Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) ludla


ludla
őstag

Sziasztok!
Szeretnék a közeljövőbe egy multifunkciós Canon tintasugaras nyomtatót vásárolni, csak az a baj nem tudom hogy meilykhez lehet olcsón patront kapni mert nem szeretnék havi 10-15ezret patronra költeni. Ha estleg ebben valakinek van tapasztalata írhatna egy két nyomtató tipust. Köszi!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1402) szeva000 válasza iceman1024 (#1398) üzenetére


szeva000
addikt

acoustica cd/dvd label maker.Ez tuti jó lesz,ezt használom már nagyon régen.

(#1403) szeva000 válasza ludla (#1401) üzenetére


szeva000
addikt

MP510 és ettől fölfelé.

(#1404) gyulabs válasza iceman1024 (#1398) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Veletlenul a nyomtatobeallitasban nincs olyan, hogy szegelynelkuli nyomtatas?(csak otlet!)Lehet hogy a labelnyomtatashoz is hozza van rendelve, es ezert marad a csik.

(#1405) iceman1024 válasza szeva000 (#1402) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Köszi az infót!

Este kipróbálom!

Üdvözlettel: Iceman

(#1406) iceman1024 válasza gyulabs (#1404) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Szia!

Biztos van ilyen, akkor este ezt is megnézem!

Köszi, a segítséget!

Üdvözlettel: Iceman

(#1407) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Ide is beírom...

Sziasztok!
Van egy Canon IP1500-as nyomtatóm, ki szerettem volna nyomtatni pár képem, de ilyen lett a kép:

Utángyártott Procolor patronok vannak benne, de régebben nem csinált ilyet...
Végigcsináltam az összes karbantartást.

Mi lehet a probléma, tudna nekem valaki segíteni?? :O

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1408) HpTomi válasza No-kia (#1389) üzenetére


HpTomi
csendes tag

valószínű hogy kalibrálni szeretné a gép önmagát.
A színes csíkos oldalt be kell tenni a szekennerbe az őáltala leírt módon elhelyezve, és OK-ot vagy effélét nyomni.

(#1409) HpTomi válasza Retekegér (#1397) üzenetére


HpTomi
csendes tag

HP Officejet D135 "change printhead" probléma

sajnos tisztítással nem oldható meg.

lehet hogy tönkrementek az említett printhead-ek,
ha így sem működik akkor az ún. kocsit kell cserélni

(#1410) D4rkm4n válasza Retekegér (#1397) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Most egy primitív választ kapsz a kérdésedre:

HP-t soha!!!

Nekem két HP termékem volt (egy fényképezőgép és egy nyomtató) mind a kettő egy rakás...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1411) gyulabs válasza Hacker75 (#1407) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Nekem is ua.ilyen nyomtatom van. Ezt a hibat szerinttem a gorgok okozzak.Nezd meg, hogy az utangyartott patronbol nem szivarog-e a tinta!Regen nyomtattal vele?

(#1412) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Szeretnem a segitsegeteket kerni!
HP PSC 1510 multival nem tudok scannelni ill. a nyomtataskor csak total fekete a papir.
Ha geprol nyomtatok akkor jo minosegben nyomtat.Van valami otletetek mi a gond?
Elore is koszi a segitseget!

(#1413) D4rkm4n válasza gyulabs (#1412) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mármint ha csak a multi gép memóriájába betöltött képet akarod nyomtatni, akkor csinál teljesen fekete képet? (Magyarul ha a számítógépedre nincs is rákötve?)

Ha igen, akkor valószínűleg a gép memóriájával lesz a gond.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1414) Hacker75 válasza gyulabs (#1411) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Szia!
Képet elég rég, mostanában csak dokumentumot nyomtattam vele.
Megnéztam a tintapatron alját, kicsit tintás az érintkezőnél, de nem vészesen...
A görgőt tudom valahogy manuálisan tisztítani?

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1415) csemberlen válasza gyulabs (#1412) üzenetére


csemberlen
őstag

Letapogatáskor világit a ccd?
Vagy az halt meg, vagy a hozzá kapcsolodó rész.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1416) gyulabs válasza csemberlen (#1415) üzenetére


gyulabs
tag

Szia!
Olyan jelenseg van , hogy manualis lapolvasast sem hajtja vegre.Mikor papirt teszek bele masolashoz akkor elindul vilagit ill. letapogat de a nyomtatott papir tok fekete csak kb. 3cm csik van ami halvanyan latszik . Lehet valahogy resetelni, nem tudom mit csinaltak vele amiert nem mukodik rendesen?Eloszor azt hittem szorul a sinen a letapogato fej,de kesobb vegigment az eredmeny :-"fekete papir".
Koszi!

