Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) dany27


dany27
őstag

Sziasztok

Van egy HP LaserJet 2430as nyomtatóm.
Most raktam bele új toner, de csíkozza a lap bal szélét.
Végig van rajta egy halváy csík kb 0.5cm szélesen majd kb 4.5cm-ként egy erősebb nyomot is hagy.
Az erősebb pontok távolsága nem változik, mindig ugyan annyi közte a távolság.
Ha egy teljesen üres oldalt nyomtatok vele akkor is ez a helyzet.

Ahogy nézem már az előtt rákerül a "kosz" mielőtt áthaladna a fixálón a papír.
Ha üres oldalt nyomtatok akkor nem is kellene festéknek kerülnie a fényhengerre így nem értem hogy hogyan koszolja be a papírt.
A toner teljesen új, Victoria gyártmány. Úgy tudom ezek nem szoktak szarok lenni.
A fényhengeren nem látható fizikai sérülés.

Szerintetek mi okozhatja ezt a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#11002) Gergőke88 válasza dany27 (#11001) üzenetére


Gergőke88
addikt

A szar toner. Vidd vissza, kérj egy másikat.

(#11003) Csavarnyuzo válasza syler123 (#10999) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Idézek tőled: "És olyat láttál már hogy lelassul a nyomtató a kábeltől? Olyat hogy konkrétan a menü belassult a nyomtatón, kihúztam az usb kábelt, helyre jött. 2 nyomtatónál ugyanez volt, Canon mp620, Mg 7150. A kábel korábban jó volt." Tehát egyértelműen megállapítottad, hogy kábelhiba. Vagy nem tudok olvasni.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#11004) syler123 válasza Csavarnyuzo (#11003) üzenetére


syler123
veterán

Igen azt állapítottam meg, mert amikor kihúztam a kábelt, akkor a nyomtató helyrejött, csakhogy azóta kipróbáltam másik kábellal is és ugyanezt csinálja.

Tehát gondolom valami alaplapi gond lehet, erre várnék ötleteket, vagy tippeket mi okozhatja. Korábban jó volt.

(#11005) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Már régen nem használtam nyomtit, ezért érdeklődöm, mert a keret szűkös.
Kívánalom: Lézer, fekete-fehér, és ha lehetséges, legyen utángyártott toner.
Használat: kizárólag otthonra, nem ipari használat!!

Ezeket néztem ki:
Brother HL1110E (itt van utángyártott toner lehetőség, azt tudom)
Samsung SL-M2022

Ezekről vélemény, vagy egyéb javaslat, ami semmiképp nem több, mint 18k?
Segítséget előre is köszönöm!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11006) dany27 válasza Gergőke88 (#11002) üzenetére


dany27
őstag

Már egy évet állt kb a polcomon bontatlanúl, csak most lett rá szükségem.
Akkor ezek szerint ezt be kell nyelnem.

Egyébként itt van két mint oldal:
[link]
[link]

(#11007) Csavarnyuzo válasza dany27 (#11006) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A tonerben is és a fuser film is rossz. A tonert talán meg lehetne csinálni, de akár teljesen tönkre is teheted. A fuser film elkopott az biztosan cserés, de a fő hibát nem az okozza.

A pirosat kell elvágni.

(#11008) epzon válasza Hunork (#11005) üzenetére


epzon
őstag

ugyanaz mindkettő, a brother belülről samsung
amúgy még után gyártott tonerrel is 6-7 Ft/lap a nyomtatási költség + a dob ami eredeti tonnerrel 15000 oldalas for use-zal meg kibir kb 7-8000-et

szóval sokkal kifizetődőbb megoldás lenne az EPSON L120

(#11009) dany27 válasza Csavarnyuzo (#11007) üzenetére


dany27
őstag

Fuser film tudom hogy már a végét jártja, csak még nem volt időm beszerezni egyet és kicserélni.
Tonerben milyen alkatrészt kellene cserélni? Van egy üres tonerem aminek semmi baja azon kivül hogy nincs benne festék.

(#11010) Csavarnyuzo válasza dany27 (#11009) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lehet elég lenne megtisztítani a mágneshengert, de tonert nem szoktam bütykölni tekintettel a kínai árára.

