erre valami megoldás?
Köszi előre is a hozzászólásokat.

(#18597) PociAti válasza Minininja35 (#18596) üzenetére


PociAti
senior tag

Nyomtató megosztását kétezres évek elején használtuk utoljára. Még Windows 98-as gépek voltak és minden gépnek 2 nyomtatót kellett elérnie, aminek párhuzamos portjaik voltak.
Már rég túljutottunk ezen a kínlódáson, biztosan nem ez lenne a jó irány.

Biztosan meg lehetne oldani, de érzésem szerint nagyobb kínlódás és kevésbé tartós megoldás lenne, mint USB-n keresztül rákötni egy routerre.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.