(#1417) ludla válasza szeva000 (#1403) üzenetére


ludla
őstag

Köszi majd át nézegetem.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#1418) Mr Smile


Mr Smile
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám egy IP4000-es nyomtatóval. A fehér illetve szürkés háttér helyett zöldes árnyalatot nyomtat, ami nem teszi igazán élethűvé a képeket.
Tudna valaki valami tanácsot adni hogy mit kellene kezdenem vele??
Előre is nagyon köszi a válaszokat!
Hali!
:)

Mosolyogj!

(#1419) Mr Smile válasza iceman1024 (#1398) üzenetére


Mr Smile
csendes tag

Hello Iceman!
Nekem is hagyott vékony csíkot a nyomtató a nyomtatható lemezeken.
Én is ugy kaptam az ötletet, és szívesen továbbadom.
A coreldraw-ban meg tudod szerkeszteni egy az egyben a cd tálcát, hajszál pontosan tudsz központosítani, és a konténerbe helyezéssel bele tudod rakni a megfelelő képet, pillanatok alatt át lehet variálni ha véletlenül nem sikerül, és tuti hogy be tudod állítani!
Nekem sikerült, pedig nem vagyok egy nagy szerkesztgetős!
Remélem sikerül neked is!
Sok sikert!
Hali!
:)

Mosolyogj!

(#1420) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Sikerult megszereznem a gyari cd-t a HP1510- hez.Sajnos ugy nez ki a scanner pusztult meg!Geprol torteno beolvasaskor is csak kb.2cm csik latszik(hosszaban vegig) a beolvasott kepen, a tobbi resze tok fekete.Tudna Valaki segiteni mi a teendo, erdemes javitani.mi lehet a konkret baja, nehez megcsinalni? stb.
Elore is koszi!!

(#1421) gyulabs


gyulabs
tag

Sziasztok!
Apli CD Label-el van valakinek tapasztalata?
Kerem ossza meg velem!!
Koszi!

(#1422) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

IP4000 Ha valaki cd nyomtatáskor találkozott ilyen hibaüzenett és van megoldása keressen meg mindenképp!!!
Hiba:[link]

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#1423) COG


COG
csendes tag

Sziasztok!

Lasernyomtatót akarok venni. Böngésztem itt-ott és láttam hogy vannak chip-ek lasernyomtatóhoz. A kérdés, hogy minek???
Tippem, hogy utántöltött patront nem lehet beletenni, csak ha chippelem. (mint PS2)

Valaki légyszi segítsen...
Köszi!

(#1424) iceman1024


iceman1024
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos megint problémám van a Canon IP4500-ös nyomtatóval (1 hónapos, alig nyomtattam vele)...
A led narancssárgán villog (15-öt), ahogy bekapcsolom.
Azt írja hibának, hogy "An ink tank cannot be recognized."
Ha felnyitom, akkor a cyan kivételével mindegyik patron ledje pirosan világít.
Ha kiveszem bármelyiket és visszarakom nem változik semmi...
Teljesen tanácstalan vagyok már...

Pls Help me!

Előre is köszi!

Üdvözlettel: Iceman

(#1425) hanka válasza iceman1024 (#1424) üzenetére


hanka
tag

A piros LED-nek világítania kell az összes patronnál. :K Ezekszerint a kék chip szállt el. :K
Nekem van egy eredeti kék chipes patronom. :K Ha érdekel, írj privit és viheted a bolti ár alatt... :R

[ Szerkesztve ]

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1426) iceman1024 válasza hanka (#1425) üzenetére


iceman1024
csendes tag

Ok, köszi!
Egyébként ez garanciális probléma?

Üdvözlettel: Iceman

(#1427) hanka válasza iceman1024 (#1426) üzenetére


hanka
tag

nem. :( Eleve a chip cserélgetés nem az.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1428) iceman1024 válasza hanka (#1427) üzenetére


iceman1024
csendes tag

De én nem cserélgetem, a gyári van benne. A hibajavításnál írták, hogy emeljem ki és tegyem vissza. Ettől ez garos nem? :F

Üdvözlettel: Iceman

(#1429) hanka válasza iceman1024 (#1428) üzenetére


hanka
tag

Ha a chip-et nem szedted le, és a hozzáadott eredeti patron van benne, akkor próbáld meg a gariba visszavinni. De szerintem vetetnek majd veled egy másik eredeti patront, ez lesz belőle... :Y
Végülis a gépnek nincs hibája, csak a fogyóeszköz hibásodott meg. :K
Meg amúgyis, hogy bizonyítod, hogy az a hozzáadott patron és nem egy másik... :U
Előttem ez nem tiszta, és valószínű a szervízben sem fogadják el ezt hibának, mert ez nem a nyomtató hibája :P ...
Szerintem intézd el egy cyan patroncserével és kész is... :R
Üzletben 2500-2800.-ért van. Én 1800.-ért odaadom.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1430) csibor


csibor
őstag

Canon i455 nem nyomtat.Biztos hogy a nyomtató fej van beszáradva.A kérdés ha lehet hogyan pucoljam meg,és ha nem lehet,akkor lehet venni hozzá új fejet?