A pirosat kell elvágni.

(#11011) Hunork válasza epzon (#11008) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm! :R Még majd eldöntöm, de ami biztos: marad a sima fekete lézeres, én már nem bízok egyik tintasugarasban sem, nagyon sok pénzembe került mindegyik... :W

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#11012) epzon válasza Hunork (#11011) üzenetére


epzon
őstag

nézd meg hogy ehhez mennyibe kerül a tinta

2500 ft a 4000 oldalra elegendő festék
számold ki kb. 0,6 Ft/lap

fogasszon dupla annyit mint a gyári adat akkor is 1,2 Ft/lap, ebben nagyon nem lehet csalódni.

(#11013) Csavarnyuzo válasza epzon (#11012) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Miszoda fansziász asszentusz. De szerrintem fogaszón és nem fogasszon. :DDD

A pirosat kell elvágni.

(#11014) epzon válasza Csavarnyuzo (#11013) üzenetére


epzon
őstag

:D

(#11015) sanhose


sanhose
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemrégen vettem egy Brother DCP-1512E multifunkciós lézert és hozzá egy ASUS RT-N14U routert. Nyomtatni tudok a routeren keresztül, de sajnos a szkennelés nem megy.

Valahogyan megoldható, hogy tudjak WIFI-n keresztül szkennelni? Custom firmwaret nem akarok felrakni a routerre.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#11016) libus


libus
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy nemrég vettem egy Canon IP7250-s nyomtatót, s arra lennék kíváncsi, hogy mikor kifogy a tinta, akkor ennél a típusnál is ki lehet-e kapcsolni a tinta figyelést, és fel lehet-e tölteni a patronokat? :F
Mert az előző nyomtatómnál -Canon IP4700 - ki lehetett kapcsolni a tintafigyelést, meg tölteni is tudtam az eredeti benne lévő patronokat (csak a tartályban lévő lezáró golyót ki kellett szedni a tartályból és mehetett is a tinta bele, s ragasztópisztollyal pedig visszazártam) . Így sokkal gazdaságosabban jöttem ki! :K
Ami zavaró ennél az IP7250-es patronoknál, hogy fekete a patronok oldalai, és így nem lehet látni hogy mennyit kell még belenyomni a festékből. :((
A 4700-nál legalább átlátszó volt a parton eleje..
Vagy inkább ilyenbe ruházzak be? Mert mondjuk nem lehet a tintafigyelést kikapcsolni, vagy ehhez hasonló? :U
Még egy kérdés: Az a Canon tinta amit a 4700-hoz használtam, az jó lesz a 7250-hez is?
Előre is :R :R :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#11017) atala válasza libus (#11016) üzenetére


atala
addikt

Jobban jársz a tölthető patronokkal, mint barkácsolgatni az eredetit. Viszont, hogy milyen tintát öntesz bele, már nem mindegy. Nagyon silány minőségű tinták vannak a piacon. Olyat érdemes választani, amit már régóta többen használnak, és nem panaszkodtak rá. Hamar tönkre tudod vágni a fejet a rossz tintával.

(#11018) libus válasza atala (#11017) üzenetére


libus
őstag

Valaki akkor tudna ajánlani nekem tintát a Canon IP7250-hez?
Én az IP4700-hoz ezt a tintát használtam az elejétől fogva kb. 3 évig. Ez a fajta nem lenne jó az IP7250-hez?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#11019) syler123 válasza libus (#11018) üzenetére


syler123
veterán

Az a tölthető patron az okés, én is olyat rendeltem, várom hogy megérkezzen. Amikor kiveszed a patront automatán resetelődik, tehát telinek jelzi a nyomtató. Tintát még nem vettem meg, de itt egy srác árul tintát, többen vettek már tőle, nem panaszkodtak, én megpróbálom, nem sok alternatíva van.

Nem linkelted be a tintát, hogy milyet használtál. Ezek a nyomtatók érzékenyebbek, mint az ip 4700, nem fognak annyit menni.

[ Szerkesztve ]

(#11020) libus válasza syler123 (#11019) üzenetére


libus
őstag

Tényleg elfelejtettem belinkelni. :B
Én ezt használtam az IP4700-hoz.

