Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Adott egy helyzet:
Egyszer sárga, egyszer fehér lapra kell nyomtatni.
Létezik olyan nyomtató, melynek több laptároló tálcája van és esetleg szoftveresen lehet választani, hogy melyik színre nyomtasson?
Így folyton cserélni kell a tálcában a lapokat és macerás, kényelmetlen.

Rettentő tájékozatlan vagyok nyomtató témában, úgyhogy bocsi ha hülyeséget kérdeztem.

Ha létezik ilyen nyomtató, légyszi linkeljetek egyet. :R

(#15002) ocscsaba válasza haly (#15001) üzenetére


ocscsaba
tag

Olyan nyomtatót kell kinézni, amelyiknek a front oldalán 2 papírtálca van, vagy egy alul és egy kézi adagolós felül. A nyomtatási ablakban pedig be lehet állítani a nyomtatás tulajdonságait, névvel menteni.
Nekem egy Canon Maxify iB4050 kéttálcás üzleti tintasugaras nyomtatóm van, duplexes és tintasugaras 4 különálló patronnal.
Ha csak fekete mono lézernyomtató kell: Epson AcuLaser M2000D, HP LJ P2035.
Ez tintasugaras multifunkciósban: Epson WF Pro WF5690DWF, WF Pro WF‑5190DW

Egyes típusokat már csak korlátozottan árulják, de szerintem mindig az utolsó darabokat kell megvenni azonos szériából, mert a több éve gyártottak strapabíróbbak, meg el lehet csípni a neten hozzá fél-, vagy harmadáron eredeti kellékanyagot is.

(#15003) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!
Epson L szériás tintasugaras nyomtatóhoz milyen papírt használjak? Ofset vagy műnyomó? (meghívó nyomtatáshoz)
Félek, hogy a műnyomó fényes felülete nem szívná be a tintát, és az elmosódna.
Próbálta már valaki a műnyomó papírt (250g) tintasugaras nyomtatóban?

(#15004) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Hello. Kyocera M2535DN, nyomtatóhoz melyik Windows 7 drivert rakjam fel, hogy felismerje a rendszer és nyomtatni scannelni stb is tudjon? Kérek szépen egy linket a driverről.

(#15005) ocscsaba válasza ssid3956 (#15003) üzenetére


ocscsaba
tag

Hát gratulálok ehhez a 4 napig is várt rendszerhez, túlléptem a 15 perces időkorlátot. 30 perce fogalmaztam a választ és nem tudtam beadni. A lényeg: matt kartonra nyomtass, ebből van 120-160-200-250 g-os karton nálunk, az Office Depot-ban például, de ez nem reklám. Van Office Depot-os és Mondi márkájú. 2. Én csak 19 éve dolgozom itt, sima nyomtatós beosztásban, kb. 140 eFt fizetésért, nekem tehát nem célom ennek a cégnek a reklámozása, de saját tapasztalataim és itthoni nyomtatásaim (Canon fan vagyok!!) alapján bátran ajánlhatom ezeket a kartonokat. Hátránya, hogy csomagban kapható, ez 250 db-t jelent. Gyorsan rányomok, mert lejár az időm!

[ Szerkesztve ]

(#15006) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok! Van egy Epson AL-N300 nyomtatóm amit hálózaton keresztül használok több gépről. Ha az egyik gépről nyomtatok dokumentumot rendszerint csak kb a felét nyomtatja ki és megáll mintha készen lenne a nyomtatás. Ilyen kor a megfelelő oldaltól kezdve a maradékot újra kell nyomtatni. Elég idegesítő. De csak mindig ugyan annál a gépnél csinálja ezt, a többinél rendben működik. Hol keressem a hibát?

(#15007) ArthurShelby válasza Pali79 (#15006) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Annál a gépnél, driver újratelepítés pl.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#15008) modflow


modflow
veterán

Van egy Canon Pixma IP4950 nyomtatóm.
Tegnap nyomtattam vele, ma kapcsolnám be és nem nyomtat csak villog, azt írja kapcsoljam ki, húzzam ki a kábelt és vigyem be szervizbe.

Mi történhetett vele?