(#1431) COG válasza csibor (#1430) üzenetére


COG
csendes tag

Nekem i250-el van ugyanez. Patronoshoz vittem, probálták kitisztitani valami speckó folyadékkal, de semmi. Probáld meg te is, hátha neked jó lesz. A fej viszont drágább mint egy új nyomtató...

[ Szerkesztve ]

(#1432) adra


adra
tag

Sziasztok

IP3300-as gépem nyomtatáskor a lap széléhez érve "zakatol", szóval elég hangosan kattog munka közben. Mitől lehet ez? Újonnan olyan halk volt hogy öröm volt vele nyomtatni, most meg csattog... csak 4 hónapos a gép...keveset dolgozott még, nagyon idegesítő :W

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#1433) hanka


hanka
tag

csibor, COG, adra nemtudom, hogy olvastátok-e a hirdetésemet :U
Itt van
Hozzátok el, és megcsinálom. De itt a fórumba panaszt többet ne halljak... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#1434) csibor válasza hanka (#1433) üzenetére


csibor
őstag

Bocs!De az üzemanyag árából veszek ujjat.

(#1435) Aranytaltos válasza COG (#1423) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

Hat en is sok gyartot vegig neztem es maradtam hasznalt HP LaserJett 6 / 2200 -eseknel. 6 -os 640X640 felbontas a 2200 1200X1200-as felbontas. Ujat csak akkor erdems venni ha tenyleg orba szajba kell nyomtatni vele akkor a gari megeri, de ha csak atlagos akkor nem.

A chip-es dolghoz csak annyit, hogy a regiekben nem volt a tonerben az ujakban van, ergo sima utantolto porral valo feltostesnel van haszna a chip "tuningnak", de ezt jobban tudjak masok.

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#1436) iceman1024


iceman1024
csendes tag

Sziasztok!

Először is szeretném mindenkinek megköszönni a hozzászólásokat, mert különben soha nem jutottam volna a végére!!! :R

Hál istennek a mai napon véget ért a mizériám! :C

Azért összefoglalom, hátha én is tudok ezzel majd segíteni vkinek.

1. Probléma:
Adott a Canon IP4500-ös nyomtatóm, amivel sikeresen kb. 6-8 dvd-t rontottam el, borító nyomtatás céljából. A probléma abban leledzett, hogyha a saját programjával (CD-LabelPrint) nyomtattam full-ba a lemezt, akkor belül -és kívül is fehéren hagyott részeket (belül kb. 3mm, kívül kb. 2mm-res "gyűrű"). Amennyiben utána állítottam a saját szoftverében a "Adjust Cirle Size" funkcióval manuálisan (belső, külső kör méret mm-ben lehet szabályozni), akkor is ugyanúgy nyomtatott. Na ekkor jöttem ide a fórumra. Többen azt tanácsolták, hogy használjak más progit (Nero, Acoustica), ami be is jött, mert ezekkel már full-ba ment a nyomtatás, azzal a bibivel, hogy most pedig a középponttól felfelé csúszott el a kép...
Itt kezdtem lélekben feladni. :O

2. Probléma:
Egy idő után, nem nyomtatott, narancssárgán villogott csak a led.
No akkor újra fórum, ahol kiderült, hogy a pontos diagnózishoz meg kéne mondanom a villogások számát?! Ez 15 volt, amiből kiderült a tanult kolléga számára :R , hogy akkor chip hibás(1 hónapos nyomtató) a cyan pantron.
Garancia, ergó szerviz és láss csodát, mint utólag kiderült, típushiba ennél a nyomtatónál, hogy nem szereti pont ezt a patron. Nagyon készségesek voltak, 3 perc alatt gariban kicserélték a dolgot.
Ezzel a második megoldódott! :K

Mikor hazajöttem, gondoltam egyet és felhívtam a Canon hotline-t (az újabb dvdés-borítós, nyomtatós-kidobós, falhoz vágós történet megelőzése céljából), ahol azt mondták az első problémáról szintén tudnak és rögtön elmondták hogy tudom tökéletesen kinyomtatni a borítót.
Megoldás:
A Labelprint-ben fel kell venni egy saját nyomtatási kép típust "File-Select Paper-New (user defined)" ahol a fullprinthez a beállítás a következő: Outer 118 mm Inner: 17mm,
illetve a szűkebb típusú lemezhez pedig: Outer 118 mm Inner: 35-36mm (ez már saját beállítás)

Konklúzió:
Végre egy cég, ahol valóban a problémát oldják meg!

