Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) zulu_mester


zulu_mester
tag

Lexmark x342n típusú nyomtatót szeretnék feltelepíteni Win7-re és a "gyári" driver nem használható :( Hol találhatok valami használható driver-t hozzá?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#8002) taxi


taxi
aktív tag

Sziasztok!
Eredeti Canon festéket hol lehetne beszerezni? (MG5350 hez kéne)

Hakuna matata

(#8003) QwErTy42 válasza taxi (#8002) üzenetére


QwErTy42
addikt

Függ, h hol laksz. Mindenesetre google a Te barátod is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8004) atala válasza taxi (#8002) üzenetére


atala
addikt

Eredeti tintát sehonnan. Eredeti patront mindenhol.

(#8005) taxi válasza atala (#8004) üzenetére


taxi
aktív tag

Szomorú! :(( Köszi.

Hakuna matata

(#8006) Gücy


Gücy
csendes tag

A következő problémával küszködök: Adott egy asztali számítógép és egy laptop melyeket egy nyomtatóval szeretnék összekötni. A nyomtató nem rendelkezik lan kábel bekötési lehetőséggel és nem wifis. Tehát marad az usb csatlakozási lehetőség. Én egy usb Y kábelre gondoltam, de nem tudom, hogy működni fog-e...nem tudom, hogy van esetleg aki megerősítene a választásomban.

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#8007) Csavarnyuzo válasza Gücy (#8006) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Usb switch(er) amire szükséged van.

A pirosat kell elvágni.

(#8008) gordonfreemN válasza Darko_addict (#7109) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Ciss-t hasznalva, ami reset kapcsolos, egy epson sx125-el meg tudom azt csinalni, hogy csak a fekete patront toltom meg es csak feketet hasznalok nyomtatasra?
Csak szoveget nyomtatnek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8009) epzon válasza gordonfreemN (#8008) üzenetére


epzon
őstag

mivel át van verve az érzékelő ezért meg tudod csinálni, viszont így elég hamar tönkre megy a fej

(#8010) gordonfreemN válasza epzon (#8009) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia.
Koszi a segitseget. Es miert megy igy hamarabb tonkre, ha szines is van benne, de csak szoveget nyomtatok, akkor mi a kulonbseg?
Pigment alapu tintat, durabrite 100ml toltot akarok venni hozza, viszont mind a 4 szin igy mar kicsit sok lenne. Gondolom keverni meg a dye tintaval nem lehet, hogy a szinesek dye-ok lennenek.
De ha kimelem a nyomtatot, akkor megveszem mind a 4-et bele.

Sx125-nel a fej a patronban van vagy a nyomtatoban?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8011) QwErTy42 válasza gordonfreemN (#8010) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hol kapsz 100 ml gyári Epson Durabrite festéket? :)

költői kérdés :D

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8012) epzon válasza gordonfreemN (#8010) üzenetére


epzon
őstag

attól megy tönkre ha úgy nyomtatsz, hogy valamelyik szín üresen van
ilyenkor levegőt szív a készülék és beleszárad a festék a fejbe, amit utána már nehéz lesz helyrehozni

az epsonoknál külön van a fej a patrontól

az mindegy hogy melyik szín milyen azaz pigment vagy dye, csak ha már egyszer az egyiket beöntötted utána már nem szabad a másik fajtát ráönteni, mert most éppen úgy gondolod

(#8013) gordonfreemN válasza QwErTy42 (#8011) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
Lehet nem epson, de azért ez is megteszi.

Epzon: értelek, a szavaidból ítélve, akkor a lényeg, hogy ha egyszer a patronokba dye-t teszek, akkor másra a későbbiekben nem cserélhetem le a keveredés miatt, illetve az nem gond, ha a fekete pigment alapú a színes pedig dye alapú.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8014) QwErTy42 válasza gordonfreemN (#8013) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért a kereskedő részéről égbekiáltó kamu és félrevezetés, hogy ilyeneket állít egy kínai festékről. Le merném fogadni, hogyha nem is vízbe áztatnám a nyomatokat, hanem csak szövegkiemelővel esnék nekik, akkor is úgy elkenődnének mint annak a rendje.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8015) zulu_mester


zulu_mester
tag

Sziasztok!