(#15009) margithid


margithid
veterán

Canon mp250-es nyomtató rendesen fog müködni ha szines patront nem veszek bele, csak feketét?
Nyilván szinesen nem fog nyomtatni, de el el fog indulni és nyomtat fekete-fehéren?
Csak, mert ha kiveszem a szines patront neki se akar állni nyomtatni... (sajnos a fekete patron is üres...)

(#15010) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan scanner programot windows 10-re, ami tud scannelni linux os-re kötött, hálózaton megosztott, usb-s multifunkciós xeroxról?

(#15011) zagloba válasza margithid (#15009) üzenetére


zagloba
aktív tag

A nyomtatók nagy többsége nem nyomtat csak 1 patronnal! 😀

(#15012) margithid válasza zagloba (#15011) üzenetére


margithid
veterán

Jaja, ezt vágom, de akkor benthagyom az üres szineset és átállítottam, hogy csak fekete patront használjon.
Vettem a meglévőbe patront, eredetit, 5k, ennyit megér, szines nem érdekel, ezért nem fizetek 15k-t egy új multifunkciós gépért.

(#15013) vicces


vicces
addikt

sziasztok!

van egy hp p1102w-m egy tp-link routerre kötve usb-n. a windowsos gépekre van telepitve egy tp-link usb printer controller segédprogram telepitve. ez intézi a nyomtató elérését a hálózaton. viszont androidra nem találok hasonló megoldást.
van erre megoldás vagy androidot a tp-link nem támopgatja.
még arra gondoltam, hogy beállitanám a nyomtató wifi elérését is. bár eddig még sohasem sikerült. kérdés, hogy a mostani usb-s felállás és a wifis elérés működhet egyszerre??

:)

(#15014) vicces válasza vicces (#15013) üzenetére


vicces
addikt

na sikerült is összehozni. beüzemeltem wifin is és usb-n a routerrel. anno próbáltam wifin, de nem jött össze. ma kapott egy friss firmwaret is először. lehet ezért jött össze. most mindenki tud nyomtatni a hálózatról windowsról is androidról is. és még válogatni is lehet, hogy melyik protokollal :K

:)

(#15015) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Wifi-direct képes lézer nyomtatót szeretnénk autós inverterrel használni. Szerintetek technikailag működhet a dolog? Ha igen, akkor mekkora teljesítményű inverter kellene hozzá? Kvázi szinuszos is megteszi vagy csak a tiszta szinusz jöhet szóba?

A nyomtató: Samsung Xpress SL-M2835DW mono lézer nyomtató

[ Szerkesztve ]

(#15016) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Ismerősnek van egy Samsung xpress c480w nyomatója.Olyan problémával küzd,hogy sem excel sem world dokumentumot nem tud nyomtatni.A nyomtatni kívánt szöveg helyett az alábbi szöveget nyomtatja a lapra.

SPL ERROR - Including Corrupted Data
POSITION : 0x0 (0)
SYSTEM : emul/SPL/SPL_image
LINE :118
VERSION:SPL_V10.48.01 09-17-2015
ERROR CODE:11-1114

Scannelt dokumentumokat és fényképeket gond nélkül kinyomtat.
Van valakinek ötlete hogy mi lehet a baj?

(#15017) PociAti válasza eddieke666 (#15016) üzenetére


PociAti
senior tag

Bármely kereső pillanatok alatt számlálatlan találatod ad a hibaüzenetre.
Operációs rendszertől és környezettől függően másként kell megoldani a problémát. Van ahol az AVG víruskeresője okozta a gondot, van ahol az USB hub, van akinél meg az oldotta meg, hogy számítógépén az USB 3 port helyett az USB 2-re csatlakoztatta a nyomtatót.
A kereső találatai alapján ki kell próbálni pár megoldást.