Ezek a nyomtatók érzékenyebbek, mint az ip 4700, nem fognak annyit menni.
Mennyire lehet számítani ennél az IP7250-nél élettartamban? Kb. mennyi nyomtatást bír ki??

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#11021) syler123 válasza libus (#11020) üzenetére


syler123
veterán

3-4 évet mondtak nekem. Aztán majd kiderül, nem lehet ezt megjósolni, lehet a 2. töltés után elhalálozik, meg az is lehet hogy 6-8 évet megy.

Én szerintem az ő tintáját próbálom ki. Aztán majd elválik. Nekem amúgy mg 7150-em van.

(#11022) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok!

Van egy hp1102w nyomtatóm. Nyomtatáskor az oldal bal oldalán egy sávban halványabban nyomtat a kelleténél. Szerintetek már a toner fog kifogyni? fél éves a toner. Ha igen, akkor megéri utángyártottat venni bele? Vagy lehet töltetni valahogy a meglévőt? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is!

(#11023) frovery


frovery
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Brother mfc 215c multifunkciós kütyü.
Majd 1 éve németből lett hozva, német a menüje is. Eddig szépen dolgozott, most viszont a fekete patront kicseréltem, azóta csak püttyög, nem akar semmit csinálni. A többi színt is kikellene cserélni, mert azok is üresek már, viszont többnyire a fekete ami kellene.
Próbáltam utánanézni a neten, csak az a fránya német nyelv ne volna, angollal elboldogulnék. Resetelni kellene vagy valami ilyesmi de nem sikeredik.

Esetleg valakinek valami használható ötlete?

(#11024) Csavarnyuzo válasza samfishR (#11022) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Minden bizonnyal a toner okozza. Vedd ki rázd meg finoman és próbáld ki.
Én inkább után gyártottat vennék bele, mint töltetném, de persze ha jól töltik azzal sincs gond.

A pirosat kell elvágni.

(#11025) libus válasza syler123 (#11021) üzenetére


libus
őstag

Nekem a 4700-as 3-4 évet ment el a belinkelt tintával.
Én valószínű megpróbálom ugyanazt a Canon tintát használni a 7250-hez is, mert igen csak bevásároltam belőle és még bőven van mindegyik színből.
Szerintem jó lesz ahhoz is, hisz nincs rajta, hogy csak mely típusokhoz jó.
Ma beszéltem egy boltossal is ez ügyben, és ő azt mondta, ha Canon tinta, akkor jó lesz a 7250-hez is.
Meg mondta, hogy ez az utántöltős patront nem ajánlja, mert nagyon rossz minőségűek, és a benne lévő szivacs nem sok töltést bír ki és folyatni fog. A chippekkel rendbe van minden, csak a patron minőségével van a baj.
Ők elég sokat nyomtatnak van tapasztalata.
Meg azt is mondta, hogy neki 2 db 7250-ese volt, ami 3-3 hónapot bírt ki. Utángyártott tintákat használt hozzá.
És ő ezek után visszatért a 6000-es széria alatti modellekhez, mert azoknak a feje nem annyira kényes, s ha valamikor tönkremegy a fej benne, akkor inkább vesz bele fejet, minthogy az újabb szériákat használja.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#11026) Csavarnyuzo


Csavarnyuzo
őstag

Bocs nem hagyhatom ki, idézek:
"Meg azt is mondta, hogy neki 2 db 7250-ese volt, ami 3-3 hónapot bírt ki. Utángyártott tintákat használt hozzá." :W
Ilyenkor már tényleg nem tudom megérteni, hogy miért kell szutykolni ezekkel a fos tintákkal, amikor az Epson készülékek eredeti tintával full olcsón üzemeltethetők. Arról nem is beszélve, hogy milyen lesz a nyomatok tartóssága és színhűsége + szopás/nem szopás.

A pirosat kell elvágni.

(#11027) syler123 válasza libus (#11025) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem olyan patronboltost is kérdezz meg, akinek nem 3 hónapot megy a nyomtatója :)

Én most ezt járatom az általam linkelt utángyártottal, ha meghalt én végeztem a Canonnal és szerintem tintás gépet se veszek többet.