Olyan probléma merült fel nálam,egy Lexmark x342n XL nyomtatóval kapcsolatban, hogy Win7 alatt sehogy sem tudom feltelepíteni.Hozzá kapott telepítő CD-ről sem és a gyártó honlapjáról letöltött driver-re sem használható az eszköz. Mit lehet ilyenkor tenni?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#8016) gordonfreemN válasza zulu_mester (#8015) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tedd masik USB portra, aztan ujratelepit hatha...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8017) epzon válasza gordonfreemN (#8013) üzenetére


epzon
őstag

100% hogy nem epson, abba már nem is megyek bele, hogy valószínűleg a durabrite megnevezés le van védve, azaz ez megtévesztés, de mindegy

igen jól értetted amit írtam

(#8018) zolika30


zolika30
csendes tag

Nyomtató vásárlás előtt állok, régebbi epsonokat ajánlottak többen és ezek árban is megfelelnének, de találtam néhány hasonló típust. Érdeklődeni szeretnék hogy mi a különbség az alábbi típusok között:
Epson Stylis SX 200
SX 210
SX 215
és SX 218

(#8019) Bondi


Bondi
csendes tag

Áve. Vadiúj Epson XP-205 wifis nyomtató sehogy se települ. Az hagyján, hogy wifin át nem (a routerhez kéne valami), de USB-kábelen át se. Pedig látja a win7, mert a PnP annak rendje s módja szerint rögtön felismeri a bedugott nyomtatót (bár drivert az se rak föl), de se a telepítőcédé, se a honlapról letöltött telepítő nem boldogul a telepítéssel... Hosszadalmas fingfűrészelés után („nyomtató keresése") beint: a nyomtató nem található.

Több portra is rádugtam, ugyanez a végeredmény. Nem volt dolgom még wifis nyomtatóval, de mi a halálért nem jó USB-n se? Ötlet? Titkos beállítás a registryben, esőtánc, voodoo, valami?

[ Szerkesztve ]

(#8020) epzon válasza zolika30 (#8018) üzenetére


epzon
őstag

inkább a közös tulajdonságait említem: egyik sem kapható

(#8021) epzon válasza Bondi (#8019) üzenetére


epzon
őstag

használati utasítás mit ír?

(#8022) Bondi válasza epzon (#8021) üzenetére


Bondi
csendes tag

A használati utasítás ez esetben is használhatatlan. :) De eljutottam odáig, hogy egy másik gépen sikerült belőni (laptop, rajta Vistával). Sőt az én gépem látja is a wifin, de se úgy, se kábelre dugva nem hajlandó továbbra se föltelepíteni, akármivel is próbálkozom. Úgyhogy nem a nyomtató hibája, hanem ez is valami megoldhatatlan windows-os bug.

(#8023) epzon válasza Bondi (#8022) üzenetére


epzon
őstag

arra figyelj, hogy akkor kell csatlakoztatni az USB kábelt ha kéri a telepítő, azaz ne úgy kezd, hogy kábel összedug telepítő elindít

(#8024) zolika30 válasza epzon (#8020) üzenetére


zolika30
csendes tag

Használtban igen is elérhetőek... ezért kérdeztem, de úgy látom nincs különbség köztük. Vagy mégis?

(#8025) klembi


klembi
csendes tag

Üdv! Valaki segítsen nekem a problémámban,a google nem nagyon ír semmit.
Win 7 alatt a nyomtatáskor fölugrik egy ablak : Hp System Tray működése leállt.