(#15018) zolda


zolda
tag

Sziasztok!
Adott egy Canon MG5350 nyomtató, amihez utángyártott CISS-t használtak korábban, de egy jó ideje (>1 év) nem nyomtattak már vele... gondolom, ami beszáradhatott, az ez idő alatt már be is száradt. próbáltam a CISS-szel és visszatettem az eredeti partonokat is, többször elindítottam rajta mindenféle tisztítási műveltetet, sikertenül. A tintatszintet a nagy (PGI525BK) partonban pl. teljesen telinek jelzi.
Kérdésem, hogy szerintetek patron és/vagy nyomtatófej cserével ez megoldaható, vagy más helyeken is beszáradhatot? Ha ez utóbbi, akkor ezeket a nyomtatókat lehet-e szervízben mélyrehatóbban tiszíttatni? Megéri egyáltalán vele foglalkozni vagy mehet a kukába?
Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni!
üdv

(#15019) atala válasza zolda (#15018) üzenetére


atala
addikt

Általában kuka az ilyen nyomtató. Különféle módszerekkel, lehet bele életet lehelni, de soha sem lesz tökéletes. Lehetetlen az összes fúvókát kitisztítani, mindig csíkozni fog.
Az új fej, legalább annyiba kerül mint egy új nyomtató.

(#15020) zolda válasza atala (#15019) üzenetére


zolda
tag

köszönöm a választ! akkor nézek vmit helyette.

(#15021) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Más tollával ékeskedek, de mivel nem találtam leírva ebben a fórumban, bemásolom, hátha valaki ezzel szív éppen. Nálam működött, köszönet érte az eredeti posztolónak! :R

Canon MP140 tintaszintek resetelése

1) Húzd ki a nyomtató elektromos csatlakozóját a 220V-os hálózatból.

2) Nyomd le (és tartsd lenyomva) a nyomtató BE/KI gombját, mialatt ismét csatlakoztatod az elektromos kábelt.

3) A BE/KI gomb nyomva tartása mellett, nyomd meg kétszer a STOP/VISSZAÁLLÍT (vörös körben, vörös lefelé néző háromszög) gombot.

4) Engedd el a BE/KI gombot
a nyomtató led-kijelzője, kb. 10 másodperc után a 0-ás számot mutatja.

5) Nyomd meg a (+) feliratú gombot.
A kijelzett érték 0-ról 1-re vált

6) Mikor a kijelzett szám 1, akkor nyomd meg a SZÍN gombot (azt hiszem ezt nevezik START gombnak is). Két zöld led fog világítani (A4 plain paper és A4 photo paper)(A nyomtatóban legyen papír).

7) Nyomd meg ismét, kétszer a SZÍN gombot, ekkor kinyomtatódik egy rövid sor a papírra. (Ez csak a folyamat része)
Miután a nyomtatás végéhez ért a kijelzett szám ismét 0.

8) Most nyisd fel a nyomtató fedelét és vedd ki, mind a két patront! Hagyd nyitva a nyomtatót és húzd ki az elektromos hálózatból a kábelt!

9)Zárd le a nyomtató fedelét és csatlakoztasd az elektromos kábelt és kapcsold be a nyomtatót.

10) Töltsd fel a patronokat tintával a patronok gyári tinta kapacitásáig. Utána már csak be kell őket helyezni, lezárod a fedelet és kész.

Sok sikert mindenkinek!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#15022) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Van egy Canon MG2950 nyomtatóm ami éppen papírnehezék.
Ha bedugom a konnektorba 230-as kábelét felvillan narancssárga fény egy háromszög icon mellett amiben egy 'villám' jele van. Tehát nem villog csak világít konstans módon.

Ha megnyomom a bekapcsoló gombot a zöld LED is világítani kezd és ennyi.

Hogyan tudnám életre kelteni?
Tudom Tesco kategória, de még alig használtam.

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

(#15023) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok!
Samsung CLP-320 lézernyomtató utángyártott tonerekkel ilyen színhibát produkál:

A felső tesztnyomtatás után kicsit megtisztítottam a tonereket (Y,M,C), utána lett az alsó állapot.
Mi lehet a gond, tisztogassam tovább a tonereket? A sárga festékből valamennyi eléggé szét volt szóródva a nyomtató belsejében.

Elfogadom a sütiket.

(#15024) #61847040


#61847040
törölt tag

Sziasztok,
lenne egy kisebb problémám egy LexMark E232-es nyomtatóval kapcsolatosan.
Windows10-el eddig mindig kifogástalanul ment a driverével, már 5x is újrarakva a rendszert.
Viszont két nappal ezelőtt a billentyűzetet szerettem volna kihúzni az USB portból, és véletlenül erősebb rántással a nyomtatót szedtem ki ( kissé illuminált állapotban voltam ).