(#11028) epzon válasza libus (#11025) üzenetére


epzon
őstag

canon tinta az EREDETI canon patronokban van
minden más amire ráírják hogy canon tinta az hazugság, sőt megtéveszetés

attól mert még valaki el akarja adni neked, nem biztos hogy igazat is mond

(#11029) Tom5


Tom5
addikt

Samsung C-410. Hibaüzenet amivel gyakran leáll: c3 6120 - Replace new Imaging unit. "Készítsen elő új képalkotó egységet. Tonerek 38%/67%-on. Munkában nyomtatnánk vele. IT "szakember" nem ért hozzá/baszik rá. Neten rákeresve semmi konkrétat nem tudok meg. Segítséget előre is köszi!

(#11030) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Xerox 3117-es nyomtatóm javítása kb.10k lenne, plusz kifogyott a toner az még 4k. Érdemes vele foglalkozni, vagy inkább vegyek újat? A lap adagolója romlott el, egymás után felvesz 2 lapot is, még mielőtt végezne az elsővel.
Xerox 3040-et néztem.

(#11031) Csavarnyuzo válasza Tom5 (#11029) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem a neten kell keresni, hanem RTFM. Ez kell Neked. link
Szerk.: bár lehet meg lehet chip-elni, vagy esetleg reset valahogy.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#11032) Tom5 válasza Csavarnyuzo (#11031) üzenetére


Tom5
addikt

Ilyenkor mi van? Elért egy nyomtatási mennyiséget és letilt a szoftver? Még akkor is ha maga a hardver esetleg bírná? :F

(#11033) samfishR válasza Csavarnyuzo (#11024) üzenetére


samfishR
senior tag

vettem utángyártottat, azzal már jó, itt viszont az a gond, hogy oldalt hagy 6 kis pontot a papíron :DDD :DDD

(#11034) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Van egy HP LaserJet P1102 nyomtató. Egyre nehezebben szültem ki belőle, hogy nyomtasson, múlthét környékén már percekig vártam míg elkezdte, aztán végigment ahogy kell, viszont már egyáltalán nem nyomtat.
Próbáltam Linux és Win7 alatt, ezt egy gépről illetve még egy Linux alatt másik gépről, már egyiken sem jó, előtte is csak Linux Mint alól működött. Se tesztoldal, se ellenőrzőoldal.
Nyomtatási sornál lehet a gubanc, hogy nem küldi át az adatokat a nyomtatóba, mert Állapotüzenetnél Filter Failed van mindegyiknél, illetve, hogy leállítva a folyamat.
Valakinek van ötlete?

Üdv, Dávid

(#11035) Nestor16 válasza Nestor16 (#11034) üzenetére


Nestor16
senior tag

Win 7 alatt megoldottam a Microsoft Fixit programjukkal, valami nyomtató-sort javított, remélem működni fog sokáig.
Viszont volt egy nyekergő hangja, lehet olajozni kéne vagy nem tudom, nem értek hozzá. Van lehetőség házilag karbantartani?

Üdv, Dávid

(#11036) Csavarnyuzo válasza Tom5 (#11032) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

:K Samunak is meg kell élni valamiből.

A pirosat kell elvágni.

(#11037) Csavarnyuzo válasza samfishR (#11033) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azt is a toner okozza. Vidd vissza tesztoldallal és cseréltesd ki.

A pirosat kell elvágni.

(#11038) Csavarnyuzo válasza Nestor16 (#11035) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha nincs benne több tízezer oldal és/vagy nem nagyon poros környezet, akkor nem kell karbantartani. Főleg nem házilag sűrített levegővel. Egyébként az esetek túlnyomó többségében a toner nyikorog.

A pirosat kell elvágni.

(#11039) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Samsung ML 1640 nyomtatómat nem használtam kb. 3 hónapig. Ma elővettem, összeraktam, tesztoldalt nyomtattam és azt 3 lapot, amire szükségem volt. Ennek kb. fél órája és még mindig folyamatosan melegíti a gépben lévő hengert (nem a tonerben lévőt).