Probléma Esemény neve: BEX
Alkalmazás neve: HPCP1020STRAY.EXE
Alkalmazás verzió: 2010.415.1.19892
Alkalmazás Timestamp: 4bc77192
Fault Module Name: hppccompio.dll
Fault Module Version: 1.3.0.24
Fault Module Timestamp: 4c9685d0

Ez az ablak jön be hol elküldi a nyomtatást hol nem. Klembi

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#8026) epzon válasza zolika30 (#8024) üzenetére


epzon
őstag

azért a használttal nagyon vigyázz, mert ezeket különösebben javítani nem lehet, plusz ha valami szar festéket raktak bele akkor szokták egyébként eladni

amúgy nincs köztük érdemi különbség

(#8027) zulu_mester válasza gordonfreemN (#8016) üzenetére


zulu_mester
tag

Sajnos ez sem segített rajta :( Ebből valószínű, hogy szervíz lesz, vagy veszek egy másikat :F

"Te is fiam Bluethooth!"

(#8028) Csavarnyuzo válasza klembi (#8025) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Keress már rá a gugliban erre: HPCP1020STRAY.EXE :W

A pirosat kell elvágni.

(#8029) klembi válasza Csavarnyuzo (#8028) üzenetére


klembi
csendes tag

Kösz a gyors választ! Találtam több angol nyelvű oldalt kitöröltem a Run és a Runonce mappákat, de a probléma az nem oldódott meg.Mondjuk itt Törökbe a google kicsit kisebb mint otthon. Klembi

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#8030) Csavarnyuzo válasza klembi (#8029) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ja bocs :o A registry-ből is kiszedet valamit, ez után kell egy újraindítás és akkor nem indul el az app, ami hibát jelez. Viszont hogy az mit csinál az passz.

A pirosat kell elvágni.

(#8031) pufancska


pufancska
tag

sziasztok, olyan gondom van, hogy van egy Canon selphy cp400-as nyomtató, de win 7 alatt nem fut, mert nincs rá driver, csak a képszerkesztőjéhez gyártottak le. Hogyan tudnám megoldani? Valakinek van valami ötlete? Köszi előre is.

(#8032) Chamea2 válasza pufancska (#8031) üzenetére


Chamea2
tag

Igen, mert valószínűleg annyi van, mint nálam volt, hogy nyomtató hozzáadása -> kézi kiválasztás -> Windows Update -> frissített driver listából ki kell keresni, majd feltelepíteni, mindezt a nyomtató hozzáadása gombra kattintva. Kézzel kell hozzáadni és mindenképp kell frissíteni a driver listát a Windows 7-en, tehát Windows Update funkciót engedélyezni kell!

[ Szerkesztve ]

(#8033) Chamea2 válasza klembi (#8025) üzenetére


Chamea2
tag

Uninstall -> frissített nyomtatóillesztő verzió keresése utána letöltése -> Windows 7-re az új verzió feltelepítése. Szerintem ez megoldja a gondot.

(#8034) pufancska válasza Chamea2 (#8032) üzenetére


pufancska
tag

Köszi, sajnos nincs rá frissítés. Viszont van Vista driver azzal működik. Köszi a segítséget

(#8035) klembi válasza Chamea2 (#8033) üzenetére


klembi
csendes tag

Üdv! Kb 5X újratelepítettem,de semmi nem oldja meg sajna. Ma reggel normálisan nyomtatott.
Samsunggal soha nem volt ilyen gondom,de itt Törökbe mindenki a HP ra esküdik.
A toner utántöltés ezért itt olcsobb a Hp re.

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#8036) szabevike


szabevike
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Cégünk Hp 3050 LaserJet all-in-one készüléket használ, hát most már jó néhány éve. A napokban az alábbi hibát produkálja: szkennelésnél illetve másolásnál ugyanarra a helyre függőlegesen két csíkot húz. Illetve beolvasásnál függőlegesen két-három betűnyi szélességen nem olvas be illetve homályosan. Elképzelhető, hogy van ebben valamilyen olvasófej vagy valamilyen beolvasólámpa? Azért gondolom, mert ahogy a másoló részénél felnyitom résnyire amennyire engedi, belenézek és ott van egy kéken világító hát bocs a kifejezésért :K egy lámpacsík, és az két kicsi szakaszon nem világít. Na már most ha ez a beolvasólámpa vagy mi rossz, azt lehet-e cserélni, kapni valahol szerintetek? Köszönöm. :K

(#8037) Csavarnyuzo válasza szabevike (#8036) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A beolvasó részben egy "lámpa" -neoncső szerű- világítja meg az eredetit és a visszavert fényt "olvassa be". Azért rossz, mert -mint Te is észrevetted- egy részen nem világít. Érdemes lenne megnézni mi van ott, hogy nem világít. Újban csak egyben lehetett kapni és az is lehet, hogy már nem elérhető. Használtban esetleg...