Azóta akárhogy próbálom felrakni a drivert, vezérlőpultban felismertetni a nyomtatót, ahogy USB portba bedugom egyből USB hibát dob fel a rendszer, és meg se nyikkan utána... :W

Mi lehet a probléma szerintetek? Eddig a driver kifogástalanul működött mindig, lehetséges az USB kábel megsérülhetett a kirántáskor?

Itt a kép a hibáról:

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#15025) #61847040


#61847040
törölt tag

Közben készítettem USB portokról eszközkezelőben egy USB portba becsatlakoztatás előtti és utáni képet, érdekes mikor csatlakoztatom a nyomtató megjelenik kb. 2 másodpercig, hogy ismeretlen eszköz és nem marad benne a listában, hanem eltűnik... :W

Ez a kihúzás előtti állapot USB portoknál Eszközkezelőben:

Ez pedig az utáni:

(#15026) #61847040 válasza #61847040 (#15025) üzenetére


#61847040
törölt tag

Közben informatikus barátom ellenőrizte a kábelt, aki ezermester és nincs rajta hiba, viszont a hiba ugyanaz. Nem értem, eddig kifogástalanul működött a nyomtató, mi történhetett?

(#15027) zagloba válasza #61847040 (#15026) üzenetére


zagloba
aktív tag

Mi történhetett? 😀 Tönkrement az USB csatlakozód valószínűleg! Próbáld ki másikban!

(#15028) #61847040 válasza zagloba (#15027) üzenetére


#61847040
törölt tag

Köszönöm a választ!
De informatikus ismerősöm teljesen átnézte a kábelt, és nem talált rajta hibát elmondása szerint.
Ettől még tönkremehetett?

Több USB portban próbáltam, de mindegyiknél ez a hiba van. :(

(#15029) #48613632 válasza #61847040 (#15028) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kábelt nem átnézni kell, hanem kicserélni egy másikra. És ha azzal is produkálja a hibát, akkor ki lehet zárni a kábel hibát. Hacsak nem 2 részegység hibásodott meg egyszerre. (Ezt egy informatikusnak amúgy tudnia kellene, hacsak nem munkanélküli alatt tette le a 3 hónapos "informatikusi" vizsgát)

Zagloba kolléga, nem kábelt, hanem csatlakozót mondott. Nem ugyanaz.

A hibaforrás felkutatása pedig úgy zajlik, hogy egyesével kizárod a lehetséges hibaforrásokat:

- Először egy másik kábellel próbáld a nyomtatást.
- Ezután, próbáld egy, nagyjából azonos gépről, pl laptopról, hogy nyomtat e, ugyanarra a nyomtatóra.

Ha másik kábellel, és laptopról sem nyomtat, akkor a nyomtató hibásodott meg. Onnan szakember mondja meg, hogy mit lehet, és mit nem. Meg azt, hogy mit érdemes.

szerk:
Nyomtató kapott hard resetet? (Gyári beállítások visszaállítása)

OFF:
Egy példa, hogy miért nem jó "átnézni" a kábelt.
Havernál voltunk, ahol új média playert installált, a már meglévő hálózatra. A hálózaton volt egy NAS, ami voltak a média tartalmak, és ezt a NAS-t, az istennek nem sikerült a media playerrel összehozni. Egyszerűen nem látta, de közben az interneten meg fent volt, pl add-onokat simán telepítette.
Miután már mindent kicseréltünk, újradefiniáltuk az IP-t, a tartományokat, a végére hagytuk a kábelt.
Nyilván, ha nem érte volna el az internetet az MP, akkor azzal kezdünk, de semmi jele nem volt, hogy a kábel hibás lenne.
Egyébként, mint az akkor kiderült, a kábel valóban hibás volt, az a kis pöcök, ami bent tartja a csatlakozóban, le volt törve. (amit benyomsz, mikor ki akarod húzni)
Így a kábel végülis ki-be járt, fix rögzítés nélkül, haver meg nem mondta, mivel minden ment flottul, én meg ugyanezért nem kérdeztem.
6 órát szívtunk vele, mire eszembe jutott, hogy kicseréljük, és voila! Utána minden ment, mint a karikacsapás.
Franc se érti, mivel mondom, netet kapott.
Ez az eset nincs egy hete, hogy megtörtént, nem most találtam ki.