Bocs, a hosszú irásért, de a két hetes feszkó így jött ki belőlem! :Y

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Iceman

(#1437) kiscsilli


kiscsilli
csendes tag

Sziasztok!!
Tudna nekem segíteni valaki? Canon IP1500-as nyomtatót keresnék! Azt tudom, hogy kivonták, de mégis hol tudnék beszerezni egyet? Fontos lenne!!Köszike

(#1438) RAiN91


RAiN91
őstag

Hello
Valaki leírná, hogy mit kell nézni nyomtató vásárásnál, ha átlagos használatra kell? Tintasugaras, színes, fényképnyomtatás nem fontos. A boltban a Canon IP1800-at ajánlották, az eladó szerint fel van töltve a patron teljesen. Ez igaz?

(#1439) Cufter


Cufter
tag

Hello!
iP1500-ös nyomtatót használok C-00021/24 C.M.Y. -es utángyártott patronnal.
Az lenne a kérdésem, hogy ha feléállítom magas minőségűre a fotónyomtatást akkor sok kék színt használ a nyomtató, ha meg nem, akkor elég kockás a kép.
Mit kellene tennem?
Köszi

(#1440) gyalak


gyalak
tag

Nem tudtok valami jó kis tintaspóroló programot vistára? Xp alatt az Inksaver 2.-t használtam de vistához nemjó.

(#1441) Krissz22 válasza kiscsilli (#1437) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Beírod az apro keresőjébe. Pl. így: [link]

:)

(#1442) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Hali.
Az lenne a kérdésem,hogy van egy Canon Ip 2000 nyomtatóm.
Csíkosan nyomtat.
Szerintem koszos a feje.Lehet vele valamit tenni,vagy ez javíthatatlan?
Rendszerből a tisztítás nem oldottam meg,beáztatás sem oldotta meg.
Van valami ötletetek?
Előre is köszi.

Üdv, Gabesz

(#1443) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani olyan lézernyomtatót ami olcsó (max 25-30 közötti) és olcsó hozzá a toner (max 9-10 ezer / kb 2000-2500 lapot bírjon a toner)? Mert ajánlották a Samsunk 2018-at meg az Oki B4100-at. Ezek jók? Vagy Ti melyiket ajánljátok?

(#1444) gardener válasza sulep (#1443) üzenetére


gardener
senior tag

És ha 4kért megtöltik a tonert az nem jó?

(#1445) sulep válasza gardener (#1444) üzenetére


sulep
senior tag

Hát ha normális lesz a minősége akkor az is jó. Amit írtam Samsung pl 17 ezerbe kerül. Ahhoz akkor lenne 4-ért töltött toner? És az ugyan úgy kb 2000 oldalt bír? Vagy Te ezt melyik típusra mondtad?

(#1446) sulep


sulep
senior tag

Samsung oldalán most nézem hogy 3000 oldalas a toner ami bennvan. Vagy ezekbe gyárilag nincsen semmi? Még üres toner se?

(#1447) gardener válasza sulep (#1446) üzenetére


gardener
senior tag

Van bennük de félig töltöttek.

Az egyszerűbb tonereket töltik ilyen árban.

Nekem minoltám,hp-m,samsungom volt most xeroxomat töltetem ennyiért.

(#1448) ktg3


ktg3
őstag

sziasztok tonerutántöltős topic merre található? :F :B

thx

(#1449) FNZ


FNZ
őstag

hali!

szeretnék egy mulit nyomtatót. ezt néztem ki:
epson dx8450
canon mp510

van valakinek valamilyen tapsztalata ezekkel (nyomtatás minősége, festékfogyasztás, stb.), illetve melyiket érdemesebb megvenni?

előre is köszi

(#1450) gardener válasza FNZ (#1449) üzenetére


gardener
senior tag

Canon-ok nagyon szépen nyomtatnak. utángyártott tintaszettek már 1500-1800Ft-tól vannak hozzá.
Epsonról mond más véleményt...(nekem régen volt epson-om)

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.