A pirosat kell elvágni.

(#8038) lengyusz


lengyusz
csendes tag

Sziasztok! Van egy XEROX Phaser 3117 tip. nyomtatóm.Ezidáig tökéletesen működött amikor egyszer csak
olyan hiba lépett fel hogy nem nyomtat hanem várólistára rakja a nyomtatni való fájlokat.Már újra telepítettem a
drivert,másik usb portra dugtam kivettem - visszaraktam a festékpatront,de a hiba ugyanúgy fenn áll.A teszt-
oldalt viszont rendesen kinyomtatja amit persze úgy kell hogy hosszan nyomom a tetején lévő gombot.
Ez a hiba úgy jelentkezett hogy 4 oldalt szerettem volna kinyomtatni,de a 4-nél már várólistára rakta és azóta
is folyamatasan ezt csinálja.Valaki tudna segíteni?Köszönöm

(#8039) gabasz válasza lengyusz (#8038) üzenetére


gabasz
csendes tag

Szia, nézd meg hogy alapértelmezett-e az aktív nyomtató mert ha szerepel a listában még 3117-es akkor törölni kell azt amelyik offline módban van. + nyomtatási beállításokat is érdemes átnézni (méret,formátum)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 308207196 Hívj bátran! /Kisújszállás / Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm

(#8040) lengyusz válasza lengyusz (#8038) üzenetére


lengyusz
csendes tag

Végre megoldódott.Okulásul.A megoldás az volt hogy letöröltem a drivert és rádugtam újra a nyomtatót.
Megkereste magának a drivert Win 7 alatt és azóta jó :)

(#8041) villam5


villam5
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Canon MP2200 nyomtató, mely nem húzza be a papírt. Elvileg a papírtálcát nyomja oda a papírbehúzó görgőhöz és így húzza be a papírt, de ezt nem teszi meg. Szétszedtem és egy excenteres kereket eltekertem így a papírtálca odanyomódott a papírtálca görgőhöz. De amikor bekapcsoltam a self testkor alaphelyzetbe rakta a kereket így ismét eltávolodott a papírtálca a papírbehúzó görgőtől. Tehát a motor jó, csak a vezérlésével lesz gond. Van valakinek ötlete?

Előre is köszi.

(#8042) Csavarnyuzo válasza villam5 (#8041) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A vezérléssel nem szokott probléma lenni. A görgő forog? Mert ha igen, akkor jellemzően inkább valami mechanikus dolog.

A pirosat kell elvágni.

(#8043) oliver7777


oliver7777
tag

Adott két Star SP312 típusú blokknyomtató, annyi a különbség, hogy egyiken serial, a másikon parallel csatlakozó van. A parallel csatis működik, de a másik nem nyomtat. Létezhet, hogy másik driver kell, mert más a csatlakozója. Én egyébként arra gondoltam, hogy rossz a kábel, majd megpróbálok szerezni egy másikat, és kipróbálni azzal.

Köszi!

(#8044) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Ma sikerült vásárolnunk egy Samsung CLX-3185 multifunkciós lézeres nyomtatót. A problémám a következő, hogy a nyomtatónak a színkezelése, eléggé halvány. Olyanon a színek mintha ki lennének fakulva. Illetve a nyomtatott lapnak a bal oldalán 3 helyen egy egy fekete csík van, mintha egy vonal lenne oda nyomtatva - de befele folyamat halványodikés kb 2-3 centin van ez (pl ha dokumentumot nyomtatok akkor a lap széle és az írás kezdete között). Esetleg lehet tudni h miért lehet ez? Nem hinném hogy nem melegedett be a nyomtató, lett vele nyomva vagy 30 oldal de mindegyiken ottvan a csík:S Valami tipp?