[ Szerkesztve ]

(#15030) #61847040 válasza #48613632 (#15029) üzenetére


#61847040
törölt tag

Köszönöm a választ!

A Lexmark E232-ben hol van hard reset opció? Kerestük haverral órákon át a reset gombot, és ilyet nem találtunk, mi fejünkben is megfordult ez a lehetőség.

Nem tudom milyen vizsgát tett ő le, ennyire nem mélyedtem bele a végzettségébe.

Megpróbálom laptopról, hátha nyomtat úgy, ha működne laptopról akkor szoftveres a hiba. De szoftveren belül ilyenkor mit lenne érdemes végignézni?

Később írok, esti órákban laptopról megnézzük!

(#15031) #48613632 válasza #61847040 (#15030) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom, nincs ilyen nyomtatóm, de google ezt dobta.

(#15032) #61847040 válasza #48613632 (#15031) üzenetére


#61847040
törölt tag

Köszi, megpróbáltuk a hard resetet is, amit küldtél - semmi hatás.

Előbb megnéztük laptopról is, ahogy csatlakoztatjuk nyomtatót ( azon ráadásul nem is Windows 10, hanem 7-es van ) ugyanezt az USB eszköz felismerési hibát dobja!

Akkor maradt a csatlakozó, rosszabb esetben a szervíz... :(

[ Szerkesztve ]

(#15033) #61847040 válasza #61847040 (#15032) üzenetére


#61847040
törölt tag

Bár ami érdekes a tesztnyomtatást pedig elvégzi a gép gombnyomásra, viszont a számítógép-nyomtató közti kapcsolat meghiúsul. Érdekes...

(#15034) #48613632 válasza #61847040 (#15032) üzenetére


#48613632
törölt tag

azért még a kábelt cseréld ki.

szerk:
más kommunikációs port nincs a nyomtatón? csak USB?

szerk2:
Úgy látom, centronicsal is tudsz csatlakozni.
MO-n is biztosan be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#15035) PeterUr


PeterUr
csendes tag

Van egy Canon MF 4730 asom, win 10 pro alatt, kb 1 hónapja gépről nem tudtam indítani szkennelést de a nyomattóról igen, de most már onnan sem, az újra telepítésen és minden egyéb lehetőségen túl vagyok, az MF kezelő, hibát ír hogy "A supported scaner is not installed. Please install a supported scaner, and the restart Toolbox" sem a herdver kezelő sem egyéb módon nem látok hibát. Habár a hardver kezelőben csak mint nyomtató szerepel, szkenerként nem. Találkozott már ezzel a jelenséggel valaki?

(#15036) nemcso válasza PeterUr (#15035) üzenetére


nemcso
senior tag

Nekem MG4150 alatt volt win10-zel ilyen problémám. Egy win frissítés után nem szkennelt. Canon oldaláról leszedve a win10-es cuccokat, ismét rendben működik.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#15037) #61847040 válasza #48613632 (#15034) üzenetére


#61847040
törölt tag

Köszi, kábel cserét még megpróbáljuk mindenképpen, igen van egy másik fajta port is.
Lehet megpróbáljuk valahonnan beszerezni azt is, de ha USB-vel se lesz jó valószínű akkor, hogy a nyomtatóban fingott ki valami?

(#15038) #48613632 válasza #61847040 (#15037) üzenetére


#48613632
törölt tag

- nyomtatót visszaállítani alapértelmezett beállításokra
- kipróbálni másik gépről
- kipróbálni másik kábellel

Ha ezek megvoltak, és még mindig nem működik, akkor igen, elég valószínű.

(#15039) PociAti válasza #48613632 (#15029) üzenetére


PociAti
senior tag

Nekem is a kábel, és annak csatlakozói tűnnek a hibás pontnak.
Mégis mit lehet "átnézni" egy kábelen? Egyszerű villanyszerelő módszerrel sikerül-e a kábel két végpontja között az érintkezők felületén olyan apró pontot találni, amin keresztül átfolyik az áram? Ettől még lehet sérült a csatlakozó, mert normálisan USB portba dugva már nem érintkezik megfelelően az aljzattal.
Vagy akár az aljzati érintkező is sérülhetett a PC-n (nyomtatón). Akkor meg hiába mér valaki a kábelre kötött másik 2 eszköz között kellő sebességű adatforgalmat.