Próbáltam kikapcsolni, nyomni sokáig a vészgombot, de semmi, ugyanúgy melegít. Ötlet? Szeretném, ha készenléti állapotba kapcsolna, ahogy régen (:

RTFM: Samsung manualban semmi, honlapjukon semmi, a support meg azt az ötletet adja, hogy kapcsoljam ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#11040) 7ER válasza Tom5 (#11029) üzenetére


7ER
aktív tag

Áramtalanítsd a szerkezetet, vedd ki a TONER-t.
TONER-ben lévő CHIP DATA érintkezőjét ragaszd le egy kis-darab szigetelőszalaggal.
Leragasztottan helyezd vissza a TONER-t
Kapcsold be és nyomtathatsz vele míg a festék ki nem fogy.
-Lap számlálás nullról indul minden egyes bekapcsolás után-
Ez a trükk érvényes a Samsung ML-1660, ML-1665, . . . nyomtatókra is.
(Ezzel megválaszoltam a párnapja [link] feltett kérdésemet is, Bár segíteni nem tudtatok)

(#11041) Tom5 válasza 7ER (#11040) üzenetére


Tom5
addikt

Toner alatt mit értünk? Melyik szín? Mind a négyet? :F

(#11042) Gergőke88 válasza Tom5 (#11041) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nálad a képalkotó egység is cserés lett. Tehát érdemes lenne kicserélned.

(#11043) Tom5 válasza Gergőke88 (#11042) üzenetére


Tom5
addikt

Céges. Kb fél éves sincs a nyomtató...Ezek ilyen hamar cserések lesznek? :Y

(#11044) Csavarnyuzo válasza Tom5 (#11043) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Sajnos ha sokat nyomtatnak vele, akkor hamar cserés lesz. Samura nem jellemző az olcsó üzemeltetés.

A pirosat kell elvágni.

(#11045) Csavarnyuzo válasza 7ER (#11040) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Röstellem magam, hogy nem segítettem neked. De tudod inkább csendben maradok, ha nem értek valamihez, minthogy idióta tanácsokat adjak. Remélem vágod.

A pirosat kell elvágni.

(#11046) Gergőke88 válasza Tom5 (#11043) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen. De azert erdekelne hany oldalt nyomtattok vele?

(#11047) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.
Egy újabb kérdésem lenne.
Adott egy canon pixma ip1900 nyomtató.
Az még javítható, ha bekapcsolásnál a széléhez ütődik a patronrész, ami mozog (igazából mindig oda ütődik elég erősen). Gyanítom valami alkatrész hiányzik vagy ment tönkre benne, többet én sem tudok, én is csak segíteni próbálok másnak.
Köszi.

Üdv, Dávid

(#11048) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok,
tavaly egy T betűvel kezdődő nagy multicégnél vásároltunk karácsonykor egy Canon MP282-es multifunkciós nyomtatót. Tavasz környékén ki is fogyott a fekete parton, ezért vettünk egy utántöltőt, ismerősöm mondta, h max 7ml-t nyomjak bele, így 4-5 között meg is álltam, utána semmi gond nem volt, a szint ugye mindig minimumra mutatta, de eddig tökélesen nyomtattam vele. A minap ismét kifogyóban volt, megint csak töltöttem bele ugyanannyit, mint előtte, viszont azóta folyamatosan csak villog rajta ez a három jel a kijelzőjén: "5","E","0", valamint a felkiáltó jeles és a B betűs emblémánál ég a sárga led.
Az lenne a kérdésem, hogy ez valahogy orvosolható, vagy garanciára szorul?
Üdv

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#11049) Csavarnyuzo válasza Mauddip (#11048) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

E05 = nem érzékeli a patront.

A pirosat kell elvágni.

(#11050) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék, a HP Officejet 6500A nyomtatóm megadta magát. E helyett szeretnék újat, de olyan nagy a választék, hogy nem látom át, mit lenne érdemes venni.

Fontos szempontok:

- kiváló nyomtatási minőség
- wlan és lan (többen használjuk a nyomtatót)
- viszonylag halk üzem
- gyors nyomtatás

Mit javasolnátok? Lehet Canon vagy Epson is, a HP-ról mostanában sok rosszat hallottam.

Előre is köszi!

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.