Illetve, én HP nyomtatót használtam eddig, oda volt ilyen multimédiás központ program, samsungra van ilyen? Abba tudtam scannelni, fotókkalmindentcsinalni de ezt nem használtam stb...

Köszönöm előre is

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8045) Zoona válasza Zoona (#8044) üzenetére


Zoona
aktív tag

És Scannelni sem enged - pedig feltettem a drivert - de azt írja, hogy a hiba történt a képolvasó tulajdonságainak beállítása során. Ha egy másik program beállítást végez várjon amig a művelet véget ér.

De nem végez semmilyen műveletet, ha pedig a scan to val szkennelnék nem gépről inditanam akkor meg a nyomtató kijelzője irja ki hogy nem elérhető

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#8046) villam5 válasza oliver7777 (#8043) üzenetére


villam5
csendes tag

Mivel két különböző portos a nyomtató, első körben a program beállításait kellene átnézni, mert valahogy közölni kellene vele, hogy másik portra kívánsz nyomtatni! Nem LPT-re hanem Com-ra. Azon belül lehet több is COM1, COM2, COM3, stb. ez gép függő. Majd Jó lenne tudni, hogy a progi milyen beállításokkal nyomtat a nyomtatóra.
Sebesség (általában 9600), adatbit (általában 8), paritás (általában nincs), Stopbit (általában 1), átvitel vezérlés (általában nincs). Általában az alapbeállítások jók szoktak lenni, de lehet eltérés.
Ha ezek rendben csak ezek után kellene esetleg hardver hibára gyanakodni.

(#8047) villam5 válasza Csavarnyuzo (#8042) üzenetére


villam5
csendes tag

A görgő forog, de a papír kb. 1,5 - 2 cm re van tőle mivel nem nyomja oda a papírtálca, ezért nem húzza be.
Ezt végezné el az excenteres kerék, de az sajnos nem fordul el. Pedig ha kézzel elforgatom, akkor bekapcsoláskor a motorja megmozgatja és beáll alaphelyzetbe, azaz kb. 1,5 - 2 cm-re a görgőtől. Vagyis a motor jó és áramot is tud kapni, tehát vezeték szakadás sincs.
Ezért gondolok vezérlési problémára.

(#8048) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy HP Officejet Pro 8600 készüléket, azonban sajnos hibás volt. Azonnal felvettem a kapcsolatot a gyártóval, viszont nem tudtak megoldással szolgálni, így az eladóval kicseréltettem.
Ma egy hete, hogy megkaptam az új készüléket, ami sajnos szintén hibás: a probléma ugyanaz: képek nyomtatásakor (és másolásakor is) vízszintes csíkokat hagy maga után vázlat és normál minőségnél (legjobb minőség esetén nem láthatók ilyen vonalak). Dokumentumok nyomtatásánál nincsen gond, ahogy a beigazító nyomatnál és a fejtisztító nyomatoknál sem tapasztalható semmi rendellenesség.
Természetesen ismét felvettem a kapcsolatot a gyártóval, viszont Ők azt mondják, még nem találkoztak ezzel a problémával, és most várják a választ a külföldi központból. Igazából nem hiszem, hogy megoldással tudnak majd szolgálni, mivel HP fórumokon már többen jelezték ugyanezt a problémát (már 2011-ben is).
Esetleg találkoztatok már ezzel a problémával? Ha igen, akkor mire jutottatok (csere/javítás/megoldódott/stb.)?
Köszönöm a válaszokat!

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#8049) Csavarnyuzo válasza villam5 (#8047) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azt lenne érdemes megnézni, hogy hogyan forgatja alaphelyzetbe. Mindig van valami mechanika közbeiktatva. Ott érdemes kutakodni..

A pirosat kell elvágni.

(#8050) epzon válasza antivirtuoz (#8048) üzenetére


epzon
őstag

Cseréltesd ki Epson wp4525dnf- re és minden megoldodik.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.