A történtek alapján ez a valószínűbb hibaok, mint a rendszer/nyomtató összeomlása, driver zavara.

(#15040) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
Adott egy xerox 7120 típusú nyomtató, ami hálózaton van, kiosztott fix IP-címmel, beállított címjegyzékkel a hálózati scanneléshez.
Új kollégák vannak és szükséges lenne megoldani, hogy az ő gépeiket is hozzáadjuk a címjegzékhez, de amint tallózni szeretnénk a megosztott és scannelésre szánt mappákat, a nyomtató azt írja ki, hogy nem sikerült csatlakozni a hálózathoz.
A korábbi címekkel működik, hálózatról lehet nyomtatni, mappák meg vannak osztva, új gépekről lehet pingelni a nyomtatót.
Mit lenne érdemes szerintetek megnézni még?

(#15041) pjen


pjen
félisten

Üdv Ueak.Szeretnék venni egy tintasugaras nyomtatót.Ami nyomtat scannel és másol.WIFI kaocsolat sem lenne rossz.Aránylag olcsó üzemeltetéssel. max 30000Ft ig,de nem baj ha olcsóbb.Évi átlag használat 10. :R

(#15042) lao válasza pjen (#15041) üzenetére


lao
tag

Hi !
Évi 10 használat? Akkor nem a barátod a tintás.Ilyen kevés használatnál tuti be fog száradni. Ha jól értelmezem azt a 10-et. Én inkább lézeresben gondolkodnék.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#15043) pjen válasza lao (#15042) üzenetére


pjen
félisten

Lézerem van egy hp 1160,csak nagyon halvány,és nem tud se másolni se scannelni.Ha lézerbe Tudsz valami értelmeset az adott áron belül Ird meg. :R

(#15044) lao válasza pjen (#15043) üzenetére


lao
tag

lézer - színes -multi ebben az árkategóriában nincs. Tintás az van Pl : HP OfficeJet Pro 6960 All-in-One igaz picit a limit felett. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#15045) #48613632 válasza pjen (#15043) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azért ne csinálj ebből túl nagy problémát. Fogsz egy A4 lapot, ami teli van gépelve, és használja az összes színt, fogod, és minden hétfőn kinyomtatod ;)

(#15046) ArthurShelby válasza #48613632 (#15045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem elég csak egy színt? A nyomtató fej tud beszáradni, nem?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#15047) #48613632 válasza ArthurShelby (#15046) üzenetére


#48613632
törölt tag

Vannak típusok, ahol a fej, egybe van építve a tintapatronnal. Pl HP egyes tipusai. Ezzel nem vagyok teljesen képben, hogy melyik milyen, ezért javasoltam a teljes palettát.
Plusz, ez nem fogyaszt szinte semmit, szóval én azt mondom, nyomtasson mind a 4 szinből, az a biztos. (Vagy amennyi van)
De elméletben amúgy lehet, hogy igazad van.

(#15048) ArthurShelby válasza #48613632 (#15047) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazából engem is érdekelne, mert színeset nem szoktunk nyomtatni csak néha, főleg a feketét használjuk.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#15049) #48613632 válasza ArthurShelby (#15048) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az a helyzet, hogy nem vagyok profi nyomtatós. Csak nem egy pörgős topik, és amire tudok, arra szivesen válaszolok én is.
Most utána néztem, 2 heti full colour nyomtatást javasolnak a különböző oldalakon. Gyorsan én is nyomtattam egyet. Letöltöttem egy FullHD wallpapert, ráengedtem egy kis brightnesst, hogy annyira sok tintát ne lökjön ki feleslegesen, és nyomtattam egyet.

De hogy őszinte legyek, szines nyomtatást ezelőtt, nem is emlékszem, mikor nyomtattam utoljára.
Viszont nálam a sima fekete előtt is szokott zakatolni jó pár percet. Gondolom azért gondoskodik magáról a kicsike, kb mint a jó asszony, ha nincs otthon az ura :DDD

(#15050) Dr.NX válasza Dr.NX (#15023) üzenetére


Dr.NX
addikt

Megválaszolom magamnak:
az utángyártott tonerek voltak rosszak, cyan és yellow cseréje újra megoldotta, most szépen nyomtat.

Elfogadom a sütiket.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.